ENGELS Schermen ecLiw 2. Woningruil Henk van der Wateren, pionier van de volksdans, gehuldigd 1 Minerva Theater 1 DE PASSIEBLOEM Ingezonden stukken „Geen nieuws" Twee handbal-ploegen kampioen Amsterdamse Beurs Heemstede Winkelinbraken opgehelderd MA UD KOOL Speciale (Wee!i zegt: MAANDAG 7 JANUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Organisten iuMeum bii Doopsgezinde Gemeente Sport in 't kort Looddieven en -opkoper» voor de politierechter Raad van beheer op kynologi»ch gebied Jan van Riebeeck- postzegels Sieraden van Sarah Bernhardt op een zolder gevonden Gecombineerde duivententoonstelling Scheepvaart ADVERTEERT IN DIT BLAD KANTOORRUIMTE GEZOCHT 1 of 2 lokaliteiten Handelscorrespondentie Conversatie Emigranten-cursussen Stenografie MOORE'S SCHOOL, FRANS HALSSTRAAT 1, TEL. 14624 HILARIUS FOTO KINO GASREPARATIE V. J. Brassinne Grote Houtstraat- Haarlem Lingerie stoffen Crepe Satin fleuris 95 Toile lingerie Toile lavable BEZITTERS VAN RASHONDEN uit Haarlem en omstreken 99 Ruim negenhonderd volksdansers uit het Westen vam ons land van Wieringen tot 's-Gravenhage, waren gisteren in het enigs zins feestelijk versierde Krelagehuis te Haarlem bijeen om hulde te brengen aan Henk van der Wateren, die zijn zilveren jubileum als volksdansleider vierde. Hij is begonnen met een klein groepje van onge veer twintig dames en heren, in hoofdzaak uit kringen van onderwijs en jeugdbewe ging. Met dapper volhouden en opoffering van zeer veel vrije tijd werd bereikt dat uit dit primitieve begin langzaam maar zeker een omvangrijke organisatie groeide. Al spoedig moest de heer Van der Wateren ook buiten Haarlem les gaan geven en mocht hij tot zijn voldoening constateren dat in andere steden zijn voorbeeld na volging vond. Thans wordt het volksdansen zelfs op enkele lagere scholen onderwezen. Zeven avonden per week wijdt Henk van der Wateren aan zijn fanatiek be leden^ liefhebberij. Het is dan begrijpelijk dat zijn leerlingen de gelegenheid hebben aangegrepen om hem een blijk van hun grote genegenheid te geven. De heer H. Kruyt, voorzitter van het volksdanscentrum Haarlem, overhandigde hem als gezamenliik geschenk een degelijk polshorloge. In zijn toespraak bracht hij naar voren dat de ju bilaris het helemaal niet nodig had gevon den zoveel drukte te maken, omdat hij im mers al het werk steeds voor zijn plezier deed en het als een genoegen beschouwde iets te kunnen doorgeven om jonge mensen mee gelukkig te maken. Maar juist daarom heerst er zoveel ondubbelzinnige dank baarheid, aldus de heer Kruyt, die tevens herinnerde aan de ijver waarmee naar vernieuwing van het répertoire is gestreefd. Ook aan officiële belangstelling heeft het niet ontbroken. Wethouder D. J. A. Geluk, sprekend als voorzitter van Haarlems Bloei, vestigde er de aandacht op dat de volks dans aanraking had met al zijn werkzaam heden bij het gemeentebestuur: onderwijs, lichamelijke opvoeding, volksontwikkeling en kunstzaken. Spreker stelde volksdans en moderne dans tegenover elkaar als uitingen van respectievelijk gemeenschaps zin en individueel genot. De enthousiaste pionier Van der Wateren heeft in Haar lem, maar ook ver daarbuiten, het dansen weer tot een feest gemaakt, een feest van gemeenschappelijke vrolijkheid. Verder sprak de wethouder met erkentelijkheid over het belangrijke werk der laatste jaren: de propaganda op de scholen, mede dank zij de lessen op de Rijkskweekschool, de de monstraties en openbare dansavonden op de Grote Markt en het laten optreden van buitenlandse groepen. De heer H. Steijnen uit Rotterdam, voor zitter van de Nederlandse Volksdansver eniging, noemde de heer Van der Wateren een voorbeeld voor het gehele land. Het hoofd van de afdeling „gesproken woord" van de Vara, de heer Arie van Nierop, betrad eveneens het podium en verklaarde als een van zijn eerste leerlingen („een slachtoffer dat er nooit spijt van heeft