BRANDSTOFFEN Verhuizingen-Verpakkingen Pianotransport Meubelopslag Versterking van kabelnet verschaft Haarlems Energiebedrijf volop werk WIJ VERHUREN STOFZUIGERS Fa F. Damiaans en Zn Met Dukel aan de kop kan er nog van alles gebeuren inditspectaculairetournooi imse Beurs Kort en Bondig HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Betere electriciteitsvoorziening rAan de Bandoengstraat komt een groot transformator station Kopermijnen onder de stad Kom van Spaarndam voor alle verkeer afgesloten Beiaardconcert op Zaterdagavond Baders in de olie Santpoort Heemstede „Res Nova" ging uit Zandvoort Vurige galjoenen voor Zandvoortse kust Twee officieren van de luchimacht in arrest Benelux-vertegenwoordiging op grondstoffen-conferentie ZIJLVEST 41, HAARLEM - TELEFOON 12456-14155-11141 Damkampioenschap Haarlem en omstreken Roozenburg onbetwist de sterksfe man Europese jeugdbeweging houdt een internationaal kamp Militaire inspanningen van Europese pact-landen Schadeloosstelling voor aan deelhouders Javase Bank SCHEEPVAART fJleti-Seudce VBIJDAG 3 AUGUSTUS 1951 5 De knappe koppen van het Haarlemse Energiebedrijf houden zich reeds geruime tijd intensief bezig met de voorbereiding van de grote verbetering van de electri citeitsvoorziening van de Spaarnestad, waarvan de eerste étappe in 1953 haar beslag zal krijgen. Reeds wordt uitgedokterd hoe de der tien centimeter dikke 50.000 volts voe- dingskabeis van het onderstation aan de Oudeweg naar het volgend jaar te bouwen 50 KV-station aan de Bandoengstraat in Haarlem-Noord zullen worden gelegd, welke apparaten en materialen zullen worden aangekocht, op welke wijze het omvangrijke werk het best kan worden uitgevoerd, hoe men de versterking het voordeligst kan financieren, kortom: men wordt geheel in beslag genomen door de talloze problemen die met deze dringend noodzakelijke uitbreiding samenhangen. Dringend noodzakelijk: want het is be kend dat de Haarlemse centrale reeds^lang constant overbelast is, dat er vrijwel geen reservecapaciteit aanwezig is en dat boven dien het machinepark door de oorlogsom standigheden niet tijdig vernieuwd is kun nen worden. Daar komt nog bij, dat in Haarlem thans zoveel electrische energie wordt ver bruikt, dat het bestaande 6.000 volts kabel net ternauwernood bij machte is deze te vervoeren. Daarom heeft men het volgende uitge dacht: de stad wordt in vier sectoren ver mei een spanning van 50.000 Volt omge- formatorstation zullen krijgen. In dit trans formatorstation wordt electrische energie met een spanning van 50.000 Volt opge- vormd tot energie met een spanning van 6000 Volt en vandaar uit, via het bestaande (en uit te breiden) 6000 V. kabelnet( naar de thans reeds aanwezige 6000 Volt trans formatorstations gevoerd. Van deze laatste stations uit wordt de energie onder de ge- bruiksspanning (220/380 Volt) naar de consumenten getransporteerd. Begonnen wordt met de sector-Noord, die een deel van Haarlem ten Noorden van de Kloppersingel en een fragment van de Waarderpolder omvat. Deze sector zal over twee jaar onder een spanning van 50.000 Volt gevoed worden Tan uit het (uit te breiden) onderstation aan de Oudeweg en dit laatste station wordt op zijn beurt weer gevoed van uit de Haar lemse centrale en de Centrale te Velsen. Voor de voeding van uit de Centrale-Vel- sen zullen nieuwe 50 KV-kabels naar het onderslation Oudeweg gelegd worden. Thans is de Centrale Haarlem in het on derstation Oudeweg gekoppeld met die van Velsen en