Leids docent zag Korea Albert Heijn v. d. MEER AUTOSPUITINRICHTING vrouwelijke krachten Een land met een grootse historie thans veroordeeld tot een sombere toekomst Prijsberekening in het slagersbedrijf Gouden jubileum Vereniging „Haerlem" Woonhuizen te koop leerling-verpleegsters VERKOOPSTER enige flinke meisjes vertegenwoordiger Eisen van Belgische vakbonden aanvaard Maatregel tegen oneerlijke concurrentie airdale terrier Scheepvaart RflEISJE gevraagd nette leerling-verkoopsters ADMINISTRATIEVE KRACHTEN Maakt Uw woning gezellig Schagchelstraat 2 Compleet ingerichte te huur VERKOOPSTER MEDEWERKER of le ASS.f 2e ASSISTENT, BELASTINGMEDEWERKER N.V. AMSTERDAMSCHE NAAIMACHINEHANDEL v/h A. LEWENSTEIN Anegang 29 - Haarlem - Tel. 12472 NETTE een all-round kantoorbediende (mnl.) GOED INGEVOERD LEERLING-OFFSETDRUKKER ZATERDAG 20 OCTOBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Na als „civil affairs officer" bij het Nederfand'se detachement een jaar in Korea te hebben doorgebracht, is thans in Leiden teruggekeerd de heer F. Vos, docent in de Japanse taal en letterkunde aan de Rijksuniversiteit. De heer Vos verklaarde des gevraagd geen moment spijt te hebben gehad van zijn Koreaanse periode, die hij gro tendeels doorbracht bij de bataljonsstaf, ingedeeld bij de vermaarde tweede Ameri kaanse infanterie-divisie, waar hij generaal Walton Walker en kolonel Den Ouden heeft gekend. De heer Vos, die naast Japans ook Koreaans doceert, heeft in dit opzicht natuurlijk veel aan zijn reis gehad, die hem de gelegenheid gaf, een indruk te krijgen van de verschillende dialecten. Maar ook leerde hij de Koreanen kennen en het land dat na eeuwen van teruggetrokkenheid plotseling in het felle licht van de belangstelling der wereld gerukt werd. Hij zag de reactie van het volk op de oorlog niet in filmjournaals en kranten koppen, maar met eigen ogen en kreeg een indruk van hetgeen het land op cultureel gebied heeft, en had in voorbije tijden. „Enkele beelden zijn mij zo diep in hét ge heugen gegrift, dat zij mij altijd zullen bij blijven", aldus de heer Vos. Daar waren de stromen vluchtelingen, die tussen de beide legers steeds weer opgejaagd werden en waarin de kinderen, die gedragen werden, of zelf nog kleinere kinderen droegen, zel den huilden. Ook het kleine jongetje, dat een schot door zijn arm had gekregen en daarvoor een pijnlijke operatie onderging, gaf geen kik. De Koreanen zijn een berus tend volk. In het Noorden is er weinig ge wapend verzet tegen het communistische régime; de weerstand blijft hier.in hoofd zaak beperkt tot anti-communistische pro paganda, die door de Christenen verspreid wordt, een situatie die enigszins te verge lijken is met die in Oost-Duitsland. Voor wie eenmaal Japan gezien heeft, is Korea, vooral op cultureel gebied, weinig interessant, aldus de heer Vos. Het land vertoont een grote armoede aan cultuur monumenten, vooral sinds de communis ten bij hun eerste bezetting van Seoul (dat de Koreanen zelf uitspreken als „Sool") daar alle kunstschatten weghaalden. De stad heeft mooie gedeelten; de fraaie pa leizen van de vroegere koning staan er nog en het pagodenpark is interessant. Voor de oorlog waren er in Seoul vier uni versiteiten: de Japanse nationale Univer siteit van Korea, de Christelijke Universi teit, de Korye Universiteit, een uitgegroeid college en de meisjes-universiteit. Ten Zuiden van de achtendertigste breedtegraad kan men thans studeren in Taigoe en Poe- san, waar een