De huurders moeten op tijd betalen Zon JfiooCeri Taxi? 18000 Hotel Royal -Clowntje Riek Predikbeurten Bar Chez Madame BENELUX Mercedes - Benz Super Service Garage van Wijk "Wi'-k .s Martin Zagwijn (cello) solist bij de H.O.V. ERRES producten 1r^\ z? iïneke» Anders dreigt een uitzetting, ook als het een gemeente-woning is Begrafenis Th. Koot HERENKAPPER Leerlingen van HBS a ver zorgden St. Nicolaasfeest Jan Wiegman sprak over kunst en kunsthandel Haringuitvoer in het derde kwartaal 1951 Roomboterletters en Roomboterletters Voor de kinderen Kerkconcert met orgel, violoncel en bariton heeP pstewnans Sr h&iznmocte2aJcer? Puzzlerit der motorclub ZATERDAG 1 DECEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het pad van menig huiseigenaar gaat niet over rozen. Hij heeft veel zorgen. In het bijzonder in de laatste jaren, nu er op de exploitatie iniet veel wordt overgehou den. Er is evenwel één omstandigheid die in het voordeel van de eigenaar is verbe terd. Zijn huizen staan (als ze althans nog enigszins bewoonbaar zijn) nooit ledig. Met veel verlies door huurschuld behoeft hij dus geen rekening te houden. De huur ders weten dat huurschuld voor de kanton rechter een argument is om de huurovereen komst te doen eindigen, waardoor uitzet ting mogelijk wordt. Er staan in dat geval tientallen gegadigden klaar om het huis te huren, die plechtig beloven steeds op tijd te zullen betalen. De gemeente Haarlem is ook huiseige naar. Neg wel van meer dan zesduizend huizen. Wij bedoelen zowel de huizen die bij de Woningbouwverenigingen in admi nistratie zijn als die de Woningdienst zelf exploiteert. Nu is het eigenaardige dat de gemeente wel met slechte betalers te kam pen heeft. Gelukkig is dat slechts een klein percentage van het grote aantal huurders, maar de huurschuld is in de loop der jaren toch tot tienduizenden guldens opgelopen. Onder de huurschuld wordt ook gerekend het geld dat de bewoners moesten betalen voor de schade die de gemeente in de oor logsjaren geleden heeft, omdat er toen huurders waren die hun schuurtje afbraken of de planken uit de kasten haaiden, om de kachel brandende te houden. Om het de mensen gemakkelijk te maken zijn ze, toen de schuurtjes na de oorlog herbouwd zijn en de kasten weer planken kregen, in de gelegenheid gesteld die „sloopschade" af te betalen. Maar nog niet allen hebben aan die verplichting voldaan. Blijkbaar zijn er zo vertelde ons wet houder Happé mensen die denken: „ik zit in een gemeentewoning en de gemeente zet mij er toch niet uit". Maar die rede nering gaat niet op, want als wij geen ge regelde betaling eisten, zou het hek van de dam zijn en het aantal wanbetalers nog toenemen. Bovendien zou zo'n slappe hou ding onbillijk zijn tegenover andere Haar lemmers die snakken naar een huis en die daarvoor de huur graag op tijd betalen willen. Bovendien onbillijk tegenover de bewoners die, dikwijls ook met moeite, hun huur op tijd betalen. Enige maanden geleden hebben B. en W. aan de besturen van Woningbouwverenigin gen een opgaaf gevraagd van de gevallen van huurschuld onder de verzekering dat in gevallen van onwil streng zou worden opgetreden. In enkele gevallen is het zo vertelde de wethouder verder tot een uitzetting gekomen B. en W. betreuren zo'n gang van zaken ook maar het ge meentebelang eist nu eenmaal dat de stren gen stijf gehouden worden. Het college be kijkt elk geval op zich zelf, want er zit het streven voor om in gevallen van onmacht zo soepel mogelijk te zijn. Veelal gaat het om een belangrijke achterstand. Er is evenwel onlangs een geval geweest waai er slechts een achterstand van één maand was. Maar die achterstand was ook al jaren oud en de huurder vertikte het om daarop af te betalen. Het gevolg was een vonnis tot ontruiming. Maar