KLOOTS BLUFT NIET, Manus Oly bekent zijn misdaden 79, 34,50 185 Kloots Kledingmagazijn Adr. van 00Y Jr Een mooie tocht 2 22 KAAN Over demping van de Bakenessergracht Amsterdamse Beurs prijzen verlagen vrijstaand LANDHUISJE gsmeubileerdeWoning Algemene Nederlandse Invaliden Bond Speciale aanbieding Holtap 210/280 Holtap 225/320 f 110.- nette mangelsters en püaksters enige jonge jongens Agent-incasseerder HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IS DE BILT VOORSPELT. ZON? Politie arresteert een medeplichtige 231'/, my. Inlegvellen van sportweekblad in beslag genomen Scheuren in de Haarlemse waterforen Feestelijkheden in Haarlem-Noord SCHEEPVAART Onrust in Albanië Staatssecretaris Götzen naar de West vertrokken doch wat wij wel doen, is onze 50 The Symbol of Quality of VILLA f 75, f 55.- LEIDEN Naar bloeiende Bollenvelden en KEUKENHOF RECLAME VERKOOP KRIMPVRIJE SOKKENWOL TWEE NETTE MEISJES TYPISTE (STENO) NETTE MEISJES GEVRAAGD TENNISCLUB manl. spelers Gep. Politie-Ambtenaren AUTOGEEN EN ELECTRISCH LASSEN ADVERTENTIE Dat is kinder- en wandelwagentijd Dus naar SCHOUS. v. DELFT kinderwagens in de nieuwste voorjaars modellen 1951. Wandel- en weekendwagens met omstelbare duwer vanaf 28.—. UDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM, TELEFOON 11266 De districtsrecherche van de rijkspolitie te Amsterdam is er in geslaagd een mede plichtige van Manus Oly. de 24-jarige C. K., te arresteren. Deze K. heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Nadat de poli tie hem hierdoor de feiten kon voorhou den, heeft ook Manus Oly schoon schip ge maakt. Zijn misdrijven konden nu volledig worden gereconstrueerd. In September 1950 kwam Manus uit de gevangenis. De politie hield een oogje in het zeil, maar aanvankelijk was er echter niets op zijn doen en laten aan te merken. Op 7 Decem ber echter stal hij in Helmond een auto en in de dagen daarna pleegde hij achtereen volgens een inbraak in een zuivelfabriek in de Wieringerwaard en een inbraak in een zuivelfabriek in Wezep bij Oldebroek. Daarna ontmoette hij K. en samen togen zij naar Noordholland, waar zij begonnen met in Bergen een auto te stelen. Met die auto reden zij naar Schagen, waar zij een inbraak pleegden in de landbouw school. De auto raakte onklaar en de man nen namen een paar fietsen weg om daarmede thuis te kunnen komen. De vol gende dag togen zij naar Alkmaar en van daar naar Koedijk, waar zij opnieuw een auto stalen. Daarmee reden zij naar Bur- gerbrug, waar een bezoek aan de zuivel fabriek werd gebracht, 's Nachts gingen zij naar Schagen, waar opnieuw in de land bouwschool werd ingebroken. De buit was ƒ50. Manus en zijn maat waren daarmee niet tevreden. Zij gingen daarom ook nog even naar Wieringerwaard, naar de zui velfabriek. Hier was echter geen buit te halen. Op de terugweg naar Amsterdam reden zij met de auto tegen de leuning van de brug in Oosthuizen, zodat zij op nieuw op gestolen fietsen naar de hoofd stad terug keerden. Kort na Kerstmis ging het tweetal naar Soest, waar eerst een auto werd gestolen. Daarmee reden zij naar Bussum. Ook deze auto geraakte defect en de plannen voor die nacht moesten worden uitgesteld. In de nacht van 28 op 29 December waren zij weer in Bussum en daar heeft Manus met een snijbrander een brandkast ge opend. Er werd