Amsterdam, echter alleen voor gezamenlijke stroomlevering aan de spoor wegen en tot onderlinge bijstand in geval van storingen. Hoofdzaak is de versterking van het ka- jelnet. Een leek zou zeggen: wanneer het met één 6 KV-kabel niet meer gaat, waar- >m dan niet een tweede of een derde daar- ;aast aangelegd. Maar dat is technisch (en inancieel) niet mogelijk. „Men zou ware [opermijnen onder de stad aanbrengen", zegt ons de heer Rijkeboer, de man aan wie n het bijzonder de zorg voor het kabelnet s toevertrouwd. Het is voordeliger van een centraal punt uit in dit geval het PEGEM-onderstation aan de Oudeweg, dat op kosten van de gemeente Haarlem thans voor dit doel wordt uitgebreid met 50 IV-kabels naar enkele stations in de stad Ie gaan, om van daaruit de energie te dis tribueren over het bestaande net. Die onderstations zijn op zichzelf ook al geen peuleschilletje: dat in de Bandoeng straat krijgt een globale oppervlakte"^van achthonderd vierkante meter en een hoogte van bijna tien meter. De transformatoren zijn reeds in Nederland besteld. Van de Bandoengstraat af zullen kabels worden gelegd 6 KV naar de Waarderpol der. waardoor ook de industriële energie behoeften voor lange tijd zullen zign veilig gesteld. Tenslotte zullen de veiligheidsmaatregelen wat de stroomvoorziening in Haarlem- S7oord betreft worden afgerond met de aan leg van een aantal verbindingskabels tussen de 6000 Volt stations in dat stadsdeel en bet centrum, waardoor in geval van nood het Noorden via het centrum van de oude centrale uit kan worden geleverd (althans voor een gedeelte) en omgekeerd ook het centrum via de Bandoengstraat kan worden bereikt wanneer daar iets mis is. Wanneer men met Haarlem-Noord klaar is komt het Zuiden en Heemstede aan de beurt. Het onderstation komt daar wij zigingen in de loop der jaren uiteraard voorbehouden aan de Linnaeuslaan op de plaats, waar nu de manége is gevestigd. Daarna schieten de sectoren I en III over: iet Westen en het Oosten, die elkaar in de linnenstad raken. Maar hoe het dan zal gaan is nu nog moeilijk te zeggen. Sector IV, het Zuiden" en Heemstede, zullen even als Haarlem-Noord energie uit het onder station Oudeweg betrekken. Maar of tegen die tijd de Haarlemse centrale nog in staat is om de resterende stadsdelen zelf te leveren of dat van een eigen opwekkingsbedrijf moet worden af gezien om alle stroom van het PEN in te kopen en door te leveren, dat weten zelfs de knappe koppen van het G.E.B. nog niet. Die moeten voorlopig woekeren met de vijf millioen die de gemeenteraad voor dit grootse werk heeft toegestaan, maar die gauw genoeg verbruikt zullen zijn nu de materialen zo duur zijn, dat een meter 50 KV-kabel al bijna tachtig gulden kost, on gerekend de kosten voor het leggen er van. Met ingang van Maandag 6 Augustus zal die kom van Spaarndam, in verband met de bouw van twee nieuwe bruggen en de uit voering van andere werkzaamheden, voor alle verkeer worden afgelsoten. Tot nu toe konden personenauto's, moto ren en fietsen Spaarndam nog via een twee tal noodbruggetjes passeren; deze worden echter verwijderd, waardoor het verkeer geheel zal stilliggen. De werkzaamheden zullen drie a vier weken duren. ADVERTENTIE GED. OUDE GRACHT 52 tegenover de kerk TEL. 12762 4.60 per maand. Min. 2 maanden. Rep. vrjj. Zaterdagavond geeft de heer B. J. van der Veen, stadsbeiaardier te Alkmaar, 'van acht tot negen uur een concert op het klokken spel van de Grote Kerk op de Grote Markt te Haarlem, Hij speelt na een improvisatie: Des zomers van Cath. van Rennes; Reislust van M. H. v. 