Vier grondpatronen voor de mode h$t! Het Hek van de Dam 700.000 Stof Onze puzzle AMERIKA IS PRACTISCH Weer neiging tot crinoline? Nieuwe archeologische vereniging opgericht V reemdelingenbezoek leverde in 1950 78 rtiillioen deviezen op NAAIMACHINES Afwijzende reactie op Adenauers voorstel Courses op Duindigt Gekkenwerk Kris en Kras In de hoofdstad uit J Korea - vry willigers Maandag in Rotterdam A FINE TRADITION Another Fine Tradition Agenda voor Haarlem «ATEBPAG 29 SEPTEMBER 19#1 Amerika is ook in de mode practisch. Het brengt niet één nieuw silhouet, het brengt er vier. En op die vier grondpatronen blij ken alle kleren te zijn gebaseerd, zowel de mantels en de jurken als de mantelpakjes, de deux-pièces en zo meer. Daar is dan in de eerste plaats het recht- toe-recht-aan silhouet, meestal bekroond door een grote, forse kraag. Dit silhouet maskeert en verdoezelt het figuur in een strakke verticale lijn. De meeste mantels van zware wol zijn volgens dit, kennelijk op Parijs geïnspireerde, model gemaakt. Het gebeeldhouwde silhouet is uiteraard heel anders. Het heeft een nauwaansluitend lijfje boven een rechte, sluike rok en schouders die in het geheel niet gevuld zijn. Dit silhouet is totaal ongeschikt voor het typisch Amerikaanse figuur (lange benen, slanke taille), maar kan daarentegen andere figuren een langer en slanker ac cent verlenen. Het derde silhouet is buitengewoon prac tisch en mild. Voor velen kan het een zegen zijn. Het heeft een smalle taille (die met behulp van een corsetje wel te verwezen lijken is) en een wijde rok, dikwijls gecom bineerd met een gesteven onderjurk. Tenslotte brengt New York nog het volumineuse brede lijfje boven de strakke, nauwe rok. Dit is een van de populairste stijlen in de hedendaagse Amerikaanse mode. Geschikt voor velen, maar niet voor de vrouw die uit de natuur al vrij om vangrijk is. De Amerikaanse vrouw, die bij confectie leeft, kan dus kiezen. Maar welk silhouet? Dat is de kunst. En daarbij wordt ze gehol pen. Met wenken en duidelijke aanwij zingen in de modetijdschriften. En met de troostrijke opmerking, dat. met behulp van corsetjes en crinoline onderjurken en der gelijke een schijnfiguur kan worden opge bouwd en een slecht figuur gemaskeerd. Op de hierbij afgedrukte plaatjes ziet u enkele der silhouettén gedemonstreerd. ARLETTE Doel onder meer: bescherming van oude cultuurresten Dezer dagen is opgericht de „Archaeolo- gische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland", (de A.W.W.N.). Het doel is: het doen van allerlei onderzoekingen op oudheidkundig gebied in de ruimste zin des woords, waarbij tevens gelet zal wor den op historische, biologische en geologi sche bijzonderheden. Het gebied dat wordt bestreken omvat Noord- en Zuidholland, Zeeland en Utrecht en in aanmerking zal komen de tijd van de vroegste bewoning tot en met de middeleeuwen. Juist in deze tijd, nu door bebouwing, industrialisatie en herverkaveling het ka rakter van het oorspronkelijke landschap sterk verandert, dreigen vele oude cultuur resten voorgoed verloren te gaan. De nieuwe vereniging hoopt op veler belang stelling: jong en oud, vakman en amateur, iedereen die mee wil werken is welkom. Reeds werd yan officiële zijde steun toe gezegd. De oudheidkundige werkgemeenschap, die over het gehele Westen van ons land centra wil slichten, zal een tijdschrift uit geven, waarin o.a. nieuwe vondsten zullen worden besproken en bedreigde punten zullen worden gesignaleerd. Aanmeldingen kunnen geschieden bij het secretariaat. In het bestuur hebben zitting de heren H. J. Calkoèn te Velsen, voorzitter; B. J. Wieland Los, Kloppersingel 177, Haarlem, secretaris; C. Roodenburg te Haarlem, penningmeester en H. J. Verhagen té Lei den, secr. redactie. ADVERTENTIE