Uw s!laS dat pakje Tegen de «'teen dit pakje Twee Nederlandse hockeyploegen leden in Belg ië nederlagen Geheime opdracht fa. B. ENGELENBERG -Clowntje Riek MAANDAG 16 APRIL 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Schotse zege op Engeland Westerkwartier prolongeert het kampioenschap Sportclub „Haarlem" 03^r7.mel Mascotte gaat-ie goed! Bekerwedstrijden Hockey-uitslagen Kampioenschap van Nederland Kennemer Golfclub Goed debuut van P. Peeman met OSS Voor de kinderen Jaarvergadering K.N.Z.B. HPC (heren) kampioen KNAU bestaat vijftig jaar De bus van Tolesford naar Melchester, Van de Pol Europees kampioen H.S.V. „De Kampioen" RRC „Excelsior" Concordia (dames) verloor van PSV met 8—1 4 Voetbal In een harde, doch buitengewoon fraaie wedstrijd heelt het Schotse voetbalelftal in het Wembley-stadion te Londen een 32 overwinning behaald op de ploeg van Engeland. De Engelse ploeg heeft vijf kwartier lang met tien man moeten spelen. In de dertiende minuut geraakte de En gelse rechtsbinnen Mannion zodanig ge wond, dat hij het veld moest verlaten. Ondanks deze handicap hebben de 100.000 toeschouwers kunnen genieten van een prachtige wedstrijd, waarin het gehavende Engelse elftal op schitterende wijze partij gaf. Het Schotse spel was zeer hard, tegen het ruwe af, en vele malen moest de wed strijd onderbroken worden wegens kleine blessuren. Tegen de verhouding in opende Enge land de score in de 26e minuut. Hassall van Huddersfield, die voor het eerst het nationale shirt droeg, kreeg op vijftien meter afstand van het doel een kans, waar van hij gebruik maakte. Tien minuten na het Engelse doelpunt maakte Johnstone, eveneens een debutant, voor Schotland ge lijk. De tweede helft was nauwelijks drie minuten oud toen Reilly, de Schotse mid denvoor, zijn bewaker Frogatt omspeelde en zijn land de leiding gaf Korte tijd hier na maakte Williams, die het Engelse doel op uitstekende wijze verdedigde, een fout. Liddell, de enige speler van het Schotse elftal, die in een Engelse club (Liverpool) speelt, kon zonder moeite de stand op 13 brengen. Er was nog ruim een half uur te spelen en de Engelsen voelden, dat alles nog mogelijk was. Prachtige aanvallen werden door de uit vier spelers bestaande voorhoede opgezet en na twintig minuten in de tweede helft had Finney succes. Met een fraai doelpunt, gescoord na goed sa menspel met Mortensen, verkleinde hij de achterstand. De Engelse voorhoede bleef actief en ge vaarlijk en menigmaal ontsnapte het Schotse doel op het laatste nippertje aan de gelijkmaker, maar hoe zuiver het short passing van de Engelsen ook was, zij slaagden er niet meer in te scoren. Korfbal Voor circa 3000 toeschouwers heeft Wes terkwartier kans gezien om via een beslis singswedstrijd tegen Blauw Wit de kam pioenstitel te prolongeren, want het won met 5-1, welke cijfers enigszins geflatteerd zijn. Vóór de rust waren de verdedigingen heer en meester van het veld, de aanvallers kregen weinig kansen. Toen Woudstra (Blauw Wit) eenmaal de bal op de korf deponeerde, stootte J. Koper tegen de paal. Blauw Wit miste de toegewezen strafworp. Weliswaar scoorde Blauw' Wit in de 26ste minuut door Woudstra een prachtig doel punt, doch enige seconden vóór de rust maakte de aanvoerder van Westerkwartier. D. Stoeltie, gelijk. Na de rust werd het spel wel wat losser, doch Blauw Wit verzuimde van de eenvou digste kansen gebruik te maken. De stand 1-1 bleef tot 12 minuten voor het einde ongewijzigd, doch toen kreeg Westerkwar tier een productieve bui: de dames M. Tit en M. Sanders en de heren Roelofs en De Voos scoorden achter elkaar op fraaie wijze. Sport Vereent verloor met 2-0 van Groen Geel in een zeer slap gespeelde wedstrijd: met rust had Groen Geel reeds een 1-0 voorsprong. Oosterkwartier won met 7-0 van Water vliet: tot rust kon Watervliet nog enigszins tegenstaand aan de Haarlemmers bieden. In deze periode scoorde J. Drogtrop slechts éénmaal. Na de hervatting brak de doel- punten-lawine los. J. Drogtrop herhaalde zijn prestatie van vóór