Melk MEUBEL-BEKLEDING flOGeNByi blijft het voordeligst I Neem vooral NU i driekwart liter ImeW^oof^Mr/ Koopt „NU" zegt: Oorspronkelijke Nederlandse harmoniemuziek Duitse socialisten gekapitteld door Nederlands collega Russische nota over Triëst De emissies van Unilever Britten ontstemd over vermindering der Duitse oud ijzer-uitvoer Santpoort J E. J. v. d. WERFF Zn. Bezoekt onze MODESHOW van handgebreide modellen HAANDAG 19 NOVEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Si Pauselijke onderscheiding voor Amsterdams onderwijzer Haagse agent werd bewusteloos geslagen Publiek mengde zich in een aanhouding Scheepvaart P. Pinxter E. L. Nauta SUCOESSCHOTELS f2.50 Lion d'Or C. S. Nout Adverteert in dit blad Haarlems oudste Muziekzaak SPECIALE RECLAME AANBIEDING Zaterdagavond vierde de befaamde Am sterdamse Postharmonie he't 45-jarig be staan met een feestconcert, waarop alleen oorspronkelijke werken van Nederlandse componisten werden uitgevoerd. De cloy van dit programma was de première v»n de „Landelijke Suite" van Gerard Boedijn, welke compositie hij dit jaar schreef in op dracht van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en die nu on der leiding van de componist ten gehore werd gebracht. Het is zeer waarderend dat men van officiële zijde belangstelling toont voor de harmonie- en fanfaremuziek die in ons volksleven zo'n belangrijke rol speelt. In de grote steden, met een muziekleven dat zich concentreert rond een plaatselijk be roepsorkest, valt dit niet zo op, maar in de kleinere plaatsen en waarachtig niet alleen in de dorpen vormen de korpsen doorgaans het middelpunt van de muzikale beweging. Het is dilettantisme, maar vaak op een verrassend hoog niveau, waarvan de mogelijkheden ook in combinatie met zangkoren groot zijn. Het is echter ontstellend wat er doorgaans aan onbenul lige en smakeloze muziek op het répertoire genomen wordt: ouvertures en genrestuk jes door handige maar potentieloze dirigen ten in elkaar gedraaid, die de muzikale ontwikkeling van de leek totaal verknoeien. Goede arrangementen van symphonische werken vormen daar wel een tegenwicht van, maar dat is toch ook niet alles en de mogelijkheden van de blazersbezebting zijn te groot, dan dat de componisten die wel wat te vertellen hebben niet zouden helpen deze tak van het muziekleven gezond te maken. Zeker, er zijn in het buitenland componisten van voorname betekenis (in België bijvoorbeeld Paul Gibson en Mar cel Poot) die voortreffelijk werk geleverd hebben; maar ook daar zijn de fabrikanten BONN, (ANP). De secretaris voor Duitse aangelegenheden van de Nederland se Partij van de Arbeid, de heer Alfred Moser, heeft voor de Duitse pers op scherpe wijze stelling genomen tegen het afwijzend standpunt der Duitse sociaal democraten tegen het plan-Schuman. De heer Moser, wien door het partijbestuur der Duitse sociaal-democratische partij verboden is op bijeenkomsten te spreken, betoogde dat het Schuman-plan zowel uit politiek als uit economisch oogpunt moet worden uitgevoerd. Het was volgens hem logisch dat in dit stadium genoegen moest worden genomen met een compromis, dat niet allen in alle opzichten zou kunnen bevredigen. Het was eveneens onvermijde lijk dat van de partnerlanden nationale offers zouden worden gevraagd. Neder land is, aldus de heer Moser, in het plan- Schuman slechts „een baby partner", doch dit betekent volgens hem niet dat het plan ook van Nederland niet de bereidheid vraagt tot het aanvaarden van structurele wijzigingen in de nationale economie. „De Nederlandse sociaal-democraten zijn bereid daaraan hun volle medewerking te geven ook al zijn daarmee vitale Neder landse belangen gemoeid", aldus de heer Moser. .1/ „De Duitsè' sociaal-democraten moeten ophouden het herstel van een volledige souvereiniteit op de voorgrond te stellen. Men moet terwille van een Europese een heid streven naar een gelijke mate van souvereiniteit voor alle partners. Dit be tekent, dat de geallieerde landen stuk voor stuk delen van hun in 1945 herwonnen souvereiniteit zouden moeten prijsgeven, terwijl Duitsland nog steeds delen van zijn verloren souvereiniteit kan terugkrijgen. Duitsland moet volgens de heer Moser in zien, dat, zolang het evenwicht in de graad van souvereiniteit der toekomstige part ners niet hersteld is, voor Duitsland het nationale belang nog altijd parallel blijft lopen met het Europese belang. Het is volgens de heer Moser een tragi sche vergissing van de huidige leiding der Duitse sociaal-democraten, dat zij dit niet willen inzien. De heer Moser bestreed de vrees van de Duitse socialisten, dat Duits land in de organen van het plan-Schuman bij voortduring zou worden overstemd door de andere partners. Er zou geen sprake van zijn dat deze partners steeds een blok tegen Duitsland zouden vormen". „Nederland en Italië hebben bij de ont wikkeling van de Duitse industrie zulke grote belangen, dat zij vaak uit eigen in teresse de Duitse gezichtspunten zouden moeten steunen". De Russische regering heeft een nota aan de regeringen van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten gezonden over Triëst. De nota herinnert er aan dat het Italiaanse vredesverdrag inhoudt dat het vrije gebied van Triëst tot neutraal gebied moet worden verklaard, gedemilitariseerd moet worden en bestuurd overeenkomstig de bepalingen inzake het tijdelijk bewind en het permanente statuut van het vrije gebied, dat de bevolking democratische rechten en elementaire vrijheden waar borgt. De nota wijst op andere clausule van het verdrag, waaronder de voorwaar de, dat de Veiligheidsraad een gouverneur moet aanwijzen en dat alle vreemde troe pen binnen 135 dagen na de benoeming moeten worden teruggetrokken. Rusland verwijt de Westelijke mogendheden de or ganisatie van het vrije gebied, zoals voor zien in het Italiaanse vredesverdrag ver lamd te hebben door vier jaar lang de benoeming van een gouverneur verhinderd te hebben. Verder wordt gezegd, dat de Brits-Amerikaanse en Joegoslavische mi litaire autoriteiten een „terreurbeweging" in hun bezettingszone hebben gevestigd en bet gebied van Triëst herschappen hebben in een militaire vlootbasis. De Sovjet-Russische regering stelt voor, dat de Veiligheidsraad onverwijld maat regelen neemt voor de benoeming van een gouverneur, „hetgeen de eerste stap zou zijn naar de uitvoering van de bepalingen inzake Triëst, welke in het Italiaanse vre desverdrag zijn vervat". Volgens diplomatieke kringen in Londen is de nieuwe Sovjet-Russische nota over Triëst een poging om te voorkomen, dat Italië en Joegoslavië overeenstemming be reiken over de toekomst van Triëst, en om de Westelijke plannen tot verandering van het Italiaanse vredesverdrag te dwars bomen. van smakeloosheden talrijk. Gelukkig be gint men nu in Nederland ook aandacht aan het probleem te schenken en zetten reeds verscheidene echte componisten zich voor de zaak in. Boedijn, die er een specialiteit van gemaakt heeft voor harmonie en fan fare te componeren en reeds tal van be langrijke stukken levende, vormt wel een uitzonderlijk geval. Men kan in hem een sterke voortrekker zien en de vererende regeringsopdracht kon onmogelijk billijker dan aan hem besteed worden. Dat bewees dan ook de kennismaking met de Lande lijke Suite volkomen. In rhythmisch, melo disch en coloristisch opzicht is het werk zeer boeiend. Ondertussen mag aan hen, die Boedijn in de goedie