Pleidooien voor revisie van de zuiveringsbesluiten PALM BEACH KLUMPERS 59.50 Slechts één onbetekenende diefstal bij Menten MORRIS"^ Een goede tip? Geef met St. Nicolaas iets superieurs PEEK CLOPPENBURG Voor de Winter Uw „bed" in orde Binnenlandse Zaken in de Tweede Kamer Minister zal opening van dossiers overwegen De radio geeft Zaterdag 5 95 Geen aanleiding tot vervolging H. de Graaff PANDA'S TOCHT NAAR ILLIRANIA DECEMBER AANBIEDING TWEEDJASSEN BARTELJORISSTRAAT 7 EEN WELKOM EN NUTTIG GESCHENK Vrouwen willen alsnog bloemen leggen op Hannie Schaft'» graf Herkapitalisatie bij Ford Beter.... en stukken qoedköfter! Minister van Justitie: Maakloon Haarlems Matrassenhuis Nieuwe emigratie organisatie een feit K L E D I N C H U I S SINT NICOLAAS VRIJDAG 30 NOVEMBER 1951 (Van onze parlementaire redacteur) Het in het algemeen droge debat over de begroting van Binnenlandse Zaken kreeg tenslotte nog iets levendigs door een strijd over de Rechtsstaat. Dit in verband met hen, die eervol ontslag hebben gekre gen omdat zij, zonder dat dit als gevolg van een zuiveringsprocedure was gebeurd, wegens hun houding in de bezettingstijd toch niet geschikt werden geacht om ver der hun ambt te behouden. De minister bleef volhouden het een onmogelijkheid te achten hier alsnog een beroeps-recht in te voeren, want daarmee zou het hek van de dam zijn: de gehele zuivering zou dan op nieuw aan het rollen komen. Dit kan de regering niet voor haar verantwoording nemen. Onjuist was de stelling van de heer Ritmeester V.V.D.dat de Rechts staat hiermee helemaal verdwenen is. Overigens, wanneer er nieuwigheden zijn, dus kwesties, die bij de behandeling niet aan de orde zijn geweest, kan een zaak op nieuw in behandeling worden genomen. Men moet echter bij pogingen daartoe niet met „advocaterij" werken, merkte de mi nister op. Hiertegen kwam de heer Rit meester (V.V.D.) met vuur op. Doordat de mensen niet eens de dossiers kunnen in zien een punt waarover ook de heer D e Haas (K.V.P.) kritiek liet horen, zelfs met een motie dreigend wordt het hun zo moeilijk gemaakt dat zij zich wel ge dwongen zien alles aan te grijpen ten ein de aan te tonen dat er een nieuwigheid is. Mr. Beernink (C.H.U.) behoorde mede tot degenen, die eigenlijk alsnog een revi- sierecht wensten; hij vroeg wat de Rege ring zou doen als de Kamer zich eventueel met behulp van een motie voor dat „rechts middel" zou uitspreken. Minister Teulings antwoordde dat naar zijn oordeel het kabinet niet kan besluiten op het in dezen ingenomen standpunt terug te komen. Hij wilde wel toegeven, dat er in het algemeen bij de zuivering onrecht vaardige dingen zijn gebeurd, zodat het rechtsgevoel er toe zou moeten leiden tevens voor de hele groep van gezuiverden een recht van revisie te geven. Doch het zou naar de minister zeide wel uitermate be zwaarlijk zijn om daartoe thans, 6 jaar na de destijds gevallen beslissingen, nog over te gaan. Mensen, die inmiddels gestorven en vertrokken zijn, zijn reeds van zulk een rechtsherstel uitgesloten. In een deel van de gevallen zou men nog wèl, in een ander deel geen getuigen meer naar voren kun nen brengen, zodat er dan tussen de ver schillende gevallen bij de rechtsbedeling onbillijke verschillen zouden ontstaan. Concessie Na eerst al verklaard te hebben opnieuw aan zijn ambtgenoten te zullen verzoeken om, als er bepaalde „nieuwigheden" zijn, de gelegenheid voor revisie te openen, kwam de minister tot de concessie zeer ernstig te zullen overwegen of tot opening van de dossiers kan borden overgegaan, ook al is indertijd aan de getuigen ver zekerd, dat het niet zou gebeuren. Dit is wel een bezwaar, maar in de ogen van mr. Teulings van bepaald geringere aard dan invoering van een revisierecht; hij toonde zich dus bereid over dit bezwaar heen te stappen. Door deze toezegging bleek de Kamer voldoende bevredigd te zijn, om van moties af te zien. Een reeds in gereed heid gebrachte motie-D e H a a s bleef dus achterwege, zodat minister Teulings met zijn waarlijk niet heel ver gaande conces sie de storm had weten te bedwingen. Vervolgens zette de bewindsman in zijn beantwoording van een hele reeks spre kers onder meer uiteen dat van nature bij HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gebed. 