anja Duke was tijdens de TT-races te Assen de Italianen te snel af in de 500 cc. Haarlemse Sportweek is ten einde P. van Roon snelste amateur op de weg met Mascotte gaat-ie goed! KOOPT ZO N FLES HEERLUKE OR-FABRIEKEN. GRONINGEN Stedelijk voetbalelftal versloeg Dordrecht Willem II versloeg Heerenveen Huizen kampioen in Zaterdagmiddagcompetitie Kampioenswedstrijd op het Zandvoortse circuit Ronde van Frankrijk Biagioni won vijfde étappe en draagt de leiderstrui Zomeravondvoetbal Selectie voor landen- wedstrijd tegen Frankrijk Wedstrijden te Zaandijk f MAANDAG 9 JULI 1951 ADVERTENTIE Als wolven, die een hert achtervolgen, jbegen Zaterdagmiddag tijdens de TT-races te Assen de drie Italianen, lVLasetti, Pagani en Milani op hun vier-cylinder Gilera'ts vele ronden lang in zeer snel tempo achter de wegvluchtende, jeugdige Britse kam pioen Geoffrey Duke op zijn een-cylinder Norton aan. Maar de prooi ontkwam. De eeb-cylinder Norton kwam op magni fieke wijze zegevierend uit de strijd tegen drie machtige vier-cylinder Gitera's, die voor de zoveelste maal minder betrouw baar bleken dan de Britse machine en wier berijders het meesterschap van de kleine Duke moesten erkennen. Dat diens rijderstalenten op het ogenblik ongeëvenaard zijn, valt, na deze 500 cc monsterrit over bijna 300 km op de vlakke wegen van de Drentse heide in een veld van de snelste rijders yan de wereld, niet meer te betwisten. Experts hadden het van te voren reeds gezegd: Niemand zal de Italianen met hun zoveel snellere machines kunnen dwarsbomen, indien de Gitera's de wedstrijd althans kunnen uitrijden, nie mand, geen Jack Brett en geen Johnny Lockett, behalve misschien Craig's grootste rijder aller tijden: Geoffrey Duke, maar of die de eenzame strijd tegen de overmacht van Italiaans materiaal, tegen drie Gilera's, tegen vier nieuwe M.V.'s en tegen vier Guzzi's zegevierend zal kunnen eindigen, nee, dat hadden feitelijk maar zeer weini gen gedacht. Des te groter was echter het aantal, dat hierop hoopte. Duke was de grootste favoriet. En het ruim honderd duizend-koppige publiek rees als één man overeind, toen de Brit na 14 slopende ron den, dank zij zijn sublieme bochtenwerk, eerst Milani van zich afschudde, daarna Masetti, wiens motor begon te stotteren, om tenslotte ook nog Pagani te ontlopen, die moeilijk begon te schakelen. Gedurende de laatste drie ronden was er voor Duke geen vuiltje meer aan de lucht, want alleen de ver achter geraakte Milani, wiens motor overigens nog goed draaide, maakte nog aanspraak op de tweede plaats. Zegevierend kwam Duke vier ronden later in de 18e ronde alleen over de finish en legde daar mee voor de derde maal dit jaar beslag op de acht punten voor het wereldkampioen schap. Hij had deze race in de nieuwe recordtijd van 1 uur 56 min. 3.9 sec. af gelegd met het hoogste gemiddelde, dat op het Drentse circuit ooit is gereden: 153.87 km per uur. Gianni Leoni legde in de 125 cc beslag op de titel, dank zij het uitvallen van zijn Mondial-plpegmakker Ubbiali. Het was alles Italië wat hier de klok sloeg. Er reed slechts één Engelsman mede, Leslie Gra ham, die echter was opgenomen in het Italiaanse fa-brieksteam van M.V. Hij werd derde achter Zinzani op Morini, zodat de drie Italiaanse merken samen de drie eerste plaatsen deelden. De tweede prijs was Zinzani nog bijna ontgaan, omdat zijn mo tor in de laatste ronde, toen hij een voor sprong van bijna 2 