In 1950 emigreerden 1000 inwoners van het gewest Haarlem Japi HhaaCeit Predikbeurten HARTENDORP TEMPO -Clowntje Rick Het Negerballet van Pasuka in het Openluchttheater Bewoners Lorentzplein ontstemd over halte der Haarlemmermeerbussen De verwachting is dat het er in dit jaar 2000 worden Als Uw hond 'n Sufferige Tobber wordt K A R S W O O I> Coornhertlyceum en Huygensschool hebben met ruimtegebrek te kampen HERENKAPPER Marnixstraat 119 - Tel. 23138 Programma voor het Bloemenfeest De gemeente-leningen Haarlem bijt het spits af Lathyrusavond Onderlinge Tuinliedenvereniging Bloemenfeest Haarlem bereidde zich voor Sluitingsuur van tapperijen in de feestweek Holland Festival Oase werd plaats voor dronkemanspartijen Nachtdienst apotheken Burgerlijke stand van Haarlem Kellner wordt verdacht van diefstal in pastorie het beste en voordeligste adres Door geheel Nederland. Voor de kinderen ZATERDAG 14 JULI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haar lem heeft een afdeling voor emigratie. Daar zitten drie ambtenaren, die in snel tempo moeten werken om geen achterstand te krijgen. In de ochtenduren loopt het storm van degenen die met emigratie- plannen rondlopen en daarover voorlich ting verlangen. De middag moet dan be steed worden om te bevorderen dat dat gene wat 's morgens besproken is, in daden omgezet kan worden. Vóór iemand zijn familieleden kan groeten óm op de boot of in het vlieg tuig te stappen dat hem naar zijn nieuwe vaderland brengt, moet er heel wat ge regeld worden. Maar voor 1000 mensen uit het gewest Haarlem (behalve Haarlem omvattend alle omliggende gemeenten: Bloemendaal, Velsen, Beverwijk. Castri- cum, Heemskerk, Haarlemmerliede, Haar lemmermeer, Uithoorn, Aalsmeer, Benne- broek, Heemstede en Zandvoort) is het toch in orde gekomen. De verdeling over de landen is: Australië 450, Canada 400, Zuid-Afrika 50, Nieuw- Zeeland 50 en andere landen 50. Die 1000 mensen behoren tot 300 a 350 gezinnen. Dit jaar gaat de emigratie in een versneld tempo. Het jaar 1951 is nog maar half ver streken, maar nu zijn er al evenveel men sen geholpen als in 1950. De verwachting is dan ook dat er het dubbele aantal van het vorige jaar kan vertrekken. Het wordt betreurd dat Australië de eisen voor toelating verscherpt heeft, waardoor gezinnen met veel kinderen geen kans meer krijgen daarheen te trekken. Het is jammer, want er is onder de aspi rant-emigranten veel liefhebberij voor dat land. Onder de emigranten zijn veel land arbeiders en ook ongeschoolden. Heel veel jongelui, die in Indonesië gediend hebben en daardoor in hun opleiding gehandicapt werden, willen ook graag een nieuw vader land zoeken. Ook onder de gerepatrieerden uit Indonesië wordt grote belangstelling getoond voor de mogelijkheden die Austra lië en Canada bieden. Ook de midden stand is in de groep emigranten sterk ver tegenwoordigd. Opvallend mag evenwel het feit genoemd worden dat er zeer weinig vakarbeiders onder zijn. Die hebben in het algemeen in Nederland ook goed werk, waardoor de drang om zich elders een toe komst te gaan opbouwen, veel minder wordt. Wij vroegen aan de leider van deze af deling, de heer G. Visser, wat in het alge meen de ervaring van de emigranten is. Zijn antwoord was: In de eerste tijd heb ben allen het moeilijk. In veel gevallen is de onvoldoende kennis van de taal, die in het nieuwe vaderland gesproken wordt, een grote handicap. Die taal behoorlijk leren is een der voornaamste voorwaarden om als emigrant te slagen. Wij raden dan ook iedereen aan tijdig en goed les te nemen. In Australië is er woningnood. Die maakt dat de emigranten eerst