TYPEN Melk blijft het voordeligst! ORLOFF Neem het béste voor ieders BOEKHOUDEN IJmuiden „toeristenoord" Vredesconferentie in Amsterdam Amsterdamse Beurs Koorschool „Sint Bavo" plechtig geopend Bennebroek Haarlemmermeer H ill e gom Zandvoort CONCERT INST. PONT zegt: MAANDAG 10 DECEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Waterpolo Grote overwinningen voor HPC en Haarlem Schaken Agenda van dr. Euwe Weenink-Haarlem 2-8 Biljarten HET INTELLIGENTE BRUIDSPAAR... Burgerlijke stand van Haarlem Dammen Competitie-uitslagen STORM LANGS DE KUST Amsterdams meisje sloeg van de pier Eervolle onderscheiding Koperen priesterfeest kapelaan Loerakker Feestavond Piano-recital N i c o I ai Scheepvaart Dr. E. A. H. Scholten RECHTSZAKEN SUCCESSCHOTELS f2.50 Lion d'Or Belangrijke Openbare Bijbelstudie Driekwart liter melk voor elkl m AM E N 0 P L E I D I N 6 HUGAS, ELGERSMA.POTGIESE R Voor de wekelijkse waterpolo-avond, Zaterdag in het Sportfondsenbad gehouden, stonden drie bondswedstrijden op het pro gramma. HPC ontving voor de bekercompetitie de Vest uit Weesp. De Heemstedenaren ver kregen door toedoen van Geurtsen (2), Dijkstra en Kloots een voorsprong van 40. Kort voor het ingaan van de rust slaagden de gasten er in een tegenpunt te maken. In de tweede speelhelft maakten de gastheren nog een viertal doelpunten, door Kloots, Dijkstra, van Stalen en Prager, zo dat het einde kwam met een 81 overwin ning voor HPC. Hierna werd voor de centrale wintercom petitie gespeeld de wedstrijd HVGB—Nep- tunus (Amersfoort). Na dertig seconden had De Gans reeds het eerste Amersfoortse doelpunt gemaakt waarna De Bruin er nog twee aan toevoegde. Nadat Hogeland de stand tot 13 had verkleind ging de ,rust in. Na de hervatting doelpuntte D. Bongert- man uit een strafworp (23). Niettegen staande de HVGB'ers zwoegden om de stand in evenwicht te brengen, mocht dat niet gelukken. Evertsen bracht voor de Amersfoorters de stand op 4—2. Hierna be zorgde een overtreding bij de gasten de Haarlemmers een spelersmeerderheid en Hogeland verkleinde de achterstand tot 3—4. De wedstrijd voor de centrale winter competitie, HaarlemNereus werd een eenzijdige vertoning. Wel stopte de Zaan- damse doelverdediger enkele schoten keu rig, maar hij kon toch niet voorkomen dat negen keer de bal achter hem in het net kwam. Voor de rust doelpuntten Ten Berge, Bijlsma (2) en Braasem 40 en in de tweede helft Bijlsma (3), Jan Paanakker en Ten Berge. Voor de kringcompetitie werden gespeeld: tweede klasse dames: HVGB 4HVGB 2 13. Tweede klasse heren: DWR 2HVGB 4 2—1. Derde klasse heren: DWT 2—HVGB 5 2—1. RobbenHaarlem 106 In Hilversum werden vele doelpunten ge maakt in de wedstrijd tussen Robben en zwemclub Haarlem. Uit een strafworp ver kregen de Haarlemmers de leiding. De Hil versummers zetten deze achterstand om in een voorsprong van 41. Met het ingaan van de rust was de stand 53. Direct na de hervatting werd het 54. Doordat Haarlem een paar fouten maakte voerde de Robben de voorsprong op. De eindstand werd 10—6 in het voordeel van de thuisclub. Dr. M. Euwe zal als enige buitenlandse speler deelnemen aan een tournooi, dat van 26 December tot en met 31 December a.s. te Göteborg (Zweden) wordt gehouden. Dan speelt hij in het Hoogoventournooi te Beverwijk, waarin dr. Euwe als tegenstan ders krijgt Van Scheltinga, Kramer, Donner en Bouwmeester en verder de Joegoslaven Matanovic en Kostitsch, de Belg O'Kelly de Galway en de West-Duitser Rellstab. Verder