Opgewonden tonelen in Egypte Syrië ië volgt Egypte Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Demonstranten eisen een verdrag met Sovjet - Unie Generaal Clark wordt geen ambassadeur bij Vaticaan Panmoendjom - besprekingen werden hedenmorgen hervat Anti-Westerse betogingen nemen toe Prins Karei van Zweden overleden De „Oceanus" voer thu is Stoffelijke resten van twee Duitsers opgegraven Buitenlanders niet vrij van bezitsbelasting Het woord is aan Churchill wil de vrede winnen Bezit de Sovjet-Unie een tactisch atoomwapen? Werkloosheidswet Truman trekt benoeming „op juridisch advies Lie krijgt de sleutels van Palais Chaillot Na een lichtelijk mislukte reis In de tuin van villa te Laren West-Duits plan: Tass onder controle Laatste prijs Motie van wantrouwen tegen Indonesische minister Alcohol doodde 27 mensen Rede van Mao iftie JAARGANG No 91 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 24 OCTOBER 1951 Haarlems Dagblad 295e JAARGANG No 255 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiat®. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CAïRO, (Reuter) Dinsdagochtend om elf uur is in Egypte een stilte van vijf mi nuten in acht genomen als teken van rouw voor „de patriottische martelaren, die door de imperialistische kogels zijn gevallen bij hun protest tegen de imperialistische aan slag op de Egyptische souvereiniteit". De Egyptische vlaggen wapperden halfstok. Winkeliers hadden alle Europese opschriften bedekt. Het hoofdbureau van politie t€ Cairo heeft medegedeeld dat de politie Dinsdag in verschillende plaatsen van de Egyptische hoofdstad salvo's met grove hagel moest afgeven en traangasbommen ge bruiken om demonstrerende menigten te verspreiden. Ongeveer veertig personen werden hierdoor gewond. De voornaamste demonstratie werd Dinsdag gehouden voor of in de omgeving van het gebouw der Russische ambassade, die in een der voornaamste wijken van Cairo is gelegen. De demonstranten riepen: „Leve de Sovjet-Unie. Geef ons wapens om de Westerse imperialisten te bestrij den". Grote groepen betogers die leuzen rie pen, gericht tegen de Westerse mogend heden en Turkije, zijn Dinsdag de gehele ochtend en vroeg in de middag door Cairo getrokken. Volgens de berichten is weinig of geen schade aan buitenlandse eigendom men toegebracht. Egyptische winkels had den het meest van de betogingen te lijden gehad. De gouverneur van Alexandrië, Mortada el Maraghi Bey, heeft verklaard, dat de politie Dinsdag het vuur geopend heeft om een grote menigte te verspreiden bij het station Ramleh in Alexandrië. Enkele agenten liepen verwondingen op en een be toger werd gedood. Er werden enkele ar restaties verricht, aldus de gouverneur. Het Britse ministerie van Luchtvaart heeft Dinsdagavond te Londen meegedeeld, dat wachtposten van de R.A.F. te Kabrit in de kanaalzone op twee Egyptenaren heb ben geschoten, die weigerden aan een bevel om halt te houden gehoor te geven. De Egyptenaren werden gewond. Voorts was een cantine van de lucht macht te Bayad geplunderd. Behalve deze twee incidenten was de situatie in de ka naalzone over het algemeen rustig, aldus het Britse ministerie, van Luchtvaart. Een Britse militaire woordvoerder te Cairo verklaarde, dat de stakingsoproep van het dagelijks bestuur van de Wafdis- tische partij weinig effect had gehad op het werk in de verschillende Britse kampemen ten. Ongeveer 75 procent van de arbeiders was nog aan het werk. Hij deelde voorts mee, dat vier Egypte naren werden gewond toen zij poogden in een door prikkeldraad afgezet terrein door te dringen. Reuter: De Britse strijdkrachten beheer sen alle toegangen van het Suezkanaal- gebied. Het spoorwegverkeer naar en van de zóne is stopgezet. Deze order zou van kracht blijven, zo verluidt, totdat tegemoet gekomen zou zijn aan de Britse behoefte aan rollend materiaal in het gebied, voor namelijk voor het vervoer van militair per soneel. Volgens een Britse militaire woordvoer der te Cairo hebben Britse troepen het spoorwegstation en de bijbehorende werk plaatsen te Suez overgenomen. Hij voegde er aan toe, dat er thans pantserwagens op gesteld zijn, doch