Mr. L. A. Kesper noemde „Keukenhof" een stuk nationaal belang Schindeler SLEUTEL WEG! Wissellijsten met reproducties beginnen binnenkort nun rondreis door de scholen Lechners Johannes-Passie W. A. van der Kamp overleden Tekenwerk in Zandvoort Niet spelen op de rijweg BESCHAAFDE COSTUUMS 110.- Uw adres voor kwaliteitskleding Interessante bijeenkomst van de N.V.E.V. Aflevering van meel, vetten en margarine weer vrij DE ..SLEUTELSPECIALIST" Haarlemse arbeider gewond bij Breedband-nieuwbouw H. W. Korenstra tachtig jaar WOENSDAG 21 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAAKLEMSCHE COURANT 3 Terwijl een hagelbui over de Keukenhof te Lisse joeg, sprak Dins dagmiddag de Commis saris der Koningin in Zuidholland, mr, L. A. Kesper, de openingsrede uit. Maar toen de geno digden hierna zich op maakten voor een rond wandeling over de ten toonstelling, scheen het zonnetje weer vrolijk! Onder de gasten wa ren de Amerikaanse am bassadeur mr. Selden Chapin en de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof. dr. F. J. Th. Rutten. Be halve de besturen van de Algemene Vereniging van Bloembollencultuur en de Bond van Bloem bollenhandelaren merk ten wij nog op de bur gemeesters van Haar lem, Bennebroek, Hille- gom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout, War mond, Noordwij k en Voorhout, de directeur- generaal van de Land bouw ir. A. W. v. d. Plassche, de voorzitter en directeur van het Be drijfschap voor Sier teeltproducten de heren dr. A. J. Verhage en J. G. A. Orbaan, de Land- bouw-attaché van Bel gië ir. F. Serroen en zijn Canadese collega mr. Marshall, dr. A. Ples- man, directeur der K.L.M., de heer H. D. Louwes, voorzitter van de Stichting voor de Landbouw en vele vooraanstaande per soonlijkheden in en buiten het bloembol lenvak. Het welkomstwoord werd uitgesproken door de heer T. M. H. van Waveren, voor zitter van het Stichtingsbestuur van „Keu kenhof". „De bloemetjes buiten" „Wanneer in een gemeente de bloeme tjes iets te -veel worden buitengezet", aldus mr. Kesper, „dan maken wij ten Provincie huize de betrokkene daarna onze mening kenbaar. Nimmer is het echter voorgeko men dat de commissaris der Koningin, met twee gedeputeerden en de griffier, zich daartoe naar de betrokken gemeente begaf. Hier is dus sprake van een novum, maar ditmaal komt men niet om te laken maar om te prijzen. Want het provinciaal bestuur ziet dit zetten van de bloemetjes buiten in Lisse gaarne, verheugt zich over het succes der tentoonstelling en is vervuld van de beste wensen voor het welslagen van het thans aanvangend seizoen. Keukenhof heeft nationale betekenis in drieërlei zin", ver volgde spreker. „Zij draagt in belangrijke mate bij tot de vermaardheid van de bol lenstreek en de teelt, die zo'n grote rol spelen in de voor ons steeds belangrijker wordende export. In de tweede plaats is de tentoonstelling van nationale betekenis als cultuurmonument. En ten derde toont ze Interessante uitvoering ADVERTENTIE Hoedensalon exposeert de laatste modellen het seizoen van RAAMSINGEL 36 Telefoon 17747 HAARLEM Beeldende Kunst De jonge kunstenaarsvereniging ,,'t Helm" houdt een kleine tentoonstelling van teke ningen van enkele leden in „Esplanade" te Zandvoort. De zaal is op originele wijze van vorm veranderd door een nieuwe wand van visnet, dat van 't plafond tot op de grond hangt en waaraan de tekeningen zijn bevestigd. Van de inzendingen is die van Eddy Dukkers de belangrijkste. Dukkers maakt met zijn zeven tekenin gen een uitnemende indruk. Elk werk is voor hem een evenement. Men voelt dat deze tekenaar met zijn gehéle wezen werkt en zich niet tot een gemakkelijk maniërisme laat verleiden. De „Tuin" is een stukje van de tuin van het Rijksmu seum te Amsterdam, waar de beide stads poorten van Deventer en Groningen, de beroemde koeksteden, tegen elkaar zijn gebouwd. De tekenaar bracht in dit oer- Hollandse hoekje een tikje Italiaanse of Zuid-Franse sfeer. De huizen der omlig gende straten, die zo'n benauwende ach tergrond vormen, zijn eenvoudig wegge laten. Daardoor ontstaat een heerlijke, lichte ruimte, die het zonlicht van overal doet binnenvloeien. Een rake, scherp ob serverende tekentrant vermijdt doezelige tonaliteiten: alles is in forse, karakteristie ke strepen genoteerd. De oude Deventer- poort krijgt zowaar iets van een Romeinse triomfboog, de tuinaanleg doet aan Le Nötre denken, het gehéél ademt de geest van de Renaissance. Even origineel is de „Hommage a Botticelli", het eerbetoon, blijkbaar niet aan de schilder, maar aan de tekenaar Botticelli. Dukkers doet dit óók v/eer met een grote mate van subjec tieve willekeur: nergens zijn ons bij San- dro Botticelli dergelijke lichamelijke dé- formaties (vooral de ongelijkheid der ar men is opvallend) bekend: zeker niet in diens beroemde Dante-tekeningen. Maar desondanks is het karakter van de Ita liaanse meester benaderd. Dukkers heeft van de hier exposerende kunstenaars het sterkste stijlgevoel. We geloven dat van deze tekenaar nog veel is te verwachten. Van Pieter Giltay is een tekening „Duin" rijk en op het randje van de schilder kunst. Zijn figuurtjes en andere portret ten zijn zeer sterk. Wim Steyn trof ons vooral door een gedurfde tekening van een liggende vrouwenfiguur. Pieter Swil- dens toont hier aardige kleine figuurstu dies, maar zijn inzending van December leek ons toch nog beter. De tentoonstelling duurt nog de gehele maand. H. SCHMIDT-DEGENER Ecu cler hofdames van Jacoba van Beieren bij de tulpen in Keukenhofs warenhuis dat wij in Nederland toch ook nog wel wat kunnen. Al is ons land zwaar geslagen en gaat het een zeer moeilijke tijd tegemoet, wij moeten daar geen minderwaardigheidsge voel door krijgen. Als wij geen vertrouwen in de toekomst hebben, zal die toekomst zéér duister zijn. Individualisme en groepsgeest van het Nederlandse volk mogen een tegengif vor men tegen de dictatuur, maar ze praedis- poneren voor nationale onverschilligheid. Nederland moet omhoog, en als het wil, kan het dat. „Keukenhof" laat ons zien wat wij aan goeds bezitten en wat wij met kunde en energie kunnen bereiken. Het zou niet goed zijn, in overgroot en thousiasme de betekenis van deze tentoon stelling te gaan overdrijven. Ze vormt slechts een onderdeel van datgene waarin de waarde en kracht van ons land tot uiting kunnen komen, maar in al haar be scheidenheid toch een onderdeel var. natio naal belang!" Hierna maakten genodigden een rond gang over de Keukenhof, waarbij bijzon dere aandacht gewijd werd aan het grote warenhuis waar reeds verscheidene tul penvariëteiten in bloei stonden. Vroege openingsdatum Door de vroege Paasdagen is Keukenhof reeds in Maart geopend. Behalve in het Warenhuis waar de gebroeide bloemen zijn geëxposeerd, is er thans nog niet veel op de tentoonstelling te zien. In April zullen de narcissen bloeien; als het weer een beetje meewerkt, misschien eind Maart al. Maar in de tweede helft van April valt het drukste bezoek aan de Keukenhof te ver wachten, wanneer de liefhebbers kunnen genieten van de kleuren en geuren van hyacinten en tulpen. Het komt herhaaldelijk voor, dat kin deren op wegen en in straten spelen, waar een druk motorverkeer is. Daardoor ont staan moeilijkheden voor de bestuurders van auto's en motoren, die onverwacht moeten remmen voor spelende of voetbal lende kinderen. Gelukkig hebben