of ffe 10*» Op de pier test,, Wave Guide" IJmuidens toekomstige radar Haarlemse loodgieter "knutselaar wrochtte Grote Kerk en Vleeshal in zink en lood Of&Ut Wij stellen U in de gelegenheid, nu te kopen en wel op de navolgende wijze!! a*e 500 Wintermantels swaggers en Jassen' 'n zuiver wollen velours, in de nieuwste dessins r o 1 Op zolderatelier in de Pijlslaan worden grootse plannen uitgebroed Grootse plannen Nog meer hobbies Schumacher weigert getui genis in documenten affaire Kindermeisje bestal haar patroon Op 1 November komt de installatie in gebruik Programma van de Natuurbeschermingsweek Gemeenteraad komt Woensdag bijeen Heemsteeds meisje televisie-omroepster bij de KRO Benelux-betoging in Den Haag Gemeente wil perceel aan het Wilsonsplein huren PERZISCHE TAPIJTEN Kort nieuws UW ADRES Fa T. KROON Sr Scheepvaart Driehuis 1000 Costuums verkoop in prima Engeise stoffen en pasvorm, vanaf f 98.50, en r C fin i 800 Regenmantels 2nuLaSiS^n'.m EgYpt- K.atoen en poplin, gegarandeerd waterdicht, r c% en HOUSE OF IRELAND Gen. Cronjéstraat 159, Haarlem, Telefoon 14297. VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De behoefte aan een weinig rust dreef ons naar de Hout. De herten neusden er vermoeid in de kaalgevreten grasmat ach ter de houten omheining van hun kamp. Geel geworden bladeren fladderden van de hoge bomen; de wind speelde er achte loos mee op de grond. Wij zetten ons neer Op een schamele bank en wachtten op de dingen die wij onvermijdelijk zagen aan komen: Een grijsaard stapte op stramme beentjes op ons af. Hij talmde even, wierp een blik om zich heen en keek ons vervol gens met welgevallen aan. Met de statige tred- van een gepensionneerde kolonel kwam hij naderbij en plofte tenslotte zuch tend naast ons neer. Hij deed een dringend beroep op onze ongebreidelde fantasie door (ongevraagd) een brok van zijn levens geschiedenis te gaan vertellen: Mijn vader hield een kleine taveerne toen ik ter wereld kwam. Nauwelijks een turf of wat hoog, stond ik al achter de tapkast credieten te verlenen of ik een hele kous met knaken onder mijn hoofd kussen had liggen. De zaak verliep, maar dat deerde mij niet. Mijn belangstelling ging uit naar de Kunst. De Kunst met een kanjer van een K. In de onbewaakte ogenblikken die mijn vader legio had, rende ik ons donker proeflokaal uit om me mijmerend op te stellen aan de voet van de oude Bavo. En dan maar ge nieten van het lijnenspel van dat trotse ge bouw. Als het regende trok ik naar een museum en 's avonds, als vader het werk aan de toog alleen af kon, ging ik naar de schouwburg. Op een goeie dag ben ik zelf de Kunst gaan beoefenen, maar dat viel me niet mee. Een kennis van me, hij is jaren jon ger dan ik, een loodgieterspatroon half in ruste, heeft het er beter afgebracht. Dat is een ware Kunstenaar. Die wil maar liefst alle ouwe bouwwerken van Haarlem in 't klein namaken. In zink nog wel, maar daar is hij dan ook loodgieter voor. Het is ene L. Zuurendonk en als ik het wel heb, woont hij in de Pijlslaan op nummer 61. Ga daar maar eens heen en breng hem mijn complimenten over". Nu zijn wij redelijk wel opgevoed en gaven daarom geen luoht aan ons vermoe den dat de oude, toen hij ons dit verhaal oplepelde, meer uit zijn duim, dan uit zijn herinnering had geput. Niettemin zijn wij zijn kennis gaan opzoeken. Daar reduceerden wij onze ongelovig heid al spoedig tot een minimum, want in de voorkamer van de heer