is de mogelijkheid groot, dat dr Euwe van 26 Januari tot 2 Februari uit komt in een tournooi, dat ter nagedachtenis van dr. Erwin Voellmy te Bazel wordt ge houden. Behalve dr. Euwe komen als bui tenlanders uit prof. Vidmar en een Duitse meestér. Voor Zwitserland spelen dr. M. Christoffel, dr. P. Leepin, dr. H. Schudel, P. Müller 1 en P. Müller 2. Omstreeks half April, in de Paasvacantie wordt het tournooi gespeeld om het kam pioenschap van Nederland, waarin dr. Euwe zijn titel moet verdedigen. Tenslotte staat in Augustus het FIDE- landentournooi op het programma, dat te Helsinki van 6 Augustus af wordt gespeeld en enkele weken duurt. Dr Euwe hoopt aan dit tournooi te kunnen deelnemen. Voor de hoofdklassecompetitie groep C 2 won Haarlem met 82 in Amsterdam van Weenink. De uitslagen luiden: J. WaalA. M. Schneiders 0—1: F. Ates—J. Blokker Vz—Vz\ G. J. JanssensG. B. van der Velde 01Th. Schelfhout—H. Schmitz 0—1; J. Thorn LeesonP. A. van Driel 10; J. PosnoP. Verdonck 01; W. van BaladerenA. Haits- ma 0—1; H. J. W. GroenendaalG. Wiiker VzJ.' G. Jansen—J. Strengers 01; W. F. JonkerP. E. Brominer 01. FEDERATIE VAN BILJARTVERENIGIN GEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Voor de biljartcompetitie F.B.H.O. zijn gespeeld: Klasse A: ADO IZandvoort 44; Cen trum—ADO II 5—3; KR II—SEG 4—4; Te lescoopOosten 44. Klasse B: Centrum—Kampervest 44; Te lescoop—D WO I 6—2; DWO II—SEG 2—6; KRZandvoort 80. Klasse C: BW—ADO I 2—6; ADO II— H. West II 4—4; Centrum—SEG 6—2; H. West IOosten 62. Klasse D: SEG—ADO 2—6; Oosten—BW I 2—6; BW II—DWO II 4—4; DWO I— Telescoop 26. Klasse E: ADO I—BW 0—8; H. West— ADO II 44: Kampervest—Centrum 0—8; ZandvoortKR 51. ADVERTENTIE laat zich niet beperken in het kiezen van een stadhuisfotograaf. Het neemt bijtijds maatregelen en maakt voor het in ondertrouw gaat een afspraak met de fotograaf hunner keuze. Daarna levert het de aan hen uitgereikte kaart op de dag van ondertrouw bij de ambtenaar in. Onderstaande specialisten verstrekken gaarne inlichtingen. Luit Boersma, Stuyvesantplein 6. tel. 22303 Foto „RIEJO". Rijksstr.weg 161, tel. 25637 Gé Posch, Breestraat 6, tel. 20894 Barth. v. Donselaar. Rijksstr.weg 206, tel 24050 Gé Leenheer, Zaanenlaan 131, tel. 25823 Foto Voorwalt, Bloemend.weg 277, Overveen. tel. 16012 Jan Valks, Raamsingel 46. tel. 17818 Scherpenhuyzen Walbrecht, Spaarnwouderstraat 21 Tel. 15551 HAARLEM, 8 December 1951 BEVALLEN van een zoon: 7 Dec., E. H. Schous—Kenselaar; G. ter MaatNoordhuis; M. C. T. Peters—Hankel. BEVALLEN van een dochter: 7 Dec., C. J. Spaargaren—Melchior; A. ter Borg—van der Velde; 8 Dec., C. E. Langeveld—Philippo. OVERLEDEN: 6 Dec., K. Koper—van der Werff, 68 j.,; 7 Dec., B. Fledderman, 53 j.; 8 Dec.. E. F. M. van Piere, 4 m. In de hoofdklasse zijn gespeeld: Zaandam— Weesp 137. St. BavoHaarlemse Damclub 12—8. Oosterkwartier—D. C. C. 10—10. Het Amsterdamse „Gezellig Samenzijn" heeft nog steeds de leiding met 18 punten uit 9 wedstrijden en zal waarschijnlijk van avond in de wedstrijd tegen St. Bavo wel het afdelingsclubkampioenschap behalen. Het Amsterdamse D.S.T.O. staat onderaan met 3 punten uit 10 wedstrijden. De Haar lemse Damclub is met 5 punten uit 10 wed strijden nog niet buiten gevaar. Vanavond staan twee belangrijke wedstrij den op het programma, namelijk Haarlemse Damclub—Zaandam en D.S.T O.Chr. Damv. „Amsterdam", waarin de beslissing om de laatste plaats zal vollen. In de eerste klasse is de Beverwijkse Dam