o.®.©©©© Bontwerker Kniijssen Schermen zweedse gymnastiek ,;n engeltje van niets" „DE HEILIGE GEEST" MATRASSEN J boeken ETALAGESCHOOL „HAARLEM" Tijdwaarnemer Arbeidsanalyst actieve agenten SPAANS I Uitbreidingsplan „noord" SCHOOL Th.v.d.MOOLEN MORRIS TEN 1947 stadsschouwburg INST. PONT jrt-fuml, <4 Fa Gebrs van Beem 3e ORGELCONCERT Aan wie gegeven? Waarvoor? Gemeente van Christus Dansschool RIEN KNOL GED. RAAMGRACHT 77 zoekt woongelegenheid Qroot Industriebedrijf WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dakloze zwervertjes worden in tehuizen ondergebracht Verklaring van Grotewohl Vertraging bij de Leidse spoorwegwerken Bevrijdingslicht uit Bayeux in Eindhoven aangekomen Haringovervloed ook voor de drijfnetschepen Scheepvaart kTK^T Wijziging no-14c. Geanimeerde DANSCLUB DAMES- en HERENKLEDING GASFORNUIZEN opmaken en repareren in 1 dag gereed! WEJ KDPEN inzetten van Ruiten Fotocopieën Foto Hilas*ius Schitterende FEEST- en VERGADERZALEN te huur RUIME BIJVERDIENSTEN aankomende KRUIDENIERSBEDIENDE git.'. Oorlogswezen in Korea SEOEL, 18 Sept. (USIS). Het Koreaan se volk en deskundigen van de UNO wer ken samen bij de uitvoering van een pro gramma dat beoogt de 100.000 oorlogswe zen, die thans in het land rondzwerven, te verzorgen. Volgens de laatste schattingen hebben 100.000 kinderen van velerlei leeftijd hun ouders en hun tehuis verloren toen de strijd,van het Noorden van Korea naar het Zuiden golfde en weer terug over de gehele lengte van het schiereiland. De ouders van vele dezer kinderen zijn dood. Koreaanse gezinnen hebben ongeveer de helft van de 100.000 wezen opgenomen. Duizenden Koreaanse vrijwilligers hebben zich beschikbaar gesteld voor het bouwen en inrichten van weeshuizen en helpen de voedsel- en kledingproblemen van de resterende 50.000 weesjes oplossen. Vol gens een ruwe schatting zijn reeds 46.000 slachtoffertjes in weeshuizen onderge bracht. Het personeel van de UNO biedt de hel pende hand bij het bijeenbrengen van de kinderen en de inrichting en het onder houd van de weeshuizen. Met financiële steun van de UNO zijn scholen, openbare gebouwen, kantoren en zelfs boeddhis tische tempels verbouwd tot tehuizen voor de wezen. Het grootste aantal dakloze kinderen bevindt zich in de provincie Kyonggi. Duizend van deze kinderen zijn reeds on dergebracht in 48 weeshuizen, welke in de laatste vijf maanden voor dit doel zijn in gericht. Onlangs is door de UNO 40.000 meter katoenen stof geschonken. De vrouwen van Seoel hebben hiervan 5.800 kledingstukken voor de dakloze kinderen van de stad ge maakt. De jeugdige inwoners van de weeshui zen helpen zelf mede de kosten van de in richting te dragen. In het weeshuis te Seoel maken de jongens miniaturen van draagstellen zoals die in Korea veel ge bruikt worden om vruchten op de rug te dragen. Deze worden als souvenirs aan militairen verkocht. Er zijn er reeds ge noeg verkocht om 3000 kinderen een maand lang te verzorgen. De meisjes maken zakdoeken, welke op de plaatselijke markt verkocht worden. De meeste kinderen ontvangen twee uur per dag onderwijs dat door plaatselijke onder wijskrachten belangeloos gegeven wordt. De kinderen zelf doen veel