De Stille Wens -Clowntje Rick Batavieren werden verslagen door Cambridge Spaanse club won tournooi van Strawberries Kampioenschap van Nederland Aan de Kwarfaalabonnés Zandvoort boekte succes in Den Haag Tournooi in Bloemendaal Advertentiê n nieuwe edele drank Kneepjens redt zijn leven. In onveranderlijke Standaard kwaliteit Dames en heren van DWT boekten overwinningen Heringa Wathrich „Samengestelde" van NHRV viel in het water Voor de kinderen Kennemer Golfclub Tweede testmatch Nieuw-Zeeland—Engeland DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels Van Swol te sterk voor oefenmeesters Fa. B. ENGELENBERG Doelstraat 39, Haarlem Tel. 13232 R U B B O L JACHTLAK DINSDAG 27 MAART 1951 Hockey Paastournooi Den Haag Als ouverture van het internationaal Faashockeytournooi, dat op Klein Zwitser land te Den Haag werd gehouden, speelde een elftal van de Batavieren, bestaande uit Nederlandse elftalspelers, met uitzon dering van spil Loggere, een wedstrijd tegen Cambridge, die op verrassende wijze door de Engelsen werd gewonnen, nadat de rust met gelijke stand (1-1) was ingegaan. Het Nederlandse doelpunt werd na een 0-1 achterstand door Kruize, na fraai aange ven van Van Heel, gescoord. In de tweede helft scoorden de Engelsen uit een strafbully het winnende doelpunt. Zondag op de eerste dag van het inter nationaal tournooi zijn gespeeld: BatavierenBrussel 3-0, H.D.M.Cam bridge 0-2, H.O.C.Bordeaux 4-0, Togo Wenen 4-1, AlgiersHelsinki 1-0, H.H.IJ. C.Bordeaux 5-0, H.D.M.Brussel 1-3, PioniersCambridge 2-1, H.O.C.Helsin ki 3-1, WenenAlgiers 5-0. De uitslagen van Maandag waren: Togo—Cambridge 4-2, H.H.IJ.C.-Venen 2-0, HelsinkiBrussel 1-2, H.D.M.Bor deaux 2-3, Batavieren—Algiers 3-1, H.O.C. -Wenen 3-3, Togo—Helsinki 3-3, H.H.IJ.C. Cambridge 5-1, BatavierenBordeaux 5-2, Brussel—Algiers 2-1, Haags elftal— Tournooi elftal 1-2. Gedurende de Paasdagen heeft de Kenne- mer Hockeyclub „Strawberries" op de velden aan de Driehuizerkerkweg te Vélsen een internationaal hockey-tournooi gehouden, waarvoor als buitenlandse deelnemers een ploeg van de Spaanse Real Club de Polo uit Barcelona alsmede twee elftallen van de Bel gische R.C.B.V. uit Verviers naar ons land waren gekomen. Van de Nederlandse clubs namen Zandvoort, Kraaien en V. V. V. met één elftal en de organiserende vereniging met twee ploegen deel, zowel in de dames als in de herenronden. Er werd gespeeld in twee poules voor de heren en één voor de dames. Bij de dames werd Zandvoort winnaar met twee overwin ningen een een gelijk spel. De finale tussen de winnaars van de herenpoules, de club uit Barcelona en het elf tal van Strawberries werd een spannende strijd, waarbij de Velsenaren het onderspit moesten delven (13). Het aanschouwen van het spel der Span jaarden was de moeite waard. In hun elftal speelden enige internationals mee; de links buiten van het elftal nam in 1928 deel aan de Olymipsche Spelen te Amsterdam. Tech nisch uitstekend spelend, fel en soms fana tiek, maar vooral door hun snel reageren, bleven zij hun tegenstanders de baas. Hoe wel minder dan de Spanjaarden, speelden de Belgische hockeyers eveneens een snelle partij. Na afloop van de wedstrijden op Tweede Paasdag verzamelden de deelnemers zich in de theeschenkerij in het park Velserbeek, waar de voorzitter van Strawberries de heer W. Dopheide de prijzen uitreikte. De aanvoerster van Zandvoort mej. A. Bie- rens, sprak wooorden van dank voor de uit stekende organisatie van dit tournooi. Een grote beker ging naar de Spaanse club uit Barcelona. Een kleinere beker ontving het elftal van Strawberries, dat zich in dit tournooi dapper had geweerd. De buitenland se clubs ontgingen bovendien een vaantje met het embleem van Strawberries. De uitslagen van het tournooi luiden: Eerste Paasdag: Dames: Strawberries IT V.V.V. 0—2: Zandvoort—Kraaien 1—0: V.V.V. —Kraaien 01; Strawberries IIZandvoort 00. Heren: Strawberries I—Zandvoort 10; Strawberries IIR.C.D.P. 02; Verviers I Kraaien 21; ZandvoortVerviers I 11; R. C. D. P.