een geldkistje ontvreemd en met de inhoud begaven de beide inbre kers zich naar Amsterdam, waar zij de buit gingen opmaken. Kort daarna begon de serie inbraken, die er toe geleid heeft, at de politie de grote jacht op Manus pende. Men zal zich herinneren, dat Ma- us eerst in lieerde was, daar werd be- apt en toen een wilde autorit maakte ia Amersfoort en Soest. In Soest schoot de politie een der banden stuk. Manus vluchtte toen de bossen in. Hij heeft ook toegegeven in de nacht van 16 op 17 Februari in Lapdsmeer te zijn geweest, waar hij gepoogd heeft een brandkast open te breken. Daar werd hij door de politie op heterdaad betrapt, maar wist te ontsnappen door een vlucht over weilanden en door diepe sloten. Vijf a zes weken heeft Oly zich toen in Amsterdam schuil gehouden. Daarna dook hij in Zaan- 75 jaar geleden werd er al over in de Raad gedebatteerd Enkele weken geleden werd bij de be handeling van de begroting voor 1951 de vraag in de Haarlemse raad ter sprake ge bracht of het gewenst is de Bakenesser gracht te dempen. Er bleek geen meerder heid voor te zijn, temeer omdat de raad kort voor de oorlog breedvoerig over de zelfde quaestie beraadslaagd had en toen bij stemming had beslist, dat de Bakenes sergracht behouden zou blijven. Een belangstellend lezer wijst er op dat in 1876, thans juist 75 jaar geleden, al in de raad over het dempen van de gracht ge sproken is. Dat was in een tijd dat tot het dempen van verscheidene grachten beslo ten werd. Wij herinneren er aan dat de Oude- en Kraaienhorstergrachten in 1860 zijn gedempt, de Volders- en Raamgracht in 1861. Maar de raad liet de Bakenesser gracht voortbestaan. Dit was niet naar de zin van de schrijver van een ingezonden stuk in de Spaarne Bode, die zich als een voorstander van de demping deed kennen. Hij wees er op, dat de gracht gevaar op leverde, want bij avond en vooral bij mist was de kans immers groot dat mensen daar te water geraakten. Bovendien is er zo schreef hij behoefte aan een goe de verkeersweg van het Spaarne naar het station en die was zijns inziens te verkrij gen door de gracht te dempen. Dit geldt voor de tegenwoordige tijd ook nog, maar er is nu niet veel verkeer van het Spaarne naar het station. Er is nu meer behoefte aan een goede en brede verkeersweg Noord-Zuid en daarbij kan de weg, die men zou krijgen door de Bakenessergracht te dempen, niet worden ingeschakeld. Daarom nemen de vroede vaderen van 1951 nog hetzelfde standpunt in als hun voorgangers van 1876 en blijft de Bake nessergracht Bakenessergracht. 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned. Scheepv.Unie H. V. A. Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic S?eel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 92% 92% 169% 171 232 246 246 299 299 121 121% 177% 157 157% 131 gb 128% 100% 100% 165% 165% 169% 169% 166 166 45% gb 45 61% gb 60% 48 47% 61% 61%- 38% gb 38% 47% 47% dam weer op, waar hij een nieuw schuil adres zocht. De aanwijzingen die de poli tie in Zaandam kreeg, leidden er toe, dat hij een week later in de hoofdstad werd gearresteerd. Manus Oly zit in de gevangenis te Zut- fen. Zijn medeplichtige C. K. is voor de officier van Justitie te Alkmaar geleid. Op last van de Justitie is de politie te Amsterdam en elders in het land overge gaan tot het in