ge had een paar stijve benen te hebben ge haald") oprecht blij te zijn dat een lang gekoesterd ideaal nu al sinds een jaar in vervulling gaat: het propageren van de volksdans door middel van de radio. Want de heer Van der Wateren treedt ook bij de Vara als volksdansleider op. Een gedeelte van de bijeenkomst werd vervolgens op de geluidsband vastgelegd. Aan het einde van de Zondag gehouden kerkdienst van de Doopsgezinde Gemeente in Haarlem heeft de dienstdoende predi kant, ds. C. P. Hoekema, enige woorden van hulde gericht tot de organist Jacob Bijster, die op 5 Januari het feit herdacht, dat hij dertig jaar geleden door de kerke- raad van deze gemeente tot organist werd benoemd. De heer Bijster, die bij zijn be noeming 20 jaar oud was, is thans hoofd leraar orgel aan het Conservatorium in Amsterdam. Hij heeft verscheidene liede ren voor de Doopsgezinde Gemeenten in Nederland gecomponeerd. Een van deze liederen werd aan het einde van de kerk dienst van Zondagmorgen door de gemeen te gezongen. De heer G. S. schrijft: „Er is vandaag vrijwel geen nieuws bin nengekomen. Ons bulletin zal hoofdzakelijk bestaan uit sportberichten", zei de omroe per van de nieuwsdienst. Het klonk mij vreemd in de oren: Geen nieuws. Geen vastgelopen besprekingen omtrent de wa penstilstand, geen nieuwe incidenten in Egypte, geen aardbeving hier, geen vlieg tuigongeluk daar, geen brandstichter, en geen jeugdige boefjes, geen moordaanslag in Indonesië en ook geen gearresteerde Westerlingen in het Oosten. Helemaal geen wereldnieuws, alleen maar sport. Het was een geluid uit een andere, een gelukkiger en betere wereld. Nog nooit heb ik mij zo geïnteresseerd voor de uitslag van R.C.H.Sneek. Nog nooit boezemden zwemwedstrijden mij zoveel belang in, nooit tevoren luisterde ik met zoveel ge noegen naar de sympathieke (dat viel mij pas nu op) stem van de omroeper. Het was of er in het wereldgebeuren iets meer rust was gekomen, of plotseling de confe rentieheren, de soldaten, de politie en de misdadigers werden bevangen door moe heid, dan wel gewetenswroeging kregen jegens de burgers die al de gebeurtenissen maar moeten verwerken; die van alle zijden geruchten en waarheden op zich zien en horen afstormen; die door de beklemmende druk van verontrustende voorvallen bang, schichtig en onzeker worden. Eén keertje schenen zij te begrijpen waarnaar de vol keren verlangen; één keertje was er geen wereldnieuws, één keertje.... vrede. Maar de telexen ratelen, de telefoons rinkelen, de telegrafen seinen en de cor respondenten berichten. Vandaag zal er weer volop nieuws zijn, vandaag zal het leven van gisteren weer voortgaan en zul len wij ons alledaagse bestaan weer moeten aanpassen aan de wereld om ons heen.Van- daag zal de stem van de nieuwsomroeper weer bard en onverbiddelijk klinken in de dingen die nu eenmaal gebeuren en die wij niet kunnen tegenhouden. Maar nog lang zullen in mijn oren de woorden van de omroeper van gisteravond naklinken: „Geen nieuws". Aan dit onderdeel van het programma werkten mede: het ensemble „Cantecleer" onder leiding van Gerrit Brandjes met zang van Henk Dorel en de omroeper Coen Serré, die tevens als een soort regisseur fungeerde. Er werd naar hartelust ge zongen en gedanst, waarbij Henk van der Wateren ten behoeve van de luisteraars aanwijzingen en toelichtingen gaf. Na een 'onderbreking ter versterking van de inwendige mens volgde des avonds een gehele serie volksdansen uit alle wind streken, waaraan jong en oud kon meedoen. Voor de begeleiding zorgde een ensemble van muzikanten uit verscheidene plaatsen, voor deze bijzondere gelegenheid samenge voegd. In plezierige stijl kwam de veel zijdigheid van het répertoire tot uiting. „Klank en beweging" uit Amsterdam gaf bovendien een demonstratie van uitheemse zwaard- en zakdoekdansen, die veel be wondering oogstte. In het restaurant hadden vele oud-leer lingen van de