't Kruis; Faria van J. Erich; Sarabande en Menuet van B. J. van der Veen; Edelweisz van M. Penschel; My Old Kentucky Home van S. C. Forster; Intermezzo uit „Cavalleria Rusticana" van Mascagni; Menuet van Jef van Hoof; voorts de oud-Nederlandse liede ren Het kwezelken, De scheresliep en 'k Heb mijn wagen volgeladen. Met een Ciaconna over het thema „Wass Gott thiut" (improvi satie) besluit hij. Bij de berging van het Engelse tankschip „War Diwan" dat tijdens de oorlog in de Wielingen op een mijn liep en zonk, is een hoeveelheid olie ontsnapt die zich over het wateroppervlak verspreidde. De Zuid- Westenwind dreef de olie naar de Walcherse kust, zodat de talrijke baders gedwongen waren het water te verlaten. Kip voor Tito. Ter gelegenheid van de viering van de tiende verjaardag van de revolutie in Bosnië heeft maarschalk Tito een bezoek gebracht aan dit gebied. Te Kozara werden maarschalk Tito (met sigarettenpijpje) geschenken aangeboden, waaronder een kip. PALINGDIEF OP DE KERMIS. Een Spaarndamse palinghandelaar moest Donderdagavond constateren, dat van zijn stalletje op de Santpoortse kermis zeven a acht pond van deze gerookte lekkernij ver dwenen was, zonder dat de kasmiddelen daar enige geldswaarde tegenover konden aantonen. De politie tracht uit te zoeken, wie het verschil niet weet tussen mijn en dijn. JONGEDAME VIEL UIT DE SCHOMMEL". .LUCHT- Op het Santpoortse kermisterrein is Donderdagavond omstreeks half elf een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed afliep. Een 21-jarige Beverwijkse, C. M. S., viel, doordat zij zich niet goed meer vast kon houden, uit het schuitje van een lucht- schommel en kwam op het latwerk van de ombouw terecht. Een Santpoortse arts constateerde enige gekneusde ribben en een inwendige bloeduitstorting. Hij heeft het slachtoffer per taxi naar huis laten brengen, waar zij zich onder behandeling van haar huisdokter heeft gesteld. Niet minder dan 250 kinderen van de buurtvereniging „Res Nova" hebben gisteren een onvergetelijke dag gehad. Met zes grote touringcars hebben zij een mooie tocht door het land gemaakt en bij de terugkeer van het. gezelschap werd het opgewacht door de R.K. harmonie „St. Michaël". Onder de klan ken van vrolijke marsen trok de stoet naar het Res Novaplein, waar de vele hun kinde ren wachtende ouders een gezellige drukte te weeg brachten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Roelof, z. van H. de Jong en W. Tamming; Theodoor Constantijn, z. van. G. J. Kuijpers en E. H. van Houten; Elisa beth Johanna Margaretha, d. van G. Vlieger en M. J. de Vries; Johannes Maria, z. van H. B. M. Schumacher en J. M. Ch. Duindam. ONDERTROUWD: B. H. Eijsbouts en A. Hospes; A. Koren en M. Tandy; W. J. Pollé en J. C. Th. van Empelen; J. Th. Teeuwen en G. P. M. Draijer; H. J. Bijleveld en B. J. Jonge Poerink; S. Hovingh en V. Rooseboom. GETROUWD: J. W. Falkenburg en M. P. V. Sollewijn Gelpke; F. Hage en W. C. Verhulst OVERLEDEN: C. E. de Vries. 