7.30 Zenderslui- ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Platen. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Koor en orgel. 10.40 Platen. 11.00 Voor zieken. 11.45 Platen. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Platen. 12.50 Boekbespre king. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek, 14.00 Theo Casion in misdaad en antiek,' hoorspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Promenade orkest. 15.00 Kroniek van letteren en kuns ten. 15.48 Bariton en piano. 16.05 Piano en orgel. 16.20 Voor de jeugd. 16.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse defensie. 19.00 Filmprogramma. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Platen. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steek eens op, heren!. 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zon dag in. 23.00 Nieuws. 23.22—24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Zender sluiting. 9.00 Nieuws. 9.12 Platen. 9.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in continubedrijven. 11.30 Altviool en piano. 12.00 Metropole-orkest en solisten. 12,30 Weerbericht. 12.33 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kleine zonden, hoorspel. 13.30 Accordeonorkest en solist. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Nederlandse liederen. 14.50 Boek bespreking. 15.05 Orgel en zang. 15.30 Van de wieg tot het graf, causerie. 15.45 Platen. 16.15 Sport. 16.35 Concertgebouworkest. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.20 Lichte muziek. 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke staalkaart, 19.30 Passepartout, causerie. 19.40 Het Oude Teestament in deze tijd, causerie. 19.55 Deze week, causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Tiroolse muziek. 20.45 Ik heb een huis voor u!, muzikale comedie. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Geva rieerde muziek. 22.30 Onder de pannen, hoor spel. 22.50 Platen. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. 23.40—24.00 Orgel. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.34 Or kest. 12.55 Platen. 13.00 Nieuws, 13.15 Vlaam se liederen. 13.30 Platen 14.00 Kamerorkest. 14.45 Platen. 15.15 Orkest. 15.45 Platen. 16.00 Universitaire kroniek. 16.30 Platen. 16.45 Accordeon. 17.00 Nieuws. 17.10 Accordeon. 17.25 Platen. 17.30 Orgel. 18.30 Voor soldaten, 19.00 Nieuws. 19.30 Platen. 19.50 Voordracht. 20.00 Amusementsmuziek. 20.30 Verzoekpro gramma. 21.00 Actualiteiten. 21.15 Verzoek programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevèrieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Verzoekpro gramma, 23.50—24.00 Platen. ADVERTENTIE |ST. NICOLAAS-GESCHENKEN 1 de personeelsaangelegenheden, de gang van zaken wel enigszins traag moet zijn. Inge wikkeldheid van de stof, de onontbeerlijke „procedure"-regelingen en het feit dat nu eenmaal alle departementen er bij te pas plegen te komen noemde hij hier als enige factoren die het langzame tempo mede veroorzaken. Zes jaar heeft het geduurd eer het geor ganiseerd overleg eindelijk tot herleving kwam, zo had de heer VanSleen (P. v. d. A.) geklaagd -Zelf had de minister des tijds ook nog tot deze lange duur bijge dragen. Maar daar had hij helemaal geen spijt van, want nu was er door gemeen schappelijk overleg een bevredigende re geling uit de bus gekomen. Overigens had tussentijds de salariscommissie ad hoe zeer nuttig gewerkt en mede aan haar was het nu bereikte goede compromis te danken. Wie met de heer Stapelkamp (A.R.) mocht menen dat het vragen van advies over het