vereiste van toelating echter is, dat men een jaar voor de U.N.O. gewerkt of gevochten heeft. Wat de positie van de vrouw betreft, is Korea nog vèr bij ons achter; het gerucht van de emancipatie gaf voorlopig nog slechts aanleiding tot de op richting van een vrouwenbeweging, maar daar bleef het bij. Als godsdiensten kent het land het Boeddhisme, het Confucianis me, het Shamanisme (een vorm van gees tenbezwering) en het Christendom. Na de Philippijnen heeft Korea in het Verre Oosten het grootste percentage Christenen. Vergane grootheid De grote dagen van Korea liggen in de zesde en zevende eeuw, toen Korea als de leermeester van Japan beschouwd werd, en in de vijftiende eeuw, toen het Koreaan se alfabet uitgevonden werd. De Koreanen gebruikten toen al regenmeters en drukten boeken met behulp van losse metalen let tertypen. Belangrijke werken werden toen geschreven. De toekomst van Korea ziet de heer Vos somber in. Aangezien de Koreanen het zelf voortdurend oneens zijn, zou de een wording van het land heel wat voeten in de aarde hebben, als deze aan henzelf werd overgelaten. Hiervan is voorlopig natuur lijk geen sprake. Vele Koreanen hebben weinig vertrou wen in het werk van de U.N.O., hetgeen op zeer trieste wijze naar voren komt in hun mening, dat slechts een derde wereldoorlog de oplossing kan brengen van hun pro bleem. BRUSSEL, (£NP). Hedenmorgen is na afloop van de vergadering van de na tionale paritaire raad medegedeeld, dat de regering het standpunt van de vakbonden heeft aanvaard en een loonsverhoging van een halve franc per uur aan de handar beiders en van 100 franc per maand voor de employés heeft toegestaan. De werkgevers hebben bij de Donderdag Een formatie C 119 Flying Boxcarts boven de eilanden nabij de Koreaaanse kust. Elk dezer geweldige militaire vrachtvliegtuigen is volgeladen met voedsel en ammunitie voor de UNO-legers in Korea. en Vrijdag gehouden besprekingen gewei gerd af te zien van hun standpunt, dat de lonen op grond van de bestaande overeen komsten afhankelijk zijn van het index cijfer der kleinhandelsprijzen. Zij betoog den, dat een nieuwe loonronde pas kan in gaan, zodra het indexcijfer dat thans op 417.1 staat het cijfer 420 heeft bereikt. De minister van Arbeid, Van den Daele, heeft op de hedenmorgen gehouden plenai re vergadering verklaard, dat de regering in verband met het afwijkende standpunt van de werkgevers besloten heeft de loons verhoging door middel van een wet op te leggen. Een resolutiecommissie is thans bezig de getroffen besluiten te formuleren. De voorzitter van het Algemeen Christe lijk Vakverbond, Coole, heeft verklaard, dat ook alle andere door dit verbond ge stelde eisen zijn aangenomen. Dit houdt dus in een verhoging der ouderdomspen sioenen tot 25.000 franc per jaar, een ver lenging van de wet op de huishuren tot einde 1952. Bovendien heeft de regering besloten bij het parlement een wet op de overwinsten in te dienen. Een voorschrift inzake de prijsbereke ning voor de slagersbranche zal binnen kort in het Voedselvoorzieningsblad ver schijnen. Deze prijsberekening wordt voor gesteld om oneerlijke concurrentie onder de slagers tegen te gaan. De verordening verplicht de slager de voor verkoop be stemde soorten vlees en al dan niet in eigen bedrijf bereide vleeswaren te ver kopen tegen zodanige prijzen, dat gedu rende een tijdvak van tenminste zes maan den de totale bruto opbrengst van het be drijf tenminste gelijk is aan de totale bruto opbrengst van de verkochte waren ver meerderd met het totaal van de bedrijfs kosten in dit tijdvak. Dit houdt dus in, dat het verlagen van prijzen beneden de inkoopsprijs in het vervolg verboden is, als niet andere arti- l P9®n*,ng< kelen zodanig in prijs stijgen, dat de uit komsten voor het bedrijf dezelfde blijven. Men wil hierdoor oneerlijke concurren tie tegengaan. Er wofdt tevens een com missie uit het bedrijfsleven ingesteld, die zal hebben na te gaan of de voorschriften worden nageleefd. Alblaserdijk. 