Actie voor veilig verkeer op middelba re scholen TAXI 18000 E É1*J Predikbeurten Wensen en klachten van Haarlem-Noord via Wijkcomité naar het Gemeentebestuur MAISON MARCEL VADERDAG 17 Juni TOOTAL DAS GRATIS SLEUTEL WEG1 Radio Moors HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een bad- en een buurthuis boven aan het verlanglijstje Zondagsdiensten Haarlemse apotheken HERENKAPPER Marnixstraat 119 - Tel. 23138 Avontuurlijk kwartet gaat om de wereld zeilen Congres van Expogé geëindigd Hef cultuur-centrum de Stompe Toren Oneerlijke Haarlemmers aangehouden Kerkconcert door het koor Wielrijdster beroofd van tasje met 15.— Conflict bij „Filmfront" Amerikaanse strijdkrachten voor de UNO ZATERDAG 9 JUNI 1951 9 Het Wijkcomité Haarlem-Noord heeft de handen vol werk. Al worden de spreekuren, die eens in de veertien dagen in de kleuterschool aan de Tes- selschadestraat worden gehouden, dan niet altijd even druk bezocht, er komen meer klachten en wensen binnen dan op tien vingers kunnen worden afge teld. Onder voorzitterschap van de lieer B. A. J. Steentjes kwamen de volijverige contactmensen tussen het gemeentebestuur en Haarlem-Noord Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen, ter bespreking van een aantal ingekomen stukken en gedane sugges ties. Teneinde het gemeentebestuur op de hoogte te brengen van de activiteit die het comité ontplooit, hebben de voorzitter en ds. G. H. van de Woord, die de functie van vice-voorzitter waarneemt, enige maanden geleden een bezoek gebracht aan de bur gemeester, wie zij een en ander over het verrichte werk hebben verteld. De burge meester toonde voor dit werk een leven dige belangstelling en verzocht om een verslag van de werkzaamheden der afge lopen maanden. Dat verslag, waarin na tuurlijk allerlei wensen en klachten waren vervat, is prompt naar het college van B. en W. gezonden. Het antwoord er op moge wellicht niet in alle opzichten bevredigend zijn geweest en teveel verzoeken kregen .financiële toestand van de gemeente laat het niet toe" op het request, maar zeker is dat, dank zij het comité, de nadruk is ge legd op van alles en nog wat dat verbete ring behoeft in Haarlem-Noord. En om dan maar één van de dingen die men daar zo graag heeft, bij de kop te nemen: er moet volgens velen een buurt huis komen. Een gelegenheid waar vooral de ongeorganiseerde jeugd een toevlucht kan zoeken, een gebouwtje waar aan han denarbeid kan worden gedaan, of in iedex geval een lokaal waar de kinderen op een prettige manier bezig kunnen zijn aan nuttiger dingen, dan kattekwaad uithalen op straat. Om dit te bereiken, aldus een stem uit de vergadering, moet contact wor den opgenomen met alle verenigingen in Haarlem-Noord. Gezamenlijk zal men dan met een plan voor de dag moeten komen dat klinkt als een klok. En om hier geen gras over te laten groeien, werd onmiddel lijk een commissie benoemd, die haar voel hoorns zal gaan uitsteken: de heren W. de Vos, de initiatiefnemer C. Okx en P. A. Joosten verklaarden zich bereid met ver enigingsbesturen in overleg te treden. Postzegels en medicijnen Maar er is meer nodig dan een buurthuis alleen. Er bestaat volgens het comité be hoefte aan een postzegelautomaat. Men heeft daarover al eerder van gedachten gewisseld, maar er waren bezwaren. Zo gaan bijvoorbeeld enige winkeliers van het standpunt uit: komt er een automaat naast mijn zaak, dan krijg ik om de haver klap en liefst na sluitingstijd mensen aan de deur die geld gewisseld willen heb ben en dat brengt natuurlijk heel wat rompslomp met zich mee. Deze houding, die de vergadering overigens wel begreep, ontmoedigde niet. Dezer dagen zal men trachten toestemming te krijgen van een zakenman op de Vergierdeweg, om even tueel naast zijn winkel een automaat te mogen laten plaatsen. En dan is er