heer Van der Wateren van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt hem met zijn jubileum te complimenteren. Voor zijn echtgenote waren er bloemen. Zondag ziin weer twee elftallen kampioen geworden. In de tweede klas dames West A kwam JHC tot een overtuigende 6—1 zege op Vrone, terwijl bovendien JHC's enige con current, Tonegido. de kans om gelijk te komen met de lijstaanvoerder ontnomen werd door Bato. dat zeer goed speelde en zi.in gast een gelijk spel f2—2) afdwong. Hierdoor is JHC dus definitief zeker van de eerste plaats. OSS zal in deze klas vermoe delijk degraderen. Het behaalde tot nu toe geen enkele punt en ook Zondag verloor het weer met de grote cijfers (151). waarvoor GITA zorgde. De tweede karnoioen is Bever wijk in de tweede klas afdeling heren'. Deze ploeg behaalde zijn elfde zege, waarvan dit maal Tonegido 2 de dupe was. Ook van Be verwijk kan dit een mooie prestatie genoemd worden, daar de titel eveneens ongeslagen behaald is. (22 punten uit 11 wedstrijden met de doelcijfers 13651). In de eerste klas heren wonnen de ploe gen uit de kopgroep. Beverwijk zowel als Concordia 2 kwamen tot grote en verdiende overwinningen op respectievelijk Raoiditas 2 (14—1) en HOC 2 (16—4). AVA gaf in den beginne de Adelborsten goed partij, doch kwam in de slotphase van de strijd in ver gelijking met AHV veel uithoudingsvermo gen' tekort. Zaalhandbal Na een uiterst soannend duel tussen Aals meer en Blauw Wit heeft de eerstgenoemde door een 10—5 zege beslag gelegd op de titel zaalhandbalkamkioen Amsterdam 1951/52. Bij de dames is de beslissing eveneens ge vallen. Hier won Sagitta als verwacht weer; ditmaal van Niloc met 40. waarmede Sagitta de titel veroverde. De dames van Concordia behaalden een fraai succes door ADA met maar liefst 91 te kloppen. Zij waren verreweg de beste van het veld. De heren van Concordia liepen tegen AHC precies zo goed van stapel als verleden week tegen Blauw Wit. In tijd van een ogenblik was er een 50 voorsprong, die AHC voor rust tot 7—5 verkleinde. In de tweede helft, deed het gemis van do spelers Stuy en Not- trot zich geducht voelen. Er kon hierdoor namelijk niet voldoende gewisseld worden, waardoor de vermoeidheid een woordje ging meespreken. AHC kwam steeds meer in de aanval en doelverdediger van Arem, die veel goed werk deed, moest nog negen keer zwichten voor schoten van Mackay. Storm en Riikenberg. Concordia wist slechts een maal.het net te vinden door Nederkoorn, die ook ditmaal de productiefste was (5 x), Henskes (2 x) en Willinge (1 x) zorgden voor de overige doelpunten. De uitslagen van zaalhandbal waren: Heren: ConcordiaAHC 813: Aalsmeer Blauw Wit 105; NilocPSV (vriendsch.) 6—7. Dames: NilocSagitta 04; Concordia ADA 91; VriendschapAalsmeer 04; HHC—PSV (vriendsch.) 10—3. Verder zijn gespeeld: Hoofdklasse. Heren: Ölympia Gr.Olym- pia H. 4—5: HGV—Quick 10—10. Dames: Vlugheid en KrachtZAC 42; ZeeburgHygiëa uitgest. District West. A. Tweede klas dames B: GITA—OSS 15—1; Bato—Tonegido 2—2; JHC—Vrone 6—1. Afdeling Noordholland Zuid Eerste klas heren: AHVAVA 92: BGV Rapiditas 2 141; Concordia 2HOC 2 16—4. Tweede klas heren: Beverwijk—Tonegido 2 10—2. Eerste klas dames: Concordia 3Concor dia 2 0—1; Rood Zwart—CSV af gek. Tweede klas dames A-I: Gita 2Heem stede 50. Tweede klas dames R-II: IJmond 4Bato 2, Bato 2 n. o.; BGV 2—Beverwijk 2—1. AVOND-VIERDAAGSE 1952. De avond-vierdaagse 1952, georganiseerd dooi de Nederlandse Wandelsportbond, wordt gehouden op 18, 19, 20 en 21 Juni. Op de eerste drie dagen wordt 15 km. gelopen voor alle klassen. Zaterdagmiddag 21 Juni be draagt de afstand 20 km., eveneens voor alle klassen (juniores van 10 tot en met 13 jaar en seniores van 14 jaar en ouder). SCHULTE—PETERS SNELSTE KOPPEL TE PARIJS. Op de winterbaan te Parijs heeft het Nederlandse wielerkopnel Schulte Peters een Americaine over 100 km. ge wonnen, meetellend voor het