75 j.; H. J. van Zalen, 82 j.; J. E. Heenk, 80 j.; Wed. A. C. AdrianMeijster, 78 j.; B. Eikelenboom— Wonink, 54 j. Het derde vuurwerk in dit seizoen, door de Vereniging tot viering van nationale feestdagen (V.V.N.F.) aangeboden, zal worden afgestoken op Zaterdag 11 Augus tus om tien uur op het strand te Zandvoort. Als speciale attractie heeft Kat's vuur werkfabriek te Leiden een nummer inge last dat bestaat uit een strijd van galjoenen op zee. Vorig jaar wekte een soortgelijk programma-onderdeel algemeen grote be wondering, doch thans zal dat veel groter opgezet worden uitgevoerd, hetgeen volgens insiders een adembenemend schouwspel zal opleveren. Mejuffrouw <7. van der Linde, Kringsecre- flresse van het Nederlandse Rode Kruis in vetijsel, die na een excursie in de omge- van Brand (Vorarlberg) wordt ver- "sC en naar wie Oostenrijkse reddings- P°epe?i zowel als militairen van het ranse bezettingsleger tot nu toe vergeefs hebben gezocht. 's-GRAVENHAGE. (ANP). Op grond van het vermoeden dat zij onregelmatig heden hebben gepleegd, heeft de chef van de luchtmachtstaf zich genoodzaakt gezien twee officieren in voorlopig arrest te doen stellen. Hangende het onderzoek kan men van de zijde der luchtmacht geen nadere inlichtingen verstrekken. BRUSSEL (Belga). Zal het de Bel gisch-Luxemburgse economische unie en Nederland gegeven zijn, niet langer afzon derlijk, maar onder het etiket „Benelux" vertegenwoordigd te zijn op de „Interna tionale Grondstoffen-conferentie" (I.M.C.) en er bijgevolg de rol spelen, die aan de derde economische mogendheid van het Westen toekomt? Deze vraag zal in de komende weken worden beslist. In Brus selse kringen helt men over tot de mening, dat het antwoord bevestigend zal zijn. De centrale groep van de I.M.C.toen maals bestaande uit afgevaardigden van Frankrijk, de Verenigde Staten en Groot- Brittannië, heeft zich over dit verzoek be raden; één van haar leden heeft bekend gemaakt, dat aan dit verzoek slechts gevolg kan worden gegeven, zo de Benelux-part ners het eens zouden worden aangaande het voldoen aan de volgende voorwaarden: indiening van een gemeenschappelijke lijst der behoeften en vertegenwoordiging door één afgevaardigde samen met één plaats vervanger. De permanente gemengde commissie, die tot taak had te Brussel na te gaan in hoe verre het mogelijk was aan deze eisen te voldoen, is het eens geworden over de wijze waarop de globaal toe te stane hoeveel heden van bepaalde schaarse grondstoffen tussen de Benelux-landen onderling zullen worden verdeeld. Ook bleek het mogelijk tot overeenstem ming te geraken inzake een systeem van enkelvoudige vertegenwoordiging, krach tens hetwelk de eigenlijke afgevaardigde zal worden aangewezen door de belang rijkste parner (als producent of als ver bruiker) terwijl de keuze van de plaats vervangers aan de andere partner zal wor den overgelaten. ADVERTENTIE Welke tak van dienst U ons ook opdraagt, elk werk wordt door ons tot in de perfectie verzorgd. VRAAG ONS EENS INLICHTINGEN! ADVERTENTIE 3-3# Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned .Scheepv.Unie H. V. A Deli My Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 87# 87% 173 173 227# 228# 164# 164# 157# 158# 289 289 100 gb 101 166 166 136# 137 111# 113 79 gl 77 152# 152# 150 156 156# 156 50% 51# 58% 59# 46 46# 72% 73# 45 44# 46# 47tf Door de twee overwinningen, die Dukel op De Jong en zijn zoon Yme, in de voor laatste ronde van het damtournooi om het kampioenschap van Haarlem en omgeving bevocht, is de spanning nu „tot de laatste zet" verzekerd. Roozenburg is ongetwijfeld de sterkste speler in dit tournooi, maar de IJmuidenaren en Sluiter zijn goed op dreef. Bovendien verspeelde Roo zenburg een kostbaar punt in de voorlaat ste ronde aan de H.D.C.'er Sluiter, die tot nog toe nog niet één partij verloor. Doordat Laros in een grandioze partij de Oosterkwartier-speler Abe de Jong klopte, gaat de strijd nu nog tussen