Moeilijkheden voor Huisbrand CADEAU 1 VLEESCROQUEiïEN Predikbeurten Ir E. Goldbohm sprak over radar MAISON MARCEL Hon JAoaCen HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zuinig stoken wordt aanbevolen prachtig origineel porselein BITTERBALSCHAALTJE Ontmoetingen van mr. Jan Derks De Flora ARGDsrZn. Toeristen Kampeerclub Nieuwe werken van het PEN in 1952 Cursus en kansen voor zangers Bont feestprogramma voor N.Z.H.-jubilarissen Weinig kans op tunnel bij Buitenhuizen „De groene rok" is thans gemeentelijk kunstbezit Burgerlijke stand van Haarlem J. de Haas overleden ZATERDAG 20 OCTOBER 1951 Menigeen zal hebben ervaren dat, al is de Brandstoffendistributie al enkele jaren geleden opgeheven, het niet vlot gaat met de uitvoering van bestellingen, die men aan zijn handelaar opgeeft. Dit feit werd door het bestuur van de Brandstoffenhandel te Haarlem als juist erkend. Maar .zo werd er aan toegevoegd de handelaren hebben daaraan geen schuld, want zij kunnen immers niet meer afleveren dan zij zelf ofitvangen. In de afgelopen zomer hebben de handelaren niet alle kolen gekregen, die zij bij de groot handel besteld hebben. Het gevolg daarvan is, dat nu nog een deel van de zomer- bestellingen, die de Haarlemse particu lieren opgaven, uitgevoerd moet worden. De omstandigheid dat de mensen vrij alge meen voorkeur geven aan anthraciet en liefst geen andere (eierkolen, of een andere soort) kolen ontvangen, heeft die trage af leveling der zomerbestellingen ook in de hand gewerkt. Nu in begin October ook de bestellingen kwamen van de mensen die in de zomer geen voorraad opdoen, is het te begrijpen dat er hier en daar stroefheid in de afleve ring is gekomen. Er moet rekening gehouden worden met het feit dat er geen overvloed van kolen in ons land is. Anders zou de regering niet tot de maatregel zijn overgegaan om de depar tementen en andere rijksgebouwen op Za terdag te sluiten, want het enige oogmerk daarbij is brandstoffen te sparen. Ook wordt overwogen om de scholen op Zater dag te sluiten. Wat de kolenvoorziening betreft is Ne derland voor een deel afhankelijk van het buitenland. Daarbij speelt onze deviezen- positie natuurlijk ook een rol. De brandstoffenhandel te Haarlem heeft een verdelingssysteem ingevoerd. De kolen, die een handelaar krijgt, worden onder de klanten verdeeld. Tot die maatregel is be sloten omdat er anders mensen zouden zijn die ineens willen kopen wat zij nodig heb ben voor de gehele winter en dat zou dan oorzaak worden dat een ander, die niet daartoe in staat is, zonder kolen zou zitten. De Haarlemse gasfabrieken leveren aan ADVERTENTIE zoals ze BEHOREN te zijn 1 En toch... slechts 25 ct. p. stuk BAKKER's CAFETARIA'S Gen. Cronjéstr. 121 - Rijksstraatweg 238 Bij aankoop van tenminste 2 Vleescroquetten een Deze uitzonderlijke reclame geldt alléén voor deze Zater dag en Zondag 20 en 21 Oct. en zolang de voorraad strekt Mr. Jan Derks, hoofdredacteur van De Tijd, gaf gisteravond voor Geloof en We de handelaren slechts 85 van de hoeveel heid cokes af die in het vorige stookseizoen afgenomen werd. Ook dat dwingt om te bezuinigen op de cokesleveranties aan particulieren. Wij hopen op een niet strenge winter, want als er een strenge vorstperiode komt, zal het moeite kosten iedereen tevreden te stellen. Vooral als er dicht water komt waardoor het transport te water zou komen stil te liggen. Toch zijn wij overtuigd zo besloot het bestuurslid van de Haarlemse Brandstof fenhandel dat als iedereen medewerkt en geen te overdreven eisen stelt, de kolen- leveranties zo zullen verlopen dat deze winter zonder stagnatie in elk huis gestookt kan worden. Tot heden had men in Haarlem nog geen klachten vernomen van de zijde der industrie. Trouwens, die leveranties heeft men steeds met voorrang uitgevoerd. Scholen en gemeentegebouwen in Haarlem Wij vernemen dat het college van B. en W. van Haarlem ook reeds besprekingen gewijd heeft aan de vraag of het