—V. V. V. 1—0; Strawberries I— Kraaien 7—0; Verviers II—Strawberries II 0—3. Tweede Paasdag: Dames: Strawberries II— Strawberries I 03; ZandvoortV.VV. 30; Strawberries IIKraaien 00. Heren: Straw berries TVerviers I 20; R.C.D.P.Verviers IT 40; ZandvoortKraaien 2—2: Strawber ries II—V.V.V. 1—0; Verviers TI—V.V.V. 0—1. Finale: R.C.D.P.Strawberries I 3—1. Voor het kampioenschap van Nederland is gespeeld DKSVenlo. De bezoekers won nen met 1—0. De stand luidt:' Venlo 2 2 - - 4 6—1 H H IJ C 1 1 - - 2 7—1 Groningen 1 - - 1 0 1—5 DKS 2 - - 2 0 1—8 Door het abonnementsgeld voor het tweede kwartaal 1951 thans te gireren bespaart U incassokosten. U kunt het bedrag ad. f5,20 (voor abonnés die de krant per post ont vangen f 5,70) storten of overschrij ven op postrekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad of op één van onze rekeningen bii de Am- sierdamsche-, Twentsche- of Rotter- damsche Bank te Haarlem. Als U er prijs op stelt, dat het abon nementsgeld voortaan automatisch van Uw girorekening wordt afge schreven, wilt U dan een machti gingsformulier aanvragen bii onze administratie? Aan het tournooi dat Zaterdag voor Pasen door de Gazellen Hockey Club op de Rogge- woning in Den Haag werd gehouden, namen elftallen deel van Zandvoort, Strawberries en B.M.H.C. Er werd gespeeld volgens het af- valsysteem. Strawberries speelde de eerste wedstrijd gelijk tegen MRHC en verloor de tweede wedstrijd met 20 van Kameleon. Het elftal van de Bloemendalers bereikte na drie wedstrijden de halve finale, maar ver loor toen van Hurley. De spelers van de Z.H.C. Zandvoort brach ten het er beter af. Zij speelden vijf partijen; de eerste vier leverden een doelgemiddelde van 70 op. In de finale werd BNC II met 30 verslagen, waardoor Zandvoort de win naar van afdeling C voor de derde en vier de klassers wei'd. Voorzitter H. Terweel van G.H.C. reikte de prijzen uit en overhandigde aan captain J. Joustra van Zandvoort de wisselbeker, die dateert uit 1943. 2e Paasdag hielden BMHC, BDHC en Rood Wit op de velden achter Zomerzorg een mixed-tournooi voor derde en vierde klassers. Behalve drie elftallen van de organiserende verenigingen, namen aan het tournooi deel elftallen van Amsterdam, Togo, Laren, Lei den en A.M.V.J. Er werd gespeeld in twee poules van vier ploegen. Elk elftal speelde drie wedstrijden van 2 maal 15 minuten. De wedstrijden hadden een vlot verloop en dank zij het droge weer en de goede velden werden de wedstrijden in gezellige en vriend schappelijke sfeer gespeeld. In de finale won Laren van een van de BMHC-combinaties en stelde zich daarmede in het bezit van de wisselbeker, die door president W. Jongejan van BMHC aan de aanvoerder van Laren werd overhandigd. In 1949 kwam de na de oorlog voor het eerst beschikbaar gestelde beker in het bezit van A.M.V.J. In 1950 vond het derde- en vierde klassers-tournooi niet plaats. Kampioenselftallen bij BMHC BMHC heeft Maandag het derde kampioens elftal binnengehaald. Nadat BMHC VI het kampioenschap van de vierde klasse had be haald, bereikte onlangs ook het A-elftal van de Junioren de bovenste plaats door een 42 overwinning op Amsterdam, maar mede doordat de concurrent Hurley een wedstrijd verloor. Het achtste elftal, dat in de tweede afde ling van de Noordhollandse bond uitkomt, won Maandag de wedstrijd tegen Ever Swift I en werd kampioen van die afdeling. Te zamen met onder andere Strawberries IV zal het elftal in de komende weken promotie wedstrijden moeten spelen voor de vierde klasse van de bond. ADVERTENTIE Basketball Donderdag staat stedenwedstrijd Helder-Haarlem