de rust (2-0) en door toedoen van D. Starink. R. Dinkelberg, P. Konpen. mevrouw Poelgeest-Handgraaf en J. Drogtron kwam het einde met 7-0. Möhlman (Watervliet) was vóór de rust uitgevallen, hetgeen een danige verzwak king betekende. Oosterkwartier 3. dat on eigen veld van BEP 2 (Purmerend) met 3-0 had verloren, won de uitwedstrijd met 8-0. Aurora 2 had door het afkeuren van het ZKV-veld een vrije Zondag. De overige uitslagen waren: Kampioenschap van Nederland: VKC Deto 4-4. Eerste klasse: SVKSamos 6-5. Swift Archipel 10-8. Koog ZaandijkLuto 4-1. Tweede klasse: DEDOlympia 7-3. Tweede klasse B: LandlustAW 5-5. DVDExcelsior 6-4. Derde klasse C: TogoFortuna 3-7. Reserve 2e klasse: Blauw Wit 3DED 2 4-7. Reserve 3e klasse A: Blauw Wit 4 Groen Geel 2 1-4. Reserve 3e klasse B- Roda 2Ooster park 2 4-0. Reserve 3e klasse C: LutoOlympia 2 14-5. In de Haarlemse Korfbalbond zijn ge speeld: Eerste klasse: Nieuw Flora IOoster kwartier 4 17-0. Haarlem IWatervliet 3 17-2. Tweede klasse: Watervliet 4Nieuw Flora 2 3-0. Haarlem 2Oosthoek 2 0-1. Onder Ons ITHB I uitgesteld. Derde klasse A: DSV 2Haarlem 3 0-1. Derde klasse B: Oosthoek 4Onder Ons 2 7-6. Honkbal De uitslagen van hei Zondag begonnen tournooi van de Sportclub „Haarlem" luide: HHC—Schoten 3—5; EDO—SC Haarlem 9—2. Het programma voor 22 April luidt: 9.30 uur: HHC—SC Haarlem; 10.45 uur: EDO— Schoten. ADVERTENTIE M-3 i'M Met twee nederlagen heeft het Neder landse hockeyprestige Zaterdag een stevige deuk gekregen. Het begon met de 64 ne derlaag van de damesploeg. De Belgische overwinning in de herenwedstdijd tussen de b-teams van beide landen kwam voor onze landgenoten echter nog harder aan. Met 72 moest de Nederlandse ploeg de kleedkamers opzoeken. In het begin was er van een overwicht van een van beide partijen geen sprake, maar na ongeveer 20 minuten spelen ont stonden er voor het Belgische doel enkele gevaarlijke ogenblikken. De Belgen slaag den er echter in zich langzaam maar zeker los te werken en na een half uur opende Morlet, de linksbinnen, de score voor de gastheren. Nog voor rust maakte José De- laval, bij NederlandBelgië enkele weken geleden in Amstelveen uitblinker in de Belgische voorhoede, er 20 van. In de eerste minuut van de tweede helft bracht Delaval de stand op 30 en pas in de tiende minuut kon Rahussen het eerste Nederlandse doelpunt scoren uit een straf hoekslag (3—1). De Belgische ploeg bleef echter de boventoon voeren en weldra was het door rechtsbinnen Mechelynck 4—1. Een kort Nederlands overwicht bracht onze landgenoten enkele kansen, o.a. bij een tweetal strafcorners maar doelman Thien- pondt en Gillard, de spil, voorkwamen, zij het op het nippertje, doelpunten. Twee goede doelpunten van Delaval, beide uit in dividueel spel ontstaan, gaven de Belgen een voorsprong van 61. Drie minuten voor het einde verkleinde Couvret met een hoog ingeslagen srafcomer de achterstand (6—2). Nog voor het laatste fluitsignaal klonk maakte Mechelynck uit een straf hoekslag een zevende Belgisch doelpunt (7—2). Dameswedstrijd De wedstrijd BelgiëNederland voor dames, welke op het veld van H.C. Leopold te Brussel werd gespeeld, is in een onver wachte en teleurstellende nederlaag voor de Nederlandse ploeg geëindigd. Met niet minder dan 6—4 heeft het Nederlands elf tal het onderspit moeten delven. Het begin was goed voor de Nederlandse ploeg. Onmiddellijk voerde mejuffrouw Jurrissen haar landgenoten ten aanval en reeds in de derde minuut ontstond een Ne derlands doelpunt toen mejuffrouw Brou wer door de Belgische achterhoede heen liep en doelvrouwe Valcke passeerde. Het duurde echter niet lang of de Belgi sche ploeg herstelde zich. De linksbinnen mejuffrouw Ponty doelpuntte twee maal. Kort voor rust verkreeg België een voor sprong van 31 toen mejuffrouw Gom- mers, de rechtsbuiten, uit een voorzet van In de wedstrijden om de Dr. Exalto-beker schakelde B.D.H.C. I Zondag het Hilversumse Be Fair uit, door met 2—0 te winnen. Het was een zeer matige wedstrijd, waarbij de reeds Zaterdagavond