eime o Dierenartsassistente I Y\ l\\ I JL <1 hemelsblauwe zwaar gedecolleteerde lijfje kennen. Gemalen cacao werd toen ver mengd met suiker en specerijen en ver werkt tot allerlei producten. Omstreeks 1830 gelukte het de heer Van Houten, stichter van de gelijknamige fa brieken, de cacaobonen van het overtollige vet te ontdoen of anders gezegd, hij vond ook de juiste verhouding tussen deze stof fen. zoals zij nog in onze huidige chocolade bestaat. De drank, die wij nu maken van het cacaopoeder is anders dan onze voor ouders verkregen van de Zeeuwse tablet ten. In cacaopoeder zit n.l. veel minder vet (cacaoboter), het lost beter op en geeft een lichter verteerbare drank. Momenteel is in ons land de cacaopoeder industrie zeer uitgebreid. Het uitgeperste vet, de cacaoboter, wordt gebruikt voor zalven, parfumeriën en cosmetica, waar voor het buitengewoon geschikt is. Het wordt namelijk niet ranzig. Zoals zoveel dingen in het gebeuren van alle-dag, zijn wij het kopje chocolademelk gewoon gaan vinden en een bonbon en een reepje chocolade eveneens, maar ook de cacao, de grondstof voor zoveel heerlijke en nuttige dingen, heeft zijn historie, waar in volken en intriges en moeizaam researchwerk een rol gespeeld hebben. Een mannequin in dienst van een groot Parijs modehuis, geniet in Frankrijk alge meen groot aanzien. De Parisiennes en de Parijzenaars niet minder, zijn uitermate trots op deze sierlijke vrouwspersonen, die zo gracielijk „la France éterpelle et élé gante" in de letterlijkste zin des woords belichamen. Als je zo eens langs de Avenue Montaigne wandelt waar de meeste grote modekoningen als Dior en Balmain huizen, zie je voor hun vorstelijke verblijven altijd de duurste auto's wachten. Op de meeste wagens staat U.S.A. en hun afmetingen doen denken aan een robuste locomotief. Enige dagen geleden vereerde de filmster Danny Kaye, geaccompagneerd door zijn vrouw en impresario, de couturier Pierre Balmain met een bezoek. Nicole, Parijs jongste mannequin, betoverde mrs. Kaye met een uiterst geraffineerde deux-pièces. De impresario liet eveneens vol welgeval len zijn blik op de 17-jarige jongedame val len. Maar dat was minder vanwege haar pakje. Hij hield zelfs een wijle op met aan zijn sigaar te trekken en enkele minuten later was Nicole voor een film geëngageerd. Zij is nu Nicole Sézanne geworden en alle filmbladen prijken met haar beeltenis op de voorpagina. Sinds deze gebeurtenis dro men talrijke mannequins van Balmain over een carrière in Hollywood. En soms worden hun dierbare wensen door de een of andere filmkoning verhoord. Zo werd enige maan den geleden een der beroemdste manne quins van Parijs, Praline geheten, eveneens bij de film aangenomen. Deze zelfde dame treedt momenteel op in een muzikale comédie „La petite Lily", tezamen met de chansonnière Edith Piaf. Natuurlijk draagt Praline op het toneel de creaties van haar baas, die voor deze reclame geen franc salaris te betalen hoeft. Buiten Praline komen ook vele andere Franse filmsterren bij Pierre Balmain hun toiletten bestellen. Michèle Morgan, Mar iene Dietrich, Simone Simon, Elisabeth Taylor zijn er allen om zo te zeggen, kin deren aan huis. Lady Patachou, een goede kennis van Maurice Chevalier, kiest even eens haar kleren bij Balmain. Chevalier gaat dan altijd trouw met haar mee, en ze mag pas iets kopen als het óók Maurice bevalt. Balmains stelregel is mannequins te engageren van allerlei type en persoonlijk heid. Iedere cliënte kan zich dan vereenzel