toen bleek dat de huurder tenslotte „eieren voor zijn geld heeft willen kiezen", want hij had een zaakwaarnemer opgedragen hem te verde digen voor de kantonrechter en hem levens het geld gegeven om de huurschuld ineens te voldoen. De werkgever van de man had het geld voorgeschoten. Doch nu wil het ongeluk dat die zaakwaarnemer zijn be lofte niet is nagekomen. Hij liet voor de kantonrechter verstek gaan en stak de hem gegeven 50 om de huurschuld te betalen in eigen zak. Nu zit die „zaakwaarnemer" in het Huis van Bewaring voor deze en andere knoeierijen. De huurder is daarmee niet geholpen, want hij zit met het uitzet- tinigsvonnis. Ik heb evenwel, aldus de heer Happé, nu gebleken was dat de man in zekere zin het slachtoffer geworden is van de omstandigheden, met het bestuur dei- Woningbouwvereniging overlegd om de uitzetting op te schorten. Er wordt nu ge tracht nog een bevredigende regeling te maken. Dikwijls is er onwil of onverstand in het spel. Sommigen gebruiken de huur als een sluitstuk op hun huishoudbudget en dat moet natuurlijk spaak lopen. Vooral als men doet zoals een bewoner deed, die een duur radiotoestel kocht waarop hij 10 gulden in de maand moest afbetalen. Als het de week der afbetaling was, betaalde hij geen huur. De mensen denken: de gemeente zet mij toch niet uit- een huis, want dan moet „Huisvesting" ook voor een ander onder dak zorgen. Het is wel zo, dat op den duur de mensen, die bij rechterlijk vonnis uit een gemeentewoning worden gezet wegens huurschuld, door „Huisvesting" weer aan ADVERTENTIE Wederom geopend Stationsplein 24 Dezer dagen overleed plotseling te Heem stede op 52-jarige leeftijd de heer Th. Koot, een bekend figuur in Nederlandse Gra fische kringen. Onder grote belangstelling is zijn stof felijk overschot op de Algemene Begraaf plaats te Heemstede teraardebesteld. Na enige jaren als assistent-accountant van het Amsterdams Accountantskantoor te Amsterdam werkzaam te zijn geweest, in welke functie hij met de grafische in dustrie kennis maakte, vestigde de heer Koot zich op 1 Juli 1933 als grafisch han delaar. Op het gebied van de grafische techniek, speciaal de reproductie techniek, verwierf hij zich een uitstekende naam. Van de grote verslagenheid over zijn plotselinge verscheiden en van zijn grote verdienste voor de Nederlandse grafische industrie, getuigden allen, die aan de groeve het woord voerden. Aan het graf dankte de oudste zoor. van de overledene voor de vele bewijzen van hartelijke belangstelling. een huis geholpen worden, maar soms is daar een termijn van maanden tussen. In die tijd moeten de mensen dan zwerven en trachten bij familie of kennissen een plek te vinden. Ditzelfde ondervindt ook de man waar voor de gemeente een huis gevorderd had. Bij de vordering had de man een kwitantie van zijn huiseigenaar overgelegd, dat hij zijn huur volledig betaald had. (Er werd voor de man een ander huis gevorderd omdat hij over meer woonruimte de beschikking moest hebben). Later bleek dat de man wel huurschuld had gehad, maar dat de huiseigenaar hem die had kwijtgescholden om van hem af te komen. Van die verzwij ging is de gemeente het slachtoffer gewor den, want toen die man in het gevorderde huis zat, betaalde hij ook geen huur. Toen moest de gemeente die huur betalen, daal de gemeente bij vordering aansprakelijk is voor de huur. Het gevolg was dat deze huurder uit het gevorderde huis werd ge- gezet. Dat is al enige maanden geleden ge beurd, maar het is nog niet gelukt een ander huis voor hem te vinden. Men moet namelijk rekening houden met het feit, dat particuliere huiseigenaars niet gauw een huis verhuren aan iemand die uit zijn vorige woning is gezet wegens huurschuld. Tenslotte moet de gemeente dan in zo'n geval wel een gemeentewoning