Engeland wil Formosa aan China teruggeven „Het zou tragisch verkeerd zijn nu een wereldoorlog te riskeren" Republikeinen bereiden een actie tegen de regering-Truman voor OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „ik was niet ongehoorzaam Opluchting in het buitenland Weerbericht Achttien nieuwe Chinese divisies in Korea gesignaleerd RADIOREDE VAN TRUMAN: Zaak van de vrede belangrijker dan die van een enkeling Het woord is aan Potsdam en Yalta gelden voor Londen nog Peking-regering zou moeten deelnemen aan besprekingen over Japans vredesverdrag Economische maatregelen in West-Duitsland Bevan blijft aan Wapens voor Joegoslavië Amerika's openbare mening diep geschokt Verklaring van MacArthur: rr Verklaring van de UNO? Dr. Drees werd onwel tijdens Kamervergadering Plaatsvervangers waren het stormachtig oneens Israëlische bommenwerper door Syriërs neergeschoten HET WEER AFGEBEELD ©Se JAARGANG No £32 DONDERDAG 12 APRIL 1951 295e JAARGANG No 85 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drdkkerij'Zuider'Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal ƒ5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Zoals wij reeds meldden, zal liet Koninklijk paar in Juni een officieel bezoek van drie dagen aan Luxemburg brengen, waarbij het de gast zal zijn van de hierboven afgebeelde Luxemburgse Groothertogelijke familie. Van links naar rechts ziet men Prins Felix, Prinses Marie-Adelaide, Prinses Alix, erfopvolger Groothertog Jean, Groothertogin Charlotte en Prins Charles. Achter deze beide iaatsten van links naar rechts de Prinsessen Elisabeth en Marie-Gabrielle. TOKIO, 12 April (Reuter). De op mars van de verbonden troepen in Korea is, door de zwaarste tegenstand sinds twee weken, tot staan gebracht. Ten Noorden van Jongdong, op de weg naar het ravi- tailleringscentrum Tsjorwon, is onver wacht een vijandelijke troepenmacht ter sterkte van naar schatting een regiment, goed uitgerust met automatische wapens en mobiele artillerie, verschenen. Ten Zuid- Oosten hiervan dreef de Turkse brigade na gevechtenvan man tegen man een batal jon Noordelijken uit bergstellingen. Volgens een communiqué van het Ameri kaanse achtste leger zijn de Zuid-Korea- nen bij hun ongehinderde opmars naar de kust in de Oostelijke sector tot op dertig kilometer ten Noorden van de 38ste Breed tegraad gevorderd. Dit is de diepste pene tratie in Noorcl-Korea op het ogenblik. Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft te Washington verklaard, dat in Korea achttien nieuwe Chinese divisies zijn waargenomen. Het aantal Chinezen wordt thans geschat op 695.000. De woordvoerder zeide, dat sinds Vrijdag 97.000 man verse Chinese troepen zijn waargenomen. Indien de 18 divisies op volle sterkte zijn, omvatten zij in het totaal 180.000 man, al dus de woordvoerder. Ebner-Esehen bach: Terwijl een vuurwerk wordt af gestoken kijkt niemand naar de sterrenhemel. WASHINGTON (Reuter) In de Amerikaanse pers zijn Woensdag berichten gepubli ceerd, waarin is gemeld dat Amerikaanse autoriteiten hebben medegedeeld dat Engeland de Verenigde Staten heeft verzocht het Amerikaanse ontwerp voor een vredesverdrag met Japan zodanig te wijzigen, dat Formosa aan de Chinese communis ten wordt overgedragen. Ook zou de Britse regering hebben verzocht de Chinese communisten uit te nodigen tot deelneming aan de besprekingen over een vredes verdrag met Japan. Medegedeeld werd dat de Engelsen deze voorstellen hebben gedaan in een nota, die Washington verscheidene dagen geleden heeft bereikt. De Amerikaanse functiona rissen verklaarden volgens deze persberich ten dat de Verenigde Staten geen van beide Engelse voorstellen konden aanvaarden. Enkele hunner schreven de voorstellen toe aan de nieuwe Britse minister van Buiten landse Zaken Morrison. Zij verklaarden van mening te zijn dat Morrison zich voor stelt dat Engeland in de politieke aange legenheden van het Verre Oosten een soort van „middenweg" tussen de Verenigde Staten en