eelnemers! wordt uitgekeerd door de Onderlinge evensverzekering Mi 's-Gravenhage te 's - Gravenhage als winst over het afgelopen tijdvak. In Utrecht is Vrijdag de jaarvergadering der Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer gehouden. De voor zitter, mr. dr. L. N. Deckers, verklaarde, dat het aantal buitenlandse toeristen, dat in 1949 315.000 bedroeg, in 1950 steeg tot 400.000, ongerekend de Belgen en Luxem burgers, wier aantal op 4Vs millioen ge raamd kan worden, waaronder echter heel veel dagjesmensen waren. Aan buitenland se deviezen werd ontvangen 58 mililoen gulden tegen 34^ millioen in 1949. Aan vervoerkosten werd 20 millioen aan devife- zen ontvangen. Over het binnenlandse vreemdelingen verkeer zei mr. Deckers, dat dit toerisme niet achteruitging als gevolg van de dalen de koopkracht. Hij was van mening1 dat Nederland in de toekomst nog veel meer als toeristenland kan gaan betekenen, mits er meer geld komt voor propaganda, met name in de Verenigde Staten. De vijf ton die de regering beschikbaar stelt is niet voldoende. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir W N WOLTERINK Bilderdijkstraat la HAARLEM Tel (K 2500) 11928 MEUBILAIR VEILING 16/17 OCT. Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst ADVERTENTIE REEDS 51 JAAR leveren wij de beste en repareren de slechtste onder garantie. 3 A N GEYLVOET JR. Haarlem - Doelstraat 35 - Telefoon 13538 BERLIJN (D.P.A.). De persdienst van de Oost-Duitse (communistische) „socia listische eenheidspartij" (S.E.D.) heeft in een Vrijdag uitgegeven verklaring Ade nauers voorstel voor het houden van ver kiezingen in geheel Duitsland als „zeer on gewoon" gekenschetst. „Wanneer de West- Duitse bondskanselier zegt niet met com munisten te willen onderhandelen, betekent dat niet veel anders dan een afwijzing. De beraadslagingen zijn evenwel nog niet af gelopen. Indien Bonn niet het enig moge lijke antwoord op het beroep van de Oost- Duitse Volkskamer geeft, moet het Duitse Volk dit antwoord zelf geven", aldus de verklaring. Welk een enorme vooruitgang de fokkerij van de Nederlandse draver heeft gemaakt, blijkt wel duidelijk uit de courses, welke Zondag te Groningen en Duindigt worden verréden. Ondanks de splitsing van het be staande materiaal bieden beide plaatsen pro gramma's, die klinken als een klok. Het belangrijkste nummer op Duindigt is ongetwijfeld de traditionele Heat van Duin digt, een nummer dat zeer spectaculair is en slechts zelden in de 2 heats wordt beslist. Ook voor Zondag is de verwachting, dat ten minste 3 heats nodig zijn om een beslissing te krijgen, tenzij de flyer Mary Reynolds in de 2e heat nog voldoende kracht kan opbren gen om de achter haar staande paarden achter zich te houden. Indien zij de le heat gemakkelijk zou winnen moet men hier mede wel terdege rekening houden. Voor definitief gaat de keuze echter uit naar Juno Vita, die op het ogenblik in grootse vorm is en zelfs met. een tikkeltje meer geluk Zon dag het kampioenschap van Nederland had kunnen winnen. Voor Edel Scott is de af stand een kolfje naar zijn hand en indien weer en baan goed zijn mogen weer tijden verwacht worden van 1.22 en minder zelfs. Als outsider mag Junoschka worden ge noemd. Peter Pech krijgt in de Halmahera-prijs de kans om zijn derde zege in successie te boeken, doch zal hierbij zware tegenstand ontmoeten van Petronel Spencer, Prince Maire en O Lapize 11. Door het feit, dat Oiseau door haar over winning van Woensdag niet meer startge rechtigd is in de Hannibal-prijs, krijgt deze draverij een zeer open karakter. Pétuiance K zal als 'favoriet vertrekken, doch daarbij zal Geersen met Oehoe S voor haar weinig Onderdoen. Lex V zal wederom op de plaats kunnen eindigen, terwijl Ooststar met enig geluk het genoemde