Gegevens over Haarlem Predikbeurten INBOEDELVEiLSNG P. HOOGEVEEN ZOON P. HOOGEVEEN ZOON Resultaat van sociografische studies Beverwijk 2ATERDAG 17 NOVEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Sterk verhaal Goudsmokkelarij naar België Malversaties in Maastricht Groente- en bloemenmarkt zeer flauw gestemd Scheepvaart B. en W. van Haarlem hebben aan de leden van de Raad het eerste kwartaalbe richt gezonden van het Ned. Economisch Instituut. Er worden daarin cijfers gegeven over de groei van het aantal ingezetenen over de eerste negen maanden van dit jaar. Daarbij wordt opgemerkt dat de groei van het Haarlemse inwoneraantal ten achter blijft bij die van het gehele land, hetgeen een gevolg is van het vestigingstekort (het feit dat meer Haarlemmers naar elders ver trekken dan er nieuwe bewoners zich in Haarlem vestigen). Dezelfde gegevens met dezelfde conclu sies gaven wij reeds enige weken geleden, zodat wij daarnaar kunnen verwijzen. De toeneming van het aantal woningen bedroeg in het tijdvak 1 Januari-1 October 1951 36 0, hetgeen 33 meer is dan in dezelf de periode van 1950. Uit de opgaven van het Huisvestingsbu reau blijkt, dat deze vermeerdering zesmaal zo groot had moeten zijn om alle woning zoekenden, wier aanvragen als onhoudbaar of zeer urgent geclassificeerd staan, te kun nen helpen. Op 1 October stonden namelijk 175 onhoudbare en 1.541 zeer urgente ge vallen ingeschreven. Uitzicht op verbete ring is er evenwel onder de huidige om standigheden niet. Integendeel, de gegevens omtrent de bouwactiviteit tonen aan, dat het aantal woningen waaraan per kwartaal begonnen wordt, zeer sterk afneemt. Daar door neemt het aantal in uitvoering zijnde woningen uiteraard eveneens af. Het was op 1 October lager dan het sinds 1 Januari 1950 geweest was. De oorzaak van de ver slechtering ligt in de kapitaalschaarste. Uit een statistiek over lonen in Haarlem betaald blijkt dat het uurloon sinds het be gin van 1950 aanzienlijk is gestegen. Maar het zou onjuist zijn hieruit af te leiden, dat de welstand van de arbeiders dienovereen komstig gestegen is. Corrigeren we de stijging van de werke lijk verdiende lonen met de stijging van de kosten van levensonderhoud, dan vinden we het verloop van de koopkracht van deze lonen (het zogenaamde reële loon). Wan neer we de koopkracht van het loon in 1949100 stellen, vinden we zo luidt de conclusie voor Juli van dit jaar een koopkracht van 98 of 2 pet. lager dan in 1949. De neiging tot sparen bij de spaarbank spaarders is weer toegenomen, zoals blijkt uit de gegevens betreffende de Nuts- Spaarbank. Voor het eerst sinds het eerste kwartaal van 1950 werd er weer meer in gelegd dan teruggevraagd. De kosten van levensonderhoud blijken hierop weinig in vloed te hebben. Er zijn gegevens betreffende de omzet van de industrie en het gedeelte dat daar van in het buitenland wordt afgezet, op genomen om een indruk te geven van de economische toestand in Haarlem. Alleen de omzet van bedrijven met meer dan 10 man personeel is opgenomen. Uit deze cijfers blijkt, dat de Haarlemse industrie in het tweede kwartaal van 1951 een omzet had van bijna sf 44 millioen en dat hiervan voor bijna f 10 millioen werd geëxporteerd. Het deel van de productie dat via de handel wordt geëxporteerd is in dit laatste bedrag niet begrepen, zodat we kunnen aannemen, dat de activiteit van de Haarlemse industrie voor ten minste 25 pet. afhankelijk is van de afzet in het buiten land. Twee geallieerde piloten in het Verre Oosten zijn er in geslaagd, het bijna onmogelijke te presteren door het ver kenningsvliegtuig van een kameraad, die bewusteloos was geraakt, met de vleugeltoppen van hun toestelletjes te besturen, aldus een officiële verklaring, uitgegeven door de Amerikaanse lucht macht in het Verre Oosten. De twee piloten vlogen naast het onbe stuurde toestel en tikten het met hun vleugeltoppen steeds in de goede rich ting, als het een verkeerde koers begon te nemen. De twee piloten hielden dit zolang vol tot hun kameraad weer tot bewustzijn gekomen was en zelf zijn toestel kon laten landen. BRUSSEL (ANP). De Antwerpse recherche 'heeft haar onderzoek in een smokkelzaak, waarbij niet minder dan 420 kg. goud ter waarde van 31 millioen francs van New York naar Antwerpen werd ge smokkeld, thans vrijwel geëindigd. Deze affaire kwam aan het rollen toen op 30 April de douanediensten van de Antwerpse haven overgingen tot het on derzoek van een onschuldig uitziende kist, die volgens de begeleidende papieren niets anders zou bevatten dan „een machine om diamant te zagen. De douane vond het een verdachte omstandigheid, dat een diamant zaagmolen, die in België zelf verkrijgbaar is, uit Amerika werd verzonden, waarbij alleen reeds aan transportkosten 1300 betaald moest worden. Toen men kist en inhoud nauwkeurig onderzocht, bleek zich in de uitgeholde steunbalken van de hou ten