op het programma Donderdag zullen in Den Helder de return- wedstrijden tussen de vertegenwoordigende dames- en herenteams van Den Helder en Haarlem worden gespeeld. Hoewel de wed strijden in Haarlem drie Haarlemse overwin ningen hebben opgeleverd, kunnen wij hiervan nog niet zo zeker zijn. De spelenden zijn: dames: T. Bok, A. de Goede, C. Bakker, Kors, mevr. Huijgen, mevr. Snel, mevr. Koblenz. Heren A: M. Jole, P. Koens, K. Hopman, P. Molenkamp, C. Rip, G. Hoos, A. Huis stede, S. Feenstra. Heren B: T. Molenkamp, F. v. Veen, D. Gau, J. Swart, M. de Haas, A. Koblenz, C. Beugeling. In de tweede en derde klasse staan voor de komende dagen enkele interessante ont moetingen op het programma, namelijk PSVH II—SV en Oosterkwartier I—Ooster kwartier II. De situatie in de tweede klasse is thans zo dat SV aan een gelijk spel vol doende heeft om het kampioenschap te be halen. Bij een nederlaag eindigen beide teams gelijk. Het doelgemiddelde van SV zal waar schijnlijk iets beter zijn. Bij de wedstrijden tussen de Oosterkwar tier ploegen geven wij het eerste team de beste kansen, hoewel juist bij deze wedstrij den de uitzonderingen de regel bevestigen. Zomercompetitie Het ligt in de bedoeling van het bonds- bestuur een zomercompetitie te houden, waardoor ook aan nieuwe verenigingen de mogelijkheid wordt geboden in competitie verband mede te spelen. Er zijn thans reeds enkele nieuwe verenigingen die aan deze competitie zullen deelnemen, namelijk de reservepol itie en de Vereniging van Haar lemse Gemeenteambtenaren. De heer A. Kneepjens, vertegenwoordiger in insectenpoeder, muggenolie, vliegenlijm, rattenkruid en andere verdelgende middelen, was een man van levendige verbeeldings kracht. Zo opende hij nimmer de klerenkast, zonder te kijken of er wellicht achter een van zijn colbertjes een inbreker verdekt stond opgesteld. Ook stapte hij nooit in bed, zonder zich eerst even te bukken om te zien, of er onder het ledikant een Man met Laaghartige Bedoelingen verborgen lag. Op een nacht kwam dé heer Kneepjens, wel niet dronken, maar toch innerlijk opgebeurd, thuis en begaf zich zingend naar' zijn slaapvertrek. Onge trouwd zijnde wierp hij zijn kousen, bretellen en onderwolletje zorgeloos de kamer rond en vloog, in zijn haast om onder de dekens te komen, met één sprong zijn bed in, zonder eerst te kijken of er iemand onder lag. Hij maakte zich een holletje en keek, knorrend van behagelijkheid, de duistere kamer in. Plotseling verstijfde hij van schrik. Want van onder zijn ledikant hoorde hij het zachte slijpen van een mes. Nu was de heer Kneepjens tegen ongevallen verzekerd, maar toch kon hij een gevoel van onbehagelijkheid niet van zich afzetten. Hij bukte zich over de rand van het bed en keek midden in de verlopen gelaatstrekken van Loze Arie, een vooraanstaande figuur uit de Amsterdamse onderwereld. De heer Kneepjens bedacht zich geen ogenblik. Hij grabbelde zijn enigste pakje „North State" uit het nachtkastje en liet dit aan een touwtje omlaag zakken. „Is dit genoeg, Arie?" vroeg hij zacht. „Meneer", antwoordde de diep gezonken man, „daar lig ik nou al een uur naar te snakken". En zo geschiedde het, dat het leven van deze uit nemende vertegenwoordiger gespaard bleef. Waterpolo DWT blijft in de eerste klasse dames on geslagen aan de kop gaan. Zaterdagavond werd gespeeld tegen HPC. Het mocht de Heemsteedse dames niet gelukken de Haar lemse verdediging te passeren. Nelly Jan sen gaf DWT de leiding waarna Mia Prins er op keurige wijze 2-0 van maakte. Door toedoen van Nelly Jansen ging de rust in met een 3-0 voorsprong voor DWT. Na het wisselen van doelen bleven de aanvallen van HPC zonder succes. Paula van Brug gen bracht de stand op 6-0. In de eerste klasse heren boekte DWT een overwinning op HVGB 2. Er werd in een hoog