i „SUN BIRD" overhemden Het geheim van de blijvende jeugd! J Kort geding tussen omroepverenigingen en de stichting „Het Radioprogramma" SCHINDELER VICTORIA vilden LOCOMOTIEF Predikbeurten NAAIMACHINES BROSENS Geef je vrouw een trap „DELANA" Fa. v. Vastenhoven DONDERDAG 22 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 WATER U kunt zich toch geen Paasfeest Indenken zonder bloemen. Paasbloemen groet! Het Christelijk Tehuis voor Militairen in Haarlem Een afscheid ■fi.2.15 peA. Haarlem kreeg niets Een Vormvast costuum heeft na tuurlijk alle goede eigenschap pen van een eerste klas costuum. Maar -het bezit bovendien het geheim van de blijvende jeugd. De soepele veerkracht van het originele Vormvast binnenwerk houdt Uw costuum blijvend jongl C A Vormvast is inderdaad pskfsjMs ut ConfecU&f Bloembollenhandelaar bood een niet gedekte chèque aan Filmvoorstelling ten bate van Mr. J. F. van Royen-stichting Lezing over „Mens, dier en plant" Vrouw liet doos met wasgoed tegen brandende kachel vallen Wie kwaliteit weet te waarderen zal zeker LINCOL-WAS begeren! RIJWIELEN N.L.V. SCHAGEN Jr. -HAARLEM Diaken werd verdacht van verduistering van 1300 Haarlem en de bouwstop Vijftig Oostendenaren kamen naar Haarlem dubbel stuk huishoudzeep 32 et DE KLOMPENCENTRALE Noordhollandse Ruitervereniging KINDERKLEDING 1951 KELLER Speldjesdag Leger des Heils Ouders let op uw kinderen Ex-bankdirecteur tot één jaar veroordeeld Twee weken voorwaardelijk voor Amsterdamse conducteur GROTE KERK Prof. Dr. C. C. v. Niftrik Voor de president van de Arnhemse rechtbank diende Woensdag het kort ge ding tussen de omroepverenigingen AVRO, NCRV, KRO, VARA en VPRO als eiseres sen en de stichting Het Radioprogramma (Vereniging van Radioluisteraars). Voor eiseressen pleitte mr. dr. P. J. Witteman, voor gedaagde mr. J. W. F. Donath. Mr. Witteman zette uiteen, dat de om roepverenigingen schade hebben onder vonden van het door de stichting uitgege ven radioprogrammablad, waarin zonder toestemming van de omroepverenigingen programma's in gewijzigde vorm werden afgedrukt. Hij verzocht de president be slag te mogen' leggen op de programma bladen, en de drukker te verbieden deze te drukken. Voorts verzocht hij de presi dent, de stichting het verbod op te leggen, om het programmablad uit te geven. Mr. Donath maakte bezwaar tegen de behan deling van laatstgenoemde kwestie, daar hij hierop niet voorbereid was. De president erkende, dat de verbods kwestie ten aanzien van de uitgever een novum was, doch wees er op, dat het be ter was deze zaken hier bij elkaar te be handelen. Mr. Donath bleef echter bij zijn verzet. Mr. Witteman deelde daarop mede dat hij deze kwestie volgende week aan de president van de Amsterdamse rechtbank zal voorleggen. Mr. Donath gaf een uiteenzetting van het ontstaan van de Vereniging van Radio luisteraars. Deze is opgericht door leden van de omroepverenigingen, die ontevre den zijn met de gang van zaken bij het radiobestel. Vroeger was de radio een par ticuliere zaak, de luisteraars droegen vrij willig bij. Het was toen mogelijk voor lage prijs lid van een omroepvereniging te zijn. Nu betaalt men twaalf gulden per jaar en is bovendien verplicht lid van een omroep vereniging te worden via een abonnement' op een der radiogidsen. Mr. Donath zag het als een recht van de luisteraars te weten, wat de radio geeft, zonder ver plicht te zijn lid te worden. Mr. Donath bestreed vervolgens