trio kan verrassen. In 2500 m. lange Havezate-prijs staat de snelle Kievit S voor een buitengewoon moei lijke taak, zodat-een nederlaag van de kam pioene in het verschiet ligt. Met resp. 60 en 80 m. aan New Vlamingman en Mac Kin- le-y zal zij alles moeten geven om deze paar den te kunnen benaderen. Gezien haar laatste verrichting bestaat hierover gegronde twijfel, zodat wij Mac Kinley en New Vla mingman in deze volgorde voor haar zien eindigen. De in vorm vooruitgaande Little Monty mag daarbij niet uit het oog worden verloren. Eindelijk eens een flink veld volbloeds in een lange ren. n.l. 3200 m. Een interessante krachtmeting om de Grote Stayers-prijs, waarin stal Frowein met de beide sterke paarden Bellatrix en Noordwester met de beste kansen staat. In oude vorm mag Majesto als ernstige concurrent worden ge zien. Het derde kanspaard is Zeester, die weliswaar minder snei is, maar vrijwel over een onbeperkt uithoudingsvermogen be schikt en bij zware baan in de eindstrijd zeker zijn rol zal meespelen. In de Zuleika-prijs een ren voor 2-jari- gen over 1350 m. gaat de keuze uit naar Chiberta, gevolgd door Sagina en Manola. Marianne B zal met het laagste gewicht voor een verrassing kunnen zorgen. Overigens zijn deze rennen moeilijk te voorspellen, daar 2-jarigen vaak nog zeer onregelmatig zijn en over deze korte afstand de minste of geringste weigering aan de start een ach terstand oplevert, die niet meer goed te maken is. De Zamboni-prijs is voor leerling-jockeys Horizontaal. 1. jong zoogdier; 4. stad. in België; 6. voor; 9. larve v. d. langpoot mug; 11. onzin; 13. vulkanisch product; 14. smal toelopende baan; 15. echter; 17. deel van Engeland; 19. makker; 22. en dergelijke (afk.); 24. moeder; 25. deel van een tennispartij; 26. rechtuitlopend stuk weg of water; 28. voorzetsel; 29. bij woord; 30. boordsel; 32. Staats Spoorwe gen (afk.); 33. deel van een bijenkorf; 34. soort wijn; 35. voor zetsel; 36. militaire macht; 38.. pers. voorn, woord; 40. ge bogen been; 41. vod; 42. huid; 43. spil; 46. boksterm (afk.); 47. Ned. provincie; 51. oorlogsgod; 52. bloem; 53. verstand; 55. telwoord; 57. man v. adel; 59. gedeelte lijk; 60. troefkaart; 61. soort; 62. wol pluisje. Verticaal. 1. schel; 2. voorganger in Mohamm. godsdienstoefening; 3. adrem; 4. heilige (afk.); 5. reeds; 6. plaat; 7. water plant; 8. grondsoort; 10. schoeisel; 12. ver tegenwoordiger 16. deel van een mast; 17. vogel; 18. overblijfsel; 20. Nederlandse ri vier; 21. rhythmische beweging op maat van muziek; 23. medelijden; 24. gegoten asphalt: 26. klepper; 27. metaal: 30. bitter vocht; 31. gevangenis; 35. Perzië; 37. doel punt; 39. houten spoel; 44. zangvogel; 45. positieve electrode; 47. zitplaats; 48. boom; 49. slede; 50. stekel; 51. honingdrank; 53. graanschuur; 54. kippenloop; 56. boom; 58. bijwoord; 59. titel (afk.). Oplossingen moeten ingezonden worden aan onze bureaux HAARLEM, Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37; IJMUI- DEN, Kennemerlaan 154. Oplossingen moe ten uiterlijk Woensdagavond in ons bezit gereserveerd, Avaarin wij Prince Albert de meeste kansen toeschrijven, gevolgd door de mount v. d. Kraats (Kamila, Great Girl). Proposal zal dicht bij dit duo eindigen. ADVERTENTIE STOPHOEST Kinderen rijn er e dol op I Geef ze STOPHOES! Is ze hoesten a Voorlromen is beter den genezenI STOPHOEST u gezond èn letter. STUTt i Hoesten Is hinder tv" lijkI STOPHOEST verzacht direct die J lastige teeltriebel. rb <Ti £-) r* r»os Wij moesten deze week een boek gaan halen in de Universiteitsbibliotheek, maar helaas hebben wij dit onschuldige voornemen niet ten uitvoer kunnen brengen. De oorzaak van bet mislukken dezer culturele expeditie schuilt overi gens geenszins in de omstandigheid dat er te weinig keus zou