OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Baroda Zes ministers tekenden in Parijs het verdrag van het plan-Schuman Hoop op redding der bemanning Affray van is vrijwel opgegeven Washington werkt aan een veiligheidspact voor de Pacific De twaalf bemiddelaars-landen kregen een „aanwijzing" van Peking GEEN KLOPSIGNALEN MEER Weerbericht „Grondslag van grotere gemeenschap der volken van Europa" Vandenberg overleden MacArthur te Washington Nog geen instructies voor Gromyko Verbonden troepen in Hwatsjon Het woord is aan...;; Londense havenstaking voorbij Overeenkomst in zicht met Australië en Nieuw Zeeland Verdere pogingen om de standpunten van beide partijen te ontsluieren Pétains toestand beter „La Prensa" onteigend HET WEER AFGEBEELD Chapin blijft in Nederland Bevin gecremeerd 65e JAARGANG No 238 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 19 APRIL 1951 Haarlems Dagblad 295e JAARGANG No 91 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE MAHARADJAH GAEKWAR van Baroda is afgezet. Hij was een van de talrijke vorsten in India, die door hun fabuleuze rijkdom een soort sprookjes achtige vermaardheid in het Westen genie ten. In zijn geval kwam die vermaardheid vooral tot uiting in het bezit van een groot aantal renpaarden, waarmee hij sinds lange jaren op de races in Engeland en Frankrijk uitkwam. Nevens de Aga Khan gold hij als de grootste Oosterse magnaat van de paar densport. Dit mag niet veel indruk maken in ons land, waar de courses door de wederinstelling van de totalisator pas sinds kort iets van hun vroegere bloei her wonnen hebben, maar in Engeland, waar hij zijn renstal heeft en waar millioenen op de klassieke races wedden, is de Gaekwar van Baroda een paardensprookjesprins. Welnu, hij is afgezet. De regering van India had genoeg van hem. Hij bleek niet alleen in paleizen, juwelen en renpaarden en in zijn kolossaal inkomen belang te stellen. Hij zat ook te morren over het ver lies van zijn macht. Evenals de andere vorsten het zijn er in totaal vierhonderd, zegt de Manchester Guardian, en zij ont vangen nog steeds vier millioen pond ster ling per jaar, belastingvrij, uit India's staatsinkomsten had hij alle macht prijs gegeven in ruil voor het behoud van in komen en titel. Maar hij kon zich daar toch slecht in schikken en ging zijn millioenen op het spel zetten toen de regering van India zijn staat met Bombay wilde ver enigen. Hij tartte haar recht om dit te doen en ging bovendien lichtelijk samenzweren met andere van macht beroofde vorsten. Hierop aarzelde de regering-Pandit Nehroe niet en zette hem af. Het zal hem een geweldig inkomen kos ten. Hij heeft dat eraan gewaagd en het geval bewijst opnieuw, dat bij mensen die of energie en bekwaamheid, of alleen maar eerzucht en ijdelheid bezitten de drang naar macht de drang naar geld pleegt te over heersen. Nu is er nog geen reden tot onge rustheid over de bestaansmogelijkheden van de Gaekwar van Baroda en zijn gezin. Zelfs als hij, nevens zijn staatsinkomen, al zijn bezit in India verburen mocht houdt hij nog wel wat in h~t buitenland over*, waaronder die kostbare renstal in Enge land. Verhongeren zal hij niet. Maar het feit blijft dat hij een inkomen, dat millioe nen waard is, heeft geofferd terwille van wat politieke macht. Baroda, welks hoofdstad dezelfde naam draagt, is geen groot land: de oppervlakte van het gebied is zo ongeveer tweederden van die van Nederland. Het heeft bijna drie millioen inwoners en de hoofdstad telt er omtrent 160.000. In zijn historie is het bij afwisseling door begaafde en verre van begaafde vorsten bestuurd. De voor ganger van de nu afgezette schijnt tot de eerste categorie behoord te hebben en voor land en volk veel goads te hebben gedaan. Vóór zijn lijd is er evenwel al