dat het auteursrecht de programma's der omroep verenigingen beschermt. Wel beschermt het de radiobladen. Pleiter verweet de om roepverenigingen, dat zij niet haar taak, diensten aan het publiek te bewijzen, be grijpen. Het is alsof de Nederlandse Spoorwegen zouden zeggen tot de reizigers: „Wordt eerst lid en dan mag je een spoor boekje kopen tegen dubbele prijs". Ook verweet mr. Donath de omroepvereni gingen koppelverkoop te plegen. Zij zeg gen: u kunt een radiogids krijgen, maar wordt eerst één varj onze volgelingen. Voor het eerste nummer van „Het Radio programma" werden de gegevens ontleend aan „Vrije Geluiden", dat niet het auteurs recht had voorbehouden. Het tweede num mer kon worden uitgegeven met gebruik making van de programma's, die pers- bureaux in geheel West-Europa ontvanger- Het heeft volgens pleiter geen zin, de druk ker te vervolgen. Deze voert slechts de op dracht uit. Mr. Witteman betoogde dat er ten aan zien van de uitleg van de auteurswet no pens de radioprogramma's een vaste juris prudentie bestaat. Sinds 1934 hebben de omroepverenigingen geen enkel proces ter zake verloren. Een, discussie over het Nederlandse ra diobestel achtte mr. Witteman in een rechtszaal niet op haar plaats. Zélfs bij het beste radiobestel zullen er ontevreden luisteraars blijven. Pleiter wees het verwijt van koppelverkoop van de hand. Men kan losse nummers van de radiobladen kopen zonder een geloofsbelijdenis af te leggen. De omroepverenigingen zijn trots op de „service publique", die zij geven, maar zij wensen niet belemmerd te worden door ADVERTENTIE in moderne pasteltinten, met vaste boord, reserveboord en qc dubbele borst S6t.73 met 2 boorden. 2 paar afknoop- 1/ qc bare manchetten en dubbele borst I O.yzt GEN. CRONJéSTRAAT la-lb - TEL. 16045 UW ADRES voor kwaliteitskleding Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 21 Maart 1951 ONDERTROUWD: 21 Mrt, J. C. van der Kolk en E. J. Flipsen; G. P. C. Bergman en C. D. Menken: R. M. van der Meer en C. C. A. Korthals; J. Mastenbroek en J. C. Erdt- sieck; B. Kenter en R. Vige; F. H. Sallé en W. L. Lucas; F. Kippersluis en M. P. Hubers; A. Burghout en G. de Groot; J. Ram en C. C. Al; R. Kolkman en G. van de Pol; G. Jongens en N. Boonstra; W. van der Kamp en M. M. Peek; C. van der Veen en J. P. Baron- G. A. Pethke en M. J. Wijnamds; J. Molenkamp en P. C. Officier; H. Veerman en C. A. Janssen; E. C. P. Geerlings en J. W. Vos; W. A. J. Immers en C. Koelemeijer; P. A Langerveld en T. van der Most; W. Brou wer en H. A. M. Kol; G. C. A. Morée en J. H. de Korte; T. Smeding en A. A. van Hamburg. GEHUWD: 21 Mrt, J. J. Moerkerk en N. M. de Wit; A. J. G. Grobbe en D. N. Greebe; L. P. Kuiper en A. G. Goulooze; P. F. G. Over man en P. van Wijnen; H. J. Rietbergen en H. E. de Vries; J. E. Kok en A. G. van der Veldt; W. van Bakel en A. M. Spoor; J. van der Bos ep N H. C. Kors; J. van Loij en J. D. Bliek; J. P. S. Weltevreden en E. P. Tref fers- L. C. Richters en A. E. Berends; C. P. J. van de Gevel en W. C. Otten; M. Heese mans en M. J. Kenbeek; C. Gorter en H. J. Kleijn; A. van der Meij en J. Mooser; J. Kok en W. M. H. Koster: J. Schellevis en J. W. van der Wateren; G. H. Homans en P. H. van der Meulen; H. van Zijl en E. C. Blom. BEVALLEN van een zoon: 16 Mrt, J. E. van Wijk—Kruijer; 19 Mrt. A. A. van Woo ningScheelings; 20 Mrt, M. Goedhartvan Beem- A. Guidemondvan Geffen; A. W. H, Kl'oes—Ratte; C. Schutte—van