i geven, maar die zijn er ook slechts heel weinig beschikbaar. Daarom, aldus besloot de wethouder, laten alle huurders er steeds naar stre ven op tijd hun huur te betalen, want anders dreigt uitzetting. En in het bijzon der in gevallen waarin van onwil sprake is, veel onaangenaamheden. ADVERTENTIE De nieuwste creatie van de 6 cyl. type 220, Sedan gearriveerd Dit type was de sensatie van dc tentoonstellingen te Frankfort cn tc Parijs. Vraagt ons inlichtingen OVERVEEN. Tel. Haarlem 10503 Nachtdienst apotheken Bos en Vaart-apotheek, Bos en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Apotheek v.h. Florijn, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, tele foon 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, telefoon 23821. ADVERTENTIE Marnixstraat 119 - Tel. 2S1S8 De overkapping van het Haarlemse station is voor enige weken het werkterrein van enkele arbeiders, die daar druk bezig zijn herstellingswerkzaamheden te verrichten. Zij hebben een prachtig uitzicht op Haarlem. Wegens ongesteldheid van de cellist Eduard Biele, die op het vierde H.O.V.- concert als solist zou optreden, was een beroep gedaan op de solo-cellist van het Residentie-Orkest, Martin Zagwijn, die het H.O.V.-publiek op het Concert in D van Haydn kwam vergasten. In hoeverre dit répertoirestuk van alle cellisten werkelijk van Haydn is, daarover verkeert men in het onzekere. Het vermoeden is uitgespro ken dat het een werk zou zijn van Kraft, een leerling van Haydn, die de compositie echter bijwerkte en pasklaar maakte. En Gevaert, de Brusselse Conservatorium directeur, die de begeleiding voor volledig orkest maakte en het stuk van cadenzen voorzag, heeft hiermede ook nog een be langrijk aandeel gehad in het tot stand komen van het Concert, zoals wij dat nu kennen. Hoe dan ook, het Concert in D op Haydn's naam mag er wezen. Het is dankbare mu ziek om te beluisteren. En hoewel iedere cellist u zal vertellen dat het een zeer las tig stuk is met gevaarlijke dubbelgrepen, geen enkele bekwame bespeler van de cello toch zal nalaten er zijn kracht op te be proeven. Martin Zagwijn toonde dat hij de moei lijkheden uitstekend het hoofd kan bieden, hoewel hij aanvankelijk toch geleidelijk op temperatuur moet komen. Maar eenmaal goed op dreef was zijn spel zeer zuiver en correct. Zijn grote cadens was een knap staaltje van virtuositeit en in het Adagio leefde een bezieling, die dit overigens niet bijzonder sterke deel boeiend maakte. De vlot gespeelde rondo-finale verzekerde de solist een hartelijke bijval van het publiek. Marinus Adam liet het orkest keurig be geleiden. Vooraf had hij de Symohonie in Es van Mozart gedirigeerd, die tot zijn lie velingsstukken behoort. Ik kon dit werk tot mijn spijt niet horen, daar mijn aanwezig heid ook nog elders gevraagd werd. Als derde nummer op het programma stond de symnhonische suite „Shéhérezade" van Rimsky-Korsakof, een concertant mu ziekstuk, waarin de solist van iedere in strumentale groep aan zijn trekken komt, als product van de regionale romantiek een op zichzelf staand geval. Het lijkt of de comoonist een dubbel doel heeft willen na streven: ziin gegeven muzikaal samen te vatten en tevens de musici van het orkest kansen tot het bewijzen van hun virtuosi teit te geven, waarmee zij een proef van hun bekwaamheid kunnen afleggen. Kan men tegen de eentonigheid van de muzikale ontwikkeling (in deel I is deze niet denk beeldig) enig bezwaar hebben, als orkest partituur vol verrassende klankeffecten is „Shéhérezade" een meesterwerk. Maar dan ook één dat bijzonder hoge eisen stelt: aan de dirigent om het geheel doorzichtig en in evenwicht te houden en het bovendien met fantasie te bezielen, aan het orkest om de lastige opgaven technisch te verwerke lijken. Men bereikte