club I kampioen. Gespeeld zijn Haarlemse Damclub II—V.K.D. 10—10; Stabiel—Bever wijkse Damclub I 515. De Beverwijkse Damclub mag dus trachten in de komende promotiewedstrijden het enige jaren geleden verloren hoofdklasseschap terug te ver overen. De Beverwijkse Damclub II staat definitief op de laatste plaats en moet degradatiewed strijden spelen. In de tweede klasse won Hoofddorp van Haarlemse Damclub III met 13—7. In deze klasse leidt D.O.S. (Haarlem) met 12 punten uit 7 wedstrijden, gevolgd door IJmuiden II met 11 punten uit 7 wedstrijden. Tegen zonsondergang ontstond er giste ren op de afrit van de semaphore een fikse verkeersopstopping vele tientallen auto's zochten hun weg terug met passagiers uit alle hoeken van het land, die de zee rond de IJmuidense pieren te keer hebben zien gaan op deze stormachtige Zondag. Bij de voet van de pier stond het plateau eveneens vol en ook de wandelaars, die er de tocht door een wai*e zandstorm voor over hadden, zijn rijkelijk beloond met het majestueuze schouwspel van een opge zweepte zee, die doodliep in een rillende schuimvlakte op het strand en tussen de strekdammen van het forteiland. Wind kracht acht deed de loodsdiensten van Vlis- singen, Hoek van Holland en IJmuiden de strijd Zaterdag al opgeven en diverse sche pen bleven op de wilde deining wachten op beter weer. Een avontuurlijke Amsterdamse jonge dame van twintig lentes A. L. waagde zich Zondagmiddag te ver op de Zuiderpier. Zij werd gegrepen door een „zet" water, die haar aan de binnenkant in het onrustige water deed belanden. Een paar jongelui, die het meisje begeleidden, gooiden de drenkelinge onmiddellijk een lijn toe, waar mee mej. L. op het droge kon worden ge bracht. Zij is naar de consumptietent van Ramerman gebracht om wat op verhaal te komen, waar de heer A. P. Bakker haar de eerste hulp verleende. Per auto is de jonge dame naar haar woonplaats gebracht. Te Amsterdam is Zaterdag en Zondag een conferentie gehouden, georganiseerd door de Nederlandse Vredesraad. Vier sprekers, de heren J. Horsmeier, H. Sto. tijn, ds. H. van Dalen en J. Meis hielden redevoeringen. Het eerste deel van de con ferentie werd Zaterdagavond gehouden in de Apollohal, het tweede deel Zondag in de Diamantbeurs. De heer Horsmeier, die de conferentie leidde, zei onder meer dat 588 millioen handtekeningen zijn verzameld voor het verbod van de atoombom en dat reeds 700 millioen handtekeningen zijn geplaatst voor een bijeenkomst van de Grote Vijf. Het Atlantisch Pact zeide hij te beschou wen als een aanvalspact, gericht tegen de Sovjet Unie. Talrijke congressisten namen deel aan de discussie. Onder hen bevond zich één buitenlander: de Australische predikant Dickey van de Presbyteriaanse Kerk te Melbourne. Hij noemde de wereldvredes beweging een basis, waarop alle mensen van welke politieke partij of religieuze groepering dan ook, hun problemen kun nen bespreken. Een der congressisten verweet de Vredes raad, dat niet met open vizier wordt ge streden, want zo zei hij de Vredes raad is voor 80 procent communistisch Voorts merkte hij op, dat de Sovje-Unie in belangrijke mate meewerkt aan het ver sterken van de militaire kracht van de Verenigde Staten door dit land grote hoe veelheden mangaan te leveren. De heer Horsmeier zeide niet te willen ontkennen, dat in de beweging veel com munisten zitten, maar ook vele anderen hebben zich bij haar aangesloten. Besloten werd een telegram te zenden aan de U.N.O. waarin „als