verpakking niet minder dan 22 kg. zui ver goud te bevinden. Naar de Antwerpse recherche, die onmiddellijk werd gewaar schuwd, kon vaststellen, stonden de scheepspapieren op naam van een zekere Irma Jacoby uit Brussel. De verzender was een zekere Fuchs, wonende te New York. Fuchs bleek evenwel de schuilnaam te zijn voor Salomon Drucker, een diamant handelaar, die lange tijd in Antwerpen gewoond heeft. Toen de Amerikaanse au toriteiten op verzoek der Antwerpse re cherche tot diens aanhouding wilden over gaan, bleek de vogel echter reeds gevlogen. Irma Jacoby bleek bij nader onderzoek op te treden voor Jozef Goldman uit Ant werpen. Bij de huiszoekingen werd een groot aantal verpakkingen van vroegere zendingen bij genoemde Goldman gevon den, die doen vermoeden, dat ook hiermee een grote hoeveelheid goud naar België is gesmokkeld. Op verzoek van de Officier van Justitie te Maastricht werd door de Maastrichtse recherche een onderzoek ingesteld naar ernstige onregelmatigheden, welke zich ZONDAG 18 NOVEMBER 1952. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7.30: Mej. W. Donkel, Avondgebed in de Brouwerskapel. Zondag 10: Dr. A. J. Rasker, Uitzending Radio-Wereld-Omroep. Kerkgangers worden verzocht vooral tij dig aanwezig te zijn. 3.30: Consistoriekamei\ Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. 7: Ds. J. J. Buskes Jr., van Amsterdam. Bijzondere dienst. 6.457: Zang- dienst. Organist: Egbert Vos. Nieuwe Kerk. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. E. Pot. 5: Ds. H. Aalders, van Amsterdam. Jeugddienst. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn, 5: Geen dienst in verband met ziekte van Ds. van Gelder. Kapel Sarepta. 9.30: Dhr. F. H. Geursen, Kin- derkerk. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Bakenesserkerk. 9.30: Dhr. J. P. van Eijsden Sr., Kinderkerk. Diaconessen- huis. 4.30: Ds. G. J. Waardenburg Rusthuis Jansstraat 10.30: Ds. S. H. J. Voors. Jeugd- kapel. Noord. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost 10: Dhr. A. van der Hoeff. Centrum 10: Dhr. A. Zonnevylle. West 10: Dhr. K. H. Ooster hagen. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, Ja- cobstraat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Dimanche 18 No- vembre a 10 h. 30: Service présidé par le pasteur Henry Ba'oel, d'Utrecht. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Even song, Rev. Mossman. Alle-Dag-Kerk. De Rondetafel-bespreking in de Broederkerk, Parklaan 34 worden Vrijdags stopgezet. Op Dinsdag 3 uur doorgezet. Woensdag, Waalse Kerk 7: de tweetalige dienst. Ds. P..Taeke- ma en Ds. J. Baudraz. Ned. Herv. Evangeli satie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. P. Zandt, Delft. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10: A. van Gent, van Arnhem. 7.30: I. P. Wester, Haarlem. Woensdag 8: A. de Waal Malefijt, Amsterdam. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Evangelist te Voor- bur. 5: Ds. J. gervaas, van de Belgische Evangelische Zending te Gent. 8: Jeugdsa- menkomst o.l.v. Frans en Leo van Schalk wijk, die als zendelingen naar Suriname gaan. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. J. Servaas. van de Belgische Evangelische Zending te Gent. Maranatha-lezing. O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A, 7.30: Bediening H. Avondmaal Vrye Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 5: Evang. H. F. Hu- son, uit H. I. Ambacht. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Dinsdag 8: Vrijz. Luth. Kring in Rustoord, Ds. A. R. de Jong. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. Noorderkapel Indischestr 10 30: Ds. Oosterbaan.Jeugdkerk 10.30: Peuzelaarsteeg Ds. Hoekstra. 5.45: Noorderkapel Mej. B. Luikinga. Wijkgebouw Oosterkerk a. d. Zomervaart 7.30: Ds. Hoe- kema. Remonstr. Geref. Gemeente, 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingel kerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Wilhelminak. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. P. de Ruig. Z.-Oosterk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Ger Kerk, Be gijnhofkapel 10.30 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Ge meente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 2.30 en 7.30: Ds. K. de Gier, van Lisse (Dankdag). Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Geref. Gemeente on der het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Maan dag: Ds. J. A. Smink, van R'dam. Baptiste Gemeente, Lange Margarethastraat 13. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondagsschool. 5: Geen dienst. 7.30: Gemeentelijke Gemeen- 11: Universele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus, H. Doop. Geref. Kerk. 10: Ds. W. Fijn van Draat. Bevestiging Ds. D. Ringnal- da. 5: Ds. D. Ringnalda. Intrede. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 7: Ds. J. v. d. Blink, van Am sterdam. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. A. E. K. Pols. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. R. E. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens, van Vijfhuizen. 7: Ds. A. K. Straatsma, van Den Haag, Jeugddienst. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. A. Vis, van Bevefwijk. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 3: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. Bethel Kapel. Ds. D. Bouman, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. 9.30: Ds. D. Hoornstra, van Hoofddorp. 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda, van Hoofddorp. H. Doop. 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk 10 en 3: Ds. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Oort, Assen. „De Toorts" 10: Ds. P. J. Mackaaij, Haarlem. „De Kapel" 5: Ds. D. C. van Wijngaarden, IJmuiden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West Kon Emmaschool, Raafstr. 9: Ds. H. Sasse, Amsterdam-W. 10.30: Dezelfde, Jeguddienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. A. Besse- laar Sr., uit Amsterdam. Donderdag 8: Bij belbespreking door de heer I. P. Wester uit Haarlem. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr., H. Doop. 7: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Wethman, van Zaandam. Ger. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. 5: Ds. M. W. J. C. de Kluis, van Santpoort. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, gebouw „Ons Huis" Dorpsplein. Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen Evangelist te Voorburg. LISSEN. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer 7: Ds. M. M. de Jong, Nieuw- Vennep. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.15: Prof. Dr. Sevenstei-, uit Leiden. Geref. Kerk 10.30 en 5: Ds. E. F. Nawijn, Den Haag. Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 9 en 3: Ds. H. W. Eerland Esso Den Haag, 16 van Aruba n. R'dam. zouden hebben voorgedaan bij de bouw schapsavond Leger des „eils, Schagchel- van het nieuwe ziekenhuis St. Annadal te sj;raat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 7: Open- Maastricht. Verschillende installateurs ont vingen gedurende de jaren 1947, 1948 en 1949 materialen uit het magazijn van het ziekenhuis, toebehorende aan het burger lijk armbestuur, zonder hiervoor ooit te betalen. Blijkens berekeningen en schat tingen, voor zover die tot nu toe konden geschieden, betreft het een waarde van meer dan 15.000. Het waren hoofdzake lijk buizen, leidingen, fittingen, draad en sanitair, die door de magazijnmeester wer den verstrekt. Het begin der malversaties lag bij de opdrachtgevers, toen nog in dienst van het burgerlijk armbestuur, waardoor de be trokken installateurs op ongeoorloofde wijze de beschikking kregen over de schaarse materialen, die zij weer gebruik ten bij andere door hen uit te voeren werk zaamheden. Tegen verschillende personen, die bij de bouw van het nieuwe ziekenhuis betrokken waren, werd proces-verbaal op gemaakt. Vrouwenkooi. (Lux or). Een trieste Franse film over een meisje dat uit een liefdeloos milieu komt, in slecht gezelschap raakt en daardoor in de gevangenis be landt. Of liever gezegd in een hele serie van dergelijke instituten, aan de hand waarvan deze film toont hoe men niet en hoe men wel kan reclasseren. Als pleidooi voor een menselijker en daardoor doeltref fender straf- en reclasseringssysteem is deze film aanvaardbaar, al is de gedachte sterker dan de uitbeelding er van. Daniele Delorme als het meisje, dat tenslotte toch nog goed terecht komt, toont veel talent en de wijze waarop het verhaal in een authentieke omgeving verfilmd is, geeft het een tikje echtheid, dat men vaak in dergelijke „pleitende" films moet missen. W.L.B. Budd Abbott en Lou Costello op de uni versiteit. (Cinema Palace). Het Ame rikaanse komieken-duo Budd Abbott en Lou Costello is er in al zijn films op uit om de lachspieren van de toeschouwers danig te laten werken. Het streeft dit doel na door van de ene komische situatie in de andere te vallen en gezichten te trek ken die zelfs de grootste zuurpruim doet geloven dat er waarachtig nog wel plezier in het leven te bespeuren is. In deze rolprent raken Budd en Lou op een universiteit verzeild, waar zij het de goede traditie getrouw iedereen lastig ma ken, zich zelf incluis. De mistoestanden die zij er dreigen te veroorzaken, kunnen op het laatste nippertje nog worden om gezet in een grandiose bloei van de school. Het tweetal levert in deze film andermaal het bewijs dat het heel wat in zijn mars heeft. Wie eens hartelijk lachen wil, ra den wij een bezoek aan Cinema Palace aan. L.v.B. i,Tokio Joe" (FransHals). Humphrey Logart is een fascinerende figuur in elke film, die rond zijn sinistere, laconieke ver schijning wordt gecomponeerd, doch een zekere eenzijdigheid kan men bij hem toch niet ontkennen en daardoor