het communistische blok kan volgen. Tenslotte wordt in de Amerikaanse pers berichten nog gezegd dat deze ontwikkeling een ernstig en geheel onverwacht menings verschil tussen Engeland en de Verenigde Staten over het ontwerp-vredesverdrag met Japan betekent. Volgens een woordvoerder van het En gelse ministerie staat de Britse regering op het standpunt dat de Chinese centrale volksregering in staat moet worden gesteld deel te nemen aan de huidige onderhande- ligen over liet verdrag. Deze kwestie moet nog nader door Engeland en Amerika on der de ogen worden gezien, voordat een oplossing kan worden gevonden. Ten aanzien van Formosa, aldus de woordvoerder, voelt de Britse regering zich gebonden door de verklaring van Cairo van 1943 en de verklaring van Potsdam van 1945, volgens welke Formosa aan China moet komen. Bij een vredesverdrag is het echter niet strikt noodzakelijk, dat de over winnende landen een bepaalde regering in BONN (Reuter). De West-Duitse re gering heeft het lang verwachte memoran- rum gepubliceerd over de maatregelen, die genomen zullen worden wegens de ongun stige economische toestand. De regering is er van overtuigd, dat door deze maatrege len de gevolgen van de prijsstijgingen in de wereld voor de West-Duitse bevolking ver zacht zullen worden en dat voor de armere klassen der bevolking handhaving van de noodzakelijke levensstandaard er door ver zekerd zal zijn. Het regeringsprogramma bestaat uit drie hoofdpunten. Ten eerste, het verlenen van regeringssubsidies ter voorkoming van bui tensporige stijgingen der voedselprijzen, ten tweede belastingverhoging tot dekking van deze uitgaven en ten derde het over winnen van de moeilijkheden in de basis industrieën door een groot investerings programma. De regering is voornemens een plan uit te werken, volgens hetwelk de minderver- mogenden slechts 49 pfennig voor het brood zullen betalen en de meer welvarenden 64 pfennig. De subsidies voor het brood, die naar schatting .800 millioen mark zullen kosten, zullen gedekt worden door nieuwe belas ting, in het bijzonder een speciale omzet belasting op niet-dringend nodige goede ren. In de mijnen, de ijzer- en staalindustrie en in de electriciteitsfabrieken zullen in het komende jaar 1 milliard mark worden ge ïnvesteerd. Minister Aneurin Bevan heeft de Labour- partij gespaard voor een ernstige crisis door te besluiten niet af te treden ondanks bet feit dat het kabinet kunstgebitten en brillen niet meer geheel gratis ter beschik king van de bevolking zal stellen. Bevan was de „vader" van deze alge mene gezondheidszorg en had reeds ver klaard dat hij „nooit deel zou uitmaken van een regering, die deze nationale ge zondheidszorg aantast". het bezit van een zeker gebied stellen, zo zei de woordvoerder. De toekomst van For mosa is bovendien op het ogenblik in be handeling bij de Verenigde Naties. Het Witte Huis heeft Woensdag bekend gemaakt, dat John Foster Dulles het aan slaande weekeinde naar Tokio zal vliegen om zijn besprekingen over een Japans vredesverdrag voort te zetten. Volgens Britse kringen te Washington heeft Engeland Amerika meegedeeld, dat liet blijft vasthouden aan zijn standpunt, dat Formosa eventueel behoort te worden overgedragen aan communistisch China. Bc regering in Peking zou dan ook betrok ken moeten worden bij de onderhandelin gen over een Japans vredesverdrag. Er wordt bevestigd, dat Engeland het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een memorandum heeft gezonden, waarin het zijn standpunt opnieuw uiteen zet. Tn Washington verklaarde men, dat de beginselen, die aan een Japans vredesver drag ten grondslag liggen zijn ontwikkeld in het nauwste overleg met leiders van bei de partijen, met beide Huizen van het Congres en met generaal MacArthur" en dat zij volledig door president Truman zijn goedgekeurd. De Verenigde Staten willen zo spoedig mogelijk een vredesverdrag met Japan sluiten. Michael McDermott, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken, heeft