en snel tempo begonnen. Aan beide kanten werden aanvallen ondex-no- men doch de schoten gingen over of naast tot een schot van Frits Lablans doel trof. Met 1-0 voor DWT brak de ï-ust aan. Na de hervatting bracht Fons Roozekrans de voorsprong op 2-0. Ab Nater bi-acht in de stand verandering (2-1). Een hard schot van Fons Roozeki-ans werd door Bon- gei-tman van richting verandex-d en de bal vei'dween in het doel van HVGB (3-1). Nadat Ab Nater wederom de achterstand verkleind had liet de doelverdediger van HVGB de bal, na een schot van Frans Lablans te hebben gestopt, in doel glippen. Fons Roozeki-ans bracht de eindstand op 5-2 voor DWT. VZV bond de strijd aan tegen Haarlem 2, Hein IJzer bezorgde de Haarlemmers de leiding en de Velsenaar Swier bracht (zwaar afgedekt) met een achterwaarts schot de stand in evenwicht. Uit een straf- worp ingeschoten door Jan Paanakker ver kregen de Haarlemmers wederom de lei ding. De rust ging in met 2-1 voor Haar lem. In de twede helft waren de Velsena- i-en iets meer in de aanval maar de VZV midvoor kreeg weinig kans om te schieten daar hij door twee spelers werd bewaakt. Toch wist Swier zich met de bal van zijn bewakers vrij te maken en bracht de stand op 2-2, waarmede het einde kwam. Voor de tweede klasse hei-en werd ge speeld de wedstrijd HVGB 3-Haai-lem 3. HVGB 2 vex-loor met 3-2. In de dex-de klasse heren versloeg HVGB 4 Haarlem 5 met 10-0 Dinsdagavond wordt voor de eerste klas se dames in het Sportfondsenbad gespeeld: HVGB-VZV en Haarlem-HPC. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Op de terreinen van het Huis te Vogenlen- zang heeft de Noordhollandse Ruitervereni- ging Zaterdag een samengestelde wedstrijd gehouden, die tevens gold als selectie-wed strijd voor de nationale terreinkampioen schappen, die Zaterdag a.s. door de NBVR in Twente gehouden zullen worden. Dat deze wedstrijd inderdaad een betrouwbare selectie-maatstaf heeft opgeleverd, zal nie mand kunnen zeggen. Dit was echter niet de schuld van de NHRV. maar van de weer goden die hagel, natte sneeuw en regen dooi de storm in felle vlagen over de weilanden deed striemen. Nu is afgelasten wegens Een succesvolle combinatie in de cross van de samengestelde wedstrijd, die Zaterdag door de N.H.R.V. in Volgelenzang werd gehouden: J. C. Spangenberg jr. op Heraut. Op dit slootje strandde de meerderheid van de deelnemers, maar Heraut draaide er zijn hoef niet voor om. En de ruiter kijkt zoals dat hoort al naar de volgende hindernis. slecht weer geen gewoonte in de ruitersport en terwijl voetballers, hockeyers en andere sportlieden om de kachel gekropen waren, probeerden de drijfnatte ruiters er nog wat van te maken. Het was echter vechten tegen de bierkaai. Dressuurrijden op de open vlakte in de Maartse buien bleek zélfs vele anders ge hoorzame paarden te gortig. Bijna iedereen was onvoldoende. En zelfs ruiters van inter nationale faam faalden jammerlijk in de cross, die 4,5 km. lang was en over een par cours liep, dat zonder reserve ideaal te noe men was. Massieve, goed-geplaatste hinder nissen en een evenwichtige afwisseling van bos- en wciland-pai'coursen; het was om te watertanden. Ook voor de weergoden blijk baar. Met het weer van gisteren had men verzekerd kunnen zijn van perfecte sport. Nu strandde het overgrote deel op de glibberige slootkant van een passage de route, die ex- zo op het oog zeer springbaar uitzag, maar de paarden blijkbaar niet zinde. Bij het springconcours klaarde het geluk kig wat op, maar toen hadden de barre condities reeds hun tol van de deelnemers geëist. Slechts twee deelnemers brachten de samengestelde wedstrijd tot een goed einde. Eén werd A. Staal (ZHJ) op Mon Chéri cn twee A. Timmer (ZHJ) op Erlkönig. De dres- c FEUILLETON Wat was dat 'n smulpartij geworden! De hele stapel