RENAULT gil v.impelen Kakelverse hoenderpark eieren PROVIMI eieren Predikbeurten Kort en Bondig Gunstiger bedrijfsresultaten bij N.Z.H. Radio Moors Garage „DEN HOUT" Wagenweg 164-168 Haarlem HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dividend op 4 pCt gehandhaafd 0NDULATIQN PERMANENTE y.Eugène Causerie over de nood op Ambon Bruidsbouquet Wijziging telefoonnummers Examens Hef „Huis te Bennebroek" Voor de kinderen Gouden huwelijksfeest Hevea keert 6% uit ZATERDAG 7 JULI 1951 Gisteren werd in Amsterdam de alge mene vergadering van aandeelhouders der Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschap pij gehouden, waar de balans- en verlies- en winstrekening over het jaar 1950 wer den goedgekeurd en de directie décharge werd verleend voor het door haar gevoer de beheer. Uit de boeken bleek, dat de bedrijfsresul- tatenrekening een voordelig saldo aanwijst van 363.111,20 (vorig jaar 129.165,74) en dat de verlies- en winstrekening een winstsaldo van 158.139,38 (vorig jaar 172.075,73) toont. Het grote verschil tus sen beide posten valt te verklaren uit een „Dotatie reserve bijzondere voorzieningen" van 173.923,37, waarvan overigens in het nog beknopter dan vorige jaren gehouden verslag geen aparte melding wordt ge maakt. Er zal evenals verleden jaar 4 dividend worden uitgekeerd, waarmee een bedrag van 147.500.is gemoeid. Voor perso neelsverenigingen en dergelijke is een be drag van 10.000.uitgetrokken (vorig jaar een ongeveer gelijk bedrag). Een be drag van 639,38 blijft onverdeeld. Uit deze cijfers aanmerkelijk gunstiger dan in het voorafgaande jaar kan de conclusie worden getrokken, dat de econo mische structuur van de N.Z.H. ondanks de ongunst der tijden niet aan gezondheid heeft ingeboet. Het is niet te boud gespro ken om te zeggen, dat het bedrijf sterker is geworden. Uiteraard is de algemene tariefverhoging, die in 1950 haar beslag kreeg, niet zonder invloed op de ontvangsten uit het vervoer gebleven. In een onderhoud dat wij met de directie over dit onderwerp hadden, werd ons dui delijk, dat dit goede resultaat teven? te danken is aan een toenemende efficiency in garages en werkplaatsen, aan een doeltref fender exploitatie der verschillende tram- en buslijnen en zeker niet in de laatste plaats aan het personeel, dat zich, zoals ook in het verslag staat, met de inzet van de gehele persoon heeft gewijd aan de dienen de taak die het bedrijf heeft. Ook bleek een toenemende zin voor studie om het vak manschap te vergroten. De totale personeelssterkte daalde van 1532 tot 1496, waarvan 674 personen in Haarlem werkzaam zijn. ADVERTENTIE „Tiède Donee" - „New York" DE MOOISTE FRANSE EN AMERIK. LAUWE PERMANENT Absoluut geschikt voor alle haarsoorten Haarverven - Blonderen - Kleur- spoelingen - Amerikaans - France A. DE 3 0NG Jacobijnestraat 13 Telef. 18 7 31 Nationaal-Internationaal bekroond „Wij hebben veel verloren, maar de liefde van het Nederlandse volk hebben we mogen behouden. Daar zijn we dankbaar voor. Nederland heeft veel goeds voor ons ge daan. Steun ons vooral met uw gebed op dat wij de kracht vinden onze strijd voort te zetten", aldus de heer D. J. Kaihutu, Ambonees onder-luitenant van de leger- voorlichtingsdienst b.d. in een korte toe spraak die hij gisteravond in het Wijk- gebouw van de Noorderkerk hield, tijdens een bijeenkomst van de stichting „Helpt Ambon in nood". De heer Kaihutu schilderde het leed dat op Ambon wordt geleden: tachtig procent van de hoofdstad is verwoest, vijf van de acht kerken zijn met de grond gelijk ge maakt, die kleren, die traditie getrouw slechts voor de kerkgang worden gebruikt, zijn gestolen en er zijn geen medicijnen meer. De heer J. C. Hooyer hield een interes sante causerie over zeden en gewoonten van de bewoners der Zuid-Molukken en gaf een kort overzicht van de politieke stromingen. Spreker schetste de Ambonees als gastvrij, oprecht en hartelijk, bezield met een grote liefde voor het Nederlandse Koningshuis. Als de drie politieke