Strandvonders en strandjutters 100 DEKKLEDEN BERGMANN 3 GLAS MANTELS SWAGGERS T0WNHA11 VAN NELLE Zeven eeuwen geleden werd Marquette" gebouwd nOGeNBYL fraeken „IN LONDEN STAAT EEN HUIS" NOVEMBER Firma S. BRAND SPRINGBOK Ervaringen van de strandvonders van Zandvoort en Bloemendaal Santpoort Amsterdamse Beurs Luchtfotografie nam een grote vlucht Pleidooi voor hogere huren en lonen GERO- ZILVER 't SILVER STOEPKE Ruit Stuk? II STADSSCHOUWBURG Scandalli" Accordeons tuceka Woonruimte Fa Gebrs van Beem CENT GARANDEERT KWALITEIT! WOENSDAG 14N0VEMBER 19 51 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het is neg altijd een belangrijke bezitting die de streek tussen Heemskerk en Castricum siert Mevrouw Roosevelt naar Nederland Regeringsactie tegen Griekse communisten Herboren school Vrijdag open Internationale autodieven gesignaleerd Erefonds voor oud-verpleegsters SUCCESSCHOTELS f2.50 Lion d'Or C. H. Onstein PUBLIEKE VEILING Haarlems Oudste Muziekzaak WIJ KOPEN SGIRéE DE VIENNE door de pianist STEVAN Fotocopieën Foto Hilarius inzetten van Ruiten Speciale aanbieding en 1e serie ƒ145.75 2e serie ƒ165.75 3e serie ƒ185.75 Koninginneweg 71 Haarlem De strandvonderij, het zogenaamde „jut ten", in vroeger jaren een beroep, ver dwijnt meer en meer, sinds de schipbreu ken op onze kusten, door een perfection- nering van de scheepvaart, steeds minder wonden. Het waren hoofdzakelijk de hou ten schepen, die op de kusten te pletter liepen, doorbraken of uit elkaar werden geslagen, waardoor de inhoud op het strand aanspoelde. Nu zijn de schepen meestal van ijzer. Zo er tegenwoord ig al eens een schip strandt, blijft meestal de lading daarin aan wezig, omdat het schip, behoudens mis schien een meer of minder groot lek, verder héél blijft. Het toezicht op de strandjutters is opge dragen aan strandvonders. Deze functie dateert al van 1769, toen de aanstelling van generale strandvonders werd geregeld. Men stelde hen toen aan in Oostvoorne, Scheve- ningen, Zandvoort, Egmond aan Zee en op Texel, Vlieland en enkele and'ere eilanden. De huizen van de strandvonders moesten door een teken zijn aangeduid, terwijl zij, in functie zijnde, óók zelf een teken moes ten dragen. Dit is tegenwoordig een rode band om de arm. Bovendien hebben zij een penning, waaruit hun officiële aanstelling door het rijk, blijkt. In de loop van de jaren werd de wet op de strandvonderij geperfectionneerd. De burgemeester van een kustplaats is nu amb telijk strandvonder, doch deze bedient zich van een substituut-strandvonder, die het dagelijks toezicht uitoefent. De heer P. v. d. Mije te Zandvoort is thans, behalve voor Zandvoort, óók voor Bloemendaal aange steld. Het is interessant te praten met de heer Van der Mije, al zijn in de loop der jaren zijn ervaringen in die functie veel minder geworden Minstens 25 nachten per winter zwerft hij, dikwijls bij storm en regen, langs het strand, meestal zonder enig re sultaat. Spoelt er iets aan, dan is dit dik wijls méér dan een uur gaans van het dorp. Hij moet er dan, teneinde wegneming door jutters te voorkomen, een wacht bij plaatsen. Talrijke instanties hebben interesse voor het aangespoelde goed. Diverse rijksbu- reaux moeten door hem worden ingescha keld en het kost dan uren, om steeds op nieuw met deze tnensen mee te gaan, ter wijl hij voor zijn baantje toch geen enkele vergoeding ontvangt. Toch wordt de strandvonderij óók tegen woordig nog altijd beoefend door beroeps- jutters of door anderen die er een welko me aanvulling van de schrale huishoud beurs in