uit België teruggekeerde Nederlands elftalspeelsters, de dames J. Jur rissen en M. Wijnstroom direct en indirect uit strafcorners de doelpunten maakten in de tweede helft. De rust was met blanke stand ingegaan. Het tweede elftal, dat in Bloemendaal voor dezelfde beker tegen Amsterdam speelde, verloor met 2—0. De doelpunten ontstonden vlak na het beginsignaal. Heren. Om het kamnioenschap van Neder land: DKS—HHIJC 2—8; Groningen—Venlo 0—4. Eerste klasse: AmsterdamLaren 14. Bekerwedstrijden. Amsterdambeker: Am sterdam II—Schaerweijde 0—2: Breda—Am sterdam 02. Promotieklasse B: AllianceLeiden 44. Tweede klasse D: Hurley IIZandvoort 2—1. Prom.-Degr. 2e/3e kl.: Strawberries II— Voordaan 3—2. Heren: Prom.-Degr. 2e/3e kl.: Laren III Strawberries III 0—5. Veteranen-comp.: Strawberries—Amsterdam 5—0, reglementair wegens niet opkomen van Amsterdam. 3de klasse D: FIT II—Zandvoort II 2—0. Dames. Om het kampioenschap van Neder land: Venlo GirlsQuick 41. Promotie promotieklasse: Strawberries Gooi 24. Promotieklasse: AeolusBDHC 3 41. Bekerwedstrijden Dr. Exalto-beker: Be FairBDHC 02; BDHC IIAmsterdam 0—2. Promotieklasse A: HBS—Pinoké 3—0. Promotieklasse B: MRHC—HDM 1—4. Tweede klasse A: Victoria—Alliance 2—1. Tweede klasse D: Hurley—Zandvoort 1—0; Rood Wit—Fit 3—2. Dames: 2e klasse A: Ever Swift I—HHIJC II 1—5. 3e klasse D: Ever Swift II—AMVJ II 0—1. mejuffrouw Ponty de bal hard langs de Ne derlandse doelverdedigster schoot. Na det hervatting trokken de Nederland se dames een tijdlang fel ten aanval en me juffrouw Jurrissen slaagde er in de stand op gelijke voet te brengen. Nog geen tien minuten later hadden de Belgische dames weer de leiding door een goed doelpunt van mejuffrouw Ponty. Een kwartier voor het einde maakte mejuffrouw Jurrissen, de Nederlandse middenvoor, opnieuw ge lijk, maar korte tijd later kwam het vijfde Belgische doelpunt van de stick van de snelle rechtsbuiten mejuffrouw Gommers. Een Nederlands doelpunt werd door de Ne derlandse scheidsrechter afgekeurd. Kort voor het einde maakte mejuffrouw Ponty haar vierde en voor België het zesde doel punt (64). BDHC ontmoet Venlo Girls Om het kampioenschap van Nederland spelen de Bloemendaalse dames Zondag te gen Venlo-girls. Deze wedstrijd wordt in Venlo gespeeld. Van het al of niet terug trekken van Groningen, de kampioen van het Noorden, zal het afhangen of B.D.H.C. Zon dag reeds kampioen kan worden. Voor het kampioenschap van Nederland, heren zijn gisteren gespeeld: DKSHHIJC 28: GroningenVenlo 04. De stand luidt thans: Venlo 4 4 - - 8 15—1 HHIJC 3 3 - - 6 17— 3 Groningen 4 - 1 3 1 1—11 DKS 5-141 3—21 Voor de scratcn-competitie, heren, is de wedstrijd Amsterdam—Kennemer gespeeld. Het resultaat was 54 voor de Amster dammers. De uitslagen luiden: Foursomes: Ch. E. Veltman en mr. P. Fruy- tier verliezen van A. Jurjans en M. Wetse- laar met 4/2; J. van Weegen en J. Laine winnen met 2/1 van J. Nienhuys en E. Th. van der Laan; B. Henderson en F. W. de Haan winnen met 2/3 van J. H. C. Muller en mr. B. L. C. Vandehoek. Singles: mr. P. Fruytier verliest van A. Jurjans met 3/2; J. van Weegen verliest van M. Wetselaar met 1 up: Ch. E. Veltman wint met 4/3 van E. Th. van der Laan; B. Hen derson wint met 7/6 van J. Nienhuys.; J. Laine wint met 8/7 van J. H. C. Muller; F. W. de Haan verliest van mr. B. L. C. Vande hoek met 5/4. Voor de handicap-competitie is gespeeld Kennemer IIAmsterdam II. De Kennemer won met 63. Foursomes: ir. H. Lambach (17) en J. van de Staat (18) verliezen van ir. P. Vos (14) en W. A. P. Mutsaerts (16) met 7/5: ir. F. D. Calisch (17) en mr W. Aberson (18) winnen met 7/6 van mr. D. Bos (14) en ir. J. van Deinse (18); C. G. F. Stenger (16) en M. C. van der Wal (22) winnen met 7/5 van W. Wijsmuller (12) en dr. D. van Cappellen (20). Singles: C. G. F. Stenger (16) verliest van W. Wijsmuller (12) met 5/3; ir. F. D. Calisch (17) wint met 3/1 van mr. D. Bos (14); ir. H. Lambach (17) verliest van ir. P. Vos (14) met 3/2: mr. W. Aberson (18) wint met 2 up van