beslag nemen van inleg vellen, die bij het laatstverschenen num mer van het sportweekblad „Favoriet" zijn gevoegd. Dit inlegvel bevat de voorwaarden en invulformulieren om deel te kunnen ne men aan een z.g. voetbalpool. Voordien waren deze formulieren opgenomen in de tekst van het weekblad. Deze keer moesten deze om druktechnische reden, zegt de re dactie op losse vellen bijgevoegd worden. Het blad zelf kon daardoor niet in beslag worden genomen. Voor herstelwerk is ƒ62.000 nodig Reeds enkele jaren geleden werd gecon stateerd dat de watertoren van het Haar lemse waterbedrijf aan de Zeeweg te Over- veen scheuren vertoonde. Daar dit waar schijnlijk een gevolg is van het tot ontplof fing brengen van munitie in de duinstreek, hebben B. en W. destijds besloten de her stellingen uit te stellen tot een tijdstip, waarop de opruiming van munitie kan wor den geacht te zijn beëindigd. Hoewel nog op 22 Maart j.l. een zware explosie plaats vond. kan in het algemeen wel aangeno men worden, dat aan de explosies een einde zal zijn gekomen. Daar de herstellingswerkzaamheden aan de toren in de zomer moeten worden uit gevoerd, is deze in het begin van deze maand aan een grondige inspectie onder worpen. Hierbij is gebleken dat niet alleen de gevolgen van de explosies dringend voorziening eisen, doch dat daarnevens verschillende andere herstellingen en ver nieuwingen op korte termijn dienen plaats te hebben. Volgens een zeer voorlopige raming eerst tijdens de uitvoering van het werk zal kunnen blijken welke voorzieningen noodzakelijk zijn zullerï de kosten van een en ander 56.000,— bedragen. Hier van werd reeds in 1947 een bedrag van 8.000,gereserveerd, zodat nog een be drag van 48.000,nodig zal zijn. Tenslotte is het noodzakelijk voorzienin gen te treffen aan de ijzeren dakbalken boven het reservoir. Daar hiervoor het re servoir buiten gebruik gesteld dient te wor den, kan dit het beste in de winter wan neer het waterverbruik laag is geschie den. De hieraan verbonden kosten ramen B. en W. op 6.000.—. In totaal is derhalve nog nodig een be drag van 54.000, Een dezer dagen kwamen de oud-gezagvoerders van de K.L.M. in de Paardenburg Ie Ouderkerk aan de Amstel in reünie bijeen. Uiteraard waren bij deze gelegenheid ook K.L.M.-gezagvoerders in actieve dienst aanwezig. Het intérieur van de Paarden burg was voor deze gelegenheid versierd met luchtvaart attributen. Ook dr. Plesman was bij deze reünie, waarbij vele oude verhalen loskwamen, aamvezig. Op de foto van rechts naar links Iwan Smirnoff; J. J. van Balkom, onder-directeur General Operations", bekend van de Snipvlucht naar Curagao in December 1934; L. A. Brug man, die onlangs zijn honderdste retourvlucht naar Djakarta volbracht; dr. A. Plesman; S. Steinbeck, die onlangs de K.L.M. heeft verlaten en „Boon" Sillevis. Pretoriaplein wordt het vermaakcentrum De afdeling Haarlem-Noord van het Haarlems comité voornationale feesten heeft voor de week van 28 April tot en met 5 Mei een aantrekkelijk programma samengesteld. Gedurende die dagen (be halve Vrijdag 4 Mei) zullen kermisverma kelijkheden worden opgesteld op de Zaa- nenlaan. Het Pretoriaplein wordt ingericht als vermaakcentrum. Mocht dit plan succes opleveren dan zullen daar in de toekomst weer feestelijkheden worden gehouden. Op de Zaanenlaan zullen