Zuurendonk prijkte een natuurgetrouwe nabootsing in zink van Haarlems Grote Kerk. Compleet met electrische verlichting en het rood- wit-blauw op de toren. Het kunststukje de bescheiden maker noemt het een ga- duldstukje is gebouwd op schaal 1 op 300 en opgetrokken uit een half blad zink van 2.25 bij 2 meter, zoals dat in vakjar gon heet. Het heeft een gewicht van zes kilo en alleen het zogenaamde ferronwerk is uit lood vervaardigd. Ongeveer een jaar geleden is de heer Zuurendonk met de bouw er van begon nen. Iedere Zaterdagmiddag en verscheide ne winteravonden heeft hij knutselend op zijn zolderateliertje doorgebracht Behalve de Grote Kerk heeft hij nog de Vleeshal nagemaakt. En als het aan hem De heer Zuurendonk legt de laatste hand aan zijn pronkstuk: De Grote Kerk in zink en lood. ligt blijft het niet bij de Grote Kerk en de Vleeshal alleen. De heer Zuurendonk koes tert namelijk, zij het nog vaag, het voor nemen om de hele Grote Markt „in zink en lood" te brengen. En daarna zou hij zelfs willen overgaan tot het vervaardi gen van oud-Haarlem, met wallen en poor ten. Het zou een werkje worden dat veel tijd en ook veel geld zou kosten. Het re sultaat van de bouwerij zou bovendien veel ruimte vergen: vier bij vief meter. Dat is misschien wel de voornaamste re den waarom hij nog aaiv.elt met de uitvoe ring van zijn plan. Mocht er echter bij voorbeeld een museum belangstelling voor tonen, dan zal de heer Zuurendonk ver moedelijk onmiddellijk aan de slag gaan. Voorlopig heeft hij bout en zink gereed liggen om de Grote Markt verder „uit te werken". Wij zijn echter nog niet aan het einde van des heren Zuurendonks hobby-latijn. Er is een tijd geweest dat hij huisde in een kamer die louter uit hobby-werkstuk- ken bestond, de schouw (die er nog staat) en de zware eiken balken aan het pla fond (die inmiddels weer zijn afgebroken) incluis. In het kleine heeft deze verwoede knut selaar zijn sporen overigens al evenzeer dubbel en dwars verdiend. Het moet eens gebeurd zijn, dat hij voor een hoeveelheid goede woorden en een hoeweinigheid geld een stukje hout op de kop tikte dat goud waard was. De heer Zuurendonk zette er zaag en beitel in en na een avond of wat ingespannen Ploeteren, met een grote P, was het interieur van zijn huiskamer ver rijkt met een miniatuur porcelein-kastje, waarin zelfs het porcelein-in-'t-klein niet ontbreekt. „Dat porcelein is overigens maar namaak", vertrouwde hij ons toe, „het is geverfd zink, maar oersterk". Uit datzelfde stukje hout werd enige tijd later een model van een oude dorps pomp gewrocht, waarnaast een, eveneens oude, loodgieter is getoverd die met vuur pot en blaasbalg aan het werk is. En toen dat klaar was, bleek dat er nog net een paar boekensteunen en een pietepeuterig stoofje uit konden. Als zink en hout de heer Zuurendonk wat te eentonig worden, neemt hij zijn toevlucht tot palet en penseel: landschap jes schilderen is namelijk een zoveelste liefhebberij van deze loodgieter-knutse laar. Nu zijn wij redelijk wel opgevoed en als wij de grijsaard uit de Hout nog eens tegenkomen, zullen wij hem dan ook onze verontschuldigingen aanbieden. Wij heb ben hem verkeerd beoordeeld: Wij dach ten heus dat hij overdreven had met zijn verhaal over die kennis. Het fraaie resultaat van een knutsel- knobbel. (Foto hierojider) (Reuter). De leider der West-Duitse socialistische partij, dr. Kurt Schumacher, heeft de openbare aanklager te Bonn