W. A. P. Mutsaerts (16); J- van de Stadt (18) wint met 2 up van ir. J. van Deinse (18); M. C. van der Wal (22) wint met 5/4 van dr. D. van Cappellen (20). Gymnastiek Zaterdagavond verenigde zich een groot aantal belangstellenden in de grote zaal van Monopole te Zandvoort om te kijken naar de jaarlijkse uitvoering van O.S.S., welke uitvoering ditmaal stond onder lei ding van de heer P. Peeman. Nadat de voorzitter der vereniging, de heer J. H. B. Brink, de burgemeester van Zandvoort en echtgenote, het dagelijks be stuur van de Kennemer Turnkring, de waarnemend directeur van het Opleidings instituut C.I.O.S. met docenten, afgevaar digden van zusterverenigingen enz. had welkom geheten, volgde een défilé van de deelnemenden, waarna de heer Peeman aanving met de afwerking van het vrij lange programma. Dit eerste optreden van de heer Peeman kenmerkte zich door een serieuze voorbe reiding. waarvan zeer goede nummers hel gevolg waren. Het is daarom jammer dat de leider zich heeft laten verleiden tot te lange nummers met veel herhalingen.waar- door hij kans heeft gezien het programma eerst om half twaalf te doen beëindigen. Bi.j volgende demonstraties zal de heer Pee man de vele herhalingen achterwege moe ten laten, want een goede oefening behoeft niet in een andere opstelling nogmaals ge heel uitgevoerd te worden. Een bijzonder goed nummer, zo niet een van de béste, was het tremplin paardsprin- gen van de grote meisjes. In een zeer vlot tempo lieten deze een serie sprongen zien. zoals in lang niet op uitvoeringen in Ken- nemerland gezien werd. Ook het ringenzwaaien van deze meisjes, aan welk nummer ook enige dames deel namen. was zeer goed en van zeer behoor lijk gehalte. De stokoefening van de grote meisjes was gevariëerd. evenals de vrije oefening van de dames B. doch nogal slap uitgevoerd. De jongste meisjes lieten bij zonder aardige springoefeningen over op banken gelegde klimpalen zien, welke op muziek mooi gelijk werden uitgevoerd. Ook de oefeningen over de evenwichtsbalk wer den correct uitgevoerd. Deze meisjes lieten verder nog oefeningen aan brug en bok zien. Het optreden van de grote jongens kon ons minder bekoren. Hun rekstok was be paald onvoldoende. Hun oefeningen aan de horizontale klimpalen waren evenmin feil loos, mede door het te vlugge temDo, waar door goede afwerking onmogelijk werd. Ook hun bokspringen viel tegen. Door het veel te vlugge tellen door de leider had ook het klassikale brugturnen uitgevoerd door grote meisjes en dames te leiden door onvoldoende afwerking. De jongens hadden ook twee nummers te verzorgen, n.l. wedstrijd vormen zonder en met toestellen, waar'oii dikwijls fel om de eer gestreden werd. Nadat een groep dames en heren nog een goed nummer tremplin-paard hadden ver toond, waarbij de dames opvielen door cor recte afwerking der sprongen, lieten de dames als slot een baloefening zien, waar mede zij een dankbaar applaus kregen. Resumerende kan verklaard worden, dat O.S.S. een geslaagde uitvoering heeft ge geven en de leider een goed debuut heeft gemaakt. NEDERLAND VERLIEST TURNWED- STRIJD VAN BAZEL. De gymnastiek- wedsirijd tussen de stedelijke ploeg van Bazel en het Nederlandse nationale team is door de gastheren met 559,3 tegen 536,55 punten gewonnen. In het individueel klasse ment werd Klaas Boot (Nederland) tweede met 93.80 punten achter de Zwitser Camillo Bulloni met 95.60 punten. Wat was er veel te zien! Nauwelijks was het ene nummer klaar, of de circusmensen stonden alweer klaar voor het andere. Het ging allemaal zo vlug en vlot! De jongens keken hun ogen uitAllerlei leuke dingen kregen ze te zien en tussen de numm.ers speelde de muziek een vrolijke mars. Na de koorddanseres kwamen er weer van die snaakse clowns de arena binnen; ze hadden gedresseerde hondjes bij zich, die allerlei kunstjes uitvoerdenZe sprongen keurig door hoepels, reden paardje op eikaars rug en dansten op hun ach terpoten. Dat was een grappig nummer. Hierna zagen ze weer iets moois. Boven, helemaal onder het dak van de