de lang gekoesterde wens om de beschikking te krijgen over een tweede apotheek. De Haarlem-Noorders die daar naar gevraagd hebben, kunnen gerust zijn: al meer dan een half jaar is men bezig om te komen tot de oprichting van een apotheek aan de Vergierdeweg hoek Ek sterstraat. En het ziet er naar uit dat zij er- binnenkort zal komen. Waar echter voorlopig tevergeefs naar zal worden uitgekeken is een postagent schap. De financiële bezwaren die daaraan verbonden zijn, blijken belaas van dien aard te zijn, dat de P.T.T. in deze niet aan de wensen tegemoet kan komen. Het- gemeentebestuur moest een streep halen door het volgende punt van het ver langlijstje: een filiaal van de stadsbiblio theek. Ook hier spelen de financiën een dusdanige rol dat voorlopig alles bij het oude zal moeten blijven. Dat is trouwens eveneens het geval met de verlichting: in vesteringsmoeilijkheden. Aan de Slaperdijk, waar nog niet zo heel lang geleden grint gestort is, ontbreekt nog het een en ander aan de bestrating. Na een, niet eens zo heel erg fiks regenbuitje, raken de putten verstopt, met alïe onaan gename gevolgen van dien. En voorts is het er pikkedonker. Maar.de financiën ontbreken. Badhuis - hartewens ADVERTENTIE De Zondags- en nachtdienst van dc Haar lemse apotheken wordt van 10 Juni tot 17 Juni waargenomen door Bos en Vaart- Apotheek, Bos en Vaartstraat 26. telefoon 13290; Apotheek voorheen Florijn, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500: H. Remmers en Zoon, Kriusstraat 6, telefoon 10354 en Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, tele foon 23821. Gevaarlijk prikkeldraad .Een lezer schrijft ons dat hij al twee keer zijn kleren gescheurd heeft aan prikkeldraad dat aan het einde van de Vondellaan in Haarlem-Noord om een plantsoentje is gezet. Dit komt zo schrijft hij omdat dit prik keldraad te dicht slaat bij de stopplaats van de autobussen. Ook andere buspassagiers hebben dit tot hun schade ervaren, Het prik keldraad zit zo laag op de grond dal het kleinste kind zonder bezwaar deze hindernis kan nemen. Daarom is het zo besluit hij beter het prikkeldraad door gewoon ijzer- draad te vervangen. Er moet in Groningen een juweel van een badhuis staan. Een was- en spoel- dorado van de eerste rang. De huisvrouw heeft er de beschikking over alle moderne hulpmiddelen die voor een goede wasbe- handeling vereist zijn. En men kan er baden bovendien. Amsterdam heeft ook dergelijke inrichtingen en in Haarlem- Noord leeft de wens er naar zeer sterk. Al eerder heeft men de mogelijkheden tot het bouwen ervan onder ogen gezien en de burgemeester heeft van zijn belangstelling er voor blijk gegeven, door mee te delen dat hij met het comité nog nader over deze aangelegenheid wilde spreken. Mr. Cremfers zou zelfs een kijkje in Gi-oningen willen nemen om een betere indruk van zo'n in stelling te krijgen. Een van de comité-leden opperde de suggestie om een particuliere bouwonderneming voor het object te in teresseren, teneinde op die manier al tc dreigende financiële klippen tc omzeilen. Een sociale werkster en een lokaal voor zuigelingenzorg zouden, volgens een van de aanwezigen wellicht meteen op de rekening geschreven kunnen worden. Over Sociale Zaken regent het klachten, aldus een van dc leden. Men is aangewezen op de stad. Een filiaal zou hoogst welkom zijn. Van hooiberg tot muziektent De Harmonie Sint Caecilia heeft het wijkcomité laten weten, dat zij de hooiberg van de (witte) boerderij bij het E.D.O.