Europees cri terium, met een ronde voorsprong op zijn naaste concurrenten. De tijd was 2 uur 7 min 36.4 sec. OOST-DUITSLAND SCHREEF ZELF STANDIG IN. Het bestuur van het Olym pisch comité voor West-Duitsland kwam te Hannover bijeen, in welke bijeenkomst de aanstaande Olympische Winterspelen uit voerig werden besproken. Meegedeeld werd, dat Óost-Duitsland zich rechtstreeks met de inschrijving van deelnemers gewend heeft tot het organisatiecomité te Oslo, waarbij ook 17 officials waren. Het organisatiecomité te Oslo heeft deze inschrijvingen evenwel niet aanvaard en de betrokkenen aanbevolen zich met het Wesi-Duitse Olympisch comité, dal door het IOC is erkend, in verbinding te stellen. Verder heeft Oost-Duitsland een nieuwe poging gedaan bij het IOC om als Oost-Duits Olympisch comité erkend te worden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Hier spreekt wethouder Geluk de jubilaris toe. Een zekere T. G. M. uit Heemstede, die in zijn onderhoud voorziet door het op kopen van allerlei afvalstoffen hoewel hij geen erkend opkoper is, moest zich heden morgen voor de Haarlemse politierechter verantwoorden, omdat hij er praktijken op na hield die volgens de wet niet door de beugel konden. Zo had hij eens van een kennis H. F. D. voor zes gulden een lood kabel gekocht,die afkomstig was uit het bedrijf van D.'s oom. D. zag er blijkbaar geen been in om die kabel ongevraagd mee te nemen: „Die loodkabel zou toch weg gegooid worden, want ze gebruiken tegen woordig alleen maar plastic-kabels". Met die mening waren noch de officier van Justitie, noch de politierechter het eens. Conform de eis van mr. G. W. F. van der Valk Bou'man veroordeelde mr. J. P. Pe ters D. tot f 30 boete en één maand voor waardelijke gevangenisstraf. M. die al meer dan één nummer op zijn strafblad heeft staan, gaat voor veertien dagen de cel in. Met de transactie tussen M. en D. was de kabel-at'faire nog niet afgelopen. De niet-erkende opkoper ging naar een wèl erkende opkoper: F. K. te Haarlem, die de kabel overnam. Hij meende er genoeg zaam van overtuigd te zijn dat de kabel niet van diefstal afkomstig was, toen de verkoper zich kon legitimeren. De officier dacht daar anders over: „De opkopers moeten niet denken dat de zaak gezond is als de verkopers zich kunnen legitime ren". Mr. Van der Valk Bouman eiste f 20 boete en twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf. Mr. A. Tonino, de verdediger van de verdachte achtte heling niet bewezen en pleitte vrijspraak. De politierechter zal over één week uit spraak doen. T. G. M. stond hedenmorgen nogmaals terecht en andermaal omdat hij bij het kopen van lood over de schreef was ge gaan. De buit van een arbeider die in Haarlemmermeer van iri aanbouw zijnde huizen lood had gestolen werd grif door hem gekocht. Voor zes gulden. Van die zes gulden betaald de arbeider de dansles. Inmiddels heeft de arbeider de schade die door zijn diefstal ontstond ver goed. Nu zal hij nog f 20 boete moeten betalen en voorts hangt hem nog een maand voorwaardelijk boven het hoofd. M. kwam er dit keer met drie weken voorwaardelijk af. BRAND EIST ZEVENTIEN DODEN. l'n de afgelopen nacht zijn, naar men vreest, zeventien personen om het leven gekomen bij een zware, brand in West- field (Massachusets). waardoor een ge bouw van vier verdiepingen werd ver woest. Dertien bewoners moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De toe stand van een is ernstig. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-314 Nederl. 47 85 li/i. 85/ A.K.U 158/4 159 Lever Brothers 185 185 Philips Gloeil. 