19 nm. v. New Orleans. Alioth, 17 te Santos. Almdijk, 20 v. New York te Houston verw. Aldabi, pass. 19 Recife n. Rio de Janeiro. Ariadne, 19 te Amsterdam v. Bremen. Abbedijk, 18 v. Havanna te Veracruz. Amsteldijk, 19 v. Rotterdam n. New York. Arkeldijk, 18 te Bronsville. Averdijk, 19 te Hamburg. Aludra 19 v. Philadelphia n. Nederland. Bali, 19 Colombo verwacht. Bennekom, 19 Curasao verwacht. Blitar, 19 van Londen te Rotterdam. Boissevain, 16 te Port Elisabeth: Boschfontein, 19 te Port Said. Blommersdijk, 18 te Boston van New York. Bacchus, 18 op Orinocorivier. Barendrecht (t), 25 vm. v. Menaelahmadi te Rotterdam verwacht. Billiton, 19 in Galveston. Coryda, 19 v. Londen te Curasao. Cronenburgh, 19 van IJmuiden te Bilbao. Callisto, 18 van Rotterdam te Swansea. Caltex The Hague, pass. 18 Casquets. Camphuys, 18 te Tj. Priok. Ceram, 18 ter hoogte Djeddah n. Karachi. Cleodora, pass. 18 Dungeness. Corilla, 18 160 m. O. ten N. Aden. Chama, 18 150 m. N. Benga. Clio, 16 v. Port au Prince n. Cristobal. Ceronia (t), 20 vm. v. Sorong te Yokohama. Drente, 18 rede Dongala. Douro, 19 van Kingston te Amsterdam. Delfland, pass. 18 Fernando Noronha. Delfshaven, pass. 18 Kp. St. Thome. Duivendijk, 19 v. Seattle. Delft, 19 te Salaverry. Edam, 18 600 m. N. Azoren. Eemdijk, 18 650 m. W.ZW. Flores n. Havanna. Ena, 18 400 m. W. Finisterre. Esso Amsterdam, 18 300 m. NO. Sombrero. Esso Rotterdam, 18 330 m. W. Finisterre. Friesland (KRL), 17 te Tj. Priok. Friesland (SSM), pass. 18 Texel. Gaasterland, pass. 18 Kanarische eil. Groote Beer, 18 500 m. O.ZO. Guardafui. Grootekerk, 18 te Lorenzo Marques. Ganymedes, 18 van Cumana naar Pampatar. Helena, 18 van Pto Cabello n. Curasao. Hecuga, 19 te Tumaco. Hoogkerk, 18 te Singapore. Haulerwijk, 18 110 m. NW. Flores. Heelsum, pass. 18 Bermudas n. Le Havre. Helicon, pass. 18 Crooked eil. Hersilia, 18 900 m. NO. Sombrero n. Antw. Hestia, 19 v. Tampa n. Rotterdam. Hydra, 19 v. A'dam n. Baranquilla. Haarlem, 19 v. Kingston. Ilos, 18 van Cp. Haiti n. Port au Prince. Java, 17 te Soerabaja. Japara (KRL), 19 v. Cheribon n. Semarang. Kedoe, pass. 18 Point de Galle n. Port Soedan. Kota Inten, 19 v. R'dam te Philadelphia verw. Katwijk, 19 van Setubal naar Nederland. Karsik, 19 v. Makassar te Ternate verwacht. Klipfontein, 18 240 m. ZW. Cp. Palmas. Kieldrecht, 19 te Genua. Kota Baroe, 19 v. Djeddah n. Tandj Priok. Lieve Vrouwekerk, 18 Rotterdam n. Calcutta. Limburg, vertr. verm. 19 van Colombo. Loosdrecht, 19 van Calcutta te Rotterdam. Loenerkerk, 18 120 m. W.NW. Point de Galle. Laertes, 18 te Makassar. Laurenskerk, 19 v. Rotterdam te Basrah. Leuvekerk, 20 23 u. te Rotterdam verw. van Calcutta. Leerdam, 19 te New York. Linge, 19 v. Zaandam te Amsterdam. Laagkerk, pass. 19 Perim. Langkoeas, 19 v. Makassar n. Surabaja. Larenberg, 20 v. Bagnoli te Bone verwacht. Lawak, 19 te San Francisco (ca. 3 weken). Maasland, 18 van Amsterdam naar Buenos Aires Mataram, 19 Semarang verwacht. Murena, 18 van Rotterdam naar Bergen. Merwede, vertr. 