heerlijke pannekoeken was tot de laatste toe opgegaan, en of dat eventjes gesmaakt had. Zo was 't een geweldig fijne dag geworden, en 't was tijd geworden om naar bed te gaan. En daar lagen ze, en 't zou heus niet lang duren, of ze zouden slapen, want 't was een bedrijvige dag geweest.Maar eerst lagen ze nog even te praten over alles „Wat hebben we vandaag plezier gehad, hè?", zei Bunkie. „Nou", zei Oepoetie. Vooral toen jij daar in de kist zat, Bunkie! Zo'n mooi plaatsje als jij daar uitgezocht had!" „Maar jullie konden me toch maar niet vindenhè?", lachte Bunkie. „Ik toch wel!", zei Rick. „En dat was maar gelukkig ook, anders zat je misschien nou nog in die kist!" „Jaen dan had je niks van die lekkere pannekoeken gehad!", voegde Oepoetie er bij. Maar even later sliepen ze alle drie als rozen. En buiten was het stil en donker suur werd gewonnen door mej. I. Wallage (En Avant) op Vrede. Tweede werd mej. T. Eysvogel (NHRV) op Indian Prince en derde E. v. Loon op Weatrix. Bij de cross was de uitslag: 1. J. v. Wingerden (ZHJ) op Coctail; 2. J. C. Spangenberg Ji-. (NHRV) op Heraut. Het springconcours werd gewon nen door C. C. van Rossem (ZHJ). De volgende équipe wei'd aangewezen voor het nationale kampioenschap: T. Timmer met Mon Chéri (ZHJ), A. Staal met Lamp lighter (ZHJ), J. C. Spangenberg met Free dom (NHRV) en H. Eysvogel met Franklin (NHRV). Zondag is op de banen van de Kennemer Golfclub een wedstrijd voor leden een 18 holes handicap tegen bogey gespeeld, waar voor achttien dames en heren waren inge schreven. Winnaar werd mr. C. baron de Vos van Steenwijk (25) die alle squai-e eindigde, tweede was C. W. de Visser (9) met 1 down. Voor Maandag stond op het px-ogramma greensomes 18 holes handicap strokeplay L. J. Soddex-land (15) en A. Jurjans (5) deelden de eerste en tweede prijs met J. Sturm (18) en mr. C. bax-on de Vos van Steenwijk (22). de netto-score was 67. Derde waren mr. B. L. C. Vandehoek (14) en M. C. v. d. Wal (22) met een nettoscore van 68. Cricket Nadat Zaterdag wegens het slechte weet niet gespeeld kon woi-den in de toetswed- strijd tussen Nieuw Zeeland en Engeland heeft Nieuw-Zeeland Maandag 125 x-uns gescoord. De pitch bevoordeelde de spin- bowlex-s. Wright, de legbreak- en googly- bowler van Kent, bracht veel variatie in snelheid en lengte en nam vijf wickets voor 48 runs in 19 overs. Wright en ook de andere bowlers ondervonden veel steun van de fielders. Topscorer voor Nieuw-Zee land was Alex Moir, die 26 not out bij elkaar sloeg, waaronder zich een uitsteken de zes bevond. Engeland scoorde de eerste dag 43 runs voor drie wickets. De score van de eerste innings van Nieuw-Zeeland zag er als volgt uit: Sutcliffe c en b Wright20 Scott lbw Bailey0 Reid b Bi-own 11 Wallace b Wright 15 Hadlee lbw Wright15 Mc Gibson c Brown b Wright 20 Mooney c Compton b Bailey3 Burtt c Parkhouse b Wright 3 Moix-e not out 26 Hayes b Tattersall0 Cx-esswell run out 0 extra's 12 totaal runs 125 De wickets vielen op 1, 25, 37, 68, 83, 94, 102, 106. De bowlingcijfers waren: Bailey 218, Bedser 021, Brown 110, Wright 5—48, Tattersall 1—15. De pitch was vandaag bij de voortzetting van de wedstrijd wedex-om uitstekend voor de spinbowlers en de bal schoot door op ver schillende hoogten. Nadat Engeland het vier de wicket had vex-loren op 69 runs brachten Len Hutton en aanvoerder Freddie Brown voor het vijfde wicket 71 rans bij elkaar. Ook het paax- Trevor Bailey en Bedser kon het goed met elkaar vinden en zag kans 43 runs bij de score te voegen. De score van de innings van Engeland wan Hutton c Reid - b Moir'57 Simpson b Moir 6 Pax-khouse lbw Burtt 2 Shephard b Hayes 3 Compton b Burr 10 Bi-own b Hayes 47 Bailey st. Mooney b Bux-tt29 Evans'b Cresswell 13 Bedser b Cx-esswell 28 Wright not out 9 Tattex-sall b Cresswell 1 Extra's 22 Totaal227 De bowlingcijfers luiden: Hayes 244; Cresswell 3—18; Moir 2—65; Bux-tt 3—46; McGibbon 0—32. In detweede innings van Nieuw-Zeeland was de stand aan het einde van de dex-de dag 32 runs voor 1 wicket (Sutcliffe 11, Burtt 17 not out, Reid 0 not out en extra's 4. Het wicket van Sutcliffe viel op 25. 