nodig is de gemeentegebouwen en de scholen in Haarlem op Zaterdag te sluiten. Er is nog geen beslissing genomen, omdat nog over wogen wordt of het mogelijk is om op een andere wijze tot de gewenste kolenbespa- ring te komen. Bijzonderheden over de tentoonstelling in Groenendaal Met voortvarendheid is reeds aan de Flora 1953 gewerkt. Met de aanleg van het terrein voor de vollegrondstentoonstellin- gen is men begonnen. In het najaar van 1952 zal alles plantklaar liggen. Men zal dan ook wel al een heel eind gevorderd zijn met het optrekken der gebouwen. Dan zal men zich ook reeds beter kunnen realiseren, hoe die wondere Hollandse Lentetuin te midden van een dichterlijke omgeving komt te liggen voor het Bloe- menpaleis als een schitterend symbool van onze Hollandse Glorie. Zo wordt in het orgaan van Bloembol lencultuur medegedeeld. Het programma voor de vollegrondstentoonstelling is ver schenen. In een voorwoord zet het hoofdbestuur uiteen, waarom de tradities van de Flora's der Algemene Vereniging van Bloembol lencultuur dienen te worden voortgezet. Zij hebben ten doel de leden periodiek de ge legenheid te bieden in georganiseerd verband voor het forum van het grote publiek te treden met een manifestatie van in het voorjaar bloeiende gewassen, zoals die op hun kwekerijen voorkomen. Deze gelegenheid is eens in de zoveel jaar nodig om het gebruik en de wijze van toepassing te demonstreren van de artike len der bloembollencultuur voor vakgeno ten en publiek uit binnen- en buitenland. In onderlinge wedkamp, de bereikte resul taten ter beoordeling voorleggend aan een jury van deskundigen uit binnen- en bui tenlandse afnemers samengesteld, zal hier voor „voorlichting door de practijk" een zelden voorkomende gelegenheid zijn. Di recte en indirecte bevordering van de han del in de verbeteringen, die het sortiment sinds 1935 heeft ondergaan, is mede het doel ervan. Daar onze bolgewassen van Maart tot Mei bloeien, zal de vollegrondstentoonstel ling van 14 Maart tot 14 Mei in een voort durende bloei een steeds afwisselend kleu renspel aan de bezoekers moeten schen ken. Daarom zullen deze buiteninzendingen een zeer gevarieerd karakter moeten dra gen. Deze vollegrondstentoonstelling, gecom bineerd met de permanente bloementen toonstellingen in het Bloemenpaleis en Erehal, zal vakgenoten en niet-vakgenoten uit binnen- en buitenland gelegenheid ge ven kennis te nemen van alle producten uit de sierteeltsector van de Nederlandse tuinbouw in een voor de toepassing in aan merking komende vorm. Reeds 21 afdelingen legden naast vele particuliere firma's beslag op ruimte, zo wel op het weiland als langs de lelievijver, langs de lanen en in het bosgedeelte. Wat de 5 tiendaagse tentoonstellingen in de bloemenhal betreft, dienen wij nog een kleine aanvulling te geven. Een binnenten- toonstelling maakt het geheel uiteraard meer attractief. Wij herinneren ons dat nog van 1925 en vooral van 1935, toen dui zenden tijdens deze tentoonstellingen voor het hoofdgebouw stonden. Deze tiendaagse tentoonstellingen moe ten bij elke nieuwe expositie weer afge broken en opnieuw met ander materiaal en in andere lijnen worden opgezet. Om nu gedurende die dagen van nieuwe aanleg het publiek toch wat bijzonders te kunnen bieden, zullen in de Erehal bloemenexpo- sities ingericht worden. Het ligt in de bedoeling uitsluitend de élite uit de bloemenwereld, zoals Orchi deeën, enz., daar te exposeren op een zeer bijzondere wijze. NACHTDIENST APOTHEKEN Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539; firma C. G. Loomeyer, Zijl- weg 34, telefoon 12495; Nolf's apotheek, Kruisstraat 26, telefoon 11174; Schoterbos- ADVERTENTIE CE VAN RALEIGH Burgers Fongers LOCOMOTIEF Sport- en Tour- OvERVEEN -TEL:23523 tenschap in de Haarlemse Schouwburg I apotheek, Rijksstraatweg 19, telefoon 25711. enige rake typeringen van verschillende' persoonlijkheden, die hij in de uitoefening van zijn beroep van nabij