vigen, met de een of andere mannequin, waarin ze (terecht of niet) iets van haar trekken of gestalte herkent. Op zekere dag engageerde Balmain Gigi die uit België kwam. Gigi, een eenvoudig boerenmeisje, wist nog niet goed hoe zich op te maken; kon evenmin behoorlijk lopen, was slecht gekapt en had geen notie om zich elegant te kleden .Waarom Balmain haar dan in dienst had genomen? Ze vertegenwoordigde, volgens hem, het meest gangbare vrouwelijke type. Hij leid de haar dus op en vandaag is zij Baimains populairste modegezante. Onlangs vertrok Balmain naar Zwitser land met enige van zijn mannequins die zijn modellen moesten presenteren. In Genève stonden vooraanstaande persoon lijkheden hen aan de trein op te wachten. Maar het noodlot had gewild dat één der mannequins te laat ontwaakte in de slaap wagen en op het laatste nippertje de trein uit moest springen, haar mantel over haar nachthemd geslagen en haar gezicht vol vette crème, en met de krulspelden nog in haar lokken. Pierre Balmain, die toch een kalme man moet zijn, is toen echt boos ge worden. Balmain, die van huis uit architect is, heeft zelf de plannen voor zijn salon ont- en „haute couture" te zoeken. Maar worpen. In zijn vrije tijd legt hij trouwens monsieur Balmain wist zijn zienswijze met ook graag de tuinen voor zijn vrienden zo overtuigende argumenten te illustreren, aan. Onlangs heeft hij een voordracht in dat heel wat Brusselse dames hem nu graag België gehouden, die een geweldig succes is bouw en inrichting van een nieuwe woning geworden. Het onderwerp betrof het ver- op zouden willen dragen, band tussen mode en architectuur. Nog Onder de leuze: breng uw flat in harmo- geen enkele Belg was tot dusver op de idee nie met uw garderobe, gekomen overeenkomst tussen bouwkunst Mei, Parijs 1951. éve. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS J5 i. Dir. W. N. WOLTER INK Bilderdijkstraat la HAARLEM PrSSsar Tel (K 25C10). 11928 MEUBILAIRVEIUNG 22/24 MEI Eigen afhaaldienst Heeft u zich wel eens gerealiseerd, dat er onder de vele beroepen voor meisjes ook dat is van dierenartsassistënte? Aan de hand van het boek ,.De toekomst tege moet" van Aimée van Tricht wil ik u een idee geven van de aard en de mogelijk heden van dit beroep. Diegenen, die grote liefde hebben voor dieren en die haar krachten willen wijden aan hulpbehoeven de en zieke dieren en die verder willen helpen om de dieren te verzórgen en de rassen te veredelen en in stand te houden, zullen zich tot dit beroep wel aangetrok ken voelen. „Een gespecialiseerde opleiding daartoe, zoals die in Engeland en Frankrijk bestaat voor huisdierenverzorgster; en keiipelhoud sters, kennen wij in ons land -niet. Wie derhalve goed op de SioógLg komen van haai- taak, dient zowel 'een'"leertijd door te brengen in de praktijk van een dierenarts als in een diëreriasyl en fokkerij en, indien mogelijk, een of twee.jaren aan het Veeartsenijkundig Instituut, te Utrecht. Zonder de wetenschappelijke zijde er van te verwaarlozen, dient men zich vooral niet te wagen aan ongeleide veterinaire studie, doch men rich te zich bij .voorkeur op de dagelijkse practijk van voeding en onderhoud der dieren. Omtrent de toekomstmogelijkheden dur ven wij ons niet uitlaten. Wij hoorden van dierenartsassistenten, die bij een dagelijkse werkduur van zeven uren een maandsala ris genoten van f 150 tot f 200, anderen, die verzorgster (en trimster) waren in een hondenfokkerij en het vak (en ook de dressuur) goed kenden, verdienden