de twee D.C. IJ.'ers en wereldkampioen Roozenburg. En het toeval wil dat in de laatste ronde Roo zenburg en Laros elkaar ontmoeten, Dukel is uitgespeeld. Wint Roozenburg dan is hij kampioen en Dukel tweede; wordt de partij Roozenburg Laros daarentegen remise, dan moet er een herkamp tussen Dukel en Roozenburg plaats hebben om de titel van Haarlem en omgeving. Als Laros wint dan is Roozen burg uitgeschakeld en moeten Laros en Dukel herkampen. Het verloop van de ronde 8 5 2 1 12 7 4 3 0 11 7 4 2 1 10 7 2 5 0 9 6 2 2 2 6 7 1 4 2 6 7 1 4 2 6 7 1 0 6 2 6 0 0 6 0 De Velsenaar Yme de Jong trachtte de fors optredende Dukel te stuiten door het spel te brengen in het „klassieke" genre. Opbouw-moeilijkheden vergden echter veel tijd en zoals meer voorkomt, als de pro blemen zich gaan opstapelen: De Jong werd het slachtoffer van een foutief zetje en kon direct opgeven. Met twee vrije stukken naar de damlijn kon Sluiter oprukken en de „schijven-goo chelaar" Roozenburg wist het materiaal- voordeel wel zo in stelling te brengen dat Sluiter meer dan tevreden mocht zijn met remise. Daarna kon Dukel zijn afgebroken partij tegen Abe de Jong uitspelen. Toen de wedstrijdleider bij het hervatten van de partij A. de Jong (O.K.) (wit) Dukel (zwart) bekend maakte, dat de wit- speler als sluitzet 38-33 had afgegeven, kon Dukel zo goed als zeker een overwinning noteren. Met behulp van secondanten uit de D.C.IJ.-familie was inderdaad na uren lange studie en een scherpe analyse een zekere winst vastgesteld. De stand in het afgebroken eindspel is: Wit: 24, 30, 31, 35, 36, 37 en 38. Zwart: 3, 5, 11, 14, 18, 22, 27. Na 38-33 won zwart als volgt: 14-19. 24x 13, 18x9, 30-24, 9-14, 33-29, 11-17, 31-26, 5-10 (belet 35-30 wegens 14-19), 29-23, 3-8, 36-31. (Volgens de toeschouwers was 37-31 I kansrijk.) 27x38, 37-32> 8-12, 32-27, 22x31, 26x37, 17-21, 35-30, 10-15, 30-25, 21-26, 25- 20, 14x25, 23-19, 26-31, 37x26, 36-41, 19-14, 25-30, 15-20 en 41-47 en wit geeft op. De stand der deelnemers is nu: gesp. gew. gel. verl. pt. Dukel, D. C. IJ Roozenburg, O. K. Laros, D. C. IJ. Sluiter, H. D. C. W. de Jong, O. K. Y. de Jong, Velsen Willemse, St. Bavo Abe de Jong, O. K. Postma, D. C. IJ. Zaterdagmiddag wordt in de Ripperda- kazerne te Haarlem de uitgestelde partij tussen W. de Jong en T. Postma gespeeld en Maandagavond volgt de laatste ronde met de partijen LarosRoozenburg, Slui terW. de Jong, A. de JongWillemse en Yme de JongPostma. Voor deze beslis sende partijen bestaat grote belangstelling uit dammerskringen in Haarlem en om streken. De internationale beweging van de Euro pese jeugd, de „Mouvement Jeune Europe" organiseert van 3 tot 8 Augustus te Nennig in het Saargebied een internationaal kamp. Ongeveer 600 jonge Europeanen, komen de uit alle West-Europese landen, zullen gedurende korte tijd in een Europese ge meenschap tezamen leven. Het kamp is tegelijkertijd een afbeelding van de toe komstige Europese federatie; zo zal men er een Europese markt en een Europese bank met Europese munten vinden. Naast de symbolische demonstraties, welke ge houden zullen wox-den, valt de nadruk van dit kamp op de kadervorming der deelne mers, welke allen een meer of minder be langrijke post in de beweging innemen en waartoe, naast de interne discussiegroepen onder andere de volgende persoonlijkheden het kamp zullen bezoeken teneinde er een lezing te houden: de ministers Hoffmann en Muller uit het Saargebied, de consul van Frankrijk Tersack, de Franse hoge