dat het publiek er geest driftig door gestemd werd. En dat was ^ok JOS. DE KLERK. rerkelijk verdiend. ADVERTENTIE Sint Nicolaas was gisteren op bezoek in de HBS a aan de Raaks. Zijn bedoeling was niet feest te vieren met de leerlingen van deze school, doch het was wel aan dezen te dan ken dat hij in de aula moest verschijnen. De leerlingen hadden namelijk een groot aantal geschenken verzameld en wilden hebben dat die in handen kwamen van kin deren van een lagere school. Aldus be traden tweeënveertig leerlingen van een eerste klasse van een Haarlemse school de HBS en in de loop van de middag werden zij verrast met geschenken. Aan de voorberei ding van het feest hadden velen meegewerkt en wij hoorden, dat de administratrice me juffrouw Jansen daarin een belangrijk aan deel had gehad. Nadat enkele films waren vertoond betrad Sint Nicolaas de aula. Het bleek, dat er uit sluitend zoete kinderen op de school waren. Het hoofd der school was Sint Nicolaas en zijn medewerkers dankbaar, vooral toen hij vernam, dat er behalve voor de kinderen, die aan het feest hadden deelgenomen, er nog vele geschenken waren voor de school en voor andere meisjes en jongens. Met de directeur dr. A. Dekker was een gedeelte der leerlingen bij het feest tegenwoordig. ADVERTENTIE C. C. KROUWELS Koninginneweg 6 - Tel. 14024 Verkoop en reparatie-inrichting Voor een aantal leden van hel genoot schap „Kunst zij ons doel" hield de heer Jan Wiegman gisteravond in het Waagge bouw een causerie over „Merkwaardig heden betreffende kunstenaars en kunst handel in de bloeitijd van de Haagse School". Spreker vertelde dat hij vijftig jaar geleden zijn loopbaan begon met een opleiding in de kunsthandel Buffa en Zonen te Amsterdam, een tijd waarin er vlot werd gekocht en veel omgezet. In het begin waren de werken uit de zogenaamde Romantische periode met een sterk illus tratieve inslag (Bakker Korff, Allebé, David Bles en Rochussen) nog in trek, maar al spoedig ging de belangstelling over naar de Haagse School: de Marissen, Josef Israels, Mesdag, Mauve, Blommers, De Bock en Weissenbruch. Deze richting kreeg al spoedig eenzelfde wereldreputatie als de school van Barbi zon en de kunsthandelaren uit Engeland, Canada en vooral de Verenigde Staten deden hier grote aankopen. Er werden hoge prijzen gemaakt. Omstreeks 1900 werd een werk van Mauve voor 100.000 aan het Metropolitan Museum verkocht. „De Schel penvisser" van Jacob Maris bracht 30.000 op. Een winstgevend afzetgebied was er ook voor werken van een typisch Hollands genre, voornamelijk intérieurs, van schil ders als Gorter, Apol, Pieters, Van der Tonge, die met scheepsladingen tegelijk naar overzee werden gestuurd. Zo omvang rijk was de vraag dat er vaak onvoldoende voorraad was. Maar in zo'n geval deden de Amerikaanse kunsthandelaars hun aan kopen naar aanleiding van witte doeken met een eenvoudige houtskoolschets! Gor ter had voor dit alles een vast inkomen bij Buffa van 30.000 per jaar, benevens het recht om zijn werk aan musea te verkopen. Van der Waay en Blommers waren vooral in Duitsland in trek. Voor een verrassing zorgde de latere professor Jurres met zijn riddertaferelen vol prachtige paarden. De heer Wiegman vertelde in het vol gende deel van zijn causerie einge aardige anecdotes over schilders en kunsthande laren. Zo herinnerde hij eraan hoe Weis senbruch de vlag placht uit te steken als hij iets verkocht had, om zijn zoon die als grenadier door Den Haag marcheerde, van dit heugelijke feit in kennis te stellen. Toen Buffa een tentoonstelling van zijn werk hield, werd in één maand alles ver kocht! Van Willem Maris ging een uit ar moede vervaardigd uithangbord voor een zuivelwinkel later tegen een goede prijs naar Amerika. Tegenwoordig, aldus de heer Wiegman, liggen