classificatie-rapport van de com- missie-Kruyt aan de Sociaal-Economische Raad gebeurt om maar tijd te winnen, heeft het volkomen mis. Die commissie heeft alleen de wetenschappelijke kant van het probleem te bestuderen gehad en nu komen er hierbij ter dege ook wel kwesties van praktisch beleid aan de orde. Daarom bestond er alle aanleiding voor de regering, juist met het oog daarop, nu ook nog eens haar licht op te steken bij een orgaan als de Sociaal-Economische Raad. De gehuwde ambtenares Het werk van de commissie, die een onderzoek heeft ingesteld met betrekking tot het vraagstuk van de gehuwde ambte nares bevindt zich in het laatste stadium; een lijvig, zeer uitvoerig gedocumenteerd verslag heeft zij gereed. Het is te hopen, dat men nu weldra tot een zo algemeen mogelijk bevredigende oplossing van het probleem zal kunnen komen. Salarissen hogere ambtenaren Wat de salarissen van de hogere ambte- ADVERTENT1E SPECIAALHUIS VOOR KOUSEN EN LINGERIES NYLON „Dupon t" first moderne kleuren. MET ZWARTE KOUSEN quality, 30 denie NAAD 4>95 WANDELNYLON KRISTAL met zwarte naad, 95 51 gauge, 15 denier w« Alle kousen by aankoop van 2 paar belangrijk goedkoper. Grote sortering onderjurken, 2 dig. garnituren, nacht hemden, pyama's, peignoirs. Luxe verpakking gratis. Geopend vanaf Vrijdag 30 Nov. t/m Dinsdag 4 De cember van 9 tot 9 uur. ADVERTENTIE CHIEF WHIP naren betreft, ging de bewindsman onder meer in tegen de bewering van de heer Wel ter (K.N.P.), dat de nivellering een gevolg zou zijn van de bezoldigingspolitiek. De minister, die er op wees, dat men dit toch ook moet toeschrijven aan de belas- tingtechniek, roerde in het bijzonder nog even de kwestie van de toelagen aan. Het is nu eenmaal een moeilijke zaak geworden juist door wat de Kamer in dat opzicht wel en niet wenst. Het probleem van de topsalarissen is nog steeds niet opgelost. De regering beschouwt het als een zeer nijpend vraagstuk. „Het is te vrezen dat wij in dezen door schade en schande wijs zullen moeten worden. Hoe eerder de wijs heid zal intreden, hoe geringer de schade zal zijn", zo gal de minister de Kamer on omwonden te kennen. In het begin van de vergadering was ge stemd over een tweetal moties, die nog waren blijven liggen van het debat over Verkeer en Waterstaat. De motie-S c h i 11- h u i s inzake ordening t.a.v. de Rijnvaart- bedrijven ging er met 539 door; de com munisten bleven weg en de anti-revolution- nairen en Staatkundig Gereformeerden stemden tegen. Vervolgens zag de heer Van den Heuvel (K.V.P.) zijn motie tot bevorde ring van vrijwillige samenwerking tussen de ondernemingen op het gebied van het autovervoer personen, waarmee tevens wijziging van de desbetreffende richtlijnen gepaard zou moeten gaan met 4423 stemmen aangenomen; de P. v. d. A. en de communisten vormden de oppositie. Het vragenuur leverde een ontmoeting op tussen mevrouw Fortanie r-d e W i t (V.V.D.) en Staatssecretaris Cals die ten slotte kenbaar maakte, eventueel bereid te zijn een vrouw in de Televisie-raad op te nemen. In het Haarlemse Concertgebouw is gisteravond een bijeenkomst gehouden die was georganiseerd door het Hannie Schaft- herdenkingscomité en die was bedoeld om een protest te laten horen tegen de politie maatregelen die op Zondag 25 November werden genomen, teneinde de Hannie Schaft-herdenking te verhinderen. Tijdens deze bijeenkomst werd voorgesteld om hedenmiddag om twee uur van de Zijlbrug te Haarlem af, naar de ere-begraafplaats in Bloemendaal te trekken, om daar alsnog bloemen te gaan leggen op het graf van Hannie Schaft. De oproep werd voorname lijk gericht tot de vrouwen. De tatejke aanwezigen gaven op luidruchtige wijze blijk van hun instemming met dit voorstel. Een collecte voor bloemen bracht ruim f 135 op. De heer G. Wagenaar, lid van het her denkingscomité en voorzitter van de C.P.N., leverde in een uitvoerige rede felle critiek op de houding