Hulde gebracht aan Toon Verhey en orkestleden van de H.O.V. Plannen voor Provinciaal orkest KALODERMA J. TH. KORT y Gemeenteraad van Haarlem was bijeen Huizen DEKENS Bespreking over kerrtiisvermakelijkheden Charles Reneau gaf een indrukwekkend cello - recital 35." 53.50 27.50 35." 3 Verdacht van diefstal in magazijnen Dieren in de koude Ongeëvenaard in kwoliteiï! St. Laurenskerk in Rotterdam zal worden herbouwd Tennis Amerika leidt met 2-0 tegen Zweden Burgerlijke stand van Haarlem DONDERDAG 13 DECEMBER 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vijf uur liecft de gemeenteraad van Haarlem Woensdag "tonder leiding van burge meester mr. P. O. F. M. Cremers vergaderd over drie en dertig punten. Besloten werd de Haarlemse Orkest Vereniging een subsidie van f 80.000 te verlenen, nadat wet houder Geluk in antwoord op vragen van de heer Spek had meegedeeld, dat hem nog geen richtlijnen van het rijk bekend zijn en dat de plannen, een Noordhollands orkest te vormen, nog in voorbereiding zijn. Voorts verheugde hij zich met de heer Spek over het feit, dat het artistieke peil van de H.O.V. hoog en de financiële positie gunstig is. De raad hield een bespreking over het lunapark aan de Parklaan en besloot tot de bouw van een school voor gewoon lager onderwijs op het terrein gelegen achter de Van Zeggelenstraat en tot bestemmen van het terrein aan de Zuidzijde van de Jan Gijzenvaart voor de bouw van een school voor gewoon lager onderwijs. Het voorschot voor de bouw van woningen aan de Eksterstraat door de Woningbouwver eniging „Onze Woning" zal verhoogd worden met f 110.000. Subsidie H.O.V. B. en W. stelden de raad voor een subsidie van 80.000 te verlenen van 1 October 1951 tot en met 30 Septem ber 1952 aan de Plaarlemse Orkest Vereniging. De heer Spek (A.R.) maakte van de ge legenheid gebruikt om vragen te stellen over de situatie van de H.O.V. aangezien daarover in „Het Parool" een artikel ver schenen is. Met voldoening kan gezegd worden, dat de financiële toestand gunstig is. Het te kort is teruggebracht tot 10.000. Het or kest heeft een goed seizoen achter de rug dank zij de leiding van Toon Verhey. De publicatie kan nadelige gevolgen hebben en daarom vroeg de heer Spek of de richt lijnen van het rijk ten aanzien van de sub sidie bij B. en W. bekend zijn. Hoe staat het met de plannen de H.O.V. te reorgani seren tot een provinciaal orkest? Hij hoop te, dat het rijk de belangen van de H.O.V. zal behartigen. Wethouder Geluk (Arbeid) sloot zich aan bij het betoog van de heer Spek. Dank zij de leiding, met medewerking van de or kestleden, die hard werken, heeft het orkest veel bereikt. Een beroep op de musici is nooit tevergeefs, ondanks hun betrekkelijk schamele salarissen. Het tekort is bijna weggewerkt. Het is de spreker niet duidelijk wat de bedoeling is van de publicatie van een brief van van de zomer. De wethouder her innerde aan besprekingen in Den Haag onder leiding van mr. Cals, waar van de zijde van het gemeentebestuur gepleit is voor het voortbestaan der H.O.V. Er waren toen plannen het orkest op te heffen ten behoeve van de Nederlandse Opera. De actie heeft echter succes gehad want de H.O.V. kon contracten afsluiten, doch e#n besluit over subsidie werd niet genomen. Richtlijnen van het rijk zijn hem niet be kend. Het bestuur van de H.O.V. dient stappen te ondernemen om zekerheid te ver krijgen. Wel weet de spreker, dat het totale bedrag van subsidies van orkesten met drie ton is verhoogd. Hoe het bedrag verdeeld wordt is nog niet meegedeeld. Voorts