leerde kennen. Een nogal bont gezelschap overigens: Hit- Ier, Mussolini, Colijn, graaf Ciano, Balbo eens de gouverneur van Libië kar dinaal De Jong, aartsbisschop Beran en de pausen Pius de Elfde en Pius de Twaalde. De meeste impressies, die mr. Derks weer gaf, dateerden uit de jaren vóór de oorlog, toen hij correspondent te Rome was. Op een voortreffelijke manier karakteriseerde de spreker de sfeer en de mentaliteit van de bevolking van de Italiaanse hoofdstad. Mr. Derks portretteerde Hitier als iemand met een bleek onbewogen gelaat, angst vallig de geringste uiting van zijn gevoe lens vermijdend, omdat hij er zijn figuur eens door mocht verliezen. Mussolini daar entegen was een van vitaliteit bruisend mens, die zich helemaal niet inhield en vaak zelfs een gevoel voor humor toonde. Spreker toonde dit laatste aan met een paar amusante voorbeelden. Beiden had den echter, naar hij zeide, hun hoogmoed gemeen. Die veroorzaakte bij de Italiaanse dictator allerlei felle rancunes die hem mede in Hitler's kamp hebben gedreven. Tegenover deze hoogmoed beschreef mr, Derks de nederigheid van andere grote figuren, die hij ontmoette, zoals kardinaal De Jong en Monseigneur Beran in Tsje- choslowakije. Afgewisseld door allerlei sappige anecdoten en persoonlijke bevin dingen volgden zo nog verscheidene andere karakteristieken in het praatje van deze journalist, die de zaal vooral ook door zijn boeiende voordracht vaardig door het dool hof van zijn memorie wist mee te voeren. Ir. E. Goldbohm van het Nederlands Rddar Proefstation te Noordwijk hield Vrij dagavond in restaurant Brinkmann een lezing over radar voor het corps van leer lingen der M.T.S. te Haarlem. De spreker had zijn causerie in verscheidene delen ge splitst: het ontstaan van radar, het prin cipe, vliegtuig-, scheeps- en havenradar. „Radar is de afkorting van het Engelse: radio detection and ranging", aldus ir. Gold bohm. „Hetgeen vertaald kan worden door opsporing en afstandbepaling van doelen met behulp van radiogolven. Deze tech niek vond haar grote ontwikkeling in de laatste wereldoorlog in Engeland waar zij een essentiële invloed heeft gehad op de bewapening. Zelfs zodanig, dat er dik wijls wordt beweerd, dat radar het behoud van Groot-Brittannië is geweest. Radar stamt evenwel niet van de laatste jaren. In 1870 was er al een man, die proe ven nam op dit terrein, hoewel ruim zestig jaar later pas de grote stoot werd gegeven." Ir. Goldbohm stapte vervolgens over op het principe, de werking, van radar. t,Het komt hier op neer, dat een krachtige zen der impulsen uitzendt, die worden terug gekaatst, als zij op hun weg door de aether obstakels tegenkomen. Deze „echo's" wor den opgevangen en geprojecteerd op een radarscherm. Zo kon men in Engeland vij andelijke vliegtuigen signaleren wanneer deze -nog boven zee waren. Hetzelfde ge schiedde met schepen en speciaal onderzee boten, die dan tijdig met dieptebommen konden worden bestookt. Voor het over grote deel was de Britse overmacht op zee ook te danken aan radar, welk gebruik de geallieerden vooral naderhand een be langrijke voorsprong op de Duitse oorlogs machine heeft gegeven. Na de oorlog zijn de technici de radar gaan perfeetionneren. Dit hulpmiddel kwam nu in aanmerking voor vredesdoel einden. Bij mist en andere ongunstige weersomstandigheden bleek radar onont beerlijk. En naast de vuui'torens en radio stations is radar een prachtig hulpmiddel bij het veilig binnenloodsen van schepen in de havens. Op 7 November zal het radar- station te IJmuiden in werking worden gesteld." Vervolgens gaf ir. Goldbohm een toe lichting op een aantal lichtbeelden, waarna een geluidsfilm werd vertoond, die de grote voordelen van radar nog eens duidelijk toonde. Deze rolprent was beschikbaar ge steld door de Engelse ambassade. De voorzitter van het corps van leerlin gen der M.T.S., die het openingswoord had gesproken dankte ir. Goldbohm tenslotte voor diens interessante en buitengewoon leerzame causerie. Dit was de eerste in de reeks van zes lezingen, die dit schooljaar op cultureel en populair-wetenschappelijk terrein zullen worden georganiseerd. Het corps is zeer actief, want niet alleen wor den lezingen gegeven, elke Vrijdagavond komen de leerlingen bijeen, hetzij voor sportbeoefening, hetzij in het Concertge bouw of in de Stadsschouwburg. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Toeristen Kampeerclub hield dezer da gen een ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer H. Swemle. Het aantal leden steeg tot 115. Hiervan wonen 56 leden in Haarlem; de overigen tussen Alkmaar en Noordwijk en in de Haarlemmermeer. Door dit grote rayon zal een voorstel om de afdeling Haarlem in een afdeling Kennemerland om te zetten aan het hoofd bestuur worden voorgelegd. Uitvoerig werd gesprpken over het pro gramma voor de komende wintermaanden. Het gedeelte van het Velsense landgoed Beeckenstein, dat voor kamperen voor N. T. K. C.-leden is gehuurd, zal ook het volgend jaar weer als kampeerterrein voor de afde ling Haarlem van de N. T. K. C. beschikbaar zijn. In het afgelopen seizoen werd van dit terrein een druk gebruik gemaakt. Het bestuur is als volgt samengesteld: C. C. van Delden, voorzitter; G. W. Touber, secretaris; mevrouw G. de WildeVerlaen en de heren H. H. Sminia en W. W. Weller. De functies van penningmeester, toersecre- taris en afdelingsvertegenwoordiger zullen later verdeeld worden. ADVERTENTIE EXCLUSIEVE COIFFURES OLIE-PERMANENT ƒ10— H, WAKKER ex-chef kapper Stoomvaart Mij. Nederland. Ged. Oude Gracht 98 - Telefoon 20837 Premier Attlee tijdens een verkiezingsrede bij de dokken van Southampton. Nadat Attlee gesproken had gooide de menigte een geluidswagen der conservatieven omver. De politie moest de inzittenden ontzetten. Blijkens de begroting van kapitaalsin komsten en uitgaven van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland is een bedrag van 9.990.000,uitgetrokken voor uitbreidingswerken. Daarbij zijn pos ten welke niet geraamd zijn wegens be paalde werken, maar slechts worden aan gevraagd om, indien voor de hier bedoelde doeleinden in de loop van het jaar uit gaven moeten worden gedaan, daartoe de gelegenheid te hebben. De belangrijkste post is die van 300.000,voor mogelijke tijdens de exploitatie noodzakelijk blij kende voorzieningen aan de Centrale te Velsen. De stroomvoorziening naar het Noorde lijk deel van de provincie geschiedt met twee 50 kV-kabels van de Centrale te Vel sen. Het is noodzakelijk een nieuwe verbinding te maken van Velsen naar Oterleek ter vervanging van de verbinding Nauerna-Oterleek. Een bedrag van 2.000.000,is uitgetrokken. Om te voorkomen, dat het gehele Noorderkwar tier langdurig stroomloos zou komen, als de transformator in het schakelstation te Schagen gestoord mocht raken is het ge wenst een tweede transformator te Schagen op te stellen. De kosten worden op 625.000,geraamd. De voeding van Halfweg en omgeving geschiedt van het 50/10 kV-station van de PEGEM aan de Oudeweg te Haarlem via een 10 kV-kabel 3 maal 95 mm2. Tot voor kort vormde de 10 kV-kabel, welke eigen dom is van het Gemeente Energiebedrijf Amsterdam, een volledige reserve voor bovengenoemd gebied. De eigenbelasting van Amsterdam op deze kabel is echter dermate toegenomen, dat stroomlevering hierover aan het PEN zelfs onder normale omstandigheden niet meer mogelijk is. Voorgesteld wordt een tweede 10 kV-voe- dingskabel van Haarlem naar Halfweg aan te leggen, waarvoor een bedrag van 450.000,nodig is. De Franse zangeres Noëmi Perugia geeft in het begin van het volgend jaar te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht interpretatie-cursussen, die alleen toegankelijk zijn voor actieve deelnemers en beroepshospitanten. Uit de cursisten zal een selectie worden gedaan. De uitver korenen zullen kunnen deelnemen aan het eind April of begin Mei 1952 te houden „Concours Gabriël Fauré" in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam, waarvan de prijswinnaars in aanmerking komen voor concerten in Parijs en voor de Franse en Nederlandse radio. ZONDAG 21 OCTOBER 1951. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Mejuffr. J. W. Herfst. Avond gebed in de Brouwerskapel. Zondag. 10: Ds. B. van Gelder. 3.30: Consistoriekamer. Litur gische dienst voor Doofstommen en Slecht horenden. 7: Bijzondere dienst. Ds. H. J. van Heerden. 6.45: Zangdienst. Organist Egbert Vos. Nieuwe Kerk. 10: Ds. G. J. Waarden burg. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. Rasker. 5: Ds. Joh. Bronsgeest. Kapel Sarepta. 9.30: Dhr. R. Smit, R'dam, Kinderkerk. 10.45: Dr. J. v. Dorp, Bakenesserkerk. 9.30: Ds. A. J. v. Rhijn Kinderk. Diaconessenh. 4.30: Ds. B. v. Gelder. Rusthuis Jansstraat 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Jeugdkapel. Noord. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost 10: Dhr. J. P. van Eijs- den Jr. Centrum. 10: Dhr. A. Zonnevijlle. West. 10: Dhr. A. van der Hoeff. Ver. van Vrüz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. L'Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Dimanche, 21 Octobre a 10 h. 30: Service présidé par le pasteur J. Baudraz. a 19 h. 45: Réunion de groupe de Jeuness, Mr. B. A. Mentink nous pariera sur „Le Belgique". Church of England, Kinderhuissingel. 3 p. m. Evensong. Rev. Mossman. Ned. Herv. Evan gelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. P. J. Dorsman, Schelluinen. Alle-Dag-Kerk. Waalse Kerk. Woensdag 7-7,45: Twee-talige dienst. Ds. J. de Graaf en Ds. J. Baudraz. Broederkerk, Parklaan. Diensdag en Vrijdag 3-4: Rondetafel-besprekingen. Stads-Evange- lisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: A. de Weger, Rotterdam. Woensdag 8: J. F. Snoeks Haarlem. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuidcrkapel Zuiderstraat 15. 10: Peter van Woerden van het Canadese „Youth-for-Christ"-team. 5: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Noordwijk aan Zee. 8: Jeugdsamenkomst. P. D. Bardelmeyer en H. v. d. Brink,. Jaap Littooy, zang en gui taar. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderstr. 15. Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evang. te Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente, Ba- kenessergracht 65. 10 en 5: Evang. L. J. Nee- rings, uit Enkhuizen. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Mej. Ds. Soutendijk. Jeugdkerk. Peu- zelaarsteeg 10.30: Mej. B. Luikinga. Mina- hassastraat 5.45: Ds. Oosterbaan. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wilhelmina- kerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. Wijn gaarden. Groningen. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. A. Wijngaarden. 5: Ds. P. de Ruig. Ger. Gemeente. Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Maandag 8: Kerkdienst ten behoeve van het onderwijs aan het „doofstomme kind" met medewerking van het Doofstommen-in stituut „Effatha" te Voorburg. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Geref. Gemeente onder het Kruis. Ged. Oude Gracht 47. Maandag: Ds. J. A. Smink, van R'dam. Baptiste Gemeente, geb. C. J. M. V., Lange Margarethastr. 13. 10: Ds. J. W. Weeniink. 11.30: Zondagsschool. 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schag- Het jubileumfonds van de N.Z.H. is dit jaar op de kop af twintig keer in touw ge weest om personeelsleden, die een kwart eeuw of veertig jaar in dienst van het be drijf waren, in de bloemetjes te zetten. Gisteravond kwam het in het geweer, bijgestaan door een huldigingscommissie en een commissie van voorbereiding, om de jubilarissen in het Haarlemse Concert gebouw een feestprogramma voor te zet ten, dat bedoeld was als een collectieve huldiging. De voorzitter van de huldigings- commisie, de heer G. West, complimenteer de de feestelingen, nadat de N.Z.H.