GARAGE VAN WIJK - OVERVEEN ,'.7.', Geheime opdracht MERCEDES-BENZ -Clowntje Riek Sportcoiberts Kamgaren Pantalons Regenkleding Kerko Shirts Weekendshirts Overhemden Amsterdamse Beurs F. Damiaans en Zn fs I f /i jLA Jan van der Pigge Kort en Bondig i DONDERDAG 10 MEI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Heemstede Moeilijkheden bi| de meiksanering Zandvoort Zandvoortse Handelsvereniging Bloemendaal K. Norel over nationale eenheid en isolement Ex-firmanten van firma Kerkhoven en Co. veroordeeld Unzicker won van Matanovic Gaat U verhuizen of gaat U overzee? Voor de kinderen x&L Haarlem en het pokkengevaar SCHEEPVAART BIM BAM klokhen 4 ADVERTENTIE 1- en 2-rij modellen bruin, beige, grijs, groen voor Dames en Heren 39.75 59.50 69.50 49.62.50 Tulip Range serie 16.75 18.75 29.50 tot 55.- Favlino 13.70 13.90 Favlino en Kerko 2 boorden 14.95 -=» 22.50 CONFECTIE- EN MODEMAGAZIJN Spaarnwouderstraat 47 80 Telefoon 21392 Haarlem Damesleden der Vertrouwens commissie zijn ontstemd over gang van zaken De damesleden van de Vertrouwens commissie voor de meiksanering hebben het volgende communiqué uitgegeven: „Dezer dagen kwamen de dames der Vertrouwenscommissie voor de meiksane ring Heemstede-Aerdenhout bijeen, om het verloop en de afwerking der indertijd binnengekomen klachten te bespreken. Im mers haar taak was het, de wensen en klachten der klanten in behandeling te nemen en toe te zien, dat de Vereniging van Melkhandelaren hieraan tegemoet zou komen. Met de voorzitter en andere leden der Vereniging van Melkhandelaren is hieromtrent verschillende malen overleg gepleegd en de dames der Vertrouwens commissie hebben er nadrukkelijk op aan gedrongen, dat de klachten en wensen tot verandering van melkbezorger zorgvuldig zouden worden onderzocht en op bevredi gende wijze opgelost. Ofschoon door de Vereniging van Melk handelaren wel in die richting is gewerkt, hebben de dames met misnoegen moeten vaststellen, dat de door de Vereniging van Melkhandelaren gedane beloften niet of althans onvoldoende zijn nagekomen en dat er bovendien onjuiste opgaven zijn verstrekt. Dit geldt niet voor de afdeling Aerdenhout. Indien er geen oprechte samenwerking mogelijk i s tussen de Vereniging van Melkhandelaren en de dames der Ver trouwenscommissie, kan er geen behoor lijk resultaat bereikt worden en zal dan ook niet door haar geadviseerd worden, de meiksanering te doen voortbestaan". In aansluiting op dit communiqué deelde een der leden van deze commissie nog het volgende mede: Het bleek, dat verschillende klanten, die om bepaalde redenen een andere bezorger wensten en die volgens opgaven van de Vereniging van Melkhandelaren door de nieuwe bezorger werden bediend of tevre den waren gesteld, nimmer bezoek van een der heren ter bespreking van de moeilijkheden hebben gehad en dus ook nooit de gewenste nieuwe bezorger heb ben gezien: Ook over het optreden van de voorzitter waren klachten binnengekomen. Hij zou aan klanten die een andere bezor ger wensten, hebben gezegd, dat men hier in Nederland nog blij moest zijn, dat de melk thuis bezorgd werd, want in Austra lië moest iedereen de melk halen. Buitengewoon ontstemd is men ook over het optreden van sommige bezorgers. Zo is er in de omgeving van de Schilders- buurt een bezorger die reeds bij 14 klan ten niet meer hoeft te komen, omdat de betrokkenen nog liever zelf de melk gaan halen. De andere melkhandelaren voelen er niet veel voor om deze 14 klanten te gaan bedienen, want zij krijgen daarvoor geen extra vergoeding. Van de zijde van de melkhandel is ge vraagd de meiksanering die op 1 Augus tus afloopt, weer met een jaar te verlen gen. De Vertrouwenscommissie wil daar toe voorlopig nog niet medewerken. De Zandvoortse Handelsvereniging kwam voor het laatst in het winterseizoen bijeen. De voorzitter, de heer M. Weber, was ont stemd