20 van Hamburg n. Rotterdam Macuba, 18 110 m. N.NO. Ras al Hadd. Malvina, 18 110 m. NW. Cp. Rocas. Marisa. 18 500 m. W. ten Z. Sumatra. Meerkerk, 18 720 m. O. Ascendion eil. Meliskerk, 18 275 m. Z.ZW. Cp. Palmas. Mentor, 18 van Haifa naar Vassilikos. Meula, 18 240 m. ZO. Madras. Musi, 18 v. Balikpapan naar Menado. Mirza, 18 50 m. N. ten O. Kp. Tenez. Manto, 19 v. Rotterdam n. Oran. Melampus, 17, van Tandjong Priok n. Padang Nestor, 18 v. Saloniki naar Yerakini. Notos, 16 van Cp. Haitien na New York. Nieuw Amsterdam, 23 7.30 vm. rede Southamp ton verwacht. Ootmarsum, 18 v. Galveston n. Brownsville. Oranjestad. 18 790 m. ZW. Madeira. Overijsel, 19 v. Suez. Phrontis, 18 van Aden naar Port Swettenham. Polyphemus, pass. 18 Point de Galle. Prins Johan Willem Friso 17 v. Montreal naar Hamburg. Plancius, 18 v. Tj. Priok naar Semarang. Prins Willem IV, 17 800 m. NO. Belle Isle. Pygmalion, 16 van Houston n. New Orleans. Polydorus, 18 te Surabaja. Poseidon, 18 te Demerara. Prins Frederik Hendrik, 20 v. Antw. 20 ca. 18 u. Rotterdam verwacht. Prins Maurits, 15 v. Chicago n. Rotterdam. Ridderkerk, 19 van Antwerpen te Amsterdam. Raki, 19 v. Inobonto naar Amuran. Rodas, 18 v. Trinidad naar Grenada. Rijndam, 18 320 m. ZO. Cp. Race. Ruys, 20 te Kaapstad. Sibajak, pass 18 Algiers. Sommelsdijk, 19 te Rotterdam van Hamburg. Sabar.g, 20 Soerabaja verwacht. Schie, 19 Famagusta verwacht v. Beyrouth. Stad Schiedam, pass. 18 Burlings. Silindoeng, 17 te Melbourne. Stanvac Talang Akar, 20 v. Tj. Uban te Bang kok verwacht. Sliedrecht, 18 140 m. O. Kp. de Gata. Stad Breda, 17 2370 m. N. Flores. Stanvac Djirak, 16 v. Singaporg n. Palembang. Notaris I. Jonk, te Haarlem zal op Donderdag 25 October 1951 na 2 uur in het Notaris huis, Bilderdijkstraat 1 al daar, in het openbaar ver kopen: 1. Winkel en Woonhuis Iepenstraat 2 te Haarlem groot 1.12 A.; huur f 51.75 p. m.; lasten ong. f 101.70. 2. Woonhuis Olmenstraat 50 te Haarlem, groot 97 c.A.; huur f 31.65 p. m.; lasten: ong. f 55.21 p. j. 3. Woonhuis met aanliggende werkplaats Soendastraat 26 en 28 te Haarlem, groot totaal 1.32 A.; huur totaal f 10.35 p. w.; lasten totaal ong. f 43.64 p. j. 4. Woonhuis met tuin Iepen laan 88 te Bloemendaal, groot 1.97 A.; huur: f 57.50 p. m. lasten: f 153.92 p. j. Aanvaarding bij betaling vóór of op 6 Dec. 1951. Bez. Di. en Do. van 24 uur. Inl. bij de notaris, Wilhelmi- nastraat 61, tel. 10459. WAT KIJK JIJ VROLIJK, TRUUSü Geen wonder, Lies, ik kocht fijne meubelen bij VAN VEEN, Zijl weg 26—28, Haarlem, tegen lage condi ties engeheel zonder vooruitbetaling! OPENBARE VERKOPING op Donderdag 25 October '51 des nam. te 2 uur, in het No tarishuis te Haarlem, t. o. v. Notaris P. A. de Ruig te Haarlem, van: Het winkel- en woonhuis met afz. opg. bovenwoning en erf te Haarlem a. d. Bos en Vaartstraat 34, hk. Boekenrodestraat 15, gr 1.48 Are. Huren: no. 34 f 16.70 p. w no. 15 f 31.65 p. m. Lasten f 181.05. Bez. Dinsd. en Dond. 24 u. Nad, inl. ten kant. v. gen. no taris, Wilhelminastraat 28, Haarlem, tel. 13503. TE KOOP: 3 mnd., met stamboom. Bent- veldsweg 4, Bentveld, telef. no. 27562. VEILING Nots. Mr. J. A. de la Hayze, te Heemstede, zal op Donder dag 25 October 1951 n.m. na 2 uur i. h. Notarishuis a. d. Bilderdijkstraat, te Haarlem, veilen: a. Het Herenhuis met garage erf en tuin, a. d. Heemst. Dreef 25 te Heemstede, gr. 3.49 A. Benedenwoning vrfj; boven verhuurd voor pl.m. f 47.50 p. m. Totale lasten f 116.14 p. j. Ver plichte overname van stoffering etc. 