groepe ringen noemde de heer Hooyer de pro-In donesiërs, de pro-Ambonezen en de pro- Nederlanders, welke laatste twee groepen elkaar na de souvereiniteitsoverdracht gevonden hebben in de republiek der Zuid-Molukken. De voorzitter, de heer R. Hein, deelde mee dat het in de bedoeling van het be stuur ligt om een Ambonese student te adopteren. De bijeenkomst werd onder meer bijge woond door de regeringsvertegenwoordi ger van de republiek der Zuid-Molukken in Europa, dr. J. P. Nikujuluw. De collecte die ten bate van de stichting werd gehouden bracht 45 op. Nachtdienst apotheken Haarlem: Apotheek van Rijn, Kleine Hout weg 15, telefoon 10539. Firma C. G. Loo- meijer en Zn., Zijlweg 34, telefoon 12495. Nolf's Apotheek, Kruisstraat 26, telefoon 11174." Schoterbos-Apotheek, Rijksstraatweg 19, telefoon 25711. ADVERTENTIE Een een bloemstuk of een klein pulletje bloemen, altijd iets aparts en welverzorgd door Bloemenmagazijn Binnenweg 18, Heemstede, tel. 2-80-80. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 5 Juli 1051 GEHUWD: W. C. van den Dool en A. W. Kroon. BEVALLEN van een zoon: 4 Juli, J. W. Sindorf—Faas; 5 Juli, W. J. E. Wassink Kohier; A. H. van Huizen—van Gastelen. BEVALLEN van een dochter: 4 Juli, D. C. DorlandfHoogduin; 5 Juli, Th. M. van Kou terenHarren. OVERLEDEN: 3 Juli, E. Waleveld—van Buuringen, 64 j., Zomervaart; 4. Juli, G. Vis ser, 67 j., Molukkenstraat; 5 Juli, C. H, Vrugt, 77 j., Lange Bogaardstraat. Het trammaterieel staat (nog steeds) voor een gulden op de balans, de autobus sen voor 1.450.659,45. Andere grote pos ten worden gevormd door de voorraden (ƒ1.851.193,59) en deposito's (ƒ8.926.514,64) De algemene reserve bedraagt 5.198.798,78 de onderhouds- en vernieuwingsfondsen belopen 6.500.565,89. Nieuwe telefoongids kan op 16 Juli in gebruik genomen worden Zoals wij dezer dagen meedeelden zal een groot aantal aansluitingen van het telefoonnet Haarlem, in Haarlem-Zuid- Oost, ten Zuiden van Spaarnhout en in Heemstede een nieuw telefoonnummer krijgen. De nieuwe nummers behoren tot geheel nieuwe series die beginnen met 34-, 35-, 38- en 39. Zij zijn reeds vermeld in de nieuwe telefoongids voor Haarlem die dezer dagen aan de abonnés zal worden uitge reikt en op 16 Juli in gebruik kan worden genomen. Van die datum af zijn alle num mers die met 38- en 39- beginnen in dienst. De nummers die met 34- en 35- beginnen worden van 16 tot 24 Juli groepsgewijs van kracht Gedurende een gedeelte van de dag waarop een groep wordt omgenummerd zullen de aansluitingen van die groep enige tijd buiten dienst zijn. Kiest men op die dag het oude nummer dat reeds buiten dienst is, dan ontvangt men automa tisch de mededeling dat het nummer in de loop van de dag wordt gewijzigd. Kiest men van 16 Juli af het nieuwe nummer terwijl het nog niet van kracht is, dan hoort men de wektoon, doch krijgt geen antwoord. ADVERTENTIE Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips - reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Christelijk Lyceum Voor het eindexamen van de afdeling HBS A van het le Christelijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd de dames: B. Blinxma, E. Homoet, K. W. Chalmers Hoynck van Papendrecht, C. L. Krijgsman. M. Rustige, A. Spruyt en de heren J. van Alten, H. Kooy, R. Nagtzaam, P. Philippo, L. Reinink, F. J. C. de Ridder, J. van Tienderen, M. Wetse- laar, C. van der Wilden. Afgewezen: 5. Rijkslandbouwschool te Boskoop Voor het overgangsexamen aan de Rijks tuinbouwschool te Boskoop slaagden: J. Stu- len te Haarlem. E. R. Leffelaar te Heemstede en E. J. Q. L. Beens te Lisse. Het diploma met aantekening voor de achter hun namen aangegeven Franse-, Engelse-, Duitse handelscorrespondentie be haalden: P. P. H. M. van Deurzen (F.D.E.), W. K. H. Glaser, J. Peper (E.), R. van der Wateren (F.D.E.) en A. Q. van Zon (F.D.E.) te Haarlem. J. L. Paul (E.) te Hillegom, J. L. G. Koomen te Santpoort. Voor het toelatingsxamen tot de Middel bare Cursus in Tuinarchitectuur slaagde