Devaluatie-geruchten op en om de beurs Groentjes 2ATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Effecten- en Geldmarkt Venetië bracht zwakke Italiaanse films Cricket Wedstrijd Nederland- Zuid-Afrika begonnen Rechter wy st vordering van Ambonezen af Bloemendaal Scheepvaart 11 Het is niet overeenkomstig het journa listieke fatsoen om van alle geruchten melding te maken, maar als op de Am sterdamse Beurs de vaste stemming voor dollar- en internationale fondsen in ver band wordt gebracht met de mogelijkheid Van een nieuwe devaluatie, dan heeft het geen zin dit te verzwijgen, ook al is men overtuigd dat dergelijke geruchten dik wijls alle grond missen en tot allerlei spe culatieve transacties aanleiding geven. Het feit valt te constateren dat reeds geruime tijd voor Amerikaanse waarden op het Damrak grote vraag bestaat. In de eerste plaats is dit het natuurlijk gevolg van de jongste koersstijging op de New Yorkse beurs, waar zowel voor industriële als voor spoorwegaandelen de vroegere hoogterecords zijn doorbroken. Welke in Wallstreet de aanleiding voor deze nieuwe hausse is, willen we ditmaal niet omstan dig nagaan; dat de vrees voor verdere in flatie daarbij een grote rol speelt, mag wel als vaststaand worden aangenomen. Het inflatiegevaar is trouwens een we reldprobleem volgens het dezer dagen ver schenen verslag van het Internationale Monetaire Fonds. Ook al is er in sommige landen wat de goederenvoorziening be treft een zekere verzadiging merkbaar, in breder verband gezien kan nog altijd van een wijd verspreide schaarste aan essentiële goederen worden gesproken, welke wegens de voorrang der bewape ningsopdrachten vooral in de civiele sec tor van het bedrijfsleven gevoeld wordt. Het is duidelijk dat Amsterdam New York in zijn koersbeweging moet volgen, maar als men hier bereid is een agio van 18 20 pet. voor dollarwaarden te betalen, moet daarvoor een bijzondere reden zijn. Die is er in zoverre reeds lang, dat ons bezit aan Amerikaanse waarden niet door aankopen te New York mag worden ver groot. Wat de één hier koopt, moet door de ander worden verkocht en naarmate de vraag hier het aanbod overtreft, is het begrijpelijk dat de Amsterdamse koersen zich verder van de New Yorkse paritei ten verwijderen. Hiermee is echter de vraag niet beant woord waaraan de grote vraag naar dol larwaarden te Amsterdam moet worden toegeschreven. Een technische oorzaak kunnen de aankopen voor rekening van grote concerns zijn, die, evenals Philips dat gedaan heeft, zich in de Verenigde Staten een tegoed willen scheppen. Voorts is het denkbaar dat velen in de toekomst van de Amerikaanse economie meer ver trouwen hebben dan in die van ons land en daarom dollarbelegging prefereren. Maar wanneer, behalve aandelen, ook dol larobligaties worden gekocht en voor laatstgenoemde koersen worden betaald, die het rendement ver beneden de hui dige norm van ongeveer 4 lA pet. doen da len, dan moeten er andere overwegingen aan ten grondslag liggen. Want een op gaande conjunctuur en zelfs een inflatie in de Verenigde Staten doet de gelds waarde van obligaties niet stijgen. En toch zien wij thans de 4 pet. dollarobligaties Philips, aanvankelijk voor 102^ pet. af gegeven, tot 110 pet stijgen. Nog meer op merkelijk is de koersloop van de 3 pet. dollarobligaties Nederland 1947, die on danks de scherpe daling voor guldens obligaties, in korte tijd. van 97 tot boven 100 pet. zijn opgelopen. Weliswaar note ren deze obligaties ook te New York wei nig beneden pari, maar de Nederlandse koper moet' zich dan toch maar met een rendement van amper 3 pet. tevreden stel len, waar men van de guldensobligaties i'A pet. kan maken. Vandaar dat de devaluatiemogelijkheid ter sprake komt. Want devaluatie is de of ficiële wijziging in de koersverhouding tussen de valuta's, waardoor dus, als het de Nederlandse gulden betreft, voor een dollar meer guldens worden ontvangen. Toen op 20 September 1949 de gulden werd gedevalueerd, steeg de dollar van (Van onze correspondent in Rome) Het jaarlijkse filmfestival te Venetië be hoort weer tot het verleden. Indien men slechts rekening houdt met de film, die op de laatste avond werd vertoond, was het zeker geen „sterven in schoonheid". Die film „De stad verdedigt zich" van Pietro Germi kreeg weliswaar de premie voor „de beste Italiaanse film van het jaar", maar was in werkelijkheid van de drie ingezonden werken alleen de minst slechte. De Sica noch Rossellini hadden een film gereed. Germi heeft met „In naam der wet" en „De weg der hoop" bewezen dat hij een film weet te maken, die ondanks evidente gebreken ver boven het middel matige uit gaat. Zijn laatste werk is echter een mislukking. Het is een gangsterfilm naar Amerikaans model, een zwakke imitatie van „Asphalt Jungle". Vier door armoe gedreven ge legenheidsgangsters overvallen gedurende een voetbalmatch te Rome de kas van het stadion en weten te ontkomen met vrijwel alle geïncasseerde gelden, ongeveer vijftien millioen lire. De politie is machteloos, daar er geen sporen zijn en geen der vier ooit met de arm der wet in aanraking is ge weest. De film verhaalt hoe zij door hun angst voor ontdekking tenslotte alle