tolk van de gevoelens van het Nederlandse volk, dat zwaar gebukt gaat onder de last der be wapening" de conferentie van de Neder landse Vredesraad met kracht aandringt op een snel besluit inzake ontwapening en een verbod van de atoombom. Aan de Nederlandse regering werd een telegram gezonden met het verzoek „alles te doen om deze wens van de conferentie, samen gesteld uit vertegenwoordigers van de meest uiteenlopende bevolkingsgroepen, te helpen verwezenlijken". De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, heeft Zaterdagmiddag de Koor school van de kathedrale kerk St. Bavo in het Wilhelminapark te Haarlem inge wijd. Hij noemde deze instelling een voor beeld voor het gehele land en las een in het Frans gesteld telegram met een geluk wens en zegen van de Paus voor. Met de opening van deze school herleeft een traditie, welke meer dan twee eeuwen geleden werd stopgezet, aldus de heer C. Ooms, voorzitter van het stichtingsbestuur. In de hervormingstijd werden de koor scholen in Nederland opgeheven, alleen die van Roermond heeft het bestaan nog enige tijd weten te rekken. In het buiten land vooral in Italië, Frankrijk en Oos tenrijk zijn ze altijd in ere gehouden. Ondanks de omwenteling in Tsjechoslo- wakije leidt zelfs de koorschool in Praag nog heden ten dage een bloeiend bestaan. De Haarlemse school kan 35 leerlingen tellen, waarvan 15 intern. Deze krijgen hier lager onderwijs volgens het zoge naamde Daltonsysteem. De jongens moeten godsdienstig en meer dan gewoon muzi kaal begaafd zijn. Mr. P. O. F. M. Cremers sprak namens het gemeentebestuur van Haarlem, dat bij de opening ook door wethouder A. J. M. Angenent vertegenwoordigd was. De bur gemeester verklaarde in zijn toespraak speciaal het misverstand uit de weg te willen ruimen als zou de gemeenteraad deze koorschool niet gewild hebben. Om toestemming tot het stichten van de school te krijgen diende aan twee factoren te worden voldaan: het moest een bijzonder geval zijn, waarbij de omstandigheden tot urgentie drongen. Hierover heerste in de raad geen eensgezindheid, maar van abso lute tegenwerking was geen sprake, aldus de burgemeester, die vervolgens in zijn gelukwens opmerkte dat Haarlem er trots op mag zijn de eerste koorschool in Ne derland te hebben. Namens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd nog het woord gevoerd door dr. Walther Boer, waarna de genodigden een rondgang maak ten door het gebouw en grote bewondering toonden voor twee door Frans Balendong ontworpen glas-in-lood ramen met tafere len uit het leven van St. Cecilia, patrones van de kerkmuziek. Het knapenkoor onder Mgr. Huibers temidden van de leerlingen der Zaterdag geopende koorschool van de kathedrale kerk St. Bavo te Haarlem. Links van hem de directeur, dr. A. Kat. In de deuropening kijkt burgemeester Cremers glimlachend toe. leiding van dr. A. Kat zong tenslotte een kerkelijk en een profaan lied. Er waren talrijke telegrammen van soortgelijke buitenlandse koren. De direc teur van de Petits Chanteurs de la Cöte d'Azur voegde aan zijn felicitatie de wens toe de jeugdige zangers spoedig in Nice te mogen begroeten. De heer Joh. C. Jung Sr., te Zandvoort is wegens buitengewone verdiensten tij dens de bezettingstijd onderscheiden met het oorlogskruis 19401945. De heer Jung verschafte aan de geheime militaire in lichtingsdienst ondermeer gegevens over Duitse troepensterkte en geschutsopstel- lingen. Zondag is het koperen priesterfeest van