zijn, want men vindt op de planken van deze eerbied waardige instelling voldoende druk werkjes om er de weg van Amsterdam naar Utrecht mee te bedekken. Het mag eigenlijk een wonder heten, dat er nog niemand op de gedachte is gekomen dit eens te proberen. Het lijkt ons met al dat passen en meten een heerlijke bezigheid voor duizenden met waar achtig idealisme bezielde puzzelaars. De meeste uitgevers trachten namelijk het gebrek aan eigen karakter van hun publicaties te verhullen door telkens een ander formaat te kiezen. Blijmoedig lieten wij ons op die be wuste dag aanvankelijk meetronen door de zoete lokstem der wetenschap. Met inspanning van al onze krachten slaag den wij er zelfs in de zware deur van het bibliotheekgebouw te openen en schoorvoetend betraden wij de enkele marmeren treden van deze illustere tempel. Bij de vestiaire gekomen ver starden wij echter. Hier werd ons de toegang afgesneden tot de hof waarin de boom der kennis nog bloeit in para dijselijke staat. Links tegen de muur hing namelijk in keurige letters zwart op wit het voorschrift dat ons tot een schielijke terugkeer noopte: „Men is ver plicht bij h?t verlaten van het gebouw zijn gehele garderobe mee te nemen". Wij vinden dit een onredelijke eis en wij weigerden dan ook op staande voet. daaraan te gehoorzamen. Wij konden trouwens niet anders, want wij hadden alleen onze Dinsdagse plunje aan. De rest lag thuis in de kast of in de tobbe. Geen ogenblik Avas het in onze gedach ten opgekomen onze koffers te pakken en een handkar te huren, alleen om een boek te lenen. Op bijgaand visioen ziet men het naleven van dit dwangbevel in beeld gebracht. Het goedje dat de beel dige jonge dame op haar arm draagt is haar ondergoedje. Naar wij vernemen is er laatst een student verschenen met een naakt bovenlichaam.Het bleek dathij zojuist een universitair examen had af gelegd, waarbij men hem het hemd van het lijf vroeg. Opvallend aan hem waren verder zijn hangende pootjes. Een kwartier lang hebben Avij in af wachting in de Vestibule doorgebracht. Er1 verscheen geen enkele klant. Hier door begrepen Avij plotseling de diepere zin van die merkAvaardige bepaling, welke er kennelijk alleen maar toe dient om het personeel van de bibliotheek aan een rustig leventje te helpen. Want om bij het verlaten zijn garderobe te kun nen meenemen, moet men die eerst ge bracht. hebben. Dat is gekkenwerk. Wij hebben nog een ogenblik overwogen om toch naar binnen te gaan en geAvoon te verklaren dat wij ons hele hebben en houden om het lijf hadden. Onze eerlijk heid bleek echter sterker dan onze drang om ons te laven aan de bronnen der cul tuur. Men zij geAvaarschuAvd. Niettemin hebben wij die dag een merkwaardige ontmoeting op het vrucht bare terrein der wetenschap gehad, na melijk met professor Peter Heemskerk uit Amsterdam, die zijn colleges niet geeft in het Athenaeum Illustre, maar in cabaret of circus. De heer Heemskerk is thans hoogelaar in het registreren van de bevolking. Voordien was hij werk- zaam als particulier detective. Zijn loop baan begon hij als kantoorbediende en afrekenaar bij de tram. Hij is dus wat men noemt een tram-didact. Zijn bezigheid heeft geen enkel prac tisch nut, zelfs geen onpractisch. Zijn Avijsheid omvat een burgerlijke stand van 1300 achternamen en 3500 voorlet ters, die hij uit het hoofd kan opzeggen. Dit bevolkingsregister is door hemzelf met noeste vlijt samengesteld. Er komen 800 personen in voor die hij van aan gezicht tot aangezicht kent. De rest' is verzameld uit overlijdensberichten in de dagbladen. Alles berust op Avaarheid. Nu experimenteert de professor als volgt: men krijgt een lijst met al deze gegeA'ens en noemt dan naar eigen A'er- kiézing een voorbeeld daaruit, waarop de eminente geheugenkunstenaar