Accordeons S p\)KEW-0°s- Li Kinderbijslag VAN LENT's BULGARIA AANBESTEDING in koffer f 350.- I Hollandse Huis aankomend koper-bankwerker aankomend forceur y KLEIN MAAR DAPPER „herkapitalisatie X H. DE GRAAFF flinke leidster Nieuwe uitgaven Hudson Terraplane Verhuur zonder chauffeur GARAGE HENGEVELD RALEIGH - LOCOMOTIEF FONGERS Assistent-accountant OVERHEMDPERSSTER EN VOUWSTER DAME of HEER gevraagd Onze concurrenten huilen, maar... het publiek lacht!! VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Effecten- en Het nut van yy Voormalig volkscommissaris Dr. Albrecht sprak in Caux sur Montreux Een vriendenboek voor en over Dirk Nijland Doodsklok luidde over groots emigratieplan Campagne in de West tegen gele koorts-muskiet Het intensieve vlieg verkeer noopt daartoe Skoda Coach 1949 Paolo Soprani LEERLING OF HULPMONTEUR gem. woonruimte Haarlems Matrassenhuis Er staat een RALEIGH voor U klaar! AUTOBEDRIJVEN HEEMSTEDE HOUD CRAMA VOOR OGEN! Opticien Crama BAKKERSLEERLING gevraagd enige flinke hulpmonteurs Gevraagd BUFFETBEDIENDE Dat kan alleen v. d. Graaf v. d. GRAAF's Brood- en Banketbakkerijen 11 De geleidelijke waardevermindering van het geld heeft er de laatste jaren toe geleid dat niet alleen prijzen en lonen belangrijk zijn gestegen, maar dat ook de winsten der ondernemingen, uitgedrukt in guldens van een sterk gedaalde koopkracht, zijn toege nomen. Hierdoor is in vele gevallen een scheve verhouding ontstaan tussen de geld- winsten en het op de balans voorkomende kapitaal van de ondernemingen, dat im mers nog in oude, volwaardige guldens uitgedrukt is en tegenover de stijgende geldwinsten feitelijk steedis kleiner wordt. In ons land worden de aandelen van vennootschappen genoteerd in procenten van de nominale waarde, welke in de meeste gevallen 1000 bedraagt. Het is duidelijk dat naarmate tegenover dit vast bedrag van 1000 grotere geldwinsten staan en ook de geldswaarde van de eigen dommen der vennootschappen stijgt, voor de aandelen een hogere koers wordt be taald. Als een vennootschap met een op de balans voorkomend kapitaal van 1 mil- lioen, als gevolg van de waardeverminde ring van het geld, de geldswaarde van zijn actief tot 2 millioen ziet stijgen, zal men dus, al het andere gelijkblijvende, voor het aandelenkapitaal ook 2 millioen mogen betalen, zodat de koers der aandelen in dat geval 200 pet. mag zijn. De dividendbeperking, zoals die aanvan kelijk gold en volgens welke niet meer dan 9 pet. over het geplaatste kapitaal mocht worden betaald, was dan ook in zoverre onbillijk, dat hier slechts met het nominaal op de balans voorkomende kapitaal en niet met de gestegen geldswaarde van het ka pitaal (het actief) werd rekening gehouden. Bovendien werden in het verleden dik wijls aandelen boven 100 pet. uitgegeven, zodat dus voor een aandeel van 1000 meer dan 1000 werd betaald, maar niettemin wordt het dividend-percentage over het nominaal bedrag van 1000 berekend. De erkenning dat, zoals wij de vorige week schreven, kapitaalvorming en kapi taalverstrekking hun natuurlijke prikkels nodig hebben, bracht de regering er toe de dividend stop te „verfijnen" in dier voege dat nu 8 pet. mag worden uitgekeerd over het nominale kapitaal en bovendien nog 2 pet. over de fiscale reserves. Deze fiscale reserves zijn de laatste jaren bij vele ondernemingen belangrijk gestegen door de inhouding van winsten, welke zijn aangewend voor de verbetering en de ver nieuwing van de productiemiddelen. Ter wijl dus aan de ene kant de geldswaarde van het actief, uitgedrukt