- terrein, zou willen verbouwen tot muziek tent, als de gemeente daarvoor het mate- i-iaal beschikbaar wilde stellen. De secre taris vond dit een punt om met B. en W. op te nemen. Op Vrijdag 22 Juni houdt het wijk comité weer zitting en wel van acht tot negen uur 's avonds in de kleuterschool aan de Tesselschadestraat. ADVERTENTIE n ADVERTENTIE Made in England. Imp.: „Encarni". fa. J. Rozendaal Laan van Meerdervoort 1352, Den Haag. Liberty-sloep wordt in Umuiden klaargernaakt Voor de scheepstimmerwerkplaats Bor- gart in de IJmuidense Middenhavenstraat wordt op het ogenblik een sloep, afkomstig van een Liberty-schip, gereed gemaakt voor drie Amsterdammers en een Belg, die met dit notedopje een reis om de wereld willen maken. Bij Borgart is in het casco een kajuit ge maakt en de zeilmakerij Morriën zal het verder optuigen tot een zeewaardige zeil boot. Het avontuurlijke gezelschap hoopt bij de Canarische eilanden met hulp van de passaatwinden de grote oversteek naar Amerika te kunnen wagen en wil vervol gens, na het Panama-kanaal te zijn door gevaren, de Stille Oceaan oversteken naar Nieuw Zeeland. Enige exportfirma's zijn bij de reis ge- intcresseerd en steunen de tocht. Wisselwimpel voor afdeling Haarlem Tijdens de derde en laatste congresdag van de Nederlandse Vereniging van Ex- politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd zijn de landelijke voorzitter mr. G. Ch. Aalders en het zittend bestuur herkozen. Het hoofdbestuur werd uitgebreid met de heer J.- Sagius uit Rotterdam. De heer K. R. van Staal werd herbenoemd als redacteur van het verzetsorgaan „Aantre den". Het congres nam een motie aan, waarin tot uitdrukking wordt gebracht dat de pas poortenregeling voor de leden van de ver eniging van ex-politieke gevangenen niet te aanvaarden is. De leden die in de vele concentratiekampen met verschillende bui tenlanders van allerlei nationaliteiten heb ben gezeten, zijn gewend met gesloten beux-s elkaar te bezoeken. Qit zou niet meer mogelijk zijn, wanneer de uitvoering van de nieuwe regeling wordt gehandhaafd. Voorts werd een motie aangenomen met betrekking tot de kwijtschelding van straf fen voor en vrijlating van oorlogsmisdadi gers in het algemeen en in het bijzonder in Nederland. In de motie wordt teleurstelling uitgesproken over het feit, dat nooit enig overleg heeft plaats gevonden met de ver zetsorganisaties. Voorts wordt er op gewe zen dat de algehele of gedeeltelijke gratie verontwaardiging heeft verwekt bij allen die in welke verhouding ook, bij het verzet betrokken zijn geweest. Het hoofdbestuur stelt jaarlijks een wis selwimpel beschikbaar voor die afdeling, welke in het afgelopen jaar het meeste werk voor de vereniging heeft gedaan. De voorzitter overhandigde ditmaal de wimpel aan de afdeling Haarlem, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt tijdens de herdenkingsplechtigheden te Bloemendaal. Kennis van de verkeerswet eerste vereiste Van 11 tot 17 Juni zal het Verbond voor Veilig: Verkeer in Nederland een groot scheepse actie ondernemen, ter propage ring van de verkeersregels en de juiste toepassing er van. In samenwerking met de politie, de plaatselijke verenigingen voor veilig verkeer en onderwijzend per soneel, wil men trachten te bereiken dat voetgangers, fietsers, motorrijders en auto mobilisten, kortom alle weggebruikers meer voorzichtigheid aan de dag zullen leggen dan tot nu toe het geval was en een gedegen kennis krijgen van de ver keerswet. In Haarlem bepaalt deze actie zich voor namelijk tot de leerlingen van middelbare scholen. Door middel van affiches worden zij attent gemaakt op de talrijke gevaren die aan onverschilligheid of onoplettend heid op de weg verbonden zijn. Da-t er ruimschoots aanleiding bestaat om een propaganda voor veilig verkeer te voeren, moge blijken uit het feit dat het aantal verkeersongevallen onrustbarend toeneemt. In 1949 bijvoorbeerd gebeurden er in ons land 54.137 verkeersongelukken, 910 daarvan hadden een dodelijke afloop. In 1950 vonden 66.146 verkeersongelukken plaats en werden ten gevolge daarvan 947 doden betreurd. Het aantal gewonden be