schriftelijk medegedeeld dat hij niet wenst te getuigen in het proces tegen de drie per sonen, twee ambtenaren en een zakenman, die zijn gearresteerd op beschuldiging van het verkopen van vertrouwelijke regerings stukken. Schumacher schreef verder dat ook zijn secretaresse niet behoeft te getuigen. Dr. Schumacher geniet parlementaire on schendbaarheid. Hij verklaarde dat zijn secretaresse verplicht is geheimhouding te betrachten met betrekking tot alles hetgeen zij in haar betrekking verneemt. De openbare aanklager te Bonn zeide dat Schumachers secretaresse wel zal moeten getuigen, doch dat zij niets behoeft te zeg gen waarmede zij zich zelf zou belasten. De drie ai-restanten zijn: een klerk van de kanselarij, die met stencil werk belast was, een sor 'istisch ambtenaar van de ge meente Boihi en een zakenman uit Mainz. De West-Duitse regering had medege deeld dat afschriften van vertrouwelijke documenten ook zijn aangeboden aan het bureau van de Franse geheime dienst te Mainz en aan Amerikaanse bezettingsauto riteiten. Woordvoerders van de Franse en Amerikaanse Hoge Commissies verklaar den evenwel dat bij de functionarissen van deze bezettingsorganen niets omtrent deze aangelegenheid bekend is. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste Donderdagmiddag tegen de 24-jarige Haarlemse mejuffrouw H. J. R zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie r. aanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdachte had in het tijdvak 1950-1951 rpeermalen bank papier ontvreemd uit de portefeuille van een Haarlemse dokter bij wie zij als kin dermeisje in dienst was. Zij stal in het ge heel bijna 700 gulden, die inmiddels zijn terugbetaald. De officier van Justitie merkte op, dat de verdachte dit geld niet direct nodig had gehad maar dit wilde besteden om huis houdelijke voorwerpen te kopen voor haar huwelijk. Bij de eis had hij rekening ge houden met de geestelijke gesteldheid van de verdachte en met het feit, dat zij nog nimmer met de Justitie in aanraking was geweest. De raadsman, mr. J. H. Ekering, vroeg dringend of het college rekening wilde houden met het psychiatrisch rapport en drong aan op onmiddellijke invrijheidstel ling. De officier achtte dit laatste echter niet wenselijk. Het rechtscollege beraadde zich vervolgens in de raadkamer over een al dan niet onmiddellijke invrijheidstel ling. Er werd afwijzend over beschikt, De uitspraak is over veertien dagen. Het verbouwen en voltooien van een der gebouwen van het Academisch Zieken huis te Leiden is gegund aan de firma H. C. Geerdink te Amsterdam voor f 1.411.000. Vrijdag: Tentoonstellingen in de Vlees hal en irj de Vishal van des morgens 10 uur tot des avonds 10 uur. Lezing door ir. A. Stoffels (Frans Halsmuseum) en door Jan P. Strijbos (Wethouder Westerveldschool) 8 uur. Zaterdag: Tentoonstellingen in de Vlees hal en in de Vishal van des morgens 10 uur tot des avonds 10 uur. Excursies door de Kennemer Duinen (Algemene Begraafplaats te Bloemen- daal 14,30 en 16 uur), naar de Ge meentelijke Kweektuin en de plant soenen (Kleverlaan 9 14,30) en Thijs- se's Hof (Mollaan 14,30 uur). Woensdagmiddag 10 October houdt de gemeenteraad van Haarlem een openbare vergadering. De agenda vermeldt achttien punten. Voorgesteld zal worden eervol ont slag te verlenen aan mejuffrouw I. Dijt als onderwijzeres bij het gemeentelijk voorbereidend lager onderwijs. De leden van de commissie van advies als bedoeld