de volgende candidaat: R. van der Wateren te Haarlem. Geslaagd voor overgangsexamen tweede cursusjaar: mejuffrouw E. de Lestrieux Hen- drichs te Overveen. Het diploma voor de Middelbare Cursus in Tuinarchitectuur te Boskoop behaalde: C. P. M. van Empelen te Heemstede. Voor het staatsexamen voor muziek (solo zang) slaagde mej. F. B. M. Luyben te Bloe- mendaal. Geslaagd voor het candidaatsexamen godgeleerdheid de heer C. D. Kousemaker te Haarlem. ADVERTENTIE 00 BENZINEVERBRUIK 1 op 17 LAAGSTE WEGENBELASTINGKLASSE AGENT VOOR DISTRICT HAARLEM: Wordt thans ingericht voor rusthuis voor ouden van dagen Onze lezers weten dat de in het voor jaar van 1950 overleden Ambachtsvrouwe van Bennebroek, mej. A. L. Willink, het „Huis te Bennebroek" met 13 H.A. grond heeft vermaakt aan de Nederl. Hervormde kerk onder voorwaarde dat daarin een rusthuis voor bejaarden zal worden ge vestigd. Het kerkbestuur heeft deze voor waarden aanvaard. Later is de mogelijk heid onder ogen gezien om aan het plan om een rusthuis te stichten een uitbrei ding te geven door in deze aangelegenheid samen te werken met de diaeoniën van Haarlem en aangrenzende kerkelijke ge meenten. Deze hadden aanvankelijk het plan om huize „De Rijp" te Bloemendaal te verbouwen en uit te breiden, om daarin niet alleen ouden van dagen te kunnen op nemen, maar ook chronische zieken en mogelijk ook in de toekomst kinderen. De bedoeling zou dan zijn het plan „De Rijp" op te geven en voor dit nieuwe werk ge bouwen te stichten op het landgoed van het „Huis te Bennebroek". De uitvoering van dit plan stuit even wel op moeilijkheden, omdat gemeend wordt dat er dan in strijd gehandeld zou worden met de bepalingen van het testa ment, dat uitbreiding der bebouwing van het landgoed zou uitsluiten. De menings verschillen die hierover bestaan zijn nog niet beslist. De inhoud van het testament wordt door verschillende deskundigen na melijk verschillend uitgelegd. Een der deskundigen meent dat er wel is bepaald dat het huis en het park onveranderd moeten blijven, maar dat het kerkbestuur vrij is in zijn handeling wat de bij het bezit behorende „woeste grond" betreft. Afgezien van de beslissing die in deze aangelegenheid zal genomen worden, heeft thans het kerkbestuur te Bennebroek be sloten te beginnen met de uitvoering van het oorspronkelijke plan, om het bestaande huis in te richten als rusthuis voor be jaarden» Wij vernamen dat verwacht wordt dat dit werk in het aanstaande najaar voltooid zal zijn. Het huis zal dan plaats bieden voor het opnemen van ongeveer 20 ouden van dagen. Zondagmorgenconcert Bij wijze van proef zal Zondagmorgen van 8.30 tot 9.30 het Heemsteeds Fanfare corps „Excelsior" in het wandelbos „Groe- nendaal" een concert geven dat uitsluitend bestaat uit koraal- en gewijde muziek. ADVERTENTIE OOOOOOOOOOO0OOOOOO0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOGOOOOOO0C O x Dit zijn de welbekende Provimi Eieren, zodoende kunnen wij U ook de garantie geven van TWEE eieren GRATIS voor elk ondeugdelijk ei. Iedere leverancier kan U deze leveren. MAAR. Let op, dat ieder ei voorzien is van het Provimi- stempel, want zonder dit stempel wordt door ons geen ei afge leverd. Leest vooral onze folders eens, die te verkrijgen zijn bij Uw winkelier. ADVERTENTIE „Het wonder" (Lux or). Wat de voorfilm betreft, „Bali, eiland der goden", hierin dachten de Hollandse en Indonesi sche vervaardigers een grotere authentici teit te bereiken door niets te enscèneren, door de camera gewoonweg open te stellen voor het betoverende doen en laten der Ba linese bevolking. Dit nu is een misvatting van de eerste rang, want deze methode registreert veel overbodigs. Mede daardoor wordt deze documentaire langademig en bovendien is het gesproken woord erbij van een schoolboek]esachtige leerzaamheid. En toch bevat deze film momenten van een zo onwezenlijke gratie, van een zo intense schoonheidszin, dat men deze weinige maar kostbare juwelen zorgvuldig in de herinne ring opbergt. Over