eens een vorst afgezet. Dat gebeurde in 1875, dus onder het Britse koloniale gezag. De toen malige Maharadjah Gaekwar, geheten Malhar Rao, was beschuldigd van een po ging om de Britse resident te vergiftigen. Hij stond terecht en werd weliswaar we gens gebrek aan bewijs van rechtsvervol ging ontslagen, maar door de Britse viceroy (onderkoning) Lord Northbrook tenslotte toch wegens wanbeheer afgedankt. Dat was een niet zeer glorieuse episode in Baroda's historie, maar zoals gezegd kreeg zij een later vervolg dat een gans andere indruk maakte. Nu schijnt het met de historie der Maharadjahs van Baroda te zijn afgelopen, voorzover men in deze we reld ooit met enige zekerheid zeggen kan dat het met een bepaald soort régime is afgelopen. India is een gebied van geweldige afme tingen. dat daarin zowel als in zijn bevol kingstotaal niet zo heel veel afwijkt van Europa-zonder-Rusland. .Temidden van zijn honderden millioenen inwoners vormt de bevolking van Baroda slechts een kleine groep en haar Maharadjah Gaekwar was dus naar statistische berekening maar een klein heersertje toen hij zijn gezag nog uit oefende. De poging tot herwinning van zijn macht door de nu afgezette Gaekwar had evenwel, als zij geslaagd zou zijn, vele andere vorsten kunnen beïnvloeden en dus van beslissende betekenis voor het gehele land kunnen zijn. De regering van India heeft dit kennelijk meteen ingezien en is zonder aarzelen opgetreden. Engelse bladen hebben de verwachting uitgesproken dat zij nu geen last meer van de vorsten zal hebben, omdat geen van hen het voorbeeld van Baroda zal durven volgen en zijn ge duchte inkomen op het spel zetten. „Wed dend op een outsider", zou men eraan wil len toevoegen, denkend aan die renstal. Maar het blijft de vraag of de Engelse bla den gelijk zullen krijgen. Millioenen. jawel. Maar de macht!..., R. P. Ongeveer 9000 Londense havenarbeiders "■ebben gestaakt uit protest tegen het ver volgen van zeven havenarbeiders, die be schuldigd werden van het aanzetten tot onwettige stakingen. Tijdens een demon stratie voor het gebouw, waar de stakers terecht zouden staan, wordt een lastige betoger in hechtenis genomen. (Inmiddels «het conflict, zoals wij elders in dit num mer melden, bijgelegd). PARIJS (Reuter). Het verdrag vau het plan-Schuman voor de samensmelting van de steenkool- en staalindustrie van Frankrijk, West-Duitsland, Italië en de Benelux-landcn is Woensdag in de histori sche „Salon de l'horloge" van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken door de ministers van Buitenlandse Zaken dezer landen ondertekend. De plechtigheid werd door bijna tweehonderd journalisten bijge woond. Na de ondertekening werd een gemeen schappelijke verklaring uitgegeven, waarin onder meer het volgende gezegd wordt: „Vastbesloten de eeuwenoude geschillen te beslechten door een fusie van belangen van de eerste orde, de grondslag te leggen voor een grotere en dieper gewortelde ge meenschap tussen de volken, die vaak bloe dig van elkaar gescheiden waren, en de basis te leggen voor instellingen, die voortaan leiding kunnen geven aan een gemeenschappelijke lotsbestemming, heb ben onze regeringen besloten een Europese steenkool- en staalgemeenschap te stich ten. De partijen van de overeenkomst, die de Europese steenkool- en staalgemeenschap instellen en 160 millioen inwoners van Europa vertegenwoordigen, hebben zo blijk gegeven van hun vastbeslotenheid, de eer ste boven-nationale instelling te stichten en op deze wijze de ware grondslagen te leg gen voor een georganiseerd Europa. Dit Europa staat open voor alle Europese landen, die vrijheid hebben om te kiezen. Wij hopen van harte, dat andere landen zich bij dit streven aan onze zijde zullen scharen." In de verklaring wordt tevens aangekon