om elkaar te helpen. De oudere kinderen belastten zich met de zorg voor de jongeren die zij als pleegzusjes of broertjes aannemen en let ten er op dat zij behoorlijk gevoed en ge kleed worden. In elke kamer zwaait een van de ouderen, geholpen door een paar meisjes-assistenten, de scepter. BERLIJN. (Reuter). De Oost-Duitse premier, Otto Grotewohl, heeft te Fürsten- berg aan de Oder nabij de Pools-Duitse grens verklaard, dat Oost-Duitsland tevre den zou zijn met een kleiner aantal Oost- Duitse afgevaardigden dan West-Duitsers bij voorbereidende besprekingen over een heid van Duitsland en verkiezingen voor het gehele land. Hoewel hij zich bereid verklaarde tot het houden van voorbereidende besprekin- ken zonder pariteit, eiste hij wel pariteit voor een raad voor geheel Duitsland, die de verkiezingen zou voorbereiden. Bij de uitvoering van de Leidse spoor wegwerken is een vertraging' ontstaan doordat diverse onderdelen van het werk bij het opgestelde schema ten achter zijn gekomen. Zo is enkele maanden lang het zandrijden gestaakt geweest. Mede hierdoor zullen de verhoogde baan en het station pas begin Augustus 1952 in ge bruik kunnen worden genomen. Uitstel van drie maanden lijkt nu wel niet zo belangrijk, maar de grootste ver keersmoeilijkheden zullen in de drukke bol- lentijd en de vacantiemaanden vallen. De Rijnsburgerweg zal dan namelijk onder een tijdelijk viaduct doorlopen, hetgeen het verkeer nog in sterkere mate zal belem meren dan thans. Tengevolge van de werkzaamheden aan de toekomstige gecombineerde doorgang van Haarlemmerweg, Haarlemmertrekvaart en Maredijk zal het scheepvaartverkeer in deze vaart gedurende ongeveer twee maan den worden gestremd. Ook wordt de Haar lemmerweg enige tijd voor alle verkeer afgesloten. Tienduizenden Eindhovenaren hebben Dinsdag met gejuich het bevrijdingslicht uit Normandië in hun stad verwelkomd. De wielrenners met het bevrijdingsvuur kwamen tegen zes uur bij het gemeentelijk sportpark aan en vandaar reden zij stad waarts, geëscorteerd door motorpolitie. Op het bordes van het stedelijk Van Abbe- museum had burgemeester H. A. M. T. Kolfschoten zich met de wethouders en een deputatie van het bevrijdingscomité van Bayeux opgesteld. Daverend applaus weerklonk toen de wielrenner de walmen de fakkel aan de burgemeester overhan digde. Daarna droeg burgemeester Kolf schoten het licht naar het marktplein. In een korte rede verzekerde hij dat het wel degelijk zin heeft op deze wijze de bevrij ding van Eindhoven te vieren. De burge meester hoopte, dat Eindhoven deze tradi tie in stand zal houden. Vervolgens ont stak hij met de fakkel het bevrijdingsvuur op de zuil. Om vijf uur werd de traditionele parade op de Stratumse dijk afgenomen door ge neraal Sitsen, bevelhebber in de derde mi litaire afdeling met naast hem op het po dium burgemeester Kolfschoten. De haringvangsten van de loggers, die op de 66 graden 10 minuten Noorderbreedte vissen (tussen het Steile eind en de Dog ger), zijn vannacht ontzaglijk groot geweest. De KW 14 meldde zelfs, dat er veel te veel gevangen was, zodat de SCH 353 te hulp moest komen om de lawine scheep te halen. De vangstberichten van de