over het feit, dat de laatste verga deringen der vereniging door slechts pro cent der leden werden bezocht. Hij drong aan op meer activiteit. De vergadering uitte haar misnoegen over de handelingen van stichting „Touring Zandvoort" die de aan de stichting ge schonken kiosk op het Stationsplein door de voormalige V.V.V., gaat verhuren, om dat men met behulp van het gemeentebe stuur over een nieuw verplaatsbaar kan toor komt te beschikken. Men betreurde het in het bijzonder dat het de bedoeling is de kiosk als winkel te verhuren, waar door da belangen van de middenstand niet behartigd worden. Een winkel op dit druk ke, centrale punt zou een ernstige concur rentie voor de Zandvoortse winkelstand betekenen. Uitvoerig werd hierna de komende win kelweek-actie besproken. Naast de reeds eerder door ons vermelde gebeurtenissen in deze week, zal men thans óók nog een ballonoplating door de schooljeugd organi seren. Men wil trachten 500 ballonnetjes op te laten stijgen, waarbij aan verschillen de ballons bonnen voor prijzen zullen wor den bevestigd. Als eerste prijs zal hiervoor waarschijnlijk bestemd worden een gratis week-end in Zandvoort. TAALMOEILIJKHEDEN IN I.O.C.- CONGRES TE WENEN. De afgevaardigden van de vier landen achter het ijzeren gordijn: Rusland, Polen, Hongarije en Tsjecho-Slowakije, trokken Woensdag hun stemmen in, die zij een dag te voren hadden uitgebracht ten gunste van West-Duitslands toelating tot het Internatio naal Olympisch Comité. De Russische gedelegeerde, Adrianov, zei- de met verwondering het bericht over West- Duitslands erkenning in de pers te hebben gelezen. Wegens taalmoeilijkheden had hij klaarblijkelijk voorgestemd zonder dit van plan te zijn geweest. De vier Oostelijke comité-leden eisten toen dat hun stemmen officieel geschrapt zouden worden, hetgeen geschiedde. Maar aangezien er 31 gedele geerden overbleven die vóór hadden gestemd bleef de beslissing gehandhaafd. Amazones mogen meedoen. Op verzoek van de Nationale Paarden- sportbond van Amerika is op het congres in beginsel besloten, dat amazones zullen kun nen deelnemen aan alle olympische hippi sche nummers. Er zal evenwel beraad nodig zijn met de F.E.F. (Internationale Hippische jb eaeratie) om vast te stellen aan welke wed strijden en in welke aantallen amazones zul len kunnen uitkomen. Vermoedelijk zal dit in de praktijk tot de dressuur beperkt worden. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: A. MeinemaKooiman, z.; B. E. van Westering—Visser. ONDERTROUWD: W. A. Klimbie en K. C. v. d. Vlis; H. Th. van Bruggen en A. M.' v. d. Meer. GEHUWD: D. R. Houtgraaf en H. F. Prins; R. G. Tibbert en J. M. Saman; H. A. v. Ewijk en I. Nusink. OVERLEDEN: M. Kwaak, 84 j. ADVERTENTIE EEN KLEINE ZENDING NOG AF TE LEVEREN VOOR DE PINKSTERDAGEN IN DE BEROEMDE BENZINE PERSONENAUTO'S EN DIESEL- In de Gereformeerde kerk hield de schrij ver K. Norel Woensdagavond op uitnodiging van de A. R. Kiesvereniging afd. Zandvoort een interessante en belangwekkende lezing over het onderwerp „Nationale eenheid en isolement". Na te zijn ingeleid door de voor zitter der A. R. Kiesvereniging de heer P. Brüne, ving spreker zijn lezing aan met er aan te herinneren hoe de druk van de oorlog nationale eenheid bracht. In alle plaatsen van ons land werden kleine geïso leerde kringen gevormd, waaruit later de L. 