'b. Het Woonhuis met erf a. d. Teylerstr. 62 te Haar lem, gr. 0.85 A. Verh. voor f 8.05 p. w. Totale lasten f 45.02 p. jaar. Aanv. na bet. uiterlijk 6 Dec. 1951. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Nad. inl. verstrekt de Notaris van Merlenlaan 19 te Heem stede Tel. 38247. J. de Reede en J. Brants Kzn. notarissen te Haarlem, zullen Donderdag 25 October 1951 n.m. 2 uur in het Verkooplo kaal Notarishuis aldaar, pu bliek verkopen: 1. Krachtens rechterlijk bevel Bouwterrein en grond te Haarlem, Duindoornlaan hk. Bremlaan, gr. 1373 cA. Frontbr. 58 Mr. 2. Vrijwillig: Vijf onder- en bovenwon. te Haarlem, Scheperstraat 22 t.m. 30 Huur: nr. 22 f 960 p.w. Nrs. 24 t.m. 30 elk f 9.20 p.w. Totaal p.j. f 2412.80. (Afz. en gecomb.). Bez. Dins-Donderd. 2-4 uur Aanv. en bet. uiterl. 6 Dec. a.s. Inl. b. d. Notss. Ged. Oude Gracht 82. Tel. 13860. Bij exploit d.d. 19 October 1951 door mij, deurwaarder betekend is ten verzoeke van Johanna Hendrika de Wolf, wonende te Amsterdam, op geroepen Jan Stijl, vader van na te noemen minderjarige, zonder bekende woon- of verblijfplaats, om op Dins dag 20 November 1951 des n.m. half twee in persoon te verschijnen in Raadkamer der Arrondissements Recht bank te Haarlem in het Pa leis van Justitie, Jansstraat no. 81 aldaar, ten einde in zijn voormelde hoedanigheid te worden gehoord over de voorziening in de voogdij en toeziende voogdij over de minderjarige Philippus Jan. De Deurwaarder Van den Steenihoven. In het notulenboek van de vereniging „Haerlem" staat op de eerste bladzijde, dat op Zaterdag 2 November 1901 een aan tal Haarlemmers bijeenkwam, teneinde een bespreking te voeren over de moge lijkheid tot oprichting van een vereniging. Het werd nuttig geacht een oudheidkun dige vereniging op te richten. Hiertoe werd besloten en het doel werd in de sta tuten als volgt omschreven: „De geschie denis van Haarlem en omstreken zal be oefend worden door het aanleggen en bij houden van liggers of repertoria van hex geen daarvoor van belang is; door het pu bliceren van geschriften; door het doen houden van lezingen, kunstbeschouwingen en zo mogelijk tentoonstellingen en door het helpen bijhouden van alle zodanige zaken, die zij meent te kunnen bevorder lijk zijn aan het doel der vereniging". Dezer dagen is het dus vijftig jaar gele den, dat de vereniging werd opgericht. Het bestuur was als volgt samengesteld: Johs. de Breuk, voorzitter; dr. M. C. A. Bijleveld, mr. J. de Vries van Doesburgh, C. J. Gonnet, Vincent Loosjes, penning meester; mr. W. F. C. C. Pijnacker Hor dijk, E. A. von Saher, J. A. G. van der Steur en J. W. Enschedé, secretaris. Tot het voorjaar van 1926 heeft de heer De Breuk het voorzitterschap vervuld. Na diens overlijden werd de heer Vincent Loosjes voorzitter tot 1931. De heer J. L. Tadema, die reeds in 1902 een bestuurs functie aanvaard had en vele jaren het secretariaat had waargenomen, volgde hem op en bekleedde het voorzitterschap tot zijn dood op 29 Mei 1949. Dr. C. Spoel- der is daarna voorzitter geworden. In de loop der jaren hebben velen hun krachten gegeven aan de werkzaamheden in het be stuur. Van hen willen wij nog noemen de heer P. A. Dykema, die van 1931 af secretaris is. Als gevolg van de uitbreiding van het aantal inwoners zijn in de loop der eeuwen vele poorten en oude gebouwen gesloopt. Huizen werden verbouwd tot winkels en niet altijd gebeurde dat op zo een wijze, dat de stad een fraaier aanzien kreeg. Dank