richting zijn voorgegaan, mis schien met minder aanleg en oorspronke lijkheid, maar dan toch met de bewuste tendenz smakeloosheden uit de weg te gaan, de verdiende waardering niet ont houden worden. Eén dier pioniers, ook op dit feestconcert vertegenwoordigd, was wijlen Sam Vlessing, indertijd de ziel van het muziekleven in IJmuiden. Zijn vlotte, beminnelijke muziek in „opéra comique"- stijl mag er wezen. Er werd deze avond ook een suite gespeeld van de destijds te Haarlem wonende Philip Vlessing, de zoon van voornoemde, die in het voetspoor van zijn vader trad. Hij was een ras-muzikant en met zijn verdwijning (hij werd tezamen met zijn vrouw door de bezetter naar Duits land gevoerd en keerde niet terug) is de vervulling van de stellige belofte, dat ook hij de blazersmuziek met zijn talent als componist waardig zou dienen, verijdeld. Zijn naam blijve in ere en zijn werk ge tuige voor zijn streven in de goede richting. Het deed mij persoonlijk, als vriend van Philip, bijzonder veel genoegen dat men hem op dit feestconcert naast Boedijn plaatste. De zeer knappe vertolkingen, vooral van de moeilijke werken van Boedijn en niet minder van een bewerking van de Piet Hein-Rhapsodie van dr. Peter van Anrooy, toonden aan dat de Amsterdamse Posthar monie onder leiding van Willem Steyn haar reputatie verworven onder zijn voor ganger Speets, waardig blijft. JOS. DE KLERK In aansluiting op het bericht omtrent de emissies van het Unileverconcern in Enge land en Nederland is aan het heden gepu bliceerde prospectus aangaande de emissie van Lever Brothers and Unilever N.V. te Rotterdam het volgende ontleend: De inschrijving zal zijn opengesteld op 4 December bij de Rotterdamse Bank, Ne derlandse Handelmaatschappij, Amster damse Bank, Pierson en Co. en Heldring en Pierson en betreft gewone aandelen en certificaten van gewone aandelen tot een bedrag van nominaal 43.0004.000 gulden, gerechtigd tot het volle dividend over het boekjaar 1952 en volgende jaren tot de koers van 133 pet., uitsluitend voor houders van gewone aandelen en houders van cer tificaten van gewone aandelen. Het bezit van nominaal 4.000 aan gewone aandelen of certificaten van gewone aandelen (no minaal 400) geeft recht op toewijzing van nominaal 1.000 aan nieuwe gewone aan delen of nieuwe certificaten van gewone aandelen. Door deze uitgiften zullen de middelen van de Nederlandse maatschappij na af trek van kosten met ongeveer 55 millioen en die van de Engelse maatschappij met ruim 18 millioen pond worden versterkt. De geconsolideerde netto-winst bedraagt (na aftrek o.a. van afschrijvingen, reserve ringen voor vervanging van vaste activa op de grondslag van hun vervangingswaar de, belastingen en het aandeel van derden in de winst van onderhorige maatschappij en): 1948 111.814.055; 1949 208.332.549; 1950 204.573.953. De raad van bestuur verwacht, dat, on voorziene omstandigheden voorbehouden, de winsten over het jaar 1951 het gemid delde van de winsten over de drie vooraf gaande jaren zullen overtreffen. Het is te voorzien, dat over 1951 evenals over 1950 op de gewone aandelen der Ne derlandse maatschappij een dividend van in totaal 12 zal kunnen worden uitge keerd, waarvan, zoals onlangs is aange kondigd, 4'/2 als interim-dividend op 7 December betaalbaar zal zijn. loft/rfvtUp<;y>et/t Konw^ir/ mst. hooj tv Üre/r*. n, ¥J Pktcrsc tsefi ft'YJ te 'iwfaiaiiï. Woensdagmiddag wordt de Koningin Wilhelminaschool voor Christelijk lager onder wijs aan de Dompvloedslaan 56 te Overveen officieel in gebruik genomen. Wij geven een afbeelding, gezien van de zijde van de Dompvloedslaan. De lengte van het gebouw is ongeveer 65 meter; de nok van de zijvleugels ligt op zeven meter