kapelaan J. Loerakker te Bennebroek ge vierd. De jubilaris droeg in de parochie kerk een plechtige Heilige Mis op en reci pieerde 's middags in het R.K. Verenigings gebouw. Daar kwamen vertegenwoordi gers hun gelukwensen aanbieden. De jeugd verzorgde tot slot van deze dag een feestavond. Meisjes- en Jongensverenigingen De afdelingen Noordholland van de bond van Jongelings- en Meisjesverenigingen op Ger. grondslag hielden Zaterdagmiddag en -avond gecombineerde vergaderingen. Des middags werd vergaderd in de Ger. kerk waar ds. B. A. Bos het onderwerp behandelde: „Christendom en militairis me". In de avondvergadering in hotel „De Beurs" sprak ds. A. W. Schaafsma over „Johannes de Doper als wegbereider van Christus". De belangstelling voor deze Kerstverga deringen was bijzonder groot. De solozang en de declamaties van mej, Tilly Biesheuvel ondervonden veel waar dering. Kosteloze inenting Op Dinsdag 11 December zal in de Haarlemmermeer gelegenheid zijn om kin deren beneden de twee jaar kosteloos te laten inenten en wel op de volgende plaat sen en uren: Hoofddorp, wijkgebouw, 11 tot 11.30 uur; Nieuw-Vennep, wijkgebouw, 14 tot 14.30 uur; Vijfhuizen, wijkgebouw, 11 tot 11.30 uur; Zwanenburg, Wilgenlaan 55, 14 tot 15 uur; Abbenes, Hoofdweg 1760, 14.30 tot 15 uur. NED. HERVORMDE KERK. Ds. M. M. de Jong, Ned. Hervormd pre dikant te Nieuw Vennep, heeft voor het beroep naar Kampen bedankt. Plaatselijke afdeling van het Rode Kruis In de geheel gevulde grote zaal van Flora te Hillegom gaf de toneelgroep „Alliance" een opvoering van „De eerste mevrouw Fraser" door John H. Ervine, ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Italië. De burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, sprak een woord van aanbeveling voor de collecte, maar tevens voor het plan tot op richting ener plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. Hij hoopte dat deze haar werk zou kunnen verrichten in nauw contact met de plaatselijke E.H.B.O.- afdeling. In de pauze kregen de aanwezigen ge legenheid zich op te geven als lid, met als gevolg dat zich bijna honderd contribuan ten meldden. Het staat dus vrijwel vast dat de grondslag voor een plaatselijke afdeling gelegd is. Het stuk, dat ter gelegenheid van de eerste opvoering reeds in ons blad werd be sproken, behaalde ook nu veel succes. De vrouwelijke medespelenden werden met bloemen gehuldigd. Voor de leden van de sociëteit van de Zandvoortse handelsvereniging werd Za terdagavond een cabaret-feestavond ge houden in gebouw Zomerlust. Het cabaret werd verzorgd door Zandvoortse amateurs die een aantrekkelijk programma afweek ten. De heer D. Petrovitch bespeelde de clavioline, mevrouw Notterman zong enige liederen, Jos. Dröse bracht conférences en imitaties en het Chromatic Trio blies de wangen bol. Na afloop volgde een sou per; een bal besloot de feestavond. Begin van brand Zondagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een binnenbrandje in da groentenhandel van v. D. in de Stations straat. De bewoner had met behulp van enkele lege sinaasappelkisten op een twee tal gascomforen een teil met bieten te ko ken gezet, waarna hij het huis even had verlaten. De kisten bleken te zijn inge zakt, waardoor de slang van de comforen was afgerukt en de kisten in brand ge raakten. Toen de brandweer arrirveerde, was het vuur door omwonenden reeds geblust. De schade was gering. Buurtvereniging „De Wurf' De buurtvereniging „De Wurf" heeft een feestavond