Egmond; H. J. KprzaanOuwerkerkA. M. Huisman- Ver a art. BEVALLEN van een dochter: 20 Mrt. H. Visservan der Linden. E. StoeteHooijen; C. van GroningenZweegman; 21 Mrt., J. L. E. van der WulpHoogkamer. OVERLEDEN: 19 Mrt. R. Bravenboer, 50 j., Vier Sterrenstraat; T. Vink, 64 j., Maerten van Heemskerkstraat; 20 Mrt, C. Harmse, 63 j., Verspronckweg. bewegingen, welke hun werk ondermijnen. Hier is sprake van een frontaanval, waar tegen de omroepverenigingen zich met alle kracht wensen te verzetten. Overneming van de programma's uit „Vrije Geluiden" mag niet, want er staat „Nadruk verboden" bij. Nu maakt men ge bruik van voor het buitenland bestemde programma's in het binnenland. Mr. Donath weigerde in te gaan op het verzoek van mr. Witteman, hangende het kort geding de uitgave van het blad van de stichting stop te zetten. De president van de rechtbank zal vol gende week Woensdag uitspraak doen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE BIJ LUNCH EN DINER Het beste mineraalwater Zendt Uw vrienden een Steeds iets aparts bij: Binnenweg 18 Telefoon 28080. Heemstede Wij hebben reeds medegedeeld dat het Christelijk Tehuis voor Militairen aan de Jansweg te Haarlem belangrijk vergroot en gemoderniseerd wordt. De soldaten gaan het vernieuwde Tehuis a.s. Dondei-dagavond in gebruik nemen. De officiële opening zal evenwel pas Don derdagmorgen 5 April plaats hebben. Des middags zal het bestuur receptie houden, waarbij de genodigden het vernieuwde ge bouw kunnen bezichtigen. Tijdens de verbouwing werd een tijde lijk tehuis ingericht in de fabriek der N.V. Beiines aan het Stationsplein. In het fees telijke bijeenkomst namen de soldaten gis teravond afscheid van dit tijdelijk tehuis. Tevens werd afscheid genomen van de heer en mevrouw L. F. G. Lemmers, die enkele jaren de functie van huisvader en -moeder vervuld hebben. Waarderende woorden werden gesproken door de voor zitter van het bestuur ds. W. J. van Elden en de legerpredikant maj. ds. J. A. Tie- mens; de eerste bood een blijk van be langstelling aan namens het bestuur en de tweede namens de bezoekers van het te huis. Ook door een der militairen werden woorden van waardering gesproken. De nieuwe huisvader en huismoeder, de heer en mevrouw J. G. Haremaker, die reeds 11 jaar in gelijke functie in Bergen op Zoom gewerkt hebben, zullen Donder dagavond geïnstalleerd worden. ADVERTENTIE 600 gemeenten werden daarentegen verblijd met een verrassing Omstreeks 600 gemeenten hebben van de minister van Financiën de mededeling ontvangen dat zij over 1950 een extra uit kering voor de Ondernemingsbelasting krijgen. De opbrengst van die belasting die door het rijk geheven wordt ten bate van de gemeenten, is namelijk f 31.000.000 meegevallen. Haarlem krijgt evenwel niets. Den Haag heeft de reden daarvan niet medegedeeld, maar het vermoeden bestaat dat dit komt omdat Haarlem voor de On dernemingsbelasting over 1950 reeds een uitkering kreeg die aan de hoge kant was. ADVERTENTIE Voor nieuwe maar één adres: SCHAGCHELSTRAAT 40 - TEL. 12921 GEN. CRONJéSTRAAT 148 - TEL. 18558 ADVERTENTIE Voor de Haarlemse rechtbank had zich te verantwoorden de twee-en-veertig-jarige bioembollenhandelaar H..S. uit Hillegom, ver dacht van oplichting. In December had hij van een bewoner uit Haarlemmermeer een partij dahlia-bollen gekocht vóór 225.en een chèque afgegeven, doch uitbetalirig kon niet geschieden, omdat verdachte géén geld bij de girodienst