zien. Want, al is het in steeds min dere mate, zolang er op de kusten schepen ten onder %aam, zolang zal de strandjutter zwerven langs de stranden op zoek naar buit. Een goede jutter, kennis dragend van stroom en tij, weet precies, wanneer de mogelijkheid om iets te vinden het gun stigst is. Bovendien is ook het jutten ge moderniseerd, want de grootste zorg van de strandvonder is tegenwoordig de jutter die over een vrachtauto beschikt. Zolang de jutterij te voet werd uitge oefend, had de strandvonder nog wel eens succes; thans komen de jutters op gunstige tijden van heinde en ver met vrachtauto's naar het strand. Dit stelt de strandvonder voor vele problemen. Zijn deze auto's leeg, dan kan hij tegen de chauffeur niet optre den. en wanneer hij de auto's aan houdt, weten de inzittenden daarvan pre cies, waar hij zich bevindt, zodat ze enkele kilometers verder rustig hun vracht op laden. Daarom worden momenteel pogingen in het werk gesteld, om de wet op de strand vonderij aan te vullen met een bepaling, die het rijden met auto's op het strand na zonsondergang verbiedt. Daaruit blijkt, dat de stranjutterij, zij het in mindere mate dan vroeger, nog altijd de aandacht van de over heid vraagt. Een smokkelcomplot ontdekt Het was nog voor de oorlog dat de heer Van der Mije bij één van zijn nachtelijke speurtochten langs het strand, bij paal 71, d'at is 5 km van het dorpscentrum af in de richting Noordwijk, een keurig opgevou wen en nog zo goed als nieuwe wollen de ken vond. Bij het licht van zijn lantaarn ontdekte hij tevens voetsporen van zee naar de duinreep, die zich verloren in de helmaanplant en een sleep-spoor, alsof men zware voorwerpen van het strand af tegen het duin omhoog had gesleepte Er was echter geen sterveling te ontdekken, dus nam de strandvonder aan, dat bij paal 71 vermoedelijk iemand op wacht had gezeten bij op het strand aangespoelde goederen. In de haast had hij waarschijnlijk vergeten zijn deken mee te nemen. Het voorval kwam opnieuw in zijn gedachten, toen hij na enkele weken vaststelde, dat in een huis op de Zuidboulevard in een bovenkamertje bij nacht licht brandde. Helder wit licht, dat vèr uitstraalde, omdat de gordijnen niet gesloten waren. In diezelfde tijd toog hij 's avonds bij het vallen van de scheme ring weer eens naar het 9tra.nd, terwijl het zwaar mistte. Een windvlaag rukte dit mistgordijn een ogenblik vaneen en toen ontdekte hij vlak voor de kust een vreemde vissersboot, waarop grote bedrijvigheid heerste, doch die ogenblikkelijk zee koos, toen d>e opvarenden hem ontdekten. Toen hij daarop enkele avonden achtereen amb tenaren van de belastingen op de Boule vard ontwaarde, die kennelijk naar het een of ander een onderziek instelden, waar schuwde hij dezen en gezamenlijk stelde men in de duinen bij paal 71 een onder zoek in. Na enig zoeken en het volgen van sporen, trof men een grote hoeveelheid al- cohol-spirituè aan. Die was, in kisten ver pakt, zoals later bleek, door een Belgische kotter van België uit naar ons land gesmok keld. Zo werd het vinden van die deken de oorzaak, dat aan een vrij omvangrijke en reeds geruime tijd bestaande geregelde smokkelhandel een einde kwam. In de laatste jaren heeft de strandvonder enkele grote partijen sigaretten en een grote hoeveelheid gezaagde bomen op het strand gevonden. Ook die waren daar aan gespoeld. ..Marquette", gelegen tussen Heemskerk en Castricum was in vroeger eeuwen be kend als „Huis te Heemskerk". Met de bouw is naar wij in „Zege pralend Kennemerland" lezen in 1249 begonnen. Wij