in guldens van een sterk gedaalde koopkracht, voortdurend steeg, bleef in vele gevallen het geplaatst kapitaal gelijk, tengevolge waarvan vele aandelen aanzienlijk in koers zijn gestegen. Tegenover deze verhoogde koersen staan echter de door de dividendstop beperkte dividenden, zodat het werkelijk rendement in vele gevallen zeer gering is. Zo bedraagt dit rendement voor de aandelen Konink lijke bij een koers van 300 pet. en een divi dend van 12 pet. niet meer dan 4 pet. Behalve door de dividendstop-verfiining, heeft de regering onlangs nog een conces sie gedaan om aandelen voor de belegger aantrekkelijker te maken. Wij doelen hier op de wet inzake de herkapitalisatie", welke het mogelijk maakt het nominale kapitaal van een vennootschap te doen aanpassen bii de gestegen geldswaarde van het, actief door aan de aandeelhouders in een bepaalde verhouding tot hun bezit nieuwe aandelen gratis uit te reiken. Be- stopd tot voor kort daartegen het bezwaar dat zulke bonusaandelen onder het gewone tarief van de inkomstenbelasting vielen en als gevolg van de zware orogressie velen daarvoor dus een aanzienlijk bedrag aan de fiscus moesten afdragen zonder dat zij in feite rijker werden, thans wordt van die bonusaandelen nimmer meer dan 20 procent belasting geheven en mogen de CAUX (Zwitserland). De persdienst van „Morele Herbewapening" deelt mede: Dr. Karl Albrecht, een voormalige plaats vervangende volkscommissaris voor de bosbouw, die tevens lid was van het polit bureau in de Sovjet-Unie, heeft op de we reldconferentie voor Morele Herbewape ning te Caux verteld, dat Caux „de weg heeft gewezen om een nieuwe wereld te bouwen, vrij van uitbuiting en klassen tegenstellingen", de wereld waarnaar hij en anderen van „Lenin's oude garde" over al tevergeefs hadden gezocht. De schrijver van het bekende boek „Het verraad van het socialisme", kreeg van de 1500 aanwezigen uit 43 landen een ovatie, nadat hij zijn toespraak had beëindigd. De bijeenkomst werd gepresideerd door dr. Frank Buchman, de man die het initiatief tot Morele Herbewapening nam en wiens werk begon ten tijde van Lenin's revo lutie. Dr. Albrecht, die' samen met^Stalin, Trotsky, Boekharin en Radek in de hoofd bestuurslichamen van de Sovjet-Unie had gezeten, verklaarde, dat Morele Herbewa pening datgene biedt „waarnaar wij zoch ten en dat wij niet konden vinden: De synthese tussen kapitaal en arbeid en de samenleving waar allen verenigd vechten om een nieuwe wereld voor de mensheid te bouwen". Albrecht zei, dat hij sinds vele jaren niet in staat was het tweede deel van zijn boek te voltooien. „Morele Her bewapening is de ontbrekende factor welke mij niet slechts in staat stelt mijn boek te voltooien, maar ook om positief te vechten voor de opbouw van een nieuwe wereld". Albrecht, die in 1918 in Duitsland com munist werd, aanvaardde een uitnodiging van Moskou om te gaan medewerken bij de opbouw van het communistische expe riment in het Rusland van na de revolutie. „In 1924 ging ik naar het Oosten om met al mijn geestkracht mede te gaan strijden voor de opbouw van een nieuwe en vrije wereld. Wij wensten een wereld waar alle volken en alle naties geluk konden vinden. Maar Stalin wenste dat niet. Voor hem was de mens slechts een middel tot een doel, dat moest worden gebruikt om de revolutie te produceren. Gedesillusionneera na achteneenhalf jaar worsteling in Rus land, werd Albrecht zo vertelde hij door de Gepeoe gevangen gezet. „Stalin vervolgde diegenen onder ons, die idealis ten waren, met brandende haat en groot