de schilderijen opgestapeld op zol ders en in kelders. De kunstenaars krijgen het steeds moeilijker en er heerst zoveel verbrokkeling dat de regering het vertrou wen begint te verliezen. Spreker pleitte daarom voor een bevoegde deskundige op het gebied van de beeldende kunst in de volksvertegenwoordiging. Maar ondanks alles, zo meent hij, zal de ware artist dwars door ontberingen en teleurstellingen zijn weg vinden. Rembrandt werd in zijn tijd ook miskend. De kunstenaar, die het schep pend vermogen heeft verkregen om de schoonheid te vertolken, heeft de plicht alles te doen en veel te dulden. Maar kunstminnaars en kunstenaars moeten elkaar de hand reiken, de kastevorming dient op te houden, opdat er weer begun stiging naar vermogen kan plaats hebben. Slatavond bazar Gereformeerde Jeugdcentrale In de gisteren in gebouw St. Bavo gehou den slotavond van de bazar-actie der Gere formeerde Jeugdcentrale werd medegedeeld dat de van 1921 November gehouden bazar netto f 5400 heeft opgebracht. Dank werd gebracht aan allen die aan het slagen van de bazar hadden meegewerkt in het bijzonder aan de heer P. Kooijmans, voorzitter van de bazarcommissie de heer H. van Leeuwen, die de artistieke leiding had en ds. J. A. v. Arkel, voorzitter van de Jeugdcentrale. De toneelgroep van de Chr. Oratorium Vereniging voerde hierna onder regie van de heer R. Stouthamer, „Een zomerzotheid" door Dom de Gruijter, naar het gelijknamige boek van Cissy van Marxveldt, op. Een stampvolle zal genoot van de verma kelijke verwikkelingen die dit bekende blij spel biedt. Aanzienlijk hoger dan vorige jaren In het derde kwartaal van 1951 bedroeg de Nederlandse uitvoer van pekel- en steurharing volgens opgave van de Dienst der Nederlandse Haringcontrêle 9.733.013 kg. netto ter waarde van 5.419.797 gulden tegen 6.639.821 kg. ter waarde van 3.731.535 gulden in het derde kwartaal van 1950 en 5.762.506 kg. ter waarde van 3.074.984 gul den in het derde kwartaal van 1949. In het derde kwartaal van 1951 werd uitgevoerd door exporteurs gevestigd in Scheveningen 3,78 millioen kg. ter waarde van 1.971.330 gulden, in Katwijk 2.07 mil lioen kg. ter waarde van 1.039.996 gulden, in Vlaardingen 3.632.920 kg. ter waarde van 2.279.742 gulden, in IJmuiden 172.586 kg. ter waarde van 87.962 gulden en in overige plaatsen 75.827 kg. ter waarde van 40.767 gulden. ADVERTENTIE Stationsplein 6 Tel. 21750 heeft voor U gevuld met amandelspijs gevuld met gehakt i oho De activiteit, waarmee de organiste Bets Nederkoorn het kerkconcert heeft voorbe reid, dat gisteravond ten bate van de Evan gelische Broedergemeente werd gegeven, is slechts karig beloond geworden met de be langstelling van een twintigtal toehoorders. Voor de welwillend medewerkende bariton Cor Touwen en de violoncellist Onne van de Klashorst was het geringe bezoek even eens een teleurstellende ervaring. Maar zij hebben zich hierdoor niet uit het veld laten slaan. Het concert begon in een Adventsfeer met de uitvoering van het koraalvoorspel „Nun komm' der Heiden Heiland" van Andreas Kniller (omstreeks 1700 organist te Hamburg), die zich als zovele orgelcom ponisten heeft laten inspireren door de fraaie koraalmelodie tot het schrijven van een bewerking met mystieke ondertoon. De bestemming van dit koraalvoorspel is onmiskenbaar de liturgische eredienst. Ook daar buiten kan de ontvankelijke toe hoorder de diepere zin beseffen, vooral als het tot hem komt in de rustige, evenwich tige vertolking die Béts Nederkoorn er van gaf. Een andere zijde van religieuze be leving bracht het juichende „Lobe den Herrn" van Bach's tijdgenoot en vriend Johann Gottfried Walther. Hoor sololistisch aan deel in het programma besloot Bets Nederkoorn met het eenvoudige, bekoor lijke Andantino van César Franck. De