de hoofdfilm „Het wonder" kan men zeer kort en zeer lang zijn. Zij vertelt het verhaal van een zwakzinnige vrouw, die zwanger raakt en meent dat de heilige Joseph haar kind verwekt heeft en dat zij een tweede Maria zal worden. Na een helse bespotting door haar dorpsgenoten vlucht zij en brengt haar kind in de eenzaamheid van een lege kerk ter wereld. Wij hopen dat regisseur Rossellini bij het opdragen van deze technisch zeer knappe film aan „het kunstenaarschap van Anna Magnani" dit kunstenaarschap niet heeft genomen als reden en uitgangspunt van deze film. Want de grandioze Magnani heeft een ver haal als dit niet nodig. En de artisticiteit alleen is onvoldoende excuus om de toe schouwers met een probleem als dit te belasten. Mocht Rossellini's film echter bedoeld zijn om het antwoord te vinden op de vraag of het wonder van de geboorte uitstijgt boven welke nameloze ellende van zijn omgeving en zijn conceptie dan ook, tot de opperste beloning van dit bestaan, dan is zij in al haar tekortschieten een eerlijke poging. W. L. B. De derde van rechts (Rembrandt) is een groots opgezette revuefilm met sprankelende muziek en voortreffelijke balletten. Het verhaaltje is wel aardig, hoe wel het weinig om het lijf heeft. Het gaat hier in hoofdzaak om muziek, zang en dans. De activiteit en later de ontmaskering van een smokkelaarsbende achter de cou lissen brengen overigens genoeg spanning. Die spanning wordt ten top gevoerd als de moordenaar van een theaterdirecteur in de val loopt. Regisseur Geza von Cziffra heeft ook de romantiek niét vergeten: de derde (danse res) van rechts ziet twee levensdromen in vervulling gaan. Zij krijgt een hoofdrol in de revue en de man die zij lief heeft. Deze gezellige rolprent is een amusementsfilm van het goede soort die bij velen in de smaak zal vallen. L. v. B. „Het wrekende zwaard". (S p a a r n e). Van heetgebakerde cowboy's met ro kende revolvers en stalen vuisten is het in een bioscoop slechts een kleine stap naar degens en musketten in 't Frankrijk van het midden der zeventiende eeuw. Larry Parks als koene luitenant in het leger van gene raal Cadeau en Marguérite Chapman als een beeldschone en intrigerende vrouw zijn in staat de toeschouwers een uurtje aangenaam bezig te houden met hun span nende avonturen. Het gemis aan loodspu- wende revolvers wordt ruimschoots gecom penseerd door flitsende degens, die, zoals wordt bewezen, op een enigszins sierlijker manier effect sorteren. En natuurlijk wordt men vergast op een romance, die dit letter lijk en figuurlijk kleurige verhaal met een bijzonder tintje afwerkt. In het tweede deel van het programma speelt Sabu in „Song of India" de rol van de prins der jungle. Het verhaal is geba seerd op Rimsky-Korsakoff's compositie „Song of India" en regisseur Albert Rogell heeft er iets goeds van gemaakt. Men kan vooral genieten var* de schitterende opna men van de wonderbaarlijke en exotische natuur in dit land van Maharadja's, groot wild en voor Westerse begrippen, vreemde zeden. Het is de geheimzinnige en niette min spannende strijd van eeuwenoude tra ditie tegen beschaving, die tenslotte dooi de eerste wordt gewonnen. „Mabok, de wilde olifant" (Frans Hals) schildert de romantische en span nende belevenissen van een kleine jungle expeditie die op zoek is naar de verdwenen papieren van een ontdekkingsreiziger en zijn vrouw, welke tijdens een reis door het oerwoud door een woedende olifant gedood zijn. Deze olifant, door de inboorlingen Mabok genaamd, is de ongekroonde heer ser van het oerbos en ruimt systematisch alle medebewoners van zijn revier op, waarvan men enkele bijzonder bloederige staaltjes te aanschouwen krijgt. Alleen de dochter van de ontdekkingsreiziger (Doro thy Lamour) ontkomt aan zijn massa-slach tingen, sluit dan vriendschap met een (zwemmende!) tijger en wordt tenslotte, na vele jaren, door een andere jungle verkenner ontdekt en naar de beschaving teruggebracht, waar blijkt, dat zij waar schijnlijk de