zich de laatste tijd geen ongelukken voorgedaan, maar nu er in de komende dagen door de vacantie en het voorjaar verwacht wordt, dat vele kinderen op straat gaan spelen, verzoekt de Haarlemse politie ons er de aandacht op te vestigen, dat het ver boden is op verharde, voor het verkeer met motorrijtuigen openstaande wegge deelten met ballen of andere voorwerpen te gooien te schoppen of te slaan, op rol schaatsen, autopeds of soortgelijke voort bewegingsmiddelen te rijden of kinderspe len te beoefenen. *Het gaat om de veiligheid van de kin deren. Daarom is de raad van de politie laat ze niet op de rijweg spelen! Zaterdags gesloten Onder leiding van Jan D. Boeke en mede door toedoen van Dolf Hendrikse is te Haarlem een centrum voor protestantse kerkzang ontstaan, dat reeds menig inte ressant experiment heeft opgeleverd. Men begon ermee in de Remonstrantse kerk, waar het orgel echter weinig geschikt was om op archaïsche basis te demonstreren voor herleving van de kerkmuziek. De Nieuwe Kerk bood in dit opzicht betere kansen, maar de waarde en de schoonheid van het orgel aldaar worden gehandicapt door ouderdomsgebreken. En zo is men dan in de Waalse kerk op het Begijnhof te recht gekomen, waar de omstandigheden zeer bevredigend zijn. Hier beschikt men over een behoorlijk gerestaureerd orgel van barok-karakter. De haast intieme ruimte van het gebouw eigent zich bovendien voortreffelijk voor het beoogde doel. In deze kerk werd Dinsdag een muziek avond gegeven door „Vocaal. Ensemble" en Remonstrants Kerkkoor, beide onder lei ding van Jan D. Boeke, benevens door de organist Dolf Hendrikse. De hoofdschotel van het programma werd gevormd door de motet-passie van Leonhard Lechner, uit 1594. In ons blad van Dinsdag hebben wij over dit werk het een en ander meegedeeld en er de betekenis van aangeduid in de eeuwenlange ontwikkelingsgang der muzi kaal vertolkte passieverhalen. De door- gecomponeerde passie in polyphone motet- vorm heeft misschien zijn sterkste uitdruk king gevonden in dit werk van Lechner, dat een genre bekroonde waarvan, toen het ontstond, de jaren reeds geteld waren. Het iswel tekenend dat Lechners passie zelfs niet meer in druk verschenen is, eer zij in onze dagen ontdekt werd. Met het aanbreken van de 17de eeuw was het uit met de passie in motetvorm; een subjectiever ideaal kwam het onpersoonlijke van de polyphone stijl verdringen en een dramatisch karak ter, gemengd met individuele bespiege lingen, zou de passie gaan overheersen. Historisch en muzikaal-esthetisch is de kennismaking met deze zo goed als ver geten vorm voorzeker van groot belang. Ik geloof echter niet dat de herinvoering van de motet-passie een reële winst voor de protestantse kerkzang-beweging kan op leveren. Waarmee geenszins gezegd wil zijn, dat het genre op een geestelijk concert ook in religieuse zin geen waarde zou hebben. Maar het is iets voor muzikale fijnproevers, die er ook de diepere zin weten uit te puren. Men kan de heer Boeke niet dankbaar genoeg zijn, dat hij Lechners passie met zijn „Vocaal Ensemble" tot uitvoering bracht. De vertolking door het kleine koortje (bestaande uit familieleden van Jan D. Boeke) was in hoofdzaak zeer objectief en zelfs zo egaal van stemverhouding dat het niet mogelijk was de „cantus-firmus" van de andere partijen te onderscheiden. De opvatting van de school van Bazel, om het polyphone weefsel zo glad en onbewo gen mogelijk te houden, schijnt in hem een overtuigde volgeling te hebben. Het merk waardige is dat hij deze stijl van inter preteren zo streng met zijn mensen weet door te voeren. Het voornaamste resultaat is een absolute reinheid van onderlinge stemming en een