hoogte. De school bevat zeven leslokalen, waarvan vier aan de Westelijke en drie aan de Oostelijke zijde van de hal zijn gelegen. Het meest Oostelijk gelegen lokaal heeft een lengte van 9.15 meter en de overige lokalen zijn 7.10 meter lang en 7.30 meter breed. De hoogte is minder dan vier meter. Architect van het gebouw is de heer W. J. Pieterse. Zaterdagavond heeft de geestelijke ad viseur van de R.K. diocesane vereniging voor onderwijzers St. Augustinus aan de oud-voorzitter van deze vereniging, de heer J. H. M. Derksen uit Amsterdam, in res taurant Brinkmann te Haarlem de versier selen overhandigd van de Pauselijke onder scheiding „pro ecclesia et pontifice". De heer Derksen ontving de onderscheiding voor zijn meer dan 20-jarige verdiensten als hoofdbestuurslid van St. Augustinus. De heer Derksen is thans directeur van het katholiek onderwijzersbureau, voorzitter van het katholiek onderwijzersverbond, de Federatie van de vijf diocesane r.k. onder wijzersverenigingen en voorzitter van de Algemene Nederlandse onderwijzers fede ratie. Deze federatie wordt gevormd door de Christelijke onderwijzersvereniging, het Katholiek onderwijzersverbond en de Ne derlandse onderwijzers vereniging. Aangezien het leeghalen van vuilnisbak ken volgens een Haagse politieverordening verboden is, gelastte een politieman Zater dag een man, die hij hiermee bezig zag, met hem mee te gaan naar het bureau. De man, de 19-jarige J. V., ging eerst gewil lig mee doch spoedig vatte de mening bij hem post, dat zijn overtreding toch niet zo ernstig was, dat hij als een misdadiger moest worden opgebracht. Hij weigerde dan ook de tocht met de agent naar het bureau voort te zetten. Daardoor ontstond een woordenwisseling en vielen er harde klappen. De agent kreeg de meeste schade. Zijn kunstgebit brak in tweeën. Tenslotte gelukte het hem toch de man met een te hulp gesnelde collega weg te leiden. Ondertussen was er een grote oploop ontstaan. Een derde agent, die de mensen gelastte door te lopen, werd plotseling aan gevallen door de 26-jarige rijwielherstel ler 't G. Hij werd bewusteloos geslagen en is later met een hersenschudding opge nomen. Toen politieversterking was ge arriveerd is ook 't G. opgebracht. Noordam, 17 v. New York n. R'dam. Nestor, 18 v. Hamburg te Amsterdam. Noordwijk, 18 v. Casablanca te Amsterdam. Oranjestad, 17 Laguaira verwacht. Oranjefontein, 16 300 m. Z. ten W. Cp. Palmas. Ovula, 17 te Shelhaven v. Thameshaven. Ootmarsum, 19 te Duinkerken. Oranjestad, 19 van Curacao n. Aruba. Orion, 19 van Bremen te Amsterdam. Prins Frederik Willem, pass. 16 Belle Isle. Papendrecht, vertr. 17 v. R'dam n. Curacao. Parkhaven, 16 100 m. W. Oporto. Prins Willem II, 16 460 m. NO. Flores. Prins Willem III, 16 800 m. O. ten Z. Belle Isle Prins Willem v. Oranje, 16 540 m. O. Cp. Race. Prins Alexander, 18 te Hamburg. Prins Maurits, 17 te Antwerpen. Prins Willem V, 18 te Cleveland. Rempang, pass. 16 Guardafui n. Belawan. Roepat, 16 500 m. NO. Bermudas. Rijndam, pass. 16 Cp. Race. Radja, pass. 18 Ceylon n. Belawan. Raki, 18 in Suezkanaal. Ridderkerk, 20 Mombassa verwacht. Roebiah, 18 v. Makassar n. Tj. Priok. Rondo, 18 van A'dam te Balikpapan. Ruys, 17 van Mauritius n. Penang. Rijndam, 19 v. R'dam te New York. Rossum, 20 4 u. voor de Hoek van Holland verwacht. Rijn, pass. 19 Kiel n. Holtenau. Salland, 16 van Amsterdam naar Hamburg. Schie, 16 v. Bremen te Amsterdam. Sibajak, 17 te Tj. Priok v. Semarang. Singkep, 16 van Colombo naar Belawan. Stad Vlaardingen, 20 v. Narvik te Emden verw. Samarinda, 16 200 m. O.ZO. Guardafui. Saroena, 15 v. Pulubukom n. Pladju. Silindoeng, 15 v. Soerabaja n. Kalianget. Stad Leiden, 16 570 m. NO. ten O. Bermudas. Saparoea, 18 van Port Said naar Genua. Scherpendrecht. 