'O. en L. K. P. ontstonden. Aanvankelijk waren deze groepen in hoofdzaak Gerefor meerd in het Noorden en Rooms-Katholiek in het Zuiden, doch al spoedig breidden zij zich uit tot alle groepen der bevolking. Toch was de eenheid in het verzet niet zo hecht als men oppervlakkig misschien zou menen. Spreker wees op de strijd der illegale bladen, die vrij scherp tegenover elkaar stonden. Dat gold ook voor de beide raden van verzet de O. W. en de R. V. V. Er was dan ook slechts deze nationale eenheid, dat men zich met alle kracht gezamenlijk keerde tegen N. S. B. en bezettende macht. Zo was de situatie ook in de kerken. Spreker schetste daarna uitvoerig het werk van de Nederlandse Unie, in '40 opgericht, waarin de Duitsers de fuik meenden te zien, waarin zij ons volk konden vangen. Ook hier werd gestreefd naar volkomen eenheid en uit deze Unie groeide de Nederlandse volksbeweging, waarvoor de verwachtingen in 1945 hoog ge spannen waren, doch waarvoor de interesse sindsdien gestadig terugliep. Omtrent de politieke situatie van na de oorlog, "conclu deerde spreker, dat de leiding in feite van 1945 af in handen is geweest van de P. v( d. A. Hij hekelde het beleid van minister Schermerhorn, dat leidde tot de gebeurte nissen met en in Indonesië, waarbij hij als zijn overtuiging uitsprak, dat de P. v. d. A. zelf niet heeft gewild, wat daar geschied» is. Tenslotte wees de spreker er nog op, dat de A. R. parij de enige is geweest, die zich van het begin af aan tegen dit alles keerde en dat deze partij ondanks haar isolement van dit ogenblik, gaarne bereid is met ande ren mede te doen, doch niet ten koste van de beginselen. Ten slotte merkte de spreker nog op, dat, terugziende op die bange oorlogsjaren en ziende op de onzekere toekomst, ons volk niet zal aarzelen, óók in de toekomst, wan neer dat nodig mocht zijn, de plicht te ver vullen, die God ons in deze oplegt, omdat onder drang van deze Goddelijke plicht het ware verzet geboren wordt tegen de belagers van onze vrijheid. Na de pauze was er gelegenheid met spre ker van gedachten te wisselen. Ongeluk in de Haltestraat De 11-jarige J. M. die met grote snel heid op de fiets in de Haltestraat reed, raakte bij het uitwijken voor een over stekende voetganger de macht over het stuur kwijt, kwam te vallen en bleef be wusteloos liggen. Hij werd bij een der omwonenden bin nengedragen, waar dr. Entzinger een her senschudding vaststelde. De knaap werd per ziekenauto naar zijn huis vervoerd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de gewezen firmanten van de firma Kerkho ven en Co. te Amsterdam, de heren C. F. O. en W. van den B. C., die ervan beschul digd waren gelden van hun cliënten te hebben verduisterd, veroordeeld tot res pectievelijk twee jaar en een half jaar ge vangenisstraf. Het Hof overwoog, dat de lange duur en de omvang der verduiste ringen uitermate laakbaar waren, dat de verdachten niet getoond hebben die on kreukbaarheid te bezitten die voor de uit oefening van hun beroep nodig is en dat zij schade hebben berokkend aan de goede naam van het bank- en credietwezen in ons land .Het hof verwierp de eis van de procureur-generaal tot onmiddellijke ge vangenneming van de verdachten ter zit ting Schaken Het Europees zone schaaktournooi In een zeer geladen atmosfeer is in Bad Pyrmont het Europees zone schaaktournooi voortgezet met de partij tussen Unzicker en Matanovic. Weliswaar had de Duitse kam pioen twee pionnen méér, maar analyses tijdens de onderbreking hadden aangetoond, dat een winst voor hem lang niet gemak kelijk te verwerkelijken zou zijn. Van zet tot zet steeg de spanning, vooral toen Unzicker in een gevaarlijk matnet verstrikt raakte. Dr. Trifunovic, de prominente toe schouwer uit Zuid-Slavië, wilde met ieder een wedden, dat zijn landgenoot Joch nog remise zou weten te houden. In een aangren zende zaal werden alle zetten door de meester opgewonden gecritiseerd en gepre zen. Alleen de beide hoofdpersonen zaten uiterlijk rustig aan het bord. Het einde kwam toch nog onverwacht. Door een fijne zet met zijn vrij-pion verdreef Unzicker allé illusies van zijn tegenstander. Nadat Matanovic had opgegeven, grepen een dozijn handen naar de stukken om te tonen hoe zwart had moe ten spelen. Unzicker, die na de opwindende strijd aan zijn zenuwen ten prooi was, vroeg met rust gelaten te worden, dacht nog even na en