aangekondigd voor leden en genodigden op Donderdag 13 December. De 5e December j.l. over leed mijn lieve man ANTON HENDRIK GARRER Oogarts. W. M. Garrer- de Ruijter Heemsteedse Dreef 110. Heemstede. Heden overleed geheel onverwacht mijn beste zorgzame man en onze broeder, behuwdbroeder en oom FRANS WILLEM HENDRIK KLOKMAN in de leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam: A. Klokman-Dapper Haarlem, 8 Dec. 1951. Borneostraat 26. De crematie zal plaats vinden op Dinsdag 11 De cember a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 11.01 uur. Doopsgezind Zangkoor Jerusalemkerkkoor A'dam Amsterd. Vrouwenkoor onder leiding van Hans de Jong, in de Doopsge zinde Kerk op Donderdag 13 December, 8 uur. So listen: Inge Roos, sopraan. Albert de Klerk, orgel. Kaarten a f 0.75 (bel. in- begr.) Concertbur. Al- phenaar en aan de Kerk. Concert bur. Alphenaar Donderdag 13 Dec. 8 uur Gem. Concertzaal. O.m. werken van Chopin (Sonate Op. 58), Liszt en Russische componisten. Kaarten f 2.25 (bel. inbe grepen) en pl. bespr. da gelijks bij Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 11532. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-314 Nederl. 47 85% 85% A.K.U 16214 162J4 Lever Brothers 180 180 Philips Gloeil. 166)4 168 Nwe Philips 16114 163 Kon. Petroleum 287 287 A'dam Rubber 9314 9414 Holl. Amer. Lijn 18114 181J4 N. Scheepv. Unie 141% 14014 H.V.A 100% 10114 Deli Mij 7614 76 Amsterd. Bank 162% 162% Rotterd. Bank 162% 162 Twentse Bank 158 158 Anaconda Copper 563/ie 55% Bethlehem Steel 56 56 Republic Steel 46% 46% Shell Union 749/is 73 Tidewater 46 46% U. S. Steel 45 45 N. Lever Brothers 17414 175 Arendsdijk. 8 v. Philadelphia te New York. Algenib, 7 te Antwerpen. Agatha, 7 120 m. N. Anamba eü. Alamak, 7 100 m. N. Kreta. Acyone. pass. 8 Algiers. Aldegonda, 7 van Bangkok te Singapore. Alderamin, 7 350 m. Z.ZW. Kp. Race. Alioth, 7 1200 m. Z.ZW. Las Palmas. Arendskerk, pass 7 Minicoy n. Aden. Arundo, 7 640 m. O. Bermudas. Agamemnon, 8 te La Guaira van Aruba. Almdijk, 7 840 m. ZW. Flores. Aludra, 7 520 m. W.ZW. Flores. Ampenan, 7 140 m. Z. Flores n. Halifax. Amstelpark. 7 440 m. O. ten N- Kp. Race. Amstelveen, 7 680 m. O ten N. Kp. Race. Arnedijk, 8 450 m. Z. Kp. Race n. Le Havre. Ariadne, 8 te IJmuiden. Alwaki, 8 van Santos. Abtoedüjk, 8 van R'dam naar Hamburg. Alnati. 9 v. R'dam n. Buenos Aires. Aalsdijk, pass. 9 Keywest. Aldabi, 9 v. St. Vincent naar Antwerpen. Altair. 9 van Rio de Janeiro n. San Francisco. indijk. 9 te Brownsville. Beverwijk, 7 van R'dam haar Ancona. Breda, 7 te Callao. Barendrecht, 7 70 m ZW. Ouessant. Blijdendijk, 7 280 m. Z. ten W. Cp. Race. Bonaire, 7 510 m. O Barbados. Bantam, 9 v. Suez naar Damman. Bennekom, 9 San Juan naar La 'Guaira. Borneo, 9 te Genua. Boskoop, 9 van Bremen naar Antwerpen. Bloemfontein, pass. 9 Dakar n. Kaapstad. Callisto. 7 van A'dam n. Golf van Mexico. Caltex Nederland, 7 30 m. Z. Kreta. Chama, 7 190 m. O. Malta. Celebes, pass. 7 Gibraltar. Corilla, 7 660 m. ZW. Galapagos. Ceronia, 8 te Suez. Congostroom, 9 van Amsterdam n. W. Afrika. Drente. 7 v. Indonesië te R'dam. Duivendirecht. 11 van Dakar te Barry verwacht Erinna. 7 v. Balikpapan n. Tarakan. Esso Rotterdam, 7 680 m. ZW. St. Maria. Felipes, pass. 7 Anamba eil. Farmsum. 9 v. A'dam te Philadelphia. Gordias, 7 van Hamburg te Amsterdam. Gaasterland, 8 v. Itajai te Santos. Gooiland. 