-kapel- meester, de heer P. Baart, het bewijs had geleverd dat zijn musicerende collega's drommels goed van toeten en blazen weten. De voorzitter van de Jubileum- commisise, de heer M. Ockeloen, bracht daarna dank aan de directeur der N.Z.H., die er voor heeft gezorgd dat de traditio nele feestavond ook dit jaar kon worden gehouden. Hij stak vervolgens de voorbe reidingscommissie een pluim op de hoed, door er aan te herinneren dat de leden van deze commissie kosten noch moeite ge spaard hebben om dit feest te laten klin ken als een klok. De directeur, de heer J. J. Jurrissen, feliciteerde tenslotte de jubilarissen met de bereikte mijlpalen en bracht hun dank voor de wijze waarop zij er toe hebben bij gedragen dat de N.Z.H. een zo goede naam heeft. De heer Baart zette na dit min of meer officiële gedeelte de kapel tot musiceren aan, van welke taak hij zich, getuige het ovationele applaus, naar de wens van de stampvolle zaal kweet. Een aantal bekende cabaret-artisten pre senteerde, onder leiding van Kees Man- ders, een bont programma onder de naam „Specialiteiten" en had in een oogwenk de zaal in een prima feeststemming. Dat was in de eerste plaats te danken aan lei der Manders, die een repertoire op de planken bracht dat er wezen mocht. Zijn medewerkers lieten zich overigens ook van hun beste zijde zien. Daar waren Flik en Flak, die er geen been in zagen de wereld van een andere kant te bekijken en de ene uitroep van verbazing na de andere uit lokte. Voor Kitty Prins bleek het van Texas naar Tyrol maar één stap te zijn. En wel een naar de kleedkamer: Voor de pauze bracht zij als volbloed cow-girl een paar aardige liedjes over de prairie en wat daar zoal bijhoort ten gehore en daarna bezong zij de heerlijkheden die in het alpenland te beleven moeten zijn. Tonny Bakkenes bleek een virtuoos op de schipperspiano en de Amsterdammer Willy Alberti zong Napolitaanse liederen of hij nooit verder dan Italië was geweest. De Larrysons verrichtten wonderen met welgeteld drie mondorgels, het Holborn- trio deed het voorkomen of de artisten die onder die naam de kleinkunst beoefenen van elastiek waren en de Berlidons brach ten acrobatiek, waarmee zij bewondering en gul applaus oogstten. Tot diep in de nacht hielden „The Sun beams" onder leiding van de heer Th. van der Molen de feestelingen op de dansvloer bezig. De directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen, complimenteert de personeels leden die gisteravond in het Haarlemse Concertgebouw een feestprogramma kre gen voorgeschoteld ter gelegenheid van het feit, dat zij dit jaar de dag herdachten waarop zij een kwart eeuw of veertig jaar in dienst der N.Z.H. waren. Naar de Telegraaf hedenmorgen mee deelt, heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat doen weten, dat er niet aan ge dacht wordt, geld beschikbaar te stellen voor het door een industrieel ontworpen plan tot de bouw van een éénrichting-tun nel onder het Noordzeekanaal bij Buiten huizen. Het plan zou, aldus de Telegraaf, alleen kunnen doorgaan, als de industrieel de tun nel zelf betaalt. Dit bericht sluit aan bij onze melding van Maandag, waarin werd meegedeeld, dat de Rijkswaterstaat onoverkomelijke verkeerstechnische bezwaren in het project ziet. De gemeente Haarlem heeft op voor dracht van de commissie voor de beeldende kunst het stilleven „De groene rok" van de te Haarlem geboren Amsterdamse „jof fer" Coba Ritsema voor plaatsing in het Frans Halsmuseum aangekocht. Het werk maakte deel uit van de onlangs, ter gele genheid van de 75ste verjaardag van de schilderes, gehouden ere-tentoonstelling. ADVERTENTIE I wie verder denkt koopt motvrij l HAARLEM. 