in kampen wor den ondergebracht. De man wordt vaak op 100 of 200 kilometer afstand te werk ge steld enkan slechts een weekend in het kamp doorbrengen. De zware zorg voor het gezin rust dus hoofdzakelijk op de schou ders van de vrouw, omdat die zich met de ADVERTENTIE hoewel toch nog jong van jaren, dan hapert er iets aan zijn gestel. Laat de dierenarts eens naar hem kijken enbegin met Karswood Honden- poeders. Die doen wonderen. En van de ene dag op de andere! Karswood maakt een lusteloze hond tierig, zijn vacht wordt weer levend en glanzend, zijn eetlust wordt een voorbeeld voor het hele gezin. ir In het Karswood handboek - 96 pag. - rijk geïllustreerd - vindt ge alles over de gezondheid van Uw hond. Zend 30 ets in postzegel* aan Karswood Laboratorium, p.a. N.V. Rowatrcc, Herengracht 209. Amsterdam. C. en gij ontvangt dit interessante boekwerkje frnncb. Houdt Uw hond gezond. Karswood is verkrijgbaar in de goede Honden-speciaalzaken en ook bij Uw Drogist. kinderen door de moeilijkheden moet heen slaan. De vrouwen, die met de mannen meetrekken naar Australië, moeten er op voorbereid zijn, dat van haar een groot aanpassingsvermogen wordt geëist, maar als zij dit bezitten komen zij wel door de moeilijkheden heen. Maar dikwijls moeten de tanden op elkaar gezet worden. Het aantal terugkomers, die dus in het land, waar zij zich een nieuwe toekomst droomden, Ontgoocheld zijn, is gelukkig klein. Ik ken slechts drie gevallen. Als men aan de emigranten, die pas in het land van hun bestemming zijn aan gekomen, vraagt of zij naar Nederland terug willen, zeggen ze allemaal ja. Na een half jaar is dit percentage al gedaald tot 50 .en na een jaar denkt practisch niemand er meer over om terug te keren. Bij de nieuwe regeling kunnen in Austra lië worden toegelaten 3100 bouwvakarbei ders, 2000 metaalbewerkers, 500 land arbeiders en 8000 ongeschoolden. Canada vraagt land- en tuinarbeiders, verder metaalbewerkers, bouwvakarbei ders, houtbewerkers, technici en een be perkt aantal arbeiders in de grafische be drijven. In Nieuw Zeeland worden alleen onge huwde jongelui van 1835 jaar toegelaten. Het aantal leerlingen van de Christiaan Huygensschool in Haarlem-Zuid:-West is zo toegenomen, dat met ingang van September de leeszaal van de jeugdbibliotheek aan de Schouwtjeslaan tot leslokaal voor die school zal worden ingericht. Hierdoor kan de ook in het gebouw van de Christiaan Huygensschool onderge brachte derde openbare kleuterschool in tact blijven. De plannen woor een afzonder lijk gebouw voor de kleuterschool verkeren reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding, doch ook bleken bouwstop en investeringsbeperking obstakels. De kosten van de tijdelijke voorziening be dragen bijna tweeduizend gulden. Een directiekeet van Openbare Werken zal worden opgeknapt om voortaan als huisvesting te dienen voor een kleine gym nasiumklas van het Coornhertlyceum. De ■kosten van het transport en de. inrichting worden op 1600 geraamd. ADVERTENTIE ZATERDAG: 14.15 tot 24 uur Lunapark Phoenixterrein. Tot 17 uur en van 19 tot 21 uur: Stadskweektuin, Klever- laan. 21 uur: Bal-champêtrc op de Grote Markt. ZONDAG: 14.30 uur: Windhondenrennen op het terrein van „Haarlem" 19.30 uur: Volksdansen door Schotse en Zweedse volks dansgroepen in het Florapark. 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: Stadskweektuin. 18 tot 24 uur: Lunapark. MAANDAG: 10 tot 24 uur: Lunapark. 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: Stadskweektuin. 19.30 uur: Volksdansen door Schotse en Zweedse volks dansgroepen op het plein voor de J. P. Coenschool in de Gijsbrecht van Aemstelstraat. 