7 bij Kaap Verd eil. Gaasterkèrk, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Hector, 7 van R'dam. Heemskerk, 7 te Antwerpen. Hercules, 7 van Lipari n. Algiers. Hydra, 7 v. Port au Prince n. Jacmel. Hestia, pass. 7 Miguel n. Port of Spain. Hera, 9 van Buenaventura. Henstlia, 9 v La Guaira te Curasao. Helena, 8 v. Pto Plata n. Antw. Hecuba, 9 te IJmuiden. Ilos, 7 van Gouaives n. New York. Ittersum, 7 340 m, W. Finisterre. Jagersfontein, 7 27Ó m. N. ten W. Kaapstad. Japara (KRL), 9 te Djeddah. Kedoe, 7 van R'dam naar Soerabaja. Karsik, 7 Tj Priok naar Makassar. Kota Inten, 7 dwars Civita Vecehia Kota Gede. 7 260 m. W. ten N. Sabang Klipfontein, 10 Kaapstad verwacht. Kota Agoeng, 10 Djibouti verwacht. Lawak, 9 v. Portland Oreg te Seattle verw. Loppersum. 7 van Casablanca te A'dam Laagkerk, 7 in Golf v. Biscaye. Leerdam, pass. 6 Nantucket. Lissekerk, pass. 7 Masira eil. n. Port Soedan. Leuvekerk, 8 van Amsterdam, Lubberkertk. 10 te Damman. Laertes, pass. 9 Socotra. Leopoldskerk, 9 te Suez. Limburg, 10 Belawan verwacht. Loosdrecht, 10 Aden verwacht. Langlee Scott, 9 te Durban. Larenberg, 9 v Huelva te Sluiskil. Leersum, 10 v. Galveston n. Brownsville. Maashaven, 8 te Boqueron v. Buenos Aires Maasland, 7 v. Amsterdam te Buenos Aires. Muiderkerk, 7 van R'dam te Antwerpen Madoera, 8 van Portland n. Seattle. Marken, 7 van R'dam naar Galveston. Marisa, 7 3S0 m. Z. Rio de Janeiro. Mentor, 7 v. Famagusta te Limasol Minjak, 7 ter rede Penangkat. Murea, 7 v. Lissabon te Berre. Merwede, 7 380 m. Z. Kp. Race. Metula, 7 150 m. ZO. Ceylon. Maas, 9 v. Valencia naar R'dam. Maaskerk, 10 Luanda verwacht. Macuba, 9 v. Duinkerken. Manoeran, 9 te Marseille. Mapia, pass. 9 Ceylon n. Pondicherry. Mariekerk, 9 v. Sydney te Port Lincoln. Mirza, 8 v. Lorenzo Marques n. Durban. Nestor, 8 v Djidjel'li te Calamata. Nieuw Holland, 7 v. Makassar te Balikpapan. Nigerstroom, 9 v. Las Palmas n. Antw. Noordam, pass. 9 Scilly's. Omala, 7 v. Miri te Singapore. Orion, 8 v. A'dam te Algiers. Oberon, 7 v. Kingston n. Santiago Cuba. Oranjestad, 7 240 m. NO. Barbados. Overijsel, 7 bij Lissabon n. Genua Ovula. 8 710 m NO. Guadeloupe. Oranje, pass. 9 Gibraltar n. Southampton. Ondina, 10 v. Colombo naar Rastanura. Orestes, 9 v. Port of Spain n. Paramaribo. Prins Willem IV. pass. 7 Lands End n. Antw. Phrontis, 5 te Soerabaja. Prins Fred Hendrik, 7 550 m, O. Cp. Race. Prins Willem III, 7 30 m. ZW. Kp. Race. Pygmalion, 7 v. Pto Catoeilo n. Maracaïbo. Prins Willem V. 7 570 m. W. Scilly's. Polydorus, 9 v. Port Said n. Marseille. Poseidon, 10 Amsterdam verwacht. Riouw, 9 v. Belawan n. Tj. Priok. Rijndam. 9 te Southampton. Rijnkerk, 9 van Aden naar Karachi. Raki, 8 v. Amsterdam naar Antwerpen, Rossum, 9 v. Casablanca te Amsterdam. Rijndam, 10 v. Southampton. Stad Vlaardingen, 8 v Narvik te Vlaardingen. Stentor. 7 van Barbados n. Paramaribo. Sumatra, pas. 7 Fernando Noronha. Schie, 7 van Patras n. Piraeus. Silindoeng. 7 in Golf v. Siam. Stanvac Talang Akar, 7 v. Telokanson n. Sung- eigerong. Salatiga. 7 700 m. ZW. Diego Garcia. Sliedrecht, 7 750 m. NO. ten O. Tristan da Cunha. Stanvac Djirak, 5 te Singapore. Sal land, pass. 8 Ouessant. Stad Schiedam, pass. 9 Kp. St. Vincent. Sumatra, pass. 9 Minicoy. Saparoea, 9 v. Calcutta te R'dam. Sibajak, pass. 9 Finisterre. Stad Maastricht, 8 v R'dam n. Genua. Sarpedon, 10 v. Curasao te Macoa. Sibajak, 11 22 u. voor Hoek v. Holland verw. Sommelsdij'k. 8 te Houston. Scherpendrecht, 10 rede Swansea verm. 10 naar binnen. Tomini, 7 v. Singapore n. Tj. Priok Tankhaven III, 7 v. Sungeigerong n. TJ Uban. Tibia, 7 60 m. ZW. Ouessant. Tjikampek, 7 v. Singapore n. Yokohama Tankhaven II, 5 v. Port Swettenham n. Palem- bang. Taria, 7 330 m. W.NW. Onslow. Tegelberg. 