bewees dat het eindspel in ieder geval gewonnen was. Alleen Prins en Unzicker zijn nu nog ongeslagen. Ook de andere afge broken partijen zijn geëindigd. Prins toonde zich zeer teleurgesteld, toen Kramer tegen Matanovic een beslissende winstkans miste, maar deze was te vermoeid door de lange verdediging, die hij in een aanzienlijk slechtere positie tegen de Zuid Slaviër had moeten voeren. Ook tegen Bo- goljubow verdedigde Kramer zich met de moed der wanhoop, echter eveneens voor een verloren zaak. De stand na de tiende ronde is: Matanovic en Gligoric, ieder 8 pnt.; Prins Vk pnt.; Un zicker 7 pnt.; Bogoljubow 6% pnt.; Golombek 6 pnt.; Pirc 5 pnt. en Kramer 4% pmt. ZEVEN JACHTEN JACHTTEN VAN HOEK VAN HOLLAND NAAR HARWICH Hedenmorgen om 9 uur waren te Harwich zes van de zeven te Hoek van Holland ge starte jachten aan de finish gearrjveerd. De „Fortuin 2" van de Koninklijke Marine Yachtclub kwam kort voor de finish in ruw water terecht, waarbij dit jacht het grootzeil verloor. De Fortuin 2 vroeg per radio om assistentie, waarop de reddingsboot van Harwich uitvoer om het Nederlandse schip op sleeptouw te nemen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Ned. 1947 89% 89% A. K. U 169% 169 Lever Brothers 229% 228% Philips Gloeil. 257 gl 256 Kon. Petroleum 299% 299 A'dam Rubber 119% 119 Holl. Amer. Lijn 176% 176% Ned. Scheepv.Unie 151% 152% H. V. A 126 126% Deli Mij 100 101% Amsterd. Bank 162 161 Rotterd. Bank 167% 166% Twentse Bank 166 1 165% Anaconda Copper 46% gl 47% Bethlehem Steel 60% 61 Republic Steel 47 gl 47% 59% 60% Tidewater 391/ia 39% U. S. Steel 48% 48% ADVERTENTIE Vakkundig personeel, sterk materiaal en een onvolprezen service. ZIJLVEST 41 HAARLEM TELEFOON 12456 - 14155 11141 c Nou, die sneeuwpop was prachtig uitgevallen! Ze waren erg trots op hun werkstuk en ze dansten er zingend omheen. Dat hoorde Krulletje, de hond. „Wat is daar aan de hand?", dacht die. „Wat hebben m'n baasjes een plezier.daar moet ik bij zijn!" En.wip!.daar had hij met z'n neus de deur open, die op 'n kiertje stond, en luid blaffend en springend holde hij op hen toe. „Ha, Krulletje!", riep Rick. „Kom je ook eens kijken?" „Wef, wef, wrrref!", blafte Krulletje. „Kijk, Krulletje, dit is nou meneer Witmans van Neuzenstein!", verklaarde Bunkie. „Wrrref!", deed Krulletje, en hij sprong tegen meneer Witmans op. Dat scheen hij 'n vreemde sinjeur te vindenMaar meneer Witmans van Neuzen stein bewoog zich niet. Die lachte maar, met zijn zwarte tanden onder z'ri lange rode neus. En dat scheen Krulletje op te hitsen.Die sprong steeds wilder tegen de sneeuwpop aan. Maar toentoen viel opeens door de schok het hoofd van de romp, vlak voor Krulletje. „Euwjankte Krulletje verschrikt en hij nam de benen, met de staart tussen z'n pootjes! ADVERTENTIE FEUILLETON door Victor Bridges vertaald ait het Engels) 26) Niet meer dan wat iedereen van hem weet. Hij is een ryke bookmaker, die in Londen woont en zo nu en dan het week einde hier komt doorbrengen. Ik denk dat Clifford je meer zou kunnen vertellen. Ik heb hem wel eens horen praten, alsof hij een dikke vriend van Maxwell was. Het lijkt me beter voorlopig hierover niét met Clifford te praten. De zaak is zeer ernstig en we moeten zorgvuldig iedere stap, die we gaan doen, overwegen. Bedoel je.... dat je Maxwell ver denkt? Er lijkt me in ieder geval iets niet ge heel in orde. Waarom hing Marks hier in Tolesford rond en waarom had hij zo'n speciale belangstelling voor de „Zee meeuw"? Maurice hield even op. Boven dien, vervolgde hij, gaat het niet alleen om Max wel. Er is nog iemand anders Wie? Zijn schipper Felgate, een zeer on aangename kerel, te oordelen naar wat ik van hem heb gezien. Als we iémand tot een moord in staat zouden kunnen achten, is hy het. Maar wat zou één van deze twee he ren aanleiding hebben kunnen geven om een volkomen vreemde