wantrouwen. Hij liet zijn beste vrienden om die reden doodschieten". „In 1934, na tien jaar, Keerde lk terug naar Duitsland, volkomen gebroken en te leurgesteld. Ik wist waar ik tegen moest vechten, maar ik had niet het flauwste idee hoe wij een nieuwe wereld moesten op bouwen, totdat ik in Caux kwam". vennootschappen, behalve de bonusaan delen. aan hun aandeelhouders een bedrag in geld uitkeren om daaruit de inkomsten belasting te betalen. Deze mogelijkheid heeft reeds enige tijd de vraag naar hooggenoteerde aandelen doen stijgen en deze en de vorige week was dat inzonderheid het geval doordien Van Vlissingen Co's Katoenfabrieken het besluit tot herkapitalisatie publiceer den, volgens hetwelk houders van gewone aandelen een bonus (gratis aandeel) van 100 procent zullen ontvangen. Het gewone kapitaal zal hierdoor van 1 millioen tot 2 millioen stijgen, wat dus wil zeggen dat de koers der aandelen zal worden ge halveerd. Blijkbaar is ook de regering er van over tuigd geworden dat de hoge koersen van aandelen en de verhoudingsgewijs lage di videnden het voor velen onmogelijk of on aantrekkelijk maken zich bij dergelijke aandelen te interesseren, hoewel het toch nodig is dat door de bedrijven nieuw geld wordt aangetrokken. Opmerkelijk is nu dat, hoewel men, zo als reeds gezegd, door het ontvangen van een bonusaandeel feitelijk niet rijker wordt de waarde van het actief der vennootschappen blijft immers gelijk voor de aandelen, waarop een bonus wordt uitgekeerd, of waarop een bonus verwacht wordt, een aanzienlijke koersstijging heeft plaats gehad. In ruim veertien dagen tijds zijn de ge wone aandelen Van Vlissingen 70 Hil- ligersberg 40 Furness Scheepvaart 60 Rotterdamse Droogdok 15 Wijers 15 gestegen, om er slechts enkele te noemen. Deze hogere waardering is in zoverre te verklaren dat door de koersverlaging, welke van de uitreiking der bonusaandelen het gevolg is, de aandelen onder het bereik van een groter aantal beleggers worden gebracht, zodat er dus in de naaste toe komst meer vraag voor mag worden ver wacht. Heeft deze herkapitalisatie zeer zeker ook materieel belang, de psychologische be tekenis achten wij van niet minder beteke nis. Feitelijk is het hetzelfde of iemand op 1000 aandelen 12 dividend ontvangt dan wel op ƒ2000 aandelen 6 maar op hen, die alleen aanzien wat voor ogen is en zich geen rekenschap geven van de gewij zigde verhouding tussen nominaal en reëel kapitaal, maakt laatstgenoemd percentage uiteraard een geheel andere indruk dan het eerste. Herkapitalisatie kan bevorde ren dat de legende van „hoge" dividenden voor het kapitaal in een tijd van armoede en versobering de wereld wordt uitgehol pen, hetgeen uitermate gewenst is, omdat arbeid en kapitaal elkaar in de weder opbouw en uitbreiding van ons nationaal productieapparaat meer dan ooit nodig hebben. Bij de uitgeverijen Ad. Donker te Rotter dam en C. A. Mees te Santpoort is deze zomer een „vriendenboek" voor en over de bekende kunstschilder en houtsnijder Dirk Nijlapd verschenen, ter gelegenheid van diens zeventigste verjaardag. Hoewel de uitgave uiteraard vooral belangwekkend is voor de vrienden en bewonderaars van Nijland, verdient zij óm verschillende rede nen ook in ruimere kring de aandacht. Ten eerste omdat de zeêr verzorgde uit gave, die met veel illustraties naar werken van Nijland verlucht is, de gestalte van deze kunstenaar heel duidelijk in zijn con touren aftekent en ten tweede omdat het boek, door de opstellen van de bekendste Nederlandse kunstcritici, op ongezochte