gedurende zes avonden de Vier Kentons optreden met een luchtnummer. Het "wonderpaard Koko werkt ook mede en geeft om negen uur des avonds voorstellingen. Maandag 30 April zullen 2600 leerlingen van de lagere scholen bijeenkomen bij de Kleverlaan en naar de Grote Markt wan delen waar de aubade gehouden wordt. In totaal nemen hieraan vijfduizend kinderen deel, zodat het grootste deel uit Haarlem- Noord komt. Voor de middaguren staat voor de kin deren der leden een voorstelling in het Frans Halstheater op het programma. Ver toond wordt de film „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Van drie tot vier, van vier tot vijf en van vijf tot zes volgen nog voorstellingen, welke voor het publiek gratis toegankelijk zijn. Vertoond worden een journaal, een gekleurde tekenfilm en zovoort. Op de Bevrijdingsdag, dus Zater dag 5 Mei, worden eveneens gratis voor stellingen van een uur gegeven en wel tus sen twee en zes uur. Op het Pretoriaplein begint op Koningin nedag om vier uur een turndemonstratie, verzorgd door de vereniging „Volo", onder leiding van de heer H. Bruns. Des avonds zal er op dit plein gelegenheid zijn in de openlucht te dansen. Hansje Pallieter en haar Witte Kraaien verzorgen de dans muziek. Voor de avonduren van 30 April staat ook op het programma een openluchtuit voering iri de Noorderhout. Op het plateau bij de pergola treden op het tamboers- en pijperscorps, de Christelijke gymnastiek vereniging „Kracht en Vriendschap" en de toneelgroep „Vriendenkirng". Het corps geeft een taptoe. Op Woensdag 2 Mei zal het programma, dat in de Noorderhout is gegeven, op het Pretoriaplein worden uitgevoerd en de volgende avond geeft de Haarlemse Kla- varskribo accordeonclub, onder leiding van de heer J. Hagen, een concert op dit plein. Ruiterfeest Voor Zaterdagmiddag 5 Mei heeft hetbestuur een attractief programma samengesteld voor liefhebbers van de ruitersport, dat verzorgd wordt door de leden van de lan delijke rijverenigingen „Prinses Margriet" uit Diemen en „Van Schaffelaar" uit Bar- neveld. In optocht trekken de leden met hun paarden naar een terrein tussen de velden van E.D.O. en Haarlem aan de Pla- netenlaan en zullen daar demonstraties geven (o.a. Hongaarse post, vrijheidsdres suur, vormen van een pyramide en carrou selrijden). Op het Pretoriaplein treedt om half drie BELGRADO (Reuter). Volgens be voegde Joegoslavische en buitenlandse diplomatieke kringen te Belgrado zijn in Februari 17 maal vliegtuigen 's nachts bo ven de Albanese hoofdstad, Tirana, ver schenen, die pamfletten uitwierpen, waarop de regering van Enver Hodza wordt aan gevallen. De regering is pro-Cominform. De vliegtuigen werden met luchtdoelge schut bestookt. De bewoners van Tirana moesten dan 's ochtends steeds binnen blijven en kinderen moesten de pamfletten oprapen. Er zouden eveneens gewapende para chutisten neergelaten zijn. Zij zouden thans, tezamen met anti-regeringsgezinde verzetslieden, in de bergen gevechten leve ren. Niemand, aldus Reuter, weet van waar deze pamfletten afkomstig zijn. De Alba nese regering heeft zich echter in verband hiermede met protesten tegen Italië ge richt. Volgens Joegoslavische kringen worden de vluchten georganiseerd door Albanese uitgewekenen, woonachtig in Italië. De uitgewekenen zouden op dergelijke wijze met behulp van buiten af een strijd tegen de Albanese regering wensen te ontketenen. Volgens Italiaanse diplomaten weet de Italiaanse regering niets van deze actie af. Zij verwerpen ook het denkbeeld, dat Italië als basis voor genoemde vluchten wordt gebruikt. Sommige menen, dat Mal ta of Griekenland de bases vormen. Met het K.L.M.