in artikel 8 der woonruimtewet moeten op nieuw gekozen worden. Omdat de heer J. C. C. Voorwelt voor geruime tijd naar het buitenland is vertrokken stellen B. en W. voor in zijn plaats te benoemen als lid dezer commissie de heer H. Visser. Voor het tijdelijk inrichten van een parallel eerste klasse in de St. Willibrordusschool aan de Overtonstraat 42 stellen B. en W. voor een bedrag van f 900 beschikbaar te stellen. Voor aankoop van een 5 tot 6- tons chassis en het daarop laten aan brengen van een driezijdenkipper met laadbak ten behoeve van de dienst van Openbare Werken stellen B. en W. voor een crediet van f 11.900 beschikbaar te stellen. Voor het verhogen van het op de begroting voor 1951 uitgetrokken bedrag voor premiën voor woningsplitsing, als mede vergoeding voor vrijwillige beschik baarstelling van woonruimte wordt een bedrag van f 30.000 gevraagd, als gevolg van de vele aanvragen. Het rijk zal f 22.500 terug betalen. Uit twaalf gegadigden is de 21-jarige Mies Bouwman uit Heemstede gekozen voor de functie van televisie-omroepster bij de K.R.O. Mejuffrouw Bouwman, die de afdeling middelbare meisjesschool aan 't Kopje te Bloemendaal heeft doorlopen, heeft nog op geen enkel gebied met de om roep of de televisie in relatie gestaan. Zij zal 16 October haar intrede in de televisie studio doen. De andere omroepverenigingen hebben nog geen definitieve keus over haar om roepers of omroepsters gemaakt. De eerste uitzending van de A.V.R.O. zal door Nettie Rosenfeld worden omgeroepen. De V.A.R.A. heeft voor haar eerste uitzen ding Jo Anema en Evert Garretsen aan gewezen. In Den Haag- arriveerde de Egyptische minister van Oorlog, de heer Noestafa Nos- rat Pacha, die in ons land een aantal industrieën zal bezoeken. Julius Hoste onthult een Beneluxvlag In de Haagse Dierentuin is Donderdag avond ter opening van een landelijke actie een Benelux-betoging gehouden, die onder anderen werd bijgewoond door de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, mr. dr. J. in :t Veld, mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van de Raad van State, de Belgische oud-minister Julius Hoste, de Belgische ambassadeur in Ne derland, de heer E. Graef, en door een vertegenwoordiger van de Luxemburgse gezant en de secretaris-generaal van de douane-unie, mr. dr. E. Jaspard. Het woord werd gevoerd door de heren J. van der Heem, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Den Haag, A. J. van der Hagen, secretaris van de Haagse Bestuurdersbond, Frans Lem, voor zitter van de R.K. Middenstandsvereniging en Anton Doeve, van het Benelux Jongeren Comité. Zij allen gaven een beschouwing over Benelux in de verschillende sectoren van het maatschappelijk leven. Oud-minister Julius Hoste heeft als voorzitter van het Comité Benelux in Bel gië een betoog gehouden over de moeilijk heden en de mogelijkheden der Benelux- samenwerking. Men moet niet beweren, aldus de heer Hoste, dat er niets gebeurt. De douane-unie heeft gunstig gewerkt, op onderwijsgebied zijn veelbetekenende vor deringen gemaakt en de voordelen der so ciale zekerheid werden aan de bewoners der drie landen toebedeeld. De bezwaren op landbouwgebied en de moeilijkheden ten aanzien van de waterwegen-kwestie mogen de uitbreiding van de Benelux- gedachte niet belemmeren. Samenwerking kan des te beter gelukken, wanneer de ver houdingen op Europees en Atlantisch ge bied gunstiger worden. De moeilijkheden zijn