afgelopen nacht luiden: KW 138 met 120 k. uit halve vleet: KW 3 met 30 lc.; KW 144 met 7 k. uit halve vleet: KW 18 met 35 k.; KW 32 met 15 k.; KW 15 met 40 k.; KW 43 met 100 k.; KW 173 met 17 k.; KW 175 met 25 k.; KW 137 met 100 kantjes. BINNENLAND Op de Utrechtse jaarbeurs zijn belang rijke buitenlandse orders geplaatst voor levering van ettelijke duizenden paren luxe damesschoenen, voornamelijk door inkopers uit Venezuela, Frankrijk en Duitsland. De stichting Nederlandse Landbouw- gemeenschap belegt in samenwerking met de Vlaamse Volkshogescholen op 21, 22 en 23 September te Brugge een tweede Belgisch- Nederlandse landbouwontmoeting ter be spreking van enige agrarische aspecten die zich bij de Benelux voordoen. Het is een niet officiële ontmoeting. Te Emmen in Drenthe is het graven van een kanaal van Oranjedorp naar Emmen aanbesteed. De aanbesteding geschiedde in drie gedeelten. Hoogste inschrijfster was de Nederlandse Aannemingsmaatschappij voor heen firma H. F. Boersma te Den Haag met a f 1.949.000, b f 1.929.000 en c f 1.920.000. Laagste inschrijfster was de Amsterdamse Aannemingsmaatschappij te Den Haag met a f 1,829.000, b f 1.829.000 en c f 1.814.000. In totaal waren negen inschrijvingen binnen gekomen. Een Barnevelder die het afvoerputje bij zijn woonstee openbrak om te trachten twee zilveren theelepeltjes die zijn vrouw tijdens de afwas in de gootsteen had laten vallen op te sporen, trof tot zijn verbazing in het putje in plaats van twee lepeltjes, veertig lepeltjes plus drie vorken en een ontbijtmes aan. Van de geheimzinnige ver dwijning van al dit eetgerei hadden enige tijd geleden de raven de schuld gekregen. Dinsdag is de boerderij van de heer L. Polling te Westdorp in de gemeente Borger vrijwel geheel door brand verwoest. De oor zaak is nog niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Douane-ambtenaren hebben bü een van de passagiers van het m.s. „Westerdam", dat uit Amerika in Rotterdam arriveerde, 23 kilogram goud van 24 karaat gevonden in de dubbele bodem van een koffer. Het goud heeft een waarde van ongeveer f 130.000. Enkele honderden Amsterdamse bouw vakarbeiders demonstreerden Dinsdagmorgen uit sympathie met de in IJmuiden stakende Breedband-arbeiders. Op weg naar het stad huis heeft de politie de optocht in de Bil- derdijkstraat uiteengedreven. De burgemees ter heeft een deputatie enige ogenblikken ontvangen. Op het Damrak, ter hoogte van de beurs te Amsterdam, is Dinsdagmiddag een tramstel van lijn 25 tegen een stilstaand tramstel van lijn 16 gereden. Acht personen werden licht gewond. Door aankoop van pluimvee in Gelder land heeft een pluimveehouder in Zwaag- westeinde de pseudo-vogelpest binnen Fries- lands grenzen gebracht. Onder zijn kippen werd namelijk deze ziekte geconstateerd. Meer dan 200 dieren moesten worden af gemaakt, Een jager uit Venray was ten zeerste verwonderd toen hij een patrijs schoot en tot de ontdekking kwam dat de vogel drie poten had. In Januari van dit jaar stak een 25- jarige Vroomshoopse fabrieksarbeider zijn huis in brand, omdat hij voortdurend ruzie had met de mensen die bij hem inwoonden. De gehele woning ging in vlammen op. Thans is