7 150 m. Z.ZW Okinawa. Telamon, 5 te New York v. Philadelphia. Tiberius, 5 v. Mobile te Houston. Tjtpondok, 5 v. Kobe naar Osaka. Tjisadane, 7 110 m. Z Rio Grande. Tosari. 7 450 m. NO. Bermudas. Tarakan, 10 Colombo verw. Tero, pass. 8 17 u. Kp. Frio. Tawali, 9 te Soerabaja, Teiresias, 8 van Port Said. Tjiluwah, be Singapore. Tjipanas, 9 te Kaapstad. Tomori, 9 te Tj. Priok. Trompenberg, 9 v. Le Havre n. Duinkerken. Utrecht. 9 v. Tj. Priok n. Singapore. Veendam. 7 van Halifax. Van Heutz, 5 v. Kobe te Hongkong. Van Riebeeck, pass. 7 Str, Banka. Westland. 7 van Hamburg te Amsterdam. Winterswijk, 7 dwars Bone Waterman, 9 v. Fremantle naar Melbourne. Weltevreden, 8 v. Manilla n. Los Angeles. Westerdam, 8 van New York n. R'dam. Wieldrecht, pass. 8 Fernando Noronha. Woensdirecht, 8 v. Curacao n. New York. Willem Ruys, pass, 9 Sabang n. Belawan. Waterland, 9 v. Amsterdam te Hamburg. IJsel. 7 v. Pyli naar Hamburg. Zeeland (KRL), pass. 7 Kp. Bon. Zonnewljk, 7 680 m. O-ZO. Bermudas. Zuiderkruis, 8 dwars Kp. Frio. Zaan, 9 v Pitea be Amsterdam. Heden overleed na een langdurig lijden, mijn ge liefde echtgenoot en der kinderen zorgzame vader, grootvader, broer en be- huwdbroer EVERT CORNELIS SMIT in de leeftijd van 58 jaar. Uit aller naam: C. Smit-van Roon Haarlem, 8 Dee. 1951. Corn. Sehoonstraat 6. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag 11 Dec. a.s. te 12 uur op de Noorderbegraafplaats. GEVESTIGD: Arts MERELLAAN 3, hoek Zandvoorterweg Tel. 27896. Aerdenhout-Bentveld. Spreekuren: van 8.309.30 uur. 1—2 uur en volgens afspraak; behalve Zaterdags. Echtscheiding, dagvaarding, requesten, contracten, adviezen. BUR. KRANEVELD, Zijlweg 21. Tel. 20707 Kant. 9—5; 's av. 78. Dag- of avondcursus Aanv. direct of 3 Jan. Oude Gracht 71, Haarlem. Morgen: Blinde Vinken met Brussels lof. ALS V OPREIS V«ÏT CAN HOOPT KAAN HET lOKfT FEN KMkJX. MAAR ALS O EEN PlANO, PEN MOJORFICTS OF WAT DAN OOK WILT VERKOPEN OA'N PLAATST y£EN GROENTJE.! op Dinsdag 11 December 1951, n.m. 8 uur in de Kerkzaal, Berkenstraat 10, Haarlem-Noord (te bereiken met buslijnen 1, 5 en 6) DE ÓUIVEL EN DE KERK Spreker: Ds. C. P. DE RUITER, pred. Adventskerk. Ver. v. Spirit, philosophic „De Twee Werelden" Lezing door de heer P. M. OFFERMAN (medium) op Woensdagavond 12 Dec. in Rest. Brinkmann, Gr. Markt Haarlem. Introd. 1.—. HET BESTUUR NED. VER. v. SPIRIT. „HARMONIA", Afd. Haarlem. Secr.: Gr. Houtstr. 163II, Tel. 17728 Woensdag 12 Dec., 8 uur n.m. in Geb. „Cultura", Jansstr. 83, Zaal 7: OPEN BARE LEZING met lichtbeelden door de heer J. P. SMITS, Haarlem. Introductie aan de zaal Woensdag 12 December vangt een nieujye cur sus aan voor het practijkdiploma opleidende v/h associatie-examen JUNI 195Z Voor het examen Juni 1951 slaagden 308 van onze candidaten met o.a. 6 x het cijfer 10; 57 x 9 en 180 x 8. De laatste drie Iaren behaalden 77°/q van onze geslaagde candidaten het offi ciële Practijkdiploma Boekhouden, bin nen een opleidingstijd van 5-10 maanden. Inl. en inschr, dag. van 9 13 en van 19—21 u.; Zaterdag van 15—17 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN Er is geen goede huisvrouw of zij woont in dorp of stad die haar was niet bij „Kleverpark" had met 3 dagen thuis HAARLEM Santpoorterstraat 41 49 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3