te kennen gegeven dat de Verenigde Staten gekant zijn tegen de Britse suggestie om communistisch China te laten deelnemen aan het opstellen van een Japans vredesverdrag en het Formosa terug te geven. WASHINGTON (Reuter en U.P.). President Truman heeft Woensdagavond, nog geen 24 uur nadat hij generaal Mac Arthur van zijn functie ontheven had, in een radio-rede tot het Amerikaanse volk verklaard, dat de Amerikaanse politiek in het Verre Oosten er op gericht is, een derde wereldoorlog te verhinderen. Tot dusverre was déze politiek geslaagd, aldus de presi dent. Het zou verkeerd, „tragisch verkeerd" zijn, zo vervolgde Truman, als de V. S. het initiatief zouden nemen tot het uitbreiden van de oorlog in Korea. Truman verklaar de verder, dat indien de communistische machthebbers zouden inzien, dat zij de UNO op Korea niet kunnen verslaan en als zij heseffen, dat het roekeloos zou zijn de vijandelijkheden buiten Korea uit te brei den, zij dan wellicht „de dwaasheid van het voortzetten van hun aggressie" zouden er kennen. Een vreedzame regeling zou dan mogelijk zijn. In ieder geval is de deur „altijd open". De president zeide, er volkomen van overtuigd te zijn, dat de door de V. S. in het Verre Oosten gevolgde gedragslijn de beste is. „Ik ben van mening, dat wij moeten pogen de oorlog in Korea te beperken" om de kostbare levens van onze soldaten niet te verspillen, om de veiligheid van ons land en van de vrije wereld niet nodeloos in gevaar te brengen en om een derde wereld oorlog te verhinderen. Het is uit een aantal gebeurtenissen gebleken, dat generaal MacArthur het niet eens was met deze politiek. Ik heb het derhalve noodzakelijk geacht generaal MacArthur van zijn functie te Öntheffen, zodat er geen twijfel of ver warring zou heersen met betrekking tot het werkelijke doel van onze politiek. Het is mij persoonlijk heel zwaar gevallen deze stap te moeten nemen. Generaal MacArthur is een van onze grootste militaire bevel hebbers. De zaak van de wereldvrede is echter belangrijker dan die van de enke ling". Volgens president Truman betekende de commando wisseling in het Verre Oosten geen enkele wijziging in de politiek der BELGRADO, (Reuter). De Joegosla vische regering heeft Woensdag bij monde van een hoge functionaris van het ministe rie van buitenlandse zaken bevestigd, dat zij van de Westelijke mogendheden hulp tracht te verkrijgen ter versterking van de Joegoslavische wapenindustrie en dat zij wapens van deze mogendheden wil kopen. Als redenen voor het Joegoslavische ver zoek verwees de woordvoerder naar de „intensieve herbewapening" van Hongarije. Roemenië en Bulgarije „in strijd met de vredesverdragen" en ook naar de „bedrei ging van de Joegoslavische nationale vei ligheid door het toenemend aantal inciden ten, die aan de Joegoslavische grenzen worden uitgelokt". Maarschalk Tito en zijn regering hebben tot nog toe verklaard, dat zij geen militaire hulp van het Westen zouden aannemen, daar dit de Sovjet-Unie „als een excuus voor haar eigen aggressieve plannen" zou kunnen dienen. De Joegoslavische leiders hadden echter dikwijls gezegd, dat de re gering, indien zij dit nodig achtte, al het mogelijke zou doen om de bewapening te versterken en de verdediging van het land tegen elke aggressie van builen te verze keren, aldus de woordvoerder. WASHINGTON, 11 April. (Reuter). Het ontslag van generaal MacArthur heeft de Amerikaanse openbare mening diep ge schokt. Waarnemers zijn overtuigd, dat zij die deze beslissing afkeuren, het land in een verhitte politieke strijd zullen werpen en dat de reactie in ieder land gevoeld zal worden. Generaal MacArthur heeft zich intussen bereid verklaard te verschijnen op een vergadering van beide Huizen van het Amerikaanse Congres om over zijn ont slag door president Truman te spreken. Dit is medegedeeld door de republikeinse Senator Kenneth Wherry, die een tele foongesprek met' de ontslagen generaal heeft gevoerd. Republikeinse Senatoren