17 v. Swansea n. Sidon. Slamat, 18 te Madras. Sliedrecht, 18 van Menaelahmadi n. Kaapstad. Soestdiik, 19 Soerabaja verwacht. Stad Maastricht, 19 te Gibraltar. Sumatra, 19 te Semarang. of (Van onze correspondent te Bonn) Oud ijzer is een zeer prozaïsch artikel. In de Engels-Duitse betrekkingen speelt het echter een uiterst belangrijke rol. Op de grote na-oorlogse uitvoer van Duits schroot naar Engeland heeft namelijk voor een niet gering gedeelte de expansie van de Britse staalindustrie gerust. Ondanks alle bemoeiingen is het de En gelsen niet gelukt, hun steenkoolproductie op het voor-oorlogse peil te brengen. Wan neer hun staalproductie desondanks met meer dan 50 procent is toegenomen (van 10 millioen ton tot 16 millioen ton), dan zijn de uitgebreide Duitse schrootleveran- ties (in 1950 twee millioen ton) daar geens zins vreemd aan. De Engelsen reageren daarom uitermate scherp op alle wissel valligheden van het Duitse schroot-aanbod. Tot voor kort hebben zij weinig klagen gehad. De verwoestingen, die de bombar dementen in Duitsland hebben aangericht, zijn niet mis geweest en voor schroot- extractie lag hier een terrein braak, dat schier onuitputtelijk leek. Een reeks van Engels-Duitse afspraken zorgde er voor, dat een zo groot mogelijk gedeelte daar van de weg naar de Britse eilanden vond. Een veel kleiner gedeelte ging naar de Verenigde Staten en andere landen. Het behoeft geen betoog, dat de Duitsers deze export met lede ogen aanzagen, al wisten zij een aardige portie voor zich zelf te reserveren. Betrouwbare cijfers schatten de schrootwinning van de laatste drie jaar op 17.000.000 ton. Minstens de helft daarvan is uit verwoeste percelen ge haald. In dezelfde tijd is ruim 6.000.000 ton geëxporteerd, waarvan meer dan 5.000.000 ton naar Engeland. Men heeft aangenomen, dat het op deze voet nog wel eenige jaren verder zou gaan. Vrij onverwacht is echter, in de loop van dit jaar, een keerpunt ingetreden. De schrootwinning schijnt over haar hoogte punt heen te zijn, een gedachte, waaraan vooral de Engelsen nog niet kunnen wen nen. Enige maanden geleden hadden zij nog de neiging, deze voor hen natuurlijk zeer onaangename achteruitgang aan de kwade wil van de Duitsers toe te schrij ven, die zij er van beschuldigden, export- schroot te verdonkeremanen. In de laatste tijd beginnen zij de situatie echter al nuchterder te bezien. Men kan ook oud ijzer nu eenmaal niet met handen breken. Bovendien is gebleken, dat de verminde ring van het schroot-aanbod ook voor de Duitse instanties als een verrassing is ge komen. In de Engelse critiek hebben die instan ties intussen toch aanleiding gevonden een krachtige schrootinzamelingscampagne op touw te zetten. Alleen aan propaganda werd daarvoor anderhalf millioen D.M. uitgegeven, waarvan de industrie de helft voor haar rekening nam. Daarmee heeft men getracht het Duitse volk „Schrott- bewust" te maken, en een symbolische fi guur „Schrott-Otto" genaamd, werd ver zonnen om de volks- en vooral de kinder ziel te pakken. Desondanks is deze inzame lingsactie, die door ontploffende munitie bovendien slachtoffers geëist heeft, geen succes geworden. De schrootwinning is verder gezakt, de laatste maand wederom met 40.000 ton. Zij ligt nu rondom 350.000 ton per maand. Dit cijfer is, vergeleken met het maandgemiddelde van 1950: 600.000 ton, laag en men vreest, dat het nog lager zal worden, zodat de Engelsen dit jaar hoogstens 500.000 ton Duits schroot tegemoet zullen kunnen zien, een vierde van wat zij in 1950 kregen. Het Duitse schroot-vraagstuk blijkt ook nog een strategisch aspect te hebben. Een van de beste vindplaatsen is altijd nog Hitiers „Westwall". Zo waren onlangs ook de Fransen in hun zóne deze Westwall weer eens op schroot aan het onderzoeken, toen plotseling het bevel kwam, de werk zaamheden te staken. Het heette, dat de geallieerden in hun plannen voor de Wes telijke defensie aan deze Westwall een' nieuwe functie hadden toebedeeld BENZINESTATION AAN DE RIJKSWEG Burgemeester en Wethouders van Vel- sen brengen ter kennis, dat ter gemeen tesecretarie (4de afdeling) ter inzage ligt een verzoek, met bijlagen, van de gebroe ders C. en P. J. van Bugnum te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een benzine- en autogasoliepompinstallatie, be staande uit drie ondergrondse tanks, met een gezamenlijke inhoud van 24000 liter, elk verbonden met een aftrapinrichting, gedreven door een electromotor van pk., en voorts uit een luchtcompressor, gedre ven door een electromotor van 3 pk., op het perceel Rijksweg nr. 260 te Santpoort. Alamak, 16 van Chittagon n. Aden. Alioth, 17 Santos verwacht. Alphacca, 16 voor anker Westkust Trinidad. Amsteldiep, 16 v. R'dam te Newport News. Aagtekerk, 16 van R'dam naar Kobe. Alpherat, 16 van R'dam naar New Orleans. Aagtedijk, 16 v. Philadelphia te New York. Aardijk, 16 690 m. O. Cp. Race. Albireo, 16 500 m. N.NO. St. Paulsrock. Alderamin, 16 470 m. W.NW. Finisterre. Aludra, 16 720 m. O. ten Z. Cp. Race. Amstelvaart, 16 440 m. ZW. Fayal. Agamemnon, 17 v. Georgetown te Port Spain verwacht. Arendsdijk, 16 160 m. Z. ten W. Recife. Abbedijk, pass. 17 Keywest n. Le Havre. Abbekerk, pass. 18 Cp. Leeuwin n. Melbourne. Akkrumdijk, 18 te Menaelahmadi. Alblasserdijk, 17 te Tilbury. Alchiba, 19 Sydney verwacht. Algenib, 19 Bahia verwacht. Alnati, 18 te Antwerpen. Alphard. 18 te Freetown. Ampenan, pass. 18 Guardafui. Annekerk, 18 van Sydney te Melbourne. Arkeldijk, pass. 18 Vlissingen v. Antw. Aalsdijk, 18 v. New Orleans te R'dam. Aldabi. 19 te Montevideo. Alhena, 18 van Antwerpen te R'dam. Almkerk, 18 van Kobe te Rotterdam. Amsteldijk, 17 van Baltimore te R'dam. Alwaki, 18 v. Santos. Blitar, pass. 16 Drondahead. Blommersdijk, 16 v. Antwerpen. Bandjermasin, 16 v. Soerabaja n. Kalianget. Billiton, 16 480 m. ZO. ten O. Bermudas. Bloemfontein, 17 v. Amsterdam te Hamburg. Bonaire, 16 1260 m. NO. Barbados. Boskoop, 16 300 m. NO. Mona eil. Britsum, 16 270 m. ZW. Flores Baarn, 16 180 m. NO. Sombrero n. Le Havre. Bacchus, 16 150 m. O. ten N. St. Maria. Bali, 18 te Halifax. Bengkalis, 18 van Singapore n. Tj. Priok. Beverwijk, pass. 18 Gibraltar. Breda, 18 van St. Lucia n. Trinidad. Bennekom, 18 v. Antwerpen te Amsterdam. Borneo, 18 v. Stavanger te Amsterdam. Cleodora, 17 van Curasao te Dakar verw. Caltex Leiden, 16 100 m. O. Malta. Congostroom. 16 180 m. Z. Kan. eil. Corilla, 16 440 m. ZW. San Miguel. Cottica, 16 620 m. W. ten Z. Finisterre. Callisto, 17 van Montreal n. Nederland. Caltex Delft, pass. 17 Kreta. Chama, 19 v. Karachi te Menaelahmadi verw. Caltex Utrecht, 18 v. Sidon te R'dam. Ceram, 17 van Madras. Delft, 19 Mollendo verwacht. Duivendrecht, 18 v. Buenos Aires n. Dakar. Delfland, 19 v. Amsterdam te Hamburg. Eemsdijk, 16 te Mobile. Esso Rotterdam, 17 v. R'dam naar Aruba. Elmina, 16 180 m. O. Madeira. Esso Den Haag, pass. 17 Mona eil. Farmsum. 