die autoriteiten en politie afgelopen Zondag hebben aangenomen. Hij riep de vergadering op het aftreden te eisen van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland en de burge meesters van Haarlem en Bloemendaal „voordat het te laat was". Hij spoorde de aanwezigen voorts aan om de strijd van Hannie Schaft, „voor vrijheid en nationale onafhankelijkheid", voort te zetten, nu het fascisme in Nederland, volgens hem, weer overal naar voren komt. De heer Wage naar schetste de achtergrond van het ver bod der herdenking en kwam daarbij tot de conclusie dat de Nederlandse regering was geweken voor de mening van de heer Adenauer, die het met de voorgenomen herdenking niet eens zou zijn geweest. De vergadering nam tenslotte een motie aan, waarin met „felle verontwaardiging tegen de genomen politiemaatregelen wordt geprotesteerd". In de gisteren gehouden vergadering van de raad van beheer der N.V. Neder landse Ford Automobielfabriek te Am sterdam werd besloten aan de binnenkort te houden buitengewone algemene verga dering van aandeelhouders voor te stellen over te gaan tot verhoging van het ge plaatste en volgestorte aandelenkapitaal van f 6.000.000 tot f 9.000.000, door uitrei king aan aandeelhouders van 1 nieuw aandeel, delende in de winst aanvangende met het boekjaar 1951, op iedere twee oude aandelen, onder gelijktijdige uitkering van 12 H pet. in contanten, ter dekking van de eventueel daarop vallende belasting, be doeld in de wet op de herkapitalisatie 1951. ADVERTENTIE Komt U eens bij P a C de 2002 prachtige èn prac- - tische Sint Nicolaas-ge- i schenken vrij bezichtigen. Dan weetU, wat U „hem" geven zult! Of koop de P a C-waardebon, waar op de gelukkige na Sinter klaas zélf kan komen uitzoeken! „O, kom er eens kijken!" het verplicht U tot nietsl AMSTERDAM DEN HAAG - ROTTERDAM GRONINGEN LEEUWARDEN UTRECHT - HAARLEM LEIDEN ARNHEM NIJMEGEN - EINDHOVEN 5====== Vanaf heden tlm 4 December tul 7 UUT 9 UUUlIUo gEUUtlUl De instructie van de rcchter-commissa- ris in de zaak-Men ten, wat betreft ge pleegde diefstallen en verduisteringen ten nadele van de heer Menten, is geëindigd, zo zegt de minister van Justitie in de Me morie van Antwoord aan de Tweede Ka mer over de begroting van Justitie. Deze instructie heeft, afgezien van een enkele onbetekenende diefstal, geen voldoende aanwijzingen voor schuld van bepaalde verdachten opgeleverd, zodat van verdere vervolging moet worden afgezien. ADVERTENTIE Gratis prijsopgaaf aan huis I I Voor alle voorkomende reparaties. Bijvullen en vernieuwen In één dag retour. 12.50 15.- Gr. Houtstraat 103 Haarlem. Telefoon 11485 50. Panda was verlangend om de olie raffinaderij te verlaten en om zijn tocht naar het paleis van de Sheik te vervolgen, en hij was dan ook erg kwaad dat hij geen benzine voor zijn auto kon krijgen. „Wat is dat nu voor onzin?", riep hij uit. „Jullie stikken hier in de benzine!" „Onvergelij kelijk is de kristalheldere waarheid die van uw lippen druipt, o leerzame effendü", riep de hoofdman. „Helaas: onze wetten verbieden ons om twintig liter af te tap pen voor een verachtelijke Westerling, maar er zou blijdschap heersen in onze harten wanneer wij al die olie kwijt waren voordat wij er in stikken!" Nu terwijl Panda daar dus Oosterse politiek bestu deerde, was de stiekeme Graaf Isen Grim buiten bezig om tvat blijdschap In de har ten van de llliraniërs te brengen. Hij had namelijk een slang ontdekt, die recht streeks uit de raffinaderij kwam, en zon der aarzelen begon hij benzine te stelen. „Even die auto vullen ha!", mompelde hij grimmig in zichzelf. „Haha! En dan er vandoor met de medaille en de dia mant!" Maar toen hij de kraan van de slang open draaide wachtte hem een ver rassing; er stond namelijk zóveel spanning op die slang, dat er een enorme straal benzine uitspoot. Er was geen sprake van dat hij die straal zou kunnen richten, en hij werd dan ook door