als een razende Roeland een zwart krijtje neemt en daarmee op een stuk aan de Avand geprikt papier de twee bijbehorende getallen van tezamen veertien cijfers noteert. Deze ge\'en in codeschrift een aanvulling van de gezochte persoonlijk heid diens geboortedatum, het jaar waarin deze van betrekking veranderde of naèr het. buitenland ging en eventueel van zijn overlijden. De bedoeling is dat dit een tijdje zo doorgaat, totdat de toe schouwer zijn emotie niet langer beheer sen kan en van louter ontzag en beAvon- dering begint te kraaien. Dan wist pro fessor Heemskerk zich de parelende transpiratie van het glimlachend aan schijn en buigt voldaan. Hij heeft zich als jongen reeds op dit levenswerk voorbereid door zich de nummers van bakkerskarren, trams en bierwagens in het geheugen te prenten. Daarna werd hij regisseur van een toneelvereniging. In 1922 trad hij voor het eerst op met een burgerlijke stand van vijfhonderd personen, welk aantal hij na twintig jaar verdubbelde. Zoals uit het voorgaande reeds blijkt is deze aanAvas niet door geboorten verkregen, doch de vrucht \ran ijverige nasporingen. Er zijn twintig meisjes bij. Op onze vraag waaraan hij deze kon herkennen, antwoordde hij wijsgerig: „Ja, dat sal u niet kenne sien!" De door hem geregistreerde mensen dragen voorts nog zonderlinge bijnamen ter aanwijzing van nadere bijzonder heden. Zo betekent de toevoeging Leo dat de man in kwestie leraar is. Een Rinus is een rechter, een Henk een hoogleraar en een Arie een A\reduAvnaar. Guus geeft aan dat iemand een andere werkkring heeft gekozen en een Evert is iemand die rustig van zijn pensioen geniet. De Jozefs zijn over het algemeen Op 2 October begint het Vrije Toneel een serie voorstellingen in het Cen traal Theater van het blijspel „In Londen staat een huis" van Michael Clayton Hutton onder regie van Cor Ruys. De medespelenden zijn onder anderen Sophie Stein, Kitty Knap pert en Ton van Duinhoven. Tot de genoemde datum vertoont Comedia nog „Anna Lucasta" van Philip Yor- dan. Wim Sonneveld komt eveneens op 2 October met een nieuw programma. Het is getiteld Artistenpension Hierin treden op Emmy Arbous, Lia Dorana, Conny Stuart, Diny de Neef, Guus Verstraete, Albert Mol, Wim Sonneveld en de pianist Han Beuker. In de Stadsschouwburg kan men Za terdag, Maandag en Donderdag Louis Saalborn als „De ingebeelde zieke" van Molière zien. Regie: Kees van Iersel. Comedia voert Woensdag Het landgoed Stepantsjikowo" naar de gelijknamige roman van Dosto- jewski ten tonele. In de kleine zaal van het Concert gebouw draagt Nel Oosthout van avond „Phèdre" van Racine in de vertaling van prof. dr. Jan Walch voor. Hei Amerikaanse eenmans- theater, belichaamd in de van origine Italiaanse artist BartaUni beeldt Woensdagavond een serie uiteenlo pende karakters uit. Met Geza Frid aan de piano. Zaterdag en Zondag treedt in het Concertgebouw het Nationaal Dans theater van Joegoslavië op. Woens dag wordt het oratorium „De Jaar getijden" van Haydn uitgevoerd door Amsterdams gemengd koor ..Zang na vriendschap" en de H.O.V. onder leiding van Willem Wiesehahn, met Erna Spoorenberg en andere solisten. Jo Spier opent hedenmiddag in „De Bijenkorf" een tentoonstelling van decoratieve figuren enzovoorts door Pieter van Gelder. Kunstzaal Van Wisselingh aan het Rokin exposeert werken van Franse meesters uit de 19de en 20ste eeuw. Jan van Keulen stelt grafisch werk ten toon bij Cor- vey's groothandel aan de Keizers gracht en Maria, van Everdingen plastieken en tekeningen in kunst handel Santee Landweer. onbekende broeders zonder particuliere kenmerken, maar een Ko is een ge trouwde man, behalve als hij tot de priesterlijke stand behoort. Dit laatste is overigens geen bedenksel van de heer Heemskerk zelf. „Een