had. In Hillegom heëft hij ook tweemaal een chèque afgegeven welke niet gedekt was. De officier van justitie meende, dat het te veelvuldig gebruik van alcohol en financiële zorgen de oorzaken zijn geweest van het mis drijf. Hij eiste een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan drie maanden voorwaar delijk. De verdediger, mr. L. Ali Cohen, merkte op, dat verdachte mogelijk ook voor de Haag se rechtbank terecht zal moeten staan, om dat hij in Hillegom (arrondissement Den Haag) oplichting gepleegd heeft. Bij het be palen van de straf verzocht hij daarmee rekening te houden. De rechtbank zal op 5 April uitspraak doen. Op Zondag 1 April zal 's morgens om elf uur in het Haarlemse Rembrandt theater aan de Grote Markt, ten bate van de mr. J. F. van Royenstichting de voortreffelijke Franse rolprent ,.Le Million" van René Clair worden vertoond. De mr J. F. van .Royenstichting, die on langs in Amsterdam is opgericht, stelt zich ten doel kunstenaars en hun gezinsleden die zulks behoeven voor enige tijd in een her stellingsoord op te nemen. Mr. J. F. van Royen heeft steeds in de bres gestaan voor de geestelijke en materiële belangen van de Nederlandse kunstenaars en vandaar dan ook dat de nieuwe stichting naar hem is genoemd. Tot nu toe worden de kunstenaars, wat hun bestaanszekerheid betreft, voor een goed deel aan hun lot overgelaten. Zo zijn er bijvoorbeeld geen instanties die hen steunen in tijden van werkloosheid, ziekte of lang durig herstel. Aan deze mistoestanden tracht de J. F. van Royenstichting een eind te maken. Haar doel is: de oprichting van een eigen gebouw waar kunstenaars, zoals schilders, dansers, beeldhouwers, musici, schrijvers en zovoort, wanneer dit nodig mocht zijn ter verpleging of herstelling kunnen worden opgenomen. Door het organiseren van theater- en film voorstellingen en het houden van collecten tracht, men dit doel zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Gezien de zeer bijzondere kwaliteiten van „Le Million", is het moeilijk er aan te twij felen dat het Zondag 1 April storm zal lopen naar het Rembrandt-theater, dat voor deze gelegenheid kosteloos ter beschikking is gesteld. „Mens, dier en plant" was het onderwerp van de lezing over toegepaste biologie, welke de heer G. Houtman, leraar aan de Rijks tuinbouwschool te Hoorn Woensdagavond hield voor de leden der afdeling Haarlem van de Nederlandse Natuurhistorische Ver eniging. Spreker behandelde de bestrijding van insecten en schimmels ter bescherming van onze cultuurgewassen. Enkele voorbeelden werden besproken, zoals de levensgeschie denis van het fruitspint, waar door een bioloog precies is uitgemaakt, wat het guns tigste moment is om het dier te bestrijden. Zo werden nog enige insecten behandeld, waarbij steeds weer naar voren kwam, dat de studie van de biologie van zeer groot belang is voor de practijk. Na de pauze, waarin gelegenheid bestond om het vele materiaal, dat de heer Houtman had medegebracht, te bezichtigen, werd nog gewezen op enige consequenties van de be strijding, bijvoorbeeld het optreden van resistentie tegen bepaalde bestrijdingsmid delen bij insecten, het doden van de biolo gische bestrijders en het opleven van be paalde plagen juist na een toegepaste be strijding. Lichtbeelden van aantastingen en aan tast ers verduidelijkten de lezing. De voorzitter, de heer Kolvoort, bracht de heer Houtman dank voor zijn voordracht. In een