deed de heer Geluk mededelingen over de plan nen een provinciaal orkest te stichten. Hierover is in het gebouw der Provinciale Griffie vergaderd met als resultaat het samenstellen van een commissie waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de provincie, gemeente Haarlem en het be stuur der H.O.V. Een der leden is ziek ge worden, waardoor nog geen definitief voor stel gereed kon komen. Gerekend wordt op een bijdrage van het rijk (een bedrag gelijk aan de helft der salarissen en sociale lasten voor de musici) en verder van pro vincie en gemeentebesturen. Wethouder Geluk hoopte, dat spoedig de beslissing zal vallen waardoor de H.O.V. uit de moei lijkheden is. Hierna werd het voorstel aanvaard. Verbetering Liebrug Naar aanleiding van een brief van en kele polderbesturen, waarin verzocht wordt spoedig over te gaan tot verbetering van de Liebrug, vroegen enkele leden B. en W. zo mogelijk in de volgende raadsvergade ring prae-advies uit te brengen en de«' heer Spek gaf in overweging te onder zoeken of de polderbesturen en de ge meente Haarlemmerliede en Spaarnwoude bereid zijn de bijdragen te verhogen, om dat sedert het nemen van het raadsbesluit de kosten verhoogd zijn. De voorzitter zegde toe dat zo spoe dig mogelijk prae-advies uitgebracht zal worden. Van het onderzoek zal het afhan gen of de zaak reeds in de volgende ver- gaderingsjbehandeld zal worden. Personalia Aan de heer G. J. Schrijner werd eervol ontslag verleend als tijdelijk leraar aan de H.B.S. b. Benoemd werd tot onderwijzeres aan de Linschotenschool mevrouw M. M. Langeweg te Haarlem en tot onderwijzeres aan de Centrale School nummer 1 (Welte vredenplein 1) mejuffrouw C. J. Noord- hoff te Apeldoorn. Hinder van watei In antwoord op vragen van de heer Vooren (Comm.) over de last die de be woners van de Haarlemse woningstichting „Vooruitgang" van het water in hun huizen hebben, deelde wethouder A n g e n e n t (K.V.P.) mee, dat er plannen' bestaan een drainage langs de huizen aan te brengen. Vuilnisemmers Vervolgens kwamen aan de orde de vol gende punten: wijzigen van de algemene politieverordening wegens het verstrekken van uniforme vuilnisemmers; wijzigen van de bepalingen voor de dienst der gemeente reiniging; vaststellen van een verordening' op de heffing en de invordering van een vuilnisemmer-retributie. De heer Go ede e (Arbeid) was van mening, dat het verdwijnen van de nog uitstaande faecaliëntonnen bespoedigd kan worden, als de prijs van het verwisselen verhoogd wordt. De heer Vooren vroeg soepel optreden als voorwerpen naast de emmer gelegd moeten worden. Hij verklaarde zich voor stander van het gebruik van een uniforme emmer, doch had bezwaren tegen het voor stel een bedrag van 10 te vragen voor het aanschaffen van een emmer. De heer Fibbe (V.V.D.) zei, dat de eigenaar van de emmer bij beschadiging verplicht is de gemeente te vragen haar te repareren. Hij gaf in overweging de particuliere loodgieter in te schakelen. Wethouder Happé (Arbeid) deelde de heer Goedee mee, dat B. en W. bereid zijn na te gaan of het verdwijnen van tonnen bespoedigd kan worden. Het betreft echter een klein getal en de tonnen staan in woon ruimten die in normale tijden verdwenen zouden zijn. B. en W. betreuren het, dat de prijzen van de emmers steeds stijgen. Daarom hebben zij naar een systeem ge- Na een verwoede strijd van drieraaal vierentwintig uur tegen de elementen, is de Finse houtboot Havnia(2000 ton) gisteren met zware slagzij de haven van IJmuiden binnengesleept. Op de foto: de hellende