groot, maar zij kunnen overwonnen worden, te meer nu er aanwijzingen zijn, dat de opvattingen in de Benelux-landen erkenning gaan vinden, gelijk in Ottawa is gebleken. Benelux, zo besloot de heer Hoste, mag niet mislukken, want het ware een al te diepe teleurstelling voor diegenen, die deze economische unie beschouwen als een hoopgevend teken voor de samenwer- kin van alle vrijheidslievende volkeren. De heer Hoste heeft tenslotte de nieuwe Benelux-vlag onthuld, waarin de kleuren der drie landen zijn verwerkt en samen worden gehouden door de leeuw uit de Belgische vlag. Even voorbij de „knik" in de IJmuider Zuidpier is elke dag bij mooi weer een groepje technici van het Noordwijkse radar-proefstation „Wave Guide" bezig aan uitgebreide experimenten met de an tenne, die binnenkort op het dak van de semafoor zal prijken. Op de eerste November, de dag waarop IJmuiden offi cieel 75 jaar bestaat, zal namelijk de ha venradar van IJmuiden met enig ceremo nieel in gebruik worden genomen, maar voor het zover is, moet de apparatuur aan alle kanten getest en beproefd worden. Daartoe komt elke dag bij goed weer een lichtgrijze auto naar IJmuiden met een dito aanhangwagen, op het dak waarvan de de nieuwe antenne voor de radarinstallatie voorlopig gemonteerd is. By de kleine vuurtoren staat een ongeveer gelijke in stallatie, die als „zender" fungeert en met behulp van het beeld, dat de „ontvanger" op de pier op het scherm krijgt, wordt de antenne „gesteld" „om de discriminatie van het beeld zoveel mogelijk op te lossen", zoals de technische term luidt. De antenne draagt over een afstand van dertig kilometer, maar is eveneens geschikt voor de weergave van voorwerpen (vooral schepen dus, in dit geval), die vlakbij zijn. En hier ligt uiteraard het nut van deze in stallatie voor IJmuiden, IJmuiden, dat op den duur zijn varende gasten veilig binnen de pieren zal kunnen loodsen, ook al zit de zaak „potdicht" van de mist. De „spiegel" van de antenne is een para bolische cylinder, wat zeggen wil, dat alle stralen, die zij opvangt teruggekaatst wor den naar een brandpunt, waar een „hoorn" is opgesteld. Deze hoorn is in wezen een smalle, koperen driehoek, die slechts door een smalle spleet opvangt wat de spiegel van de antenne terugkaatst. De plaats van die hoorn houdt de aan dacht van de technici in het bijzonder ge vangen, want een heel kleine afwijking is vaak al funest voor de zuiverheid van het beeld. Om een voorbeeld te noemen: de hoorn bleek te moeten worden afgeschermd met een glazen plaat, om het gevoelige element In haar binnenste te beschermen tegen de invloeden van het weer. Ondanks het vrijkomen van het Prove niershuis als gevolg van het betrekken van het perceel aan de Raamsingel 2 door de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, blijft dringend behoefte bestaan aan kan toorruimte, o.m. voor de dienst voor de Lichamelijke Opvoeding, de gemeentelijke inspecteur voor het lager onderwijs, de muziekbibliotheek van de Stadsbibliotheek en Leeszaal (de daarvoor gebruikte ruimte is nodig voor de boekerij), het Sociaal Voorlichtingsbureau en de Industriestich ting (thans Wilhelminastraat 3), voor welke een goedkopere huisvesting dan tegen een jaarlijkse huurprijs van 900.moet worden gevonden, aldus delen B. en W. de gemeenteraad mee. Het Proveniershuis biedt verscheidene mogelijkheden; om het gebouw echter in een bruikbare toestand te brengen zijn vrij kostbare