merkwaardige doorzich tigheid van het geheel. Maar nagenoeg alles wat uitdrukking in de muziek is, wordt er aan prijs gegeven. En zo mist een dergelijke verklanking de-spontaneïteit die elke her stelpoging „naar de letter" aankleeft. Met zijn Remonstrants Kerkkoor even eens een klein maar goed geëgaliseerd ensemble voerde Jan D. Boeke een motet van Melchior Franck uit. Ook hierbij viel een zuiver en doorzichtig klankgeheel op, wat in dit motet allemaal winst was. Verder werden door koor en gemeente alternerend een tweetal kerkliederen ge zongen. De organist Dolf Hendrikse leverde een paar passende bijdragen in de algemene geest van het programma, namelijk koraal bewerkingen van Samuel Scheidt en Joh. Pachelbel. Als geTieel was het een zeer in teressante avond. JOS. DE KLERK Voor de tweede maal in een jaar tijds is de Haarlemse speeltuinbeweging door het overlijden van één harer voormannen ge troffen. Zondag is door een noodlottig on geval overleden de heer W. A. van der Kamp, secretaris van het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen. Gedurende een vijftiental jaren heeft de heer Van der Kamp, met inzet van zijn ge hele persoon, meegewerkt aan de opbouw van het speeltuinwerk. Als voorzitter van „Weltevreden", welke vereniging hij met zijn grote stuwende kracht door de moei lijke oorlogsjaren wist te leiden; sedert Oc tober 1945 als bestuurder van het Verbond. Na het verscheiden van de heer Ophuysen in Februari van het vorig jaar kreeg Van der Kamp de moeilijke taak opgedragen zijn plaats als secretaris te vervullen. Dat hij daarnaast nog in staat was om de redac tie van het maandorgaan te voeren en zich met de organisatie en leiding van het Va- cantiewerk in Haarlem te belasten, is een bewijs voor zijn werkkracht. De teraardebestelling zal plaats vinden morgen, Donderdag te 2 uur op de Noorder begraafplaats. AANKOMST „KOTA INTEN" Het troepentransportschip „Kola Inten" wordt heden in de loop van de avond voor Hoek van Holland verwacht. De „Kota Inten" brengt de eerste groep Ambonese militairen met hun gezinnen naar Neder land. De ontscheping der opvarenden zal Don derdagmorgen te 8 uur in de haven van Rotterdam beginnen. ADVERTENTIE die altijd prettig zitten, gemaakt van 100 °/o wollen kamgaren stoffen vanaf Gen. Cronjéstr. la - lb - Tel. 16045 - Haarlem Op Dinsdag 3 April begint de Beethoven- cyclus 1951 door de H.O.V. met een uit voering, waaraan de Tsjechische pianist Rudolf Firkusny medewerking verleent. Vier van de vijf concerten staan onder lei ding van Toon Verhey, maar op 17 April hanteert Marihus Adam de dirigeerstok. De Franse pianiste Annie d'Arco, van wie men hierboven een foto zietvertolkt op 10 April de solopartij in het Vijfde Piano concert van de meester. Zij werd in 1920 te Marseille geboren, doorliep het Conser vatorium te Parijs en maakte vervolgens een grote tournee door Duitsland, Oosten rijk, België en haar vaderland. De vereniging Nederlands Fabrikaat, die zich ten doel stelt de industriële ontwikke ling in ons land te bevorderen, verzorgde Dinsdagmiddag in één der zalen van res taurant Brinkmann aan de Grote Markt een aantrekkelijk en leerzaam programma voor een talrijke ledenschaar van de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereniging. De heer W. Beets Jr. uit Amsterdam vertoonde tijdens deze bijeenkomst onder meer de film „Kent Uw industrie", welke rolprent een levendig beeld geeft van de bedrijvig heid en de werkwijzen in enige Nederlandse fabrieken. Zo richtte de camera, die door de heer Beets werd bediend, zich op de activiteit in een bedrijf te Zwijndrecht, waar dagelijks enige honderden huishou delijke artikelen, zoals