weten niet hoe lang de bouwlieden er aan gewerkt hebben, maar kunnen toch met vrij grote zekerheid zeg gen dat het huis nu zeven eeuwen oud is. Willem II, Rooms Koning en Graaf van Holland, liet het bouwen ter beteugeling der West-Friezen. Hij stelde heer Gerrit van Heemskerk aan tot „kastelein" (be waarder), gaf hem een goede krijgsbezet- ting en 300 ponden jaarlijks. Bovendien kreeg hij de titel van Baljuw van Kenne- merlant, waardoor hij gerechtigd was in tijden van nood de Kennemerlanders op te roepen om aan de verdediging deel te nemen. Voor die tijd was het „Huis te Heems kerk" een belangrijke versterking. Het was gebouwd in de vorm van een ronde burcht, een bouwvorm die nog te zien is bij de ruïne van het „Huis Teijlingen", nabij Sas- senheim. Mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk, die een boek schreef over de historie va-n Kennemerland, meent dat er aanwijzingen zijn dat er al voor 1249 ter plaatse een versterkt huis moet hebben ge staan. In de historieboeken vinden wij aange tekend dat, in de eerste tijd van de Hoekse en Kabeljauwse twisten, het Huis te Heemskerk in 1358, na een beleg van 11 weken, zich moest overgeven aan de Heer van Polanen, die streed voor Hertog Al- brecht van Beieren. Natuurlijk werd het Huis toen ernstig beschadigd, maar het werd weer opgebouwd. In 1436 werd het nog eens verwoest door de Kennemers onder aanvoering van Willem Nagel. Dit geschiedde uit wraak omdat de Haarlem mers (die zich met andere steden aan de zijde van graaf Willem V gesteld hadden toen deze streed tegen zijn moeder, Marga- retha van Henegouwen) de kastelen van Bréderode, Heemstede en Assendelft ver woest hadden. Ook na de vernieling is het Huis weer opgebouwd. In 1612 heeft Daniel de Hertaïng, Heer van Marquette in Henegouwen, toestem ming ontvangen het Huis te Heemskerk, dat hij ter bewoning gekocht had, voortaan Marquette te noemen. Vermeldingswaard is dat Karei van der Mander omstreeks 1604 lange tijd op het Huis te Heemskerk vertoefde. Hij werkte er als schilder en schreef er bovendien een groot deel van zijn bekend Schildersboek. In de loop der eeuwen is „Marquette" dus meermalen herbouwd. Hoewel er niet heel veel meer van het oudste huis is over gebleven, kan het toch nog beschouwd worden als een mooi bezit. In de oorlog is „Marquette" waar de Duitsers een zender hadden geplaatst, door de Engelsen gebombardeerd. Daardoor werd het dak ernstig beschadigd, terwijl ook de binnenmuren scheurden. Deze scha de is door de bewoner jhr. A. D. Th. Gevers voor een groot deel hersteld. Mevrouw Eleanor Roosevelt is voorne mens op Vrijdag 16 November Nederland te bezoeken. Zij zal enkele dagen als gast van de Koningin op het paleis Het Loo doorbrengen. Mevrouw Roosevelt wordt Vrijdagmid dag per vliegtuig uit Parijs op Schiphol verwacht. ATHENE (Reuter). De Griekse minister van Binnenlandse Zaken, Con- stantine Rendis, heeft verklaard, dat de politie onder zijn persoonlijke lei ding Dinsdagavond een „operatie" tegen de verboden organisatie van de communisti sche partij is begonnen. Het betrof hier een „zeer belangrijke en succesvolle operatie". De minister wilde geen bijzonderheden bekend maken, omdat de actie nog niet beëindigd was. De opening van de verbouwde Adolf van Nassauschool aan de Burgemeester Enschedélaan zal Vrijdagavond om 19 uur op officiële wijze geschieden door of na mens het Velsense gemeentebestuur. WERELDRECORD 60 METER DAMES GEëVENAARD. Tijdens atletiekwedstrij den te Tbilissi evenaarde de Russische loop ster Nadejda Khnykina het wereldrecord 60 meter, dat sedert 24 September 1933 op naam staat van de Poolse Stella Walasie- wiecz met 7.3 sec. 3-3V-i Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. - Ree. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn Ned .Scheepv. Unie H. V. A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 861 /ie g.l. 85% 133 152)4 191 y, 191 162 X 162 157)4 157)4 287)4 289)4 98)4 98)4 179)4 180 137 137)4 105 104 83yK g.b. 81)4 159 H 159)4 162 162 155)4 156 55)4 g.b 55)4 56 >4 55)4 46% 46 70% 70 453/16 44 K 44% g.b. 44)4 Deze maand is het dertig jaar ge leden dat de eerste Nederlandse luchtfoto's werden gemaakt. Die foto's waren opna men van gebouwen in Rotterdam. De derde luchtfoto die boven Nederland werd ge maakt, van het „Witte Huis" in de Maas stad, was de eerste, die door de vervaar- digster, de K.L.M., werd verkocht. En sedert dat ogenblik heeft de luchtfoto een grote vlucht genomen. In het K.L.M.-lucht- foto-archief op Schiphol liggen thans on geveer dertigduizend negatieven en even eens circa dertigduizend in albums bewaar de positieven van alle tot dusverre „ge schoten" delen van ons land. Het fototechnisch- en cartografisch be drijf van de K.L.M., dat opdrachten tot het maken van luchtfoto's en tot het doen van luchtkaarteringen uitvoert, begón in 1921 met een „overboord"-luchtcamera. De foto graaf boog zich uit de open cockpit en maakte zo met dikke handschoenen aan, gevoerde muts op en in stevige kledij het plaatje dat hij wenste. De man die dit onderdeel van de K.L.M. ten doop heeft gehouden en er voor heeft gezorgd dat het voorspoedig groeide en over de hele wereld bekendheid kreeg, de heer J. M. Corsten, heeft het dertigjarig bestaan van het foto- technisch bedrijf niet mogen beleven. Hij is kortelings overleden. De „overboord"-camera werd al vrij spoedig vervangen door toen modernere fototoestellen die in de bodem van een spe ciaal vliegtuig werden aangebracht. Ook deze camera's hebben hun plaats moeten afstaan aan nieuwere, waarin de laatste vindingen van de techniek waren verwerkt. De luchtkaartering, het in kaart brengen van delen van de aarde met behulp van luchtfoto's, is een belangrijk deel van het foto-technisch bedrijf. Voor dit doel be schikt men over zeer speciale camera's en een uitgebreid instrumentarium en labora torium. Ongeveer vierhonderdvijftigduizend vierkante kilometer van de aarde is door dit bedrijf door middel van luchtfoto's ge- kaarteerd. De grootste oppervlakte, die tot op dit ogenblik door de K.L.M. van de lucht uit in kaart werd gebracht, was die van Nieuw Guinea, tweehonderdduizend vierkante ki lometer. Dat was in de jaren 1935 tot 1939. Het was in feite de grootste luchtkaartering ter wereld. Luchtkaarteringswerkzaamheden werden uitgevoerd boven Aruba, Bonaire, Borneo, Cayenne, Celebes, Curagao, Israel, Java, Nieuw Guinea, Sumatra, Suriname, Trini dad en Venezuela. De Antwerpse politie is op het spoor ge komen van een internationale bende auto dieven. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat verscheidene gestolen wagens naar Nederland gesmokkeld en daar aan de man gebracht werden. Naar het Belgische blad „Het Volk" weet te melden is de politie te Rotterdam erin geslaagd een zevental auto's die in deze havenstad op de markt waren gebracht, te achterhalen. Een Belg werd te Rotterdam gearresteerd. De Ant werpse politie heeft intussen ontdekt, dat de gestolen auto's naar een garage in de Scheldestad werden gesleept, waar ze dan geheel verbouwd werden. Met authentieke