droeg in 1949: 16.951 en in 1950: 18.950. Het enige middel om het verlies aan men senlevens belangrijk te doen dalen is een stipte naleving van de verkeersregels. Het zal dus de taak zijn van iedere weggqfcn'ui- ker om niet alleen uiterste voorzichtigheid te betrachten, maar ook een gedegen ken nis van deze verkeersregels te hebben. Acht-en-tachtig millioen Het zijn overigens niet alleen de verlie zen aan mensenlevens, die een roekeloos en ondoordacht verkeer met zich mee brengt. Vorig jaar heeft het Nederlandse Verkeersinstituut een onderzoek ingesteld naar de jaarlijkse financiële verliezen, die door verkeersongevallen worden geleden. Men wrijft zich wellicht verbaasd de ogen uit over het resultaat van dit onderzoek. Onveilig verkeer presenteert de Neder landse gemeenschap jaarlijks een rekening van acht-en-tachtig millioen gulden. Het Concerten kunnen voorlopig niet doorgaan De concerten die de heer en mevrouw De Raaf geregeld in het cultuurcentrum de Stompe Toren onder Spaarnwoude orga niseren, kunnen voorlopig niet gehouden worden. Nu de bruggen in de dijk te Spaarndam hersteld worden en bovendien de weg van Penningsveer naar de Stompe Toren hersteld wordt, kan geen autobus de kerk bereiken. kan haast niet anders of deze millioenen- nota maakt een diepe indruk op iedereen, die aan het verkeer deelneemt. Het aantal verkeersongevallen moet da len: voorzichtigheid en oplettendheid zijn daarom geboden. ADVERTENTIE De Haarlemse recherche heeft Vrijdag morgen de 26-jarige Haarlemse electro- monteur J. F. aangehouden, als verdacht van diefstal van onder meer rollen wikkel draad, stofzuiger-onderdelen en isolatie materiaal, ten nadele van zijn patroon. Voorts hield de Haarlemse recherche als verdacht van diefstal, de 63-jarige werkster A. van K. aan. Zij zou bij een textielwin kelier in de Anegang, waar zij werkzaam was, enige lappen stof hebben gestolen. Uit een schoenenwinkel in de Anegang zou zij nog een paar herenschoenen hebben weg genomen. Haar man, W. M. van M., is aan gehouden als verdacht van opzettelijke heling. Minister Rutten aanwezig Er was Vrijdagavond in de Grote Kerk een zeer grote belangstelling voor het con cert, dat gegeven werd ten bate van het „Koningin Wilhelminafonds" door het koor van de Rijkskweekschool, met medewer king van de sopraan Dora van Doorn- Lindeman, de organist Dolf Hendrikse en de fluitist Ed. van Leer. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rutten, woonde de uit voering bij. Verder zagen wij de echtgenote van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland en de Haarlemse wethouder D. J. A. Geluk. Er werd een met smaak samengesteld programma geboden van composities uit de 16de, 17de en 18de eeuw, muziek die in deze omgeving thuis hoort. Opvallend was het dat door de concertgevers halt werd gehouden bij de grens waar in de kunst het persoonlijk effect voorbode van de ro mantiek gaat doorbreken. Typerend mag dit vooral heten voor de jongelui waaruit het koor van de Rijkskweekschool bestaat. De doelbewuste leider van dit ensemble, de heer E. van Zoest, voedt deze toekomstige leerkrachten muzikaal op met Roland de Lassus, Sweelinck en Bach; hij overwint daarbij de niet te onderschatten technische moeilijkheden en kweekt bij zijn discipelen een geest die hun prestaties een overtuigend cachet geeft. Het is de anti-individualistische geest van construc tie, van orde, discipline en samenwerking, met voor allen gelijke i'echten, maar ook gelijke plichten. De prille stemmen van de jongedames doen in ensemble aan die van een goed ontwikkeld knapenkoor denken. Evenals deze bereiken zij het effect van het onper soonlijke, van het objectieve, juist wat men nodig heeft om de polyphonie te dienen. De nog onvolgroeide mannenstemmen winnen door bewustheid wat zij