Havniain veilige haven. (Foto hieronder) zocht, om het de bewoners zo gemakkelijk mogelijk te maken. Voor het ophalen van vulinis wordt niets gevraagd, alleen voor de aankoop van een vuilnisemmer. Het is de bedoeling dat uitsluitend de Reiniging de reparaties verzorgt. Dan is men er van verzekerd, dat de emmer op de juiste wijze in orde gemaakt wordt. De heer Fibbe dierjde een amendement in, om aan de eigenaars over te laten wie de reparatie der emmers zal uitvoeren. Met 22 tegen 14 stemmen werd het amendement aangenomen. De voorstellen werden goedgekeurd; de communisten waren tegen het vragen van 10 per emmer. Lunapark aan de Parklaar. B. en W. stellen voor het adres van be woners van de Parklaan, bevattende be zwaren tegen een lunapark, voor kennis geving aan te nemen. De heer Van Turnhout (K.V.P.) vroeg of rouleren der plaatsen mogelijk was, de heer Spek (A.R.) had bezwaren tegen het houden van kermis, omdat in deze tijd van soberheid geen geld verspild moet worden en richtte zich speciaal tegen kermis op Zondag en de heer Voogd (Ar beid) vroeg aandacht te besteden aan de bezwaren der bewoners. Wethouder Geluk (Arbeid) deelde mee, dat door de moeilijke omstandigheden, waaronder *le kermis-exploitanten leven;' besloten is de kermisvermakelijkheden' op Zondagavonden open te stellen, waardoor men deze groep ter wille kon zijn. Door de tegenwoordige vorm van kermissen kan men niet zeggen, dat zij weinig verheffend zijn. In bioscopen worden wel eens voor stellingen gegeven welke minder verhef fend zijn dan kermisvermakelijkheden. De wethouder erkende gaarne, dat er in deze tijd versoberd moet worden. Daarom wor den de kermissen niet in volkswijken ge houden. Op een bijeenkomst van „Haar lems Bloei" met vertegenwoordigers uit de middenstand is gesproken over het houden van kermissen. Opgemerkt werd, dat in periodes van kermissen rekeningen slecht betaald worden. De middenstand wist ech ter geen ander middel om aan grote be dragen voor het organiseren van bloemen- feesten en van feesten op Koninginnedag te komen. Ook kan de gemeente geen be dragen van V 000 en hoger beschikbaar stellen. Getracht zal worden aan enige be zwaren van de bewoners der Parklaan (b.v. het gebruik van luidsprekers) tegemoet te komen. De wethouder achtte het rouleer systeem van plaatsen voor kermisvermake lijkheden niet gewenst. Verder is het dooi de hoge kosten niet mogelijk het terrein aan de Verspronckweg in te richten. Besloten werd de brief voor kennisgeving aan te nemen. Ambachtsschool Besloten werd noodzakelijk te verklaren het instellen van een dagcursus voor het ADVERTENTIE MEDICINAAL TOEBEREID MET INGREDIËNTEN VAN VICKS VAPORUB ADVERTENTIE aanvullend onderwijs aan typografen, de dag- en avondopleidingen in het brood- en banketbakken en de opleiding voor het voorlopig diploma als scheepswerktuigkun- dige aan de Ambachtsschool, uitgaande van de vereniging voor Nijverheidsonderwijs. Haven- en kadegeldeu Bij het voorstel tot vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van haven- en kadegeld somde mevrouw Scheltema-Conradi (V.V.D.) be zwaren op over het feit, dat vreemdelingen die van het ene watersportcentrum naar het andere gaan in Haarlem moeten be talen. In antwoord hierop deelde wethou der Bakker (A.R.) mee, dat B. en W. bereid zijn dit punt nader te bezien. Over een amendement van de heer Spek (A.R.) betreffende een technische wijziging zullen B. en W. eveneens advies uitbren gen. De wethouder had bezwaren tegen het voorstel van de heer Vooren (C.P.N.) om de