de kracht ver weg gesmeten. „Help!", riep hij verschrikt. „Dit moet van die moderne benzine zijn, met een bijzondere kracht! HELP!" Het was voor hém beter geweest als hij zijn mond maar had gehouden. De minister deelt verder mee, dat in de Velser-affaire het instellen van een ge rechtelijk vooronderzoek door hem bevor derd is. Dit onderzoek is, naar zich ge makkelijk laat begrijpen, zo zegt c\e mi nister, nog niet voltooid. Het gerechtelijk vooronderzoek in de zaak-Schallenberg is gesloten. Dit voor onderzoek waarbij de rechter-commissaris de journalisten, die over deze zaak artike len hebben doen verschijnen, alsmede hun zegslieden zo ruim mogelijk in de gelegen heid gesteld hun gegevens aan de justitie over te leggen, heeft niet kunnen leiden tot concrete aanwijzingen, dat in deze zaak een misdrijf is gepleegd. De minister deelt voorts mede, dat de clandestiene speelgelegenheden een voort durende waakzaamheid van politie en justi tie vergen. Hij is van mening, dat de hui dige wetgeving voldoende ruimte tot be strijding van dit kwaad biedt. Mocht het tegendeel blijken, dan zal de minister niet nalaten nieuwe wettelijke voorzieningen in overweging te nemen. De minister verklaart zich voorts gaarne bereid om in overleg met zijn daarbij be trokken ambtgenoten, te bevorderen, dat de leemten, welke de thans geldende voor schriften op de diex-enbescherming verto nen, worden gevuld. Hij zal daarbij met de adviezen van dierenbeschermingsorgani saties rekening houden. Het tot stand ko men van een algemene dierenwet achtte hij voorshands nog niet noodzakelijk. BRUSSEL. (Belga). Donderdag heeft de emigratieconferentie te Brussel de alge mene bespreking van het Amerikaanse ontwerp beëindigd. Aan het einde van de bijeenkomst bracht voorzitter Leemans in herinnering, dat het ontwerp tot oprich ting van een intergouvernementele orga nisatie, belast met het organiseren van de emigratie, in beginsel was goedgekeurd. Het blijkt, dat de afgevaardigden het er over eens zijn dat een dergelijke orga nisatie, die weliswaar tijdelijk zal moeten zijn, soepel, doelmatig en economisch dient te werken. Over het vervoer zei Leemans, dat de meeste gedelegeerden wensen, dat de op te richten vloot van de organisatie slechts tot de aanvullende mogelijkheden gere kend mag worden. Hierop zou pas als alle nationale middelen zijn aangewend, een beroep mogen worden gedaan. De Amerikaanse afgevaardigde, Warren, zei, dat twaalf landen reeds hebben te kennen gegeven, dat zij tot de nieuwe or ganisatie zullen toetreden. In de loop van de namiddag heeft de voltallige vergadering de administratieve begroting besproken. Begrafenis Piet Kohier De begrafenis vamde Dinsdagnacht over leden acteur Pieit Kohier zal geschieden op Zaterdag 1 December des middags om twee uur op de begraafplaats Zorgvlied te Am sterdam. Zaterdagmorgen zal het stoffelijk over schot in theater Carré worden opgebaard. Jarige. Vandaag viert Winston Churchill zijn 77ste verjaardag. De enige feeste lijkheid zal een klein intiem diner in zijn ambtswoning zijn. Bommen. De West-Duitse politie stelt een onderzoek in naar twee bomontploffin. gen, welke zich gisteren in West-Duit^ land hebben voorgedaan. De hoofd! redacteur van het te Bremen verschij. nende blad „Naohrichten" kwam om hei leven door een bom, die zidh in een aan hem geadresseerd pakket bevond. Voorts deed zich een ontploffing voor in het postkantoor te Eystrup bij Hannover, tengevolge waarvan één persoon weid gedood en zes personen ernstig werden gewond. Bommenwerper. In Washington is bekend gemaakt, dat dè Amerikaanse lucht, macht een nieuwe,zware lange-afstands. bommenwerper met straalaandrijving de Boeing B-52, gereed heeft voor proef! vluchten. Woensdagavond is de machine voor het eerst buiten de hangar ge bracht. De minister voor de luchtmacht, Finletter, heeft verklaard, dat alles in het werk zal worden gesteld om