-lijntoestel naar Parama ribo vertrokken hedenochtend de staats secretaris voor Unie-aangelegenheden en Overzeese Rijksdelen de heer L. Götzen en het hoofd van de afdeling West-Indische zaken van dat departement de heer A. Jonckers. De bedoeling is in de West over diverse economische en financiële vraagstukken te spreken met de desbetreffende instanties. Aardijk, pass. 18 Terceira. Alamak, 19 te Bombay verw. Ampenan, 19 te Djakarta. Amstelkerk, 19 v. Lobito n. Winneba. Amsteldijk, pass. 17 Bermudas. Amstelvaart. pass. 18 ten N. Flores. Almkerk, pass. 18 ten Oosten v. Formosa. Axeldijk, 18 v. R'dam n. Bremen. Alhena. 19 v. R'dam n. Hamburg. Aagtedijk, 18 550 m. N. Fayal Azoren. Agatha (t). 18 v. Pladjoe n. Singapore. Aldegonda (t), 18 v. Bangkok te Pladjoe. Alpherat, 18 300 m. NW. Flores. Amstelland. 18 400 m. NNO. Vitoria. Amstelpark, 18 G50 in. NO. Flores. Armilla (t), 19 v. Saigon te Haiphong. Arundo, 18 400 m. O. Nantucket. Abbekerk, 18 300 m. NW. Diego Garcia. Adinda (t), 18 150 m. O. Singapore eil. Aletta (t). 18 200 m. O. Penang. Albireo, 18 G25 m. NNO. Fernando Noronha. Akkrumdijk 20 v. Marseille te Genua Alchiba 19 v. Takoradi n. Cape Palmas Alcyone 20 v. Calcutta te Madras Amsteldiep 20 te Bombay v. Houston. Amstelstad 20 te Pondichery. Arendsdijk 20 te Rio de Janeiro Arendskerk 19 van Genua. Aaki 19 v. Tarakan n. Menado. Asturias 18 v. Fermantle n. Djakarta. Aalsum 19 v. Caibarien n. Rotterdam Alkaid 19 v. Rotterdam n. Rio Grande do Sul. Arnediik 20 te Rotterdam v. New Orleans. Aldabi p. 20 Vlissingen n. Antwerpen Algenib 20 v. Rotterdam n. Hamptonroads Almdijk 19 te Houston Andijk 19 te Havanna. Arkeldijk 19 te Antwerpen Elitar, 18 dwars Alicante. Blijdendijk, 18 600 m. N. Fayal. Bonaire, 18 800 m. ZW. S. Miguel Azoren. Blommersdijk, 18 G00 m. OZO. Kp. Race. Binang 19 v. Savanna n. Galveston. Bawean 20 te Port Said Bennekom 20 v. Aruba te Cristobal Bloemfontein 19 v. Teneriffe n. Kaapstad Breda 18 v. Chimbote te Callao. Caltex- Nederland, pass. 18 Kp. St. Vincent. Castel Bianco, 24 (vm.l Hoek v. Holland verw. Ceronia, pass. 18 Gibraltar. Cistula (t), 19 te Saloniki v. Piraeus. Corilla (tl. 18 v. Pt. Said. Clavella ft), 18 v. Bay town te Havanna. Cottica, 18 1260 m. NO. Barbados. Caltex Utrecht 19 Gacdo eiland bij Kreta Ceram p. 49 Ouessant n. Genua. Chama 19 dwars Ouessant. Congostroom 19 v. Bordeaux n. Dakar. Casablanca verm. 20 5 u. v. Port Said. Cheshire 17 v. Sydney n. Djakarta. Delfland, pass, ten Z. Kp. Verdische eil. Dorsetshire, 18 120 m. ZO. Gavdo eil. (bij Kreta) Duivendrecht, 18 175 m. W. Cape three points. Dalerdijk 19 Westpunt Hait. Delfshaven 19 dwars Recife. Delft 20 te Balbao. Diemerdijk 19 v. Los Angeles n. San Francisco. Enggano, 18 v. Southampton. Erinna (t), 18 nog te Miri. Esso Rotterdam, 18 300 m. W. ten Z. Ouessant. Etrema (t), 18 v. Rastanoera n. Karachi. Edam 19 te Antwerpen Esso Amsterdam (h.) p. 19 Mona Eiland Esso Den Haag (t.) 20 te Rotterdam v. Aruba. Friesland 19 