20 uur: Kerkconcert door „Polyhymnia", „Vox Humana" en symphonie-orkest „Haeriem". 20 uur: Concert in Den Hout. i TENTOONSTELLINGEN in het Waaggebouw (Kunst Zij Ons Doel); in het Huis van Looy (Nederlandse Aquarellistenkring) en in de Vishal (Marokkaanse schilderijen van Willem Dooijewaard), ook op Zondag. Op werkdagen 21 tot 22,30 uur: Gelegenheid tot bezoek aan de verlichte hal van het Stadhuis Onze financiële medewerker schrijft: Voor de eerste maal sinds anderhalf jaar is er een nieuwe gemeentelening op de markt. Het is de gemeente Haarlem, die als eerste van de elkaar ongetwijfeld ver dringende gemeenten, het emissiepad weer betreedt, nadat minister Lieftinck zijn lange tijd streng volgehouden rentegam ma heeft gewijzigd in verzachtende zin. Mochten de gemeenten tot dusver in hun kapitaalbehoeften niet anders voorzien dan tegen een rente van ten hoogste VA voor leningen met een looptijd van 15 jaar en langer, thans is dit percentage op 4 ge bracht. De gemeente Haarlem is nog niet tot het uiterste gegaan en probeert het eens met een 4 25-jarige lening, welker aflossing begint met een bedrag van ƒ96.000, geleidelijk oplopend, totdat in 1976 de laatste ƒ247.000 wordt afgelost. De gemeente behoudt zich het recht voor om de lening geheel of gedeeltelijk ver vroegd af te lossen. Blijkens het pros pectus wordt de lening aangegaan ter fi nanciering van uitbreidingen en verbete ringen van het productie-apparaat der gas- en electriciteitsbedrijven, productieve in- vestex-ingen dus. De gemeente Haarlem staat er financieel goed voor „en, zo zegt het prospectus, er bestaat alle aanleiding om te verwachten, dat de gemeente ook ten aanzien van haar financiële positie een gunstige toekomst tegemoet kan zien". Deze uitgifte kan men beschouwen als een proefballon. Lukt het de lening onder te brengen, dan kan men er verzekerd van zijn dat er een groot aantal gemeen ten zal volgen. Door het tot elke prijs wil len vasthouden aan de goedkoopgeldpoli- tiek had de regering het de gemeenten wel zeer moeilijk gemaakt om in hun lenings behoeften, die mede in verband met de hoge kosten van woningbouw steeds drin- gerder werden, te voorzien. De natuur is ook hier sterker dan de leer gebleken. Vrijdagavond organiseerde de Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Om geving" een Lathyrusavond in het Volks koffiehuis, welke zeer goed is geslaagd. De zaal bood 'een alleraardigste aanblik door de vele inzendingen. De vrij talrijke deel- nemei's hadden zich alle moeite getroost om een zo goed mogelijke bloem te kweken. De uitslag van deze jaarlijkse wedstrijd is: Verplichte inzendingen: 1. N. v. d. Meer, 27 punten: 2. G. v. Bakel. 25 punten; 3. v. d. Putten, 25 punten; 4. P. Warmei'dam, 24 punten; 5. Ter Hark, 21 punten; 6. P. v. Tol, 20 punten; 7. W. Beliën, 18 punten, 8. De Wit 17 punten, 9 Willemse, 15 punten en 10. Kool, 14 punten. Vrije inzendingen: 1. Ter Hark 28 punten; 2. Jac. Warmerdam 27 punten; 3. N. v. d. Meer 26 punten; 4. P. Warmerdam 26 pun ten; 5. C. Ruigrok 22 punten; 6. v. Dam 21 punten en 7. P. Warmerdam 18 punten. Vandaag begint het Haarlems Bloemenr feest. Dat was de laatste dagen op som mige punten van de stad reeds te merken. De dienst van Hout en Plantsoenen was bezig de bloembakken te vei'versen. De gevel van het stadhuis werd weer versierd met Afrikanen. Op de Kruisweg en op het Stationsplein werden voorzieningen getrof fen en het resultaat van alle werkzaam heden was vanmorgen''te zien. Op de Kennemerbrug en op het Kenne- merplein staat een groot aantal masten voor Nedexiandse en buitenlandse