huis aan de Tweede Emmastraat in Haarlem brak Woensdagmiddag brand uit, waarbij een tafel, een ledikant, een boeken kast, een paar stoelen, een bureau en een gedeelte van het binnenwerk van een kamer een prooi der vlammen werden. De bewoonster wilde een kartonnen doos, gevuld met wasgoed op de tafel zetten, doch liet de doos uit haar handen vallen. De doos viel tegen een brandende petroleumkachel, waardoor het reservoir van de kachel om viel. In een oogwenk vatte de petroleum, die rijkelijk uit het reservoir vloeide, vlam. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Gierstraat 42 - Te!. 17768 In de dagvaarding, welke de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank had uit gebracht aan een bewoner van Wormer, stond vermeld, dat deze als administrerend- diaken van de Nederlands Hervormde Ge meente van Oostknollendam in de gemeente Wormerveer een bedrag van f 1300 had ver duisterd. Tijdens de behandeling van de zaak voor de rechtbank gaf hij het feit toe. Door achteruitgang in zijn zaken als landbouwer had hij het geld gebruikt. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaar delijk. De verdedigster mevrouw mr. H. Felhoen KraalOtte merkte op. dat de dagvaarding niet juist is, omdat het feit in Wormer is gepleegd en niet in Wormerveer. Zij verzocht vrijspraak. De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak en sprak verdachte vrij. De bewoner uit Wormer wordt vandaag op vrije voeten gesteld. Een geduchte tegenvaller Elders in dit nummer delen wij mede dat de bouwstop door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting met 3 maanden verlengd wordt. Dus tot Juli. De reden is dat er thans nog 53.000 hui zen in aanbouw zijn, wat wel het maxi mum van onze bouwcapaciteit wordt ge acht. Voor Haarlem is die beslissing een grote tegenvaller, omdat Haarlem wij wezen daar reeds meermalen op het vorige jaar wat het bouwvolume betreft reeds sterk teleurgesteld werd. De bouwstop duurt dus nu van 1 De cember 1950 tot 1 Juli 1951. Een termijn dus van niet minder dan 7 maanden. In Haarlem zijn op dit ogenblik een klei ne 500 huizen in aanbouw. In verhouding van de 53.000, die in Nederland onderhan den zijn, is dit betrekkelijk laag. Gelukkig kon dezer dagen nog begon nen worden aan de bouw van 86 woningen aan de Spaarndammerweg. Dit zijn de zo genaamde „industriewoningen", waarvan het ministerie nog juist voor de bouwstop de plannen goedkeurde. Wanneer de bouwstop nieft was afgeko men zouden thans in Haarlem (behalve de hierbovenbedoelde kleine 500) nog 400 woningen extra in aanbouw zijn geweest. Nu hoopt men daarmee zo gauw moge lijk na 1 Juli te kunnen beginnen. Maar er wordt terecht gevreesd dat het ministe rie dan slechts geleidelijk plannen zal gaan goedkeuren, want alle gemeenten hebben dan natuurlijk de bouw van grote complexen voorbereid. Zou men veel tege lijk goedkeuren, dan zou het onmiddellijk weer spaak lopen. De minister wil name lijk bereiken, dat er niet meer dan 45000 woningen tegelijk „op stapel staan". In Haarlem behoeft men er dus niet op. te hopen dat kort na 1 Juli met de 400 wo ningen kan worden begonnen. Eerst moet immers gewacht worden op goedkeuring uit Den Haag en als die er is kan pas wor den aanbesteed. Maandagochtend ontvangst door het gemeentebestuur Gedurende de Paasdagen zal het toneel gezelschap van het Koninklijk van Neste Genootschap uit Oostende een tegenbezoek aan Haarlem brengen, als