tent, werden rekstokken opgehesen; en daar begonnen toen de acrobaten hun moeilijke en gevaar lijke toeren te vertonen. Ze zwaaiden aan de rekstokken en vlogen soms zo maar los door de lucht! „Nou.dat doe ik ze niet na!", zei Bunkie. „Ik ook niet", zei üepoetie. Dat is me veel te hoog in de lucht, hoor!" Zwemmen Te Utrecht werd Zaterdag onder voorzit terschap van de heer J. de Vries de jaar vergadering van de Koninklijke Nederlandse Zwembond gehouden. Het belangrijkste punt van de agenda was het voorstel van het bondsbestuur om de contributie met vijftien cent voor leden ouder dan 16 jaar te ver hogen. Uit de besprekingen bleek dat hier aan niet viel te ontkomen. Het voorstel werd aangenomen. Ook de verhoging van de startvergunningen voor leden boven zestien jaar vond de instemming der vergadering. De Moeder Triebels-Koensbeker kwam voor een jaar in het bezit van de heer M. Boon; de heer J. H. van Teeseling ontving de Bredius-medaille. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren B. J. Moolenaar, secretaris-penningmeester en P. Steenhuis werden herkozen. In plaats van de heer L. H. J. Krol, vertegenwoordiger van de Ne derlandse Katholieke Sportbond werd de heer P. Straatman, Den Haag, gekozen en in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer J. F. v. d. Zwaan, de heer P. Ben ders uit Sittard. De heren J. Armbrust, voor zitter. H. P. Velthuis en G. Voogd, leden van de Sportcommissie werden in hun functie herkozen. Het voorstel van de Sportcommis sie om de verenigingen die in de hoofdklasse en de eerste klasse van de waterpolocompc- titie spelen te verplichten om op een veld van de maximummaten de wedstrijden te spelen werd op aandrang van de vergade ring teruggenomen voor nader onderzoek. Jan Stender ontving voor Geertje Wielema de HDZ-krans voor de beste prestatie in 1950 op de 3 x 100 meter wisselslag persoon lijk en de gouden KNZB-medaille voor het Nederlandse waterpolokampioenschap van de dames van Robben. Waterpolo Voor de eerste klasse dames werd Zater dagavond in het Sportfondsenbad de wed strijd DWR—HVGB gespeeld. De dames van DWR waren overwegend sterker en Jopie Spoor bezorgde haar club on keurige wijze de leiding. Een aan Rie Thuis—van Veen toegewezen strafworp werd door haar op de reglementair juiste wijze ingeschoten maar nier topyekend. Dit ontmoedigde de dames van DWR niet. Tot driemaal.toe doelpuntte Greet Zieren voor het ingaan van de rust. In de tweede helft voegde Greet Zieren nog twee doelpunten aan de voorsDrong toe. Ten slotte bracht Ria Verhagen de overwinning voor DWR op 70. DWR en DWT staan met hetzelfde aantal ounfen aan de kop. De wedstriid Haarlem 2—DWR werd ge speeld voor de eerse klasse heren. In de eerste helft stichtte DWR nogal eens ver warring in de achterhoede van Haarlem waardoor Jan Kollerie. die bij DWR in de achterhoede was opgesteld, naar voren op trok en DWR de leiding bezorgde. Daarna maakte Behle van een gelegenheid gebruik om de voorsorong oo 20 te brengen. Na de hervatting had Haarlem de achterstand ''ngehaald door toedoen van Hein IJzer. Tenslotte sloeg Jan Kollerie de bal na een schot van Ko Wisker in het doel van Haar lem en bracht de overwinning voor DWR op 3—2. In de wedstrijd HPC—HVGB 2 heeft HPC zich van de kampioenstitel eerste klasse heren verzekerd. Direct na de aanvang ondernam HPC een aanval en Geurtsen werkte tussen twee HVGB'ers zwemmend de bal in het doel. Met een schot van Van Staalen werd de voorsorong van HPC op 20 gebracht. Van de Weele maakte er uit een strafworp 2—1 van, waarmede de rust in ging. In de tweede helft brachten Smit en Van Staalen de eindstand voor de Heemstede naren op 41. In de tweede klasse heren werden in de wedstriid HVGB 3—DWT 2 de Dunten ge deeld (33) HPC 2 boekte wederom een overwinning en won met 5—2 van Haarlem 3. Ath/etiek Oo 28 Mei zal het viiftig geleden zijn dat de Nederlandse Athletiek Unie werd opge richt, welke later het praedicaat koninklij ke ontving. Het bestuur der K.N.A.U. heeft ter voorbereiding van