vlaggen. Zij, die uit Haarlem-Noord de stad bin nenkomen krijgen dus reeds een prettige indruk. Evenals vorige jaren zijn bij de in- en uitgang van het station pergola's geplaatst en langs de muur van de vx-oe- gere fabiiek van Beijnes wapperen vlag gen. De leden van „Haarlems Entrée" (Sta tionsplein en Kruisweg) komen weer goed voor de dag. Een erepoort is geplaatst en molens draaien. Bewoners van de Grote Houtstraat en de Gierstraat hebben de vlaggen weer uitgestoken en op het Plein zijn masten geplaatst, waaraan vlaggen bevestigd wor den. Ook is het gebouw van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. weer met vlaggen versierd. De burgemeester van Haarlem heeft voor het tijdvak van 14 tot en met 21 Juli het sluitingsuür van de tapperijen in de ge meente bepaald op 1 uur des nachts. Gedu rende dit tijdvak mag in alle tapperijen tot 0.45 uur muziek worden gemaakt of ten ge hore gebracht. V 99 99 De bewoners van het Lorentzplein hebben zich tot de Haarlemse raad gewend met een adres waarin zij protesteren tegen de ver plaatsing van de bushalte van de diensten van Maarse eu Kroon naar hun plein. Deze adressanten hadden zich reeds tot B, en W. gewend, doch dat College heeft op hun verzoek de oude toestand te herstellen de halte bij het Sportfonsenbad af wijzend beschikt. De ondertekenaars wijzen er op, dat in 1948 de bushalte van het Lorentzplein werd verwijderd nadat de bewoners toen ook al geprotesteerd hadden. Het bleek dat het plaveisel van het Lorentzplein niet aan voldoende eisen voldeed om een geregeld busverkeer met halte verantwoord te ach ten. Het is toen reeds voorgekomen, dat in vele woningen zich verzakkingen voor deden, waarvan het herstel met grote kos ten gepaard ging. Toen is toegezegd dat er op het Lorentzplein geen bushalte zou komen zolang dit plein niet geasfalteerd was. In de tweede plaats, zo schrijven de adressanten, moet geconstateerd worden, dat het Lorentzplein tot voor korte tijd een verfrissende oase in onze stad was. Men trof daar een schitterend en voortreffelijk onderhouden plantsoen aan. Nu is daar een wachthuisje neergezet, gedeeltelijk op het trottoir, gedeeltelijk op het grasveld. Kort gezegd moet dit op zich zelf reeds een ont siering, ja een ontwijding van dit prachtige plantsoen genoemd worden. Maar er is meer. Zulk een halteplaats levert een bron van ellende en ergernis op voor omwonen den en voorbijgangers. Geconstateerd is toch, dat dit wacht huisje als urinoir gebruikt wordt, dat de wachtenden op de bus zich in groten ge tale op het gras neervlijen dan wel op de stoep van de bewoners aan de overzijde en daar tegen de tuinhekjes aanhangen, dat er pa pier en ander afval weggegooid wordt en dat er 's avonds dronkemanspar tijen plaats vinden en de grasmat en de beplanting beschadigd en vernield wor- den. Dit zijn feiten, welke sedert het in gebruik nemen van het huisje hebben plaats gehad en ter zake waarvan reeds meermalen de politie is gealarmeerd. Deze laatste erkent de bezwarendoch is bij ge breke aan voldoende personeel niet in staat, de nodige, geregelde contröle uit te oefenen. Voorts wijzen de bewoners erop, dat het wel alleronaangenaamst is, de gehele dag tegen dit weinig fraaie wachthuisje te moeten aankijken en op ieder uur van de dag getracteerd te worden op taferelen, als hierboven uiteengezet, waarbij dan nog maar niet gesproken wordt van het parar deren van de wachtenden langs en het alleronaangenaamst inkijken in de huizen, waardoor het practisch niet mogelijk is, de gordijnen open te laten. Deze klaagzang wordt dan nog aange vuld met een opmei-king over de weinig