45) „Ik wou, dat hij maar weg bleef. Hoe heeft hij het klaargespeeld juist morgen een vrije dag te krijgen?" „Ik belde hem op", antwoordde Sally, „voordat wij uit Londen weggingen. Ik meende dat ik hem alles over jou moest vertellen, Marigold. Jij en Peter waren zo gelukkig, dat iemand David toch moest inlichten. Maar nog voordat ik iets had kunnen zeggen, viel hij mij in de rede". „Gelukkig, dat jij opbelde", zei hij. „Ik heb nieuws voor je, Sally". „Wat is het wel?" „De directeur van het laboratorium heeft een uitnodiging ontvangen van het Roosevelt Instituut om naar Amerika te komen en hij heeft mij gevraagd om mee te gaan en daar te blijven als Brits ver tegenwoordiger als hij weer naar Engeland terug moet". „Ik feliciteerde hem natuur lijk, maar hij zei: Niet te vlug! Ik ben nog niet besloten wat ik zal doen. In ieder geval wil ik er met mijn vader over spre ken. Ik heb een week bedenktijd gekregen. Een dezer dagen zal ik je wel zien, Sally. En toen verbx-ak hij het gespx-ek". Marigold haalde weer haar schoudex-s op. „Nou, als David naar Amex-ika gaat, be hoeft hij zich geen zox-gen over mij te maken". „Daar zou ik maar niet al te zeker van zijn", merkte Sally op.' „Ik kan daar niets aan doen", antwoord de Marigold enigszins onvriendelijk en zij vervolgde: „Sally, wil je het David vertellen over Peter en mij? Ik zou dat werkelijk niet kunnen doen". Sally zei niets. Marigold beschouwde haar zwijgen als een bevestigend antwoord. „Dank je wel", was alles wat zij zei, toen zij de kamer uitging. Sally dacht weer aan David toen de overigen, nadat de tafel geheel was afge ruimd, gezellig pratend naar de zitkamer liepen. Max-igold wachtte op Petex-, en Sally zag, dat hij zijn arm om haar heen sloeg. Hij trok haar naar zich toe alsof hij diep in zijn hart bang was haar te verliezen. „Arme David", zei Sally zachtjes tot zichzelf. Zij liep de trappen op om Elaine goedennacht te gaan zeggen. Zij had ver wacht, dat het kind nog klaarwakker zou zijn, maar het sliep reeds rustigStil ging zij de kamer weer uit. Beneden ge komen wilde zij zich eerst bij de anderen in de zitkamer voegen, maar zij bedacht zich en deed de tuindeuren open. Er waaide een zacht windje, de natuur Een verloofd paar, dat Zondagavond op de weg RoldeEext wandelde, is door een auto, bestuux-d door een chauffeur uit Assen, aangereden. De 25-jarige A. de Boer uit Annen werd twintig meter meegesleurd en zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse over leed. Zijn verloofde liep lichte kwetsuren op. Tennis Voor het eerst in de geschiedenis ston den Zaterdag en Zondag j.l. de zes sterk ste Nederlandse tennisspelers tegenover de zes sterkste ten nisleraren van ons land. Uit deze ontmoeting, die gespeeld werd op de overdekte gravelbanen van „Gold Star" te Amsterdam, zijn de amateurs als de bijna onomstreden meesters te voorschijn geko men. Van de zes dubbelspelen wónnen de professionals er geen enkele en van de twaalf enkelspelen slechts vier. Conclude rend kan gezegd worden, dat deze ontmoe ting voor de Nederlandse tennisleraren, die steeds blijk hebben gegeven hun krachten gaarne te willen meten met die van de amateur-s en die met gematigd optimisme de strijd tegemoet zagen, een door hen allerminst vex-wacht en zowel voor het publiek als voor hen zelf teleux-stellend resultaat heeft opgeleverd, met name geldt dat voor hun kampioen Joop de Mos uit Den Haag, die in het buitenland zulke fx-aaie x-esultaten heeft behaald en