19 October 1951 BEVALLEN van een zoon: 17 Oct., K. WabekeBrouwer; 17 Oct., J. Schuurmans —Koelman; A. J. Weijers—van Roode; E. van Gelder—Vuijst; M. H. C. Stam— Riemens. BEVALLEN van een dochter: 18 Oct.,'E. M. Elich—van der Valk; J. J. M. van Oost- waard—Vaneman; J. G. Jansen—Hibma; 19 Oct., A. C. Ligtvoet—Nolet; T. Heiliegers— Guiteneau. OVERLEDEN: 17 Oct., G. J. van de Nes, 48 j„ Kamperlaan; 18 Oct., H. Rot, 64 j„ Pres. Steijnstraat; E. van der Pad—Junge, 76 j„ Reggestraat; S. M. Olthof—Verbaut, 75 j„ Vergierdeweg; M. van Dalen—Okkerse, 77 j., Schoterveenstraat. ADVERTENTIE UW DAMESKAPPER Marnixstraat 119 Tel 2S1J( chelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: (V- luchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Vt- lossingssamenkomst. Leiders: Kapiteins Oord-Zondervan. Dinsdag: Verenigde die» Gezinsweek Grote Kerk. Pinkstergemeeni, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: E. Schuurt^- 7.30: Bijzondere samenkomst met mede vi king van Jeugdclub „Gideon". Donder^ 7.45: Samenkomst. Ned. Chr. Gemeenschap! bond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Sam" komst. Vergadering van Gelovigen, par.: laan 21. 10: Samenkomst (Broodbreket Gemeente des Heeren, Lange Molenstr 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Goj' Parklaan 21. 4 en 7.30: J. Jeeninga. Gemett te van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (act terzaal) 10,15: Ochtend-aanbiddang nE Avondmaal en Predicatie. 19: Avond-erj dienst met Evangelie verkondiging. Donder dag 20: Speciale Bijbellezing (in de voorzaal Vrijdag 16.30: Kinderbijbelklas. Christy Geloofsgemeenschap. 10: Samenkomst in bouw Rosenhaghe, Hoofmanstraat. 's Avond geen dienst i.v.b. met Jeugddag te Armste dam op de Reddingsark (Voorg, Br Braaksma). Donderdag 8: Bidstond Garer. kokerskade 27. Pinkster Evangelisatie, Ge Oude Gracht 47. 10: Dhr. J. H. Schat. 7: VoD Evangelieprediking. Kerk van Jezus Chiisls, van de Heiligen der Laatste Dagen. CW lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Jansstraat 74, 'ij Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Hersteld Apoi Zcndingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en Godsdienstoefening. Hersteld Apost. ZeE', dinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassai plein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Vei v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat !i 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. P. Smit. Theologisch-Philosofische beschouwing met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdaz Ds. M. W. Smink, Den Haag. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag K. Rozendal. Broedergemeente, ParklaanJi Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zor, dag nam. 2: Liefdemaal voor het Oogstfees met koorzang. Voorg. Ds. H. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herensir 10.30: Ds, H. J. A. Haan, van Purmerenj HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Zaterdag Fröbelschool, Colensostraat. 7,3| Avondgebed. Zondag. Julianakerk. 10: Di M. v. d. Voet, H. Avondmaal. 7: Ds. G. Koer. Dankzegging H. Avondmaal. Immanuëlker 10: Ds. G. Koch, Dinsdag 8: Dr. A. le Fleur Rector 2e Chr. Lyceum. Gezinsdienst. Dot derdag 8: Dr. C. P. Gunning, Rector Lyceum te Amsterdam. Gezinsdienst. Ned. Prot. Boni Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. v. d. Veer Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en lOJi Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arke! Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10 en 5: Dj, J. C. Maris. Leger des Heils,, Ceramstraat 4. 10: Hei gingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst op hei Soendaplein. 8: Openbare samenkom^ Leidsters Majoor A. C. E. Wijkhuizen, KapL teine H. Weenink. 12 en 5: Kindersamen, komst. Dinsdag 2.30: Gezinsbond samen, komst. Donderdag 8: Openbare Gezinsbod samenkomst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk 05 het Wilhelminaplein. 10: Ds. Saraber, Zand- voort. 19: Ds. Oskamp. Kapel N. Vredenhol 10.30: Ds. Henkels, H. Avondmaal. 19: Ds Henkels. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. J, Groeneweg, Hilversum. Ned. Prot. Bonn! Postlaan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem, Den Haag. Doopsgez. Kring, geb. Volksbond Heemst. Dreef. 