km had op Graham, niet meer werkte, angstig omkijkend kwam de Italiaan „stappend" op zijn motor over de finish. Slechts enkele meters voor Graham, die in volle vaart passeerde. Deze dag heeft geen spannende strijd 'bij de finale gebracht, omdat in de drie races één rijder zich een zeer grote voorsprong op zijn naaste concurrenten had weten te bemachtigen. Veel werd echter vergoed door de daaraan voorafgaande strijd om de leiding, zoals Duke zich had moeten ver overen op de Italianen en zoals Bill Doran zich die moest bemachtigen in de 350 cc klasse. 500 cc wedstrijd over 18 ronden (297,65 km): 1. Geoffrey Duke (Engeland) op Norton in 1 uur 56 min. 3.9 sec. (gem. 153,87 km). 2. Alfredo Milani (Italië) op ADVERTENTIE m WATERPOLOWEDSTRIJD BELGIc-FRANK- RIJK 21. Te Gent werd een waterpolo- wedstrijd gespeeld tussen België en Frank rijk. De Belgen wonnen met 21, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. INTERNATIONAAL DAMESKAMPIOEN SCHAP GOLF. Op de banen van de Utrechtse Golfclub „De Pan" zijn de wed strijden om het internationaal dames kam pioenschap golf gehouden. De titelhoudster, mevrouw Abbeloos (België) behaalde weder- orrj de titel door in de finale mejuffrouw Mac Flory (Engeland) te verslaan met 9 en 7, Gilera in 1 uur 56 min. 14,4 sec .(gem. 153,63 km). 3. Enrico Lorenzetti (Italië) op Guzzi in 1 uur 57 min. 55,7 sec. (gem. 151.43 km). 4. Johnny Locket (Engeland) op Norton in 1 uur 57 min. 5,9 sec. (gem. 151.42 km). 5. Jack Brett (Engeland) op Norton in 1 uur 58 min. 48 sec. (gem. 150.32 km). 6. Len Perry (Nieuw Zeeland) op Norton op één ronde. 7. Wheeler (Enge land) op Norton, op twee ronden. 8. Lous van Rijswijk (Nederland) op Triumph, op twee ronden. 9. Fofcke Bosch (Nederland) op Gilera op drie ronden. 10. Pagani (Ita lië) op Gilera op drie ronden. De snelste ronde maakte Geoffrey Duke in 6 min. 20 sec. (gem. 156.66 km). 125 cc wedstrijd over 7 ronden (totaal 115.75 km): 1. Gianni Leoni (Italië) op Mondial in 56 min. 20.5 sec. (gem. 123.27 km). 2. Luigi Zinzani (Italië) op Morini, in 59 min. 2.9 sec. (gem. 117.62 km). 3. Leslie Graham (Engeland) op M.V., in 59 min. 6.8 sec. (gem. 117.48 km). 4. Vincento Zanzi (Italië) op Morini, in 59 min. 7.9 sec. 5. Franco Bertoni (Italië) op M.V., in 1 uur 10.9 sec. 6. Emilio Mendogni (Italië) op Morini, in 1 uur 5 min. 5.3 sec. Op één ronde: 7. W. Zijlaard (Nederland) op M.V. 8. W. Wierda (Nederland) op Norman. 9. W. A. de Greef Jr. (Nederland) op Grefa. 10. A. Heineman (Nederland) op Eysink. 11. G. Lagerwey (Nederland) op Sparta. 12. D. Renooy (Nederland) op Eysink. 13. J. Rietveld (Nederland) op Eysink. 14. H. Veer Jr. (Nederland) op Eysink. 15. H. D. van der Waerdt (Nederland) op Eysink. 16. G. A. du Pont (Nederland) op M.V. 17. Kurt Schneeweiss (Oostenrijk) op Puch. De snelste ronde werd gemaakt door Gianni Leoni' (Italië) in 7 min. 52.9 sec. (gem. 125.88 km). 350 cc rit over 18 ronden (297.65 km): I. Bill Doran (Engeland) op AJS in 1 uur 44 min. 18.1 sec. (gem. 142.68 km). 2. Bil Petch (Engeland) op AJS in 1 uur 44 min. 43 sec. (gem. 142.10 km). 3. Ken Kavanagh (Australië) op Norion, in 1 uur, 46 min. 32.2 sec. (gem. 139.71 km). 4. Rod Coleman (Nieuw Zeeland) op AJS, in 1 uur 47 min. II.9 sec. 5. Sandys Winch (Engeland) op Velocette, in 1 uur 49 min. 11.8 sec. 6. Bob Matthews (Engeland) op Velocette, in 1 uur 50 min. 50.3 sec. 7. Ernie Thomas (Enge land) op Velocette. 