man te vermoor den? Wès hij wel een volkomen vreemde voor hen? Daar zijn we niet zeker van en er zijn allerlei mogelijkheden: hij zou een oude vriend kunnen zijn, die hierheen was gekomen om chantage te plegen.Zulke dingen gebeuren en vooral rijke bookma kers hebben er wel eens last van. Hazel fronste de wenkbrauwen. Is het niet mogelijk, dat het meisje dat hele verhaal heeft verzonnen, enkel en alleen om interessant te lijken? Nee, daar is ze het type niet voor. Maurice schudde het hoofd. We kunnen ervolgens mij op aan, dat ze de volle waarheid heeft verteld. De vraag is, wat we nu zullen gaan doen. Ik veronderstel dat we eigenlijk on middellijk naar de politie moeten gaan. Daartoe zijn we zeker verplicht, maar helaas zit er nog een principiële kant aan deze zaak. Susie heeft me haar verhaal in het strikste vertrouwen verteld, aan nemende, dat ik het niet verder zou ver tellen en ik zou het niet prettig vinden, het vertrouwen dat zij in mij stelt te be schamen. Nee, dat kan natuurlijk niet. Boven dien zou het nóg erger zijn als je een zeer goede kans, om privé-detectivewerk te verrichten op die manier zou verknoeien. Iiazel keek hem ondeugend aan. Hoe zul len we het aanpakken? We kunnen hier niet blijven zitten en duimen draaien. Daar heb je volkomen gelijk in. Als een dergelijke aanwijzing op je weg komt, moet je er gebruik van maken. Ik geef toe, dat we nog niets definitiefs tegen Max well of Felgate kunnen inbrengen, maar ik heb de overtuiging, dat het goed zal zijn, hen terdege in de gaten te houden. Zal datniet een gevaarlijk werk je zijn? Er was opeens iets van angst in Hazel's stem te horen. Een zekere voorzichtigheid zal na tuurlijk geboden zijn, antwoordde Maurice met een grinnik. Ik loop over het probleem de hele middag al te piekeren en ik geloof, dat ik een pracht plan heb uitgebroed. Voor de dag ermee! Ik denk er over om naar Cambridge te reizen en daar te gaan praten met een knaap, die een clubgenoot van mij is. Hy is professor aan de universiteit en heet Graham. Hij heeft in de oorlog by de Ge heime Dienst gewerkt en deze affaire hier is een zaak, die geknipt voor hem zou zy'n. Het idee is niet slecht. Hazel knikte goedkeurend. Ik zou graag zijn oordeel eens horen. Hy zal me waarschijnlijk vertellen, dat ik een dwaas ben en datwacht 's, ik hoor iemand praten, er schynt bezoek te ko men Op de loopplank klonken voetstappen, hierna was het even stil. Ben je thuis, Wentworth? hoorden ze een stem roepen. Nee maar1 Maurice liet het sneetje brood, waar hy mee bezig was, uit de handen vallen en staarde naar het luik in de zoldering, Wat is er? vroeg Hazel ongerust. Ik ben óf gek, ófHij maakte zijn zin niet af en klom haastig omhoog om zyn bezoeker te ontvangen. Mag ik binnenkomen? riep deze thans. Hazel was enigszins van haar stuk ge bracht" door deze plotselinge storing en bleef doodstil zitten. Boven op het dek hoorde ze Maurice's stem vol verbazing zeggen: Ben je het wèrkeiyk? Wie beweert, dat er geen wonderen meer gebeuren! De een of andere moderne schrijver zei zo iets. Maar wat heeft dat te maken met myn bezoek aan jou? Het is absoluut bovennatuuriyk! Stel je voor, ik was juist bezig iemand te ver tellen, dat ik het plan had jou op te zoe ken! Ik ben blij, dat ik je op deze manier de reis naar Cambridge bespaar. Maar wèt in vredesnaam brengt jou opeens hiér? Kom naar beneden en ver tel me alles1 Door het luik klommen de beide man nen omlaag en even later kwam Maurice het vertrek, waar Hazel gelaten de ge beurtenissen afwachtte, binnen, gevolgd door een lange, keurig geklede, haar onbe kende man, wiens smalle enigszins laat Hofleverancier Bij ons streven, goede sigaren in de handel te brengen tegen scherp gecalculeerde prijzen, zijn wij inderdaad uitstekend geslaagd. De grote verkoop van onze 16 cent sigaar CORONA ROYAL is er het doorslaand