die dit maal niet alleen een klasse minder speelde van Van Swo.l, door wie hij in dx-ie straight sets van de baan geveegd werd, doch bo vendien in Rinkel zijn meerdere moest erkennen. De enige oefenmeester, die niet teleur gesteld heeft, was de rustig spelende Am sterdammer Henk Hemmes, die tegen Van Swol de eerste set won en die Zondag Rinkel in vier sets sloeg, nadat hij de eer ste met 6-1 had veiiox-en. In zijn dubbel spel met de Hilvex-summer Jan Mulder tegen Van Swol en Rinkel bereikten zij na 6-4 in de eex-ste set, in de tweede 5-4, doch toen hervond Nedex-lands stexkste dubbelcombinatie de vorm, won de set toch nog met 7-5 en daarna de laatste set met 6-2. Bij de amateurs wist alleen Wilton geen enkelspelzege te boeken. Zaterdag vex-loor hij van Waasdox-p en Zondag staakte hij de sti-ijd tegen Mulder, nadat ieder 2 sets had gewonnen. Beide dagen boekten de amateurs een 7-2 overwinning, zodat de einduitslag 14-4 is gewox-den. Deze ontmoeting is er een geworden, die voor Van Swol nauwelijks een training mag woi-den genoemd. Hij ondervond daar voor veel te weinig tegenstand. Het leek er op, alsof hij in grootse vorm was. Van de twee jongste amateux-s maakte Van Dalsum een sterkere indruk dan Dehnert. De uitslagen van Zaterdag luiden: Enkelspel: Kx'ijt slaat Mulder 6-2, 6-2, 1-6, 7-5; Dehnex-t vex-liest van A. Hemmes 6-4, 6-3, 1-6, 6-8, 3-6; Wilton vei'liest van Waasdox-p 4-6, 4-6, 4-6; Van Dalsum slaat Parlevliet 6-2, 7-9, 6-4, 6-1; Van Swol slaat H. Hemmes 4-6, 6-1, 6-1, 6-3; Rinkel slaat j. de Mos 6-4, 6-4, 7-5. Dubbelspel: Van Dalsum en Dehnert slaan Waasdorp en A. Hemmes 6-1, 6-4; Wilton en Krijt slaan Mulder en H. Hem mes 6-3, 3-6, 6-3; Van Swol en Rinkel slaan J. de Mos en Parlevliet 6-3, 6-1, 4-6. De uitslagen van Zondag luiden: Enkelspel: Krijt slaat Waasdorp 6-4, 5-7, 8-6, 6-2; Dehnert slaat Parlevliet 7-5, 7-5, 4-6, 6-4; Wilton vex'liest Van Mulder 6-4, 7-5, 5-7, 2-6 (door Wilton opgegeven); Van Dalsum slaat A. Hemmes 11-9, 2-6, 7-5, 7-5; Van Swol slaat J. de Mos 6-2, 6-2, 6-2; Rinkel vex-liest van II. Hemmes 6-1, 3-6, 3-6, 8-10. Dubbelspel: Wilton en Krijt slaat Waas- doi'p en A. Hemmes 6-0, 6-0; Van Dalsum en Dehnex-t slaat J. de Mos en Parlevliet 6-4, 0-6, 6-4, Van Swol en Rinkel slaat Mulder en H. Hemmes 4-6, 7-5, 6-2. TJEBBES WON IN APELDOORN. Tijdens wedstrijden van een Nederlandse zwemploeg te Apeldoorn heeft Tjebes de 100 meter vrije slag gewonnen in 58 sec. Tweede werd Van Boxen, in 60.4 sec. ADVERTENTIE Officiële verkoop: Sikkens' Lakken Blank en in kleuren. was erg stil en de tuin baadde zich in hel der maanlicht. Zij wandelde de tuin in en zonder dat zij het feitelijk besefte, liep zij over het smalle pad naar het strand. Zij wist, dat zij eigenlijk terug moest gaan om niet de kans te lopen kou te vatten, maar toch liep zij door. De zee lag rustig en kalm in het maan licht. De golven rolden zacht af en aan. Het was doodstil, behoudens het ruisen van de zee. Sally voelde zich gelukkig! Zij was weer thuis! Hoe vaak had zij hier niet gezeten, al leen of met haar vader! Had hij hier nu maar kunnen zijn! Toen hoorde zij stappen naderen. Zij keek op: iemand kwam naar haar toe. Eerst kon zij niet onderscheiden wie het was. Zij stond op. Het moest Robert of Peter zijn. Ineens herkende zij de man, die naderde. „David!", riep zij uit. Hij kwam dichterbij en stond het vol gend ogenblik naast haar. Zij lachte en keek naar hem. Er lag een vreemde trek over zijn gezicht. „Hij weet het al," realiseerde Sally zich plotseling. „Iemand heeft hem over Mari gold en Peter verteld." „Wij hadden je pas morgen verwacht," zei ze tot David. „Ja, dat weet ik, maar ik kon met iemand meerijden." „Hoe wist je, dat ik hier was?" „Ik ging eerst naar mevrouw Bar kus, en zij vertelde, dat jullie allen op de