8. Mason (Engeland) op Velocette. 9. Max Klein (Engeland) op AJS. 10. Humphrey Ranson (Engeland) op AJS. 11. Lous van Rijswijk (Nederland) op Velocette. 12. Arthur Wheeler (Engeland) op Velocette. 13. Van Doren (Nederland) op Velocette. 14. Ernie Barret (Engeland) op AJS. De snelste ronde werd' gemaakt door Bill Doran (Engeland) op AJS in 6 min. 45.4 sec. met een gemiddelde uur- snelheid van '146.84 km. In de Zaterdag op het Asser circuit gehou den T.T.-races werd de Engelse kampioen George Duke op Norton winnaar van het hoofdnummer, de 500 cc-klasse. Links: de start van deze klasse, rechts George Duke in een der bochten van het circuit. Bij het uitvoerend comité van de Sport week Haarlem telt een week acht dagen. Gedurende een periode van acht dagen zijn beoefenaars van vele, echter nog niet van alle, takken van sport in actie geweest en volgens een ruwe schatting zijn veertig duizend bezoekers tegenwoordig geweest bij de wedstrijden en demonstraties. Met voldoening kunnen de organisatoren op de afgelopen week terugzien. Zaterdag is de Sportweek gesloten met een serie wedstrijden, en turndemonstraties op het terrein van „Haarlem", waar tien duizend toeschouwers bijeen waren. In de pauze van de voetbalwedstrijd heeft de voorzitter van het uitvoerend comité, de heer D. J. A. Geluk, dank gebracht aan allen, die aan het slagen van de Sportweek hebben meegewerkt en de wens uitgespro ken, dat de demonstraties haar vruchten zullen afwerpen voor de lichamelijke oefe ning. Ons Eibernest won met 43 van Blauw Wit Begonnen werd met de korfbal wedstrijd Ons EibernestBlauw Wit. Beide ploegen hebben uitmuntend korfbal laten zien: er werd fraai gecombineerd en het verdedi gen ging zonder te veel forse kracht. Daar door werd het een spectaculaire wedstrijd. Ongetwijfeld verdiende de Haagse ploeg de Te Tilburg heeft Willem II met 7-2 van Heerenveen gewonnen in de landscompe- titie. De rust ging in met 2-1. De stand luidt thans: PSV 7 5 1 1 11 19— 9 DWS 8 5 0 3 10 23—18 Willem H 8 4 1 3 9 18—16 Blauw Wit 8 4 0 4 8 1413 Heerenveen 7 0 0 7 0 725 Zaterdag wordt dc laatste wedstrijd Hee renveen—PSV gespeeld. Voor het kampioenschap Zaterdagmid dagcompetitie werd gespeeld de wedstrijd Huizen—Sparta (Enschede). Huizen won met 10 en werd hiermede kampioen van Nederland. De H.S.V. „De Kampioen" heeft Zondag een dubbel succes geboekt. Een der leden P. van Roon is er op het circuit te Zandvoort in geslaagd het kampioenschap 1951 op dc weg voor amateurs te behalen. Binnenkort zal hij met nog enkele andere amateurs in Luxemburg starten in de strijd om het wereldkampioenschap. Het tweede succes was de vlotte organisatie van de wedstrijd. De Nederlandse Wielrcn Unie had de technische verzorging aan de Haarlemse vereniging opgedragen en zij heeft dit uit stekend gedaan. Van Roon heeft het niet gemakkelijk gehad. Hij heeft echter kort voor het einde een voorsprong kunnen behalen. Die ver minderde weliswaar, maar toen hij de eindstreep bereikte was hij nog zes meter voor op de eerste van de groep van vier- en-dertig renners, die getracht heeft hem nog in te halen. Fraaie prestaties hebben ook geleverd de clubgenoten van Van Roon, Piet Peters en Adri Voorting. Vooral Peters heeft een uitstekende wedstrijd gereden. Toen de kampioen uitgenodigd werd Zondagavond aan een maaltijd aan te zitten wilde hij dat doen, onder voorwaarde, dat Peters en Voorting eveneens zouden