papieren werden ze daarop naar Nederland overgebracht. De politie onderzoekt thans op welke wijze de autodieven aan deze echte documenten gekomen zijn. Te Brussel wordt nog vernomen, dat de Belgische recherche een bende op het spoor is, die Belgische tweedehands auto's op clandestiene wijze naaf Spanje uitvoert, waar zij dan tegen zeer hoge prijzen van de hand worden gedaan. Op initiatief van het hoofdbestuur van de „Nederlandse Bond voor Ziekenhuisver- pleging" is dezer dagen te Amsterdam het „Erefonds voor oud-verpleegsters" opge richt. De bedoeling van de initiatiefnemers is, „zo snel mogelijk een einde te maken aan de diepe ellende, waarin een groot aantal Nederlandse oud-verpleegsters verkeert". Het gaat hier om een vrij grote groep ver pleegsters, die te oud zijn om te werken en nog te jong om te kunnen profiteren van de Noodwet Drees. Het zijn de oud-ver pleegsters, die toen zij vele jaren geleden het beroep kozen nog zo slecht gesala rieerd werden, dat zij daarvan geen premie voor een levensverzekering konden beta len. Nu verkeren zij in ernstige financiële moeilijkheden. Voordat door de oprichters van het „Ere fonds voor oud-verpleegsters" een lande lijke actie zal worden ingezet, heeft de voorzitter van de „Nederlandse Bond voor Ziekenverpleging" aan alle dokters in Ne derland, dat zijn er ruim zevenduizend, een schrijven gericht, waarin hij deze op roept een ereschuld ten opzichte van de oud-verpleegsters in te lossen. Het hoofdkantoor van het „Erefonds voor oud-verpleegsters" is gevestigd te Amsterdam, Weteringschans 86. Het post gironummer is 3650. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Mr. F. H. A. de Graaff, directeur van de N.V. Papierfabrieken Van Gelder en Zonen, heeft op de gisteren in Amsterdam gehou den vergadering van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond een pleidooi gehouden voor een gezondere loonpolitiek. Hij sprak daarbij de wens uit tot huur- en loonsver hoging. De huren van' het ogenblik zijn momenteel veel te laag om een rendabele exploitatie mogelijk te maken. De heer De Graaff meende, dat de huren der arbeiders woningen in de grote steden ten minste met vijf a zesenhalve gulden omhoog zullen moeten, een verhoging die étappe-gewijs zal moeten geschieden. De lonen zullen dan die verhoging moeten volgen. Pas dan zal men kunnen beginnen aan een vrijere vast stelling van de lonen en kan er een eind worden gemaakt aan de nivellering van de lonen, die zo'n schadelijke invloed op het streven naar productie-verhoging heeft ge had. De heer De Graaff bepleitte voorts een inhaling van de achterstand die de hoger- betaalde werknemers 4000 tot 12.000) ten aanzien van de stijging van lonen en prijzen hebben opgelopen, mede door de progressief verhoogde belastingdruk. Maat regelen tot verlichting van de positie van deze groep mogen niet achterwege blijven. De spreker zeide, dat binnen de grenzen van het mogelijke gestreefd moet worden naar „sociale zorg", maar dat „sociale ze kerheid" afhankelijk is van de beschikbare fondsen daarvoor. Zuinig beheer van het ziekenfondswezen en vereenvoudiging der sociale verzekering achtte hij dringend ge wenst en uitbreiding van de kinderbijsla gen waarschijnlijk onmogelijk. De heer en mevrouw OLDAKER—VAN LOON geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter LESLIE 11 November 1951. 