168/ 148 Nwe Philips 164/ 164/ Kon. Petroleum 290 288/ A'dam Rubber 95 95 Holl. Amer. Lijn 183 183 N. Scheepv. Unie 140/ 141 H.V.A 97/ 99/ 72% 73/ Amsterd. Bank 168/ 169 Rotterd. Bank 168 168/ Twentse Bank 160/ 160/ Anaconda Copper 54% 55/ Bethlehem Steel 55/ 56 Republic Steel 4615/t« 46/ 75^/1, 75/ Tidewater 46% 46/ U. S. Steel 43/ 43/ N. Lever Brothers 179 1 178/ Op de receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Raad van Be heer op Kynologlsch gebied in Nederland, heeft de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, meegedeeld, dat de Koningin het praedicaat „koninklijke" heeft ver leend aan de Nederlandse Kennelclub „Cy- nophilia". Dit lijkt vreemd op het jubileum van de raad, maar is het niet, als men weet, dat „Cynophilia" de enige nog bestaande ver eniging van de raad is, die mede de raad hebben gesticht en in 1950 al zestig jaar bestond. De heer F. Heerkens Thijssen bood na mens een comité de „George F. Krebs coupe", geheel van zilver aan, bedoeld tot het eren van de heer Krebs, een veelzijdig keurmeester, die in 1950 is overleden. Deze eeuwig durende wisselprijs zal op een nader bekend te maken tentoonstelling uitgeloofd worden, maar blijft het eigen dom van de raad van beheer. De eventuele winnaar krijgt een klein model van de prijs. Op 16 Maart wordt de „Jan van Rie- beeck-postzegel' uitgegeven ter herden king van het feit, dat het op 7 April 1952 300 jaar geleden is, dat de Nederlandse chirurgijn Jan van Riebeeck als comman deur van een kleine Nederlandse vloot van drie schepen aan Afrika's Zuidkust voet aan wal zette. De zegels worden uitgegeven met een toeslag, die zal worden gebruikt als steun bij de bouw van een Van Riebeeck-mo- nument te Kaapstad. Zij zullen verschij nen in vier waarden. De zegels zijn ont worpen door de hee-: R. J. Drayer naar een portret van Jan van Riebeeck, ge schilderd door J. Coeman. De directeur van het Théatre Sarah Bernhardt te Parijs, de héér A. M. Julien, heeft, toen hij de zolderverdieping en het dak dezer schouwburg inspecteerde, een merkwaardige vondst gedaan. Hij ont dekte daar namelijk onder stof en spin- newebben juwelen en toneelsieraden, die Sarah Bernhardt placht te dragen in stuk ken die haar beroemd maakten. De voorwerpen, zoals imitatieparels, diamanten oorhangertjes, ringen, diade men, broches, kroontjes en halssnoeren, waren zorgvuldig ingepakt, De heer Julien raadpleegt nu theaterbibliotheken om oude kennissen van de beroemde actrice en elk stuk te identificeren. Sarah Bernhardt speelde voor het laatst in 1922. Zij overleed een jaar later. Het is een nog onopgelost raadsel hoe de to neelsieraden op deze zonderlinge plaats terecht zijn gekomen. Uit een garage aan het Roemer Visser plein in Heemstede is Zaterdagochtend vroeg een bedrag van 700 gulden ontvreemd. De Heemsteedse politie heeft een 25- jarige Haarlemmer ingesloten, die na een lang verhoor heeft bekend de dadeyr te zijn van een serie inbraken in winkel-étalages, die in de maand December en in het begin van Januari zowel in Haarlem als in Heem stede zijn gepleegd. In de nacht van 1 op 2 Januari werd aan de Binnenweg in Heemstede een grote win kelruit met een baksteen verbrijzeld en voor een waarde van 900 gulden aan foto apparaten uit de uitstalkast ontvreemd. Enige weken geleden werd op dezelfde ma nier een juwelier aan de Binnenweg van een aantal polshorloges beroofd. Toen de Heemsteedse recherche dezer dagen bij het onderzoek in deze zaak contact opnam met de Amsterdamse politie, werd daar op het hoofdbureau juist de 25-jarige Haarlem mer M. binnengeleid. De Amsterdamse ploitie had deze aangetroffen terwijl hij bezig was met een Amsterdamse opkoper te onderhandelen over de prijs van een gloed nieuwe fotocamera. Dit toestel, benevens een belichtingsmeter, die de man bij zich had. droegen de nummers van de apparaten welke in de nacht van 1 op 2 Januari wa ren gestolen. De gearresteerde werd naar het Heemsteedse politiebureau gebracht en bij zijn verhoor bleef hij aanvankelijk bij zijn verklaring, de apparaten van een on bekende in Amsterdam te hebben gekocht. Tenslotte bekende de Haarlemmer echter de dader van de inbraken in Heemstede te zijn. Naar de politie in