pastorie logeex-den. Ik belde, maar niemand deed open. Toen liep ik maar de tuin in, net zoals vroegex-. Door het raam zag ik allen binnen zitten. Jij was er echter niet, en ik vermoedde toen, dat jij wel hier zou zijn." „Heb je dus niet met de anderen ge sproken?" David schudde zijn hoofd. Sally haalde veiiicht adem. Gelukkig kon zij dus David nog als eex-ste het nieuws over Marigold vertellen. Toch voelde zij er op dit ogen blik ex-g weinig voor. Alles was zo x-ustig en stil. „David kom eens naast mij zitten. Ik wilde wat met je praten." Een ogenblikje bewoog hij zich xxiet. „Je ziet er anders uit, Sally," zei hij tenslotte. „Ik dacht eerst, dat jij het niet was. Je lijkt iemand uit een van je vaders spx-ookjes." „Zo voel ik mij ook David, maar toch moet ik wel even een woordje met je wisselen." David ging naast haar zitten op het rots blok en keek haar aan. „Ik moet je iets vertellen," begon Sally aarzelend. „Ja?" „Het gaat over Marigold." „Dat zij gaat trouwen met Peter Aird? Ik zag hen juist samen. Je denkt toch niet, dat ik verast ben, Sally?" „Ik was bang, dat je het niet prettig zou vinden dat te horen. Zij houder! véél van elkaar, David. Binnen een paar dagen gaah zij al trouwen." „Prachtig! Dat is goed nieuws!" Sally keek verbaasd. Zijn stem klonk zo oprecht! „Maar, Davidbegon zij. „Ja, ik weet, wat je wilt zeggen," viel hij haar in de x-ede. „Maar je bent achter. Waar je nu agn denkt, is allang voorbij." „Je vindt het dus niet erg?", x-iep Sally uit. „David, je maakt mij daar zo blij mee! Ik heb mij steeds zoveel zorgen over jou gemaakt." „Werkelijk? Waarom dan?" „Omdat ik niet wilde, dat jij ongelukkig zou worden. Ik geloof, dat ik altijd wel geweten heb, dat Marigold niet bij jou paste, maar jij hield zoveel van haar, dat ik hoopte, dat alles toch nog goed zou komen". „Kun je er nooit mee ophouden alleen over anderen te denken?", vx-oeg David onverwachts. „Waarom zou ik?", vroeg Sally, „vooral als het mensen zijn, waarvan ik houd?" David greep plotseling Sally's hand. „Luister Sally", zei hij ernstig, „ik moet je alles uitleggen. Al toen wij klein waren vormden jullie met z'n dx-ietjes een deel van mijn leven. Ik groeide op, de verhou ding bleef zo. Ik kon mij niet voorstellen, dat jullie eens uit mijn leven zouden kun nen verdwijnen. Daarbij meende ik op Mgrigold verliefd te zijp. Nu begrijp ik pas waaïomt zfi tóöhde minder belangstelling* voor mij dan jullie! Toen zij haar eigen chax-mes ontdekte, vond zij echter, dat ik een vervelende jongen was, vermoedelijk omdat ik niet zoveel aandacht aan haar besteedde als de andere jongemannen deden. Mijn genegenheid voor haar was wel-is-waar dieper dan die van hen, maar Marigold begreep mij niet. Zij wilde mij niet: ik was in haar ogen vervelend. Ik was in die tijcl werkelijk erg dom. Toen ik zag, dat Marigold niets meer om mij gaf, meende ik des te meer veiliefd op haar te zijn. Zij trok mij aan, haar onver schilligheid intrigeerde mij en ik begon steeds meer te geloven, dat ik van haar hield." Sally maakte een beweging, alsof zij haar handen uit die van David wilde losmaken, maar hij hield ze stevig vast. „Ik wil je dit-alles vertellen, Salyy, om dat jij zoveel dingen van mij moet begrij pen. Toen ik nog steeds meende van Mari gold te houden, hebben wij eens over haar gespx-oken. Het was juist een bijzondex-e tijd voor mij. Mijn leven was geheel andex-s gewox-den. Ik was gegrepen door mijn werk en^had een sterk vertrouwen in de toe komst gekregen. Plotseling heb ik toen de waarheid lei-en kennen. Ik besefte, dat ik niet meer aan Marigold dacht, maar aan jou, Sally. Als ik voor een moeilijk geval stond, vroeg ik mijzelf steeds af: „Hoe zou Sally die man of vrouw benawex-d hebben?" Slot vólgt}

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6