wijze gelegenheid biedt een inzicht te ver krijgen over de manier waarop deze beoor delaars op één bepaalde figuur reageren. Het is interessant om in dit werk bevestigd te zien, hoe er in Nederland een zeer be paalde lijn door de geschriften over beel dende kunst loopt, welke zich van Busken Huet, via Van Deyssel en Plasschaert, in Bremmer, Hammacher en Jos. de Gruyter voortzet. Het hier besproken boek bevat, behalve opstellen van de drie laatsten, een uitvoerige bespreking door Cornelis Veth, die in het domein der kunstcritiek een meer afzonderlijke plaats bezet, alsmede vele hartelijke getuigenissen van vrienden, die hier onbesproken mogen blijven. Juist het feit dat een figuur als Nijland zich zo duidelijk in het kunstleven aftekent, dwingt de beoordelaars tot een exacte ana lyse, waarin zowel het realisme van de artist als dien verheimelijkte gevoeligheid gestalte krijgt. Het is dus wellicht mede aan de bespro kene te danken dat zowel Bremmer als Hammacher en Jos. de Gruyter hier bij dragen hebben geleverd, die men tot de beste vooi-beelden van de Nederlandse kunstcritiek mag rekenen, waartegenover de meer harteliik-leuke toon van Cornelis Veth juist dót gezellige accent geeft, dat niet veronachtzaamd mag worden. Iets van de droge, gevoelig-humoristische stijl welke aan Nijlands werk inhaerent is, horen wij in de opstellen doorklinken. Als Veth schrijft: „De kunstenaar heeft menig baliekluiver of saaien hengelaar op hout snee of schilderij gegeven", Jan geeft deze zin meer aan dan enkel het onderwern deci de schilder behandeld, want duidt tevens, door de bijzondere zinsbouw en woordkeus, de wezensaard van het kunstwerk aan. Dat Nijland ook de dichters vermocht te inspireren, wordt aangetoond door de bij dragen van Th. van Ameide, Mea Nb'land- Verwey en Anna en Elisabeth de Ranitz, welke laatsten in het volgende gedicht van hun vriendschapsgevoel getuigden: O, de avond na een dag van zenaend hete Tzomer de weelde van de bloemen in October, de zon die door de nevel zeeft or> gouden [blaren; de schone gave van een late vriendschap, en het voldragen werk van Nijland als de avond naakt In de loop van de volgende maand zal de thans zeventigjarige kunstenaar met een tentoonstelling van ziin werken in het Frans Halsmuseum te Haarlem, onder de auspiciën van de Sociëteit Teisterbant te houden, op weer andere wijze gehuldigd worden. OTTO B. DE KAT. WHHCABONNfMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Thans een beperkt schema met korte looptijd NAPELS. (Reuter). De conferentie te Napels over emigratie uit Europa heeft gisteren een project voor het afvoeren van 5 millioen personen uit Europa in de komende vijf jaar ter zijde gelegd. Met het project zou een bedrag gemoeid zijn geweest van 100 millioen dollar. In plaats daarvan besloten de afgevaardigden een beperkt schema met korte looptijd op te stellen ter stimulering van de emigratie. Na verklaringen van de Amerikaanse gedelegeerden kwam men tot de conclusie, dat dit plan het maximum zou zijn waar op men zou kunnen hopen, de steun van het Amerikaanse Congres te krijgen. De doodsklok over het oorspronkelijke plan, opgesteld door het internationale ar beidsbureau, werd geluid door Robert West, adviseur van de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken. Hij deelde mede, dat de Verenigde Staten niet bereid zijn zich te binden aan een voorstel voor een lange periode. West drong er op aan, dat de landen, die hoofdzakelijk belang hebben bij de migratie, zich zouden verenigen om de vloot van