sprak Egyptische berich ten, dat tanks waren gebruikt, tegen. De Egyptische minister van Binnenland se Zaken, Foead Pasja, heeft Dinsdagavond te Cairo meegedeeld, dat 25 Britse tanks zijn waargenomen, die de Westelijke gren- ri De Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Faydi Atassi, heeft Dinsdagavond in het parlement verklaard, dat hij ieder voorstel aan Syrië om deel te nemen aan een defensieplan voor het Midden-Oosten van de hand w ijst. Hij zeide te verwachten, dat de Weste lijke mogendheden een soortgelijk voorstel aan Syrië zullen doen als zij Egypte heb ben gedaan. „Zij, die ons uitnodigen met hen samen te gaan tegen een eventuele aggressie van Rusland, hebben zelf Israel als een doorn in onze keel geplant", aldus de minister. Hij drong er bij de Westelijke mogend heden op aan eerst de schade te herstellen, die zij de Arabieren hadden berokkend, in het bijzonder in Palestina, alvorens hen uit te nodigen samen te werken in het be oogde defensieplan. Tenslotte deelde de minister mee, dat Syrië Egypte met alle middelen zal steu nen. Hij raadde Engeland aan verstandig op te treden ten aanzien van Egypte. WASHINGTON (Reuter). De Sovjet- Unie is thans misschien in het bezit van 'ets, dat verschilt van haar oorspronkelijke atoomwapen. Dit leiden waarnemers te Washington als mogelijkheid af uit de verklaring van het Witte Huis over een derde atoomexplosie in de Sovjet-Unie. Het behoeft niet noodzakelijk een tac tisch atoomwapen te zijn, daar er veel ver beteringen in de bouw en het ontwerp van een atoombom zijn, welke verdere proeven zouden rechtvaardigen, aldus deze waar nemers. Indien de Sovjet-Unie werkelijk een tactisch atoomwapen zou hebben ont wikkeld, zou zij een geweldige prestatie hebben geleverd, daar de V.S. pas onlangs Proeven zijn begonnen met hun eerste tactische wapens. zen van Egypte naderderl. Toen zij bij Sol- loem werden aangeroepen, zei de comman dant van de Britse tanks, dat zij in Zuide lijke richting naar Libisch grondgebied gingen, aldus de Egyptische minister. De minister noemde de uitlatingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, op een vorige week gehouden persconferentie „een welover wogen actie om onze wil en vastberaden heid te breken". Acheson verklaarde op de genoemde persconferentie, dat de Verenig de Staten het standpunt van de Britten steunden. Volgens de Egyptische minister had Acheson er beter aan gedaan zijn mening te geven over „de gewelddaden", die de Britten ieder uur tegen de Egyptische pa triotten begaan, die slechts hun geloof en vastberadenheid als wapens bezitten". De minister prees vervolgens de Soe- danezen voor hun verzet tegen „bruut ge weld in het Zuiden van het Nijldal". Vrijdagavond om kwart over zeven spreekt voor de zender Hilversum I de staatssecretaris van Sociale Zaken mr. dr. A. A. van Rhijn, over de betekenis van de invoering van de Werkloosheidswet. Deze wet zal op 1 Juli 1952 in werking treden. Gewapende Britse soldaten begeleiden twee Engelse huisvrouwen, die boodschappen gaan doen in de thans zo rumoerige stad Ismailia in Egypte. De soldaat rechts helpt de baby-mand dragen. Na de jongste troebelen mogen de echtgenoten van het Britse personeel zich niet zonder militair geleide op straat begeven. WASHINGTON (Reuter). Het Witte Huis heeft Dinsdagavond medegedeeld, dat president Truman heeft besloten generaal Clark niet tot Amerikaans ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen. De perschef van de president, Joseph Short, heeft medege deeld, dat Truman's beslissing is gegrond vest op een juridisch advies, volgens het welk generaal Clark zijn benoeming tot ambassadeur bij het Vaticaan niet kan aan vaarden en tevens zijn militaire status be houden. Zaterdag werd de benoeming van gene raal Clark bekendgemaakt, die vooral in protestantse kringen protest ontlokte. Het besluit dat genomen is nu de Senaat op reces is, betekent dat de kwestie enige maanden wordt opgeschort. Short deelde voorts mee, dat generaal Clark nog enige werkzaamheden wil vol tooien in zijn huidige militaire functie, al vorens zijn eventuele diplomatieke post te