Commissaris van Duitsland, de president der Pan-Europa Beweging graaf R. Cou- denhove-Kaiergi, de president der Union Européenne des Fédéralistes, de heer PI. Frenay, oud-minister van Frankrijk, de professoren Christoffel (Bern) en Bolis (Rome) en anderen. Door de regeringsmaatregelen is de Brandstoffen- handel genoodzaakt alle leveringen na 1 Augustus 1951 UITSLUITEND uit te voeren tegen de nieuwe vastgestelde prijzen. FEDERATIEVE KRING VAN BRANDSTOFFEN- HANDELAREN IN HAARLEM EN OMSTREKEN Verdubbeling productie in laatste twee jaar WASHINGTON, Augustus (Reuter) Volgens het driemaandelijkse rapport van de E.C.A. aan het Amerikaanse Congrps hebben de Europese landen van het Atlan tische Pact hun militaire productie in de afgelopen twee jaar meer dan verdubbeld en wordt een nieuwe verdubbeling in het komende jaar verwacht. „Engeland en Frankrijk leverden de grootste prestaties", aldus het rapport. „De Marshall-landen dienen de aanzienlijke verbetering in hun positie te behouden, waartoe de productie methoden zowel als de gröndstoffenvoor- ziening verbeterd moeten worden. Na aftrek van de uitgaven voor de lands verdediging is het productiecijfer per hoofd in de landen van het Atlantisch pact ech ter nog slechts 530, vergeleken met 1840 in de Verenigde Staten". Het rapport legt er de nadruk op dat de Amerikanen de bijdragen van de West- Europese landen dienen te zien in verhou ding van het nationale inkomen. Het is niet voor elk land mogelijk een zelfde aandeel bij te dragen als Amerika, zonder de eco nomie in gevaar te brengen. Voor het eerste kwartaal van 1951 no teert het rapport de volgende vooruitgang in West-Europa: Industriële productie: 39% hoger dan de vooroorlogse periode en 15% meer dan het eerste kwartaal van 1950. Staal: Ruim 10% hoger dan in hetzelfde kwartaal van 1950 en dicht bij het record kwartaalcijfer. Grondstoffenschaarste maakt de voor uitzichten voor een verdere stijging hier onzeker. Landbouw: Totnogtoe is de productie ge leidelijk vergroot, doch een verdere toe neming in dit jaar is onwaarschijnlijk. Vol gens de verwachtingen zal het totaalcijfer dat van voor de oorlog met 10% overtref fen, doch zal de hoofdelijke productie iets lager zijn. Electriciteït: Productie 14% boven die van het eerste kwartaal van 1950. DJAKARTA, 3 Augustus (Aneta). De Indonesische regering heeft bekend ge maakt dat zij, voorafgaande aan een dezer dagen bij het parlement in te dienen „wet nopens de nationalisatie van de Javase Bank", de houders van aandelen, respectie velijk certificaten van aandelen van de Javase Bank in de gelegenheid stelt, om tot 1 October hun stukken te verkopen aan de republiek Indonesië tegen een koers van 120 procent Nederlands courant, of in be paalde gevallen tegen de koers van 360 procent in roepiahs. Alle kosten, die op deze transactie be trekking hebben, komen voor rekening van de republiek Indonesië. ADVERTENTIE STATIONSPLEIN 6 - TEL. 21750 Speciaal adres voor Babmi goreng - Nassi goreng Loempia's met taugee en satee babi. Abbelcerk, 1 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Amstelland, 2 Montevideo very/. Arendsdijk, 1 v. Rio Grande do Sul n. Montevideo Arnedljk, 1 v. Tampa. Annenkerk, 1 te R'dam. Aalsdiik, 1 900 m. W. Lands End. Alcyone, 1 60 m. N. Chagos. Amsteldiep, 1 500 m. W. Valencia. Amstelstad, 1 375 m. NW. Finisterre. Antonia, pass. 1 Singapore. Alderamin, 1 340 m. Z. Cp. Race. Amstelvaart, 1 750 m. O.NO. Bermudas. Atlantis. 