krijgt zijn ka rakteristieke manier van optreden soms iets belachelijks. De historie waarin hij thans het middelpunt is berust op een in gewikkelde intrige, waarvan sommige détails heel moeilijk te volgen zijn. Haar grootste verdienste schuilt in de enerve rende spanning, waarvan vooral de tweede helft overvol is en in de navrante verfil ming van het Oosterse element, vertolkt door enkele mysterieuze Japanse acteurs en de juist sfeertekening van een na oorlogs Tokio, beheerst door de tegenstel lingen tussen de bezetters en de overwon nenen. Het voorprogramma bevat onder meer een spookachtig niemendalletje in gooi- en smijtstijl en het gebruikelijke interessante nieuws in beeld. J- L. „Captain Demonio" (Spaarne). Laat ze intrigeren aan de grafelijke hoven, de heersers met hun gepoeierde pruik- hoofden, laat ze elkaar op beschaafde wijze het leven zuur maken om een vrouw of een bezitting, wat voor deze wolven in schaapspruiken eigenlijk hetzelfde is, Captain Demonio, bliksemsnel, gemaskerd, scherp van zin en van degen, verliefd en alles wat verder nog tot zijn eer kan strek ken, heeft ze door. Zijn optreden moge dan niet geheel legaal lijken, zijn doelstellingen blijken des te nobeler. Wat hij zijn tegen standers in sprankelend Italiaans toevoegt is geen snoeverij, dat bewijzen zijn daden, die de film waar het hier eigenlijk over gaat een maximum aan spanning geven. De hoofdpersoon van de tweede film in het Spaarne-theater, „Pas op je zenuwen", is niet zo'n held, al zijn z'n verrichtingen des te ongelofelijker. Tenslotte vergt het wel enige doodsverachting om per lesvliegtuig door een hanger heen te vliegen. Zij die zich George Formby's ,,'t Zit in de lucht" nog herinneren kennen het verhaal al: het is de Franse versie van deze film met Fran se spelers. De sergeant-majoor, die onver beterlijk tuk genomen wordt, is alleen een graadje dikker dan de Engelse en de rem- plagant van Formby schreeuwt „maman" inplaats van „mammy" in de galopperende tweedekker. Verder is alles hetzelfde en zeker even grappig. H. B. „Tarzan en de amazones". (City) Behalve boeiende en vaak vrolijke beleve nissen van de geweldenaar in het oerwoud biedt deze film een charmant aspect door de deelneming van een troep bevallige jongedames in dierenhuiden, die in een merkwaardige, geheimzinnige kleine maat schappij haar leven slijten. Ofschoon Tar zan met vrouw en zoon een vrolijk leven tje leidt tussen de platanen en lianen, is het avontuur met de amazones een wel kome afwisseling en het geeft bovendien een extra-dosis spanning, die de echte Tarzan-liefhebbers niet onwelkom zal zijn. De intrige van deze Tarzanfilm te vertel len zou die spanning verminderen men kan slechts vaststellen dat de fantasie van de filmmakers in de Tarzanfiguur blijk baai- een onophoudelijke inspiratie vindt, die telkens weer tot interessante voort brengselen in het luchtige, sensationele genre leidt. J. L. Aan de Rivièra (Rembrandt). Ook deze programmaweek kan men in het Rembrandt-theater nog genieten van de dwaasheden van Danny Kaye en de bril- lante shows die rond zijn optreden zijn ge weven. luchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht Verlossingssamenkomst. Leider: Maj. D. J. Korts. Donderdag 8: Heiligingssamenkomst Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Samenkomst 7.30: Bijzondere samenkomst met medewerking Jeugdgroep „Gideon". Woensdag 7.30: Kindersamenkomst. Donder dag 7.45: Bidstond. Ned. Chr. Gemeenschaps bond, Jacob van Ruijsdaellaan 7. Hst. Maan dag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Ge lovigen, Parklaan 21. 10: Samenk. (Brood- breken). Haarlem-C., Verbreiding der Waar heid, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.45: Ds. J. J. Ruys. Dankstond voor het gewas. Ti.jd- predicatie. Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gem. Gods, Parklaan 21. 4 en 7.30: J. Jeeninga. Christen-Geloofsgemeenschap, gebouw Ro- senhaghe. Hoofmanstraat. 10: Samenkomst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woens- Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdagavond Jeugdsamenkomst Benkoe- lcnstr. 28, H.-N. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. (Achterzaal) 10.15: Ochtenderedienst met Avondmaal en Preek 19: Avonderedienst met Evangelie Predi king. Donderdag 20: Bijzondere Bijbellezing (in de voorzaal). Vrijdag 16.30: Kinderbij belklas. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Br. van Polen, den Haag. Volle Evangeliepx-ediking. Woensdag 8: geb. Salem, Bakenessergracht 65. Pastor Brohede. Zweden. Br. Fennema, Zweden, Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Donderdag 8: Dankdienst ter gelegenheid van de Ame rikaanse Thanksgiving Day (in het Neder lands). Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Ja- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Univer sele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen Mevr. Dé Koelensmid-v. d. Staaij, A'dam. Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.30: Dhr. M. L. Frankena. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat, Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag Julianakcrk. 10: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk. 10 en 7: Dr. H, v. d. Loos. Ned Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst Alg. Chr. Jeugd- Gemeenschap „Gideon", Achterweg 2 A. Zaterdag 24 Nov. 2.30: Kinder-flanellograaf rally o.l.v. Mej. D. M. Haecker. uit Amster dam van de Bijbel Christen Unie. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils. Ceramstraat 4. 10: Heiligingsdienst 7: Openluchtsamenkomst. 8: Verlossingssamenkomst. Leidster kapt. J. v. Hijgen met Brigade K. K. S. uit A'dam. 12 en 5: Jeugdsamenkomsten. Dinsdag 2.30: Gezinsbond samenkomst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. G. A. Barger, Edam. 19: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels 19: Dezelfde Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. W. J. van Elden. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Hv„ Haarlem.Ger. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. Voorber. H. A. 5: Ds. L. J. C. Kreijt. Koe- diefslaan. 10: Ds. L. J. C. Kreijt, Baarn. Voorber. H. Av. 5: Ds. J. J. Beukenkamp, A'dam-Z. Camplaan. 10: Ds. J. J. Beuken kamp. Voorber. H. A. 5: Ds. J. A. Tiemens, IJmuiden. Geref. Kerk. Herenweg 111 9.30 en 4.30: Ds M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 5: Ds. H. Visser uit Bloemen- daal. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. M. C. Jongeling, Voorg. Vrijz. Herv. te Arnhem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Dondorp, te Heemstede. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma, 9: Jeugdkapel, 12-15 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondags school, 5 en 6 j. Kleuterschool, Boslaan. 11.45: Zondagsschool 7-12 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. C. Soutendijk, Dg„ Haar lem. Interk. Jeugd beweging, Kinheimweg 5 Woensdag 2.30: Bijbelclub o.l.v. Mej. M. Het is ook deze week geen rozengeur en maneschijn geweest op de groentemarkt. De behoorlijke aanvoer bracht vooral Maandag en Woensdag maar bedroefd wei nig op. Vrijdag trad eindelijk een kleine ver betering in en zo konden bijvoorbeeld de spruiten weer boven de 50 cent per kilo komen. Andijvie blijft spotgoedkoop en ook al liep de Vrijdagprijs iets op, er werd voor extra-kwaliteit nooit meer dan 12 cent per kilo betaald. De diverse koolsoorten zoals boeren-, rode- en groene kool, gaan traag van de hand en voor het grootste deel werd rond de 10 cent per kilo betaald. Bospeen maakte een gunstige uitzondering. Er is voor goede peen tot 35 cent per bos betaald. Prei kon zich in het laatst van de week in een prijsverhoging verheugen: er werd nog tot 18 cent per kilo betaald, Een product dat nu langzamerhand van de markt ver dwijnt, is de bloemkool en er wordt nog tot 42 cent per stuk voor betaald. Tomaten waren weer wat duurder en er werd 60 cent per kilo voor neergeteld. Ook de drui ven raken op en de laatste kistjes gingen tot 1.10 per kilo van de kar. Goedkope chrysanthen Op de bloemenveiling bestaat de aanvoer voor 95 procent uit kaschrysanten. De handel hierin is echter zeer onwillig en de prijzen zijn zo slecht dat de teelt voor de kwekers een „schip van bijleg" is. De troschrysanten draaien grotendeels rond de 25 cent per bos: enkele partijtjes van een bijzonder goede kwaliteit brengen het dubbele op, maar dit behoort tot de zeldzaamheden. De grootbloemige maken eveneens een slechte markt; hier schom melt de prijs rond de 10 cent per stuk. met enkele uitzonderingen, die tot 22 cent per stuk oplopen. Voor het overige zijn er kleine partijtjes freesia's en cyclamen- bloemen, die tot 65 cent per bosie kwamen. Snijgroen gaat ook voor matige prijzen weg. Potplanten komen er iets meer en de cyclamen voeren hier de boventoon. Eindelijk was de aanvoer op de Castri- cumse groentenveiling van Vrijdag de moeite waard. De gehele week is zij slecht geweest. Zelfs de sohorsenerenveiling van Donderdag kreeg maar enkele kisten te verwerken. Voor hun producten kregen de tuinders: sla 4%-11, spruiten A 38-60. spruiten B 15- 28. soep 5, prei 16, peen 16, groene kool 7- 11%, rode kool 9%-10V2, andijvie 6-10'/,, bloemkool 18-28, soinazie 29, sjalotten 18- 20. boerekool 13-14, snijbonen 1.40. Farmsum, 20 te Amsterdam verwacht. Gerrit W. Vinke, (walvisjager) 14 v. Kaapstad naar Poolzee vangstgebied. Hecuba 15 te Ciuadtrujillo Hoogkerk, Kobe-Rotterdam, 15 v. Aden Hersilia, 15 van Amsterdam naar Maracaibo. Hydra, 15 van Curacao n. Pta Cardon. Heelsum, 15 van R'dam n. Golfhavens. Hector, 15 van Malaka naar Valencia. Hera, 15 700 m. ZW. Fayal n. Laguaira. Haarlem, 16 van Amsterdam n. Norrköping. Helicon, 16 v. Cristobal te Pto Plata. Heemskerk, 