zij het werk van de Vereniging „Haerlem" is verminking en verdwijning van stadsschoon voorkomen. Dat dankte het bestuur aan de medewerking van de overheid en particulieren die het werk der vereniging steunden. In de afgelopen vijftig jaar is er voor gewaakt, dat Haarlem een aantrekkelijke stad bleef. Vele voorbeelden zijn er te noemen. Wij van de toren op het Stadhuis, gebouwd in het midden van de vijftiende eeuw en in 1772 wegens bouwvalligheid afgebroken. In 1914 was de toren herbouwd. Het stad huis is daardoor aanmerkelijk verfraaid en het stadsbeeld werd verrijkt. Ook dient het behoud van trapgevels gememoreerd te worden. Te verwachten is dat het tegenwoordige bestuur en zij die later geroepen worden een functie in het bestuur te vervullen met dezelfde gedachten bezield zullen zijn. Zoals in de statuten vermeld staat zullen geschriften uitgegeven worden. Het aantal, dat gedurende het bestaan het licht zag, is bijzonder groot. Aan vele onderwerpen der Haarlemse historie is aandacht besteed. Sedert 1929 verschijnt er ieder jaar een jaarboek, dat necrologieën, artikelen en de kroniek bevat. In ieder winterseizoen worden enige le zingen gehouden en verder schrijft het be stuur regelmatig excursies uit. Daarbij wordt niet alleen aandacht besteed aan historische instellingen en buitenDlaatsen uit Haarlem en omgeving, maar ook aan steden die rijk zijn aan oude gebouwen. In 1920 kreeg het bestuur de Gelegenheid van de gemeente Haarlem de Hoofdwacht aan de Grote Markt te huren. Op het aan bod werd ingegaan en het gebouw werd ingericht als het centrum der vereniging Daar houdt het bestuur regelmatig zijn ver gaderingen, tentoonstellingen worden inge richt en af en toe krijgt het publiek gele genheid het verenigingsgebouw te bezich tigen. Herdenking van het jubileum Het bestuur van de Vereniging „Haer lem" zal het jubileum op eenvoudige wijze vieren. Op Zaterdag 3 November, dus een dag na de oprichtingsdatum, zal in restau rant Brinkmann een bijeenkomst worden gehouden, waarop dr. C. Spoelder en de heer J. A. Dykema het woord zullen voe ren. Daarna is er een receptie. Uit de leden heeft zich een commissie gevormd, welke plannen heeft het bestuur een geschenk aan te bieden. De commissie bestaat uit mr. Th. F. Raedt, voorzitter, H. J. Cramer, secretaris, A. D. Huijsman, penningmeester en A. J. Franken. In een circulaire, welke aan leden en vrienden der vereniging gezonden is. schrijft zij, dat de vereniging, welke in het vijftigjarig bestaan getoond heeft in de stad zeer op haar plaats te zijn, er veel toe heeft bijge dragen de historie meer bekendheid te geven en een groot aantal uitgaven heeft pen, welke betrekking hebben op Haarlem en omstreken. De leden der commissie hebben gemeend de vereniging zo mogelijk een bedrag in geld aan te bieden, teneinde het bestuur in de gelegenheid te stellen zijn werk op nog groter schaal te kunnen uitvoeren. De c missie heeft zich ook voorgesteld hieraan een actie voor uitbreiding van het aantal leden te verbinden. De commissaris der Koningin in de pro vincie Noodholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, is beschermheer der ver eniging, en de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, erevoorzitter. Het bestuur is als volgt samengesteld: dr. C. Spoelder, voorzitter, P. A. Dykema, secre taris, A. J. M. van Os, tweede secretaris, B. F. Enschedé, penningmeester, mr. J. Bierens de Haan, ir. H. A. Breuning, mr. C. M. J. de