vier hun straf niet ontlopen: een moord, een zelfmoord en twee arrestaties. Ongewild komisch wordt de film wanneer de jongste bandiet, een leerling van een middelbare school, door de politie in zijn eigen huis verrast, zich terugtrekt op de dakrand en dreigt naar beneden te springen, terwijl zijn moeder een lange toespraak houdt om te vertellen, dat zij de schuldige is, omdat zij, toen de jongen een jaar of elf was, geen geld genoeg had om hem de fiets te kopen, die hij zo graag had willen hebben. Gelach ging op in de zaal bij de scène waarin de inspecteur, die naar Amerikaans voorbeeld met zijn hoed op het hoofd in de woon kamer stond te wachten (vrijwel niemand in Italië draagt een hoed, maar zelfs de primitiefste dorpeling zal instinctief zijn hoed afnemen, als hij een drempel over schrijdt) het hoofd ontbloot, wanneer hij de inmiddels door het dakraam weer naar binnen geklommen jeugdige misdadiger uitnodigt hem te volgen. Dit is dan het einde van de film, die weinig waardering vond. Een andere grove fout is het dat men (wat zelfs in de ruwste Amerikaanse film ondenkbaar is) een der hoofdpersonen op de meest realistische wijze ziet wurgen door een boef, die beloofd had hem clan destien naar Corsica te laten emigreren. Om die moordenaars bekommert zich ver der niemand, zodat „de stad" zich aller minst „verdedigt". Zoals wij reeds bericht ten werd de Japanse film „Rasko-Mon" tenslotte met algemene stemmen door de Jury bekroond. 2,65 tot 3,80, waardoor men dus plot seling ruim 40 pet. meer voor rente en hoofdsom van zijn dollarobligaties ont ving. Nu hébben devaluaties deze onhebbe lijkheid dat ze niet van te voren worden aangekondigd. Integendeel, wanneer men er morgen toe overgaat, wordt het voor nemen daartoe 's avonds tevoren nog met nadruk ontkend. Met beschouwingen over de mogelijkheid van devaluatie moet men dus uiterst voorzichtig zijn. Wij geloven wel te mogen zeggen dat ze niet in het voornemen van de Nederlandse regering ligt. Het is echter de vraag of zij door de internationale ontwikkeling der dingen, niet tot devaluatie kan worden gedwon gen, wanneer men op het hoogste niveau tot de overtuiging komt dat als sluitstuk van de getroffen maatregelen belasting verhoging, credietbeperking, verminderde import de koers van de gulden bij zijn werkelijke waarde in het buitenland, moet worden aangepast. Zeker is dat vrije omwisselbaarheid van de valuta's vooi-waarde is van een gezon de ontwikkeling van de internationale handel, die thans door allerlei clandestiene en frauduleuze transacties wordt beïnvloed. Een feit is ook dat onze ruilvoet sinds het begin van dit jaar gedaald is, hetgeen overigens niet heeft verhinderd dat onze export tot eind Augustus aanmerkelijk meer heeft bedragen dan het vorig jaar, n.l. 4589 millioen tegen ƒ3166 millioen. Maar onze import steeg nog meer en wel van 4966 millioen tot 6837 millioen, zo dat het tekort van ƒ1803 millioen tot 2248 millioen is gestegen. Augustus heeft echter bij een nog iets grotere export, te genover Juli een belangrijke teruggang van de import gebracht, n.l. van 906 mil lioen tot 793 millioen en we zijn dus, althans wat de ontwikkeling van onze be talingsbalans aangaat, op de goede weg. Vier wickets neer voor veertien runs Precies om half twaalf hedenmorgen liet de fastbowler Mc Carthy de eerste bal los in de belangwekkende tweedaagse cricketwed strijd tussen Nederland en Zuid-Afrika op het terrein van Rood en Wit aan de Span jaardslaan te Haarlem. Er wordt voor deze ontmoeting zeer veel publieke belangstelling verwacht. Op deze eerste morgen waren de beide tribunes reeds zo goed als geheel door toeschouwers in beslag genomen. Er stond een sterke wind. Zuid-Afrika won de toss en zond het Ne derlands elftal het eerst naar de wickets. Op de laatste bal van de eerste over scoorde Gallois de eerste run. Na een kwartier ech ter waren er reeds twee batsmen verdwenen. Gallois werd op het bowlen van Melle door Van Rijneveld zeer laag bij de grond op prachtige wijze gevangen. De volgende bal van Melle haalde de leg-stump van de juist ingekomen Schuur neer! Om kwart over twaalf was de stand 14 voor het verlies van twee wickets, waarvan J. Visser 8 not out. Om twaalf uur werden er andere bowlers aangezet, te weten Mansell en Tayfield. Het veldwerk van de Zuid-Afrikanen was schit terend. Even later hervatte Melle het bowlen aan het andere wicket en wederom met suc ces. In zijn tweede over nam hij de wickets van De Villeneuve en van Van Weelde, beide voor nul runs. Om tien minuten voor half één was de stand 14 voor 4. Melle bowlde in 6 overs 4 voor 3! Om kwart voor één was de stand 30 voor 8. Visser lbw Thayfield 8, Stolk 0, v. d. Luur 4! Colthoff 5. De laatste 3 wickets werden wederom door Melle genomen. De president van de Haagse rechtbank heeft hedenmorgen, uitspraak doende in het kort geding van enige Ambonezen te gen de Staat der Nederlanden, de vorde ring afgewezen en eisers veroordeeld tot betaling van de kosten van het kort ge ding. Enige Ambonezen hadden de staat ge dagvaard naar aanleiding van een door de regering uitgevaardigd verbod aan de le den van het Bureau der Zuid-Molukken en enige leden