fraaie vorm van het gewraakte wachthuis je, waarvan ook de doelmatigheid wordt betwist. De bewoners verzoeken de raad met klem de halte elders bijvoorbeeld in het Frederikspark te vestigen. Haarlem: Bos en Vaart-apotheek. Bos en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Apotheek Florijn, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, tele foon 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzen- kade 181, telefoon 23821. In mijn militaire diensttijd zongen wij een zeldzaam schoon lied, waarvan een der coupletten luidde: „De spin die spint zijn web om vliegies mee te vangen, de klein tjes laat-ie door, de groten blijven hangen". Nu wil het geval dat het fraaie Openlucht theater te Bloemendaal werkt als een der gelijke zeef om de kunstzinnige of als zo danig bedoelde prestaties te schiften. Is het voor een vlieg echter plezierig om be neden de maat te zijn, omdat het de vrij heid betekent, voor artisten geldt het om gekeerde. En men moet dan ook wel dege lijk in deze pastorale, doch bijzonder veel eisende omgeving een behoorlijk formaat ontplooien om zijn verrichtingen in het web der critische waardering te laten spinnen. Dat de macht der persoonlijkheid, tot ontwikkeling gekomen op basis van een hechte culturele traditie, wonderen kan verrichten hebben wij verleden week bij het solistische optreden van Hima Kesar- codi kunnen aanschouwen. Het Negerballet van Berto Pasuka, dat gisteravond een reeks van vijf voorstellingen begon, gaf er stei-ker nog dan reeds in de gewone schouwburg blijk? van een fundamentele ondergrond te missen. In strijd met de ver wachtingen werd het een kleine teleurstel ling. Een teleurstelling, omdat de indruk van slordigheid, onvermogen en gebrek aan choreografische vormgeving al het an dere overheerste. Een kleine evenwel, om dat de vaak kostelijk verlichte omgeving althans het genot van een schilderachtig kijkspel garandeerde. Hier moet worden toegevoegd, als verzachtende omstandig heid, dat het voor tropische dansers onaan gename klimaat een verkoelende, de spie ren verstijvende uitwerking heeft. Mis schien geldt deze invloed des middags, als de zon belieft te schijnen, in verminderde mate. Bovendien was het gezelschap niet weinig gehandicapt door het uitvallen van één der beste krachten, de jeugdige Vero nica Antia. Hoe dit alles ook zij, het exotische trekt de mensen aan. Het theater was gisteren zo goed als geheel gevuld met meer of min der geestdriftige toeschouwers, onder wie wij staatssecretaris Cals met de burgemees ter van Den Haag en de Markies de Cuevas (van de Grands Ballets de Monte Carlo) bemerkten. Waarschijnlijk waren het de op windende invloed van de sterk x-hythmische muziek van het Afrikaanse tom-tom-orkest en het bonte gewemel van buikschudden de, heupwiegende en armslingerende ge- brondsde figuren in kleurrijke klederdracht die de gemoederen tot een zeker enthou siasme brachten. Speciaal in dit opzicht had het laatste nummer van het program ma het op een onheilspellende Voodoo- ritus afgestemde „Bloed" veel voldoe ning kunnen schenken, ware het niet veel te lang geweest om onophoudelijk te boeien. Eigenaardig genoeg was dit juist bij de voorstellingen in de schouwburgen het zwakste onderdeel. Doch daar is een veel zeggende reden voor op te geven. Thans kon namelijk gebruik worden gemaakt van de scènische mogelijkheden, die Bloemen daal zo ruimschoots te bieden heeft. Alleen de expressionistische groepsbewegingen kwamen hier minder tot hun recht. Bij de andere werken „Max-ktdag" en „De Pro feet" voltrok zich juist het omgekeerde. In deze beide gevallen heeft men te