zeepkloppers, zeven en droogbakjes voor de afwas, worden ver vaardigd. Voorts legde de heer Beets in deze film de productie van zeep in een bedrijf te Zaandam, het maken van vul pennen in een Haagse fabriek, en het be reiden van mosterd in een industrie te Utrecht op het celluloid vast. En wie al mocht denken dat moderne machines in iedere Nederlandse fabriek het handwerk een nekslag hebben toegebracht, is een flink eind van de werkelijkheid af, want mosterd bijvoorbeeld wordt in Utrecht nog steeeds uitsluitend bereid met ouderwetse handwerktuigen. Wèl heeft men ook in deze fabriek de beschikking over allerlei ingenieuze apparaten, maar de kwaliteit van het product bleek niet wel te varen bij het gebruik van al die nieuwe vindingen. Vandaar dan ook dat zij ergens in een hoekje op een of andere bestemming staan te wachten. Kent Uw industrie werpt ver der nog een licht op de fabricage van kat tenbrood, wol, schoenen, vorken en lepels. Na de thee, waaraan nog een verloting voorafging, werd „Kent gij het land tussen Dongen en Oosterschelde?" vertoond. In deze vruchtbare streek vierde sinds vele jaren de huisindustrie hoogtij, maar allengs werd de nijverheid naar de fabrieken ver plaatst. Er valt in dit gebied een opmerke lijk samengaan tussen landbouw en vee teelt enerzijds en industrie anderzijds te bespeuren. Men vindt er naast machine fabrieken en ijzergieterijen verf-, kunst zijde-, melk en boterfabrieken. Tenslotte werpt deze film een licht op het schilder achtige leven in de vele dorpjes in dit stukje Nederland, waarin romantiek en traditie hand in hand gaan. Op Dinsdag 3 April houdt de afdeling Haarlem van de N.V.E.V. een tentoonstel ling van moderne en antieke handwerken in de muziekzaal van restaurant Brink mann. Aan deze tentoonstelling is een bak- wedstrijd verbonden. Nu de overheidsmaatregelen ten aanzien van de grondstoffenpriizen bekend ge maakt zijn, heeft het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten de beper king van de bereiding en aflevering van tarwemeel, -bloem en -griesmeel, die op 9 Maart werd ingesteld, opgeheven. Even eens heeft het Bedrijfschap voor Marga rine, Vetten en Oliën de op 10 Maart inge stelde beperking van aflevering van mar garine en bak- en braadvet ingetrokken. De maatregel tot beperking van de afle vering van suiker is reeds eerder ongedaan gemaakt. ADVERTENTIE TEL. 11493 - LANGE VEERSTRAAT 10 Dinsdag gleed de 48-jarige Haarlemse arbeider J. O. bij het grindstorten op het terrein van de N.V. Breedband, de uitbx*ei- ding van Hoogovens, uit op een grindhoop, met het gevolg dat hij de klep van een iossende auto tegen het hoofd kreeg. Met een zware hersenschudding moest de man, die in dienst is bij een transportfirma, in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen. De heer H. W. Korenstra, oud-directeur der in 1936 opgeheven Nutskweekschool voor onderwijzeressen aan de Hazepaters- laan te Haarlem, hoopt Woensdag 28 Maart zijn tachtigste verjaardag te vieren. Van September 1918 tot September 1936 heeft hij zijn krachten gegeven aan de school en ook voor die tijd heeft hij vele jaren het onderwijs gediend. De aanstaande jarige is Fries van geboor te (Tietjerksteradeel was zijn geboorte plaats), bezocht de lagere school in Buiten post, in welke plaats zijn vader werkzaam was en vertrok op jeugdige leeftijd naar 's-Hertogenbosch, om op de Rijkskweek school voor onderwijzers aldaar opgeleid te worden tot onderwijzer. Op 18 April 1890 deed hij met goed gevolg eindexamen. De heer Korenstra begon zijn loopbaan bij het onderwijs aan het Instituut Van Rij te Ter- borg (Gelderland). Op 15 Juli 1892 vertrok hij naar Dordrecht, op 1 April 1894 naar