van het bestuur der stich ting „Door de Eeuwen Trouw" de woon oorden der Ambonezen in Nederland te betreden. De president achtte het verbod niet in strijd met de vrijheid van iedere burger om in zijn huis te ontvangen wie hij wil aangezien de Ambonezen in Nederland vertoeven als gasten van de Nederlandse regering en zich als zodanig aan de regels van het huis van hun gastheer hebben te onderwerpen. De eisers hebben volgens de rechter niet aannemelijk kunnen maken dat de maatre gelen iets anders beogen dan de handha ving van orde en rust in de kampen. Elina, 13 van Monrovia naar Takoradi. Esso Amsterdam 14 v. Vado te Aruba verw. Edam, 13 te Baltimore. Esso Den Haag, 13 400 m. ZW. Flores. Eendracht, pass. 14 Texel vuurschip. Ena (t), 13 v. Ax-uba te Ent. Erinna, 13 420 m. NO. Okinawa. Gaasterkerk, 13 van East London naar Durban. Grootekerk, 13 van Teneriffe naar Kaapstad. Gordias, 14 Gibraltar verwacht. Gouwe, 13 70 m. NO. Stockholm. Ganymedes, 13 te Paramaribo v. Trinidad. Gaasterland, p. 14 Kaap Verd. Eil. n. Las Palmas. Graveland, 14 v. Rio de Janeiro n. Ilheus. Groote Beer, 14 780 m. ZW. Tahiti n. Wellington. Hersiiia, 14 v. Buenavontura te Esmeraldas verw. Hector, pass. 13 Str. Mesina naar Palermo. Hecuba, pass. 13 Azoren naar Curasao. Heeisum, 13 150 m. Z. Bermudas. Helicon, 13 120 m. ZW. Ouessant. Hydra, 13 540 m. ZW. Flores naar Antwerpen. Haarlem, 14 v. Antwerpen. Indrapoera, 13 bij Ingang Rode Zee. Ilos. 11 v. Curasao te New York. Jagersfontein, 13 van Kaapstad naar Teneriffe. Kedce, 14 Cheribon verwacht. Klipfontein, 13 540 m. O. ten N. St. Helena. Kota Agoeng, 14 v. Aden n. Belawan. Kota Gede, pass. 15 20 uur Kp. Bon. Langkoeas, 13 te Soerabaja. Lawak, 13 van Singapore naar Zamboanga. Loosdrecht, pass. 13 Dondrahead. Lutterkerk, 13 van Kopenhagen naar Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 13 te Rotterdam v. Perz. Golf Loppersum, 12 van Amsterdam te Casablanca. Leuvekerk, pass. 13 Dondrahead n. Cochin. Laertes. 15 te Penang verwacht. Luna, 14 v. Rotterdam n. Malta. Leerdam, 14 v. Rotterdam n. New York. Maaskerk, 13 van Takoradi naar Monrovia. Mapia, pass. 13 Sabang. Maasland, 13 te Amsterdam v. Buenos Aires. Manto, 13 van Rotterdam. Mariekerk, 13 van Rotterdam naar Sydney. Muiderkerk, 13 van Port Said naar Bombay. Maashaven, 13 240 m. Z. Cp. Sable. Macuba, 13 1125 m. ZW. ten W. Madeira. Madoera, 13 180 m. NO. ten O. Minicoy. Metula, 13 100 m. N. Socotra. Mitra, 13 55 m. Z. Kp. St. Vincent. Maetsuycker, 12 v. Fremantle n. Singapore. Malea, 12 te Sydney van Miri. Malvina (t), 14 v. Kaapstad. Markelo, pass. 14 nm. Algiers n. Bordeaux. Nigerstroom, 13 275 m. Z.ZW. Ouessant n. Antw. Noordam, 13 400 m. O. ten Z. Cp. Race. Nieuw Amsterdam, 15 te Le Havre. Ophir, 14 van Belawan te Singapore verw. Orestes, 11 van Houston naar New Orleans. Ovuja ()t), 17 v. Balikpapan te R'dam verwacht. Papendrecht, 14 Trinidad verwacht. Prins Fred. Willem, 15 Antwerpen verwacht, Prins Willem v. Oranje, 13 v. Hamburg n. Antw. Pancius, 13 v. Makassar naar Beleleng. Prins Joh. W. Friso, 13 800 m. NO. Belle Isle. Pygmalion, 15 v. Port of Spain te Paramaribo. Prins Maurits, 14 v. Rotterdam n. Chicago. Parkhaven, 14 nm. v. Pt. of Spain n. Pt Alfred Canada. Prins Alexader, 11 v. R'dam te Montreal. Prins Willem V, 10 te Chicago. Rempang, 13 van Aden. Ridderkerk, 13 van Port Said. Rondo, 13 van Amsterdam n. Balikpapan. Rijnkerk, 13 te Durban. Roepat, 13 90 m. O.NO. Algiers. Ruys, 13 630 m. NO. Tristan da Cunha. Rijnland, pass. 13 St. Paulsrock n. St. Vincent. Rodas, 14 van Port au Prince te Curasao. Rotula, 13 430 m. O.NO. Belem. Roepat, pass. 15 Gibraltar. Saparoea, 13 van Bombay naar Colombo. Schie, 13 van Paramaribo te Amsterdam. Stad Arnhem, 14 te Amsterdam v. Casablanca. Sambas, 14 van Soerabaja te Bandjermasin verw. Saroena, 13 v. Soerabaja nara Singapore. Sigli, 13 te Ogotua. Sliedrecht, 13 200 m. N. Massawa. Soestdijk, pass. 13 Keywest. Stad Breda, 13 475 m. W. Hebriden. Stad Maassluis, 13 van Emden naar Lulea. Straat Malakka, 13 450 m. NW. Tristan da Cunha Sommelsdijk, 13 230 m. W.ZW. Keywest. Sinkep, 14 v. Port Said. Stad Dordrecht, 15 v. R'dam te Palermo verw. Slamat, 12 te San Francisco. Stad Alkmaar, 15 17 u. Hoek v. Holland verw. v. Narvik. Straat Soenda, 13 te Hongkong. Tomini, pass. 13 Gibraltar. Tjisadane, 11 te Yokohama. Tabian, 13 200 m, ZO. Socotra n. Colombo. Tasman, 14 v. Tj. Priok te Belawan verw. Tawali, 13 600 m. O. ten N. Bermudas. Tjimenteng, 13 500 m. N.NO. Tristan da Cunha. Tjipanas, 13 200 m. ZW. Str. Soenda. Tomori, 13 100 m. Z. ten W. Ras Madraka. Tegelberg, 13 540 m. W. Zuidpunt Madagascar. Tiberius, 14 Port au Prince verwacht. Tjiwangi, 13 150 m. O. Hainan. Trajanus, pass. 12 Jamaica. Tamo, 14 dwars Palma. Tabinta, 13 v. Immingham te Sydney. Tarakan, 14 te Antwerpen. Utrecht, 13 330 m. NO. Luzon. Veendam, vertr. 14 v. New York naar R'dam. Volendam, pass. 14 Antlcostl eil, Westerdam, 17 10 u. Hoek v. Holland verwacht. Westland, pass. 13 St. Paulsrock. Willemstad. 