31 te Colombo. Andijk, 1 te Hamburg. Aldabi, 2 v. Santos n. Montevideo. Almkerk, pass. 2 Guardafui. Alnati, 2 te Bahia. Alphacca, 2 v. New York n. Buenos Aires. Arendskerk, pass. 2 Balearen n. Antw. Arundo, pass. 2 Lizard. Alblasserdijk, pass. 2 Tortugas eil. (Florida). Aardljk, 2 te Antwerpen. Abbedijk, 3 te Antwerpen. Agamemnon, 3 v. A'dam n. Georgetown. Alpherat. 2 van Montreal n. Nederland. Alnati; 2 v. Bahia. Billiton, 2 v. te Soerabaja verw. Bloemfontein, te Kaapstad verw. Boissevain, 1 v. Manilla n. Hongkong. Bonaire, 1 v. Trinidad n. Paramaribo. Borneo, 29 te Belasan. Breda. 1 270 m. NO. Guadeloupe n. Curagao. Bali, 2 rede Djakarta. Bennekom, pass. Ouessant. Beverwijk, 3 Paramaribo verw. Britsum. 2 v. Baltimore n. Nederland. Blijdendijk, 1 te Baltimore. Ceram, 1 v. Bombay n. Aden. Cleodora, 1 v. Djibouti n. Aden. Coryda, 1 420 m. ZW. FayaL Castor, 1 v. Port of Spain n. Georgetown. Caltex The Hague, pass. 2 ten ZW. Galeta eil. Clavella, 2 v. Bombay n. Menaelahmadi, Duivendijk, 1 660 m. W.ZW. Ouessant. Delft, 2 v. Arica n. Pisco. Danae, 2 v. Levant te A'dam. Elmina, 1 dwars Dakar n. Le Havre. Enggano, 1 te Bahrein. Esso Rotterdam, 1 v. Aruba n. R'dam. Edam, 1 480 m. N. Flores n. Antw. Esso Den Haag, 1 925 m. ZW.t.W. Flores. Elmina, 2 dwars Cape Blanco. Eemland, 2 te Amsterdam v. Buenos Aires. Grootekerk, 2 te Antwerpen. Gooiland, 2 v. Recife. Gouwe, pass. 2 Kp. Blanco. Groote Beer, pas. 2 Pantellarla. Gaasterland, 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Graveland, pass. 2 Fernando Noronha. Helder, 1 v. St. Vincent, Hestia, 2 Laguaira verw. Haulerwijk, 1 te R'dam. Minister-president dr. W. Drees en zijn echtgenote, hebben een bezoek gebracht aan de „Ruygenhoek" te Westkapelle, een der 25 kampen van de stichting „Het Vierde Prin senkind". Het s.s. „Zuiderkruis" zal Zaterdag 25 Augustus met ongeveer achthonderd Neder landse emigranten en passagiers naar Nieuw Zeeland vertrekken. Het Permanent Anti-lawaai Comité zal in samenwerking met de politie in de grote steden in het laatste kwartaal van dit jaar een nieuwe anti-lawaai-actie houden. Te Aarle-Rixtel is de 24-jarige mevrouw Van Schayk—Van Houten toen zij een pas gekochte wasmachine wilde aansluiten met de electrische stroom in aanraking gekomen. Zij was op slag dood. Een ondeugdelijke ge- isoleerde draad bleek tie oorzaak van dit ongeval te zyn. HAARLEM EN OMGEVING In de ouderdom van 76 jaar is te Haar lem overleden de heer J. H. Niessen, direc teur van de N.V. Houthandel v.h. D. J. Verwey te Zaandam. De overledene is 55 jaar in de houthandel werkzaam geweest. Voor de oorlog was hij bestuurslid van de Nederlandse Houtbond. Als makelaar in onroerende goederen is voor de Haarlemse rechtbank beëdigd, de gepensionneerde hoofdinspecteur van politie M. Woud. De heer A. E. Meyer, agent van politie te Haarlem is aan het Rijksinstituut tot op leiding van hogere politieambtenaren te Hil versum geslaagd voor het examen van inspecteur van politie. De Haarlemse recherche heeft als ver dacht van verduistering van f 58, ten nadele van zijn patroon, de 28-jarige Haarlemse broodbezorger C. R. aangehouden. Aan de firma C. Lampert te Haarlem is voor f47.873 het leggen van een beton en gresriool plus bestratingswerken te Was senaar gegund. ADVERTENTIE •-* yaif)i\nhöjulérs Reparatie* ZodiJ; rr.i it«79.