bedragen voor hen, die in woon schepen wonen, op het oude peil te hand haven. Tachtig procent, van de bewoners van woonschepen kunnen het bedrag ge makkelijk betalen. Zij betalen immers geen huur, personele-, straat- en grondbelasting. Eventueel kunnen B. en W. ontheffing ver lenen. Het voorstel werd aangehouden. Terugneming eis tot onteigening Met de stemmen van de fracties van de Partij van de Arbeid en van de Communis ten tegen werd besloten tot terugnemen van de eis tot onteigening van het perceel Amsterdamsevaart 194. Destijds was ver wacht. dat een bedrag van 22.000 nodig was, doch deskundigen hebben een bedrag van 60.000 geschat. De heer Goedee (Arbeid) had bij de bespreking opgemerkt, dat het beter was eerst het vonnis van de rechter af te wach ten, aangezien de gi'ond van belang is voor de woningbouw. Ontploffing bij de Rids Mr. Proper (Comm.) had vragen ge steld, betreffende de ontploffing, gevolgd door brand bij de Chemische Industrie Rids in de Waarderpolder, waarbij drie perso nen om het leven zijn gekomen. De voorzitter, antwoordde, dat nog geen vergunning volgens de Hinderwet was verleend. In 1949 was een aanvraag inge diend en een concept-vergunning samen gesteld. Hiertegen had de Arbeidsinspectie bezwaren. Toen overeenstemming was be reikt was de fabriek uitgebreid en de ver gunning kon niet verleend worden door de wijziging. Een stagnatie volgde door ont slag van een chemisch ingenieur, doch thans is een aanvraag binnengekomen en een beslissing is spoedig te verwachten. Een vergunning voor het opslaan van brandbare stoffen was niet verleend, om dat hiervoor een verordening bestaat welke pas in Augustus is goedgekeurd en omdat het bedrijf een vergunning krijgt volgens de Hinderwet. Geen vragen over regenkleding De voorzitter stelde voor de heer Hennevelt gelegenheid te geven vragen te stellen over de regenkleding voor gemeen- tepersoneel. De heren A1 b r e c h t Arbeid), Loer akker (K.V.P.) en Spek (A.R.) meen den, dat er geen aanleiding voor was, doch hoopten, dat er spoedig een ontwerp-rege- ling zal verschijnen. Nadat de voorzitter zijn voorëtel had toegelicht werd het met 19 tegen 7 stemmen verworpen. Een motie van de heer Vooren (Comm.) aan gesteunden een extra-uit kering voor de Kerstdagen tot 50 van het wekelijkse steunbedrag te verlenen, werd met 20 tegen 4 stemmen verworpen. Woensdag hebben enige vrouwen getracht haar slag te slaan in magazijnen te Haar lem. Het gevolg is echter, dat dank zij de oplettendheid van het personeel vier vrou wen door de Haarlemse recherche zijn aan gehouden. In een magazijn aan de Grote Houtstraat trachtten drie Amsterdamse vrouwen gis- tei'middag een japon te stelen. De zeven- entwintigjarige R. van D. had reeds een japon van ongeveer 100 in haar bezit en daarbij waren de eenenveertigjarige M. S. van R.-D. en de zesenveertigjarige W. J. van der L.-B. behulpzaam. Laatstgenoem de wist te ontsnappen, doch is in de loop van de avond in haar woning in Amster dam aangehouden. De twee andere vrou wen werden ter plaatse gearresteerd. In een boodschappentas vond de recherche nog een tiental leren handschoenen, over hemden en pyjama's. Verder heeft de recherche in een maga zijn aan de Anegang de zesendertig]arige A. van der M.