verklaarden Woensdagavond in Washington, dat gene raal MacArthur zal trachten een triomfan telijke terugkeer naar Washington te ma ken om een campagne te beginnen tegen de buitenlandse politiek van Se regering. Zij verklaarden aanvankelijk tevens dat zij de mogelijkheid zouden overwegen om de regering van Truman omver te werpen langs grondwettelijke weg door de presi dent aan te klagen en voor het gerecht te dagen. Later besloten zij die actie uit te stellen. Tijdens de debatten van Woensdag in de Senaat riep de republikeinse Senator van Indiana, William Jenner, dat hij het aan klagen van Truman de procedure, waardoor een president uit zijn ambt kan worden ontzet eiste. De vice-president van de Senaat, Barkley, moest om orde Gouda verliest zijn grachten en daarmede waarschijnlijk de erenaam „Brugge van het Noorden". Volgens een raadsbesluit zaleen viertal karakteristieke grachten van Gouda worden gedempt ten behoeve vein het moderne verkeer. Dit typische „grachtje achter de visbanken" zal nu ook verdwijnen. hameren toen van de publieke tribune af werd geapplaudiseerd. De Senaat besprak de resolutie over het oproepen van Mac Arthur om voor eén verenigde zitting van het Congres te verschijnen, toen Jenner zijn eis stelde. Jenner verklaarde, dat Amerika „be stuurd wordt door een geheime kliek, ge leid door agenten van de Sovjet-Unie". In Lake Success besloot de commissie voor goede diensten van de UNO voor Korea later op de dag bijeen te komen om de nieuwe toestand, geschapen door het ontslag van MacArthur, te bestuderen. De republikeinen van het Huis van Afgevaardigden hebben op een bijeen komst besloten voorlopig een formele actie tot het aanklagen van president Truman in verband met het ontslag van generaal MacArthur uit te stellen. De republikeinen besloten eenstemmig een voorstel tot een volledig onderzoek van het Congres naar de buitenlandse en militaire politiek te steunen. Maandag zal een conferentie van alle 47 republikeinse Senatoren worden gehouden. WASHINGTON (Reuter). In pers berichten in Washington wordt Woensdag gezegd, dat het ontslag van MacArthur het bestuderen van een uitgestelde verklaring van de veertien landen met troepen in Korea zou kunnen doen herleven. De voorgestelde verklaring over Korea zou in feite een uitnodiging aan de Chine zen zijn om het vuren te staken en de geschillen door onderhandelingen op te lossen, aldus gelooft men in Washington. Men denkt, dat men in de verklaring met kracht zou verklaren, dat met de te rugkeer van de troepen van de UNO tot de 38ste Breedtegraad het voornaamste doel was bex-eikt, namelijk het „keren van de Noord-Koreaanse aggressie" Hierdoor zouden de doelstellingen van cle UNO, zo als het verenigen van Korea en het ves tigen van een vrije regering voor het ge hele land, zonder verder bloedvergieten kunnen worden bereikt, zo luidt het ont werp volgens deze berichten. Hij heeft heden zijn werkzaamheden hervat Toen de minister-president, dr. Drees, Woensdag na de middagpauze zijn rede ter beantwoording van opmerkingen bij de al gemene politieke beschouwingen over de rijksbegroting in de Eerste Kamer hervatte, vroeg hij schorsing der vergadering omdat hij zich onwel gevoelde. Reeds tijdens de pauze voelde hij zich niet goed, maar hij wilde toch trachten zijn rede voort te zetten. Dit bleek hem even wel niet mogelijk. De vergadering werd geschorst en dr. Drees begaf zich per auto huiswaarts. Later werd medegedeeld dat dr. Drees onwel geworden was door een wel eens meer' optredende lichte maagstoring. Hedenmorgen heeft hij zijn werkzaam heden hervat. V. S. De regering zou de strijd in Korea krachtig en vastbesloten voortzetten om te pogen de oorlog tot een spoedig en succes vol einde te brengen. „Wij zijn te aller, tijde bereid om te onderhandelen over een vrede in dit gebied" zo ging Truman voort. „Maar wij zullen geen politiek van ver zoening door concessies voeren. Wij stellen alleen belang in een werkelijke vrede". Harde les