digd, dat de landen van het plan-Schuman andere fusievoorstellen zullen onderzoeken en trachten uit te voeren. „Deze initiatieven moeten spoedig ingelast worden in een po litieke gemeenschap, waarvan de gedachte door de Raad van Europa wordt ontwik keld", aldus de verklaring. Naar verluidt doelt de verklaring op een fusie van de landbouw, het spoorwegver voer en de electriciteit. De Duitse kwestie Frankrijk en West-Duitsland hebben Woensdag voor de ondertekening van het verdrag nota's uitgewisseld inzake het Saafgeoied. waarin opnieuw wordt vastge steld, dat de regeling van de Saarkwestie pas in het komende vredesverdrag met Duitsland zal geschieden en dat op deze regeling noch door het plan-Schuman noch door andere verdragen of overeenkomsten vooruitgelopen wordt. Nu West-Duitsland het verdrag heeft ondertekend, vragen de West-Duitsers zich af wanneer het internationale gezagsorgaan voor de industrieën in het Ruhrgebied zal worden opgeheven en of thans de voor de West-Duitse staalindustrie gestelde limiet aan de productie teniet zal worden gedaan. Duitse functionarissen verklaarden te Bonn, dat de Fransen hen reeds hebben medege deeld dat gezagsorgaan en limiet uiteinde lijk onverenigbaar zijn met het plan- Schuman. Uit Parijs wordt nog gemeld dat drie of vier leden van de Saarlandse volksver tegenwoordiging zullen worden opgenomen in de achttien man stei'ke Franse vertegen woordiging in het „Schuman-parlement". De premier van het Saargebied, Hoffman, had Woensdagochtend een kort onderhoud met de Franse minister van Buitenlandse Zaken Schuman. Hij verliet het ministerie op hetzelfde ogenblik, dat dr. Adenauer het betrad. Er werd niet gegroet. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft Woensdag een beroep gedaan op de volksvertegenwoordigingen der zes landen, wier ministers van Buiten landse Zaken Woensdagochtend te Parijs GRAND RAPIDS (Reuter). Gisteravond is hier de Amerikaanse republikeinse senator Arthur Vandenberg overleden. De gezondheid van de senator was sinds een longoperatie in October 1949 precair. Hij herstelde evenwel en keerde voor korte tijd naar zijn senaatszetel terug. In April 1950 onderging hij een tweede grote ope ratie thans aan de ruggegraat, voor de ver wijdering van een tumor. In Februari had hij echter opnieuw een inzinking en sinds dien ging het steeds achteruit. Met zijn dood eindigde een carrière, die hij begon als zoon van een zadelmaker en eindigde als een der voornaamste senato ren. Vandenberg is 23 jaar achtereenvolgens in de Senaat geweest. Hij was voorzitter van de Senaat en voorzitter van de Se naatscommissie voor buitenlandse betrek kingen in het 80-ste Congres. Tot twee maal toe stond hij op het punt tot republi keins candidaat voor het presidentschap benoemd te worden. Arthur Vandenberg was de voornaamste voorstander van een twee-partijenpolitiek in het Amerikaanse Congres. In de jaren dertig was hij een isolationist. Hij stemde tegen de dienstplicht, de leen- en pachtwet en tegen de herroeping van de neutrali- teitswet in 1941. In 1945 echter, zeven maanden voor het eindigen der vijandelijk heden „bekeerde" hij zich. Hij verrastte het Congres door een verdrag met Engeland en de Sovjet-Unie voor te stellen, teneinde Duitsland en Japan voor altijd te ontwape nen. Hiermede maakte hij een einde aan zijn isolationistische loopbaan. Hij die de Volkenbond uit de weg had helpen ruimen, werd de man, die voor een groot deel verantwoordelijk was voor de ratificatie van het handvest van de U.N.O. door de Verenigde Staten. Zonder Vanden berg, aldus Reuter, zou het onmogelijk zijn geweest het Atlantische pact tot stand te 'brengen. het Schuman-verdrag hebben getekend, om de overeenkomst te ratificeren. „Een spoe dige bekrachtiging", aldus