onderdeel van de uitwisseling tussen beide steden. Maan dagmiddag geeft het ensemble in de Stads schouwburg een opvoering van het Vlaam se spel „De klucht van de brave moorde naar" door Jos Janssen. De eerste voor stelling van dit speciaal voor deze gelegen heid ingestudeerde stuk had Zaterdag avond te Oostende met groot succes- plaats in de Koninklijke Schouwburg. Het gezelschap, dat uit zeventien spelers bestaat, wordt vergezeld door een groot aantal leden van het genootschap, onder leiding .van. .de: heer_ Klaassen,voorzitter- van de ioneelafdeling. .Er komen in.totaal. 49 personen. Ook de burgemeester van Oostende, mr. Serruijs, zal met zijn echt genote een bezoek aan Haarlem brengen, evenals de heer Roger de Kinder, schepen van Oostende en lid van het Belgische par lement. De gasten worden in de loop van de Zondagmiddag verwacht en door de afdeling Kennemerland van het Comité Benelux in restaurant Dreefzicht ontvan gen. De ontvangst door het gemeentebestuur ten stadhuize heeft Maandagmorgen om half elf plaats. Na de middagvoorstelling in de Stadsschouwburg verzamelt men zich aan een diner in hotel De Leeuwerik, waar het H.H.V.-cabaret des avonds een programma onder de titel „Het lieve leven" zal vertonen. Twee orkesten zorgen voor de muziek bij het daaropvolgende bal. ADVERTENTIE Wij hebben prima trappen van 2 t/m 12 treden, tegen lage prijzen! Alle keuken houtwaren. Deze week nog extra aanbieding Nog ruim gesorteerd, in emaille tegen lage prijzen. Zeemleer in zes maten. Dr. LEYDSSTRAAT 10 - TEL. 11784 Paardensport Zaterdag 24 Maart houdt de Noordhol- landse Ruitervereniging op het landgoed Vogelenzang van jhr. W. P. Barnaart haar jaarlijkse open wedstrijden. Het programma vermeldt een samengestel de wedstrijd welke tevens als selectiewed* strijd zal dienen voor het district West voor het Nederlands kampioenschap Terreinrijden. Tevens zal een zware cross worden verreden ter lengte van 4500 meter. In dit parcours bevinden zich twee doorwaadbare vijvers, sloten en hekken. De dressuur van de samengestelde wed strijd zal aanvangen om tien uur, de cross om een uur en de springconcoursen om drie uur. De terreinen zijn uitsluitend te bereiken via de Margrietenlaan en Tweede Doodweg. ADVERTENTIE Ontvangen o.a. Blouses, broekjes, truitjes, jurkjes, maat 40 t/m 95. v. Ostadestraat 4—6, Kleverpark - Tel. 10413 ADVERTENTIE Wegens groot succes geven wij nog tot 15 April 10°/» KORTING op het overtrekken van lampekappen Spaarnwoudcrstraat 13 - Telef. 15778 Ten behoeve van de sociale arbeid in Ne-1 derland zal Zaterdag een speldjesdag wor den gehouden van het Leger des Heils. Het Leger des Heils heeft financiële zorgen en het hoopt, dat vele Haarlemmers het werk zullen steunen door een bijdrage fe verlenen. Ten Zuiden van de Amsterdamse Vaart en ten Oosten van het Van Zeggelenplein wor den op het ogenblik zandopspuitingen ver richt. De Haarlemse jeugd blijkt voor deze werkzaamheden een levendige belangstelling aan de dag te leggen. Er wordt echter op gewezen dat op het terrein meermalen projectielen zijn gevonden, die de jeugd soms als „speelgoed" mee naar huis neemt. Vanmorgen heeft personeel van de Mijnopruimingsdienst in het nationale park „De Kennemer Duinen" te Overveen springlading aangebracht bij de duizend kilogram wegende vliegtuigbom, welke Dinsdag bij het graven van een duinmeer is gevonden. Om twaalf uur ioerd de bom tot ontploffing gebracht. Tot