voorzieningen nodig, welke thans niet kunnen worden gefinancierd. Het ligt in het voornemen van B. en W. om de 5 huisjes, welke destijds ten behoeve van de dienst voor sociale zaken aan hun be stemming zijn onttrokken, weer als wo ningen te doen inrichten. Zij zullen even wel de mogelijkheden, welke het Prove niershuis ook nog biedt, nader onderzoe ken. Hoewel nog niet met zekerheid kan worden medegedeeld hoe de beschikbare ruimte zal worden verdeeld, is er meer ruimte nodig dan beschikbaar is. Het zou een gelukkig toeval kunnen wor den genoemd, dat juist in deze situatie het perceel aan het Wilsonspleip nos. 9/11 met uitzondering van enige kamers aan de ge meente in huur wordt aangeboden. De eige nares is bereid dit perceel voor 5 jaar in huur af te staan tegen een huurprijs van 4.000.per jaar. B. en W. stellen de gemeenteraad voor het perceel te huren. Het glaasje, dat er voor gemonteerd werd deed de zuiverheid van het beeld op het scherm echter zoveel kwaad, dat er een volle dag mee heen ging, voor de mensen van „Wave Guide" weer tevreden naar het scherm in de aanhangwagen keken. „Selectie" van beelden Het gaat er natuurlijk vooral om, twee dicht bij elkaar liggende objecten goed „gescheiden" op het scherm te ontvangen het selectiviteitsbeginsel bij radio-ont vangst dus, waar twee naburige zenders el kaar ook vaak dwars zitten. Hoe smaller nu de bundel is, die de hoorn binnen gaat, hoe beter twee vlak bij elkaar gelegen punten uitkomen. De apparatuur, die vervaardigd werd door de Nederlandse Seintoestellen Fabriek in Hilversum, is overigens een normale standaard radar. Maar er komt heel wat kijken, voor straks de koopvaardij met deze nieuwe IJmuidense „ogen" volkomen be trouwbaar geïnstrueerd wordt door kust wacht of loodswezen. Wave Guide heeft dergelijke zaken evenwel meer bij de hand gehad, zodat de uitslag over een paar dagen niet twijfelachtig zal zijn. ADVERTENTIE Ontvangen grote collectie COMPLETE WONINGINRICHTING, Barteljoriiitr. 13-17 - Haarlem Tel. 13915 Waarschijnlijk zal het atoomreactor- instituut in Noorwegen op 28 November in tegenwoordigheid van Noorse en Neder landse autoriteiten, onder wie minister Rutten, officieel worden geopend. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft een commissie in het leven geroepen, welke tot taak heeft zich te beraden over de meest gewenste organisatie en werkwijze van de openbare en de bijzon dere beroepskeuzevoorlichting en over de financiering van deze bemoeiing. Voorzitter der commissie is prof. dr. M. J. Langeveld, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Drie soldaten, die voor herhalings oefeningen waren opgekomen hebben zich op 7 Juni in 's Hertogenbosch verzet tegen twee wachtmeesters van de militaire politie, die het drietal dat onder invloed van sterke drank verkeerde, naar de kazerne wilde brengen. Daar zij niet meer in militaire dienst zijn eiste de auditeur-militair bij de krijgsraad in Den Haag tegen ieder drie we ken hechtenis, een straf gelijk aan het voor arrest. De krijgsraad veroordeelde hem echter to drie maanden gevangenisstraf. Zes maanden gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank geëist tegen de 32-jarige timmer man J. H. uit Rotterdam, die meineed zou hebben gepleegd door als getuige in een zaak tegen organisatoren van een voetbalpool voor de kantonrechter onder ede een onjuiste verklaring af te leggen. ADVERTENTIE voor in- en verkoop van antiek, meubelen, koperwerk, tin, kristal, goud, zilver, porcelein en aardeSverk is d' ORANJE GEVEL voor elk wat wils Riviervismarkt 5 b(j de Grote Kerk Telefoon 14911 ORKEST VAN DE SCALA KOMT Begin November zal het Scala-orkes uit Milaan enige concerten in Nederlant geven onder directie van Guid'o Cantelli, Aagtekerk, 4 Cadiz verwacht. Aardijk, 3 te Le Havre. Agamemnon. 