verklaarde Mc Dermott te Washington, „zou er veel toe bijdragen de wereld er van te doordringen dat West-Europa de moed en bekwaamheid bezit de solidariteit op te brengen, die noodzakelijk is, wil de vrije wereld in stand blijven." Ook Engeland? Engeland overweegt zich aan te sluiten bij het hoge gezagslichaam van de Europese kolen- en staalpool, zo verneemt A.F.P. in Londen. De onderhandelingen dienaan gaande zullen echter eerst worden geopend wanneer de uitvoering van het plan-Schu man in het voorbereidende stadium zal zijn gekomen. Voorts bestudeert de Engelse regering nog steeds de uitnodiging van de Franse regering om deel te nemen aan een confe rentie over het instellen van een Europese landbouwpool. Generaal Douglas MacArthur is van morgen om even over half zeven per vlieg tuig te Washington aangekomen. Hij werd toegejuicht door een grote menigte. Op het vliegveld waren hoge mili taire en burgerlijke leiders, onder wie de minister van Defensie George Marshall, de generaals Lawton Collins en Hoyt Vanden berg en admiraal Forest Sherman, ter be groeting aanwezig. Een erewacht presen teerde het geweer. MacArthur zal heoenmiddag het Congres toespreken (half zeven Ned. tijd)) en mor gen zijn intocht in New York houden. PARIJS (Reuter). De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken van de „Grote Vier" hebben Woensdag hun 32ste bijeenkomst gehouden. Een woord voerder der Westelijke mogendheden ver klaarde, dat generlei vorderingen werden gemaakt. Het schijnt, dat de Sovjet-vertegenwoor diger, Gromyko, nog geen instructies om- Irent de nieuwe Westelijke ontwerp-agenda heeft ontvangen, aldus de Westelijke woordvoerder. Gromyko zei opnieuw, dat op de ministersconferentie eerst moest wor den gesproken over vermindering van de bewapening. De Westelijke mogendheden willen eerst bespreking van het huidige peil der bewapening. De hyacinten en tulpen in Bollenland mogen laat zijn door een tekort aan zonne warmte, aan de andere kant van de duinen is de voorjaarsbloei al in volle gang. De badstoelen schieten daar als paddestoelen uit de grond en ook overigens is men druk bezig teneinde niet onvoorbereid door een mogelijke échte lentedag overvallen te worden. LONDEN. (AFP). De Britse admiraliteit heeft een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat de hoop, dat er nog opvarenden van de gezonken onder zeeboot „Affray" gered zullen worden, sterk is verminderd. Een vloot van onderzeeërs en andere vaartuigen, benevens een aantal vliegtui gen zoeken het Kanaal af naar de plek, die misschien het graf is geworden van de 75 man, die in de Britse onderzeeër Affray zitten opgesloten. Het sprankje hoop voor het leven van deze mannen, dat gisterochtend vroeg ge wekt was door een bericht over voortdu rende klopsignalen, begon te vervliegen naarmate de uren verstreken zonder dat een overlevende opdook naar de kalme oppervlakte, van de plek af op de bodem van het Kanaal waar men gelooft dat het 1.620 ton metende schip sinds Maandag avond vastzit. Er zijn geen verdere signalen gehoord na het bericht van de Britse onderzeeër Scynthian, dat klopsignalen waren opge vangen. Admiraal Sir Arthur Power, bevelheb ber van de marinebasis Portsmouth, die belast is met de leiding van de reddings operaties, zeide, dat de reddingsvloot blijft speuren. Power is niet van plan om dui kers naar beneden te zenden voor dat de positie van de onderzeeër nauwkeurig is vastgesteld. Gisterochtend werden 12 lichte diepte explosies ontketend boven drie mogelijke posities van het gezonken schip. Dit was een automatisch signaal dat het daglicht was, dat redders aanwezig waren en dat de opvarenden aan de oppervlakte kon den komen. Op deze explosies werd echter niet ge reageerd. De tijd wordt krap indien er