bewijs van. Nu meer dan ooit geldt: ,/n Sigaar is toch maar je ware Wij verzenden door geheel Nederland. Gr. Houtstraat 81 Ao 1800 Geen reden voor maatregelen Het was ons ter ore gekomen dat een aantal mensen in Haarlem en omgeving zich door hun huisarts hebben laten revaccineren. Ditzelfde gebeurt ook in vele andere gemeenten in ons land. De directeur van de Geneeskundige Dienst te Haarlem, dr. W. B. Smit, ver klaarde dat hij tot heden geen maatrege len in dit opzicht heeft genomen. Elke dag heeft hij contact met de hoofdinspec teur van de Volksgezondheid, die landelijk de toestand kan overzien, maar geen aan leiding vond voor Haarlem maatregelen aan te bevelen. Er komen op ons bureau zo zei dr. Smit wel enkele personen om zich te laten revaccineren. Aan die verzoeken is voldaan; daaronder was een aanvraag van een firma die haar personeel wilde laten revaccineren omdat dat veel reist. Alioth, 8 dwars Bahla n. Antwerpen. Alnati, pass. 8 St. Paulsrock n. Las Palmas. Aldabi, 9 te Santos. Axeldijk, 9 te Philadelphia. Almkerk, 9 te Penr.ng. Alchiba, 8 180 m. Z.ZO. Madeira n. Le Havre. Aludra, 8 200 m. O. St. Vincent. Amstelpark, 8 660 m. NO. Bermudas. Amstelvaart, 8 300 m. NW. Bermudas. Arkeldijk, 8 275 m. NW. Finisterre. Arundo, 8 360 m. W. Scilly's. Averdijk, 8 270 m. Z.ZO. Cape Race. Agamemnon, 8 te Maracaibo. Aletta, 7 v. Telokanson te Port Swettenham. Alpherat, 8 570 m. N.NO. Fayal. Aagtekerk, 10 te Marseille. Abbekerk, pass. 9 Kp. Vilano n. Duinkerken. Alblasserdijk, pass. 9 Azoren n. Londen. Almdijk, 9 te Londen. Amstelstad, 9 v. Karachi n. Djibouti. Asturias, 9 90 m. ZW. Westpunt Kreta. Aardrijk, 10 v. Galveston te Tampa verw. Abbedijk, 9 van Recife. Altair, 9 v. Pt. Alegre te Rio Grande. Alderamin, 6 v. Buenos Aires te Rosario. Amsteldijk, 10 v. Antwerpen. Bintang, 9 te New York. Boschfontein, pass. 8 Gavdo eil. Bantam, 7 te Singapore. Boissevain, 6 v. Port Elisabeth te Kaapstad. Boskoop, 9 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo Baarn, 8 240 m. ZW. Pta Del Gada. Bontekoe. 6 te Makassar. Britsum, 8 180 m. Oost Mogdishu. Bacchus, 8 v. Fort Liberte. Borneo, 11 te Suez verw. Bali, p. 9 v. Ouessant. Caltex Pernis, pass. 9 Burlings. Caltex Delft, 8 v. R'dam n. Sidon. Caltex Utrecht, 9 te Sidon v. R'dam. Cleodora, 8 v. Tarakan n. Adelaide. Chama, 8 270 m. ZO. Tehuantepec. Cheshire, 9 540 m. OZO Socotra. Caltex Nederland, pass. 9 Kp. Finisterre. Caltex The Hague, 10 te Rotterdam. Caltex Leiden, 9 v. Rotterdam n. Sidon. Cottica,p. 9 Barbados. Dalerdijk, 9 12.30 u. Hoek v. Holland verw. Diemerdiik, 9 te Portland. Drente, 9 nog te Gasan. Danae, 10 te Amsterdam. Eemland, pass. 8 Ouessant. Esso Rotterdam, 8 v. Curagao n. R'dam. Edam, 8 500 m. ZO. Cape Race. Erinna, 8 240 m. N.NO. Sulu Archipel. Esso Amsterdam, 8 240 m. N. Fayal. Esso Den Haag, 8 600 m. NO. Sombrero. Farmsum, 8 660 m. NO. Cape Race. Friesland (SSM), 9 te Setubal v. Dublin. Gouwe, 8 te Libreville. Garoet, 10 lOu. Hoek v. Holland verw. Ganymedes, 9 te Guayaquil. Gooiland, 8 v. Las Palmas. Groote Beer, p. 9 Kp. St. Vincent. Goya, 8 v. Brisbane n. Djakarta. Helder. 9 v. Curagao n. Barranquilla. Haarlem, 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hera, 9 te Porto Cabello. Hercules, 10 v. Hamburg te Bremen. Hestia, 10 v. Antwerpen. Hecuba, 11 te Paramaribo verw. Heelsum, 10 v. Glaveston te New Orleans. Ilos, 8 v. Jermie n. Jacmel. Jagersfontein, 8 220 m. Z. Teneriffe n. Kaapstad. Jupiter, 8 280 m. ZO. Catania, Johan v. Oldenbarnevelt, 9 180 m. N Brisbane. Kertosono, pass. 8 Guardafui n. Belawan. Kota Inten, pass. 8 ten Z. v. Buton. Kapuas, 8 600 m. W.NW. Minicoy. Kota Agoeng, 9 v. Pt. Swettenham n. Penang. Kota Inten, p. 9 ten N. v. Buru eiland. Kota Gede, 10 te Penang. Katwijk, p. 10 Finisterre, 13 Rott. verw. Langlee Scott, 7 te Kobe. Leerdam, 8 v. Newport News te New York. Leopoldskerk, 