Piet is iemand die overleden werd", aldus legde hij ons uit. Verder zijn er nog Krissen en Kras sen, duidende op vrijgezellen. „Ikzelf ben een Kris", verklaarde hij op een enigs zins bedroefde toon, niet zozeer vamvege de aan die staat verbonden eenzaamheid, dan Avel omdat de Krassen veel jonger zijn. Wij echter vonden hem eerder kras met een kleine k, BOEDA zijn. Wij verzoeken op de enveloppe te schrijven: „Oplossing Puzzle". S.v.p. geen mededelingen voor redactie of administratie bij de oplossingen in sluiten. De oplossingen moeten worden ingevuld op het gedrukte diagram dat hierboven staat. Oplossing vorige puzzle Horizontaal. 1. parfum, adelaar; 2. edel, rabat, ieme; 3. rem, enkel, serie; 4. kris, raat; 5. tas, A.N.P.; 6. are, Ate; 7. melk, aloë; 8. Ane, tor; 9. Ran, erg; 10. iets, knar; 11. niemand, vla, K.R.O.; 12. drie, roe, eed, Ato; 13. eest, Kent, gerst. Verticaal: 1. perk, tamarinde; 2. ader, arena, Eire; 3. remise, Lent, eis; 4. fles, smet; 5. urn, ark; 6. mak, Noë; 7.- Abel, Aden; 8. dal, vet; 9. ets, leg; 10. lier, kade; 11. aera, Aalten, kar; 12. amiant, oorarts; 13. reet, peer, groot. Magische figuur: 1. selderij; 2. slordig; 3. dreef; 4. vedette; 5. driftig. De prijzen werden alsvolgt toegekend: 7,50: R. Blok, Rozenstraat 5. Haarlem. 5.G. J. Nel, Prinses Irenestraat 12, Hoofddorp. 2.50: Mevr. Hopman, Snelliusstraat 21rood, IJmuiden. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zal het troepenschip „General McRae" in de nacht van Zondag op Maandag met ui\ Korea terugkerende Franse, Belgische, Luxemburgse en Nederlandse vrijAvilligers te Rotterdam aankomen. De ontscheping zal Maandagmorgen om tien uur beginnen. Prins Bernhard hoopt in zijn functie van inspecteur-generaal van de Koninklijke Landmacht, bij de ontscheping aamvezig te kunnen zijn. Voorts zullen van Neder landse zijde aanwezig zijn de minister van Oorlog, ir. C. Staf, en de inspecteur Ver- keersAvezen, generaal-majoor J. R. H. La- gas. Van Belgische zijde komen de mi nister-president en de minister van Lands verdediging, de voorzitters van de Senaat en de Kamer van Volksvertegenwoordigers, vele militaire autoriteiten en de ambassa deur en de militaire attaché in Nederland. Uit Luxemburg komen een minister en de chef-staf, kolonel Jacobi. van Franse zijde de ambasadeur in Nederland en en ver- tegemvoordiger van de militaire attaché. ADVERTENTIE ZATERDAG 29 SEPTEMBER Stadsschomvburg: „Het meisje van buiten" (Haagse Comedie), 8 uur. Concertgebouw: Cabaretavond „Het gevleugelde wiel', 8 u. Hötel Vreeburg, Bloemendaal: Dansavond met Avedewerking van het orkest „Tocadë- ros", 8 uur. Rembrandt: „Met eervol ontslag", 14 j.. 7 en 9.15 uur. Palace: „Op naar Broad way", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. Luxor: „In de klauwen der Maffia", 18 j„ 7 en 9.15 uur. City: „Odette Churchill", 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De drie musketiers" en „De moordzaak Bentry". 14 j.. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Beschuldigd", 18 j-, 7 en 9.15 u. ZONDAG 30 SEPTEMBER StadsschouAA-burg: „Waarom jok je. Ché- rie" (Haagse Comedie). 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: „Dik Trom en zijn aap", 2 30 uur; Herman Rinket's Variété. 8 uur. Zuiderkapel: Jeugdsamenkomst, 8 uur. Ge bouw Cultura: Nederlandse Vereniging van Spiritisten „Harmonia", Avijdingsmorgèn, 10.30 uur. Luxor: „De voerman, dés doods", 11.30 uur. Bioscopen: Middag- en avóndv'dor- stellingen. MAANDAG OCTOBER StarlsschouAvburg: „Het mannetjesdier", 8 uur. Rembrandt en Palace: 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor: 2.00, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. (Zi« programma agenda van Zaterdag).

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 9