meer. Meimaand is trouwmaand.. Wie verbaast zich hierover? Bij de lente passen bruidjes en het bruidje past bij de lente. Vooral wanneer men „in vol ornaat" huwt. Niet zo maar in een mantelpakje of in een man tel over een mooie jurk, maar in het smet teloos wit met de sluier, dat sinds onheug lijke tijden het symbool zelf van de huwelijksplechtigheid is. Nu de tijden zo duur zijn geworden, dat de trouwjurk, deze ééndagsvlinder, tot een luxe is geworden, hebben de ontwer pers het roer omgeworpen. -Zij creëren bruidsjaponnen die de mogelijkheid tot transformatie in avondtoilet in zich di-agen. Was in vroeger tijden satijn het aange- or peperj zout en aroma, bij net gerecnx wezen materiaal voor de sprookjes jurk, gehalveerde hard gekookte (eenden) eieren tegenwoordig zijn er tal van andere stof- 2even- (Eendeneieren moet men, om het fen waarin het bruidje zich kan hullen, gevaar voor besmetting met paratyphus te We denken natuurlijk in de eerste plaats vermijden, tenminste 10 minuten koken). aan delicate brochés, aan weelderige ge- lameerde stoffen, maar ook aan soepel ADVERTENTIE mousseline, aan het stijve organdi, ja zelfs aan nuchter piqué, dat in combinatie met fsir'' meters tule toch een prachtig resultaat Wi/nPje S lil® kan geven. l f||p Wat de coupe betreft volgt de moderne h! trouwjurk, zelfs die van de Par ij se cou- fe. turiers, natuurlijk ook de lijnen van de \c/\l mode. De traditionele sleep, eertijds soms Jampot... vier meter lang, is geslonken tot een sleepje dat heel even de grond raakt. Maar j' het interessantste zijn toch wel de voncj- V-T I sten die de metamorphose tot avondjurk mogelijk maken. Het zijn er talloze. Af- neembare mouwen, een losse kraag, een „Lekkere" smeerboel korte bolero, een nauwsluitende spencer, e een capeje, alle attributen zonder welke ze het later op een avondfeest wel stel- ïen kan. Haal de Stzk/i. Hoe de couturiers te werk gaan zal u o T7*\sPons er overi duidelijk worden wanneer u de tekeningen 'i bekijkt. Daar ziet u een paar japonnen „a double usage". De creatie met de mof is er één van een Engels modehuis. Wat er van deze droomjurk overblijft, nadat de mou- wen cn de kraag zijn verwijderd, ziet u op het volgende plaatje. Een gedurfde corsage, met pareltjes geborduurd, welke geen mens onder de ingetogen pracht van de trouwjurk kon hebben vermoed! De 'V Frans Heim gaat op een soortgelijke J. '7\V manier te werk. Zijn robe, waarvan u de r JK rugzijde ziet, is vervaardigd van ottoman Ver* met bloemranken geborduurd. Deze i\ K K\ zelfde bloemmotieven vindt u terug op het I lil Y i van ket gala-toilet, dat onder het sneeuw- i yA'-JJ Va blanke wit schuil gaat. Het preutse bruidje t' van voren gezien, heeft een model van I V. Carven uitverkoren. Het materiaal is or- I L^Vj gandi en het lange hoog gesloten jakje jïo met de knopenrij sluit zo prachtig aan bij I J l*** r^ Y de stijl van de rok, dat niemand zal dur- lY J j^an-iN* ven beweren dat het alleen maar dient om f V^\ een uitdagend schouderbandloos décolleté V/'/\ te verbergen! In dit geval is de vrije korte y '->'l ,1 V^D\_ kanten sluier zonder meer op het haar be- I r'vl iMivestigd, maar meestal is het hoofd van de JA I bruid getooid met een klein kapje of een wk'Aj J%ji kroontje van bloemen. Hetgeen in het al- VfViP gemeen toch wel flatteuzer is! Arlette stalten maken voor een tocht op zee. Ik hoofd. Het is een vermoeiend werkje, als zal je mijn telefoonnummer geven. de grond zo hard is als nu. Ik krijg de indruk, dat van ons