Truman zei dat de historie ons de les heeft geleerd, dat het beter is een brand in het begin te blussen. De voorbeelden van Griekenland en de Berlijnse blokkade lig gen voor de hand. De aanval op Korea is de vermetelste stap, die de communisten ooit hebben gedaan, zei Truman en hij citeerde rapporten waaruit zou blijken, dat de communisten de verovering van geheel Azië tot doel hebben. De V. S. zijn van mening dat ieder Aziatisch land aan zijn inwoners behoort en dat die het recht heb ben hun eigen zaken te behartigen. Dit is de basis van de vrede in de gehele wereld. Het communistische imperialisme stond echter achter de aanval op Korea en het is onze taak dit tegen te houden, zonder een algemene oorlog te ontketenen. Het is een moeilijke en bittere taak, maar tot dusver zijn wij succesvol geweest. Wij hebben de communistische aggressoren een harde les geleerd. Thans is de keus aan hen. Wan neer zij het initiatief tot een aanval op ons nemen, dragen zij de verantwoordelijkheid. Vredesvoorwaarden Een werkelijke vrede, aldus Truman, zou bereikt kunnen worden door een regeling op de volgende voorwaarden: 1. Staking van de vijandelijkheden. 2. Het treffen van positieve maatregelen om hervatting van de vijandelijk heden onmogelijk te maken. 3. Het achterwege blijven van „aggres sie". Een regeling op deze basis zou de weg openen voor de eenwording van Korea en het terugtrekken van alle buitenlandse strijdkrachten. President Truman verklaarde, dat indien de Amerikaanse strijdkrachten Mandsjoe- rije en China zouden bombarderen of Chi nese nationalistische troepen zouden hel pen bij een landing op het Chinese vaste land, de V S. zeer ernstig gevaar zouden lopen daardoor een algemene oorlog te ontketenen. „Als wij dit zouden doen, zou den wij verwikkeld raken in een ontzaglijk conflict op het vasteland van Azië „Wat zou de ambities van het Kremlin beter dienen, dan wanneer onze strijd krachten in een grootscheepse oorlog met rood China verwikkeld zouden raken?" zo vroeg Truman zich af. „Het kan best zijn, dat, ondanks onze uiter-ste pogingen, de communisten de oorlog uitbreiden. Het zou echter verkeerd, „tragisch verkeerd" zijn, als wij het initiatief hierin zouden nemen". PARIJS (Reuter). De plaatsvervan gers van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier zijn Woensdag voor de 28ste maal bijeen gekomen. Waarnemers te Parijs verklaarden, niet een einde van de impasse te verwachten voor de terugkeer van Charles Bohlen, de assistent van de Amerikaanse afgevaardig de Jessup. Bohlen zou heden uit Washing ton naar Parijs terugkeren. Hij heeft be sprekingen met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, ge houden om te pogen een einde te maken aan de impasse, waarin de conferentie te Parijs sinds vijf weken verkeert. De zitting van gisteren was volgens een Westelijke woordvoerder „stormachtig" ge weest. Er werden geen nieuwe voorstellen ingediend, aldus cle woordvoerder. TOKIO (Reuter) Bij monde van zijn politieke adviseur, generaal-majoor Court ney Whitney, die zijn ontslag heeft aange vraagd, heeft generaal MacArthur een in krachtige bewoordingen gestelde verkla- ring te zijner verdediging uitgegeven. MacArthur ontkent in deze verklaring Trumans bevelen, zich te onthouden van politieke verklaringen, niet te hebben op gevolgd. Punt voor punt ontkent Mac Arthur zich schuldig te hebben gemaakt aan ongehoorzaamheid aan degenen, die officiëel boven hem gesteld zijn. Volgens Whitney was men op het hoofd kwartier te Tokio van mening, dat de richtlijnen van 6 December, gezien de be woordingen en de strekking, uitsluitend golden voor officiële verklaringen in het openbaar en niet voor communiqués, cor respondentie of persoonlijke gesprekken. De richtlijnen van 6 December waren aan alle uitvoerende organen gericht en niet alleen aan MacArthur, aldus Whitney. (De richtlijnen van 6' December werden door de gezamenlijke stafchefs toegezonden aan MacArthur en andere bevelhebbers en be