20 te Amsterdam verwacht. Felipes, 16 v. Tjilatjap n. Pladju. Friesland (KRL), 18 te Tamaco. Gerrit W. Vinke, (walvisjager) 14 v. Kaapstad naar Poolzee vangstgebied. Gaasterkerk, 18 van Port Said n. Genua. Garoet, 18 van Port Said. Gooiland, 19 Rio de Janeiro verwacht. Helicon, 16 v. Cristobal te Pto Plata. Heemskerk, 17 van Aden. Hector, 18 van Valencia n. R'dam. Hecuba, 17 van Ciudad Trujillo n. Antw. Heelsum, pass. 18 Ouessant. Hoogkerk, 19 te Suez. Haulerwijk, 19 v. Baltimore te R'dam. Haarlem, pass. 18 Holtenau. Ino, 13 v. Fort de France n. Dominica. Indrapoera, 18 te Suez. Iris, 17 v. Gothenburg naar Amsterdam. Jagersfontein, 18 te East London. Java, 18 van Port Said. Kota Baroe, 16 v. Tj. Priok n. Semarang. Kota Agoeng, 18 v. Port Swettenham n. Penang Kedoe, 18 v. Tj. Priok te R'dam. Laertes, 17 Tj. Priok verwacht. Langkoeas, 16 van Makalla n. Suez. Lutterkerk, 16 van Genua. Langlee Scott, 14 van Zanzibar. Lekkerkerk, 16 van Madras. Loosdrecht 17 van R'dam n. Calcutta. Leerdam, 16 630 m. W. Scilly's. Lemsterkerk, pass. 16 Cherbourg. Leopoldskerk, 16 nog te Rastanura. Laurenskerk, pass. 16 Kreta. Lissekerk, 17 nog te Basrah. Lekkerkerk, 19 te Colombo. Lombok, 18 v. Singapore n. Manilla. Leuvekerk, 18 v. Amsterdam n. Antwerpen. Mapia, 17 Bona verwacht. Mitra, 15 v. Rastanura n. Singapore. Meliskerk, 16 te Durban. Malea, pass. 15 Townsville. Marissa 16 500 m. N.NO. Tristan da Cunha. Minak, 16 v. Pangkalpinang n. Panangkan. Mirza, pass. 16 Ras Madraka. Macuba, 21 te Suez verwacht. Markelo, 18 van Freetown. Merwede, 18 v. Brownsville n. New Orleans. Modjokerto, 19 Genua verwacht. Muiderkerk, 19 Suez verwacht. Marpessa, 18 van Amsterdam n. Curasao. Sibajak, 18 90 m. NW. Engano eil. Sloterdijk, 19 v. New York te Savanna verw. Stad Maassluis, 18 v. Lulea te Vlaardingen. Stentor, 18 van Antwerpen te R'dam. Sarangan, 14 van Vancouver. Stad Breda, 17 van IJmuiden n. Narvik. Straat Malakka, 15 v. Kobe n. Hongkong. Straat Soenda, 14 te Port Elizabeth. Tawali, 16 te Madras. Tjimenteng, 16 te Montevideo. Tosari, 16 v. R'dam te New Orleans. Tero, 16 van R'dam te Buenos Aires. Tarakan, 17 v. Tj. Priok n. Staits. Tabian, 16 te Colombo. Tankhaven III, 16 v. Sungeigerong n. Belawan Tjikampek, 16 v. Tj. Priok n. Cheribon. Tankhaven II, 14 te Port Swettenham. Tiberius, 16 v. Pampatar te Port of Spain. Tjisadane, 16 600 m. NW, Tristan da Cunha. Tjitjalcngka, 15 v. Soerabaja n. Makassar. Tamo, pass. 18 St. Paulsrock. Teucer, pass. 18 St.. Maria n. Halifax. Themisto, 18 v. Baltimore te Delfzijl. Tibia, 18 v. Gibraltar naar Tripolis. Tjiluwah, 18 Savona n. Genua. Tomini, 19 Belawan verwacht. Tiba, 19 van Antwerpen te R'dam. Trompenberg, 17 v. New Orleans n. R'dam. Talisse, 17 v. Amsterdam n. Indonesië. Uni, 13 te New Orleans. Utrecht, 16 180 m. N. Wake eil. Veendam, 21 1 u. rede Southampton verwacht. Venus, 18 v. Bremen te Amsterdam. Winsum, pass. 16 Gibraltar. Waal, 14 v. Mobile te New Orleans. Waterland, 16 120 m. O. Natal. Weltevreden, 19 v. Rangoon te Belawan. Wieldrecht, 17 van Balboa. Winterswijk, 19 van R'dam te Oran verwacht. Waterman, pass. 19 2 u. Algiers. Woensdrecht, 18 v. Pta Cardon te R'dam. Westland, 18 v. Buenos Aires te Amsterdam. Willemstad, 19 te Dover. Zijpenberg, 17 te Vlaardingen v. Casablanca. Zaan, 17 te Gefle. Zonnewijk, 17 v. Galveston te R'dam. Zuiderkruis, pass. 18 Wight n. Las Palmas. RECTIFICATIE. Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje. CORNELIS J. van Hardeveld N. M. E. van Hardeveld- Filippo Jeanny Frans Haarlem, 15 November 1951. Pijnboomstraat 26. Tijdelijk Diaconessen hu is. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droef heid onze lieve zoon, broeder en behuwdbroe- der COR ENGEL in de leeftijd van 20 jaar. B. Engel C. Engel-Klerk B. J. Engel A. Engel-Sluiter William Haarlem, 17 Nov. 1951. Hertzogstraat 22. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 21 November a.s. te 2 uur op de Noorderbe graafplaats. RECTIFICATIE. GEVESTIGD: Arts. Kleverparkweg 52, tel. 20289 Spreekuur: fonds. dgls. van 8—9 uur. Part.: dgls. 1314 uur, behalve Zaterdags. Chirurg. PRAKTIJK HERVAT Morgen: Rolpens Appelmoes. Bij vonnis van de Arrondis- sements-ReChtbank te Haar lem d.d. 13 November 1951 is in staat van faillissement verklaard C. W. J. Jansen, handelende onder de naam Technische Handelsonderne ming A. A. G., wonende te Heemstede, van Slingelandt- laan 17. zulks met benoeming van Mr. N. Smits tot Rech- ter-Commissaris en Mr. J. van VI iet, Heemsteedse Dreef 183, te Heemstede, tot cu rator. De Curator, Mr. J. v. Vliet. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden. Op 16 November 1951 overleed in de ouderdom van 80 jaar onze lieve moeder HENDRINA PAULINA PETRONELLA WILS weduwe van Cornelis van der Werff Middelburg: W. A. v. d. Werff A. v. d Werff- v. d. Werff Bloemendaal: L. J. v. d. Werff Bloemendaal, Kleverlaan 55. Verzoeke geen bezoek en geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 20 Nov. a.s. te 13.30 op de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden bij het overlijden van onze lieve moeder en oma MAATJE VAN DALEN- OKKERSE Kinderen en kleinkinderen Haarlem, November 1951, SchoterVeenstraat 25. Arts GEEN PRAKTIJK tot Maandag 26 Nov. Waarn. de Heemst, doktoren Electr. Treinen „Marklin" H.O. „Trix" H.O. „Marklin" m. veer Alle soorten rails los verkrijgbaar. Opwindbare Treinstellen alsmede Stations en verdere toebehoren. „Hornby" Treinenmateriaal Bruggen - Seinpalen - Tunnels - Wissels. Voorradig „Huisjes", „Molens" enz. fabr. Taller in de natuurlijke verhoudingen. Zie etalages. Grote Houtstraat Haarlem 99 Bent u van plan uw huis genoten te verrassen met een nieuwe Pick-up? Komt dan het nieuwste op dit gebied eens horen! Prachtig repertoire op on breekbare en onverslijt- bare geluidsbanden, met een speelduur van 24, 30, 48 en 60 minuten. Enu kunt er óók uw gewone en langspeelpla ten op spelen! Komt eens een demon stratie bijwonen in de moderne gramofoon af de ling van 8 1 MUZIEKIHSTRUHEHTEN OUDE GROENMARKT 28 NED. VER. V. SPIRITISTEN „HARMONIA", Afd. Haarlem Secr.: Gr. Houtstr. 163 II, Tel. 17728 Woensdag 21 Nov., 8 uur n.m. in Geb. „Cultura", Jansstraat 83, Zaal 7. Psycho metrische en helderziende experimenten door Mevr. C. STAMFILMER, A'dam. - Introductie aan de zaal. Bij aankoop van een nieuwe stop levert uw oude nog 3 centen op! Ged. Oude Gracht 11 tegenover Postkantoor Haarlem De prijzen zijn nu op zijn laagst. Wij maken voor het najaar de scherpste prijzen in een geheel nieuwe collectie die beneden de marktprijzen liggen. Moquette 12.50, 15— Wollen Epingle 25.- p.m. Gobelin 6.95 p.m. Gobelin Damast ƒ18.- p.m. Vochtechte Velours 30.— p.m. Autobekleding speciaal 10.—, ƒ12.50 Voor Clubs en Bankstellen: Epingle met Moquettepatronen 30—, 24—, 19— Alle materiaal voor de vering. Keus en nog eens keus in Haarlems speciaalzaak. Alle stoffen worden per meter uit voorraad verkocht of gestoffeerd in onze speciale stoffeerderij. Vrijblijvend aan huis te ontbieden met Haarlems grootste sortering Meubelstof. Tel. 24325 tot 18 uur Gjjsbr. v. Aemstelstraat 116 (b.d. Vergierdeweg) Buslijn 1 en 5, Haarlem-Noord. Wij leveren ook aan collega's. Doet Uw voordeel I vervaardigd en gepresenteerd in door mannequins van de bekende Engelse B EEH IV E-breiwolfabrieken de Kroonzaal van Café-Restaurant Brinkmann, Grote Markt, Haarlem, te houden uitsluitend op Woensdag 21 November a.s„ des namiddags 2.30 en des avonds 8.00 uur. Wegens beperkte plaatsruimte en om teleurstelling te voorkomen raden wij U aan spoedig Uw tafel te reserveren aan onze zaak of portier Brinkmann. TEMPELIERSSTRAAT 68 TELEFOON 21164 Word niet kwaad als het wasgoed van l'w buren witter is dan van U Neem ook de wasserij waar zij haar was laat wassen, dat is „KLEVERPARK' met 3 dagen thuis Haarlem: Santpoorterstr. 41-49 Telefoon 10131.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3