aanvaarden. STOCKHQLM (United Press). Prins Karei van Zweden, broeder van wijlen koning Gustaaf. is heden, kort na midder nacht overleden. Hij is 90 jaar oud ge worden. Prins Karei was de vader van Koningin Astrid van België, die in 1935 bij een auto-ongeluk in Zwitserland het leven verloor Prins Karei, die lange tijd ziek is ge weest, genoot vermaardheid wegens zijn humanitaire werkzaamheden. Veertig jaar lang heeft hij aan het hoofd van het Zweedse Rode Kruis gestaan, namens het Zweedse Rode Kruis belastte hij zich tij dens de jongste wereldoorlog met de uit wisseling van oorlogsinvaliden, krijgsge vangenen en kinderen. In de jaren kort na 1930 organiseerde hij een hulpactie voor vervolgde Joden. Toen in 1905 de personele unie tussen Zweden en Noorwegen opgeheven werd, werd Prins Karei aangezocht om Koning van Noorwegen te worden. Hij bedankte echter en de troon ging over op de Deense Prins Karei, die later de naam Haakon aannam. m „Generaal Clark acht het beter te wach ten, tot het Congres weer bijeenkomt", al dus Short. Het ministerie van Defensie had Zater dag tezelfdertijd, toen Truman de benoe ming aan de Senaat zond, enkele uren voor dat deze op reces ging, een verzoek inge diend om de wetsbepaling van 1870, vol gens welke officieren in actieve dienst geen burgerlijke benoeming mogen aanvaarden, niet voor de generaal van toepassing te verklaren. Een dergelijke uitzondering is reeds meer gemaakt. Het is bekend, aldus Reuter, dat. gene raal Clark als voorwaarde heeft gesteld, dat hij zijn militaire rang zal behouden. Sommige waarnemers menen, dat dit Tru man een geschikte gelegenheid zou kun nen bieden om de benoeming, die van Protestantse ziide zoveel protest ten ge volge had, in te trekken. Vanmorgen om precies 10 uur heeft in aanwezigheid van het corps diplomatique, verscheidene ministers en 500 Parijse schoolkinderen minister Robert Schuman aan Trygve Lie de sleutel overhandigd van het Palais Chaillot, waar van 6 No vember af de zesde Algemene Vergadering van de UNO zal worden gehouden. Het was een overeenkomstige ceremonie als die welke zich op dezelfde plaats in 1948 had voltrokken. Na de korte plechtigheid spraken de beide staatslieden d'e gebruikelijke rede voeringen uit. Schuman om te wijzen op de treffende overeenkomst tussen de pro blemen die in hetzelfde gebouw en aan de zelfde gedelegeerden in het bestek van 3 jaar 2 maal werden voorgelegd, hetgeen volgens de minister kon wijzen op een zekere stabiliteit in de ontwikkeling dei- gebeurtenissen. Hij hoopte, dat de atmos feer van Parijs een gunstige psychologische invloed op de besprekingen zou uitoefenen. De secretaris-generaal van de UNO. Trygve Lie. dankte in zijn ietwat gekneusd Frans de Franse regering voor haar gast vrijheid en sprak voorts zijn bewondering uit voor de prestaties der Franse arbeiders, die in recordtijd de veelomvattende ver bouwingswerkzaamheden volbrengen zou den. En zo waaien van vandaag af. de zesde verjaardag van de UNO, de blauw witte UNO-kleuren weer van de top van het gebouw te midden der 72 nationale vlaggen. De grote Haarlemse zeesleper „Oceanus die enige tijd geleden nog al wat opschud ding in de Amerikaanse Senaat veroorzaak te, is vanmorgen de IJmuidense midden- sluis binnengelopen en daarmee lag deze forse boot een zusterschip van de „Noord Holland" voor het eerst aan de Neder landse wal. Het schip is namelijk van de Amerikanen overgenomen door de Haarlemse „N.V. Hol land" en zou in opdracht van de Ameri kaanse regering direct al een droogdok naar Goeam brengen, dat in Hongkong lag Door een protest van een republikeins se nator tegen het feit, dat de Nederlanders dit karwei mochten opknappen en de Ame rikaanse zeeslepers er dus niet aan te pas kwamen, is deze opdracht op het laatste moment geannuleerd, zodat het schip werk loos in Hongkong bleef liggen. De beman ning was inmiddels naar Hongkong over gevlogen, zodat er niets anders opzat dan de thuisreis naar Haarlem te aanvaarden In de Golf van Bengalen assisteerde de „Oceanus" nog gauw even bij de berging van de lading van het aan de grond gelopen Panamese vrachtschip „Parthenon", waar