17 van Aden. Indrapoera, pass. 15 11 u. Perim. Java, 18 Suez verwacht. Jagersfontein, 16 v. Kaapstad n. East London. Kieldrecht, 15 140 m. Z. Cp. Padaran. Kota Gede 15 v. Soerabaja-Semarang. Kota Baroe, 16 v. Tj. Priok n. "Semarang. Kedoe, 18 13 u. Hoek v. Holland verwacht. Langkoeas 16 v.m. te Makalla. Langlee Scott, 14 te Zanzibar. Leerdam, 15 480 m. W. Scilly's. Loenerkerk, pass. 15 Kp. St. Vincent. Lindekerk, pass. 15 Ras Fartak. Laertes, 17 Tj. Priok verwacht. Langkoeas, 16 van Makalla n. Suez. Lutterkerk, 16 van Genua. Langlee Scott, 14 van Zanzibar. Lekkerkerk, 16 van Madras. Loosdrecht 17 van R'dam n. Calcutta. Mataram 15 v. Tj. Priok n. Semarang Marken 15 van Baltimore te R'dam. Melampus, 12 van Port Said. Mentor, 16 van Amsterdam te R'dam. Malvina, 15 dwars Plymouth. Manoeran, 15 dwars Belawan n. Aden. Marisa, 15 1080 m. W. ten N. Kaapstad. Murena, 14 120 m. NO. Curagao. Macuba, pass. 15 Makalla. Mirza, pass. 15 Ras Fartak. Mapia, 17 Bona verwacht. Modjokerto, pass. 17 Gibraltar n. Genua. Mitra, 15 v. Rastanura n. Singapore. Meliskerk, 16 te Durban. Noordwijk, pass. 16 Ouessant. Oranjefontein, 15 540 m. O.NO. Ascension eil. Ovula, 15 v. Newcastle n. Thameshaven. Oberon. pass. 15 Startpoint. Oranjestad, 17 Laguaira verwacht. Parkhaven p. 15 n.m. Finisterre. Phrontis, 12 te Sungeigerong. Prins Philips Willem, pass. 15 Belle Isle. Prins Willem II, 15 500 m. N.NO. Azoren. Prins Willem III, 15 G30 m. W. ten N. Cp. Claer Prins Joh Willem Friso, pass. 15 H. v. Holland Prins Frederik Willem, pass. 16 Belle Isle. Prins Willem V, 10 v. R'dam te Chicago. Papendrecht, vertr. 17 v. R'dam n. Curagao. Rondo 16 v.m. te Makassar. Ruys 16 v.m. Mauritius verwacht. Rijnkerk 15 v. Hamburg te Rotterdam Riouw, 16 van Algiers naar Port Said. Roepat, 15 160 m. NO. Bermudas. Rijndam, 15 460 m. NO. ten O. Cp. Race. Rodas, 16 v. Port au Prince te Trinidad. Rempang, pass. 16 Guardafui n. Belawan. Raki, 17 Suez verw. 28 A'dam verwacht. Rijn, 17 v. Terneuzen n. Helsinki. Rossum, 20 v. Huelva te Vlaardingen verw. Salatiga 15 v. East Londen n. Durban. Sarangan, 12 te Vancouver. Sumatra, verm. 17 v. Makassar n. Semarang. Stad Alkmaar, vertr. 16 v. R'dam n. Baltimore. Stad Schiedam, vertr. 16 v. Vlaardingen naar Savona. Stentor, 15 van Amsterdam naar Antwerpen. Samarinda, pass. 15 Giardafui. Saparoea, pass, 15 Elba. Slamat, 15 120 m. O. Sabang n. Madras. Salland, 16 van Amsterdam naar Hamburg. Schie, 16 v. Bremen te Amsterdam. Sibajak, 17 te Tj. Priok v. Semarang. Singkep, 16 van Colombo naar Belawan. Straat Soenda, 14 v. East London naar Port Elizabeth. Stad Maassluis, 18 5 u. v. Lulea te Vlaardin gen verwacht. Stad Vlaardingen, 20 v. Narvik te Emden verw. Tjipanas, 13 te Santos v. Rio Grande do Sul. Ternate, 16 3 u. te Hamburg. Themisto, 17 ca. 6 u. te Vlissingen verwacht. Teiresias, 16 van Tj. Priok n. Belawan. Teucer, pass. 16 Gibraltar n. Halifax. Tibia, 16 van Aruba te Gibraltar. Tjisadane. 14 430 m. N.NW. Tristan da Cunha. Tamo, 15 200 m. O. Bahia. Tibia, 15 200 m. W. Cp. Spartel. Tjibodas, 14 van Kobe naar Saka. Tjitjalengka, 14 v. Tj. Priok te Soerabaja. Tawali, 16 te Madras. Tjimenteng, 16 te Montevideo. Tosari, 16 v. R'dam te New Orleans. Tero, 16 van R'dam te Buenos Aires. Trompenberg, 13 te New Orleans. Tarakan, 17 v. Tj. Priok n. Staits. Tabian, 16 te Colombo. Unie, 11 v. Manilla te Nuevitas. Weltevreden, 16 v. Rangoon n. Belawan. Westland, pass. 16 Ouessant. Willemstad, 10 Plymouth verwacht. Waterman, pass. 16 21 u. Finisterre. Winsum, pass. 16 Gibraltar. Woensdrecht, 18 v. Pta Cardon te R'dam verw. IJsel, 15 van Tunis naar Malta. Zonnewijk, pass. 16 Wight. Zijpenberg, 17 te Vlaardingen v. Casablanca. Zaan, 17 te Gefle. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi, verm. 20 v. Buenos Aires n. R'dam. Alhena, verm. 20 v. R'dam n. Buenos Aires. Alnati, 17 Antwerpen verwacht. Bonaire, 19 Barbados verwacht. Boskoop, 15 San Juan n. Antwerpen. Cottica, 20 Plymouth verwacht. Grote Beer, Amsterdam verbouwen. Indrapoera, 19 Port Said verwacht 28 R'dam verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, A'dam Survey. Nieuw Amsterdam, R'dam survey. Noordam, vertr. 17 v. New York n. R'dam. Oranje, vertr. 22 v. Tj. Priok n. A'dam. Oranjestad, 17 Laguaira verwacht. Rijndam, 17 Halifax, 19 New York verw. Sibajak, 17 Tj. Priok verwacht. Tjiluwah, 17 Savona verwacht. Veendam, 19 v. Southampton n. Le Havre, 20 R'dam verwacht. Waterman, 22 Port Said verwacht. Westerdam, verm. 24 v. R'dam n. New York. Willem Ruys. verm. 22 v. R'dam n. Tj. Priok. Willemstad, 19 Plymouth verwacht. Zuiderkruis, vertr. 