ver in de omtrek was de slag hoorbaar. In het dorp Bloemendaal sijn enkele ruiten gebroken, onder andere van twee woningen op de Bloemendaalseweg, van het gebouw der Bloemendaalse Schoolvereniging en van een woning aan de Verlengde Koepellaan. De Haagse rechtbank veroordeelde van morgen de oud-directeur van het bijkan toor Scheven ingen van de Rotterdamse Bank, G. A. A., tot één jaar gevangenis straf wegens oplichting meermalen ge pleegd. Door zijn adviezen hebben enige personen Ln totaal bijna vier ton belegd in later mislukte ondernemingen. A. was ervan beschuldigd „door een samenstel van verdichtselen, listige kunstgrepen en door het aannemen van een valse hoedanigheid" deze mensen tot het afgeven van hun geld aan derden te hebben bewogen. Tegen hem was twee en een half jaar geëist. De Amsterdamse rechtbank veroordeelde vanmorgen de 34-jarige Amsterdamse tramconducteur A. H. N. tot twee weken hechtenis voorwaardelijk en een boete van 40 gulden, subsidiair 20 dagen. De dood van de 42-jarige weduwe V. L. en het zwaar lichamelijk letsel van haar 4-jarig zoontje Henk, wiens rechtervoet je verbrij zeld werd. was aldus het vonnis aan zijn schuld te wijten. Het tramongeluk gebeurde op Zondag morgen 5 November vorig jaar bij de halte Ruysdaelkade. De vrouw was met haar dochtertje van het achterbalkon van een motorwagen van lijn drie gestapt en wilde juist haar zoontje er af tillen toen de tram begon te rijden. Bij haar poging het jongetje nog te grijpen raakte zij tussen de beide wagens. De conducteur had ter zitting verklaard dat hij wel moeder en dochter had zien uitstappen, maar niet had kunnen constateren dat het knaapje nog het balkon moest verlaten. Tegen N. was drie weken geëist. VRIJDAG 23 MAART 1951 (Goede Vrydag) HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk 10: Ds. W. J. van Elden, H Avondmaal. 7: Ds. G. J. Waardenburg. H. Avondmaal. Noorderkerk. 7: Dr. A. J. Rasker, H. Avond, maal. Oosterkerk 7: Ds A. J. van Rhijn, H. Avondmaal. Bakenesserkerk. 7: Ds. E. Pot. Sterfuur. Diaconessenhuis: Ds. J. Bronsgeest H. Avondmaal Rusthuis Jansstraat. 10; Ds. E. Pot, H. Avondmaal, Ver. van Vryz. Herv. Jacobstraat 6, 19.30: Ds. J. de Graaf en Ds. J. Heidinga, H. Avondmaal Eglise Wallonne Begijnhof 30. Vendredi, 23 Mars a 19 h. 30: Service et Sainte-Cène, présidé par le pas teur M. Jospin d'Amsterdam. Stads Evange lisatie, Lange Herenstraat 6. 8: J. F. Snoeks, H. Avondmaal. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Lijdenspre- diking. Broedergemeente, Parklaan 34. 10: Lezen van de Lijdensgeschiedenis, 2.30: Her denking van het Sterfuur. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstr. '7.30: Ds. W. Spliet- hoff. H. Avondmaal. Ver. Doopsgez. Gemeen te. 19: Mej. Ds. Soutendijk, H. Avondmaal. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. 8: Ds L. Hoor weg Jr. Leger des Heils. Schagchelstraat 26. 3: Samenkomst. Leider: Kommandant Beek huis. 8: Bij het Kruis. Baptiste Gemeente, Barklaan 34. 8: Gecombineerde dienst met Vrije Evang. Gemeente. Voorg. Ds. J W. Wèenink. m. m. v. koor en solisten. Hersteld Apostolische Zendinggemeente, Jacobijne- straat 15. 10 en 7: Godsdienstoefening. - O. -R.-G.—Centrum. riVestérHbuEpark 1 A. 7,30: H. Avondmaal. Remonstr. Gereform. Gemeente. 19.30: Dr. J. W. Herfst, Avond maal Chr. Ger. Kerk, Raaks. 8: Ds. M. Holtrop. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Imma- nuëlkerk. 