helsden een order van Truman, dat „geen redevoering, mededeling voor de pers of andere openlijke verklaring betreffende de buitenlandse politiek mag worden gepubli ceerd, voordat het ministerie van Buiten landse Zaken dit heeft vrijgegeven.) „Triomftocht" voor MacArthur Het persconcern van Hearst en andere aanhangers van generaal MacArthur heb ben hem uitgenodigd een „triomfale 'To. tocht" in Los Angeles, Chicago en New York te houden als sein voor grootscheepse openbare aanhankelijkheidsbetogingen, al dus wordt uit gezaghebbende, bron te Tokio vernomen. De generaal zou dit voorstel in overweging genomen hebben en men ach' het waarschijnlijk, dat hij er op in zal gaan Het ontslag van MacArthur heeft vrijwel in alle landen die zich bij de toestand in het Verre Oosten betrokken voelen en zeker bij die welke daadwerkelijk aan de strijd in Korea deelnemen, een grote op luchting teweeggebracht, getuige de ver klaringen die officieel en officieus over het ontslag zijn uitgegeven. Vele verklaringen zijn in de toon zoals die in de Nederlandse overheerste: „Een wijs besluit". De Engelse minister van Buitenlandse Zaken Morrison en de oppositieleider Churchill hebben beiden te kennen gegeven dat zij het vertrek van MacArthur toejui chen. Het Engelse standpunt in de kwes ties Korea-China is nog steeds: Beëindi ging van de strijd, toelating van commu nistisch China tot de internationale ge sprekken over kwesties waarbij het betrok ken is en in geen geval risico nemen van een derde wereldoorlog met China aan Russische zijde. Ofschoon het ontslag van MacArthur niet betekent dat Washington het hiermee eens is integendeel, want de kwestie van het Japanse vredesverdrag heeft reeds een ernstig meningsverschil tussen Washington en Londen doen rijzen toch hoopt Londen dat thans zijn invloed meer uitwerking zal kunnen hebben. In India is men duidelijk blij verrast geweest door 'het ontslag van MacArthur, zoals trouwens in alle Aziatische landen. Ook Parijs heeft grote voldoening te kennen gegeven. De Italiaanse regering noemt het besluit van Truman „een uitstekende zaak". In Taipeh, Formosa, waar de rege ring van Tsjang-Kai-Tsjek zetelt, werd het nieuws volgens United Press echter met „stilzwijgende somberheid" ontvangen. Volgens een woordvoerder van het Sy rische leger is een Israëlische bommenwer per, die zou hebben getracht een aanval op Damascus te doen, op Israëlisch grond gebied neergeschoten. De rug van hoge luchtdruk die wij gisteren reeds signaleerden, trok vannacht over ons land. Hierdoor was er weinig wind en bewolking, zodat de temperatuur op ver schillende plaatsen tot onder het vries punt daalde. Intussen daalt de lucht druk boven de Britse Eilanden al weer snel tengevolge van de nadering van een diepe depressie ten Westen van Schot land. De kern, die zich overigens niet erg snel meer verplaatst, blijft in tegen stelling tot haar voorganger op flinke afstand van ons land. Het front, dat vanmorgen bij Ierland lag, zal echter wel over ons land trekken en daar enige regen brengen. PONBEWOLKT 0 LICHT BEW HALFBEW ZWAAR BEW GEHEEL BEW MIST SNEEUW REGEN f MOTREGEN A HAGEL 7 BUIEN K ONWEER ?«?TEMPERATUUR lOOS'lSOBAAR if/li BELANGRIJK f/fr NEEBSLAG- GEB1E0 CENTRA; H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN - FRONT-TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND- SNELHEIP VAN VIJF METER RE» SECONDE VEEL WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdagavond, tot Vrijdagavond, opgemaakt te 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen, later wisselende be wolking met buien. Krachtige tot stormachtige wind tussen Zuid en West. Kouder dan vandaag. 13 April Zon op 5.50 uur. oqder 19.32 uur Maan op 9.11 uur, onder 2.40 uur. Hoog en laag water te IJmuiden Donderdag 12 April Hoog water: 7.07 en 19.31 uur. Laag water: 2.40 en 15.01 uur. Vrijdag 13 April Hoog water: 7.47 en 20.18 uur. Laag water: 3.15 en 15.35 uur.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1