geankerd Belawan. Gaasterkerk 21 te Kaapstad verwacht. Gaasterland 19 dwars Recife. Groote Beer 19 Minikoy eiland. Heelsum, pass. 18 Terceira. Hector, 19 te R'dam. Helder, 18 780 m. ZO. Barbados. Hera, 18 200 m. NNW. Finisterre. Helicon 18 v. Porto Plata n. Philadelphia Hecuba 20 v. Rotterdam Hermes 19 van Antwerpen naar Amsterdam de R.K. Volksdansclub „Marijke", onder leiding van mejuffrouw II. Turkenburg op, van vier tot vijf uur werken Haarlemse padvinders op de Zaanenlaan en de fees ten worden des avonds besloten met dansen op het Pretoriaplein. De Haarlem Swingers, onder leiding van Rinus Gude verzorgen de dansmuziek en het tamboers- en pijpers corps geeft een taptoe. - - Hestia 20 van Curacao naar Amsterdam Ittersum, 18 720 m. WZW. Flores. Ino p. 19 Azoren. Johan v. Oldenbarnevelt 19 360 m. N.-N.W. Diego Garcia. Jupiter 20 te Rotterdam v. Amsterdam Jupiter 20 te Rotterdam Kedoe, 19 te Padang. Keilehaven, 16 v. Lduala te Lagos. Klipfontein 19 Dakar n. Teneriffe. Kota Agoeng 20 te Soerabaja. Kota Baroe p. 19 Perij. Kertosono 19 n.m. v. Londen n. Lissabon. Kota Inten 20 bij Brothers Rode Zee Kertosono p. 19 (23.30) Gravesend. Leopoldskerk, pass. 18 Gibraltar. Lissekerk, 18 v. Londen, 19 R'dam verw. Lieve Vrouwekerk, 18 v. Port Said n. Genua. Loosdrecht, 19 v. Genua te Barcelona. Leerdam, 18 375 m. W. Scilly's. Leersum. 18 800 m. ONO. Bermudas. Lawak. 18 300 m. NO. Guam. Lekkerkerk. 18 300 m. W. ten N. Socotra. Langkoeas 19 v. Makassar n. Panarukan. Leuvekerk 19 v. Khorramshar te Basrah. Lindekerk 19 in Golf v. Suez. Lekkerkerk p. 19 Ras Fartak n. Karachi. Lemsterkerk 19 te Suez Mataram. 18 v. Belawan n. Djakarta. Mapia, 18 ter hoogte v. Massawa. Maaskerk, 19 v. A'dam n. Hamburg. Mariekerk, 19 te Pt. Said. Maasland, 18 230 m. Z. Bahia. Macuba ft), pass. 18 nm. Gibraltar. Metula (t), 18 nm. 120 m. O. Trinidad. Marpessa (t), pass. 18 Runsal Jebel. Murena (t), 18 420 m. NW. Perim. Maas, 18 nm. v. Pt. au Prince n. Mobile. Manoeran 19 van Amsterdam n. Saffi. Merwede 19 v. Savannah n. Le Havre Malea p. 19 Ras Madraka. Modjokerto 19 n.m. v. Suez n. Pt. Said. Molenkerk 19 te Muscat v. Dubai. Nestor 19 v. Amsterdam te Alexandrië. Nigerstrooin 19 te Pointe Noire v. Accra. New Australia 19 ter hoogte Djeddah in Rode Zee. Oranjefontein, 19 te Beira v. A'dam. Overijsel, 18 200 m. ZO. Oostpunt Kreta. Orion, 18 v. Hamburg n. Bremen. Oberon 20 v. Curacao te Maracaibo. Oranje 20 v. Port Said. Oranjestad 20 v. Barbados. Polyphemus, pass. 19 Keywest. Prins Wilem II. 18 te Montreal v. R'dam. Frins Willem IV, pass. 18 Fatherspoint. Parkhaven. 18 500 m. OZO. Kp. Race. Prins Joh. Willem Friso. 18 550 m. O. Kp. Race. Prins Willem v. Oranje, 19 bij Kp. St. Vincent. Paula ft), 13 60 m. O. Zuidpunt Malakka. Prins Frederik Hendrik. 18 720 m. ONO. Kp. Race Riouw, 18 nm. v. New Orleans te New York. Reyniersz, 18 v. Akyab n. Belawan, alwaar 21 verwacht. Rotula ft), pass. 18 Ras Madraka. Schiedijk. 18 v. R'dam n. Mexico. Stad Leiden, 18 v. Boston n. New York. Stad Maassluis, 18 nm. v. Las Palmas. Stad Schiedam, 19 (14 u.) R'dam verw. Saidja (t), 18 v. Pulubukom n. Pladjoe. Saroena ft), 19 v. Miri te Pladjoe. Stanvac Talang Akar (t), 18 v. Soengeigerong. Sliedrecht (t), pass. 18 Masira eiland. Salland. 