gegadigde is voor een mil- lioenen-erfenis. Om haar rechten op die erfenis te bewijzen vertrekt zij opnieuw naar haar oerwoud, waar de papieren van haar ouders begraven moeten liggen en na vele avonturen met haar zwem-tijger en andere metgezellen, waaronder een nieuwe en zeer fraai gebouwde technicolor-Tarzan (Richard Denning) slaagt zij er inderdaad in, haar geboortebewijs en andere pape rassen terug te vinden. Erg waarschijnlijk doet het allemaal niet aan, maar de lief hebbers van romantiek en sensatie komen zonder twijfel ruimschoots aan hun trek. H. C. Dodge City (City). De bewoners van het stadje Dodge City in Kansas hebben hun revolvers los in de holsters zitten. En dat is nodig, want Dodge City is een broei nest van misdaad en corruptie. Sinds het van onaanzienlijk gehucht tot welvarende handelsplaats is geworden doordat er een spoorlijn langs is gelegd hebben zich er allerlei ongure elementen gevestigd, wier broodwinning bestaat uit het exploi teren van goklokalen, het stelen van vee en het afpersen van rijke lieden. Geen wonder dat men er hunkert naar een man die het gezag kan handhaven. Die man komt. Errol Flynn wordt sheriff. Hij houdt een gron dige zuivering en hoewel het een paar mensenlevens en heel wat bittere gevech ten kost, Dodge City wordt een voorbeel dige stad, waar rust en welvaart heersen. Het is een spannende avonturenfilm, die de liefhebbers van sensatie enige aange name uren zal bezorgen. A. O. „Strijd zonder Genade" (Cinema Pal ace). Deze Italiaanse film heeft één grote verdienste, en vele kleinere: De grote wordt uitgemaakt door de onver bloemde rauwheid waarmede de regisseur het primitieve leven van de verpauperde bergbewoners der Midden-Italiaanse Apenijnen heeft weergegeven, de kleinere door het sublieme gebruik van^de camera die de onvolkomenheden in het spel der ongeoefende figuranten wist te verbergen door de nadruk te leggen op de markante, folkloristische karakteristieken van mens en landschap. Even primitief als het leven der schaapherders is het verhaal, waar omheen deze film is geweven. Een man die eigen rechter wil spelen omdat zijn primitieve geest nu eenmaal niet in de rechtvaardigheid van de jurisdictie kan geloven een jonge vrouw die hem volgt op zijn dwaalweg, hem in primitieve angst verraadt en hem in primitieve over gave opnieuw onderdanig ia een pri mitieve schurk die het onderspit delft na zijn misdaden openlijk te hebben gema nifesteerd in een vlaag van primitief heersersbesef dat zijn alle elementen van een geschiedenis die ons wellicht minder zal aanspreken, omdat we in onze samenleving boven het oorspronkelijke van ellende, liefde en misdaad zijn uitge stegen, en op geciviliseerde wijze deze dingen uit een ander gezichtspunt bezien en beleven. Het tempo van deze film is vaak traag en de 'ontwikkeling der gebeurtenissen gaat schoksgewijs, als in een oud volks verhaal, dat door een ongeletterde verteld wordt. Doch de bekoring wordt er groter door, omdat de film daardoor een eenheid geworden is van louter primitieve elemen ten. J.L. Dus voortaan alleen OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOO© Nauwelijks hadden ze dat gezegdofdaar kwam o-peens een hoofd hoven de rand van de schutting uit! „Zeg eens.wat moet dat hier?", klonk een woedende stem. Ze stonden alle drie verstomd van schrik. Het hoofd, dat hen aankeek, was van een politie-agent. En wat stak daar, als een vreemde versiering, uit zijn helm?De pijl, die Bunkie zojuist had afgeschoten! Ze konden geen van allen een woord uitbrengen. Dat was iets verschrikkelijks. Daar had Bunkie zomaar een agent getroffen met zijn pijl! En wat was de man kwaad! Je kon duidelijk zien, dat hij zich erg beledigd voelde door die pijl in zijn helm. „Nou, hoe zit het!", zei de agent boos. „Wie heeft me dat gelapt? Wat zijn dat voor aardigheden? Wie heeft op me geschoten?" „Ikik.... meneer!", zei Bunkie stotterend. „Zo, zo!" zei de agent bars. „Nou dat gaat zo maar niet! Wacht, ik kom bij jullie!" Zijn hoofd verdween. De drie jongens stonden bang bij elkaar...M ZONDAG 8 JULI 1951. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterd. 7.30: Dhr. Chr. Kousemaker, Avond gebed in de Brouwerskapel. Zondag. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Bijzondere dienst. Ds. F. M. Kooyman, van München. Organist: Henk Lasschuit. 6.45: Zangdienst. Nieuwe Kerk. 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 9: Dr. A. J. Rasker, Gezinsdienst. 10.45: Dezelfde. H. Doop. Beide diensten met Zangkoor. Ooster- kerk. 10: Ds. S. H. J. Voors. H. Avondmaal. Kapel Sarepta. 9.30: Dhr. F. H. Geursen, Kin- derkerk. 10.45: Ds. J. Bronsgeest. Bakenes- serkerk. 9.30: Dhr. A. Bosma, van Rotterdam Kinderkerk. 10.30: Jeugdkcrk Dr. W. F. Dankbaar, van Oegstgeest. Diaconessenhuis 4.30: Ds. E. Pot. Rusthuis Jansstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Bloem- diensten. Noord 10.30: D. Boer. Oost. 10: N. Groen. Centrum 10: J. Jongkind, West 10: D. Vogel. Ver. van Vrjjz. Hervormden, Ja- cobstraat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf. Alle-Dag - Kerk. Naast de wijdingsstonden op verschil lende tijden in de Waalse Kerk, de Broeder- kerk en de Grote Kerk is Woensdag a.s. in de Grote Kerk eerst om 1.15 uur de middag- dienst, geleid door Ds. J. J. van Hille en 's avonds 7 uur in de Waalse Kerk Ds. J. F. Baudraz (Liturgie tweetalig). Eglise Wal- lonne, Begijnhof 30. Dimanche 8 Juillet a 10 h. 15: Service présidé par le pasteur M. Jospin, d'Amsterdam. Church of England: (Kinderhuissingel, Oud-Katholieke Kerk). July 8th, 8.30 a. m. Holy Communion. Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. W. L. Tukker, Delft. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: Is. Kuiper, Amersfoort. Woensdag 8: J. F. Snoeks, Haarlem. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. Vries, den Helder. 5: Dezelfde. Evangelisa tiesamenkomst. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. H. v. d. Brink. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur Kampen. Maranatha-prediking. O. R. G. Centrum. Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vr(je Evang. Gemeente, Bake- nessergracht 65. 9.30 en 5: Evang. L. J. Nee- rings, uit Enkhuizen. Ver. Doopsgez. Gem., 10.30; Ds. Hoekema. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. G. R. Vis ser. van Rotterdam-Z. 5: Ds. A. Dondorp. Wilhelminakerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. G. R. Visser. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 10 en 5: Ds. A.. Bos. Geref. Gem., Ridderstr. 29. 10 en 5: Lees- dienst. Donderdag 7.30: Ds. M. Heerschap, van Wageningen. Oud-Gcref. Gemeente. Ged. Oude" Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Christ. Geref. Kerk Raaks. 10: Leesdienst. 5.30: Ds. P. op den Velde. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Ween ink. Gebouw „Salem", Bakenessergracht 65. 11: Geen Zondagsschool 8: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bidstond. Vrijdag: 8: Gemeentevergadering. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. 10: Heiligingssamen komst. 7: Öpenluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Heilsbijeenkomst. Leider: Envoy Schrale. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. Kerk, Herenw. 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze samenkomsten: Zaterdag 4: Kenaupark. 8: Botermarkt en Zondag 4: Fonteinlaan. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeente des Heeren, L. Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Ge meente Gods geen dienst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal) 10.15: Eredienst met Avondmaal en Predi cate. 19: Aanbidding met Evangelie predi king. Donderdag 20: Bijbelstudie (in de voor zaal). Vrijdag 16.30: Kinderbijbelklas. Chris ten-Geloofsgemeenschap, gebouw Rosenha- ghe, Hoofmanstraat. 10: Br. L. Copelli, Evan gelist te Laren. 8: Samenkomst Garenko- kerskade 27. Donderdag 8: Bidstond Garen- kokerskade 27. Pinksterevangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. 