tegen hem zes maanden gevangenis straf geëist, waarvan drie maanden voor waardelijk. Bij graafwerkzaamheden te Landsmeer vonden arbeiders deze week een urn, die bij de opgraving werd vernield. Zij bevatte een zestigtal oude zilveren munten, die dateren uit de jaren 1560—1570. De munten waren niet beschadigd, alleen wat zwart geworden. Zij bevatten alle een Latijnse tekst bij een bijbelse voorstelling en blijken afkomstig te zijn uit Kampen, Zwolle en Deventer. Nu B. en W. van Amsterdam hebben besloten, voor 1952 geen bedrag uit te trek ken voor het Holland Festival, heeft het algemeen bestuur het besluit genomen de zetel van het Holland Festival 1952 naar Den Haag te verplaatsen. Het festival zal nu ge concentreerd worden op Den Haag en Scheveningen. De 60-jarige A. P. T. te 's Gravenhage is door de rechtbank te 's Gravenhage ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 10 maanden, waarvan 6 maanden voorwaarde lijk, wegens poging tot oplichting van een verzekeringsmaatschappij. T. had in Mei bij de politie aangifte gedaan dat hij een parel snoer. dat voor f 20.000 verzekerd was, had verloren. Hij had het echter in een kippen hok in zijn tuin verstopt. Na een reis van ruim twee maanden is Hr. Ms. korvet „Ternate" vanmorgen uit Nieuw Guinea met tachtig opvarenden Nieuwediep binnengelopen. De „Ternate" is in 1945 door de Australische regering aan Nederland overgedragen en heeft sindsdien in de Indonesische wateren patrouille diensten verricht. Het schip is voor het eerst in Nederland. HAARLEM EN OMGEVING Het programma van de orgelbespeling in de Grote Kerk op Donderdagmiddag van 3 tot 4 uur, door George Robert luidt: 1. Preludium en Fuga f kl. t.. J. S. Bach; 2. Koraalbewerking: „O Mensch, bewein' dein' Sünde gross", J. S. Bach; 3. Toccata en Fuga d dorisch, J. Segert; 4. Vierde Sonate, F. Mendelssohn Bartholdy; 5. Andantino, C. Franck; 6. Verset de procession sur „1' Ado- rote", L. Boëllmann. Tot leraar aan het Chr. Lyceum te Haarlem is benoemd de heer drs. J. L. Fey- ten te Amersfoort. Als advocate en procureur bij de Haar lemse rechtbank werd beëdigd jónkvr. mr. Ch. E. L. Gevaerts, kantoorhoudende te H' irlem. Aagtekerlc, pass. 17 Socotra, 19 Aden verw. Alcyone, 17 van Sydney naar Fremantle. Albireo, pass. 17 Kp. Frio naar Las Palmas. Almkerk, 18 Manilla verwacht. Alphacca, 17 van Buenos Aires naar Parangua. Arkeldijk, 18 te Bremen. Aagtedijk, 17 van Santos naar Kio de Janeiro. Aldabi, 18 voor Hoek van Holland verwacht. Amsteldijk, 17 van New York naar Antwerpen. Alblasserdijk, 17 360 m. NO. Flores n. Havanna. Algenib, 17 120 m. O. Bahia n. Rio de Janeiro. Alioth, 18 te Bremen van Hamburg. Alnati, 17 300 m. Z.ZW. St. Vincent. Alphard, 17 190 m. ZO. Bahia. Aludra, 17 420 m. O.ZO. Cape Race. Alwaki, 17 800 m. O.ZO. Barbados. Amsteldiep, 17 250 m. W. ten Z. Ouessant. Annenkerk, pass. 17 Rasradressa n. Melbourne. Averdijk, 17 400 m. ZO. Cape Race. Agamemnon, 17 v. Pto Cabello n. Maracaibo. Alkaid. 17 30 m. O.NO. Abrolhos n. Montevideo. Abbedijk. 