het Jubileum een commissie benoemd. Deze commissie heeft zich op het stand punt gesteld dat de viering sober dient te worden gehouden. Het volgende programma is ontworpen: Zaterdag 26 Mei, receptie van het be stuur der K.N.A.U. in Paviljoen Vondel park te Amsterdam, waarbij een geschenk namens alle leden van de Unie aan het be stuur zal worden aangeboden. Zondag 3 Juni volgen internationale ju bileumwedstrijden in het Amsterdamse stadion met estafettes voor de veteranen. CAMBRIDGE WINT VAN YALE. De race tussen de achten van Yale en Cam bridge, welke over een afstand van 1*A mijl op de Housatonic-rivier in de Verenigde Staten werd gehouden, is gewonnen door de ploeg van Cambridge, die bij de finish een voorsprong had van meer dan vier lengten. FEUILLETON door Victor Bridges vertaald uit het Engels) 6) Onzin, liefje. We brengen het óllemaal voor elkaar. Sherry houdt het vooreerst nog best vol en wat mij betreft, u weet heel goed, dat ik zo sterk als een karre- paard ben. Het zou vreselijk zijn opeens een vreemde in de zaak te krijgen, die zich overal mee zou gaan bemoeien en alles zou willen reorganiseren. Ik weet zeker, dat vader dat ook niet goed gevonden zou hebben. Ze nam haar moeder's hand in de hare en drukte er een kus op. En als u ooit weer over een vervelende zieke spreekt, dan schei ik er op staande voet mee uit en engageer een strenge pleegzus ter voor u, zo iemand, die naar jodoform ruikt en grote gesteven schorten draagt. Houd op kindje, je maakt me be nauwd! Mevrouw Barton glimlachte en keek op haar horloge. Het is tijd, dat je er vandoor gaat, vervolgde ze. Geef Sherry de bloemen en vergeet hem niet te zeggen, hoezeer ik me er op verheug, hem morgen hier te zien. Ik zal hem alles overbrengen. Met een knikje sprong Hazel op. Belooft u me, dat u zich kalm zult houden en niet in deze hitte zult rond gaan- wandelen? Misschien ga ik even naar de biblio theek om een boek te ruilen, dat zal me geen kwaad doen. Loop vooral niet te hard en neem uw parasol mee. Ik kom thuis theedrinken als er niets bijzonders is, en we gaan die heer lijke sinaasappeltaart aansnijden, die Emily gemaakt heeft. Ze boog zich over haar moeder heen en gaf haar een kus op het voorhoofd. Is het geen goed idee, die ter ere van Sherry's verjaardag te eten? Het gebouw van de „Melchester Herald" had niets opvallends. Het stond naast het postkantoor, halverwege High Street, en het had een ietwat ouderwets aandoende voorgevel, welke contrasteerde met de moderne bouwsels van seriewinkels als Boots en Woolworth. De benedenverdie ping werd in beslag genomen door het kantoor. Op een van de ramen stond „In lichtingen en advertenties" en op een ander was te lezen: „Drukorders worden hier in ontvangst genomen" Naar de achterkant van het gebouw kwam men door een nauwe gang, die uit kwam op een binnenplaats met hobbelige keien, waarop enige vervallen houten keten stonden. Van hier bereikte men de drukkerij, die in twee afzonderlijke ge bouwtjes van rode baksteen was onder gebracht. Het grootste van die twee was nog betrekkelijk nieuw. Er bestond ook een afzonderlijke toegang tot deze gebou wen, die op een zijstraat uitkwam, welke met enige bochten naar de rivier afdaalde en de naam Slugwash Alley droeg. Hazel liep de gang door en deed de deur open, waarna ze enige traptreden opliep naar de redactie-afdeling. Deze bestond uit een grote kamer over de gehele breedte van het gebouw, waar een gemoedelijke en gezellige sfeer heerste. Behalve de telefoon, een moderne stalen kantoorkast en enkele schrijfmachines was het meubilair hier op vallend ouderwets. Ook de wandversiering, die op het verschoten behang hing, dateer de uit een langvervlogen tijdperk. Goedenmorgen, Sherry, hartelijk ge lukgewenst en nog vele jaren! De spreek ster trad naar voren en liep op een grote tafel in het midden van het vertrek toe, waaraan een klein mannetje, met wit haar en een bril, in hemdsmouwen zat te wor stelen met drukproeven. Alsjeblieft, ik heb je wat rozen mee gebracht, voegde