13 570 m. NO. Barbados n. Madeira. Woensdrecht, 13 1020 m. NO. Sombrero. Weltevreden, 14 v. Alexandrië. Zeeland (KRL), 13 te Peta. Zonnewijk, 13 130 m. ZW. San Miguel. Zaan, 14 te Zaandam van Kallx. Zuiderkruis, 13 1140 m. WZW Galapagos. Schepen met repatriërenden, emigrerenden en passagiers. Alhena, verm. 14 v. Buenos-Aires n. Rotterdam. Aldabi, 19 te Rotterdam verwacht. Bonaire, 29 Paramaribo verwacht. Boskoop, 14 van Amsterdam n. Guayaquil. Cheshire. 17—18 Amsterdam verwacht. Cottica, 29 Amsterdam verwacht. Groote Beer, 19 Wellington verwacht. Indrapoera, ca. 30 Tandjok Priok verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, Amsterdam survey. Kota Inten, Rotterdam verbouwen. Nieuw Amsterdam. 22 te New York verwacht. Noordam, 17 te New York verwacht. t Oranje, verm. 20 v. Tandjok Priok n. Amsterdam Oranjestad, 30 te Cristobal verwacht Rijndam, vertr. 15 van Rotterdam n. New York. Sibajak, Rotterdam verbouwen. Veendam, 25 te Rotterdam verwacht. Volendam, 15 Montreal verwacht v. Rotterdam. Waterman, Amsterdam verbouwen- Westerdam, 17 Rotterdam verwacht v. New York Willem Ruys, verm. 22 v. Rotterdam n. TJ. Priok. Willemstad, 28 te Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, 21 Papeete Tahiti verwacht. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449 en de Zon dags-, avond- en nachtdienst voor apotheken door de Bloem^ndaalse apotheek (mej. J. M. E. ReyersV, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, telefoon 22181. Alnati, pass. 13 Madeira. Altair, 13 te Santos. Alwaki, 13 van Bahia. Albireo, 13 van Montevideo naar Las Palmas. Algenib, 11 te Recife. Amstelpark, 15 v. A'dam te Philadelphia verw. Alblasserdijk, pass. 14 Vlissingen v. Antwerpen. Aardijk. 12 te Corpus Christi. Arnedijk, 12 te New Orleans. Amsteldiep, 14 van Rotterdam n. Hamptonroads Alioth, 13 van Rotterdam naar Hamburg. Almdijk, 13 130 m. N.NO. Cp. Hatteras. Averdijk, 13 360 m. NO. Flores. Agamemnon, 14 v. Aruba te Laguaira verwacht. Aagtekerk, pass. 14 Minikoy n. Aden Alpherat, 14 v. Rotterdam n. Baltimore. Ax-keldijk, 14 te Hamburg. Alkaid, 15 te Bahia. Bali, 13 van Makassar naar Singapore. Billiton, 14 Suez verwacht. Blitar, pass. 13 Pexdm. Bonaire, 13 te Funchal. Baarn, 12 te New Orleans. Blijdendijk, 13 575 m. W.ZW. Flores. Bintang, 15 v. Penang te Singapore verwacht. Breda, 14 v. Huach n. Salaverry. Cronenburgh, 13 van Rotterdam naar Bilbao. Cheshire, pass. 13 Gibraltar. Cottica, 13 450 m. O.ZO. Barbados. Callisto, pass. 14 Scillys. Congostroom, 14 v. Le Havi'e. Diemerdijk, 13 480 m. NO. Sombrero n. Antw. Douro, 10 v. Curasao te Kinston. Lessen Dame, geruime tijd in Engeland gew. hebb. heeft nog enige ocht.- en midd.- uren beschikb. v. h. geven v. ENGELSE LES, ook aan emi granten. Snelle, prett. meth. Goede uitspr. Tel. 27250 of Brieven G 4329. OPL. BOEKHOUD- en MIDDENST.DIPLOMA, ook schriftelijk, Boeken in bruik leen. H. Jonkers, leraar M.O., Haarlem. Koudenhorn 10 rd. Tel. 12498. ENGLISH CONVERSA TION special system for emigr., beginners or more adv. pupils. Wagenweg 224, T. 18384. OPL. PEDICURE - VOET- KUNDE. Aanv. nieuwe cur sus med. Sept. Inl. Haarl. Kweekschool, KI. Houtweg 39. Telef. 17377. STUDEER TECHNIEK THUIS. Handelswetenschap pen, werktuigbouwk., water- bouwk-, electro techniek, chemie, zuivel, bouwkunde; door de insp. v. h. schrift, onderwijs alsmede door het bedrijfsleven erk. opl. Vr. prosp. aan PBNA, Arnhem, Velperbuitensingel 507. Huiswerkcursus „KRI.T- NEN", Spoorzichtl. 24, 2 X bellen, bij viaduct Leidsev., tel. 27213. Leerl. v. Middelb. en Mulosch. kunn. iedere midd. hun huisw. m. hulp en onder toezicht komen maken. DUITS. Opl. L.O. convers., bijlessen; langj. erv. Dr. J. Broekhuysen, Delftlaan 33, Haarlem. ENG. HANDELSCORR. Opl. v. h. Associatie-examen. Engels v. emigranten. Mevr. O, Balkin, Kleverparkweg 111. Aanm. dagel. 6—8 uur. Dag. inschrijving voor de NIEUWE CURSUS voor alle instr. Instrum. in bruikleen of in eigendom, zonder voor uitbetaling. Accordeons 10 p. mnd. Guitaren 5 p. m. Muziekschool Zwaag, Kruis straat 17 rd. ing. Ridderstr., telef. 21679. BRIDGELESSEN Nw. Cul- bertson, a. huis voor gevord. en beginn. Brieyen G 4235. ENGELS - DUITS. Privé en kl. clubs. W. A. Levert, Lorentzplein 1. Tel. 12656. MIDD.STANDSDIPLOMA. Thans beginnen weer de nieuwe cursussen. Ook privé- lessen, 's av. en overdag- Bloemend.str.weg 40, Sant poort-Stat. Tel. 8458 (K 2560). ENGELS. Opl. alle exa mens, conversatie, handels- corresp., dag- en avondlessen. Mej. J. Pool, lerares Engels M.Ó., Bloemend.str.weg 40, Santpoort-Stat. Telef. 8458 (K 2560). STENO EN TYPEN. Aanv. 17 en 19 Sept. Middenst. opl. 22 Sept. Nederl. corresp. 20 Sept. Engels 24 Sept. Mercu- rius, Houtplein lrd. tel. 17764. PIANOLERARES met Staatsdiploma, heeft nog uren vrij. Lesgeld 6.p. m. Brieven G 4279. Huish. personeel gevr NET MEISJE v. d. e. n. 18-20 j. Hölsken, Anegamg 31 Automatiek. HUISHOUDSTER bij Za kenman, 44 j. wedr. met 3 meisjes. Huwelijk niet uit gesloten. Brieven G 4332. Flink helder R.K. DAG MEISJE of WERKSTER 4 halve en een hele dag. Aanm. mevr. Neyens, Crayenester- laan 18, Haarlem. NET MEISJE gew. v. 9-5 Zelfst. kunn. werken, niet ben. 18 j. Mevr. v. d. Andel, v. Dortstr. 