aanzitten. Aan zijn verzoek werd voldaan. Twee-honderd-twintig renners stonden om half twee gereed om twee-en-veertig ronden of 176 kilometer te rijden. Slechts vijf-en-dertig hebben de gehele afstand afgelegd. De meesten konden het tempo niet volgen en anderen moesten wegens een lekke band of defect aan de fiets de strijd staken. Zij die met pech te kampen hadden behoefden geen poging te wagen het leidende peloton in te halen. Daarvoor is het parcours in Zandvoort te zwaar. In het begin bleven de renners bij elkaar. Af en toe trokken enkele amateurs er tussen uit, doch dan duurde het niet lang of een achtervolging werd ingezet en de renners waren weer bij elkaar. Toen er veertig kilometer afgelegd waren zag het er even naar uit, dat het een groepje ge lukken zou een voorsprong te behalen. Hierbij waren de Haarlemmer Visser en de Amsterdammer Van Rreenen. Succes bleef uit. In de twee-en-dertigste ronde werd weer een poging ondernomen. De Haarlemmers Voorting, Piet Peters, Van Roon, de Amsterdammer Donker, verder Vermaenen uit Breda, W. Snijder uit Zwa nenburg en Sonnemans uit Geldrop slaag den er in een voorsprong te verkrijgen en die tot 400 meter te vergroten. Hoe verder de strijd verliep des te geringer werd de voorsprong en met nog twee ronden te rijden, was het groepje van zeven renners ingehaald. Er waren nog vijf-en-dertig renners bij een, toen de laatste ronde begon. Op de Hunzerug (evenals vorig jaar wordt in een andere richting gereden als bij de 1 auto- en motorraces) verscheen het eerst P. van Roon. Hij was een aantal meters uitgelopen. Een felle spurt zette hij in de laatste vierhonderd meter in en hoewel de achter-stand verminderde ging de Haar- De twintigjarige Haarlemmer Piet van Roon had zich goed voorbereid voor het kampioenschap op de weg en dit heeft tot succes geleid. Hij werd kampioeyi. Na afloop reed hij met een krans om de schouders een ere-rondje. lemmer toch het eerst over de eindstreep. Zijn tijd was 4 uur 27 min. 37 sec. De verdere uitslag was: 2 Paymans (Tilburg); 3 Gelissen (Beek, Limburg); 4 Geluk, Rotterdam; 5 A. Voorting (Haar lem); 6 Kooyman (Den Haag); 7 Haan (Mechelen); 8 Donker (Amsterdam); 9 Maenen (Valkenswaard); 10 Piet Peters (Haarlem). Honderd-vijf-en-zeventig nieuwelingen waren in de gelegenheid geweest deel te nemen aan een rit van 59 k'.m. (veertien ronden). De sprint bracht de beslissing ten gunste van Daan de Groot, een broer van de zusjes De Groot, die reeds vele suces- sen bij het zwemmen hebben geboekt. Zijn tijd was 1 uur 28 min. 8 sec. De Groot zal binnenkort bij de amateurs starten. Twee de was Kloosterziel (Wezep), derde Har ren (Haarlem), vierde Van Boekei (Am sterdam) en vijfde Boellaard (Amster dam). In de Franse hoofdstad werd Zondag morgen het sein tot vertrek gegeven voor de vijfde étappe van de Tour de France, van Parijs naar Caen (215 km). De strijd beperkte zich gedurende de eerste 25 km tot enkele uitlooppogingen, welke evenwel op niets uitliepen. Spoedig daarna, in de omgeving -van Mezieres, wis ten de Italiaan Biagioni en de Fransman Colinelli zich geheel los te maken van het peloton. Gaandeweg nam dit tweetal een belangrijke voorsprong, zonder dat de grote groep hierop reageerde. Bij doorkomst te Pacy sur Eure lagen de beide vluchtelingen reeds 9 min. 30 sec. voor. Deze voorsprong was bij La Vieille Lyre tot een kwartier aangegroeid. Inmid dels hadden Forlini en