10.30: Ds. Mr. J. A. Oostar- baan. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. P. J, Richel. 5: Ds. A Dondorp Koediefslaan 10; Prof. Dr. G. C. Berkouwer. 5: Dr. P, J. Richel Camplaan. 10: Ds. A. Dondorp. 5: Prof. Dr G. C. Berkouwer. Geref. Kerk, Herenweg 111 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. Meer en Bos, kapel Irene. 10: Broeder C, J. Oostenrijk. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Voorg. O. R. G, Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Dn J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. L Hoorweg Jr., te Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H Stelma, H. Avondmaal. 9; Jeugdkapel, 12-15 jaar. Maranatha, Donkere, laan. 11.45: Zondagsschool, 5 en 6 j. Kleuter, school, Boslaan. 11.45: Zondagsschool, 7-11 jaar. Jeugdhuis en Maranatha. Geref. Kerk. 8.45 en 10.30: Dr. J. L. Koole, H. Avondmaal 15.30: Dezelfde. H. Avondmaal en Dankzeg ging. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Uni versele Eredienst. Vrije Kath. Kerk, Popel- laan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag Uitstel ling van het H. Sacrament van 14.30 tot Daarna Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch de Beus. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. S. J. Popma, van Amsterdam. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S, L. Kn-ottnerus, H. Avondmaal. 5: Ds. Chr, Eernard, H. Avondmaal en Dankzegging, Ned. Prot. Bond. 10: Ds. C. P. Hoekema, Doopsgez. pred. te Haarlem. Geref. Kerk, 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk, 10 en 5: Ds. R. E. Sluiter. Geref. Gemeente, in gebouw Haven 50. Maandag 7.30: Ds. C.v, Dijk, Oud-Ger. pred. te 's Gravenhage. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam. „De Toorts" 10: Ds. D. ter Steege. „De Kapel" Ds. ter Steege SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon, Bevestiging Kerkeraadsleden. Wést. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzegging H. Avondmaal. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. Quint, uit Haarlem. ZANDVOORT. Ned. Herv Kerk, Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. H. Doop. 7: Ds. E. Saraber Jr. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15, 10.30: Ds. D. Visser, Ned. Herv. pred. te Zaandam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps band, gebouw „Ons Huis". Dinsdag 8: Joh H. v. Oostveen. evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C, Jongeboer. 19: Ds. B. van Gelder, van Am sterdam. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. M. Wild schut, van Amsterdam.. Geref. Kerk (art. 31] 10 en 4.30:: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeen te 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Ge meente 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref, Kerk 10 en 4: Ds, H. W. Eerland. A.s. Maandagavond, 22 Oct," om 8 uur zal in de Gymn. zaal der Kon. Émmaschool Raafstraat, Haarlem-N. voor de Ned. Hen'. Gemeente Spaai-ndam spreken de heer F. A. Stroethoff, Dir. Ver. tot Heil des Volks over de grote geestelijke opwekking in Wuppertal, In de ouderdom van 66 jaar is te Haar lem overleden de heer J. de Haas, commis sionnair in effecten, die gedurende bijna een halve eeuw de Amsterdamse effecten beurs heeft bezocht en daar bekendheid genoot als hoekman in rubberaandelen. De heer De Haas, die bij diverse firma's werk zaam is geweest, was sinds vele jaren mede-vennoot in de firma Eimers, De Haas en Nolte. Andere jonge toonkunstenaars Op Maandagavond 22 October spelende pianisten Henk van Eeuwijk en Kees Bor- newasser in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum quatre-mains. Het op- treden^ geschiedt onder auspiciën van het Comité voor jonge Toonkunstenaars. Dit bericht komt in de plaats van de onjuiste aankondiging in onze Vrijdag gepubliceer de week-agenda.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 12