-R. aangehouden, verdacht van diefstal van een japon. Zij was in het bezit van een jongensbroekje en uit een onderzoek bleek, dat zij acht weken ge leden ook een kinderjurkje en een jongens pakje had gestolen. Nu er een vorstperiode is aangebroken vraagt de Vereniging voor Dierenbescher ming aan de vogels te denken en voor hen wat voedsel te strooien. Huisdieren late men niet buiten in de koude overnachten. Nederland telde, blijkens een opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek op I November van dit jaar 10.308.018 inwoners. ADVERTENTIE Gelee: tubes -.85, 1.25 en 1.85 Dagcrèmetube 1.65 en pot 3.50 Actiefcrème: tube 1.65 en pot 3.50 Scheercrème: grote tube 1.95 3 In de tuinzaal van kunsthandel Leffelaar aan de Wagenweg woonden wij Woensdag avond een cello-recital bij dat ons lang zal heugen. De jonge Franse cellist Charles Reneau vertolkte, met Ans Bouter aan de vleugel, een programma waarmee hij de veelzijdigheid van zijn kunstenaarsschap liet blijken. Verbaasde hij aldoor met zijn trefzekerheid en zijn volmaakt beheerste virtuositeit, niet minder wist hij te boeien door de grote verscheidenheid van zijn uit drukkingsmiddelen wat betreft stijl en voordracht. Hiertoe behoorde ook de toon- productie. Eerlijk gezegd vonden wij de toon van Reneau's instrument in het begin (bij ,de Folia-variaties van Marin Marais) wel wat scherp. Maar enkele nummers verder, toen de cellist Adagio en Rondo van Weber interpreteerde, kon men zich afvra gen of hij nu nog op hetzelfde instrument speelde, zo geheel anders als het nu klonk bij een lichte stokvoering en een zeer vlot vloeiende en virtuose weergeving van het Rondo. Het werd een sprookje van klank en muzikale uitbeelding. Dat we met een technisch ongemeen sterk toegerust kunstenaar te maken hadden wisten we overigens al direct bij de Folia- variaties. De vertolking van fragmenten uit een solo-suite van Bach bevestigde dit. De absolute trefzekerheid in het dubbelnoten- spel leverde al zo goed als een doorslag gevend bewijs. Maar wij zouden aan het slot van de avond, met een bewerking voor cello van Pable de Sarasate's fameuze „Zi- geunerweisen", kunnen ervaren dat Reneau de hachelijkste technische problemen com pleet in zijn macht heeft. Deze interpretatie deed ons terugdenken aan de heksentoer die Pierre Fournier te dezer stede op een Toonkunstconcert eens demonstreerde met „Le Streghe" van Paganini, een bravour- stuk dat deze haast legendarische viool virtuoos een demonische faam bezorgde en waarvan Fournier een cello-reproductie gaf die het summum van technisch kunnen mocht heten. Iets dergelijks kan men zeg gen van wat wij nu met de „Zigeunerwei- sen" te horen kregen. Eigenaardig na afloop van het recital werd ons meegedeeld, dat Reneau een leerling van Fournier is! De appel valt dus niet ver van de boom. Bezonken vertolkingen van de Vierde Sonate (opus 182, no. 1) van Beethoven en van Schubert's „Sonate arpeggione" deden ons Reneau kennen als een fijngevoelig kamermuziekspeler, die het bijzonder trof met zijn partner; want Ans Bouter was met haar rustig beheerst klavierspel een vol- De regering heeft, naar de NRCt. meldt, besloten medewerking te verlenen voor de hei-bouw van de St. Laurenskerk te Rotter dam, die in de Meidagen van 1940 werd verwoest. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft zich ver enigd met de bouwplannen, die door de architecten J. C. Meischke en ir. A. van der Steur zijn ontworpen. Als ge zo omtrent December de natte winterstorm boven uw dak hoort tekeer gaan, kunt ge met een warm genoe gen peinzen over de weelde van een huis te hebben. Ge steekt uw tenen naar een ka chel die gloeiend geblazen wordt door de wind in de schoorsteen. En ge laat de koude donkerte haar gang gaan met kletsende buien tegen uw ramen smijten. Een huis dat is uw