elf schepen van de vluchtelin gen-organisatie, die speciaal zijn uitgerust voor de emigratie, in stand te houden. De conferentie zal de komende tien da gen een nauwkeurige definitie trachten op te stellen van de wijze waarop onmiddel lijke internationale actie op korte termijn zal bijdragen tot de migratie uit gevaar lijk overbevolkte Europese gebieden met name Italië, West-Duitsland, Oosten rijk, Griekenland, Nederland, Malta en Triëst. Einde De directeur-generaal van de interna tionale vluchtelingen-organisatie (IRO), Kingsley, heeft alle missies van de orga nisatie opdracht gegeven, haar werkzaam heden per 31 December te staken. De be stuursraad van de IRO heeft besloten, dat de organisatie zal blijven functioneren tot dat de haar ter beschikking staande fond sen uitgeput zijn. Deze zouden tot het eind van het jaar toereikend zijn. Sir Stafford Cripps, die wegens tubercu leuze aandoening in de rug bijna een jaar in Zwitserland verpleegd is, is hersteld en zal per vliegtuig naar Londen terugkeren. Hij zal door kanselier Gaitskell, zijn vriend en opvolger, worden afgehaald. Cripps gaat naar zijn woning in de provincie. Het zal nog wel een jaar duren voordat hij zich weer met politiek zal bemoeien, aldus meldt onze correspondent in Londen. Een foto van Cripps met zijn vrouw en een ver pleegster in het Zwitserse sanatorium. Het is ongeveer vijftig jaar geleden, dat op de Nederlandse Benedenwindse eilan den (Aruba, Curagao en Bonaire) een gele koorts-epidemie is voorgekomen. Niette min komt de overbrenger van het gele koorts-virus, de gele koorts-muskiet, er in groten getale voor. Het is alleen aan de afwezigheid van dat virus op genoemde eilanden te danken, dat er zich de laatste tijd nimmer een geval van gele koorts heeft voorgedaan. Een eigenaardigheid van de gele koorts-muskiet is, dat deze alleen of hoofdzakelijk voorkomt in de nabijheid van huizen of in huizen. Een telling heeft uitgewezen, dat 80 percent van de wonin gen in Willemstad gele koorts-muskieten bevatten en ongeveer 50 percent van de woningen in Oranjestad op Aruba. Er zijn nog vele streken in de binnenlan den van Zuid-Amerika, waar de gele koorts voorkomt, namelijk in Brazilië, Vene zuela, Colombia, Panama en de laatste tijd ook Costa Rica. Vroeger was er niet zulk een groot gevaar van besmetting van ge bieden, die vrij van gele koorts waren, daar de reis van de binnenlanden van de genoemde staten naar Curagao langer duurde dan de incubatietijd. Het intensieve vliegverkeer heeft daarin echter een grote verandering gebracht. Thans vliegt men in enkele uren van een gebied met gele koorts naar Curagao, zo dat het gevaar niet denkbeeldig is, dat een besmette passagier door een gele koorts muskiet wordt gestoken, welke muskiet het virus kan overbrengen op andere mensen of dieren. Want ook dieren kunnen met het virus worden besmet. Zou zich dit geval voordoen, dan zou de kans op een epidemie zeer groot zijn. De laatste gevallen van gele koorts op de Nederlandse Antillen hebben zich 40 tot 50 jaar geleden voorgedaan, zo dat de bevolking volledig gevoelig is voor de ziekteverwekker. In overleg met het Pan American Sani tary Bureau, de regionale organisatie van de Wereldgezondheidsorganisatie voor het Westelijk halfrond, is de Openbare Ge zondheidsdienst van de Nederlandse An tillen thans begonnen met een campagne ter bestrijding van de gele koorts-mug op de Benedenwindse Eilanden. Deze cam- campagne heeft ten doel ten eerste het gevaar voor optreden van gele koorts epidemieën af te wenden voor