7: Volle Evangelieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Ver lossingssamenkomst, Dond. 8: Grote Verlos singssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobij nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Soefi-Beweging, Nassau- plein 8. 11: Universele Eredienst. Theolo- gisch-Philosofischc beschouwingen met re pliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag. 7: Ds. Schutz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal Immanuëlkerk 10: Ds. G, W. IJzerman, van Blokzijl. 7: Ds. Joh. Bronsgeest, van Haar lem. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, geb. Ber kenstraat 10. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort Leger des Heils,, Ceramstraat. 10: Heiligings dienst. 7: Openlucht prediking Soendanlein. 8: Openbare samenkomst. Leidster Kapiteine A. M. Bosthardt, van Hoofdkwartier. 12: Kindersamenkomst. Alg. Chr. Jeugd Ge meenschap „Gideon", Achterweg 2A. Woens dag 2.30: Kinder-openluchtsamenzijn in het bos te Bloemendaal o.l.v. J. E. de Cock. Don derdag 7.30: Tent-jeugdsamenkomst met de Y. F. C. op de Garenkokerskade. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. Dondorp. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 4; Ds. P. op den Velde, van Murmerwoude. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp.. Ka pel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. v. Nieuwen- huijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Mej. J. C. Schreuder, Enschedé. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Ds. N. Padt, Herv. pred. te Oostzaan. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. P. de Ruig. 5: Dr. P. J. Richel. Koediefslaan. 10: Dr F. H. v. Meyenfeldt, Amersfoort. 41. 10 en 7.30: Samenkomst. Openlucht- 5: Ds. P. de Ruig. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. F. H, v. Meyenfeltd Geref. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. H. Doop. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. A. van Biemen, Dir. Wpodbrookers in Holland, Bentveld. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10: Ds. Bos, te Hoofddorp. 5: Ds. Hoornstra, te Nw.-Vennep BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel, 12 j. e. o. Maranatha, Donkere- laan. 11.45: Zondagsschool, 5 j e. o. Jeugd huis, Donkerelaan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Dr. J. L Koole. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Universele Eredienst Vrije Katholieke Kerk Popellaan 1. 10 30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds H. Bartlema, uit Heemstede. 10: Jeugdkapel, 12-16 j. „Irene", Elswoutslaan 1. Geref. Kerk Onlangs is het aantal stewardessen van de K.L.M. met vijftien pas geslaagde gast vrouwen aangevuld. Het totaal aantal ste wardessen der Nederlandse luchtvaart-maat schappij bedraagt thans 177, het minimum aantal dat het bedrijf voor een goede uitvoe ring van de verzorging der passagiers nodig heeft. De gemeenteraad van Tegelen heeft op voorstel van B. en W. het bestaande verbod tot viering van carnaval opgeheven. In 1946 h-chtte de gemeenteraad van Tegelen zijn goedkeuring aan een „verordening houdende het verbod tot carnavalsviering in de ge meente Tegelen". Deze verordening sproot voort uit de op 26 December 1944 gedane belofte, om gedurende 25 jaar in Tegelen geen carnaval te vieren, welke belofte werd afgelegd met dien verstande, dat ze later zou worden goedgekeurd door de gemeenteraad, De belofte werd voor een tijdvak van 25 jaar op tweede Kerstdag 1944, in de beruchte „granatenwinter", afgelegd, toen Tegelen bedreigd werd door evacuatie, hongersnood, razzia's en oorlogsgeweld. De minister van Sociale Zaken heeft geen bezwaar, zo zegt hij in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Arbeidswet 1919. het minimum-aantal Zondagen, die een rustdag moeten zijn, op dertien in plaats van op twaalf te stellen. Het aantal vrije Zondagen verder te verhogen acht hij voor het