Heemstede mededeel de, heeft de man ook toegegeven, in de nacht van 5 op 6 December van het vorig jaar de spiegelruit te hebben ingegooid bij de juwelier C. in de Generaal Cronjéstraat in Haarlem en daar 14 polshorloges te heb ben ontvreemd. Bovendien zou M. hebben toegegeven de dader te zijn van een poging tot inbraak bij een winkelier in de Kleine Houtstraat in Haarlem. De Haarlemse politie deelde ons echter mede nog niet met zekerheid te kunnen zeggen of ook de genoemde inbraak en po ging tot inbraak door deze arrestatie inder daad zijn opgehelderd. De aangehoudene bekende voorts nog een rijwiel in Amsterdam te hebben ont vreemd. In de woning van de verdachte heeft men op zolder een ander foto-apparaat gevon den, dat ook uit de winkel aan de Binnen weg was ontvreemd. De beide plaatselijke postduivenverenigin gen „De Vredesduif" en „Gevleugelde Vrien den" hielden gezamenlijk een tentoonstelling in het Volkskoffiehuis. De voornaamst^ prijswinnaars zijn: klasse oude doffers: 1. M. Kaiser: 2. E. des Bouvrie. Klasse oude duiven: 1. C. de Bruin; 2.A. Compier. Klasse jonge doffers: 1. S. A. Lan- geveld; 2. E. des Bouvrie. Klasse jongé dui ven: 1. A. Compier; 2. E. des Bouvrie. Klasse late jonge doffers: 1. A. Compier; 2. F. v. Deutekom. Klasse late jonge duiven: 1. E. des Bouvrie; 2. J. Laars. Beste oude doffer van het geheel: J. Samson. Beste oude duif van het geheel: C. A. v. d. Wal. Beste jonge doffer: C. v. d. Werf. Beste jonge duif: A. M. Vork. Albireo, pass. 4 Fernando Noronha n. Las Palmas Almdljk, 4 v. R'dam te New Orleans. Amstelkerk, 5 te Lagos. Arnedijk, pas. 5 Azoren. Alchiba, 4 v. Sydney naar R dam. Aletta. 5 van Plaaju te Telok Anson. Alpherat, pass. 4 ten N. Flores. Alwaki, 3 van Baltimore naar Boston. Amsteldijk, 4 645 m. ZO. ten O. Kp. Race. Amstelstad, 4 780 m. ZW. ten W. Flores. Amstelvaart, pass. 4 Wight. Andijk, 4 190 m. NO. Kp. Hatteras n. Antw. Aalsdijk, 4 220 m. NO. Abaco Bahamas. Almkerk, pass. 4 Kp. Guardafui. Antonia, 30 te Bangkok. Armilla, 28 te Haiphong van Saigon. Aldabi, 5 v. Hamburg naar Antwerpen. Alioth, 5 van Hamburg naar Antwerpen. Aagtekerk, 5 van Kobe naar Yokohama. Abbedijk, 6 te Havanna. Alblasserdijk, 5 Havanna naar Vera Cruz. Alkaid, 7 te Bahia. Arendsdiik, 6 te Santos. Arkeldijk, 6 van Antwerpen. Alnati, 6 van Montevideo n. Buenos Aires. Ampenan. 7 te New Orleans. Arendskerk, 6 v. Kobe te R'dam. Boissevain, 4 v. Penang n. Singapore. Borneo, 7 te Singapore verwacht. Blommersdijk, 5 v. New York te R'dam. Bali, 4 500 m. W. Gibraltar. Blijdendijk, 4 300 m. NO. Horta. Britsum, 4 300 m. O. ten Z. Newport News. Barendrecht, 4 520 m. ZO. Fernando Noronha. Bennekom, 4 Sstr. Florida gepass. Boskoop, 6 van Port of Spain n. La Guaira. Baarn. 6 te Curasao. Bonaire. 6 van Madeira naar Barbados. Boschfontein, 5 v. Port Said naar Antwerpen. Breda, 5 v. Antofagasta naar Jollendo. Corilla, 4 van Sydney naar Miri. Caltex The Hague, 4 van R'dam naar Sidon. Clavella, 4 van Colon. Cronenburgh, 3 v. Bilbao naar IJmuiden. Caltex Utrecht, pass. 4 Kaap Kreta. Cottiea, 4 560 m. O.NO. Barbados. Caltex Leiden. 6 van Sidon te R'dam. Callisto, pass. 6 Key West. Ceram, 6 te Alexandrië. Delfland, 4 nog te Rio de Janeiro. Delft, 4 v. Chili te Amsterdam. Delfshaven, verm. 5 v. R'dam n. Buenos Aires Danae, 4 bij Ouessant. Duivendrecht, 4 100 m. W.ZW. Ouessant. Diemerdijk, 9 Le Havre verwacht. Esso Amsterdam, 4 van R'dam naar Aruba. Esso Rotterdam, pass. 5 Sombrero. Eendracht, pass. 5 Finisterre. Eendracht. 4 80 m. N.NO. Finisterre. Elmina, 4 bij Kanarische eil. Eemdijk, 4 van Londen naar Bremen. F.na, 4 bij Grand Cayman. Enggano, 7 te Antwerpen. Farmsum, 5 v. R'dam n. Hamptonroads. Grootekerk. 4 van Amsterdam naar Beira. Gaasterkerk, 5 te Genua. Gaasterland. 