deze drie eilanden en ten tweede mede te werken aan het streven van de Wereldgezondheids organisatie om het gele koorts-gevaar op het gehele Westelijk halfrond zoveel mo gelijk te beperken. De campagne bestaat hierin, dat door een aantal beambten van de gezondheidsdienst op Aruba en Curagao het de muggen onmogelijk zal worden ge maakt te broeden en wel met behulp van DDT. De broedplaatsen van de mug be staan uit alle plaatsen, waarin kortere of langere tijd van het jaar zoet water staat en wel alleen in of nabij huizen. Huis aan huis zal worden bezocht gedurende deze campagne, die twee jaren zal duren. De huizen in de stad zullen om de twee maan den worden behandeld, die buiten de stad twee keer in twee jai-en. De concentratie van de DDT is zo gering, dat men 20.000 liter water tegelijk zou moeten opdrinken om schadelijke gevolgen ervan te ondervin den. Ook de smaak van het drinkwater zal geen verandering ondergaan. In vele landen is men reeds begonnen met de bestrijding van de gele koorts-mus kiet en een groot aantal grotere steden is reeds muggenvrij. Venezuela is reeds ver gevorderd met de bestrijding, Paramaribo is reeds muggenvrij evenals Panama, be halve de binnenlanden. Jamaica, Haïti en Trinidad hebben met succes de bestrijding toegepast. Op Trinidad heeft de actie ten gevolge gehad, dat ook de malaria vrijwel is verdwenen. De Directeur van Open bare Werken van Haarlem zal op Maandag 22 October 1951 te 11.30 uur in het Stad huis aldaar in het openbaar aanbesteden „Het maken van riole ringswerken voor stads uitbreiding bij de Am sterdamsevaart". Het werk omvat in hoofdzaak het maken van 2500 m. onderheide rio lering, waarvan 1767 m' prof. 30/45 en 40/60 en 732 m' prof. 50/75 tot 80/120. Bestek en tekeningen liggen ter inzage op het Bureau van het Bedrijf Openbare Wer ken, Jacobijnestraat 24 en zijn aldaar, zolang de voor raad strekt, verkrijgbaar tegen betaling van ƒ6,— per stel. AANGEBODEN: van 1ste eig. Het geheel ver keert in nieuwe staat. GARAGE VAN WIJK Overveen Tel Haarlem 10503 TE KOOP: Te bevr. na 6 uur Zomerzor- gerlaan 11, Bloemendaal. 80 bas met registers Diverse modellen uit voorraad leverbaar. Betalingen kunnen geregeld worden. Alléén-vertegenwoordiger SPAARNRIJKSTR. 30 Haarlem-N. Telef. 25487 Wij vragen een actieve 18-20 j. vallende i. o. werk- rooster m. Zondag- en avond dienst. Garage van Wijk, Overveen. Jong echtpaar zoekt per 15 November met vrije keuken, op goede stand. Huurprijs uiterlijk tot 150,p. m. Volledige brie ven met totaalprijs no. RADIO, STOFZUIGERS, BEDDEN, DEKENS MATRASSEN alles op het gebied van Woningtextiel op gemakkelijke betalings voorwaarden. L. VEERSTRAAT 28 j Haarlem. Tel. 21379 A. W. v. GRAAS ZIJLWEG 328, HAARLEM, TELEFOON 17700 SKODA VOLKSWAGENS FORD lief is heus niet waar, dat een goede schoen altijd duur moet zijn. Wij bewijzen U dat opnieuw met deze herenmolière DIPLOMAT Jess. 15 Rundlederen bovenwerk, GOOD- CDIWCO1A,e e,UA,u YEAR SYSTEEM, dus zeer bu,^ l E#" SCH0EN zaam Pracht pasvorm Met r V00r ®n"" lederen zool. In bruin of zwart Filialen: HAARLEM: Gr. Houtstraat 34; Gen. Croi.iéstr. 45: Amsterdamstraat 34; ZANDVOORT: Haltesf'aat 11. Wij bieden koopjes aan 1-persoons 2-persoons Leidse wollen deken 39.75 3/3 bedstel met kus- Partij witte molton.. 