bijzon, derheden van het vliegtuig geheim te houden. Vliegende driehoek. Er zijn thans enige bijzonderheden bekendgemaakt over het Britse vliegtuig „de vliegende driehoek", Het Britse ministerie van Luchtvaart meldt, dat de nieuwe machine, Gloster GA-5,een lange-afstands dag- en nacht, jager is, uitgerust met radar. De snel heid, actie-radius en bewapening van de machine worden nog geheim gehou. den. Verzet. In kringen van Tsjechoslowaakse vluchtelingen te Parijs verluidt, dat de gearresteerde Tsjechoslowaakse vice, premier, Rudolf Slansky, een van de Oost-Europese politici was, die overeen, gekomen waren Russisohe hegemonie tegen te gaan en met Tito na diens afval contact te houden. In deze kringen legt men verband tussen de arrestdxie van Slansky en de voormalige secretaris- generaal van de Poolse communistische partij, Gomoelka, en de voormalige pre. sident van de Poolse republiek, Osoeb. ka-Morawski.De beide laatsten bevinden zich op het ogenblik in de gevangenis, In Praag en Warschau zijn andere ar. restaties aanstaande, aldus deze krin gen. Erkenning. Spanje heeft Koning Faroek erkend als „koning van Egypte en de Soedan". Donderdag heeft de Spaanse ambassadeur in Caïro de Egyptische mi. nister van Buitenlandse Zaken hiervan per nota in kennis gesteld. Vrij. Aartsbisschop S'tepinac zal vóór het eind van December vrijgelaten worden en toestemming krijgen om in Joegosla. vië te blijven, aldus is Donderdag van gezaghebbende zijde in Belgrado ver. nomen. Waarnemers veronderstellen, dat maarschalk Tito er derhalve niet langer op staat, dat de aartsbisschop het land zal verlaten als voorwaarde voor zijn vrijlating, zoals hij dit zes maanden geleden aan het Vaticaan heeft voorge steld. Hulp. De Noorse Tweede Kamer, het Stor. ting, heeft met algemene stemmen be- sloten honderdduizend kronen (ruim vijftigduizend gulden) ter beschikking te stellen van de slachtoffers der over stromingen in Italië. Ook zal de Kamer een oproep tot het volk richten, waarin aan iedere Noor gevraagd wordt rijn bijdrage voor de hulp in Italië te geren, In een Noors bedrijf besloten de artei< ders drie Zaterdagen achter elkaar let uur over te werken ten bate van d« slachtoffers. Niets extra. Met 301 tegen 264 stemmen heeft het Britse parlement het besluit van het kabinet om met Kerstmis geen extra levensmiddelenrantsoenen be« schikbaar te stellen, goedgekeurd. Voof de door de Labour-oppositie uitgelokte - stemming plaats had, had de minister van Voedselvoorziening verklaard, dat de Britse voedselpositie extra-rantsoei nen niet toeliet. Tegenspraak. Volgens radio-Moskou heeft het Sovjet-Russische ministerie van Buitenlandse Zaken de Amerikaanse be. schuldiging, dat de sedert 6 November vermiste bommenwerper van de Ameri kaanse marine is neergeschoten, tegen gesproken. De verklaring bevestigt, dat een vliegtuig door Russische jagers was opgevangen, toen „het Sovjet-Russisch grondgebied schond". Het. bij Amerika ingediende protest, dat de machine te ruggevlogen was na het vuur te hebben geopend op de jagers, die terug vuurden, werd herhaald, aldus radio-Moskou. Explosie. In de Zuid-Koreaanse havenstad Poesan is vanochtend een munitie fabriek in de lucht gevlogen, zo meldt het geallieerde hoofdkwartier te Tokio, Van persoonlijke ongelukken wordt geen melding gemaakt. Wel is gezegd, dat er geen Amerikanen bij zijn veron gelukt. ADVERTENTIE Rijksstraatweg 39 H A A R L E M - N. (doordraagjassen) de ideale winterdracht Alle maten, mo derne dessins.. geschenken voor Heren en Jongens, o.a. overhemden, dassen, shawls, bretels en riemen. Recht tegenover bushalte 1, 5, 6 en 7 TWEEKAMP MUHRINGIR VAN STEE; NIS. Te Den Haag werd de eerste partij van_ de tweekamp schaken tussen Muhrinj en ir. yan Steenis gespeeld. Deze partij, waarin ir. Van Steenis met wit speelde, werd na 40 zetten afgebroken;

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 2