18 540 m. NO. Montevideo. Salawati 19 n.m. bij Minikoy. Sarpedon 20 v. Philadelphia te New York. Skaubryn 19 375 m. Z.O. Dondrahead naar Co lombo. Sommelsdijk p. 19 n.m. Ouessant. Sibajak 20 (18 uur) Hoek v. Holl. verw. Salatiga 19 v. Cebu n. Tarakan. Samarinda 20 v. Basrah n. Bahrein. Saparoea 19 geankerd Bahrein. Stad Breda 19 v. New York te Philadelphia. Soestdijk p. 19 Gibraltar. Tosari, 18 v. Pt. Said. Trompenburgh, 19 (13 u.) R'dam verw. Tankhaven 111,20 v. Singapore te Pladjoe. Tibia, 18 1140 m. ZO. Barbados. Tjibodas, 18 480 m. W. Yokohama. Tomori, 18 360 m. Z. Point de Galle. Themisto, 18 1140 m. W. Fayal Azoren. Titus 19 te Amsterdam v. Middell. Zee. Taria (t.) 19 in Golf v. Suez. Triton lp v. Turksisland n. Laguaira. Tabian 20 v. Basrah te Bahrein. Tawali 24 te Belawan verw. Ternate 19 van Soerabaja n. Rotterdam. Tjibesar 19 v. Penan n. Mombasa. Tjikampek 19 v. Majunga n. Zanzibar. Volendam 19 720 m. O.N.O. Kp. Race. Veendam 22 (13 uur) Rde Cowes verw. Willem Ruys 19 600 m. O.Z.O. Socotra. Winsum, 18 v. Monrovia te Takoradi. Wilemstad, 18 200 m. ZO. Madeira. Zijpenberg, 18 600 m. ZW. Kp. Race. Woensdrecht, pass. 19 Khorya Morya Baai. Zijpenberg, 2/5 te Delfzijl (ipv R'dam) verw. Repatriërenden, passagiers, troepen en burgers Oranje Adam-Djakarta, alwaar 3 Mei verw., verm. 10 Mei v. Djakarta-Adam, alw. 31 verw. Joh. v. Oldenbarnevelt. A'dam-Sydney, alwaar 8 Mei verw., verm. 27 Mei v. Djakarta-Am sterdam, aankomst 22 Juni. Groote Beer, Djakarta-A'dam, alwaar 6 Mei verw., verm. 23 Mei A'dam-Sydney, alwaar ca. 27 Juni aank. Zuiderkruis in verbouwing Amsterdam tot ca. eind Juni. Castelbianco Djakarta-Rotterdam, alwaar 24 April verwacht New Australië, Djakarta-A'dam, alwaar 29 April verwacht. Somersetshire, Djakarta-Amsterdam, alwaar 15 Mei verwacht. Cheshire verm. 29 April Djakarta-Amsterdam, alwaar 30 Mei verwacht. Fairsea verm. 8 Mei Djakarta-Amsterdam, al waar 2 Juni verwacht. Asturias Djakarta-Amsterdam (ipv Rotterdam bestemming gewijzigd) alwaar 8 Mei verw. Sibajak 20 April aan de Hoek v. Holl. verw., verm. 9 Mei v. Rotterdam-Sydney, alwaar 15 Juni verwacht. Willem Ruys, Djakarta-Rotterdam, alwaar 3 Mei verw., verm. 25 Mei Rotterdam-Djakarta, alwaar aank. ca. 15 Juni. Castelbianco, Djakarta-Rotterdam, 24 aan de Hoek v. Holland verwacht. Dorsetshire, Djakarta-Rotterdam, alwaar 30 April verwacht. Goya verm. 17 Mei v. Djakarta n. Rotterdam, alwaar 12 Mei verwacht. Skaubryn. Soerabaja-Rotterdam, alwaar 6 Mei verwacht. Komt U eens kijken en U zult versteld staan Wij hebben voor U een pracht-collec- tie Import Kamgaren- en Tropical. Costuums 114.50 104.50 99.75 8950 Speciale aanbieding: Import Egyptisch linnen Regenjassen en .Mantels 55.00 52.50 49.00 Engelse Gabardinejassen vanaf 89.50 Costuums naar maat in Kamgaren en Tropicals, vanaf (in 10 dagen gereed) Kleine Houtstraat 2 (Ie huis vanaf de Anegang - Haarlem Telefoon 20092 Te koop gevraagd modern in-mooie omgeving van Hrl. voorzien van oliestook en ga rage. Vrij te aanvaarden. Aanbiedingen met uitvoerige beschrijving, foto of teke ning en prijs no. 7517. Echtpaar zonder kinderen zoekt omstreeks 15 Mei omgeving Haarlem (Aerden- hout, Heemstede etc.) voor pl.m. twee maanden. Br. no. 586 met bijzonderheden etc. aan: Boekh. W. de Wekker, Apeldoorn. Alle minder-validen behoren georganiseerd te zijn in de Dus U ook! Secretaris afd. Haarlem: dhr. W. J. E. VAN PUTTEN, Waldeck Pyrmontstraat 30 rd. Betaling desgew. in overleg. Alleen voor onze oude relaties! BREESTRAAT 9, Tel. 20890 vanaf Zaterd. 