7: Ds. G. Koch en Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal. Geref. Kerk. Xoord-Schoter- kerk. 8: Ds. L. Hoorweg Jr Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 8: Ds. J C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp 19.30: Ds. Bartlema, H. Avondmaal. Kapel Nieuw- Vredenhof. 10.30: Ds. v. Nieuwenhuijzen, H. Avondmaal. 19.30: Ds. Henkels, H Avond maal. Ned, Prot. Bond. Postlaan 16. 7.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem.. Den Haag. Geref. Kerk Aula Lyceum. 8: Ds. J. A. v. Arkel. Koe- diefslaan. 7.30: Ds. A. Dondorp Camplaan 7.30: Dr. P. J. Richel. AERDENHOüT. Ned. Herv. Kapel. 19.30: Ds J. E. Drost. H. Avondmaal. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Don derdag. 8: Ds. J. H. S. Kalf Vrijdag 10: Ds. J. H. S. Kalf, Openbare Geloofsbelijdenis. 7: Ds. J G. S. Kalf, H. Avondmaal. Geref. Kerk. 8: Ds. T. Soilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Dr. J. H. Stelma, H. Avondmaal. Geref. Kerk. 7.30: Dr. J. L Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 9: Gez. prime. 3: Gezamenlijke meditatie. 19.30: Goede Vrijdag avondherdenking. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk, 19.15: Dr. Ch. de Beus, H. Avondmaal HILLEGOM. Ned. Hetv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Avondmaal 7: Ds. Eerhard. H. Avondmaal en Dankz. Geref. Kerk. 7.30: Ds. Krabbe. Prot. Bond. 7: Ds Pols, H Av. Chr. Geref. Kerk. 7.30: Ds. Sluiter. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. P. Kromsigt. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 7: Ds. P. Zwart. J HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C Salverda, H. Avondmaal Geref. Kerk 7.30: Ds. M Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp 9.30 en 7: Ds. M. M. de Jong, H. Avondmaal Abbenes. 9.30 en 3: Ds. M. C. Don. Bethel Kapel. 7: Cand. J. Irik. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ v. d Zee. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Ge loof- en Liefdekerk. 10 en 7: Ds. J. Tulp. H. Avondmaal. Xmmanuëlkerk. 10 en 5: Ds. J. C. Meilink. Geref. Kerk. 8: Ds. P. Warmen- hoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. 3: Ds J. C. Salverda.. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 7.30: Cand. C. Mak van Beverwijk. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 7.30: n.m. Ds. P. A. Tichelaar, H. Avondmaal. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 8: Ds J. Kroon, H. Avondmaal. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 8: Ds. Reeser, H. Avondmaal. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 7.30: Br. de Wachter uit Beverwijk. H Avondm. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr., H Avondmaal. 7: Ds, C. de Ru. H. Avondmaal en dankzeg ging. Geref. Kerk. Julianaweg. 8: Ds. A. de Ruiter. Medewerking kerkkoor Parochie H. Agatha. Gr. Krocht. Witte Donderdag. 7 en 7.30: Uitreiking H. Communie. 8: Gezongen H. Mis met processie; de gehele dag aan bidding. 7.30: Overweging van Jezus liefde geheimen. Vrijdag 7: Aanbidding. 8: Aan vang plechtigheden 3: Kruisweg LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. Bevest. lidmaten. 5: Dezelfde. H. Av. Geref Kerk 7: Dr. Th. Ruys. Geref. Kerk (Art. 31). 7.30: Ds. J J. Verleur. Geref. Ge meente. 7: Dr. K. de Gier. Christ. Geref. Kerk. 7: Ds. H. W. Eerland. ADVERTENTIE Hedenavond 8 uur: Onderwerp: MARIA Organist: S. P. VISSER.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7