nog leven in de Affray is. Indien geen bran den de zuurstof hebben opgebruikt, indien de batterijen niet nat zijn geworden, in dien de omstandigheden „normaal" zou den zijn, dan zouden de opvarenden drie dagen in leven kunnen blijven, dus tot morgen. Zij hebben ook een voedselvoor raad voor drie dagen. Maar de deskundigen zeggen dat dit „indiens" zijn voor een vaartuig waarmee iets men weet niet wat mis is ge gaan. Is het duikmechanisme onklaar geraakt? Heeft, een onderwater-explosie plaats ge had? Is de onderzeeër in een positie ge raakt, waarbij de vier ontsnappingsluiken waardeloos zijn geworden en het niet mo gelijk was de telefoonboei naar boven te schieten? Men kan slechts gissen. Aan het zoeken naar de duikboot Affray wordt thans ook door mijnen vegers deelgenomen. Zij slepen zware ka bels over de zeebodem in de hoop op die manier het schip te vinden. De verbonden troepen zijn Woensdag Hwatsjon in centraal Korea binnengerukt. Er was geen tegenstand. Enkele kilometers Oostelijker, aan de Zuidkant van het resex'voir van Hwatsjon, werden de verbon den troepen echter opgehouden door felle tegenstand. De geallieerden zijn Tsjorwon tot op vijf kilometer genaderd.. Gemeld wordt, dat de Chinezen voorbe reidingen ti-effcn om op de linie Tsjorwon- Koemh'wa stand te houden. Van de andere delen van het front wordt weinig activiteit gemeld. Officieel is te Washington medegedeeld, dat de Amerikaanse verliezen tot nu toe bedragen: 10.363 doden en 9.545 vermisten met een totaal van 60.775 aan doden, ver misten en gewonden. Het totaal is 1379 groter dan de vorige week. Kardinaal de Retz: De vrees is meer geneigd tot be raadslagen dan tot besluiten. (Uit: Mémoires) LONDEN (United Press). Sir Hartley Shawcross, de Britse procureur-generaal, maakte gisteren bekend, dat hij heeft beslo ten af te zien van verdere vervolging van de zeven havenarbeiders, die er van zijn beschuldigd hun collega's tot staking te hebben aangezet. De vervolging van deze zeven mannen had opnieuw een grote stakingsbeweging in de Londense havens tot gevolg. Hij gaf opdracht de zeven mannen in vrijheid te stellen. Buiten het gerechtsge bouw wachtende kameraden hieven een luid gejuich aan, toen zij dit vernamen. De staking zal heden eindigen. WASHINGTON (Reuter). President regelingen van de landen in dit gebied Truman heeft Woensdag meegedeeld, dat Amerika aanstuurt op een overeenkomst met Australië en Nieuw-Zeeland over een veiligheidsstelsel voor de Stille Zuidzee. In zijn verklaring zei de president, dat de mogelijkheden van zulk een overeen komst waren besproken met de betrokken commissies uit het Congres en dat hij zijn speciale vertegenwoordiger voor het opstel len van een Japans vredesverdrag, John Foster Dulles, had verzocht op deze weg voort te gaan. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, en de minis ter van Defensie, generaal George Mar shall, nemen ook aan de besprekingen deel. Later heeft Truman op zijn wekelijkse persconferentie op een desbetreffende vraag geantwoord te verwachten, dat de verplichtingen, uit het voorgestelde bond genootschap der drie mogendheden voort vloeien, overeen zouden komen met die, welke vervat zijn in het Noord-Atlantisch verdrag. Dit betekent, dat ieder deelnemend land een aanval op een bondgenoot be schouwen moet als een aanval tegen allen. In zijn verklaring noemde Truman de vorderingen, welke gemaakt zijn bij het gemeenschappelijk streven naar veiligheid van de landen in het gebied van de Stille Zuidzee: De Japanse regering had de wens uitgesproken, dat er na het sluiten van het vredesverdrag een regeling getroffen zou worden volgens welke de Amerikaanse strijdkrachten voorlopig nog in Japan zou den kunnen blijven. Verder hopen de Ver enigde Staten hun troepen op