veilige, vertrouwde ruimte in een vreemdsoortige wereld. Ge keert er naar terug van uw tochten, ge verlangt er naar terug als ge er verre van zijt gex-aakt. Het kan groot zijn of klein, het kan een inrijpoort met twee stenen leeuwen heb ben of enkel maar een drem pel en een scheefgezakte deur maar elke dag brengt het uur terug waarop ge de weg naar uw huis weer inslaat. Of het uur, waax'op ge met wrevel bedenkt dat uw huis te ver is om het vandaag nog terug te zien. Uw huis is als uw lichaam zelve ge kunt er niet buiten om in leven te blijven. Het is met een hxiis gelijk met alle dingen die ge niet missen kunt ge meent wel eens dat ge het niet meer nodig zult hebben en ge vergeet de waar de en de weelde ervan. In uw jeugcMaat ge u gemak kelijk weglokken daix denkt ge dat het dak op uw hoofd zal vallen als ge niet maakt dat ge wegkomt zo gauw ge de kans hebt. Dan is de wereld buiten vol van het lieve leven dat genoten moet worden. Wie heeft niet in zijn jonkheid met honderd slimmigheden ge probeerd om uit de wai-me be slotenheid van het huis weg te x*aken naar de koude duisternis buiten, omdat hij ergens onder 'n lantaarnpaal met een aange bedene had afgesproken? Dan kon het prikkeldraad of bil jartballen regenen, dan kon de winterstorm als een wildeman aan de dakpannen rukken hij muisde er van tussen en ging klappertandend over lief de praten, en er snipverkouden van worden. En als hij onder het lieve ge smoes dacht: was ik maar thuis, dan zcu dat een liefde van de koude grond hebben moeten heten. Dat zult ge u nog wel herinne- x-en. Als ge bij uw wandelingen met uw uitvei'korene plotseling eens merkte dat ge koude voe ten kreegt, was het onveran derlijk twee weken later ge daan met de roman. Dat zijn sjmptomen, om zo te zeggen. Hef was de roepstem van het trouwe, veilige huis, dat waarscnuwde: kom terug, het is de ware niet. Maar eens was het de ware wel, dan pakte ge uw koffers en ge trokt achter uw liefde aan, als een vogel achter de zomer. Doch het was altijd weer een huis dat u verwelkomde, een huis dat uw vreugde en de hare omslpot en bewaarde. Een veilige ruimte in de wex'eld, die u naziet waar ge gaat en u terugroept als de avond komt. Het is een plezier en een recht, een hixis te hebben. En nu moet ge eens zien, hoe dat plezier en dat recht van daag aan de dag voor velen verzonken zijn in een moeras van moeilijkheden, dat door een ongélukkige oorlog is ko men te liggen over het pano rama van een ordelijke maat schappij. Ziet ze zitten op hun gedeelde étages, in hun vertimmerde kamertjes, ziet ze tegen elkan der botsen in hun gezamen lijke keukentjes en ziet ze hun adem moeten inhouden bij het passeren op de tx-appen. Ziet ze met listen en gewieksthe den elkander de levensruimte ontnemen, centimeter bij cen timeter, als eigengereide vorst- jes die de grenzen van hun rijkje willen verleggen zonder regelrecht geweld. Ze zitten een- twee- drie- en meer hoog achter huisdeuren die ge bijna niet meer zien kunt van de naamplaatjes. En ziet ze dan op hun tenen over gangen en tx-appen gaan, deux-en vex-mijdend die niet van hen zijn en stappend over matjes die anderen hebben be taald. In de keuken staat hun naam op de pannetjes en moe ten ze streepjes zetten op een kaartje bij het gasstel, met de tijd er bij dat het gebx-and heeft voor hun gebruik en ge noegen. Ziet ze wonen als ze eindelijk wonen! Ge hebt vroeger wel eens uw degelijke, warme huis ont vlucht om een paar natte voe ten te halen met uw geliefde in de winterregen. Maar met uw arm in de hare en met uw