ogenblik onmogelijk. HAARLEM EN OMGEVING Onze oud-stadgenoot de heer F. J. de Jong is aan de Economische Hogeschool te' Rotterdam gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen. Het onderwerp van zijn dissertatie is „Het systeem der marktvormen". Sinds 1 Februari is de heer De Jong lector bij de economische faculteit aan de rijksuniversiteit te Groningen om onderwijs te geven in de leer van het geld en bankwezen en de conjuctuur. Dria Haarlemmers hopen deze maand hun jubileum bij de Nederlandse Spoorwegen te vieren. Op 12 Juli zal de heer H. W. Wien- belt en op 31 Juli de heer T. G. Hesseling, beiden machinebankwerker bij de Dienst tractie en materieel, de dag herdenken, dat zij veertig jaar geleden bij de N. S. in dienst traden. Bij dezelfde dienst zal de heer J. A. van Brussel op 20 Juli zijn 25-jarig jubileum vieren. De door liet Verbond van Haarlemse Speeltuinen gehouden collecte in de eerste week van Juli heeft opgebracht £3371.49. Candidaat B. Bijleveld uit Haarlem is beroepen bij de Chr. Gereformeerde Kerk te Baarn. In perceel Grote Houjstraat 101 wordt van 14 tot en met 21 Juli ter ondersteuning van de actie voor het bouwen van het kleu terhuis „Prinses Marijke", een tentoonstel ling gehouden van een miniatuur-kermis. De heer B. W. J. Verwey uit Heemstede, die in de nacht van Woensdag op Donderdag bij een ongeluk op de weg tussen Amster dam en Halfweg ernstig gewond werd en naar het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam is vervoerd, maakte het hedenmorgen naar omstandigheden redelijk. ADVERTENTIE Het hygiënisch reformverband, dat zijn wercldreputatic dankt aan de zachte donzige „Camelia'-cclstof. Made in England. Imp.: „Encarni". fa. J. Rozendaal Laan van Meerdervoort 1352, Den Haag. 10 en 5: Cand. K. H. Schuring, van Gro ningen. SANTPOORT. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. P. A. Tichelaar, H. Doop. en Bevest. nieuwe lidmaten. „De Toorts". 10: Ds. J. Heidinga, Haarlem. „De Kapel" 5: Ds. A. Oskamp, Heemstede. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Lekkerkerker, em. pred. te Bennebroek. Voorber. H. Avondmaal. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 9: Ds. E. Reeser. 10.30: Dezelfde. Jeugddienst. 7: Dezelfde. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. Spaarndam. 10: Dhr. H. de Wachter uit Be verwijk. ZANDVOORT. Ncd Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. 7: Ds. H. Bart lema, pred. te Heemstede. (Jeugddienst). Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. D. Visser, van Zaandam. Geref. Kerk, Juliana- weg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter, 's Morgens H. Doop. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 6.30, 7.30 9 en 10.15 de Hoogmis. 7 n.m. Lof. In de week H.H. Mis sen om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9, 10.30 en 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Mej. J. Ch. Feikema, te Amersfoort. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr Th. Ruys Jr. Geref, Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9 en 3.30: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. Henstra, van Broek op Langendijk. De heer en mevrouw J. H. Verstappen- Scheurer herdachten gisteren de dag waarop zij vijftig jaar geleden in de echt werden verbonden. In Februari vierde het echtpaar Verstappen het feest al "en wel op de dag dat het een halve eeuw geleden op het stadhuis aantekende. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard en het bestuur van de Partij van de Arbeid gaven gisteren blijk van hun belangstelling. In het afgelopen jaar was door een be langrijke vergroting van de omzet de gang van zaken bij de N.V. Verenigde Neder landse Rubberfabrieken te Heveadorp al leszins gunstig, aldus het verslag over 1950. Tezamen met de onverdeelde winst per 1 Januari 1950 ad 299.832 geeft de balans een winstsaldo aan van 539,327, waaruit 6 procent dividend wordt voorgesteld,

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6