de Rioe-Kioe eilanden, in het bijzonder op Okinawa, te handhaven. Op de Philippijnen hebben de Amerikanen zekere militaire rechten en faciliteiten gekregen op grond van een overeenkomst met de Philippijnse regering. De Amei-ikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft in een toespraak tot de „Women's Press Club" on der meer verklaard, dat het voorgestelde defensieverbond voor de Stille Oceaan „voor niemand een bedreiging" zou vor men. Een dergelijk verbond zou echter geen hindernis vormen voor verder gaande De twaalf Aziatische en Arabische land den, die zich bezig houden met de Ko reaanse kwestie, zijn Woensdag gedurende negentig minuten bijeen geweest om het jongste voorstel van Noord-Korea aan de U.N.O. te bestuderen. Een woordvoerder van deze groep heeft gemeld, dat men de eerste aanwijzing van Peking, „dat de im passe ten aanzien van Korea zou kunnen worden doorbroken", heeft ontvangen, al dus verneemt Reuter. Op de bijeenkomst van Woensdag maakte de Indiase delegatie inlichtingen, ontvan gen van de Indiase ambassadeur te Peking, bekend, welke op een dergelijke ontwikke ling zouden duiden. De Arabische zegsman verklaarde, dat men „de eerste glimp" had waargenomen, dat de regering van Peking het ontslag van generaal MacArthur beschouwt als een mogelijke aanwijzing, dat de Amerikaanse regering bei-eid zou zijn een compromis tot stand te brengen. Men meent te weten, dat de groep heeft besloten onmiddellijk op zich te nemen om meer inlichtingen van de regering van Peking te verkrijgen over de betekenis van de jongste Noord-Koreaanse boodschap aan de U.N.O. en door middel van een subcommissie de Britse, Ameri kaanse en Sovjet-Russische standpunten te weten te komen over de Noord-Koreaanse boodschap. Definitie. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde Woensdag tegenover journalisten dat het jongste NoordKoreaanse „vredes- beroep" op de U.N.O. „een bloederig docu ment is, dat in de verste verte niet op een vredesberoep lijkt en dat wemelt van de bekende, op niet gegronde beschuldigin gen". mochten zij deze wensen en dergelijke regelingen zeuden de sympathie van Ame rika hebben. v Korea Over het Koreaanse conflict zeide Ache son: „De aggressie zou kunnen eindigen door het besef bij de aggressors, dat, 'met het oog op de bittere ervaringen op het slagveld en de groeiende kracht der UNO de poging mislukt is en dat het te gevaar lijk is door te gaan. Anderzijds zouden de verantwoordelijke personen de vijandelijk heden kunnen doen uitbreiden en een wereldoorlog riskeren." Acheson vervolgde' „De verantwoordelijkheid voor een mo gelijke uitbreiding van het conflict ligt uit sluitend bij de aggressors. Onder de huidige omstandigheden zou een uitbreiding van het conflict niet een bijdrage voor de troe pen der UNO vormen. Het zou de wereld vrede in hoge mate in gevaar brengen. De effectieve strijd der verbonden troe pen in Korea en de groeiende kracht der landen welke zich tegen aggressie verzet ten, brengen de berekeningen in de war op welker basis de aanval in Korea was ge baseerd en waarop andere roekeloze avon turen zijn opgebouwd. De aanvallers lijden op het slagveld zware verliezen en de Chi nezen moeten thuis bovendien gebrek lijden. De landen, die aan de strijd in Koi'ea deelnemen, wensen het vraagstuk op vrede lievende wijze op te lossen. Deze landen hebben nooit getracht en zij zouden zulks ook nooit doen politieke problemen met geweld op te lossen. Men zou tot vrede kunnen komen als de „aggressoi-" zijn aan vallen opgeeft, aldus de minister. „Door de aanvallers te geven wat zij wensen zou neerkomen op sussen. Voor een wereldoor log als gevolg van de uitbi'eiding van het Koreaanse conflict zal uitsluitend het Kremlin de verantwoordelijkheid dragen." In