17 van Bremen. Akkrumdijk, pass. 18 Vlissingen. Aalsdijk, 18 van Le Havre naar Antwerpen. Amstelkerk, 18 van Dakar naar Fretown. Amstelland, 18 van Montevideo naar St. Vincent. Arnedijk, 18 van Tampa naar Houston. Aardijk, 17 te New .Orleans. Almkerk, 18 te Manilla. Amstelpark, 18 van Philadelphia naar Nederland Andijk, 17 te Brownsville. Arundo. 18 van Rotterdam te Swansea. Breda, 17 rede Chicama. Baarn, 18 Cristobal verwacht. Bonaire, 17 915 m. W.ZW. Madeira n. Barbados. Bontekoe, 18 Tj. Priok verwacht. Boskoop, 17 275 m. N. Finisterre n. Barbados. Britsum, 17 300 m. Z.ZW. Sable eil. Bloemfontein, 17 dwars Mogdishur. Bali, 18 van Singapore te Narativas. Bantam, 19 te Boston. Billiton, 19 te Marseille. Bintang, 18 van Singapore naar Manilia. Blijdendijk, 19 v. Rotterdam te New York verw. Bengkalis, 13 van Hamburg naar Bremen. Bennekom, 17 te Valparaiso. Blommersdijk, pass. 19 Vlissingen naar Antw. Caltex Pernis, 18 van Sidon naar Rotterdam. Callisto, 17 780 m. W. ten Z. Scilly's. Caltex Utrecht, pass. 17 Kp. Tenez. Chama, 17 120 m. O.ZO. Catania. Cottica, 17 1025 m. ZWè ten Z. Fayal n. Plymouth Cerom, 18 te Bremen, Caltex Nederland, pass. 18 Gibraltar. Cirus, 19 te Rotterdam van Perzische Golf. Diemerdijk, 17 325 m. ZW. Flores naar Antw. Duivendijk, 17 625 m. NO. Guadeloupe. Douro, 13 van Blackriver naar Cartagena, Ena, 17 van Gent naar Curasao. Esso Amsterdam, pass. 17 Sombrero. Edam, 16 te Norfolk. Esso Den Haag, 19 van R'dam te Aruba verw. Friesland (KRL), 18 to Aden. Farmsum, 19 Norfolk verwacht. Gaasterkerk, 17 van Las Palmas. Gooiland, 17 275 m. N.NO. Finisterre. Grootekerk, 17 275 m. W. Cape Palmas. Ganymedes, 17 130 m. NO. Demerara. Graveland, 18 te Bahia. Groote Beer, 19 te Wellington. Helena, 17 van Amsterdam naar Bremen. Hersilia, 17 van Manta naar Guayaquil. Haarlem, 17 180 m. NO. Finisterre n. Pto Rico. Hecuba, 17 675 m. ZW. Flores naar Curasao. Haulerwijk, 17 150 m. O. Cp. Henry. Hestia, pass. 18 San Miguel. Heemskerk, 18 van Rotterdam te Sydney. Ino, 8 van Curagao naar Paramaribo. Indrapoera, pass. 18 Guardafui naar Belawan. Jagersfontein, 17 400 m. O.NO. St. Helena. Jupiter, 17 v. Vassiliko n. Gibraltar. Java, 18 te Semarang. Kota Gede, 18 te Port Said. Kertosono, 19 te Genua. Kota Baroe, 19 van Rotterdam naar Antwerpen. Laagkerk, 18 Basrah verwacht. Lombok, 17 van Soerabaja. Leersum, 15 van New Orleans naar Houston. Lemsterkerk, 19 Muscat verwacht. Loosdrecht, 17 480 m. W NW. Minicoy. Langkoeas, 18 van Soerabaja naar Makassar. Lawak, 19 v, Zamboanga te Costanas Luzon verw. Limburg, 19 East London verwacht. Loppersum, pass. 19 Ouessant. Madoera, 18 Cittagon verwacht. Merwede, 19 te New Orleans verwacht. Muiderkerk, pass. 17 Perim naar Bombay. Melampus, 15 van Soerabaja. Macuba, 17 100 m. W. ten N. Madeira, Malvuna, 17 675 m. W. ten N. Kaapstad. Mataram, 17 dwars Wight. Mirza, 17 van Zahrani naar Stanlow. Mitra, 17 180 m. ZW. ten W. Horta. Maetsuycker, pass. 17 Str. Soenda. Mataram, pass. 17 Ouessant. Maaskerk, 18 van Freetown naar Dakar. Mariekerk, 19 Marseille verwacht. Maas, 17 van Cardenas te Tel Aviv. Notos, 15 v. Port au Prince naar New York. Nigerstroom, 19 van West Afrika te Amsterdam Orestes. 17 400 m. NW. ten W. Kingston. Prins Willem II, 17 800 m. O. ten N. Belle Isle. Parkhaven, 17 150 m. NO. St. Maarten. Paula. 