7 voor IJmuiden verwacht. Graveland, 6 te Rio de Janeiro. Gooiland, 6 van Hamburg te Amsterdam. Garoet, 5 v. Londen te R'dam. Hecuba, pass. 4 Azoren naar Pto. Rico. Hera. 4 1320 m. ZW. Faval n. R'dam. Heelsum, pass. 6 Bermudas naar Le Havre. Heemskerk, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Haarlem, 5 v. La Guaira na Pto Cabello. Helicon, 5 v. Curacao n. Maracaibo. Hydra, 6 van Amsterdam naar Hamburg. Hoogkerk, pas. 7 Gibraltar n. Genua. Iris, 4 te Amsterdam. Japara (KPM), 4 v. Kema op rede Tobelo. Jupiter, 4 te Limasol. Jagersfontein, 5 van Bremen te Hamburg. Java, 5 te Port Said. Kota Inten, 4 van Port Swettenham n. Belawan. Kota Gede, 5 v. Tj. Priok te Rotterdam. Kaloekoe, 5 te Padang, Karossa, 4 van Sorong naar Manokwari. Kedoe, pass. 4 Kp. Bon. Kakap, 5 v. Hamburg te R'dam. Katwijk, pass. 6 Finisterre. Kota Baroe, 6 3 u. van Port Said. Lekkerkerk, 4 te Antwerpen. Limburg, pass. 4 18 u. Malta. Langkoeas, pass. 4 Kaap de Gata. Leuvekerk, pass. 4 Ras al Hadd. Lindekerk, 5 van Amsterdam. Lissekerk, 6 te Southampton. Laagkerk, 6 te Colombo. Laurenskerk, 6 van Marseille naar Genua. Lawak, 7 te Cebu. Lieve Vrouwekerk, 5 v. Calcutta n. Colombo. Linge, 6 van Sas van Gent te Newcastle. Loenerkerk, 6 te Port Said. Loosdrecht, 5 van R'dam te Calcutta. Loppersum, 5 v. Pilmbino te Casablanco. Luna, pass. 5 Ouessant. naar R'dam. Maasland, pas. 4 Fernando Noronho n. L. Palmas Metula, 5 te Sydney verwacht. Maashaven, 8 of 9 v. Cienfuegos te R'dam verw. Maas, 4 50 m. N. Derna. Marisa, 4 900 m. ZW. St. Maria. Marpess. 4 700 m. ZW. ten W. Flores. Muiderkerk, 4 260 m. ZW. Kp. Palmas 12 Kaap stad verwacht. Melampus, pass. 3 Gibraltar. Murena, 4 70 m. ZO. Str. Messina. Marin, 4 bij Noordkust Cuba. Manoeran, 6 van Antwerpen te Amsterdam. Meerkerk, 6 van Rotterdam naar Bombay. Meliskerk, 6 van Aden. Mariekerk, 5 van Fremantle naar Aden. Marken, 5 van Galveston naar R'dam. Nieuw Holland, 4 v. Soerabaja. Noordam, 6 Lizard. Nigerstroom, 5 van Antwerpen. Oranjefontein, 4 450 m. NO. St. Helena. Oberon, 4 v. La Gunillas n. Pta Cardon. Ondina, 6 v. Aden te Mena el Ahmadi verw. Omala, 5 van Port Okka te Miri. Oranje, pass. 6 Daedalus Rode Zee. Poseidon. 4 van Barbados n. Paramaribo. Prins Willem IV, pass. 4 Gibraltar. Prins Maurits, 4 v. Valencia te Castellon. Prins Willem V, 4 dwars Sierra Leone. Paula, 31 v. Bangkok naar Pladju. Perna, 30 v. Tarakan te Yokohama. Polydorus, 4 v. New York n. Philadelphia. Prins Willem II, 4 700 m. W.ZW. Flores. Pygmalion, 1 te Mobile v. Curacao. Prins Alexander 6 te Southampton. Rijndam, 4 v. New York naar Norfolk. Reynlersz, 4 van Menado naar Kema. Rossum, pass. 4 Start Point. Ridderkerk, 3 nog te Mombassa. Rodas, 3 v. Port au Prince n. Curacao. Raki, pass. 6 Gibraltar naar Algiers. Roebiah, 6 van Amsterdam naar Karlshamn. Roepat, 6 v. Singapore n. Soerabaja. Ruys, 7 Manilla verwacht. Rijnland, 5 v. Montevideo n. St. Vincent. Sloterdijk, 4 te Suez. Stad Alkmaar, pass. 4 Terceira. Stad Dordrecht 4 v. Sagunto n. Vlaardingen. Sambas, 4 v. Bangkok naar Singapore. Singkep, 4 te Siain. Straat Makassar, 4 1300 m. O. ten N. La Plata. Seherpendrecht, 4 300 m. W.ZW. Flores. Skaubryn, 5 van Rotterdam naar Sydney. Schie, 10 van Kymassi te Amsterdam verwacht Stad Dordrecht, 6 van Gibraltar. Sliedrecht, pass. 6 Kp. de Goede Hoop. Soestdijk. 6 van Aden. Straat Makassar, 8 Buenos Aires verwacht. Sunetta, 5 v. Punta Cardon n. Santos. Salland, 6 van Montevideo. Sibajak, 6 330 m. NO. Guadeloupe n. Willem stad. Teucer, 4 te New York. Tjipanas, 4 van Tamatava naar Singapore. Tero, 5 v. Santiago de Cuba n. Rotterdam. Themisto, 8 v. Baltimore te IJmuiden verw Tarakan, 4 200 m. O.ZO. St. Maria. Tamo, 4 dwars Recife n. Montevideo. Ternate, 4 1020 m. O. ten N. Bermudas. Tiberius, 4 v. Paramaribo n. Port of Spain. Triton, 4 voor anker Jeremie. Tabian, 6 van Amsterdam naar Soerabaja. Tabinta, 4 v. Amsterdam te Braithwith. Talisse, 6 van Soerabaja naar Balikpapan. Tegelberg, 6 te Mauritius. Tiba, 6 van Buenos Aires te Diamanta. Tibia, 5 van Curacao naar Aden. Titus, 4 van Tanger naar Gibraltar. Tjibesar, 6 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Utrecht, 4 240 m. N.NW. Cochin. Woensdrecht, 4 200 m. W.NW. Madeira. Weltevreden, 3 te Vancouver. Willem Ruys, pass. 6 22 u. Gibraltar 10 4 U. Rotterdam verwacht. Waterman, 6 300 m. W.NW. Minicoy n. Aden. Waterland, pass. 5 Madeira n. St. Vincent. Winsum, pass. 6 Kp. St. Vincent. IJsel, 5 van Amsterdam te R'dam. Zaan. vertr. 