52 (bij Kleverl.) Tel. 11735. FLINK DAGMEISJE gevr. Aanm. na 6 uur. Jan van Galenstraat 28. Gevr. tegen 1 Oct. een nette zelfst. HULP IN DE HUISH., voor d. en n. Mevr. Dr. Wamsteker, v. Eeden straat 12, tel. 12126, Haarl. Gevr. beslist held. WERK STER, n. ben. 30 j., Dond. en Vrijd., om de week all. Vrijd. 9—5 uur 5— p. d. Aanm- Mevr. Volkers, Herenweg 152 Heemstede. Zo sp. mog. gevr. in kl. gezin FLINK DAGMEISJE, van 95 uur; 1 midd. p. w. vrij. Aanm. na 7 u. 's avonds Ernst Casimirlaan 73, Over- veen. Gevraagd een FLINKE WERKSTER voor halve of hele dagen. Herenweg 113, Heemstede. JONGE WERKSTER, drie ochtenden p. w. of lVs dag. Catslaan 12, Aerdenhout. Gevr. NET DAGMEISJE, cmstr. 16 j-, voor hulp huis houding; uitst. behandeling. Mevr. Franssen, De Waal Malefijtlaan 22, A'hout. Gevr. (weg. teleurst.) FL. WERKSTER, voor Vrijdag of Donderdag. Mevr. v. d. Sijde, Prinsessekade 45. Gevr. voor dir. MEISJE voor hele of halve dagen, in kl. gedeelte villa, Aanm. 's av. tuss. 6—8 uur: Mevr. Dekker, Mr. Enschedéweg 18, Aer denhout. NET MEISJE, van 8.30— 3 uur, in kl. gez. gezocht. Brieven G 4291. Bedrijfspers. gevr. HALFWAS ZETTER kan geplaatst worden bij Drukke rij „New Times", Rijksstraat weg 87, Haarlem. TIMMERMAN die ombouw v. sch.st. kan maken. Brieven G 4334 KAPSTER GEVR. goed kunn. orud. en watergolven bij H. Prins, Raadhuisstr. 89. Tel. 38047. H'stede. HANDIGE JONGENS en machinestikstèr voor leder waren. 's Avonds na 7 uur. Jan Gijzenkade 250. HULP i. d. HUISH. goed kunn. verstellen. Br. G 4372 KAPSTER. Pr. Kapster gevr. A. v. d. Berg, Wagen weg 100. Tel 12229. MEISJES EN STRIJK STERS v. d. afd. Chem. was serij, Keyser, Lorentzpl. 25. COLPORTEUR - BESTEL LER gevr. door Chemische wasserij „De Zon", Minahas- sastraat 11, H.N. Tel. 24447. BIJVERDIENSTE aangeb. aan iemand die nieuwe leden kan aanwervan voor een be kende leesportefeuille. (Col- portagewerk). (Alleen voor Haarlem). Zich melden 's av. tuss. 78 u. Arnoldystraat 16 Haarlem-N. MACHINESTIKSTER ge vraagd op japonnen-atelier te Zandvoort. Alleen gerou- tineerden. Habora, Haltestr. 4, Zandvoort. Tel. 2896. Boekh. annex Kantoor- boekh. en Leesbibl. vraagt JONGE VR. KRACHT met werklust, initiatief en liefst enige erv. In staat zelfst. op te treden. Hoofdz. v. bibl. en winkel. Eigenh. geschr. soil, m. opg. verl. sal. G 4295. MEISJES gevraagd voor atelier te Santpoort. Aanm. Or. Nassaulaan 39, O.veen, 's av. voor 10 uur. Tel. 14052. Huish. Pers. aangeb. NAAISTER heeft nog 1 dag p week vrij. Brieven G 4373 NET MEISJE v. 4 midd. p. w Br. G 4336. NETTE WERKSTER voor hele of halve dagen. Brieven G 4335. B. z. a. per 1 Nov. ECHT PAAR z. k. man in bezit rij bewijs, vrouw goed kunnen de koken Brieven G 4361. NET MEISJE 22 j. zkt. p. 1 Oct. pr. bet. in de huish. van 9-5 met w. maalt in gez. van 2 pers. v. g. g.- v. gd. kunn naaien. Zat. na 1 uur en Zondags vrij, omg. St. Hst. Aerdenhout. Brieven G 4317. Huishoudster, 45 j-, zoekt BETREKKING bij heer of dame. Brieven G 4393. Dame, v. g. h., heeft nog enige tijd ter beschikk. bij heer of dame voor GEZEL SCHAP, als lectrice, brieven schrijven, oppassen, ook evt. mede op reis te gaan. Brie ven G 4242. NET MEISJE b. z. aan van 9—2 u. v. huishouding. Brieven G 4211. COUPEUSE heeft nog enige dagen beschikb. Brie ven G 4210. B. z. a. meisje, 22 j., als WERKSTER, liefst Vrijdags, v.g.g.v. Brieven G 4194. B. z. a. ervaren HUIS KNECHT, uitst. kunn. koken, werken, tafeldekken en -die nen. Brieven G 4184. ERV. HUISNAAISTER b. z. aan, ook jap. Br. G 4296. JONGE WERKSTER, enk. dagen p. w. Brieven G 4281. Bedrijfspers. aangeb- B. z. a. gedipl. le KAP STER teg. 1 Oct. Br, G 4337 R.K. meisje z. z. g. g. in HANDWERKZAAK, kunst- of boekhandel (bekend met bibl.werk). Genegen tevens l.h.h. werk te doen. Br. G4368 Net meisje, 19 j., z. z. gaar ne gepl. als WINKELJUFFR. onversch. in welke branche. Haarlemmerstraat 14, Zand voort. Nette jongeman b. z. aan als CHAUFFEUR. Br. G 4297. Huizen gevraagd HUIS te koop gevraagd. Leeg te aanvaarden. Brieven no. G 4392. VRIJ HUIS met tuin te huur gevraagd in Bloemen daal of Aerdenhout. Min. 5 kamers. Brieven G 4338. Gevr. HUUROVERN. van huis, met overn. van inboe del. Vest.verg. H'lem aanw. Brieven G 4309. GEMEUB. WONING gez. door rustig gezin, 4 pers., Haarlem of omg., ev. tijde lijk. Brieven G 4298. BELEGGINGSHUIZEN te koop gevr. Aanm. v.d. Schaar en Visser, N.Z. Voorburgwal 346, Amsterdam. Telef. 34887- 30353. Huizen aangeboden Te koop aangeb. op win kelstand, centr. Haarlem, ruim WINKELPAND met won., pakhuis m. achteruitg Leeg te aanv. Inl. makelaar Braam, Kerkstr. 