3 van Puerto Plata n. Antwerpei Alphacca, 3 ten anker Ilheos. Amstelland. 3 v. St. Vincent. Aagtedijk, 3 van Montevideo. Akkrumdijk, 3 van Rotterdam naar Basrah. Aldabi, 3 van Antwerpen te Rotterdam. Alderamin, 3 van Rotterdam naar Hamptonroa4 Amstelvaart, 4 van Amsterdam te New Orlear verwacht. Alcyone, 2 van Frcmantle. Arendsdijk. 2 te Rio de Janeiro. Arkeldijk, 3 van Rotterdam te New York. Aalsdijk, 3 100 m. N. Azoren. Abbedijk, 3 340 m. O. Bermudas n. Havanna. Alphard, 5 bij Vlissingen verwacht. Annenkerk, 3 rede Melbourne ten anker. Armilla, 2 van Haiphong n. Pladju. Andijk, pass. 3 Keywest naar Londen. Alwaki, 3 te Philadelphia. Amsteldijk, 3 te Hamburg. Aalsum, pass. 4 Belle Isle. Alioth. pass. 4 Kaap Verd. eil. n. Rio de Janeir Ampenan, 5 v. Tj. Pandan te Pangkalpinam verwacht Arundo, pass. 4 Belle Isle. Alblasserdijk, 4 van Vera Cruz Almdijk, 5 Mobille verwacht. Almkerk, 4 te Pandang Bonaire, 4 Paramaribo verwacht. Boskoop. 3 te Laguaira. Baarn, 4 te Tocopilla verwacht. Bali, 3 rede Belawan. Baud 4 Soerabaja verwacht. Blitar, 4 van Rotterdam te Antwerpen. Bloemfontein, 3 120 m. N. Iviza Balearen. Blijdendijk, 3 van Newport News n. New York Bacchus, 4 te Guanta verwacht. Bennekom, 4 te Pisco. Boschfontein, 4 v. Southampton n. Marseille. Celebes, 3 v. Singapore n. Tj. Priok. KLEUTERSCHOOL BLIJFT WAAR SCHIJNLIJK TWEE WEKEN GESLOTEN Bij informatie bleek ons, dat er bij de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst in Velsen rekening mee wordt gehouden, dat de Jan Campert-kleuter school in Driehuis, die wegens een geval van kinderverlamming is gesloten, voor lopig veertien dagen dicht blijft. Chama, 3 op de Mersey van Sidon. Cistula, 3 750 m. NO. Belem. Callisto, 3 275 m. Cape Race. Castor, 4 v. Santiago de Cuba te New York verw Clavella, 2 te Newcastle n. Australië. Corilla, pass. 4 Perim. Caltex Utrecht, 4 van Rotterdam naar Sidon. Danae, 4 van Amsterdam te Rotterdam. Duivendrecht, 3 300 m. Z.ZW. Cape Race. Enggano, pass. 3 Civita Vecchia n. Port Said. Edam, 5 van New York te Rotterdam. Eendracht, pass. 5 Gibraltar. Friesland (KRL), 4 te Penang. Graveland, 3 v. Buenos Aires te Amsterdam. Grootekerk, 3 te Port Elisabeth. Ganymedes, 1 te Houston. Gordias, 5 v. Rotterdam. Helicon. 3 te Pto Cabello. Hersilia, 3 te Balboa. Hecuba. 4 van Balbao n. Buenavontura. Hestia, 5 Pto Cabello verwacht. Haarlem, 4 te Ciudad Trujillo. Ino, 1 te Cape Haitien v. Kingston. Indrapoera, 4 v. Singapore. Karsik, 3 van Weda te Sanana. Katwijk, 4 te Holtenau. Kota Baroe, pass. 4 Gibraltar. Kota Gede, 5 Belawan verwacht. Langkoeas, 3 te Sorong Larénberg, 3 175 m. W. Algiers. Lemsterkerk, pass. 3 Kreta naar Marseille. Leerdam, 3 te Boston. Leersum, pass. 4 Keywest n. Savanna. Leopoldskerk. 4 te Damman. Lekkerkerk, 4 te Colombo. Loosdrecht, 4 te Genua. Mariekerk, pass. 3 Guardafui n. Fremantle. Meerkerk, 4 v. Beira te Lorenzo Marques verw. Macuba, 3 van Suez. Metula, 3 70 m. N. Ras al Hadd. Merwede, 3 200 m. N. ten W. Flores. Modjokerto, vertr. 