Jongh, mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, J. J. Luyten, mr. C. W. D. Vrijland en H. B. E. Warnaars. herinneren aan de actie van de herbouw verzorgd over vele interessante onderwer- Aagtedijk, 19 Victoria verwacht- Alderamin, 20 van Rotterdam te Philadelphia verwacht. Altair, 18 van Rotterdam naar Bremen. Arendsdijk, 18 v. New Yerk te Buenos Aires. Alchiba, 18 100 m. ZO. Aden. Aldegonde, 18 van Pladju te Singapore. Almkerk, 18 250 m. O. ten Z. Guardafui. Amstelpark, 18 90 m. Cp. Farewell. Arnedijk, 18 van Antwerpen. Arundo, 18 200 m. O. Belle Isle. Akkrumdijk, 18 140 m. NW. Str Messina. Amstelvaart, 18 420 m. W.ZW Bermudas. Amstelveen, 18 580 m. W.NW. Flores. Abbekerk, 19 v. Rotterdam n. Sydney. Stad Maastricht. 20 v. Safi te A'dam. Saland, 19 v. Rio de Janeiro n. St. Vincent. Saparoa, 19 v. Colombo n. Cochin. Sliedrecht (t), pass. 19 Gibraltar. Scherpendrecht, pass. 19 Cape Race. Tawali, 18 te Koeweit. Tegelberg, 16 van Yokohama naar Hongkong. Tero, 19 van Antwerpen te Rotterdam. Tjimenteng, 15 van Montevideo te Santos. Tankhaven III, 18 130 m. ZO. Cambodia Point. Tarakan, 18 230 m. ZO. Dondrahead. Taria, pass. 18 Khorrya Morya. Tjibadak, 18 van Singapore naar Saigon. Tjipanas, 18 580 m. N.NO. Tristan da Cunha. Tjitjalengka, 18 van Makassar naar Tj. Priok. Tiberius, 18 50 m. Z.ZW. Kingston. Teucer, 19 te Colombo. Tonini, verm. 20 v. Marseille n. Genua. Tosari, vertr. 20 v. R'dam na Golf v. Mexico. Ternate, pass. 19 Kp. Guardafui n. Djeddah. Tiba, 19 v. Montreal n. Nederland. Tsjisadane, 20 te Mombasa verwacht. Utrecht, 16 van Vancouver. Veendam, 17 720 m. W. ten N. Scilly's. Venus, 18 van Licata naar Malaga. Volendam, 22 11 u. vm. Hoek v. Holland verw. Waal, 16 v. Houston naar New Orleans. Willem Barendsz, 19 160 m. O. Trinidad. Weltevreden, pass 19 Banka n. Tandj. Priok. Wieldrecht (t), 23 v. Beaumont Texas te Auckland verwacht. Woensdrecht (t), 20 v. Buenos Aires te Curasao verwacht. Willemstad, 19 te Curacao. Winsum, pass. 19 Dover. IJsel. vertr. 20 van Le Havre. Zeeland (KRL) 22 Le Havre verwacht. Zonnewijk, pass. 18 Dry Tortugas 21 verw. Zuiderkruis, 19 360 m. W. ten N. Siberut eil. Passagiers, repatriërenden, emigranten Alhena, 21 v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Alnati, verm. 20 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Aldabi, 21 te Rio de Janeiro verwacht. Bonaire, 27 v. Georgetown te Amsterdam verw. Cottica, 27 te Paramaribo verwacht. Groote Beer, 2 Nov. te A'dam verw. Indrapoera, verm. 22 v. Surabaja n. Rotterdam. Johan v. Oldenbarnevelt, A'dam verbouwen. Nieuw Amsterdam, 24 v. New York te R'dam verw. 23 Southampton n. Hare. Noordam, vertr. 20 v. New York n. Rotterdam. Oranje, vertr. 25 v. Amsterdam n. Tandj. Priok. Oranjestad, 26 v. Cristobal te Amsterdam verw. Rijndam, 22 v. R'dam te New York verwacht. Sibajak. 22 Pt. Said verw. 8 Nov. Tj. Priok verwacht. Veendam, 22 R'dam verw. v. New York, 21 te Southampton n. Le Havre verw. Volendam, 22 v. Quebec te Rotterdam verw. Waterman, Amsterdam verbouwen. Westerdam, verm. 20 v. R'dam n. New York. Willem Ruys, vertr. 20 v. Tj. Priok n. R'dam. Zuiderkruis, 9 Nov. te A'dam verw. v. Tj. Priok niet beneden 18 jaar. Maan dags van 94 en elke dag v. 91 uur, v. g. g. v. Mevr. v. d. Heuvel, Julianalaan 117, Overveen. Voor spoedige indiensttre ding gevraagd N.V. Modemagazijnen van C. H. Vogelzang, Grote Hout straat 26—30, Haarlem. heeft plaats voor enige jonge voor de afd. Administra tie. Vereist zijn een beh. alg. ontw. en vooral stu diezin en interesse voor M. B. A. Leeft. 