8 150 m. NW. Socotra n. Bombay. Linge, pass. 9 Finisterre. Laertes, 10 v. Soerabaja te Makassar verw. Leuvekerk, p. 9 Aden. Lievevrouwekerk, 9 te Antwerpen. Lindekerk, 9 te Damman. Loppersum, p. 9 Kp, Bon. Lombok, 9 v. Karachi naar Basrah. Lutterskerk, 10 te Marseille verw. Lawak, 5 v. San Francisco n. Portland. Lissekerk 10 v. Suez. Loenerkerk, 10 v. Bandarshapur te Basra. Merwede, pass. 8 Dover. Meliskerk, 8 v. R'dam n. Hamburg. Molenkerk, 9 in Str. Gibraltar. Maashaven, 8 720 m. N.NO. St. Paulsrock. Maasland, 8 150 m. W. Lissabon, Marissa, 9 te Singapore v. Mirl. Marken, 8 250 m. N. Azoreh. Metula, 8 dwars Victoria. Myonoa, 7 v. Sydney n. Balikpapan. Maaskerk, 9 v. Dakar n. Freetown. Mataram, 9 v. Soerabaja n. Makassar. Muiderkerk, p. 9 Kp. St. Vincent. Nestor, 8 te R'dam. Met ingang van 1 Juni is benoemd tot burgemeester der gemeenten Giessen-Nieuw. kerk, Peursum en Schelluinen de heer N. van der Brugge, thans directeur van het bij. kantoor Middelharnis van het Gewestelijk Arbeidsbureau Vlaardingen. Hij is lid van de Provinicale Saten van Zuidholland voor de A. R. party. De Bond van Groothandelaren in Aard- appelen, Groenten en Fruit heeft in een adres aan de Tweede Kamer geprotesteerd tegen het overheidsbeleid inzake de handel in zuidvruchten, met name tegen de ver ordening van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit waarin bepaald wordt, dat tot de in Rotterdam gehouden zuidvruchtenveilin gen slechts die grossiers mogen worden toe gelaten, die in het verleden bepaalde omzetten hebben behaald. Volgens de bond betekent deze verordening de basis voor een zuidvruchten monopolie. De prijs van zuid vruchten zou aanzienlijk dalen wanneer men dit monopolie zou opheffen. De rechtbank te Dordrecht heeft de Dordtse fabrikant H. A., die bij een belas tingaangifte een bedrag van f 116.000 had verzwegen, conform de eis veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De fiscus heeft hem bovendien een extra aanslag opgelegd van f 60.000. Een van de onlangs uit Russische krijgs gevangenschap teruggekeerden heeft te Rotterdam voor de Bijzondere Strafkamer terechtgestaan. Hem was tenlaste gelegd in Mei 1942 vrywillig tot de Waffen SS te zijn toegetreden. Conform de eis werd hij ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en twee jaar onder toezichtstelling van een reclasserinigsvereniging. HAARLEM EN OMGEVING De heer D. C. Monté te Haarlem is aan de gemeente-universiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen Duits. De onlangs in Haarlem gehouden col lecte voor „De Fakkels bijeen", de stichting voor Christelijke blindenhulp, heeft f 3011,30 opgebracht. Door het Centrum van de Protestantse Kerkzang wordt Vrijdag 11 Mei in de Waalse Kerk aan het Begijnhof te Haarlem een kerk- muziekavond gegeven waaraan het Vocaal Ensemble en het Remonstrants Kerkkoof onder leiding van de heer J. D. Boeke zullen meewerken. De heer Maarten W. Kooy zal als organist optreden. Noordam, 8 240 m. O. Cape Race. Nieuw Holland. 8 240 m. Z.ZO. Torrestraat. Nieuw Amsterdam, 9 n.m. v. Southampton, Ondina, 8 360 m. NW. Azoren. Oranje Fontein, 8 420 m. O.NO. St. Helena. Oberon, 8 v. Turks Island n. Laguaira. Ootmarsum, p. 9 Miami. Overijssel, 9 v. Roterdam n. Bremen. 1 Poelau Laut, 8 te Genua. Prins Frederik Hendrik, 8 v. Montreal td Chl« cago. Prins Willem III, 8 v. Montreal n. Chicago. Polyphemus, 8 600 m. W. Gibraltar. Papendrecht, 11 te Corpus Cchristi verw. Poseidon, 9 v. Ciudad Trujillo te Puerto Plato, Polydorus, 10 v. Djakarta te Cheribon. Prins Johan Willem Friso, p. 9 Scillys. Prins Maurits, p. 10 Cp. Race. Prins Philips Willem, 9 te St. John. Roepat, 9 te Port Said. Raki, 8 te Bitung. Rijn, 8 te Sluiskil v. Huelva. Rijnkerk, 8 v. Marseille n. Antwerpen, Reyniersz, 9 v. Menado n. Gorontalo. Rotti, 8 nog rede Amoerang. Rotula, 8 130 m. ZW. Ouessant. Riouw, 10 te Beyrouth verw. Rijnland, 9 dwars Vitoria. Samarinda, 9 v. Djakarta te Soerabaja. Scherpendrecht, pass. 8 Cape Race. Sliedrecht, 8 te Port de Bouc. Sloterdijk, 8 v. Port Said n. Halifax. Skaubryn. 