17 240 m. NW. Cambodia. Paoendrecht, 18 van Pta Cardon n. Engeland. Polydorus, 17 te Penang. Prins Willem v. Oranje, 19 v. Chicago te R'dam. Poelau Laut, 18 te Port Said. Prins Joh. Willem Friso, 19 te Bremen. Rijnland, 17 v. St. Vincent. Ruys, 17 1175 m. NO. ten O. La Platarivier. Rijndam, pass. 17 Scilly's. Riouw, 17 450 m. W. ten N. Minily. Roebiah, pass. 17 Billiton n. Soerabaja. Rotula. 19 van Lorenzo Marques te Curagao. Ridderkerk, pass. 19 Gibraltar. Stentor, 19 van Paramaribo. Singkep, pass. 17 Malta. Straat Malakka, 18 Kaapstad verwacht. Saidja, 17 to Pladju. Sambas, 18 v. Bandjermasin te Samarinda verw. Sarpedon, 18 v. Curagao te Nickerie verwacht. Schiedijk, 17 330 m. W.NW. Finisterre. Stad Breda, 17 315 m. O. Cape Race. Stad Haarlem, pass. 17 Finisterre. Stanvac Talang Akar. 18 Pulu Sambu verw. Salawati, 17 650 m. ZO. Guardafui. Sliedrecht, 17 130 m. O. ten Z. Socotra. Sommelsdijk, 17 180 m. O. ten N. Bermudas. Saparoea, 13 van Colombo naar Madras. Sarangan, 16 rede Semarang. Sumatra, 19 te Calcutta. Stad Alkmaar, vertr. 19 v. Rotterdam n. Narvik. Tabian, 17 van Colombo naar Singapore. Tosari, pass. 17 Minicoy. Trompenberg, pass. 17 Flores naar Le Havre. Tamo, 17 130 m. Z. St. Vincent. Tawali, 17 425 m. W. ten N. Madeira. Telamon, 17 420 m. N. ten W. Monapassage. Tiba, 17 425 m. Z.ZW. Santos. Tiberius. 17 te Ciudad Trujillo. Tero, 17 540 m. W.NW. Flores. Tjimenteng, 17 1540 m. NO. ten O. La Plata. Tegelberg, 18 van Mauritius naar Singapore. Teiresias, 19 Tj. Priok verwacht. Teucer, 19 Soerabaja verwacht. Ternate, 16 te Kobe. Tomini, 19 van Tj. Priok te Rotterdam. Tomori, 19 Bahrein verwacht. Van Riebeeck, 18 v. Ambon te Makassar verw. Veendam, 17 100 m. ZW. Cape Race. Woensdrecht, 17 van Hamburg te Curagao. Westland, 17 te Rio de Janeiro. Waingapoe, 17 van Singapore naar Soerabaja. Winterswijk, 17 dwars Vigo. Weltevreden, 17 pass. Elba Cape n. Aden. TJsel, 18 te Pto Cabello verwacht. Wieldrecht, pass. 18 Jamaica. Zeeland (SSM), 18 van Bayonne te Emden. Zeeland (SSM), pass. 17 Texel Zonnewijk, 17 340 m. ZW. Ouessant. Zijpenberg, 19 van Rotterdam naar Bagnoli. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze lieve zuster, behuwd zuster en tante WILHELMINA KLANDERMAN weduwe van Gerardus Hendrik van Kampe in de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam: J. de Groot Haarlem, 18 Sept. 1951. Herensingel 115. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 21 September a.s. om 12 uur op de Algemene Begraaf- alats te Haarlem aan de leverlaan. W. H. Bierman Keel-neus-oorarts heeft tot nader aankondiging GEEN SPREEKUREN. Waarn.: Dr. de Bruine-ALtes, Dr. v. Eunen, Dr. Kamminga, B. E. van Zanten Arts HERVAT 20 SEPTEMBER PRAKTIJK. Arts PRAKTIJK HERVAT. Dr. A. Dekker-Jonker PRAKTIJK HERVAT. Gramm. en Corresp. 1 lesav. p. week van V/2 uur. Aanv. 20 Sept. Oude Gracht 71, Haarlem. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat van 20 September tot en met 18 October 1951 op werk dagen voor een ieder ter ge meentesecretarie (Afdeling Openbare Werken, Volks huisvesting en Bedrijven) ter inzage ligt het ontwerp-uit- breidingsplan „Noord", Wij ziging no. 14 C, omvattende het gedeelte der gemeente, ongeveer begrensd door de Rijksstraatweg, de Vondel- weg', de Geusevesperstraat en de Muiderslotweg, met de daarbij behorende ontwerp- bebouwingsvoorschriften en toelichtende beschrijving. Eventueele bezwaren moeten binnen de termijn van ter vi sie-ligging bij de gemeente raad worden ingediend. De curatrice in de faillisse menten van C. Groot, bakker wonende te Haarlem en A. van der Does, wonende te Driehuis, gemeente Velsen, heeft op 18 September 1951 ter griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem nedergelegd de enige uitde- lingslijsten in bedoelde fail lissementen, welke aldaar gedurende 10 dagen kosteloos voor de schuldeisers ter in zage zullen liggen. Haarlem, Kenaupark 30. De curatrice: Mr. Sonja Boekman. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbanlc te Haarlem van 21 Augustus ,1951 is Marie Aafje Kwantes, gebo ren te Assendelft op 15 Juli 1920, wonende te Bloemen- daal aan het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort ter zake van krankzinnigheid gesteld onder curatele. Mr. F. van der Goot Procureur. Mogelijkh. t. aansl. v. enkele heren v. g. h. Br. no. 8277. Maatschappij biedt aan naar maat, betere genre Betaling te regelen. Coupeur bezoekt u door het gehele land. Brieven, no. 8324. Diverse meest bekende dus solide fabrikaten uit voorraad leverbaar o.m.: „Kuppersbusch" „Junker en Ruh" „Nestor Martin" „Etna" „Dordrecht" „Condor" Vakkundige bediening geeft U alle gewenste inlichtingen. Grote Houtstraat 99 Haarlem AUTO-FINANCIERING Deskundig advies bij aankoop - Verzekeringen - Expertises SCIIREURS - Javalaan 61, Heemstede - Telefoon 38497 iillllllilllllll Een bustehouder geeft U dat „mannequin" figuur! Alléén bij r VAN RIETSCHOTEN I COMPLETE MEUBILERING Barteljorisstr. 39-41 - Haarlem - Tel. 10250 DANS Alléén gevestigd Nieuwe Gracht 66 LAATSTE WEEK INSCHRIJVING! Voor alle danslessen welke aanvangen vanaf 22 September. Inschrijving dagelijks. In September hervatting van de lessen in patrooniek. en/of knippen en naaien v. eigen kled. door Lerares Sticht. Ned. Modevak. Dag- en avondlessen. Kleine clubs. L. SPAANPOORT, Heussens- straat 78, H.-N., bus 3 en 4. doet U niet zó maar. U gaat natuurlijk naar een vakkundig bont werker. Deze week speciale aanbieding: ZILVERVOSKRAGEN (Pellerine en - matrozenkraagmodellen) J 95.— PERSIANER PATTES ƒ775. YEMEN MANTELS, in zwart en bruin, f vanaf J 675.— Als reclame deze week nog: Voor speciale zomerprijs maken wij van Uw oude bontmantel een MODERNE FINGERTIP (model 1952) - _ft voor J 27.50 Inlichtingen: Mevr. G. DE VOS, Kl. Houtstr. 56, Tel. (K2500) 16510 van particulieren, tegen behoorlijke prijzen, Ro mans, Kunstwerken, Pocket Books, Populaire Wetenschap, Encyclope dieën, Jongens- en Meis jesboeken enzovoort. Boekhandel „tuce&a' Kruisweg 13 b. h. Station, Haarlem. Belt ons op Tel 21677 Of zendt bericht, Wij komen de beste oefenschool voor geestkracht, zelfvertrou wen. besluitvaardigheid wilskracht en zelfbeheer sing. maakt fit, slank en jong. Club- en Privélessen. Leraar: V. J. BRASSINNE Nieuwe Gracht 76. Nieuw BEDRIJFSPAND te huur aangeb. pl.m. 80 M.2 met licht-leiding (25 lichtpunten) en kracht stroom, water, enz. Gel. centrum, zéér geschikt v. atelier of werkplaats. Bx\ no. 8376. Geslepen glasplaten voor theemeubels, salontafels, enz. Autoruiten ÜMSTERDAMSTR. 