ze er aan toe, terwijl ze de bouquet voor hem neerlegde. En hier is ook een klein presentje van moeder. Ze heeft me gevraagd, je haar beste wensen over te brengen, en ze vindt het erg prettig dat ie morgen bij haar komt. Allemensen, dat is allemaal veel te veel. Sheridan nam de rozen op en bekeek ze vol bewondering. Ik moet ze gauw in een vaas zetten, vervolgde hij met een iet wat hulpeloze blik de kamer rondkijkend. Misschien is dat groene geval daar wel geschikt Ik zal er wel voor zorgen. Maak in tussen moeders pakje maar eens open. O.maar dat is veel te erg. Zo iets moois! riep de jarige uit, terwijl hij haast eerbiedig keek naar de oude zilveren snuif doos met fraai graveerwerk, die uit het papier te voorschijn kwam. Het is werke lijk bijzonder lief van je moeder en Schei verder maar uit, Sherry, en be waar je adjectieven voor je hoofdartikel. Hazel liep met een jongensachtig lachje naar de schoorsteenmantel, waar ze de groene pul afnam, die ze aan een klein fonteintje met water vulde en waarin ze de rozen zorgvuldig begon te schikken. Hoe loopt het met de copy?, vroeg ze met een blik op de slordig verspreid lig gende drukproeven. Als gewoonlijk zeker.tweemaal zoveel als we gebrui ken kunnen en weinig bijzonders! De overdaad is deze week nog erger dan anders, antwoordde meneer Sheridan, terwijl hij zijn hoofd mismoedig schudde. Kijk eens naar die stapel daar, die ik zo juist heb binnengekregen. Hij trok de copy naar zich toe en begon de koppen voor te lezen: „Van week tot week in de Tuin", „Onze Kuikens". „Bioscooppraatje" Het zijn natuurlijk de geregelde rubrieken maar we zitten werkelijk al stampvol. Laat mij eens kijken. Hazel leunde over zijn schouder en bekeek het inge wikkelde ontwerp voor de opmaak van het komend nummer. Die vervelende lange speech van Sir Herbert zit ons dwars, merkte ze op. Als we die eens een beetje bekorten De oude man zou het niet overleven en we zouden alle Conservatieven uit de buurt hier op kantoor krijgen om te pro testeren. Ja, je hebt gelijk, zuchtte Hazel. Wat vind je van die dansavond van de tennis club? Daaraan hoeft toch niet zoveel ruimte besteed te worden. Daar kan ik helaas ook niet aan komen. Mevrouw Trevor Greene heeft dat stuk speciaal voor ons geschreven. Je moet niet vergeten, dat wij al het druk werk van haar man verzorgen. Het leven is niet eenvoudig! Maak je maar geen zorgen, mijn kind, we zullen het op de een of andere manier wel weer voor elkaar krijgen. Mis schien wil jij de post even doornemen om te zien of er brieven van belang bij zijn Daarna zou ik graag willen, dat je die drie artikelen van de „Vrijheidsbeweging" even doorlas. Het zal wel taaie copy zijn, denk ik, maar misschien kunnen we er toch iets van gebruiken. Goed, Sherry, ik ben geheel tot je dienst. Hazel installeerde zich aan de andere kant van de tafel. Nadat ze even haar haar in orde gebracht en haar neusje bij- gepoederd had, verdiepte zij zich in het haar opgedragen werk. 12 1800 83 167 21.69 8 1595 105 88 15.19 6 1561 108 127 14.41 6 1496 129 129 11.60 6 1590 159 66 10.- 4 1591 121 95 13.15 0 642 10? 43 6.23 Biljarten Tijdens wedstrijden te Huelva (Spanje) heeft de Nederlander Van de Pol het kam pioenschap van Europa groot biljart 71/2 behaald. Het Europees record algemeen gemiddel de 71/2, dat met 18.92 op zijn naam stond en dat tijdens het Europees kampioenschap in April 1948 te Parijs werd gemaakt, heeft Van de Pol wederom verbeterd en gebracht op 21.69. Van de Pol Van Hassel Vingerhoedt Chasserau Ossorio Domingo Semrad Wielrennen De tweede rit der voorjaarscompetitie van de HSV „De Kampioen" had het volgende resultaat: A en B-klasse 60 km.: 1. A. Visser tijd 1 uur 33 min. 11 sec.; 2. P. de Vries tijd 1 uur 35 min. 30 sec.: 3. Steenbakker; 4. Stoker; 5. Bakker; 6 Kroezen op twee ronden; 7. R. de Bie; 8. P. de Bie; 9. De Graaf; op vier ron den 10. Kersenboom. C-klasse 40 km.: 1. Boom buiten mede dinging; 2. Homan tijd 1 uur 12 min. 39 sec.; 3. Aoma; 4. v d. Aar; 5. Vroom. Zondag hield de