een bulletin van Woensdagavond werd aanvankelijk gezegd, dat de toestand van Pétain onverandei'd is. Gisteren werd ge meld dat hij stervende was. De stiefzoon van de maarschalk, Pierre de Herain, sprak echter de berichten tegen, als zou een priester de patiënt de laatste sacramenten hebben toegediend. Later deelde mevrouw Pétain mee, dat de toestand van haar echtgenoot aanzien lijk beter was. De koorts verminderde en de bloeddruk was veel verbeterd, aldus mevrouw Pétain. BUENOS AIRES (United Press). Het decreet inzake de onteigening van het on afhankelijke dagblad „La Pi-ensa" is met de publicatie in het staatsblad van kracht geworden. Het draagt de ondertekening van president Perón. Tegelijkertijd is een be schikking gepubliceerd, waarbij Victor An tonio Ciccarelli belast wordt met taxeren van de waarde der eigendommen. Ciccarelli zal tevens als adviseur van Perón optreden bij het ten uitvoer leggen der onteigening. Aan Ciccarelli, die adjunct-seci'etaris van de nationale econo mische raad is, is blanco volmacht ver strekt om zich van alle nodige inlichtingen en medewerking te voorzien, die voor het volvoeren van zijn taak nodig zijn. WASHINGTON (A.F.P.) MacDermott, woordvoerder van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken, heeft nog eens de berichten tegengesproken, dat mrs. Pearl Mesta binnenkort haar post van ambassadrice in Luxemburg zal verlaten. Ook ontkende dezelfde woordvoerder dat de Amerikaanse ambassadeur in D$n Haag, 'Chapin, een andere post zou krijgeüj LONDEN, (Reuter) Een gi'ote, zwij gende menigte heeft gisteren de lijkstoet gadegeslagen, die zich langzaam achter de baar met het stoffelijk overschot van Enge- lands voormalige minister van Buitenlandse Zaken Ernest Bevin naar het crematorium begaf. Behalve de meeste leden van het Britse kabinet waren talrijke diplomaten uit de gehele wei-eld, politici, vakbondsleiders en andere autoriteiten bijeengekomen om de nagedachtenis van Bevin te eren. Onder de 142 kransen van grote inter nationale figuren en eenvoudige arbeiders bevonden zich een reusachtige krans van rozen van koning Faroek van Egypte, een van Bevins ministeriële collegas en een van de UNO. Bijna alle landen van de we reld hebben door frjoemen aan hun mede léven uiting gegeven. j Na het wegtrekken van de depressie van SchotlandnaarMidden-Zweden begon de luchtdruk over de Britse eilanden en de Noordzee aanzienlijk te stijgen. De wind draaide daarbij naar Noordelijke rich tingen en als gevolg hiervan vloeit koudere lucht over ons land uit en wordt de zachtere lucht, die gisteren van Frankrijk uit de Zuidelijke provincies was binnen gestroomd, weer terugge drongen. Neerslag zal er de komende 24 uur niet vallen. 1 l\ O ONBEWOLKT, LICHT SEW Ohalfbew zwaar bew geheel BEW MIST SNEEUW l' REGEN* f MOTREGEN A HAGEL V BUIEN K ONWEER ^TEMPERATUUR iÖQS'lSOBAAR BELANGRIJK '///i NEERSLAG. GEBIED CENTRA. H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN-FRONT- TUSSEN LUCHT VAN verschillende herkomst STAND VAN 0!T TEKEN GEEF.T DE WINDRlCi&lffëji i *AN:; IEDERE HELE" D^ARSSWEEP .tS'EEI^^bÉS •i-M -.SNELHEiDsVA-N vftg; METER SCHRAAL WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt te 10 uur: Matige tot vrij krachtige wind tus sen Noord-Oost en Oost. Overdrij vende wolkenvelden voornamelijk in het Noorden van het land. Droog weer. Lagere temperaturen vooral in het Zuiden van het land. 20 April Zon op 5.35 uur, onder 19.44 uur Maan op 18.18 uur, onder 4 50 uur. Hoog en laag water te IJmuiden Donderdag 19 April Hoog water: 2.00 en 14.19 uur. Laag water: 9.50 en 22.19 uur. Vrydag 20 April Hoog xyater: 2.41 en 14.57 uur. Laag water: JA32 en 22.56 uur. "lUIIBIUUUllUUllllUUllIlU UIIIUIIIIIIII J.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1