25. hoek Vooruitgangstraat. Tel. 14809 beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. Zat. 22 en Zond. 23 Sept., 8.15 uur - „Nederl. Comcdie" Blijsp. v. C. A. Puget. - Regie: Ank van der Moer. M.m.v. Joekie Broedelet, Kitty Jansen, Ina van Faassen, Pierre Myin, Allard van der Scheer, Maxim Hamel, Wim Bary. Prijzen 1.— tot 3.50 (alles inb.). Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Dond. 103 uur. Telef. na 12 uur. Grote Kerk - 21 September, 8 uur Organist: F©II«© Entree 75 cent. Kaarten verkrijgbaar bij Concertbureau Alphenaar en 's avonds aan de kerk. (volgens Johannes 14, 15 en 16) Pas op valse profeten ook op leringen van mensen! Laat U niet verleiden in de Babel van verwarring over DIT BELANGRIJK ONDERWERP. Komt U luisteren om 8 uur n.m., Donderdag a.s. Gedempte Oude Gracht 47 (voorzaal) Toegang vrij Allen welkom Onder ausp. v. d. R.K. Middenstandsvereniging De cursussen ETALEREN en DECOREREN en LAK- en PLAKKAATSCHRIFT beginnen 1 October a.s. Vraagt prospectus bij de Secretaris v. d. R. K. M. C. W. Straathof, Zijlweg 69, telefoon 12608. AANMELDING tot uiterlijk 30 September aan het Secretariaat, Zylweg 69, Haarlem. Spreekt men over DANSEN, dan spreekt men over «Si 0 !L Inschrijving voor alle clubs A Eind Sept. begin der lessen, tevens opening van onze school t.o. de Stadsschouwburg. Te koop aangeboden AUTO WANDERER SPORT 1940 geh. ger., loopt 1 10, desk. onderz. toegest., geen handelaren, prijs 1500—, Te bez. Rijnstraat 2, Heemstede, 's avonds tussen 7 en 9 uur, telefoon 35421 Jong zakenman, die wil trouwen in Heemstede of omgeving. Twee kamers en keuken zijn al voldoende. Uw brief wordt met belangstelling tegemoet gezien onder no. 8377 aan het bureau van dit blad. Café-Restaurant „©IF Raaks 1 - Haarlem Tel. 13117. tot pl.m. 300 personen. Tijdig bespreken s.v.p. OCCASION. Aangeboden in prima staat, schuifdak, kachel, rolhoes en vele accessoires. Deskundig onderz. toegestaan. Betaling kan geregeld worden. Te bevr.: Prinsesselaan 29 b. d. Regentesselaan, Tel. 18699 te Haarlem zoekt employé ter opleiding tot Vereisten: Minstens Mulo-B, leeftijd 25—30 jaar, in staat om na opleiding in het bedrijf zelfstandig te werken. Sollicitanten moeten tactvol met personeel kunnen omgaan en gezag kunnen uitoefenen. Prac- tische ervaring op het gebied van ai'beidsanalyse of tijdwaarneming strekt tot aanbeveling. Uitvoerige eigenhandig, niet met ball-point geschre ven sollicitaties met pasfoto onder opgave van loop baan, burg. staat, huidige werkkring en referenties, onder no. 8379 aan het bureau van dit blad. Grote Dames- en Herenconfectiezaak zoekt voor het propageren van de verkoop van haar artikelen Schrift, soli, met uitv. omschrijving van persoon en leeftijd te richten onder no. 8380. Discretie verzekerd. W. VAN AMERONGEN VRAAGT: Leeftijd 16—19 jaar. Voor een pittige jongeman, die vooruit wil komen, ligt hier een prachtige toekomst. Pers. aanm. filiaal Koninginneweg 44A te Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3