21 April, ver volgens Zondag, Dinsdag, Zaterdag in onze luxe salonboot. TOT UITERLIJK 1 MEI HANDHAVEN WIJ NOG DEZE SPECIALE PRIJZEN DIVANBEDDEN STAALCONSTRUCTIE met netmatras 1-persoons 80 x 190 29.90 - 32.90 - 37.90 KWALITE1TS-ARTIKEL fijn net-matras 1-persoons 90 breed 42.50 54.50 DUBBEL DIVANBEDDEN MET FIJNE NETMATRASSEN 15 jaar garantie solide eenvoudige staal-constructie 94.00 I 90 cm. breed 99.75 80 cm. breed OPKLAP- en KANTELBEDDEN RECLAME-UITVOERING 1-pers. 80 cm. 46.25 2-pers. 120 cm. 61.75 met 15 jaar garantie 1-pers. 80 breed 51.25 1-pers. 90 56.25 2-pers. 120 67.50 ook 130 76.00 LEDIKANTEN sleemodel met net-matras 1-pers. 37.51, 41.75 2-pers. 51.75 met voetbord 1-pers. 49.75, 51.75 2-pers. 61.75 ELEGANT MODEL met vol-voetbord net-matras, 15 j. garantie 1-pers. 90 breed 72.50 2-pers. 120 ook 130 86.50 98.25 Kaartverk. Z.B. Spaarne 2. Tel. 13138. Prijs f 1.25, kind. f 0.75. Afvaart 2 uur Turf markt. C. DE GRAAF Tel. K 2530—3710. Een waarborg voor kwaliteit van GEN. CRONJéSTR. 129 HAARLEM - TEL. 11385 SUPRA JEUGDMATRASSEN 3-DELIG 2-PONDS KAPOK KUSSENS 74 x 184 80 X 190 90 x 190 120 x 190 64.75 64.75 67.75 93.75 TOT 1 MEI A.S. KUNT U NOG PROFITEREN VAN BOVENSTAANDE PRIJZEN JANSWEG 17 tegenover station BEDDENSPECIAALZAAK GEVRAAGD Leeftijd 18—20 jaar. Voor inpak- en sorteerwerk in onze binderij- en snij- afdeling. Zij, die eerder als zodanig gewerkt hebben, ge nieten de voorkeur. VERNHOUT VAN SLUYTERS' Drukkerijen N.V,, Bakenessergracht 3 - Haarlem. VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ TE AMSTERDAM vraagt voor spoedige indienstreding een Brieven met opgave van leeftijd, genoten opleiding en ver- langd salaris onder no. 7527 aan het bureau van dit blad. WASSERIJ N.V. PEEPERKORN vraagt Zich aan te melden: Bleekersvaartweg 43 Heemstede Boekbinderij DE VOS, Korte Hofstraat 7, Haarlem. Zondagmidd. H'stede-A'hout vraagt geoefende Brieven no. 7521. Edego handelsonderneming heeft plaats voor Geregelde werkzaamheden aangeboden voor als bijverdienste. Br. onder vermelding van rang,.dienst tijd en verd. bijz. no. 62, Boekh. Boering, Baarn. LEVENS- en VOLKSVERZEKERINGSBANK vraagt te HAARLEM een tegen vast salaris en provisie. Leeftijd 30 a 35 jaar. Borgstorting vereist. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 7528, bureau van dit blad. Bij het PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kan geplaatst worden: a. een JONGEMAN ter bediening van de lichtdrukmachine en even tueel verder voorkomende werkzaamheden op d« tekenkamer. b. twee JONGELIEDEN voor lichte administratieve werkzaamheden. Leeftijd niet ouder dan 16 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met opgave van f?e" noten opleiding en eventueel vorige werkkring, worden binnen tien dagen ingewacht bij de Directie, Esserflaan 1° te Bloemendaal. Bij voldoende deelname zal wederom in Haarlem een cursus gegeven worden in voor beginners, gevorderden en opleiding N.V.L.-examen Inschrijving op Woensdag, Vrijdag en Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur bij J. Wijnen, Hogerwoerdstraat 54, Haarle®i

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 10