een andere sleper van de N.V. Holland, de „Atlantis" mee bezig was. En vanmorgen kwam het schip dan IJmuiden binnen met een bemanning, die een half jaar van huis is geweest en door een schare familieleden van harte werd verwelkomd. Na de inkla ring is het schip dat een aantal reparaties moet ondergaan, doorgevaren naar Haar lem. In de tuin van een villa aan de Rijksweg te Laren heeft de politie de stoffelijke res ten opgegraven van twee .tijdens de oor logsjaren in deze villa gewoond hebbende Duitsers van Joodsen bloede. Er wordt aan roofmoord gedacht, maar de politie wil in dit stadium van het onderzoek nog geen nadere inlichtingen verstrekken. In de villa woonde gedurende de oorlogs jaren een Duitse dame, mevrouw S., die als dienstmeisje naar ons land was gekomen. Zij nam een welgesteld man in pension met wie zij op zijn sterfbed trouwde. Hierdoor zou zij in het bezit gekomen zijn van een groot vermogen. Na het overlijden van haar man nam zij twee Joodse landgenoten in pension, die echter in 1942 plotseling verdwenen waren. Destijds werd hier echter weinig aandacht aan geschonken. Naar verluidt zou de dame, die enige jaren geleden door een autobus werd over reden, nadat zij tevoren vier keer bijna het slachtoffer van een aanrijding was gewor den, in het bezit zijn geweest van een acte waarin haar het vermogen van haar twee Joodse landgenoten zou zijn geschonken. Dit geld was op een bank geplaatst. Uit het onderzoek is gebleken, dat een inwoner uit Naarden in 1942 in de.tuin in opdracht van mevrouw S. een groot gat heeft gegraven, waarin zij, naar zij zei, haar koper wilde verbergen. De justitie zal door een sectie laten vast stellen of de beide mannen een geweld dadige dood zijn gestorven. BONN (Reuter). Het West-Duitse kabinet heeft besloten, dat het bezit van onderdanen der tot de UNO behorende landen niet behoort te worden uitgezonderd bij de toepassing van de wet tot „gelijke verdeling van lasten", zo is te Bonn mede gedeeld. Het kabinet zal een nota naar de geallieerde Hoge Commissie zenden, waar in haar dit wordt medegedeeld. Het wetsontwerp, dat op het ogenblik in het West-Duitse perlement wordt bespro ken, heeft ten doel de rijkdommen in West- Duitsland op grote schaal te verschuiven. De welgestelden zullen een aantal belas tingen moeten betalen, waarvan de belang rijkste is de heffing van 2 tot 3 procent op het bezit, die jaarlijks gedurende dertig jaren zal worden gevraagd en waarvan de opbrengst gebruikt zal worden tot com pensatie voor de bezitlozen, de vluchtelin gen, gebombardeerden en personen, die verliezen hebben geleden door de geld- zuivering van 1948. Het kabinet was tegen een begunstigde behandeling van buitenlanders in West- Duitsland, daar aldus aan buitenland se firma's een oneerlijk voordeel zou wor den gegeven ten opzichte van hun West- Duitse concurrenten. Naar verluidt overwegen geallieerde ambtenaren de mogelijkheid tussenbeide te komen door de geallieerde Hoge Commis sie, welke over het hoofd van de West- Duitse regering heen een geallieerde wet zou moeten afkondigen, waarbij buiten landers van de toepassing der West-Duit se wet worden vrijgesteld. Een woordvoerder van de Britse Hoge Commissie zeide: „De geallieerde Hoge Commissie heeft zich de bevoegdheid voor behouden over alle zaken, die buitenland se belangen betreffen". Hij beklaagde zich er over, dat de West-Duitse regering „deze verklaring heeft afgelegd zonder tevoren de Hoge Commissie ervan in kennis te stellen." Bertrand Russell: Het nare met de wereld is, dat de domoren zeker zijn van zichzelf en dat de intelligente mensen vol twijfel zijn. Het schip van de Grote Kerk van Eist (Geld.) dat in de oorlog volkomen verwoest werd, is thans zo goed als geheel herbouwd, doch de toren liet men ongemoeid, in de veronderstelling, dat deze het nog wel wat zou uithouden. Thans blijkt deze toren zo vervallen te zijn dat er gevaar bestaat dat grote brokstukken van de muur op het pas gerestaureerde schip terecht zullen komen. TOKIO (Reuter). Na twee maanden van onderbreking zijn hedenmorgen om 11 uur plaatselijke tijd de besprekingen tus sen de