Diot de jacht ingezet en bij de ravitaillering te Orbec was de positie als volgt: op kop Biagioni en Coli nelli, op ruim elf minuten Forlini, Diot op 12 min. 40 sec. Het peloton kwam met een achterstand van 14 min. 45 sec. door. Bij de controle te Livarot (17 km voor de finish) trokken Biagioni van Colinelli er tussen uit. De Fransman kon het alleen niet meer bolwerken. Hij viel snel terug en werd zelfs door het peloton achtergelaten. Colinelli had te veel van zijn krachten ge vergd en hij slaagde er slechts met behulp van zijn laatste reserves in de finish te bereiken. Forlini en Diot waren inmiddels in het peloton opgenomen, maar Biagioni toonde geen spoor van vermoeidheid en hij behield bijna zijn gehele voorsprong. Hij won niet alleen de étappe, maar stelde zich met zijn opmerkelijke zege tevens in het bezit van de gele leiderstrui. De uitslag van de Zaterdag gehouden vier de etappe van de Ronde van Frankrijk, (Le Treport—'Parijs 188 km.) luidt: 1. Leveque 4.43.15 (met bonificatie 4.42.15). 2. Baldasari 4.43.37 (met bonificatie 4.43.07). 3. Couvreur. 4. Teisseire. 5. FPrlïne (allen dezelfde tijd). 6. Apo Lazarides 4.44.04. 7. Quequen 4.45.36. 8. De Rijcke, zelfde tijd. 9. Een groep van 90 renners met onze land genoten Wagtmans, Faanhof, Dielissen, Voor ting. Van Est en Peters in 4 uur 45 min. 36. Dekkers kwam drie en halve minuut later binnen. Het resultaat van de vijfde etappe (Parijs— Caen. 215 km.) was: 1. Biagioni (Italië) 6.10.34 (met bonificatie 6.09.34). 2. Blusson (Parijs) 6.20.33 met boni ficatie 6.20.03). 3. Magni (Italië). 4. Koblet (Zwitserland). 5.. Ockers (België). 6. Sciardis (lie de France), allen dezelfde tijd. 7. Een groep van 88 renners ex aequo, allen in de zelfde tijd als Blusson (6.20.33). In deze groep bevonden zich alle Nederlandse renners, tevens favorieten als Bobet, Robic, Diederich, Coppi, Bauvin, Rossi, Bartali, Leveque, Ros- seel. Apo en Lucien Zazarides, Ruiz, Redolfi en Meunier. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Biagioni (Italië) 30.05.11. 2. Diederich overwinning; de Hagenaars kwamen reeds spoedig met 1-0 voor door een doelpunt van Schoonhoven, hetgeen door een tegen- punt van Vei'munt werd beantwoord (1-1). Hierna was Ons Eibernest in de meerder heid, H. Buurman gaf wederom de leiding aan de ploeg (2-1), doch nog vóór rust maakte Van Laere voor Blauw Wit gelijk. Na de hervatting liep Ons Eibernest door doelpunten van Mulder en Mans tot 4-2 uit. In de laatste minuut bracht de inter nationaal Th. Woudstra met een ver schot de eindstand op 4-3. Estafettes voor athleten Dames- en heren-athleten namen deel aan estafettes en tot besluit volgde een koppelrace over drie kilometer. Dit num mer was bijzonder aardig. Nadat DEM de leiding had genomen, nam Haarlem die later over en won. De uitslagen luiden: 4 x 80 meter meisjes: 1. Gita I 44.1; 1. Gita II 46; 3. Holland 46.5. 4 x 100 meter dames: 1. Gita I 54; 2. Holland I 56; 3. Concordia 56.3. 4 x 100 meter jongens: 1. Holland 48.2; 2. Haarlem 49.1. 