doen met in Westerse theatervormen gestoken Caribische folklore. Men had ze weer tot hxxn natuurlijke staat moeten herleiden om er het gewenste effect mee te bereiken. En men had beter moeten dansen! Desniettemin blijft „De Profeet" het aan zien ten volle waard, niet in het minst door de vooral dramatisch opzienbarende vertol king die Pasuka van de titelrol geeft. Het Petroesjka-achtige tafereel in de gevangenis leed schade door de afwezigheid van een décor, maar ovex'igens ging er weinig ver loren. De sterk aan de Polowetzer krijgs dansen verwante hijgende sprongen van de kring der gelovigen maakte veel indruk. De voorstelling werd na afloop beloond met een krachtig applaus, dat wederom opklaterde na het dankwoord van Pasuka, zodat men mag verwachten dat ook de her halingen veel publiek zullentrekken. DAVID KONING. ADVERTENTIE HAARLEM, 13 Juli 1951 ONDERTROUWD: 12 Juli B. A. L. Kloos terhuis en U. A. L. Rissmann. BEVALLEN van een zoon: 12 Juli J. G. Leemreize-Nijland; 13 Juli E. Ensing-Van der Helm. BEVALLEN van een dochteT: 10 Juli J. A. M. Kottman-Jansen; 12 Juli G. G. Reijnders-Van Trigt, J. W. Boudewijn- Koning, J. G. Leemreize-Nijland: 13 Juli R. Breetvelt—Jelsma, C. A. van Rossum-Dui- venvoorde. OVERLEDEN: 11 Juli J. Dikkeboom, 49 j., Schotersingel; 12 Juli N. Ravesloot, 68 j., Kamper laan, E. Terhorst-Tasch, 49 j., Gast- huisvest. Een tien ton zware stalen as wordt in een vrachtvliegtuig gehesen op het vliegveld van Philadelphia. De as, een kolom staal van 32'/2 voet lang, is het zwaarste machine onderdeel, dat in Amerika ooit door de lucht werd vervoerd. Het gevaarte was bestemd voor Los Angeles en de 3000 mijl daarheen werden afgelegd binnen twaalf uur Dezer dagen werd uit de pastorie van de R.K. kerk aan de Kleverpar' weg te Haarlem een bedrag van 300 gulden ontvreemd. Bij het onderzoek van de Haarlemse recherche bleek, dat op dezelfde wijze een inbraak was gepleegd in de pastorie van een R.K. kerk te Amsterdam. Gisteren heeft de re cherche in Noordwij k de 29-jarige kellner A. A. R. aangehouden als verdacht van deze diefstallen. Deze man was goed bekend in de pastorie op de Kleverparkweg, omdat hij daar al eens eerder had ingebroken. De ver dachte is opgesloten, maar heeft nog niet bekend. ZONDAG 15 JULI 1951. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7.30: Dr. A. J. Rasker, Avondgebed in de Brouwerskapel. Zondag 10: Dr. J. de Graaf, H. Doop. 7: Bijzondere Dienst. Ds. W. G. Overbosch, A'dam. Organist: H. Lasschuit Zangdienst aanv. 6.40. Nieuwe Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 9 en 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Oosterkerk 10: Ds. G. Koch. Kapel Sarepta. 9.30: Dhr. J. de Nie, Kinderkerk. 10.45: Br. Oostenrijk. Bakenes- serkerk. 9.30: Kinderkerk. 10.30: Centrale Jeugdkapeldienst. Ds. B. van Gelder. Dia- conessenhuis. 4.30: Dr. A. J. Rasker. Rust huis Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel zie Bakenesserkerk 10.30. Be gijnhofkapel. I.K.O.R. 8.30: Heruitzending (geen dienst). Ver. van Vrijz. Hervormden. Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Alle- Dag-Kerk. Naast de wijdingsstonden, in de Waalse Kerk, Broederkerk en Grote Kerk, is a.s. Woensdagavond in de Waalse Kerk, 7uur de dienst, geleid door Ds. J. Baudraz en Ds. H. Schütz, twee-talig, nl. Frans en Hol lands. Church of England (Kinderhuissingel) July 15th 3 p.-m. Evensong, Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. L. Vroegindewey, Papendrecht. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W. F. Kloos, Gouda. Woensdag 8: H. van Doox-n, Heiloo. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemendaal met het Amerikaanse Youth-for-Christ-team. Rev. Walter Frank, J. Visser en Tom McNutt, U. S. A. 5: Evan gelisatiesamenkomst, H. v. d. Brink. 8: Geen jeugdbij eenkomst wegens Youth-for-Christ- tentcampagne. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Se- vensma. Evangelist te Amsterdam. Vrije Evangelische Gemeente, Bakenessei-gracht 65. 9.30 en 5: Ds. F. J. Nijkamp. uit Utrecht Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daal der. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds, J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. 10: Ds. L. Hoox'weg Jx\ 5: Ds. J. A. Tiemens. Wilhelminakerk. 10: Ds. A. Bx-oek, van Onstwedde. 5: Ds. S. J. Popma, van Am sterdam. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Gemeente, Riddei'straat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Woensdag 7.30: Dr. C. Steenblok, van Gouda. Oud-Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Pinkstergemeente, ge bouw Immanuël, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Openbare samenkomst. M. v d. Slxtis, Am sterdam. 7.30: Dezelfde. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. Gebouw „Salem", Bakenessergracht 65. 8: Jeugdsamenkomst. Ned. Chr. Gemecnschaps- bond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Sa menkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken) Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 ADVERTENTIE Voor verhuizingen groot en klein is Rozenstraat 13 - Haarlem - Tel. 20020 12525 ADVERTENTIE DE STOFZUIGER SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 - Kruidbergerweg 51 Telefoon 16990 - 17696 Spaarne 3 Vanaf 2.50 per week. Ook voor reparatie en onderdelen van alle merken. ADVERTENTIE Rick schoot in de lach, toen hij Bunkie daar zo zag staan, als 'n piezelig klein dwergje, en zijn bedremmelde gezicht zag. „Sta niet zo te lachen, help me liever!", riep Bunkie. „Wat is er gebeurd met me?" Rick hurkte op de grond en keek de ontdane Bunkie aan. „Wees maar niet bang Bunkie," zei hij. „Ik heb je alleen maar 'n beetje kleiner getoverd, zie je." „Getoverd?", zei Bunkie. „Wou je soms vertellen, dat jij kan toveren?" „Nou, dat zie je!", lacht Rick. „Vind je 't niet leuk?" Bunkie keek, of hij 't niets naar zijn zin had. „Neeik vind 't helemaal niet leuk! Ik wil niet zo raar klein zijn!" „Nou, stil maar", zei Rick. „Ik zal het wel veranderen. Wil je misschien liever erg groot zijn, een echte reus? Dat kan ook hoor. Kijk, zie je dit stokje in m'n hand? Daarmee zal ik je nou even groot toveren, zo groot als je nog nooit bent geweest. Let maar op!" Hij tikte met het stokje tegen Bunkie en. 10 en 5.30:: Samenkomst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Gemeente der Heeren, geen dienst wegens Doopdienst in de Noorderstraat 37-38, Amstex-dam. Ge meente van Christus. Ged. Oude Gracht 47. (achterzaal). 10.15: Eredienst met Avond maal en Preek. 19: Aanbidding met Evange lieprediking. Donderdag 20: Bijbelstudie (in de voorzaal) met gelegenheid om vragen te stellen. Vrijdag 16.30: Kinderbijbelklas. Chris ten-Geloofsgemeenschap, (Pentecostal) 10: Samenkomst in geb. Rosenhaghe, Hoofman- straat. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27, Donderdag 8: Bidstond Gax-enkokerskade 27 Pinksterevenangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. 7: Volle Evangeliepre diking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdings- dienst, 12: Zondegsschool. 8: Verlossingssa- menkomst. Donderdag 8: Grote Verlossings samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Scien ce. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: En gelse Taal. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. Tot nader aankondiging geen dienst. Theo- logisch-Philosofisclie beschouwingen met re pliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Broedergemeente, Pax-klaan 34. Zatex-dag geen Litxxrgische Zangdienst. 8: Fa. milieavond Ripperdastraat 8. Zondag 10.45: Ds. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. A. J. Rasker, van Haarlem. 7: Ds. G. Koch, Dankzegging H. Avondmaal. Immanuëlkerk. 10: Dr. M. v. d. Voet, H. Av. Ned. Prot, Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. Hoekema. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Wijdingsdienst. 12: Kindersamenkomst. 7: Openluchtprediking op het Soendaplein. 8: Openbare samenkomst. Leidsters Majoor A. C. E. Wijkhuizen en Kapiteine H. Wee nink. Alg. Chr. Jeugdgemeenschap „Gideon" Achterweg 2 A. 4.30: Tent-kinder-ralley met de Y. F. C. op de Garenkokerskade. 21 Juli geen clubs. 4.30: Tent-kinder-ralley voor alle kinderen o.l.v. Amerikaanse teams. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. Tiemens. 5: Ds. A. Broek, van Onstwedde Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. v. Nieuwen- huijzen H. Avondmaal. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. v. d. Vlugt, Bloemendaal. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, voorg. van de afd. H'stede. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. S. J. Popma, Amsterdam. 5: 5: Ds. J. A. v. Arkel. Koediefslaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Prof. Dr. N. H. Ridderbos, Am sterdam. Camplaan. 10: Px-of. Dr. N. H. Rid derbos, 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. He renweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost, H. Avondmaal. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong Vooi'g. O. R. G., Haarlem BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Pot- gieterweg 4. 10.30: Dr. H. Faber, Hv„ Was senaar. Geref. Kerk. 8.45, 10.30, 3.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1, 10.30: Gez. H. Mis Woensdag 19.30: Gene zingsdienst en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. E. L. Smelik, uit Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. H. Hodiomijono, van Djokja. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. A. Kx-omhout. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D. Zwart. Geref Kerk (Art. 31) 11 en 4.30: Ds. W. Vis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. A. van Biemen, Bentveld. „De Toorts" 10: Ds. P. A. Tichelaar. „De Kapel" 5: Ds. S. S. M. Aertsen, Amsterdam-West. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. H. Av. 7: De zelfde. H. Av. en Dankzegging. West. Ko ningin Emmaschool, Raafstr. 9 eix 10.30: Ds. L. Th. A. v. d. Marei, van Wezepe. Evange lisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: de Joodse broedex's Dan. Gutter, zendeling onder Is raël, en helper uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. Medewerking v. h. kerkkoor. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Pa rochie H. Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 6.30, 7.30, 9 en 10.15 Hoogmis: N.m. 7: Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. E. Pot, van Haarlem. 19: Ds. H. S. Kalf. Jeugd dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. Th. Ruys Jr. Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J- Vex-leur Geref. Gem. 10 en 4: Ds, K. de Gier Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdiénst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H, Wb Eerland,

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6