-'. Telefoon' 5129 Hector, 1 te R'dam. Heelsum, 1 te Savanna. Hercules, 2 te R'dam. Hydra, 1 v. Cartagena n. Guayaquil. Hersilia, 2 te A'dam verw. Hoogkerk, 2 v. R'dam n. Japan. Helicon, 30 n. Philadelphia. Hercules, 2 v. R'dam. Ilos, 30 v. Port au Prince n. New York. Indrapoera, 2 ter hoogte v. Djeddah. Japara (KPM), 1 v. Tjilatjap n. Palembang. Japara (KRL), pass. 2 24 u. Ouessant. Hecuba, 28 v. Demerara n. A'dam. Kertosono, 30 te Djakarta. Kota Baroe 3 te Belawan verw. Kota Gede, 2 v. Port Soedan n. Suez. Kota Agoeng, 3 v. New Orleans te Galveston verwacht. Kieldrecht, 2 te Port Swettenham. Lombok, 29 te Vancouver. Loosdrecht, 2 te Calcutta verw. Loppersum, 1 te R'dam. Lindekerk, 2 te R'dam. Leersum, 1 630 m. O. Kp. Race n. Le Havre. Lindekerk, 1 v. Londen n. R'dam. Luna, pass. 1 Kp. St. Vincent. Lemsterkerk, 2 te Bahrein. Lissekerk, 3 v. Pt. Said n. Genua. Madoera, 2 Koeweit verw. Mariekerk, 1 v. Aden. Mataram, 1 v. Port Said. Meliskerk, 1 te Karachi. Modjokerto, 1 te Sungeigerong. Mentor, 2 te R'dam. Marisa, 1 500 m. NO. Manilla. Marpessa, 1 v. Algiers n. Zahrani. Metula, 1 420 m. NO. San Miguel. Mirza, 1 100 m. W. Gibraltar. Maetsuycker, 31 v. Djakarta n. Fremantle. Mitra, 1 1100 m. W. Bermudas. Maas, 2 te Port of Spain. Maaskerk, 2 te Monrovia. Manoeran, pass. 2 Kp. de Gata. Meerkerk, 2 ter hoogte v. Djeddah. Merwede, vertr. 4 v. Hamburg n. R'dam. Notos, 30 te New York. Nieuw Amsterdam pass. 2 Scilly's. Noordam, 5 22 u. aan Hoek v. Holl. verw., 6 te R'dam verwacht. Omala, 2 te Rastanura verw. Overijsel, 2 te Sydney verw. Oberon, 2 te A'dam. Ovula, 1 150 m. NW. Madoera. Oranje, 2 te Port Said. Pygmalion, pass. 31 Curagao. Prins Willem v. Oranje, pass. 28 Belle Isle. Prins Maurits, 30 v. Toronto n Cleveland. Prins Willem II, 2 te A'dam. Prins Frederik Willem. 1 320 m. O.t.N. Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 1 80 m. ZO. Orkneys. Prins Willem V, pass. 2 Scilly's n. Antw. Polydorus, 2 v. New York n. Charleston. Prins Frederik Hendrik, pass. 2 Belle Isle. Radja, pass. 1 Colombo. Raki, pass. 1 Port Soedan. Rondo, 1 bij Dondrahead. Ruys, 30 te Singapore. Rossum, 3 R'dam verw. Reyniersz, 2 te Menado. Roebiah, 1 te Antwerpen. Rotula, 1 140 m. ZO. SL Paulsrock. Sarangan, 1 v. Genua n. Port Said. Sibajak, pass. 1 Pantelaria. Stad Schiedam, 1 v. Safi n. R'dam. Sibajak, pass. 1 16 u. Kp. Bon. Stad Breda, 1 v. Balboa. Stad Maastricht 2 te R'dam Sumatra, 28 te Seattle. Stad Alkmaar, 1 v. Narvik n. R'dam. Saidja, 1 te Pladju. Saroena, 2 te Balikpapan. Scherpendrecht, 1 450 m. N.NO. Bermudas. Sloterdijk, 1 200 m. W.NW. Dondrahead. Soestdijk, 1 dwars Kp. de Fer. Stentor, 2 te Kavalla verw. Sunetta, 1 540 m. O.ZO. St. Paulsrock. Salatiga, 2 v. Port Isabella n. Manilla. Samarinda, 2 v. Balikpapan n. Makssr. Sibjak, pass. 2 Algiers. Slamat, 1 v. New York te Calcutta. Stad Vlaardingen, 2 v. Vlaardingen n. Narvik. Tjimenteng, 1 v. Singapore n. Lorenzo Marquez. Tamo, pass. 1 Scilly's. Taria, 1 200 m. O.ZO. Malta. Tiba, 1 200 m. N. Madeira. Tiberius, 3 te Port au Prince verw. Tawali, 3 te Boston verw. Teucer, 2 v. Alexandrië n. Port Said. Tjimenteng, pass. 2 Belawan. Tomori, 1 v. New York n. Calcutta. Utrecht, 1 300 m. ZO. Socotra n. Bombay. Volendam, 2 te R'dam. Veendam, 2 v. New York via Quebec n. Bermu das (cruise). Weltevreden, 1 te New York. Willem Ruys, 1 v. Suez. Waal, 2 te Curagao verw. Westland, 2 v. Las Palmas. Wieldrecht (t), 1 v. Beaymont n. Kaapstad. Winsum, 3 v. IJmuiden te R'dam. Zuiderkruis. 2 Halifax verw. Zeeland (SSM), pass. 1 Kp. Finisterre. Zonnewijk, 3 v. Newport News te R'dam. Zaan, 2 v. Mantyluoto n. Zaandam.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7