5 v. Port Said. Nigerstroom, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Nestor, 3 van Piraeus naar Istanboul. Nieuw Amsterdam, vertr. 5 v. R'dam n. N. York Oranje, 3 van Suez naar Port Said. Oberon, 3 100 m. Z. ten W. Port au Prince. Ootmarsum, pass. 5 Mami. Oranjestad, 4 van Barranquilla. Prins Fred. Hendrik, 3 v. Pt. Alfred n. Hamburj Prins Maurits, 30 van Montreal. Prins Willem III, 30 v. Chicago n. Rotterdam. Parkhaven, 3 v. Port Alfred n. Wabana New Foundland. Paula. 3 60 m. NO. Singapore eil. Phrontis, 3 60 m. NO. Malta. Poseidon, 3 180 m. O.NO. Miguel n. Barbados. Prins Fred. Willem, 3 500 m. W.NW. Cp Clear. Prins Joh. Willem Friso, 3 780 m. O. ten N, Belle Isle. Prins Willem II, 3 130 m. ZW. Flores. Prins Willem V. 3 240 m. W. ten N. Cp Clear. Pygmalion, pass. 3 Kingston. Polyphemus, pass. 4 Pantellaria. Plato, 4 van Rotterdam naar Gyon. Prins Alexander, 5 Antwerpen verwacht. Ruys, 4 Santos verwacht. Radja, 3 van Amsterdam naar Londen. Rijn, 3 te Mantyluoto van Amsterdam. Reyniersz, 3 van Tj. Priok naar Cheribon. Rijndam, 3 925 m. W. ten Z. Scilly's. Rijnkerk, pass. 3 Ascension eil. n. Las Palmas. Rigel, 29 v. Victoria Nigeria naar Lagos. Rodas, 3 v. Antigua naar Trinidad. Rondo, 5 Djeddah verwacht. Riouw, 4 v. Makassar te Amsterdam. Sloterdijk, 3 van Colombo naar Suez. Straat Makassar 3 van Hongkong. Stad Leiden, 7 v. Norfolk te IJmuiden verw. Saidja, 3 te Mulberry Harbour Pierhead. Saroena, 3 275 m. NO. Banka. Sarpedon, 3 1200 m. ZW. Azoren. Schie, 3 te Lissabon. Siaoe, 4 Tj. Priok verwacht. Siberoet, 4 van Penang te Singapore verwacht. Soestdijk, 3 120 m. Z. Kreta n. Alexandrië. Stad Breda. 3 800 m. W.ZW. Scilly's. Stanvac Djirak, 3 v. Penang n. Telokanson. Stanvac Talang Akar, 4 te Sungeigerong verw. Sunetta, 3 500 m. O. ten N. Bermudas. Swartehondt, 4 v. Donala te Makassar verw. Stentor. 30 v. Trinidad te Philadelphia. Stad Maassluis, verm. 4 v. Lulea n. Emden. Stad Maastricht, verm. 6 v. Safona n. Saffi. Stad Schiedam, pass. 4 Finisterre. Straat Malakka, 4 v. Mombassa. Sumatra, 5 v. Calcutta te Chittagong verwacht Schiedijk, 4 v. Houston n. Port Arthur. Stad Breda. 7 ca. 14 u. aan de Hoek van Holland verwacht v. Norfolk. Stad Dordrecht, 6 ca. 4 u. Terneuzen verwacht Ternate, 4 Singapore verwacht. Tjikampek, 3 van Hongkong. Tankhaven I, 2 v. Sungeigerong n. Belawan. Taria, pass. 3 Gibraltar. Tero, 3 360 m. N.NW. Flores. Tjipondok, 3 140 m. N.NO. Luzon. Trajanus, 1 van Houston n. New Orleans. Tabian, 4 Pangkalpinang n. Tj. Pandan. Tarakan, 4 te Port Said. Tawali, pass. 5 Perim n. Bahrein. Tegelberg, 3 te Manilla. Tibia, 5 v. Curacao naar Dakar. Themisto, pass. 4 Lizard. Van Riemsdijk, 3 van Soerabaja naar Makassar. Veendam, 3 925 m. O.NO. Cape Race. Volendam, pass. Fastnet Zuid Ierland. Waterland, 3 v. Santos n. Montevideo. Willem Barendsz, pass. 3 Azoren n. Curacao. Willem Ruys, 3 van Aden naar Colombo. Woensdrecht, 3 v. Curacao te Buenos Aires. Willemstad, 4 van Amsterdam naar Cristobal. IJsel, 3 425 m. NO. Monapassage n, Le Havré. Zuiderkruis. 3 540 m. ZO. Brisbane. Zeeland, pass. 3 Anderhalfgraadskanaal. Zonnewijk. 3 225 m. NO. Flores. ADVERTENTIE ivjuv ^uöLuumt) dat kunt u beta|en metf 5#uu per week dubbeldoek en ruitvoering, en dat kunt U betalen met u per Week U\J\J vv III LCI man tcij>en modeMen^ en dat kunt y betaien metf 3.5U per week Van deze bijzondere aanbieding, die zijn weerga niet vindt, kan nu iedereen profiteren

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 8