nog aan klank volume te kort komen. En feitelijk past dit alles best bij elkaar. Vooral in deze grote kerkruimte, die dapper meehelpt om het totaal geluid af te ronden. Psalm 117 van Bach was een technisch fameuze prestatie. „Gebet" van Sweelinck, dat enigszins naar de madrigalistische stijl gaat, won het als klankgeheel van Psalm 134 van dezelfde componist. In de vier delen, die uitgevoerd werden van de mis „Octavi Toni" van Lassus, werd een bijzon der evenwichtig ensemble bereikt. Dora van Doorn-Lindeman vulde de ruimte met haar zuiver en stralend geluid, in composities van Purcell, Bach, J. W. Franck cn in bewerkingen van oud-Neder landse liederen door dr. Anthon van der Horst. Ik geloof zeker, dat de eenvoudigste dingen, bijvoorbeeld „Het viel een hemels- douwe" en de strofenliederen van Franck, bij de meesten onder het publiek bijzonder doel troffen. Het zuivere fluitspel van Ed. van Leer was zeer te waarderen in een be werking naar Vivaldi, in een aria-obligaat, van Bach en in een minder bekende Handel-sonate. Een zeer belangrijk aandeel in het programma als begeleider en als solist had Dolf Hendrikse op het orgel. Hij accompagneerde met smaak en zijn solo voordrachten van werk van Buytchude, Sweelinck, Böhm en Frohberger onder scheidden zich door een fraaie, veelal met vulstemmen gekruide registratie en door een degelijke technische afwerking. JOS. DE KLERK Gisteravond, even voor middernacht, is een 43-jarige dame uit Haarlem- Noord op brutale wijze van haar hand tasje, waarin 15 zaten, beroofd. Zij reed op een fiets in de Van Dort- straat, waar zij werd ingehaald door een naar schatting 25-jarige, onbekend geble ven man. Hij kwam naast haar rijden en rukte plotseling aan het handtasje dat de wielrijdster bij zich had. De vrouw liet echter niet los, waarop de man andermaal een hevige ruk aan het tasje gaf. En dit maal met succes. Hij verdween er mee in de richting Marnixstraat. Dc redactie van het maandblad Film front, bestaande uit A. van Domburg, B. J. Bertina, C. Boost, J. Botermans, mr. F. Bordcwijk, J. Dirkse, J. Wiersma en P. van der Ham, heeft en bloc ontslag geno men „wegens het feit, dat de uitgever bui- ten de redactie om een nummer van het blad heeft uitgegeven. De redactie heeft de uitgever doen weten, dat zij terstond alle relatie met hem verbreekt, inhoud en vorm van het laatste nummer van Film front verfoeit en gerechtelijke maatregelen tegen hem in overweging neemt". ADVERTENTIE ADVERTENTIE EXCLUSIEVE COIFFURES OLIE-PERMANENT ƒ10— H. WAKKER ex-chef kapper Stoomvaart Mij. Nederland. Gcd. Oude Gracht 98 - Telefoon 2083" Door de Rijkswaterstaat zijn dc dijken rond de nieuwe voorhaven van de sluis in het AmsterdamRijnkanaal beproefd. Men heeft- het water langzaam doen stijgen tot een stand van 10.40 meter boven N.A.P. en daarmede de hoge waterstand van 1026, toen de rivierdijken het bijzonder zwaar te verduren hadden, zo natuurgetrouw mogelijk nagebootst. Nu laat men hel: water langzaam dalen, totdat na verloop van drie roeken het normale peil weer bereikt zal zijn. Links op de voorgrond de voor haven. Duidelijk ziet men de hoge stand van het water. Op de achtergrond de heftoren waarin de grote sluisdeur komt te hangen. KOOP GEEN DAS VOOR VADER! Wij geven tot en met 16 Juni bij aankoop van een overhemd een originele Z ij I w e g 5 5 Tel. 10815 ZONDAG 10 JUNI 1951. HAARLEM. Ncd. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Dhr. Sj. L. Bonting. Avond gebed in de Brouwerskapel. Zondag. 10: Ds. W. J. van Elden. 7: Ds. P. Boerma, van Am sterdam. Nieuwe Kerk. 10: Ds. C. J. Waar denburg. H. Avondmaal. Noorderkerk. Za terdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 9 en 10.45: Ds. E. Pot. Oosterkerk. 10: Dr. A. J. Rasker. Kapel Sarepta. 9.30: Ds. A. J. van Rhi.jn. Kinderkcrk. 