56 Green Circle Dorval (P. Q.) Canada. Met blijdschap berichten wij de geboorte van onze doch ter en zusje MARJORIE De heer en mevrouw F. Allebes M. Allebes-Watzema. en Eddy. 4651 Locustlane Hollyday Salt, Lake City. Utha. U. S. A. 13 November 1951. Getrouwd: W. E. WALLES, chem. drs. en C. A. DAMMEYER, jur. cand. Haarlem, 12 Nov. 1951 Hoogezand, Toek. adres: Division of Chemistry National Research Council, Ottawa, Canada. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem d.d. 14 November 1950 is in staat van faillissement verklaard H. Cohen Rodri- gues, smid. wonende te Haar lem, met benoeming van de Edelachtbare Heer Mr. C, E. Muller tot Rechter-Commis- saris en ondergetekende tot curatrice. Door de Edelachtbare Heer IRechter-Commissaris voor noemd is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen vóór 1 December 1951 bij de curatrice moeten zijn in gediend; 2. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op Zaterdag, 5 Januari 1952, des voormiddags om 10 uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem. Haarlem, Kenaupark 30. De curatrice: Mr. Son ja Boekman Morgen: Wiener Schnitzel garni Enige kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve vrouw, moeder,..zuster en behuwdzuster JOHANNA VAN MARKEN op de leeftijd van 52 jaar. Wassenaar, J. MONTAUBAN VAN SWYNDREGT Delft, J. MONTAUBAN VAN SWYNDREGT Jr. Aerdenhout, J. V. VAN MARKEN A. M. VAN MARKEN—KREMER S. F. VAN DAM—VAN MARKEN G. P. VAN DAM Baarn, H. TH. VAN MARKEN Wassenaar 13 November 1951 Bloemcamplaan 16 Liever geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. op „Westerveld" na aankomst van trein 13.01 uur halte Driehuis-W esterveld. Algemene Kennisgeving Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van onze beste tante Elisabeth Petronella Keizer-Baggerman in de ouderdom van 80 jaar. Haarlem, 12 Nov. 1951. Namens de familie: J. H. Baggerman Bloemendaal. Ign. Bispincklaan 60. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Don derdag 15 Nov. v.m. 10.30 uur, op de Noorder be graafplaats te Haarlem. Op 11 November overleed kalm, in het Rusthuis „Kasteel Rosendael" bij Velp, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder ADRIANA SPECHT GRIJP geb. BRAAT in de leeftijd van bijna 95 jaar. Uit aller naam: W. Specht Grijp. Heemstede, Groenendaal- kade 4. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 15 November a.s. op de begraafplaats van de Huize „Rosendael" bij Velp des middags om twee uur. Enige en algemene kennisgeving. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed geheel onverwacht mejuffrouw BERTHE M. JACOBSON in de ouderdom van 76 jaar. Familie O. S. Gilquin Hessenweg 151, de Bilt Haarlem, 11 Nov. 1951. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63. De crematie zal plaats vinden op Donderdag 15 November a.s. te Drie- huis-Westerveld na aan komst van trein 10.01 uur Na een kortstondig hevig lijden ging van ons heen onze lieve man, vader, schoonzoon, zwager en oom PIETER VISSER in de leeftijd van 49 jaar. Uit aller naam: A. H. Visser van der Burch Ineke Edith Haarlem, 12 Nov. 1951. Amsterdamsevaart 242. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. De crematie zal plaats vinden op Vrijdag 16 No vember a.s. te Driehuis- Westerveld. na aankomst van trein 12.01 uur. Liever geen bezoek aan huis. Tandarts. Donderdagmiddag geen Z.fonds spreekuur. Qinmen&enleefiycl gaAantie. Vervaardigd van-* zilverwit Gero-metaal, hecht verbonden met een zware laag zuiver zilver De kleine zaak met de grootste keuze. GROTE HOUTSTRAAT 49 Telef. 20049. Haarlem „By Grace Are Ye Saved... Through Faith" (Ephes. 2:8. 