drieën Heb je een ogenblikje voor me? Ik ik de zwaarste taak heb, merkte Hazel op. zou graag even met je praten, als je het Het zal namelijk een helse kwelling zijn tenminste niet te druk hebt. een verhaal als dit niét te mogen publi- Voor u sta ik altijd klaar, meneer. Gaat ceren! Denk eens in, wat een pracht-copy u maar met me mee; ik stond toch op het dit voor onze „Herald" zou zijn. Het is punt om er mee uit te scheiden. Ik heb een buitenkans, die een krant maar hoogst trek in een biertje. zelden heeft. Als de arme Sherry er ooit Maurice duwde een hek open en Nobby achter zou komen, dat ik dat allemaal voor nam de mand, die naast hem stond, op en me heb gehouden, zou hij ter plaatse dood- ging hem voor langs een ruw stenen pad blijven. naar de achterdeur van zijn huisje. Aan Ik begrijp, dat het voor u als kran- de andere kant hiervan lag nog een stuk tenvrouw, heel moeilijk is, wat ik u vraag, tuin, omgeven door een hoge doornige heg. Nigel keek haar ernstig aan. Maar als ik Tegen de muur van het huis stond een er niet van overtuigd was geweest, dat ik leeg hondenhok en daarnaast een soort volledig op u kon vertrouwen, dan zou kooi, waarin een paar fretten zaten. In de ik het risico niet genomen hebben. kamer zette Nobby zijn mand met aard- Maurice grinnikte even. appels neer en nodigde Maurice uit op een Fijntjes zeg je dat, professor! van de wankele stoelen plaats te nemen, Hazel glimlachte en stak hem haar hand die aan weerskanten van de schouw ston- toe. den. Maakt u het zich gemakkelijk, me- Maakt u zich geen zorgen, zei ze ge- neer, zei hij hartelijk. Ik zal even wat te1 ruststellend. Mijn lippen zijn verzegeld. drinken halen, ik heb wat uit „Het An ker" meegebracht. HOOFDSTUK IX. Het vertrek, dat zowel tot keuken als zitkamer dienst deed, was overvol met de Wat ben je daar aan het doen? Een meest uiteenlopende voorwerpen: netten, verborgen schat aan het opgraven? roeispanen, keukengerei, aardewerk, tim- Nobby Clark keek op en toen hij zag, mergereedschap en enkele opgezette wa- wie hem toegesproken had, plantte hij zijn tervogels, in een bonte mengeling door schop in de aarde. Ik ben wat aardappe- elkaar, namen het grootste deel van de len aan het rooien, meneer Wentworth, ruimte in beslag. Ergens in een hoek voordat het donker wordt. Met zijn blote tegen de muur stond een ouderwets jacht- arm streek hij langs zijn bezwete voor- geweer, terwijl op de grote tafel in het FEUILLETON door Victor Bridges vertaald ait het Engels) Ik regel dit onderzoek niet helemaal °P Tijn eentje, want men heeft mij een beroeps-politieman, de inspecteur Jamie- son ter beschikking gesteld. Ik heb nog geen contact mèt hem opgenomen, maar ik 'geloof dat het tijd wordt, dat ik eens hiet hem ga praten. Maxwell is op zijn terrein niet de eerste de beste en als ik te haastig zou zijn en handel zonder vol doende bewijzen verzameld te hebben, zouden we wel eens in grote moeilijkheden kunnen komen. Daarom geloof ik, dat het juist is met Jamieson samen te werken. Ik zal hem de hele zaak voorleggen en zien, of hij misschien een goed idee te berde heeft te brengen. Wat denk je van onze medewerking? vroeg Maurice. Is er ook een bescheiden rolletje voor ons weggelegd? Ten slotte hebben we tot dusverre al wel een en ander gedaan, dat niet slecht was. Jij kunt zeker behulpzaam zijn. Houdt de „Zeemeeuw" nauwkeurig in de gaten on bel onmiddellijk op, wanneer ze aan- ZATERDAG 12 MEI 1951

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 9