7 v. R'dam n. Leixoes. Zonnewljk, pass. 4 ten NO. Flores. Zijpenberg, pass. 6 Ouessant. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haar lem d.d. 18 September 1951 is verklaard in staat van fail lissement J. P. BöHM, van beroep aannemer, wonende te IJmuiden, gem. Velsen, Zeeweg 197, met benoeming van de E. A. Heer Mr. J. A. Bletz, lid van gemelde Recht bank. tot Rechter-Commissa- ris, en van Mr. J. Verlooy, kantoorhoudende te Haarlem aan de Zijlstraat 47 tot cu rator. Door de E. A. Heer Rechter commissaris in het faillisse ment van J. P. BöHM, aan nemer. wonende te IJmuiden gem. Velsen Zeeweg 197 is bepaald: 1ste: dat de termijn, binnen welke de schuldvorderingen moeten zijn ingediend zal eindigen op 20 Januari 1952; 2de: dat de verificatieverga dering zal gehouden worden op Maandag 4 Februari 1952 des namiddags 3.40 uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem. Haarlem, 4 Januari 1952. De curator: Mr. J. Verlooy Zijlstraat 47, Haarlem 'OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO HEEMSTEDE Donderdag 10 Januari, 8 uur - Rotterdams Toneel n ff met CHARLOTTE KöHLER en KO VAN DIJK. 0 Prijzen ƒ1.t/m 3.50. - Plaatsbespreken 9 en 10 Jan. O van 10—3 uur en telef. na 12 uur No. 34345. G300000000000000000000000000000000000 NED. VER. VAN SPIRIT. „HARMONIA", Afd. Haarlem Secr.: Gr. Houtstr. 163II, Tel. 17728. Woensdag 9 Jan., 8 uur n.rn. in Gebouw „Cultura", Jansstraat 83, Zaal 7. OPENBARE AVOND, Mevr. D. Petersvan Osch, IJmui den. Psychometrische en helderziende experimenten. Introductie aan de zaal Fabriek in het Noorden des lands zoekt of b.v. 2 kamers en kabinet, ter vestiging van haar ver koopkantoor, omgeving station of centrum. Brieven met opgaaf huurprijs onder no. 8859 aan het bureau van dit bl Heden aanvang cursussen: DANS. BALLET, RHYTHMISCHE GYMNASTIEK, HOUDINGSVORMING EN BEWEGINGSKUNST. Klassen voor: beginners, gevorderden en beroepsopleiding. Aparte klas voor kinderen vanaf 4 jaar. Na gebleken begaafdheid opname mogelijk in de „Kennemer Dansgroep". Voor afspraak en aanmelding telefoon 18751. GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie Tel. 19931. Gas- rep.-bedrjjf „RODA", Grote Houtstraat 9. De sport voor geeste lijke en lichamelijke ontspanning. Club- en privélessen. Gedipl. leraar; N.we GRACHT 76. 90 cm. breed per meter mille fleurs 80 cm. breed 45 per meter /Li* wit, rose saumon en bleu 80 cm. br. "1 95 per meter JL# kunnen Zondag a.s. 13 Januari hun hond(en) laten bespreken en beoordelen op de clubmatch van de K.C. KENNEMERLAND in het Krelagehuis. Mooie prijzen. Kinderen kunnen meedoen aan het speciale kinderconcours. Aanmelding tot Dinsdagavond 9 uur: Vosmaerstr. 49, Hrl.-Oost; Rijksstraatweg 427, Hrl.-N.; Oosterhoutlaan 5, Hrl.-Z.; Berkenrodestr. 13, Hrl.-ZW; Plein 13, Hrl.-C.; Koninginneweg 51, Hrl.-West; Rijks straatweg 14 B. Bennebroek. Beschikbaar in drukke winkelstraat centrum le Boven huis, bevattende twee grote kamers, suite, zijkamer, keuken (achter keuken plat dak); boven ruime zolder en een aparte slaapkamer. Huur ƒ40.p. m. Gevraagd: Benedenhuis, onverschillig waar. Huurprijs pl.m. 7.— a 10.— per week. Brieven onder no. 8796 Juist iets voor de huisvrouw die b(j de pinken is, die profiteert van onze service. Een keurig helder zo wit als sneeuw gemangelde was met minimum slijtage en. met 3 dagen thuis HAARLEM Santpoorterstraat Telefoon 10131 41 49

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3