delegaties over een staken van het vuren in Korea hervat. Dit is bekend gemaakt door generaal Ridgway, de opperbevelhebber van de UNO, nadat de Noordelijken de overeen komst van Panmoendjom hadden geratifi ceerd, hetgeen door de verbondenen reeds geschied was. De overeenkomst bepaalt het instellen van neutrale zones en de voor waarden voor de hervatting der besprekin gen. Onmiddellijk na de bekendmaking ver trok een convooi van negen vrachtauto's met zoeklichten, ballons en tenten uit Moensan naar Panmoendjom. De zoeklich ten en ballons zullen gebruikt worden voor de afbakening van het neutrale gebied met een straal van negenhonderd meter om Panmoendjom. De Noordelijken stelden de tijd en datum voor de hervatting voor en admiraal Joy gaf zijn verbindingsofficieren opdracht mee te delen, dat hun voorstellen aanvaard baar waren. Volgens een communiqué van het acht ste leger in Korea hebben gepantserde af delingen en infanterie der verbondenen in de buurt van Koemsong ruim honderd Chi nese bunkers vernield en het grootste deel van degenen, die zich daarin bevonden gedood. Op het grootste gedeelte van het front maakten de manschappen van de UNO kleine vorderingen. Bij een luchtgevecht boven Korea zijn drie Migs vernietigd en zeven beschadigd Het commando van de luchtmacht noem de het gevecht een der zwaarste in de Ko reaanse oorlog. Superforten bombardeer den het vliegveld te Namsi toen de Migs hen en de begeleidende jachtvliegtuigen aanvielen. Superforten, Sabres, Thunder- jets en Shooting Stars wierpen zich in de strijd. Eén superfort stortte in zee, nadat de bemanning met de parachutes er uit was gesprongen. Schepen en vliegtuigen snel den te hulp. Andere superforten, die ge raakt waren, landden op een basis van de verenigde naties. Aan de chef van de generale staf der Amerikaanse luchtmacht, generaal Hoyt Vandenberg, is op een persconferentie de vraag gesteld of Russen de vliegtuigen be sturen, die de Chinezen boven Korea ge bruiken. „De Migs worden door Russisch sprekende personen bestuurd", antwoord de Vandenberg. „Een ieder kan zijn eigen conclusies uit mijn mededeling trekken." WASHINGTON (Reuter). Het Ame rikaanse ministerie van justitie heeft ver klaard, dat de Amerikaanse veiligheids dienst (de FBI) de dossiers van Tass con troleert, die zich bevinden op de hoofd kantoren van dit Russische persbureau te Washington en New York. Het ministerie noemde deze controle „een periodieke inspectie op grond van de wet op de registratie van buitenlandse agen ten". Tass staat reeds lange tijd bij het minis terie geregistreerd als buitenlandse agent. Als zodanig is het Russische persbureau gehouden alle dossiers tenminste drie jaar te bewaren voor een eventueel onderzoek. Churchill, die de volgende maand 77 jaar wordt en ongetwijfeld hoopt zijn ver jaardag in Downingstreet nummer 10 te kunnen vieren, nam in een verkiezingsrede te Plymouth zijn gehele rhetorische réper toire te baat om zich te verweren tegen de beschuldiging van Labour dat hij een „oorlogsstoker" zou zijn. „Dit is een wrede en ondankbare beschuldiging", zeide hij. „Wanneer ik in dit kritieke tijdsgewricht in het openbare leven blijf", zo vervolgde Churchill na herinnerd te hebben aan op merkingen dat hij te oud zou zijn en zich uit het publieke leven moet terugtrekken, „dan is dat, omdat ik, terecht of ten on rechte, maar in volle overtuiging de me ning ben toegedaan dat ik in staat moge zijn een belangrijke bijdrage te leveren aan de verhindering van een derde wereldoor log en die duurzame vredesregeling na derbij te brengen die zo vurig begeerd wordt door de massa van de volken van ieder ras en in ieder land. Ik bid dat mij deze kans geschonken moge worden. Het is de laatste prijs die ik te winnen heb". Churchill verklaarde dat Anthony Eden zijn plaats zou innemen wanneer voor hemzelf de tijd was gekomen om te gaan. De afdeling der Engelse liberale partij in het kiesdistrict Holland-with-Boston, in het Britse graafschap Lincolnshire, heeft de liberale kiezers aangeraden op de socia listische candidaat te stemmen, nu er in Holland-with-Boston geen liberale candi daat voor