194, A.'dam. Te koop IJmuiden-Oost HUIS, bev. 6 kam., keuken, zold., schuur en tuin, omgev. halte Zeeweg, komt met Dec. vrij van huurder. Br. G 4245. Wie heeft vergunning VRIJ HUIS 5 p. w., met overn. inb., bill, prijs. Brie ven G 4212. VOOR GELDBEL. Aang. mooi huis o. g stand te Hrl. Prijs billijk. Br. G 4339. HALVE VILLA m. grote tuin en garage, te Aerden hout. Vrij te aanvaarden. Br. G 4369. Kamers gevraagd Heer zoekt gem. KAMER m. of z. pens. Brieven G 4367 Gevr. ZIT-SLAAPK. met voll. pension, voor stud, jongeman, b.b.h.h., te Haarl. Br. met prijsopg. G 4301. Oudere dame vr. ongem. of gest. ZIT-SLAAPK. bene den zo m. met serre of kl. kamer, met of zonder pens. m. vr. verz. geen verpleging. Brieven G 4340. Gevr. in Haarlem-Z. door 2 dames ongem. of gestoff. PART. OF ETAGE m. keuk. Brieven G 4300. Gevr. voor dame alleen, b.b.h.h. grote gestoff. KAMER met stookgel. en str. water. Brieven G 4299. KAMER(S) gevr. m. kook- gelegenh. Brieven G 4282. Gerepatr. echtp. m. stud, zoon, zoekt per 1 Oct. ge- meub. of gestoff. KAMERS m. douchecel en gebr. keuk. te H.lem of omg. Brieven m, prijsopg. H. Stuy, Beeklaan 340, Den Haag. Echtpaar z. k., zoekt vrije gestoff. of gem. ETAGE in Haarlem of omgev. Brieven G 4247. VRIJE PARTERRE ge zocht door besch. echtp. met 1 kind, ledig of gestoffeerd, Haarl. of omstr.; genegen goede huurprijs te betalen v. goed object. Br. G 4248. Eenv. dame vraagt te H.stede, gr. ongem. of ged. gestoff. KAMER(S) met st. en k. gel., vaste w.t., kasten en bergr., le etage, prijs bill. Br. W. 29, Boekh. v. Mourik, Heemstede. Nette jufr. met z. 11 j-, vraagt GEMEUB. KAMER, met gebr. warme maaltijd. Brieven G 4213. Door rustige jongelui WOONRUIMTE gevr., op g. stand. Haarlem of Bloemen daal. Brieven G 4214. Door rustig echtp., m. 1., m. 14 j. dochter, gevr. ongem. gestoff. ZIT- EN SLAAPK. met keuken. Brieven G 4190. Gevr. ergens in de gem. Bloemendaal door dame-all. ongemeub. ETAGE OF 2 KA MERS met stook- en kookgel. janeven G 4185. Gerepatr. echtp. m. stud, zoon, zoekt pet: 1 Oct. gem. ZIT-SLAAPK. of ZIT- EN SLAAPK. plus kabinet en douchecel, met geh. of ged. pension te H.lem of omgev. Brieven met prijs H. Stuy, Beeklaan 340, Den Haag. Per 1 Oct. te huur gevr. op goede st. gemeub.. ZIT- SLAAPK. en 2 kl. slaapka mertjes en keuken. Brieven met prijs G 4167. Jongeman, b.b.h.h., zoekt GEM. KAMER z. pens., met stookgel., liefst omg. station. Br. met prijsopg. G 4168. Kamers aangeboden 1 Oct. gem, ZIT-SLAAPK. m. pension. Stolbergstr, 8 Tel. 19328. Te huur per 1 Oct. 2 ONG. KAMERS met keuken voor 1 of 2 dames b. b. h. h. bij all. won. dame. Brieven G 4374. Ruime gestoff. of ged. gem. KAMER vaste wast., kookgel. apart. Liefst rust. d. of h.. b. b. h. h. f 42 p. m. Geen kinderen aanwezig. Br. G 4375. VRIJE KAMER met geh. verzorging v. 2 stud, of werk. pers. en een vrije kamer v. 1 pers. f 22.50 per week per pers. Haarlem-N. Br. G 4376. Aangeb. 2e ETAGE, zitka mer, kl. sl.kamer, en gele genheid tot koken voor dame b b h. h. Brieven G 4318. Óp le stand GEM. SUITE met vrije badk. en keuken, v. w. en c. v. Inl. tel. 11591. Kamers aangeboden GR. ZIT- EN 2 SL.KAM. ev. gar., c.v., k. en w. water, meegebr. bad en tel., met of z. pens, bij sp., tr., bus H.stede, v. 1 of 2 heren, b. b. h. h. of scholieren. Br. G 4249. GEM. ZIT- EN SL.KAMER met gr. balcon, a.d. Rijks straatweg, v. heer of dame, b.b.h.h. Brieven G 4250. Aangeb. 1 Nov. a.s. niet gest. BENEDEN GED. VAN HUIS op le st. te Heemstede, zonn. ligging, voor echtpaar z. k. Brieven G 4251. Gem. ged., w.o. vrije keuk. v. HALVE VILLA m. garage, pr. stand, voor 1 a 2 dames of echtp. m.l., z. k., voor lang. tijd. H.lem-Z. Br. G 4252. Gem. ZIT-SL.KAMER met vrije keuk. te Driehuis, liefst dame of heer. Br. G 4215. RUSTHUIS heeft gr. gem. kamer met pension, op het Zuiden. Brieven G 4195. 1 gr. en 1 kl. gemeubil. KAMER m. PENSION. Ju- lianalaan 106, Overveen. GR. ZIT- EN SLAAPK., gestoff. m. pens., voor dame of heer, b.b.h.h., per 1 Oct. 2e Emmastraat 36, tel. 14627. Woningruil Aangeb. .BEN.HUIS in A'dam-W., suite, keuken, hall, gang, w. water inst. 2 sl.k., badk., tuin, schuur f 45 p. m. Gevr. Huis in Haarlem. Brieven Vredenrijkstr. 30. Aangeb. randgem. LEIDEN VRIJ HUIS, suite, 3 slaapk-, badk., 2 w-c., keuk., bijkeuk., zolder, v.-, zij- en a. tuin. Huur 32.—. Gezocht derg. woning Hl.lem of omgeving. Hogere huur geen bezwaar. Brieven G 4253. Aangeboden BEVERWIJK woonhuis, 6 k., badk., serre, zolder, poort, gr. tuin; voor huis te Haarl. of omg. Brie ven .Gr 4216, Vrije BOVENWONING Tilburg, aangeb. v. woning te H'lem. Brieven G 4310 VRIJ HUIS 6 k. keuk. f 8 p. w. v. kl. vr. huis Hrl. of omg. Esdoornstraat 25. Gevr. RUIM HUIS met zolder, ruilen vrij huis. vrije poort, H.Z.W. grote tuin. Br. G 4360. Aangeb. ZONNIG HUIS, omg. Kerklaan, bev. 6 kam., badcel, zolder, voor en a- tuin; gevr. huis omg. Station H.stede-Aerdenhout. Brieven G 4283. IIAARLEM-ZANDVOORT. Aangeb. mod. huis m. gara ge en centr. verw. te Zand voort, te ruilen voor aardig huis omg. Kleverlaan. Brie ven G 4254. ZONN. 2e FLAT, 4 k„ k., douche, box, ruim uitz., c.v., w. w., A.dam-W. Gevr. door echtp. z. k. Haarl. omg. klein huisje of ged., min. 3 k., k. Inl. Zaanenlaan 121, Haarl. Aangeb. goed onderh. vrij ZEER ZONNIG HUIS, 5 kam., badk., zold., v. a. tuin, telef. 37.50 p. m. Gevr. vrij huis met 67 kam., badk., zold-, huurpr. van 50 tot 75 p.m. Verh. kost. worden vergoed. Brieven G 4256. Aangeb. AMSTERDAM-C. Leidsebuurt, ruim zonnig 2e bovenhuis, 4 k., keuk., zolder ruimte; in ruil voor woning, 4 a 5 kamers, Haarl. of omg. Brieven G 4302. MOOI 3e BOVENH., 4 k., bad, enz., huur 8— p. w. te A.dam-W., ruilen voor wo ning Haarl. of omg. Brieven no. 1509 Boekh. Krijne, Kors- jespoortsteeg, Amsterd.