4 x 100 meter heren: 1. Holland 46.9; 2. Haarlem 46.9; 3. Concordia 49.4. Koppelrace pl.m. 3000 meter: 1. Haarlem I 7.59.9; 2. DEM 8.8; 3. Haarlem II 8.27.8. Turndemonstraties Dames en heren van de Kennemer Turn kring werkten zoals steeds op de sluitings leesten --- mee en zorgden er voor, dat het publiek genoot van een goede demonstra tie. In de pauze van de voetbalwedstrijd verscheen een groot aantal meisjes en dames op het veld, om onder leiding van de heer C. Th. Smal een vrije oefening te geven, die vorige week Zondag ook uitge voerd is. Het succes was groot. De bands van de Nederlandse Padvinders en van het Nederlandse Padvindsters Gilde waren weer aanwezig en traden gecombineerd op. Haarlems elftal won voetbal wedstrijd Tot besluit volgde de voetbalwedstrijd tussen de stedenelftallen van Haarlem en Dordrecht. Het was de eerste maal, dat de ploegen elkaar ontmoetten en de spelers hebben fel om de eer gestreden, soms wel wat te fel. In de tweede helft ging het af en toe te vinnig. Voor rust waren de partijen vrij aardig aan eikaar gewaagd. De gasten waren iets sterker, doch het schieten was niet zo goed en verder was doelman Kraak op dreef. Aan de andere zijde bood rechtsbuiten Van der Kuil zijn ploeggenoten enkele kansen, waarvan zij geen gebruik maakten. Na de pauze was het Haarlem? elftal tac tisch beter. Het drukte het overwicht in twee doelpunten uit. De Wette gaf met een prachtig schot zijn elftal de leiding en later schoot Van der Kuil een strafschop in(2-0). Er ging thans van de Haarlemse voorhoede meer kraebt uit dan daarvoor. Van der Kuil was de beste en Hein Winter op de andere" vleugel kwam er na de rust beter in. In de verdediging speelden Sch ij venaar en Kraak een goede partij. Wandeltocht met ruim 400 deelnemers Ruim vierhonderd personen hebben Za terdag deelgenomen aan de wandeltocht van de Sportweek. De belangstelling wordt elk jaar groter. In 1949 waren het er 150. in 1950 hebben 250 personen deel genomen en dit maal was het aantal weer groter, wel een bewijs dat de wandelsport in Haarlem steeds meer in het middel punt van de belangstelling staat. Onder de groepen waren twee groepen van de Cen trale school 1. Christiaan Huygensschool, Bosvolk van St. Franciscus, reserve-politie Haarlem, het tambourcorps van de speel tuinvereniging Het Vondelkwartier en evenals vorig jaar een grote groep van de gymnastiekvereniging GIOS en een padvindersgroep. Na afloop ontvingen de deelnemers een speciaal voor deze gele genheid gemaakt lint. (Luxemburg 30.06.17. 3. Leveque (West-Zuid- West Frankrijk) 30.08.20. 4. Baldassari (Frank rijk) 30.08.38. 5. Oekers (België) 30.08.58. 6. Meunier (West-Zuid-West Frankrijk 30.09.09. 7. Teisseire (Frankrijk) 30.09.42. 8. Redolfi (He de France) 30.09.45. 9. Auvin (Oost-Zuid- Oost Frankrijk) 30.09.51. In het algemeen klassement bezetten de Nederlanders de volgende plaats: 26, Wagtmans 30.11.40. 53. Faanhof 30.14.29. 73. Peters 30.17.12. 76. Van Est 30.10.39. 93. Dekkers 30.26.30. 94. Voorting 30.26.47. 99. Dielissen 30.28.56. Het ploegenklassement luidt thans: 1. Italië 90.21.30. 2. Frankrijk 90.26.00. 3. België 90.28.25. 4. West-Zuid-West Frankrijk 90.28.27. 5. Luxemburg 90.29.01, 6. Zwitser land 90.30.17. 7. Ile de France 90.31.50. 8, Parijs 90.32.34. 9. Oost-Zuid-Oost Frankrijk 90.33.13. 10. Spanje 90.34.29, 11. Nederland 90.39.33. 