Rotterdam, waar hij op verschillende open bare scholen werkzaam was en op 1 Octo ber 1902 naar Doom, om daar gedurende acht jaar g.ls hoofd ener school op te tre den. In 1910 werd de heer Korenstra be noemd tot hoofd van de MULO-school te Baarn en op 1 September 1918 tot directeur van de Nutskweekschool voor onderwijze ressen te Haarlem. Het schoolgebouw was destijds gevestigd op de Gedempte Oude- grachLIn 1919 werd de school tijdelijk on dergebracht in de villa „Buitenrust" aan het Spaarne en in 1923 werd het gebouw op de hoek van de Hazepaterslaan en de Dreef betrokken. De heer Korenstra had op 1 September 1936 de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en hem werd eervol ontslag verleend. Samenvallend met deze datum moest de school wegens bezuiniging geslo ten worden en zij werd ondergebracht in de Rijkskweekschool aan de Leidsevaart. Enkele dagen geleden hebben wij reeds bericht dat er met medewerking van het gemeentebestuur twee collecties van elk zestig tot tachtig reproducties van schil derijen door oude en moderne meesters zijn samengesteld ten behoeve van het onderwijs, om de ontwikkeling van het gevoel en het begrip voor de kunst bij de jeugd te bevorderen. Gisteravond heeft wethouder D. J. A. Geluk in de tentoon stellingszaal van het Frans Halsmuseum voor een betrekkelijk groot aantal teken leraren een uiteenzetting gegeven van de gang van zaken. Toen er verleden jaar een klein bedragje in de onderwijs-pot bleek over te schieten, heeft de wethouder gezocht naar een wijze van besteding, die het onderwijs in het algemeen ten goede zou kunnen komen. De heer E. de Kat, leraar aan de H.B.S. voor Meisjes, kwam voor de dag met een ver- Ondanks de scherpe protestnota van de Britse Labourrcgering aan Iran tegen de voorgenomen nationalisatie van de olie in dat land, heeft gisteren ook de Perzische Senaat eenstemmig het desbetreffende wetsontwerp goedgekeurp. Het protest van Londen richt zich vooral tegen Irans plan lot naasting van de Anglo Iranian Oil Cy" (welker hierbij afgebeelde raffinaderij, in Adaban, de grootste ter wereld is) omdat Engeland bij die oliemaatschappij grote belangen heeft zoek om Wissellijsten, teneinde zijn leer lingen iets te kunnen vertellen over de ge schiedenis van de schilderkunst aan de hand van reproducties. De gemeente heeft daarop vijftig eenvoudige, doch in de prac- tijk bijzonder goed bruikbare wissellijsten laten samenstellen om ook de andere scho len van dit voornemen te laten profiteren. De heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum, verklaarde zich gaarne bereid een gedeelte van de tienduizenden hem toebehorende repx*oducties van mees- terwerken der beeldende kunst voor dat doel in bruikleen af te staan. Er zijn nu twee exposities samengesteld, gewijd aan Rembrandt en aan Vincent van Gog'h, bestaande uit reproducties van schil derijen, etsen en tekeningen, waarvan er in iedere lijst drie tot zeven bijeen zijn gebracht. Er is nog een enorme hoeveel heid materiaal voor de toekomst beschik baar. Als er voldoende geld en enthousias me voor blijken te bestaan, kunnen er dus nog meer verzamelingen wórden aange legd. Alle scholen in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal die dit wensen, kunnen deze exposities enige tijd in huis krijgen. Hoe wel de kunstgeschiedenis als vak niet op het leerplan voorkomt, zullen er zeker tekenleraren of andere, krachten te vinden zijn met de bereidheid om hun leerlingen op dit terrein enigszins wegwijs te maken, waarbij de beschikbare x*éproducties goede diensten kunnen oplevex*en. De heer De Kat heeft aangeboden lezingen te houden op scholen waar geen tekenleraar is. Te zamen