bariton Cor Touwen zong aria's van Bach en Handel, de Psalmen 139 en 122 van Constantijn Huvgens en voorts liederen van Schumann en Cornelius met een mooi getimbreerde stem van opvallend expres sief karakter. Een stem, die meer voor het lied dan voor het oratorium bestemd is. Maar voor dat Cor Touwen kan voldoen aan de stellige verwachtingen, die de kwa liteit van zijn stem oproept, dient er aan de techniek, vooral aan het consequente plaatsen van tonen, gewerkt te worden. De intonaties waren nu nog niet ongerept zui ver. Scherpe aandacht voor de rhtythmiek bleek eveenens gewenst. Onne van de Klashorst kon in bet begin van de Sonate in e van Jean Barrière nog niet een bij het orgel passende klanksterkte bereiken. De schallende kerkruimte deed de violonce'-klank forser zijn dan voor het evenwicht gewenst was. In het Adagio van dezelfde Sonate was dit evenwicht reeds veel gunstiger en hiermede kwam dan een hoogtepunt dat door de vertolking van een Adagio in A van Boccherini en een Aria v. J. S. Bach, de Sarabande uit de Sonate in g van G. F. Handel geëvenaard zou wor den. Voor de snelle delen van Handels Sopate was de orgelbegeleiding met het 16- voets pedaalregister te zwaar. Een 8-voets- register zou beter hebben beantwoord aan het klankkarakter van deze barok-kamer- muziek. Overigens vielen de begeleidingen door Bets Nederkoorn, zowel van de zanger als van de violoncellist, te loven. P. ZWAANSWIJK De burgemeester had het goed gezien. De mensen gingen door met het omhakken van het bos en ze kwamen steeds dichter bij het Kaboiiterdorp Nu moesten de Kabouters maatregelen nemen, want ze konden hier niet blijven. Ze bespraken het geval eens goed en toen besloten ze het bos te verlaten vóór het te laat was en weg te trekken. Maar hoe? En waarheen? Eindelijk besloten ze een groot schip te bouwen en daarmee de beek af te varen, tot ze ergens anders een betere plek vonden om daar een nieuw Kabouterdorp te stichten. Nu kregen de Kabouters het erg druk. Allemaal staken ze de handen uit de mouwen en gingen ze aan 't werk. Eerst legden ze de kiel van de boottoen bouwden ze die verder af, maakten er een mtst op en alles, wat nodig was om een sterk schip te krijgen. Dag aan dag klonken de hamerslagen en schoten ze goed op, want ze zetten er haast achter! En zo kwam de dag, dat het schip klaar was. Toen werd er zo veel mogelijk van hun bezittingen aan boord gebracht en werd het schip te water gelaten.... ZONDAG Z DECEMBER 1951 HAARLEM. Ned. Kerv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. C. H. Brandt, Avondge bed in de Brouwerskapel. Zondag 10: Ds. W. J. van Elden, H. Doop. 3.30: Consistorie kamer, Liturgische dienst voor Doofstom men en Slechthorenden. 7: Ds. G. Lans, van Amsterdam. Jeugddienst. Organist Egbert Vos. Nieuwe Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: St.beurt. Ds. F. R. A. Henkels, van Heemstede. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 5: Dr. J. de Graaf. Ka pel Sarepta. 9.30: Br. W. Th. Verbeet. Kin- derkerk. 10.45: Ds. E. Pot. Bakenesserkerk. 9 30: Dhr. A. Boschma, Kinderkerk. Diaco- nessenhuis. 4.30: Ds. J. Bronsgeest. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dr. A. J. Rasker. Jeugd- kapel. Noord 10.30: Dhr. D. Boer. Oost 10: Dhr. R. G. Weyers. Centrum geen dienst. West 10: Dhr. D. Selling. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, Jacobstraat 6, 10.30: Ds. J. Hei- dinga. L'Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Di- manche, 2 Decembre a 10'h. 30: Service pré- sidé par Ie pasteur J. Baudraz. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong Rev. Mossman. Alle-Dag-Kerk. Woensdag geen dienst. Dinsdag 3: Broederkerk, Park laan. Rondetafel-bespreking. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. L. Trouwborst, Monster. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: J. Pere boom, Ede. Woensdag geen samenkomst. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: Ds. J. Visser, Amsterdam. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle ge lovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Mej. A. Punt van de Bijbelclub-beweging uit Am sterdam (met flanellograaf). Opwekkings samenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel. Voorhelmstr. 3. 10: Ds. D. Boeke, Em. pred. te Haarlem. 5: Evang. Jac. de Graaff, uit Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Oostcrbaan. Jeugdkerk: Peuzelaarsleeg 10.30: Ds. Hoekema. Noor derkapel, Indischestr. Mej. B. Luikinga. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. A. H. Haentjens, Baarn. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wilhelminakerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Ooster- kerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Zaterdag 8 Dec. 7.30: Ds. K. de Gier, van Lisse. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Donderdag 8: Ds. M. Holtrop, Bijbellezing. Geref. Ge meente onder 't Kruis. Ged. Oude Gracht 47 Maandag Ds. J. A. Smink, van R'dam. Bap- tiste Gemeente, gebouw C. J. M. V.. Lange Margarethastraat 13. .10: Ds. J. W. Weenink H. Avondmaal. 11.30: Zondagsschool. 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligings- dienst. 3.30: Muziekuitvoering door Jeugd- muziekkorps. 7: Openluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. Leider: Majoor E. Harinck. Pinkstergemeen te, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samen komst. Donderdag 7.45: Bidstond. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jacob van Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken)Gemeente des Hoeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Christen-Geloofsgemeen schap. Rosenhaghe, Hoofmanstraat. 10: Br. A. de Waal Malefijt, van Amsterdam. H. Av, 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Don derdag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdag 8: Jeugdsamenkomst Ben- koelenstraat 28, H.-N. Gemeente van Chris tus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal). 10.15: Ochtenderedienst met Avondmaal en Preek 19: Avonderedienst met Evangelieverkondi ging. Donderdag 20: Bijbellezing (in de voorzaal). Vrijdag 16.30: Kinderbijbelklas. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 10 en 7: Volle Evangelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science Jansstraat 74. 10: Ncd. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Aposl. Zendingkerk. Wilhcl- minastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Univer sele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Ilarmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. Theolo- gisch-Philosofische beschouwingen met re pliek, Ged. Oude racht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Verbreiding der Waarheid, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.45: Ds. J. J. Ruys. De Christengemeenschap, Jansstraat 83. 9: Zondagsdienst voor kinderen. 9.30: Mensen- wijdingsdienst. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Roz'endal. Broedergemeen te, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag. 7: Ds. H. Schutz. Hosian- nadienst met Koor. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Zaterdag. Fröbelschool, Colensostraat. 7.30: Avondgebed. Zondag. Julianakerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. H. Doop. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Ds. M. G. Blauw, Dr. M. v. d. Voet en Ds. G. Koch. Bijzondere dienst n. a. v 12^ jarig bestaan Immanuëlkerk. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst 8: Verlossingssamenkomst, tevens K. K. Zondag. Leider Kommandant A. C. Beek huis. 12 en 5: Kindersamenkomst. Dinsdag 23.30: Gezinsbond samenkomst. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon", Achterweg 2A. Zaterdag geen clubs. Zondag 3: Bijzon dere Jeugdrally o.l.v. E. Ketellapper, van Haarlem. 4: Lichtbeelden door de Hr. Val- lentgoed uit Spaarndam. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H. Bartlema. 19: Dezelfde. H. Avondmaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Dr. Gh. de Beus te Over- veen. 19: Ds. Adr. Oskamp. H. Avondmaal. Aula Lyceum. 10.45: Dr. J. van Dorp. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Dr. A. Mankes- Zernike. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Dr. A. B. C. Hofland. Koe- diefslaan. 10: Dr. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Don- dorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4,30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Dr. J. J. Louet Feisser, uit Amsterdam. Re ligieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. F. Klcyn, Remonstr. Pred. te 's Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Nood te Velsen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. P. van der Mast. 10.30: Dr. J. H. Stelma, H. Doop. 9: Jeugdkapel 1215 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondagsschool 5 en 6 j. Kleuterschool. Boslaan. 11.45: Zondagsschool 7-12 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. N. Padt, Hv., Oostzaan. Vryc Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. Nijcnhuis, uit den Haag. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. IIILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus, H. Doop. 5: Ds. J. V. d. Wiel, van Leiden. Ned. Prot. Bond, 10: Prof. Dr. G. Sevenster. van Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. R. E. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. M. A. Daalder, van Haarlem. Geref. Kerk 10 en 3: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 3: Ds. C. Jongeboer, van Lisse. Abbenes. 10: D s. H. Th. Tonsbeek, van Uithoorn. 3: Ds. M. M. de Jong. Bethel Kapel. 10: Ds. M. G. Blauw, van O verveen. 7: Ds. M. G. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Hoornstra, van Hoofddorp. 3: Ds. G. E. Meu- leman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. M. de Jong, Amsterdam. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. A. A. Wildschut, Amster dam-West. Van 18.4519: Zangdienst, mede werking Ned. Herv. Kapelkoor. „De Toorts" 10: Ds. D. ter Steege. Jeugdhuis. 10: Jonge Jeugdkerk. Dhr. J. A. Schreuder, Santpoort. „De Kapel" geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. E. Reeser. 7: Ds. J. Kroon. Evangelisatie „Be thel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. H. de Wachter, uit Beverwijk. Donderdag 8: Bijbelbespre king door de heer I. P. Wester uit Haarlem. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. 7: Ds. E. Saraber Jr. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dr. J. de Graaf, Ned. Herv. Pred. te Haarlem. Ge ref. Kerk, Julianaweg 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, ge bouw „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: Dhr. M. C. Draijer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. Kalma. Geref. Kerk. 10.30 en 5: Dr. Th. Ruis Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeen te. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 9 en 3: Ds. H. W. Eerland. ADVERTENTIE en zo vaak heeft hij gehoopt, dat de Sint bij Kostermans iets voor hem koopt. CR 'HOUTSTR - KL HOUTSfR..- C£N. CRONJES7R Zondagmiddag zal opnieuw onder leiding van de Motorclub „Zandvoort" een puzzle rit worden gehouden in de duinen in en nabij Zandvoort. De afstand bedraagt tachtig kilometer.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 4