de komende algemene verkiezin gen is gesteld. Dit is de eerste maal dat aan liberale kiezers een dergelijk advies wordt gegeven. Zoals bekend zijn er enkele millioenen Britse liberalen, die verspreid door het gehele Verenigd Koninkrijk wonen. Daar de liberalen in ruim vijf honderd van de 625 Britse kiesdistricten geen candidaten hebben gesteld (bij de vorige algemene verkiezingen gingen de waarborgsommen van vele liberale candidaten verloren, daar zij het vereiste aantal minimum-stemmen niet behaalden), kunnen hun stemmen in vele gevallen de doorslag geven. DJAKARTA. (Aneta). De Islamietische leden van het Indonesische parlement zul len een motie van wantrouwen indienen tegen de minister van godsdienstzaken, Wachid Hasjim, wegens zijn beleid ten aanzien van de uitgestelde Pelgrimsreis naar Mekka. Deze kwestie is onlangs in behandeling genomen in de vorm van een interpellatie, waarbij interpëllanten be toogden, dat het uitstel van de reis wegens geruchten over besmettelijke ziekten in Saudie-Arabië „onwijs" is geweest. De felle debatten toonden ontstemming aan over het beleid van de minister van godsdienstzaken, waarop deze antwoordde, dat het besluit tot het uitstellen van de reis, een besluit van het kabinet was ge weest. In kringen van het parlement gelooft men, dat de val van het gehele kabinet bij een eventuele aanvaarding van de motie niet nodig is, aangezien de motie niet- politiek is en uitsluitend de minister van godsdienstzaken betreft. De mogelijkheid van een aftredenvan het gehele kabinet wordt echter niet uitgesloten geacht, in dien de motie aangenomen wordt, waar wel grote kans op is. In Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia zijn reeds 27 personen overleden na het gebruik van methyi-alcohol. Onge veer 20 personen zijn in ziekenhuizen op genomen, van velen van hen is de toestand ernstig. De meeste slachtoffers zijn negers. De politie van Atlanta heeft 12 negers gearresteerd, die beschuldigd worden van clandestiene verkoop van alcohol. Volgens de politie heeft een der gearresteerden be kend 280 liter alcohol te hebben verkocht, die hij van een niet geïdentificeerde blanke had gekocht. Toen hij hoorde, dat mensen ziek werden na gebruik van alco hol, was de neger er in geslaagd 160 liter weer terug te kopen. In sommige gevallen ondervonden ge bruikers van de clandestiene alcohol pas 48 uur na het gebruik nadelige gevolgen, anderen werden bijna onmiddellijk blind of ziek. Men heeft slachtoffers op straat, thuis in een stoel en in auto's aangetrof fen. De politie heeft de inwoners van Atlanta gewaarschuwd geen alcohol te gebruiken, die niet in bekende zaken is gekocht. Dinsdag heeft de Chinese president, Mao Tse Toeng, bij de opening der derde zitting van hét consultatieve comité van het Chinese volk een rede uitgesproken, aldus he' Soviet-oersbureau T*ss. Mao Tse Toeng verklaarde, dat het Chinese volk, zonder iemand te willen aanvallen, de Amerikaanse aanvallers tegemoet moet treden, die door hun aan val op de Koreaanse volksrepubliek en door hun opmars tot aan de Chinese grens China gedwongen hadden zich te verde digen. Hij zei voorts, dat voor het Chinese volk grote moeilijkheden oprijzen, die door de aanval van de imperialisten, die daardoor de vernieuwing van China onmogelijk hopen te maken, zijn veroorzaakt. „Doch het Chinese volk is het dank zij eigen inspanningen en dank zij de hulp van de Sovjet-Unie, die zo sterk is dat geen aggressor haar zal kunnen aanval len, gelukt en zal het verder ook gelukken het socialisme op te bouwen". DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt te 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking en zwakke wind. Op vele plaatsen zware nach'vorst en hier en daar ochtendmist. Dezelfde of iets hogere middagfemperaturen 25 October Zon op 7.20 uur, onder 17 27 uur. Maan op 0.52 uur. onder 15 41 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 24 October Hoog water 10.22 en 23 01 uur. Laag water' 5.24 en 17.53 uur Donderdag 25 October Hoog water: 11.45 uur Laag water: 6.55 en 19-23 uur. TCOOC

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1