met de heer Baard heeft hij boven dien bij iedere collectie een schriftelijke handleiding vervaardigd, die het al dan niet benodigde materiaal bevat om de leer lingen van de gewenste vooxiichting te dienen. Na deze inleiding door de wethouder spx*ak de heer E. de Kat zijn collega's toe. Hij hield onder meer, wijzend op het be- laxig daarvan, een vurig pleidooi voor „het stelen van een paar uux*tjes les in kunst geschiedenis" en haalde het succes van de Interscholaire als voorbeeld aan om de levendige interesse van de jeugd voor diverse vormen van kunst te bewijzen. De leraren moeten er zich volgens spreker met hart en ziel aan wijden om het appreciatie- vermogen van de aan hun hoede toever trouwde kinderen op te warmen. Daarbij kunnen deze exposities goede diensten be wijzen. De gemeente zorgt voor het trans port naar de scholen, maar verder moeten de leerkrachten zelf het werk ter hand nemen. Ongeveer twee weken na Pasen begin nen de exposities hun rondreis. In de toe komst hoopt men ook geld te vinden voor het aanschaffen van gekleurde reproduc ties, waarvoor misschien meer belangstel ling zal bestaan, doch die, wil men althans goede hebben, erg duur zijn. De vijftig met smaak gevulde wissellijsten waren aan de wanden te bewonderen, Tot de belangstel lenden behoorde ook de Heemsteedse wet houder van Onderwijs, de heer H. Dissel koen. De heer Korenstra is lid geweest van de examencommissie voor de hoofdakte, tij dens zijn verblijf in Doorn was hij leraar aan de Rijks Normaalcursus te Wijk bij Duurstede en toen hii in Baarn woonde, was hij directeur van de Bijzondere Nor maallessen en secretaris van de Nuts- spaarbank aldaar. Na zijn pensioënering heeft de aan staande jarige enige functies waargeno men. Hij was secretaris van het bestuur der Haarlemse Huishoud- en Industrie school en voorzitter van de Haarlemse Vrijmetselaarsstichting. De heer Korenstra geniet een goede ge zondheid, ondanks het feit, dat hij enkele maanden geleden aangereden is door een fietsrijder. Hij zoekt ontspanning door deel te nemen aan bridge- en schaakpartijen. Op de verjaardag, Woensdag 28 Maart, houdt de heer Korenstra van halfvier tot halfzes in „Dreefziebt" een receptie. Zijn vele oud-leerlingen hebben hem nog niet vergeten. Dat blijkt uit de voorbereiding voor een bijeenkomst op Zaterdagmiddag 31 Maart in restaurant Brinkmann waar de heer Korenstra gehuldigd zal worden. ADVERTENTIE Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM 20 Maart 1951 ONDERTROUWD: 20 Mrt, D. J. Meken- karnp en A. C. Knegt. GEHUWD: 20 Mrt. H. L. Pijlman en H. G. Jalvingh. BEVALLEN van een zoon: 17 Mrt, P. P. C. OtteHouweling: 18 Mrt, M. de Smit Koster; G. M. van Bakelvan der Eem; 19 Mrt. B. J. BurggraafHoskorn; G. M. Bus man—van Zeeland; H. C. M. Zonneveld- Klaver; P. E. MakkerBorst; 20 Mrt, M. VeltmanNijman; H. W. RoelandHoog kamer: J. van Esvan der Heide. BEVALLEN van een dochter: 18 Llrt, J. C. J. Nelisvan der Peet; 19 Mrt, E. P. Inpijn Droog; W. II. C. Ruytervan Engelenburg; N. VergerTierie; P. C. ScheepersVerzeil- berg; M. LacourtDisselhof: J. F. Lake- mondBrokmann; E. L. Thijmvan der Putten. OVERLEDEN: 18 Mrt, A. C. Kessensvan Bodengi-aven, 70 j„ Pres. Steijnstraat; F. van der Gaastde Wolf, 84 j., Rijksstraatweg; M. AbsilKruijenaar. 55 j., Leidseplein; R. J. Johannes. 51 .i., Pleiadenstraat," P. J. Wijex-s, 51 j.. Jan Luijekenstraat: A. van Keu lenvan Riessen. 67 j.. Duvenvoordestraat; A. de Gierde Langen. 34 j„ Kamperlaan; 19 Mrt, J. J. Laurense—Klunxper, 90 j„ Grote Houtstraat; L. van der Linden, 17 j„ Har- menjansweg; J. SchotsmanJansen, 69 j„ Amsterdamsevaart.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5