17 v. A'dam n. Las Palmas en Kaapstad. Arendsdijk, 15 van Ilheus. Arendskerk 16 te Singapore verwacht. Arnedijk 15 te Houston. Almdijk 15 v. Houston te Rotterdam. Amstelkerk, 15 v. W. Afrika te Amsterdam. Amstelland, 15 van Amsterdam n. Buenos Aires Aalsdijk, 15 te Antwerpen. Alphard, 16 van Dakar naar Freetown. Albireo, 15 280 m. Z. ten O. St. Vincent. Alchiba, 15 200 m. Z. Adelaide. Alkaid, 15 180 m. N.NO. Las Palmas. Alnati, pass. 15 Finisterre n. Antw. Aludra, 15 470 m. N. ten W. Flores. Amstelpark, 15 780 m. W. ten Z. Scilly's. Amstelstad, pass. 15 Dover. Amstelvaart, 15 180 m. Z. Flores. Andijk, 15 190 m. NW. Fayal n. Havanna. Arundo, 15 420 m. O. Florida. Abbedijk, 15 230 m. ZO. Galveston. Adinda, 14 van Singapore n. Pulusambu. Aletta, 14 van Port Swettenham n. Pladju. Ampenan, pass. 15 Minicoy. Alamak, 16 van Chittagon n. Aden. Algenib, 17 Ilheos verwacht. Alioth, 17 Santos verwacht. Alphacca, 16 voor anker Westkust Trinidad. Amsteldiep, 16 v. R'dam te Newport News. Annekerk, 16 v. Sydney naar Melbourne. Aagtekerk, 16 van R'dam naar Kobe. Alpherat, 16 van R'dam naar New Orleans. Amsteldijk, 17 van Antw. naar R'dam. Arkeldijk, 16 van R'dam naar Ngw York. Aagtedijk, 16 v. Philadelphia te New York. Alhena, 19 v. Antw. te R'dam verwacht. Almkerk, 16 te Antwerpen. Boskoop 15 van S. Juan n. Antwerpen. Boissevain, 16 Santos verwacht. Bloemfontein, 15 van Amsterdam n. Hamburg Bacchus, 15 80 m. Z. ten W. St. Maria. Billiton, 15 260 m. Z. ZO. Bermudas. Bali, 15 680 m. Z.ZO. Cp. Race n. Halifax. Bennekom, 16 te Antwerpen v. Hamburg. Bonaire, 15 1000 m. W. Palma n. Barbados. Britsum, 15 150 m. Z.ZW. Fayal. Blitar, pass. 16 Drondahead. Blommersdijk, 16 v. Antwerpen. Cliama 15 v. Karachi n. Menaelahmadi. Clavella 16 v. Geraldton te Singapore verwacht Celebes, verm. 16 van Belawan. Cronenburgh, 15 van R'dam naar Bilbao. Caltex Delft, 16 van Sidon naar R'dam. Caltex Pernis, 16 v. R'dam naar Sidon. Ceronia, vertr. 16 v. Balikpapan n. R'dam. Congostroom, pass. 15 Cp. Blanco. Corilla, 15 110 m. ZW. San Miguel. Cleodora, 17 van Curagao te Dakar verw. Delft, 16 te Antofagasta verwacht. Drente, 15 200 m. ZW. Siberoet eil. Edam, 15 van New York naar Antwerpen. De griffier van de arrondis- sements-rechtbanh te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningsprocedure van mr. PIETER OSCAR FRANS MARIE CREMERS. wonende te Haarlem, in hoedanigheid van Burgemeester en mits dien het hoofd van het be stuur der gemeente Haarlem, eiser, procureur mr. F. van der Goot en HERMANUS SEDEL, wo nende te Haarlem, gedaagde, procureur mr. S. Groen, het rapport van deskundigen op 13 November 1951 te zij ner griffie is gedeooneerd en aldaar voor de tijd van veer tien dagen ter inzage van partijen en derde belangheb benden zal liggen. SCHEEPMAKERSDIJK 39 OPENBARE VERKOPING Donderdag 6 December 1951 2 uur n.m. in 't Notarishuis te Haarlem ten overstaan van de Notarissen B. M. Serrié en M. W. Treurniet te Haarlem: Een huis met erf aan de Scheepmakersdijk 39 te Haarlem, groot 85 c.a. Betaling voor of op 17 Ja nuari 1952. Bezichtiging: Dinsdag en Donderdag van 24 uur. Inl. bij gen. notarissen, N.we Gracht 84 te Haarlem. LANGE IIERENVEST 126 Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem zal Donderd. 6 Dec. 1951. na 14 uur in het No tarishuis, Bilderdijkstraat 1, te H'lem, publiek verkopen: Huis en erf a. d. Lange Herenvest 126 te Haarlem groot 57 c.A. Na verkr. vestigingsverg. geheel ontruimd te aanvaar den bij bet. der koopp. vóór of op 17 Jan. 1952. Lasten f 36.15. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Inl. ten kant. van gen. Notaris, Spaarne 14, te Haar lem. Notaris B. M. Brans te Haar lem. zal op Donderdag 6 De cember 1951, na 14 uur in 't Notarishuis a. d. Bilderdijk straat aldaar, publiek ver kopen: 1. Een huis en erf te Aerden- hout RUnegomiaan 41, gr. 2 a. 94 c.a. Huur f 155.25 per 3 mnd. 2. Een huis en erf te Aerden- liout a. d. Rijnegomlaan 43, gr. 1 a. 74 c,a. Huur f 155.25 per 3 mnd. Afz. en in combinatie. Bez. Dinsd. en Dond. 2-4 uur Inl. ten kantore van gen. notaris Nieuwe Gracht 106 te Haarlem. OPENBARE VERKOPING Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem zal Donderd. 6 Dec. 1951. na 14 uur in het No tarishuis, Bilderdijkstraat 1, te H'lem publiek verkopen: Iluis met tuin en afz. opg. bovenw. a. d. Schoterweg 124 zw./rd. te Haarlem, groot 95 c.A. Verhuurd ben. voor f 7.68; boven voor f 8.23, alles p. w. en incl. water. Lasten f 94.51. Aanv. bij bet. vóór of op 17 Jan. 1952. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Inl. ten kant. v. gen. Notaris, Spaar ne 14, Haarlem. OPENBARE VERKOPING Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem zal Donderd.'6 Dec. 1951 's nam. 2 uur in het No tarishuis, Bilderdijkstraat 1, te H'lem, publiek verkopen: Twee huizen met erven a. d. Tugelastraat 21 en 23, te Haarlem, resp. groot 93 c.A. en 91 c.A. elk verh. voor f 5.75 p. w. Lasten voor elk perc. f 29.47. Aanv. bij bet. vóór of op 17 Jan. 1952. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Inl. ten kant. v. gen. Notaris, Spaar ne 14, te Haarlem. J. de Reede en J. Brants Kzn. Notarissen te Haarlem, zul len Donderdag 6 December 1951, i. h. Notarishuis n.m. 2 uur publiek verkopen: Huis en erf te Haarlem, 2de Zuidpolderstraat 46, Huur f 6.65 p. w. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Aanv. en bet. uiterlijk 17 Jan. 1952. Inl. b. d. Notss. Ged. Oude Gracht 82. Tel. 13860. OPENBARE VERKOPING Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem, zal Donderdag 6 Dec. 1951 na 14 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstr. 1 te Haarlem, publiek verko pen, alles gelegen te Haar lem: 1. Huis en erf met afz. opg. hovenw. aan het Zuider Buitenspaarne 134 zw./rd. groot 1.28 Are. Huur ben. f 6.35 p. w.; boven f 6.90 p. w. Lasten f 87.17. 2. Huis en erf a. h. Teyler- plein 69 gr. 88 c.A. Verh. voor f 7.20 p. w. Lasten f 44.59. 3. Huis en erf a. d. Teylerstr. 50, groot 87 c.A. Verh. voor f 6.35 p. w. Lasten f 32.10. 4. ITnis en erf a. d. Gen. de Wetstraat 35 groot 66 c.A. Verh. voor f 6.35 p. w. Lasten f 31.80. 5. Huis en erf a. d. Wouwer- manstraat 64, groot 81 c.A. Verh. voor f 6.35 p. w. Lasten f 34.01. 6. Huis en erf a. d. Lange Poellaan 30 groot 51 c.A. Verh. voor f 3.45 p. w. Lasten f 22.16. 7. Werkplaats en erf a. d. Lange Poellaan 32, groot 51 c.A. Verh. voor f 4.05 p. w. Lasten f 11.89. Kopen 6 en 7 afz. en ge combineerd. Aanv. bij bet. vóór of op 17 Jan. 1952. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Inl. ten kant. v, gen. Notaris, Spaar ne 14, Haarlem. Hossen, uit Santpoort en dhr. E. Ketellap- I |"^n.paSi5 g50 m^zw Natuna eil per uit Haarlem. Vrjje Kath Kerk, Popel- Elmina', pas. i5 kan.'eii. n. Le Havre, laaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond Eemsdijk, 16 te Mobile, geen dienst. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. Esso Rotterdam, 17 v. R'dam naar Aruba. VEILING TE SANTPOORT (Vrijwillig) in café „de Weyman", Hoofd straat 216, op Donderdag 29 November 1951, nam. 2 u„ t. 0. v. de te Velsen gev. notaris W. Boerlage, van: 1. Een woonhuis, met erf en grond te Santpoort. Kruid- bergerweg 11, gr. 2.46 A. Eig. v. mevr. J. Wieh- mann-Nol. 2. Twee woonhuizen, met er ven en grond, te Sant poort, Kruidbergerweg 38 en 40, samen gr. 4.27 A. Eig. v. d. heer J. Bruin. 3. Vier woonhuizen, met er ven en grond, te Sant poort, Kerkweg 32, 34, 36 en 38, samen gr. 5.32 A. Beh. tot de nal. van wij len de heer N. W. Porte- gies. Afz. en gecombineerd. Nad. inl. en notities ten kan tore van gen. notaris en voor wat betreft de perc. sub 3 ook ten kantore van nots. H. A. A. M. v. Cranenburgh, te Castricum. Notaris B. M. Brans te Haar lem, zal op Donderdag 6 De cember 1951, na 14 uur in 't Notarishuis a. d. Bilderdijk straat aldaar, publiek ver kopen div. percelen te Haar lem, als: I. Een huis en erf Reitzstraat 97 hoek Spionkopstr. gr. 1 a. 3 c.a. Huur p. w. f 6.90 2. Drie huizen en erven Haarlemmerliedestr. 21, 23 en 25 gr. resp. 53, 52 en 51 ca. Huur p. w. f 4.60 per perc. 3. Een huis met afz. boven woning en erf Oostvest 28 zw. en rood gr. 68 c.a. Huur p. w. beneden f 5.20 boven f 5.85. 4. Twee huizen en erven Rjjpstr. 13 en 11 gr. resp. 49 en 52 c.a. Huur p. w. f 4.60 per perc. De perc. sub 2 en de perc. sub 4 afzonderl. en in combinatie. Bez. Dinsd, en Dond. 24 u. Inl. ten kantore van gen. no taris Nieuwe Gracht 106 te Haarlem. DONDERDAG A.S., aanvang 10 uur waarin opgenomen: Huiskamer- (wortelnotenh en bl. eikenh.); Slaapkamer- en Salonameubl. (w.o. Rietsalon); zeer fraai Barmeubel; Kantoor- invent. (stalen Kast; Bureaux ministre; etc.); twee- en één-pers. Opklapbedden; Schilderstuk ken; Lopers; Kronen, etc. etc.; alsmede een partij nieuwe PLASTIC DAMESTASSEN. KIJKDAG WOENSDAG A-S. van 10 tot 15 uur. DAGELIJKS kunnen goederen ingebracht of door onze expeditie gehaald worden. Tel. 13845. Makelaars, Veilingmeesters en beëd. Taxateurs Huizen Inboedels Hypotheken NIEUWE GRACHT 74, PARKLAAN 22, Haarlem HAARLEM-ZUID RIANTE HEREN-HUIZINGE met fraaie TUIN en moderne CHAUFFEURS WONING annex ruime GARAGE, het geheel ter oppervlakte van ruim 3500 m2, alles aaneenge- legen aan twee lanen TE KOOP aangeboden, hetzij in zijn geheel, hetzij het HERENHUIS al of niet met CHAUFFEURSWONING annex GARAGE en TUIN ter grootte van plm. 2000 m2, respectievelijk pl.m. 2600 m2 afzonderlijk. De verkoop is in handen gesteld van het Kantoor van Vaste Goederen te Haarlem, Nieuwe Gracht 74, alwaar nadere inlichtingen en boekjes met ge- illustreerde omschrijving, waarin opgenomen platte grond en indeling van het Herenhuis, zijn te bekomen en op aanvraag worden toegezonden. Het Herenhuis bevat o.m. 13 grote en kleine kamers, w.o. zaalkamer 6 x 9 en is bij uitstek geschikt voor voornaam Pension of Recreatie oord. De ligging kan uit een oogpunt van weldoende rust waarbij elke gedachtengang omtrent enig isolement (vaak een schaduwzijde) kan verval len, zeer gelukkig en aantrekkelijk worden ge noemd.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3