5.95 sens 58.75 Matras en kussen38.75 Verend bedstel Kapokmatras 74.80 (met garantie) 98- Verende matras en k. 3 met garantie 79.50 Ledikant met spiraal 59.50 Divanbed met matras Opklapbed 58.75 en kussen71.60 Ledikant met matras Leldse woM' dekens 49-90 en kussen82.30 lava kapok stel 159.50 opwapbld'ii:fi veren bedstei ....137.50 Kindermatrassen v.a. 13.85 Spiraal (dubbel net) 39.75 en nog vele andere koopjes Grote Houtstraat 103 - Haarlem Telefoon 11485 Afd. RIJWIELEN Raadhuisstraat 63 TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag 6 en Maandag 8 October Verkoop Jaar beursmonsters tapijten, w.o. Wiltons en M. Smyr na's f 97.50, f 125, f 165, extra grote maten 270 x 360 f 198, wollen dekens iets vuil f 19.50 en f 26.50. Verkoop v. 9-5 u, TAPIJT HANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, by Grote Markt, Haarlem. BROLAN^NE Gevraagd ervaren 2e assistent op accountants-kantoor te Haarlem. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgaaf van verlangd salaris, onder no. 8467. Wasserij EVERS vraagt voor de fijngoedafdeling Wasserij EVERS, Brouwersvaart 5860. Brillen voor veraf en nabij in één glas, in plaats van 2 brillen. Verschillende soorten, uit voorraad leverbaar of binnen zeer korte tijd. Diploma Vakschool KLEINE HOUTSTRAAT 7 Haarlem. geen loopwerk. Bakkerij „De Poort", Amsterdamsevaart 2. >0030000000000000000 Q ATELIER (ca. 150 meisjes) in omgeving van Haarlem vraagt een Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 8477 aan het bureau v. d. bl. in bezit van TEXTIEL BREVET. Br. no. 8472. Bureau voor Centrale Verwarming GROEN EN CO., Bloemendaal, vraagt leeftijd 1825 jaar,, v.g.g.v. Salaris volgens regeling Horeca-bedrijven. Aanmelden bij de portier van Café-restaurant Gebr. BRINKMANN, Grote Markt, tussen 9 en 6 uur. Haarl. Metaalwaren- en Ornamentenfabriek H. v. UITERT, Regentesselaan 40/42, Haarlem, heeft plaats voor met ervaring in de verlichtingsindustrie. Machinefabriek A. VAN DUYVENBODE, Trawlerkade 59, IJmuiden (scheepsreparatie-inrichting) vraagt zo spoedig mogelijk BANKWERKERS en SCHEEPSMONTEURS Tevens voor de magazijn-administratie EEN ACTIEF PERSOON (diploma MULO strekt tot aanbeveling). ZANDMOPPEN, een heerlijk koekje waar U overal 55 of 60 cent voor betaalt bij ons 0.39 per half pond KATTETONGEN, een verrukkelijk koekje van 75 voor 58 ei per half pond Cocktail-gebak, opgemaakt met Marsepain van 75 voor 58 ct. per stuk. Fön gekruide speculaas Lekkere taaie bitterkoekjes 42 ct. per half pond 49 ct. per half pond Krentenslof 60 ct. Tompouces 10 cent Rozijnenbol 35 ct. per stuk Ged. O. Gracht 39 - Tel. 16459 Grote Markt 6 - Tel. 15755 Grote Houtstraat 167 - Tel. 11566 Gen. Cronjéstr. 35 - Tel. 15430 DE ARME EN DE RIJKE MAN IEDEREEN PROFITEERT ERVAN NU KUNT U WEER PROFITEREN C ZATERDAGMORGEN 9 UUR, een NIEUW OFFENSIEF IN DE KLEDINGOORLOG, MET RESULTATEN WAARVAN AL MIJN CONCURRENTEN HUILEN J Winterjassen vanaf 52.—. Tweedjassen vanaf 49.50. GABARDINE-JASSEN in alle kleuren. Kamgaren Costuums, gelijk maatwerk, vanaf 64.— Sportcostuums vanaf 46.75. Sportcolberts vanaf 26.50 Egyptische Dames- en Heren-Regenjassen vanaf 27.60 Pantalons vanaf 12.25. Corduroy Pantalons vanaf 24.90 3-delige buikcostuums voor de grootste en dikste Heren, nergens mooier en beter dan bij ons! NA BEZICHTIGING VAN ONZE 3 ETALAGES zult ook U zeggen VOOR BETERE K" F.DING IS ER MAAR EEN ADRES voorheen ANEGANG 10. thans: hoek GEN. BOTH ASTRA AT 130 bij de Gen. Cronjéstraat HAARLEM-NOORD TELEFOON 12447. ZEGT HET VOORT I Wij hebben géén filialen. Loop dus niet verkeerd. Ondanks deze lage prijzen geven wij iedere koper op vertoon van deze advertentie DRIE PROCENT EXTRA KORTING Koopt liefst in de morgenuren. MAANDAG DE GEHELE DAG GEOPEND

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 9