10.45. Dr. Ch. de Beus, van Overveen. Bakenesserkerk. 9.30: Dhr. A. v. d. Hoeff, Kinderkerk. 10.30: Ds. H. Aalbers, van Amsterdam. Jeugdkerk. Diaeo- nessenhuis. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dr. J. Bronsgeest. Jeugd- kapcl. Noord 10.30: Dhr. D. Boer (dienst met de ouders). Oost. 10: Dhr. J. de Nie. Centrum 10: Dhr. J. Vermeer. West. 10: Dhr. J. Jong kind. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Dimanche 10 Juin a 10 h. 15: Service présidé par le pasteur J. Baudraz. Allc-Dag-Kcrk. Behoudens de wijdingsston- den in dc Broedcrkerk. Waalse Kerk en Grote Kerk dagelijks te houden worden de diensten geleid op Woensdag 13 Juni: Grote Kerk 12.45—1: door Ds. E. Pot. Waal se Kerk 's av. 7—7.45 Ds. J. Heidinga. Ned. Hcrv. Evangelisatie. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. W. L. Tukker, Delft. Stads-Evan- gclisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: Is. Kuiper. Amersfoort. Woensdag 8: A. Th. Besselaar, Amsterdam. Zuidcrkapel, Zuider straat 15. 10: Dhr. Joh. v. Oostveen. Evan gelist tc Voorburg. 5: Mej. Joh. Ekering, Evangeliste van de Tabernakelzending te Parijs. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. Mej. A. •Punt van de Bijbelclub-beweging te Amster dam. met flanellograaf. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. S. Zijlstra. Eindhoven. Maranatha-lezing. O. R. G. Centrum. Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Ds. F. J. Nij- kamp, van Utrecht. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat, 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Hoe- kema. Rcmonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Klop- persingeikerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk. 10: Ds. C. P T Rijper, van Meppcl. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. A. M. Boeijin- ga. 5: Ds. A. Dondorp. Geref. Kerk, Begijn hofkapel. 10 cn 5: Ds. A. Bos. H. Av. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Vrijdag 7.30: Ds. K. de Gier, van Lisse Oud-Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. Gebouw ..Salem", Bakenessergracht 65. 11: Zondagsschool. 8: Jeugdsamenkomst. Dins dag 8: Bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Openbare Samenkomst. 7.30: Bijzondere dienst. Donderdag 7.45: Bid stond. Ned. Chr. Gemeenschapshond. Lin- naeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen. Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken)Gemeente (les Hecren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal). 10.15: Erediens. met Avondmaal en Predicatie. 19: Aanbid ding met Evangelieprediking. Donderdag 20: Bijbelstudie (in dc voorzaal). Vrijdag 16.30: Kindcrbijbelklas. Gemeente Gods. Parklaan 21. 4: Samenkomst. De Christen gemeenschap. Jansstraat 83. 9.30: Mensen- wijdingsdienst. 10.45: Zondagsdienst voor kinderen. Christen-Geloofsgemeensch. (Pcn- tacostal). geb. Rosenhaghe, Hoofmanstraat. 10: Samenkomst. Garen kokerskade 8: Sa menkomst. Donderdag 8: Bidstond Garen kokerskade 27. Pinksterevangelisatie, Ged. Oude Gx-acht 47. 10: Samenkomst. 7: Volle Evangelieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Vex-- lossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kci-kdienst. Christian Science. Jansstraat 74 10: Ned. Taal. 11.15. Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 cn 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggcmeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstr. 83 10.30: Wijdingsmorgèn. Dhr. H. J. Kort, Heemstede. Theologisch-Philosofische be schouwingen met repliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Broedergemeente, Paddaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag dienst te Amsterdam, Kei'kstraat 248' b. d. Vijzel straat. 10.30: Ds. Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H .v. d. Loos. Immanuëlkerk 10: Dr. M. v. d. Voet. 7: Dr. H. v. d. Loos. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Bei-kenstr. 10. 10.30: Dr. P. Jonges. Alg. Chr. Jeugd Ge meenschap ..Gideon", Achterweg 2 A. 2.30: Kinder openluchtsaxnenzijn op de speel weide. 4: kinder oplucht samenzijn in het Zaanenbos o.l.v. E. Ketellapper. Woensdag 3: Jeugd openlucht samenzijn in den Hout o.l.v. J. E. de Cock. Zaterdag 2.30: Kinder- flanellograaf. samenkomst in de zaal voor alle groepen, o.l.v. J. W. de Cock. Geref. Kerk. Noord-Schotcrkcrk. 9 en 10.30: Ds. A. Dondorp. 5: Ds. C. P. T. Rijpen, van Meppcl, Chr. Geref. Gemeente, Floresstraat 10 exx 5: Ds. J. C. Mai-is. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. M. Hinloo- pen, Amstelveen. Kapel N. Vredenhof. 10.30: Ds. v. Nicuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Mej. W. Snethlage, Den Haag. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Dr. H. Jansen, Voorg. v. d. Afd. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Koediefslaan 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel 5: Ds. J. A. v. Arkel. Geref. Kerk, Hei'enweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. J. W. Sevenster, hoogleraar te Amsterdam. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Chr. Ecrhai-d. Voorber. H. Avondmaal. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Ned. Prot. Bond. 10: Dhi\ L. H. Veideus, uit Haarlem. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Ki-abbe. Geref. Kerk (Art. 31) 10: Leesdienst. 7: Ds. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Leesdienst. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 10.15: Jeugdkerk Ma. ranatha. Dhr. L. A. van Andel, leraar Chr. Lyceum te A'dam. 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. Maranatha, Donkei-elaan. 11.45: Zondagssch. 5 j. e. o. Jeugdhuis, Donkerelaan. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. Macken zie. Rem. Amsterdam, Vrije Katholieke Kerk Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19,30: Genezingsdienst en Lof. Soefi-Bewe ging, Acacialaan 28. 11: Univex-sele Eredienst OVERVEEN. Netl. Herv. Kerk. 10: Ds. P. J. Mackaay. Haarlem. 10: Jeugdkapel 12-16 j. „Irene", Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. 10 exr 5: Ds. D. J. Roos. van Sleen. HALFWEG. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Kromhout. H. Doop. 11.45: Kindei'kei-k. 7: Ds. C. J. Meilink. Badhoevedoi-p. Geref. Kei-k. 10: Ds. D. Zwart, Openb. Belijdenis. 4: Ds. D. Zwart. Voorber. H. Av. Geref. Kerk (Art. 31) 8.30 en 5.30: Ds. R. Koolstra. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salvcida. Doopsgez. Kerk 10.30: Ds. A. Kater, van Nieuwveen. Geref. Kerk. 10 en 6.30: Ds. D. Hoornstra. Geref. Kerk (Art. 31). 8.45 cn 5.30: Ds. Th. Hoff. van Loenen. Geref. Gemeente. 10 cn 3: Leesdienst. Oud- Gcref. Kerk. 10.30 cn 7.15: Leesdienst. NIEUW-VENNEP. Netl. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. M. M. de Jong. Abbcnes. 10: Dhr. M. Heijmans. van Amster dam. 6.30: Ds. M. C. Don, Bethelkapel 10: Ds. M. M. de Jong. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ, v. d. Zee. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Leesdienst. BADHOEVEDORP, Netl. Hcrv. Kerk. Im manuëlkerk. 10 en 5: Ds. C. J. Meilink. Geloof en Liefdekerk, Lijnden. 10: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. „Rehoboth". 10: Dhr. Joh. Mcnsink. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Kuipci'. van Sasscnheim. Ncd. Prot. Bond 10.30: Ds. P. v. d. Veei', van Amsterdam. RIJK. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. G. M. J. Winter. Geref. Kerk. 9 en 2: Ds. J. de Lange. Geref. Kerk. (Art. 31) 10.30 en 3.30: Dr. Koolstra. van Rotterdam. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M Ros. van Hoofddorp. SANTPOORT. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. P, A. Tichelaar. „De Toorts" 10: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam. „De Kapel" 5: Ds. D. C. van Wijngaarden, IJmuiden. SPAARNDAM. Ned. H,erv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord West. Kon. Emmaschool. Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. A. Donker, uit Zaandijk. ZANDVOORT. Netl. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. 7: Ds. C. de Ru, Jeugddienst. Ncd, Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. de Graaf, Ned. Herv. pred. te Haarlem. Geref. Kerk, Juliaxxaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeensehaps- bond, geb. „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: Joh, H. van Oostveen, evangelist te Vooi"- burg. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7, 8.30 cn 10 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. LISSE. Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Callenbach. uit Oegstgeest. 5: Ds. C. Jon- geboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. G. K. v. d. Hoi-st*uit Haai-lem. Geref. Kerk. 10 cn 5: Ds H. Volten, uit Wageningen. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Geref. Kerk (Art. 31). 10 en 4: Ds. J. J. Vei'leur. Oud-Geref. Gein. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 cn 4: Ds. H. W. Eerland. ADVERTENTIE TEL. 11493 - LANGE VEERSTRAAT 10 DE ..SLEUTELSPECIALIST" De Amerikaanse delegatie bij de UNO heeft een schrijven aan de secretaris-gene raal der UNO gezonden waarin gezegd wordt, dat Amerika ten behoeve van het Atlantische pact en „als bijdrage tot de inspanning voor een collectieve defensie en de handhaving van vrede en veiligheid van de deelnemende partijen" gewapende strijdkrachten in Europa handhaaft ter sterkte van „binnenkort zes divisies land- strijdkrachten en voorts eenheden van marine en luchtvaart". Het Atlantische pact, zo gaat de brief verder, „past door zijn aard en termen in het raam van het Handvest der UNO en de strijdkrachten van Amerika, die ten behoeve van dit pact gehandhaafd worden, zouden, onder gepaste omstandigheden en in overeenstemming met het pact en het Handvest, overeenkomstig het daartoe pas sende constitutionele proces, deel kunnen nemen aan militaire maatregelen, teneinde vrede en veiligheid in het Atlantische ge bied te handhaven of te herstellen, zulks tot steun van het opü-eden der UNO". In de brief wordt gezegd, dat de strijdkrach ten in Korea uit de volgende eenheden be staan: Infanterie: drie legerkorpsen en een divisie mariniers met hulptreopen; Marine: een smaldeel snelle vliegkampschepen met een blokkade- cn een escorte strijdmacht, een amphibiestrijdkracht, verkenningseen heden, eenheden ter bestrijding vaxi onder zeeboten en hulpschepen. Luchtmacht: een tactische luchtstrijdkracht, een bom bardementscommando en een transport commando. Dc brief zegt, dat na het eindigen der vijandelijkheden in Korea en na het terug trekken der Amerikaanse strijdkrachten tot dat gebied, een herziening zal plaats hebben van de strijdkrachten, welke Ame rika aan de UNO ter beschikking zou kun nen stellen. De brief is ondertekend door Ernest Gross, plaatsvervangend hoofd der Ame rikaanse delegatie. ADVERTENTIE Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 8 Juni 1951 BEVALLEN van een zoon: 5 Juni, J. Wipp- rechtJohannes: 7 Juni, S. Oude Tijdhof Cardol; A. KoningsDoes; 8 Juni. C. van Wooning—Joppe; M. Meijer—van Schagen; M. Svvaan—van Oijen; A. S. Muis—Pol. BEVALLEN van een dochter: 7 Juni, J. C. VijlbriefSchaafsma; J. H. Pakvis—Ros; 3 Juni. G. ZwartsBouw. OVERLEDEN: 6 Juni, P. IJfs, 72 j., Spaarn- hovenstraat; 7 Juni. H. van Es, 57 j., Spaarn- damseweg; R. Ineke, 81 j„ Maerten van Heemskerkstraat.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 15