HRC „Excelsior" haar tweede competitierit over 55 km. De uitslag was: 1. B Fennis; 2. F. Kruijer; 3. J. Haan; 4. O. Steenvoorden; 5. A. Vos; 6. Tollenaar; Handbal Een in topvorm spelend P.S.V. gaf de hoofd klasse-dames Concordia geen schijn van kans. Enerzijds waren de aanvallen der Haarlemse dames te doorzichtig. Dit laatste vond mede zijn oorzaak in het feit, dat de doelverdedigster direct na het begin al en kele schoten verkeerd beoordeelde, het lever de even zovele doelpunten op. De rust ging met een voorsprong van 6—0 voor de gast vrouwen in. Na de thee bood Concordia wat meer weer stand. Tine Handgraaf doelpuntte, doch PSV tweemaal. Het einde kwam met een 8—1 zege voor P.S.V. In de eerste klas speelden de dames van HOC goed. Zoals wij verwachtten bonden zij ook Blauw-Wit aan haar zegekar met een verdiende 20 overwinning.. De heren van Concordia kunnen door het aan APGS verleende uitstel voor de giste ren vastgestelde wedstrijd hun kampioens illusie nog een week rekken. Deze wedstrijd zal nu komende Zondag gespeeld worden. De met spanning verwachte wedstrijd Gita Bato is geëindigd in een zege van 6—2 voor Gita. De rust ging al met een 4—1 voorsprong in. Bato kan hiermede wel definitief als candidaat op de titel afgeschreven worden. De ploeg die het Gita nog lastig kan maken is D.W.S., dat met 8—1 van H.A.V. won. Rapiditas (heren 2e klas) stelde enigszins teleur door zijn 7—6 nederlaag tegen de Aalsmeer-reserves. In de afdeling eerste klas se heren wonnen HOC 2 en Concordia 2 verdiend van resp. AVA (5—1) en Bato (4—1). Belangrijk is het gelijke spel van OSS, dat door IJmond 2 werd afgedwongen. Hierdoor krijgt OSS. dat reeds als aanstaand kampioen werd aangemerkt, een punt meer achterstand op Rapiditas 2. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: Heren: Olympia (H)Olympia (GR) 6—1. PSV-Blauw Wit 9—4. HGV— Olympia (Gr.) 6—7. Dames: UDI—Vlugheid en Kracht 6—0. PSV—Concordia 8—1. District West A: le klas dames: ADA— Amersfoort 3—2. Blauw WitHOC 02. Tweede klas heren A: GVACatchers 9—5. Turno—HHC 3—6. Zeeburg—AHC 2 10—1. Tweede klas heren B: Aalsmeer 2Rapi ditas 7—6. Lijnden—Tonido 4—1. 2e klas dames B: Gita—Bato 6—2. DWS— HAV 8—1. Afd. Noordholland-Zuid: Eerste klas heren HOC 2—AVA 51. ConcordiaBato 4—1. Tweede klas heren: Rapiditas 2—HOC 3, (H.O.C. 3 n.o.). Ymond 2—OSS 3—3. Ymond 3—Rapiditas 3 7—5. Tweede klas dames A: Rapiditas 2—HOC 2 00. Rood Zwart 2—Concordia 3 03. 2e klas dames B: BGV 2—Gita 2 0—3. Heem stedeIJmond 3 04. ADVERTENTIE Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 Officiële verkoop Sikkens' lakken „Alpha" pasta waterverven kogelkwasten platte waterverf-kwasten die in de zomer om het uur en in de win ter om de twee uur liep, was werkelijk een voorbeeld van een gemoedelijke en democratische instelling. Het merendeel van degenen, die er gebruik van maken, kende elkaar, zo niet zeer intiem, dan toch van gezicht, en aangezien de passa giers twee aan twee op banken zaten, was het algemeen geaccepteerd goed ge bruik om met je buurman een gesprek aan te knopen. Mensen, die hiervoor niet voelden, wer den als hooghartig beschouwd. Op deze speciale middag kwam Samuel Pullen, een kleine blonde groenteboer, op het laatste moment voor vertrek, hijgend en puffend, naast Maurice Wentworth terecht. De zaak van Pullen als men het ietwat wankele groentestalletje met een dergeli.jke naam mocht betitelen lag aan Beach Road, bijna recht tegenover de „Waterlelie". Bovendien behoorde Pullen tot de regelmatige bezoekers van de ge lagkamer van „Het Anker" en was hij een meester in het aldaar beoefende werpspel. Ik ben op het nippertje, merkte hij op, toen de bus onmiddellijk, nadat hij binnen was, de acht kilometer lange reis begon. Ik was bezig een kist sinaasappels uit te pakken en lette niet op de tijd. Hij haalde een bonte zakdoek te voorschijn en begon zijn voorhoofd af te vegen. U gaat zeker naar de bloemententoonstelling, zoals de meesten hier? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6