-C. Diversen HEBT GIJ RECLAME te verspreiden, abs. betrouwb. Bill, tarieven. Van Keulen straat 15. VERLOREN in Juli: gou den armbandhorloge, m. zw. bandje, tussen Santpoort en Heemstede. Teg. bel. ter. te bez. Heemsteedse Dreef 89, Telefoon 39413. Schilder-, behang- en WITWERK gevr., goed en bill. Brieven no. G 4346. WIE HEEFT MIJN AUTO PED GEVONDEN in de Ane- gang? Ik ben ontroostbaar. Margotje Wernik, Warmoes straat 30. HILLMAN '48 te 'huur aangeb. Ben. 1-12, geen olie- gebr., lage prijs. Tel. 21929. Zakenman vraagt ƒ1000,- TER LEEN teg. 4 iae-1. term.- afloss. en rente. Br. G 4344. Te huur z. chauffeur een FORD '37, ƒ90 per week. Telefoon 15879. Atelier v. maatcorsetten, enz. Reeds goed ingevoerd in andere steden, vraagt voor Haarlem en omstr. DAMES voor huisverkoop op royale prov.basis. Brieven G 4324. PRISMAKIJKER, 8 x 25, aangeb., in ruil voor electr. gram., event, kopen. Brieven G 4311. HUIDVERZORGING, An thony Gardner, voorh. Ban doeng, Medan. Br. G 4370. REGENTIJD - Parapluie- t(jd. Balein stuk of andere rep. Floresstraat 24, telef. no. 13775, Haarlem-Noord. ZOEK BIJWERK op admi nistratief- en/of boekhoud kundig gebied. Br. G 4379. Heer, 32 j., ZOEKT GE LEGENHEID tot gebr. m. maal, v. 121.30, centr., be sch. mil., 1. bij vr. alleen of kl. gezin. Brieven G 4312. Ga accoord met nadere KENNISMAKING, gelieve adres bekend te maken onder G 4391. VOOR AL UW BONT WERK, nieuw, rep. en mo delverandering. Overal vrij- blijv. te ontbieden. H. Lint horst, Gierstraat 47 rd. Tel. 14756. Alleenstaande dame, wed. z. k., R.K., financ. onafh., m. 1. zkt. dame onder zelfde omst. als VRIENDIN, om gezellig mee om te gaan. Br. no. G4260. WIJ VERVEN al Uw le derwaren, leren jassen, le ren vesten, schoenen, enz. De lederen kleding service, Spaarnwouderstraat 2. Tel. 20670 en 18266. Wenst u een GELUKKIG HUWELIJK? Uw adres: Bem.kant. Metropa, Mid- dellandspl. 21 A, Rotterdam. Postbus 70. Tel. 50613. Vele dankbetuigingen. Gratis in lichting blanco couvert. LUXE AUTOVERHUUR bij rijschool „Succes" 20 p. dag. Tel. 25660. Bos en Duinlaan 22. VOOR ALLE REPARA TIES aan uw bovenkleding zowel dames als heren, is: Brouwersplein 7zwart uw adres. Tel. 19240. Ook keer- nieuw- en bontwerk. ZIJN UW MEUBELEN STUK? Bel dan op telef. 20010. J. Zeegers, Juliana- park 18. Meubelstoffeerderij reparatie-inrichting. SCHILDER-, WIT- en BEHANGWERK en alle on derhoudswerken. Bill, prijs. Br. no. G4264. HOOVER WASMACHI NE VERHUUR ƒ2 p.ochtend middag of avond. Leidse- vaart 128. Tel. 13686. Dames gevr. voor mid dagclubje om onder leiding te BRIDGEN. Br. no. G4266 LUXE AUTO-VERHUUR zond. chauff., p. dag, week en maand. Uitsl. nieuwe wagens. A. de Boer en J. v. de Lubbe, Nw. Kerksplein 4 Tel. 16655, bg.geh. 23427. MOTOR TE HUUR. Ba- rendsestraat 31. Reparatie aan uw KA POKMATRASSEN in één dag retour, v. Doom's Wo- ninginr,, Gen. Cronjéstr. 113 Haarlem, Tel. 19141. Gratis ZWARTE GROND weg te halen. Fa. Krug, Glas- en Verf Industr. Op slagterrein Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Alleen bij WASSERIJ VEST en DIJK, een heldere, kreukvrije natwas a 29 ct. per kilo. Droogwas a 37 ct. per kilo. Neemt deze proef. Scheepmakersdijk 55. Tel. 19250. HUWELIJK. Voor direct gevr. een huishoudster, tot 40 j., in gezin van 3 kind. Br. m. foto worden op ere woord teruggezonden, on der no. G4192. Mevrouw. JUIST NU uw bontjas gemodernis. of ge- repar. bij een oud en ver trouwd adres. Heeft u soms nog bont? Wij maken en vermaken alles. Brouwers plein 7 (zaak). Tel. 19240. HUWELIJK. Ser. jongem. 27 j., z. k. m. m. dito meisje, omg. H'lem. Bi*, liefst m. foto erew. ret. no. G4170. MEERIJDEN auto A'dam- H'lem gezocht door dame, dagelijks op kantooruren. Omgeving den Hout. Br. no. G4171. PERZ. en OOSTERSE TAPIJTEN te koop gevr. Ed. van Bekkum, Singel 237 Amsterdam. Tel. 43933. Te koop gevraagd AUTOPED op luchtbanden J. A. Weijne, Viifheeren- straat 21, Heemstede. GEZOCHT PRIMA AUTO niet ouder dan 1948, liefst v. part. Brieven no. G 4347. Antieke Eng. SPEEL TAFEL, 2 leuningstoelen, 2 fautuils, grote canapé, een paar muurkandelaars. Telef. no. 27177. In g. st. z. POPPENW. Middenweg 108, Tel. 25687. H. JEKKER, m. 50—52 en D. bontjasje, m. 46. Br. no. G 4349. Kleine maat KINDER FIETS. Telefoon 15879. LUCHTDRUKMOTOR, ge- sch. v. harmonium. Br. G4313 Voor direct TROPEN- SMOKING m. 50. Br. G 4287. GEKL. DAMESMANTEL, m. 3840, en eenv. bontman tel, 3840. Brieven G 4381. Duitse STUDIE-PIANO of pianola. Dekker, Spoor straat 5, Alkmaar. WIJ BETALEN u een goede prijs voor alle soor ten net gebruikte meubelen, naaimachines, enz. Doelétr. 20. Tel. 21479. -r SCHRIJFBUREAU, da- messchrijfbur., ronde tafel. Br. no. G4271. HANG-, LEG- of LA- DENKAST. Br. no. G4272. Moderne POPPENWA GEN in goede staat. Br. m. kleur en prijs no. G4218. Te koop gevr. AUTO PED op luchtbanden. J. Brouwer, Van Vlietstraat 4, Hillegom. BANKSTEL met ronde tafel. Br. no. G4186. KACHEL te koop gevr. Br. no. G4187. HAARDEN, kachels, gas fornuizen, zolderopr. Sme- destraat 15rd. Tel. 14071. BOX met vlonder, Br. m. prijs onder no. G4173. VEEL GELD BETAALT R. Jansen voor lompen, lood zink, koper, papier, enz. Asterstraat 12. Tel. 19441. Te koop aangeboden Stalen TUINDERS-KRUI WAGEN. Z.B. Spaarne 18. GEREVISEERDE MOTO REN: Opel 3,6 1-, G.M.C. Che vrolet. Motor-revisiebedrijf Buijs, telef. K 2500—11010. 