12. Noord-Afrika 91.02.47. De Kennemer Turnkring gaf Zaterdagavond tijdens het sluitingsfeest van de Sportweek een fraaie demonstratie. Ripperda struikelde tegen R.K.A.V.I.C. in Amsterdam Drie clubs kunnen nu gelijk eindigen Reeds bij een gelijk spel zou Ripperda derde klasser zijn geworden. De Haarlemse club heeft van R.K.A.V.I.C. met 31 ver loren. Zaterdagavond zal tegen Bloemen- daal minstens gelijk gespeeld moeten wor den om de derde klasse binnen te stappen. Indien Bloemendaal echter wint, dan ein digen de drie candidaten gelijk met vier punten. Plet veld was hard en glad en bij een bot sing werd middenvoor Chr. Dreyer zodanig aan het hoofd gewond dat hij verder op halve kracht speelde. Van de voorhoede van Ripperda ging mede daardoor weinig kracht uit. De Amsterdammers speelden in technisch en tactisch opzicht beter dan de Haarlemmers. Na ongeveer een kwartier scoorde middenvoor Gerretsen uit een voorzet van Kamphuis met een kopbal het eerste doelpunt voor de Amsterdammers. Het gevolg hiervan was dat de achterhoede van Ripperda even de kluts kwijt raakte. Vijf minuten later was de stand 30 voor de thuisclub. Tot aan de rust kon Ripperda zich echter handhaven en na de hervatting deed de Haarlemse ploeg alle mogelijke moeite het getij te doen keren. Inderdaad, na een kwartier kreeg Chr. Dreyer een kans en doelpuntte. Met 31 leek cle strijd nog niet verloren. Het werd een harde, spannende strijd, maar wat de Haarlemmers ook pro beerden, zij konden de stevige Amsterdam se achterhoede niet meer passeren. R.K. A.V.I.C. verdedigde in de laatste minuten hardnekkig zodat er voor Ripperda geen doorkomen meer aan was. De stand luidt thans: Ripperda 3 2 0 1 4 54 R.K.A.V.I.C. 4 2 0 2 4 10—7 Bloemendaal 3 1 0 2 2 48 De uitslagen van deze week van de com petitie Zomeravondvoetbal luiden: Afdeling A: SpringbokkenRBK I 1-0; FortbovsNederland I 1-4; OW IMHO 3-0: HAC—RBK I 5-3. Afdeling B: HSM I—Holl. Nautic 4-4; Ver- Maat—GMC 3-2; Heeremans-v. Leuven— Boov 3-4. 't Westen vrij. Afdeling C: RBK II—OW II 2-4; HSM II— Nederland II 1-5; FKF—Damevo 3-3; Haak Blokmetaal 1-2. Het programma luidt: Afdeling A. Maandag: MHOSpringbok ken VSV (Hagelingerweg)Dinsdag: Fort boys—OW I, THB; RBK—Nederland I. OG; Zaterdag: SpringbokkenHAC. VVH <3 u.). Afdeling B. Maandag: Holl. Nautic't Wes ten. OG; VermaatBooy, WH; Donderdag: HSM—GMC, Heemstede. Heeremans van Leuven vrij. Afdeling C. Maandag: HSM IIRBK II, OG II; Dinsdag: Damevo—Nederland H, VVH; Woensdag: BlokmetaalFKF, THB; Vrijdag: OW II—Haak, WH. Zwemmen In het De Mirandabad te Amsterdam hield de KNZB Zaterdagavond selectiewedstrijden voor de landenwedstrijd FrankrijkNeder land op 22 Juli te Parijs. De uitslagen luiden: 100 meter rugslag; heren: 1. Van der Veen (LZC) 1.13.1; 2. Arons (Robben) 1.15.5; 3. Schenk (Robben) 1.16.4. 200 meter schoolslag dames: 1. Rika Bruins (GZC) 3.01.3; 2. Jopie Spoor (DWR) 3.05.1; 3. Joke Welling (HZC) 3.05.5. 200 meter borstcrawl heren: 1. Tjebbes (HPC) 2.22.1: 2 Buysse (HZ en PC) 2.22.0; 3. Pieters (DWR) 2,22.3. Waterpolo: Nederlands Zevental tegen Rest van Nederland 7-5 (rust 4-2). Te Zaandijk werden Zondagmiddag door de Zwem- en Polovereniging „Nereus"' na- lionale zwemwedstrijden gehouden. De voornaamste uitslagen luiden: 200 meter schoolslag dames: 1. Annie de Groot (ADZ) 3.02.2; 2. Tonny Hom (Robben) 3.03.6; 3. Ria Brouwer (HDZ) 3.07.6. 100 meter vrije slag dames: 1. Hannie Ter- meulen (HDZ) 1.10.1; 2. Ans de Jonge (ADZ) 1.10.8; 3. Margot Marsman (HVGB) 1.11.4. 100 meter butterfly heren: 1. Dikstaal (IJ) 1.14.3; 2. Hofman (Haarlem) 1.14.7: 3. Bonte (Haarlem) 1.15.0. 100 meter vrije slag heren: 1. Bijlsma (Haarlem) 1.01.6; 2. Geurtsen (HPC) 1.02.8; 3. Dikstaal (IJ) 1.03.8. Waterpolo: Robben—Haarlem 3-3. ADVERTENTIE N.vanBREEMENsCp huis^mdoUe •"Wi.ZL

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5