10 9 u. Hoek v. Holland. Stad Leiden, 8 v. Galveston n. R'dam en A'dam, Saroena, 8 v. Pladju n. Miri. Silindoeng, 8 op Palembangrivier. Stad Maassluis, pass. 8 Finisterre. Stad Schiedam, 8 v. Savona n. La Goulette. Stan vac Talang Akar, 9 te Tj. Uban verw, Swartejiondt, 9 v. Soerabaja n. Ampenan. Schie 8 v. Puerto Cabello n. Guanta. Stanvac Pendopo, 6 te Singapore. Stad Maastricht p. 9 Algiers n. Gibraltar. Sommelsdijk, 10 v. Havana te Vera Cruz. Sibajak, 9 v. Rotterdam n. Melbourne. Stad Vlaardingen, 10 te Amsterdam. Tabinta, 8 v. Soerabaja n. Panarukan. Tamo, pass. 8 Finisterre. Tawali, 9 v. Penang te Singapore. Teucer, 8 v. Suez. Tjikampek, 9 te Port Swettenham. Tiba, 8 v. Buenos Aires n. R'dam. Themisto 8 200 m. Z.ZW. Hebriden. Taria, 8 150 m. N.NO. Finisterre. Tiberius, 8 180 m. ZO. Kp. Hatteras. Tarakan, 9 rede Belawan. Tjisadane, 9 te Buenos Aires. Tomini, 9 v. Port Said. Tegelberg, 8 te Kobe. Utrecht, 5 te Vancouver. Venus, 8 v. Iskenderun n. Mersin. Waikelo, 8 v. Bima te Buleleng. Zeeland, 7 te Galveston. ADVERTENTIE JAGT, KI. Houtstraat 105, Tel. 14448 Grote sortering - lage prijzen dunkende gezicht een onmiskenbare indruk van grote intelligentie maakte. Toen deze vreemdeling Hazel in het oog kreeg, bleef hij staan en boog beleefd. Mag ik even voorstellen: meneer Ni- gel Graham, juffrouw Barton. Maurice kfeek Hazel lachend aan. Het lijkt wel of ik kan toveren, hè? Konijntjes uit een hoed. Ja, daar heeft het veel van! Met een lachje stond ze op. Ik vind het prettig met u kennis te maken, meneer Graham. Gaat u zitten; wilt u ook sandwich met garna len? Dat lijkt me heerlijk. Nigel zette zijn hoed af en ging op het bankje, dat aan de andere kant van de tafel stond, zitten. Het spyt me, dat ik op zo'n dramatisch moment hier binnen kom vallen, vervolg de hij. Als ik geweten had, dat u en Mau rice het juist over mij hadden. Het hindert niets, we beginnen al van de schok te bekomen. Maurice gaf hem een vriendschappeiyk klopje op zyn schouder. Bovendien valt tegen zo Iets niets te doen: dit was kennebjk voorbe schikt. Wat doe je plechtig. Maar het góót hier ook om een ern stige zaak. Eén van die zaken waar de voorzienigheid tussen beide moet komen om degenen, die ze moeten uitpluizen, op het rechte spoor te brengen. Het klinkt allemaal hoogst interes sant. Ik zou er graag wat meer van horen. Wees niet bang, je krijgt het hele verhaal. Zal ik hem alles uitleggen, col lega, of wil jy het liever doen? Doe jy het maar, antwoordde Hazel, jy kunt het beter dan ik. Maurice stak een sigaret op en kroop terug op zijn plaats naast Hazel. Hy schoof een schaal opzy en leunde over de tafel. Mag ik aannemen, dat je zelfs in Cambridge wel eens een krant inkijkt? Zo nu en dan. Dan weet je misschien, dat hier een moord is gepleegd? Ja, daar ben ik van op de hoogte. Nigel knikte. Om je de waarheid te zeg gen, is deze moord de reden, waarom juist hier by je kom praten. —•Je slaat me met stomheid! Strikt vertrouwelyk kan ik je mee delen, dat aan my verzocht is, onafhanke- lyk van de politie, enige nasporingen te verrichten. De man, die vermoord is, was een vreemdeling, begrijp je, en er bestaat een mogelijkheid, dat zich complicaties op diplomatiek terrein zullen voordoen. Waar óm ze my voor dit baantje uitgekozen hebben, gaat overigens boven myn bevat tingsvermogen. Ik moet je zeggen, dat een en ander hierdoor zeer vereenvoudigd wordt. Mau rice wreef langs zijn oor. Ik veronderstel, dat je het verslag van de lykschouwing ook al hebt gelezen. Ja, daarvan heb ik werkelyk met de grootste aandacht kennisgenomen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6