2 persoons OPKLAPBED m. ombouw en matras. M. van Heemskerkstraat 60 zw. —HAARD, merk Frisia, z.g. a.n., en 2 vloerkleden. Klop persingel 147, na half zes. LAMPEN v. elk interieur. Lasschuit, Kleine Houtstraat. Let op: no. 46. Pracht KINDERWAGEN, baby-commode, bill, prijs. Twijnderslaan 17. FORD, 4 cyl., 400,—: Telefoon no. 14358. WINDBUKS, startpistool, chemisch glaswerk en stof fen. Na 8 uur. Duvenvoorde- straat 32 A boven. Te koop rechtstreeks van fabrikant moderne SERIE MEUBELEN en „karakter"- meubelen. Modellen en foto's te bez. iedere Zaterdagmidd. Molenaerpl. 13, Heemstede. Event, 's avonds na telefo nische afspraak 34823. Z.g.a.n. Berkel VLEES MACHINE 9. Brieven G 4355 Groot TAFELBILJART op leien, z.g.a.n., met toebeh. Spaarne 19 zwart. ENGELSE HERENSPORT- FIETS, compl., dubb. remm., bill prijs. Telef. 17073. Roodbr. Gloria HAARD KACHEL, prijs 45. Oranje straat 82 zw., na zes uur. Mod. groene MANTEL, m. 3638, 30. Florastraat 16. Z.g.a.n. STUDEBAKER. Te bez. Garage: Verbeek, Bl'daal, Telef. 22276. CITROëN 1937, goed on derh., loopt prima, benz. 1-10. Ook gen. bestelwagen in te ruilen. Kruisweg 631, Hoofd dorp 631. AUTO, merk Chevrolet, in pr. staat, banden best, ƒ400. .Garage Koster, Santpoort. Pr. meisjes- en jongens- RIJWIEL. Colensostr. 25 zw. Pr. HEERENRIJWIEL. Zuidpolderstraat 54. Onbereden Franse SPORT - FIETS, 70. Orionweg 74, Te bevr. 's morgens 10-12 u. HUISORGEL, dubbel spel, 11 registers, billijke prijs. Br. no. G 4384. Prima Amerik GRAS MACHINE, 15; el. motor 1/6 3k, 380 vólt, 15; Hoover stof zuiger, 2 versn. en licht, ƒ35. Indischestraat 163. WANDELWAGEN, a. n., nikkel montuur, ƒ30. Java- straat 13. Prima electrische WAS MACHINE, merk Mielle. J. v d. Bergstr. 20, Heemstede. Nieuwe KEUKENUITZET, gr. era., bijna volledig, tegen bill prijs. Brieven G 4388. PIANO, in zeer g. staat, prijs 525. Na zes uur: Mar- nixstraat 104 zwart. Van particulier FORD Jr. bestelauto, gebr. geen olie, 400, 1 op 12. Na zes uur. Adres bureau van dit blad. SCHRIJFMACHINE A.E.G. in zeer g. st. aangeb-, tussen 7-8 u. Siriusstraat 22, H.N. PRACHTIGE WIEG, 25. Telefoon 25109. Weg. omst-heden TWEE DAMESMANTELS, zw. en grijs; japon, alles m. 40, zeer apart, 's Avonds na 6 uur Telefoon 13482. HAARDKACHEL, z.g.a.n. Bloemveldlaan 60, bij Ramp laan. Z.g.a.n. licht eikenhouten BOEKENKAST, 125 x 150, m. glazen schuiven, gekost 275. Harddraverslaan 43. Santp.- Station. BONTJAS, naturel, prijs billijk. Turfmarkt 10. CENTRALE VERWARM.- KETEL, Veha, in pr. staat, te stoken met alle soorten brandstof. Rustenburgerweg 4 A, Bloemendaal, Tel. 22962. BONTSTIKMACHINE, in z. g. st., met nieuwe motor Ys pk; tevens nieuwe motor bedrijfsklaar. H. Linthorst, Gierstraat 47 rd.. Tel. 14756. AUTO'S, gesl. bestel. Peugot 1948; Ford prefect '47; Ford, 1-ton, 1936; Ford prefect. Station Car., alle goed. Rustman, L. Heeren- vest 134, Haarlem. Zw. pluche WINTERMAN TEL. m. 48 (v. bej. dame).* Zw. bontmantel (sial), gesch. v. verstellen of v. voeten zakken. Jacquet en vest. Heren bolhoed (nieuw). Br. no. 1765, Boekh. Veko, Zijl straat 98. Groot wit ijzeren KIN- DEFLEDIKANT met matras sen. Kempstraat 9 (Kieverp.) Mooie grote geëmailleerde KACHEL. Kedoestraat 45. LIGUSTRUM voor heggen 8 ets. „De Morgenstond", Soendaplein 31, Tel. 19903. Zeer goede zwarte PIANO merk Fahr voor 650, inbegrip kruk en lamp. Kl. Houtweg 61. MORRIS 10 1947, in pr. st. 3250. Gemakk. bet. cond. Prinsesselaan 29. Prima TANDEM, m. ILO- motor, ook te ruilen v. zw. motor, desgew. geld bij te be talen. Olycanstr. 33, H.-W. CYLINDER-BUREAU. B. Boreelstraat 18, telef. 16231 (bevr. na 6 uur). Stel TUINDEUREN 145 x 201 Va cm. compl. en in g. st. Populierstraat 7, H.N. Granieten AANRECHT 10. wandelwag. 10. Br. no. G4220. Goed lopende OPEL 1936 te koop. Prijs nader over een te komen, niet na 5 u. W. de Ridder, Benviljoen- straat 18. Haarlem. TRAPNAAIMACHINE te koop. Roerdompstr. 18. H.N. Pr. KACHEL m. Tiger, 20. Djambistraat 23, H.N. H., D. en J.RIJWIELEN a. n. Schermerstraat 8. Kleine LOF DER ZOT HEID v. E. Parvus(parodie) Tel. 18137. KINDERLEDIKANTJE met matras. Eikenstraat 16. STER V. BETHLEHEM 50 ct. „De Morgenstond", Soendaplein 31. Tel. 19903. Aang. SCHIEDMAYER VLEUGEL, 150/150, luxe mahoniehout, handgepoli- toerd, nieuw, 33 beneden de prijs. Br. no. 2683 Wen- sing's Adv.Bur. Tempeliers straat 32. D. en H.FIETS, m. Sim plex de Luxe, weinig be reden. D.fiets m. trommel- remm., chroom stuur en vellingen 100. H.fiets 3 versn.naaf, chroom stuur en vellingen 130. Bl'daalse- weg 315, bij Zijlweg. Thuis v. 7-8 uur. Type GROTE B. M. com pleet, bill, prijs. Br. G4199. DUIVENHOK, ook gesch. v. kippenhok. W. Dekkers, v. Dalenlaan 62, Santp.stat. FORD V 8 cabriolet two- seater, motor prima, geen olie. Br. no. G4174. CITROëN '38 benz. 1-10. Caninefatenstr. 8. na 7 uur. D. en HERENRIJWTEL. Zaanenstraat 6. W. BRUIDSJAPON met sl., m. 44. Graafsehapstr. 14 WIEG met bedje 7.50. Zandv.laan 186, H'stede. Pr. D.RIJWIEL, dubb. remmen, 65. Parkstr. 10. Zwarte D.MANTEL 35 bruine tweed mantel 25, beide m. 44-46. z.g.a.n. Thomsonlaan 61II. 2 GITAREN en 2 zeil- oppers, z.g.a.n. Na 7 uur: aat 10, Haarl.-N.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 11