9) Sermon in English (Chart on Black-Board) at GED. OUDE GRACHT 47 (front hall) Thurs., 8 p.m. 15 Nov. All Welcome Dp Maandag 19 November a.s. des nm. 2 uur zullen in het Gebouw „De Nij verheid", Jansstraat 85, publiek a contant worden verkocht: en TENTZEILEN uit En gelse legerdumps in di verse afmetingen, groten deels nieuw en in prima staat, deze zeilen zijn voor diverse bedrijven ge schikt. b.v. Aannemers, Betpnbouw, Wegenbouw, Landbouwers. Houthan del, Expeditiebedrijven, etc. Bezichtiging één uur voor de verkoop. G. TEKELENBURG Deurwaarder. Parklaan no. 11. BEL 25331 ScHellekens -; Haarlem Rijksstraatweg 408 rd DEKENS - LAKENS Profiteert van onze bij zondere aanbieding. De kens (iets vuil) f 9.5D, f 19.50, f 27.50. Origineel Anti Rheuma-lakens grote maten f 10.60. Alleen voor inrichtingen en particulie ren (niet v. d. handel) Verkoop van 9-5 u. TA- PIJTHANDEL „MARO' N.V., Gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85, bü Gr Markt, Haarlem. 99 „Scandalli" Accordeons zijn over de gehele wereld beroemd en geliefd. „Scan dalli heeft een prachtige volle warme toon en is uiterst solide. Op „Scandalli" kunt u staat maken. Niet voor niets bespelen daarom de meeste Radio- artisten „Scandalli". De prijzen van deze prach tige instrumenten zullen u meevallen. 120 Bassen vanaf f 368. Desgewenst zeer gemak kelijke betalingscondities Een prachtige sortering „Scandalli" Accordeons vindt u bij de Alleenvertegenwoordiger I 1 MUZIEKIHSTRUHEHTEM OUDE GROENMARKT 28 van particulieren, tegen behoorlijke prijzen, Ro mans, Kunstwerken, Pocket Books, Populaire Wetenschap, Encyclope dieën, Jongens- en Meis jesboeken enzovoort. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station, Haarlem, Belt ons op Tel. 21677 Of zendt bericht. Wij komen 'N VERJAARDAG ol andere feestelijk heid 7 Daar drinkt men op eikaars wel zijn 'n Springbok - de rode zoete Kaapse wijn van Oud. MUSCATEL ZOETE RODE KAAPSE WIJN Geïmporteerd door Oud - Haarlem Zat. 17 en Zond. 18 Nov., 8 u. - „Het Vrye Toneel" Blijspel v. M. C. Hutton. Regie: Jan Teulings m.m.v. COR RUYS, Sophie Stein (a.g.), Sara Heyblom e.v.a. Pr. 1.tot 3.50 (alles inb.). Coupons geldig. Voorverk. v.a. Donderd. 103 uur. Tel. na 12 uur. Concertbureau Alphenaar Gemeentelijk Concertgebouw - Dinsdag 20 Nov., 8 u. o.a. Beethoven, Mozart, Schubert en Weense Walsen. Kaarten ƒ1.45ƒ2.25 (bel., vest. en pl.bespr. inb.) dagelijks bij Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49. Medisch-Paedagogische voordrachten Dr L. F. C. Mees (Den Haag) door A. G. Degenaar, arts (Hilversum) J. M. Westra, arts (Haarlem) op Vrijdag 16, 23 en 30 November, 20 uur ia Aula HJB.S. Raaks Enuée /2.|p p. p. voor alie 3 op le avond te voldoen. Rudolf Steiner School Haarlem HUIS TE KOOP, omtrek Zijlweg vrij van huur. 8 kamers, badk. etc., ook geschikt voor dubb. bewoning. Inlichtingen: J. VAN GELDEREN, Makelaar, Zijlweg 67, tel. 12818 - 20542 beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866, WAAROM BLIJFT U ZICH ZO BEHELPEN? Kom toch naar ons, wij leveren tegen lage condities zonder voor uitbetaling, Meubelen, Bed den, Ledikanten, Costuums, Mantels, Stofzuigers, Rijwie len, Regenjassen, Karpetten. Dekens, VAN VEEN, Zijlweg 2628, Haarlem. AM Geslepen glasplaten voor theemeubels, salontafels, enz. Autoruiten AMSTERDAMSTR. 25. hoek Vooruitgangstraat. Tel. 14809 met bontgarnering van Persianer, Indisch lam en Feh. Maten 40 tot 52. Oor spronkelijke prijzen f 165 tot f 250. Thans 3 series: Deze aanbieding geldt tot en met 24 Nov., daarna weer de normale prijs. bij de Iordensstraat

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3