20-25 j. Uitsl. schr. soil, aan Afd. Pers. z'aken, Waarderweg no. 25. Old-fin. wandlampje met kapje f 4.95 Delfts blauw schemerlampje f 3.80 Philips Plastocel voor :it- of slaapkamer f 17. Grote keuze zijden kap pen en kronen, GRATIS geplaatst. Alléén bij Let op het juiste no. OPENBARE VERKOPING Notaris W. ter Weel te Haar lem zal op Donderdag 25 Oct. in het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat no. 1 al daar des namiddags na 2 u. in het openbaar verkopen: Twee woonhuizen met erf en tuin te Santpoort, Tul penstraat 30 en 32, gr. 1.73 -en 1.42 are. Zowel afz. als gecom bineerd. Elk verhuurd voor f 6.05 p.w. Vaste lasten f 45-04 en f 45.01. Bez. Dinsd. °n Donderd. 2-4 u. Aanv. bij de bet. vóór of op 6 Dec. 1951. Inl. ten kan tore v. gen. notaris, Wilsons- plein 15, Tel. 10493. Billijke condities. Brieven onder no. 8541. met vestigingsverg., in aanbouw gelegen Orionweg. Prijzen vanaf f 21.500.Inlichtingen J. A. SCHOUTEN, makelaar, Kinderhuissingel 104. Tel. 19796. Vod!t direct gevraagd BATA, Haltestraat 11, Zandvoort, Telefoon 2612 Sanatorium in het centrum van het land ('t Gooi) vraagt voor het verrichten van huishoudelijk werk van 16 jaar en ouder. Goede huisvesting, verzorging en beloning. Sollicitaties worden gaarne ingewacht door de adj. directrice van Sanatorium „HOOG-LAREN" te Blaricum (post Laren N.H.). Er bestaat nog gelegenheid tot plaatsing van Prettige werkkring, uitstekende huisvesting, hulp bij aan schaf van dienstkleding, onderwijs voor de verpleging, goede salariëring. Het bezit van diploma MULO of daarmede gelijk te stellen opleiding strekt tot aanbeveling. Leeftijd niet beneden 18 jaar. Sollicitaties worden gaarne ingewacht door de adj. Directrice van Sanatorium „HOOG-LAREN" te Blaricum (post Laren N.H.). Accountant en Belastingcons. te Haarlem vraagt bekwaam: (leiding kunnende geven), v. dag- of avondw. VR. KRACHT v. h. o. h. d. v. type en adm. werk. Eigenh. geschr. br. no. 8543. LEWENSTEIN: meer dan 80 jaar naaimachine-specialisten f Reeds leverbaar vanaf f15.- p. mnd na eerste aanbetaling van f 58.50 in onze flialen. ALBERT HEIJN VRAAGT: liefst met het vak bekend. Voor een flinke kracht hebben wij een prettige, afwisselende werkkring. Leeftijd 18—23 jaar. Pers. aanm. filiaal Zandvoortse'aan 163. Acdenhout GEVRAAGD voor de inpakafdeling. Goed loon,prettige werkkring. Aanmelden Kantoor Goemans' puddingpoederfabriek N.V., Raadhuisstraat 2, H.-N. Na 18 uur: Reigerstraat 10, H.-N. Kleine fabriek in LEVENSMIDDELEN zoekt: Vereisten: grondige kennis v. d. Eng. taal, bekendheid van Frans. Duits en boekhouden, in staat zelfst. alle export aangelegenheden te behandelen en alle voorkomende werk zaamheden te verrichten. Uitvoerige sollicitaties m. opgave van referenties en verlangd salaris onder no. 8542. Vooraanstaande groothandel in sanitaire artikelen te Amsterdam vraagt voor het rayon Haarlem en omgeving. Brieven met volledige inlichtingen, zoals leeftijd opleiding en referenties onder no. 8540 bur. v.d. bl. Bij DRUKKERIJ JACOBSON, PARKLAAN 40, bestaat gelegenheid tot opleiding van een leerling-offsetdrukker. Leeftijd 14-15 jaar. Na gebleken geschiktheid met een proeftijd van 6 maanden kan een leerlingcontract worden afgesloten. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van school opleiding en rapportcijfers worden ingewacht. Bezoek alleen na oproep.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 13