beider zielen in één hebt ge gedroomd over uw eigen huis, dat uit de stenen van uw ver langen werd opgebouwd in de zonnige oase van uw toekomst dromen. Als ge het gekregen hebt exx ge kunt er vandaag bij een warme kachel uw vrouw een zoen geven zonder dat mede bewoners er wakker van wor den, dan hebt ge een plezier en een recht verworven, maar ook een geluk dat bijkans uit gestorven raakt. Er zijn velen die gedroomd hebben als gij, en langzaam ouder worden zonder hoop op een eigen plaats in het leven. Wij zouden onze mond moeten dichthouden over onze deug den en onze vrijheden, en hem niet meer opendoen voordat wij samen huizen hebben ge bouwd. Genoeg huizen om te kun nen zeggen: Zie, waar zij recht op hadden hebben zij gekre gen. Het plezier zullen zij er zelf moeten inbrengen, door hun eigen, onverdeelde voox'deur. J. L. waardige wederhelft van het duo. Ook in haar gewone begeleidingen. Met de „Suite Espagnole" van Joaquin Nin kregen we de volle maat van tempe ramentrijk bn gezond muzikaal bravour te horen in bezielde klankkleuren van de cello, die onze eerste indrukken van scher pe toonvoi-ming volkomen tegenspraken. Zo hebben we deze avond kennis gemaakt met een cello-virtuoos, die men gerust tot de groten mag rekenen. Binnenkort speelt Fournier bij de H.O.V. Wij hopen en vertrouwen ook Chai'les Re neau eens als solist bij ons orkest te horen. JOS. DE KLERK. In Halfweg is Woensdag op 70-jarige leeftijd overleden de heer Th. C. P. M. Kolf schoten, oud-burgemeester van Edam en van Gestel en Blaarthem (thans Eindhoven). ADVERTENTIE Zuiver WOLLEN DEKENS één-persoons 44.50 39.50 twee-persoons 67.50 Prima GEWATTEERDE DEKENS één-persoons 32.50 - 28.50 twee-persoons 42.50 - 36.75 Heemstede Haarlem Zandvoort I De uitslagen van de wedstrijden gespeeld op de eerste dag van de Daviscupwedstrijd (interzóne finale) tussen Zweden en de Ver enigde Staten luiden: Enkelspel: Davidson (Zweden) verliest van Trabert (Verenigde Staten) 36, 46, 7—9. Bergelin (Zweden) verliest van Schro der (Verenigde Staten) 26, 2—6, 46. De Verenigde Staten hebben met 20 de leiding genomen. HAARLEM, 12 December 1951 ONDERTROUWD: 12 Dec.: P. A. van Soest en M. L. C. B. Drukker. L. A. Polfliet en J. van Berkel. C. H. M. Raps en P. C. M. Campfens. G. van Kordelaar en J. Schneider. J. H. M. Middeldorp en H. C. Treffers. G. Schutte en G. G. T. Ehi-hardt. J. M. Verrijzer en J. B. Derkx. J. Timmerman en J. Wesse- lius. C. H. Melchers en J. A. Hendriks. W. P. H. de Veer en G. H. van Baaren. GEHUWD: 12 Dec.: G. G. A. Santbergen en S. A. Bulters. D. C. Smit en C. H. Huizing. W. J. J. Hommes en P. P. Woerde. G. Post en J. J. Koene. M. van der Wijk en J. L. van Dijk. T. Apeldoorn en H. de Vos. C. H. Dirks en H. D. M. Nijboer. A. M. Franssen en M. J. H. Ipenburg. H. J. Sibbelee en A. H. van Rigtereri. J. T. H. A. Meijer en W. van der Wolde. M. Cohen en R. M. Weber. J. Walker en W. van Dansik. N. Bakkum en A. T. de Nijs. A. van Velzen en H. Venings. J. Slijkhuis en G. T. Paans. E. Zuurdeeg en J. C. Kok. BEVALLEN van een zoon 10 Dec.: P. Brinkman—Disco (2). 11 Dec.: M. Lettinck— Staverman. J. C. SchippersWusten. R. Gee- versVerhagen. BEVALLEN van een dochter: 8 Dec.: F. C. Baron de Smeth—Ott. 11 Dec.: R. Borst Blaauwbroek. 12 Dec.: A. S. Zweiphennig Smit. OVERLEDEN: 10 Dec.: H. Eggerding, 21 j., Diepenbrocksti'aat. J. B. van Putten—Hel- lendoorn, 67 j.. Voorhoutstraat. 11 Dec.: H. J. Stevenhaagen, 52 j., Schermerstraat. N. van der Aar—Dekker, 54 j., Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5