Haarlem wordt lichtstad gedurende Flora 1953 Dit jaar zware herhalingsoefeningen en langdurige iocnr* OPRUIMING Kort en bondig Uitbreidingsplan „Hoofddorp" Een bron van genot f 218.— Van der Meer Hees Co NOG EVEN GAAN WIJ DOOR REGENKLEDING PALEIS CentcaCe ïBaekfiaitdeC Amsterdamse Beurs ROYAL Egypte bezorgd over slag bij Tel el Kebir Ingezonden stukken Heemstede JANUARI AANBIEDING Schagchelstraat 2 U koopt heus geen kat in de zak 5 In November kwamen bijna 6000 huizen gereed V olleybalcompetitie Britse, Franse en Amerikaanse hoofdofficieren als adviseurs JAARLIJKSE Kazernes op de Veluwe en bij Steen wijk bijna gereed Brug van ƒ11 millioen over de Oude Maas BENNY FRANKEN Russische visie op Kwestie-Kas jmir Afkoop van erfpacht? Scheepvaart Gemeente Haarlemmermeer a contant OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING Z Wollen Tweed Jassen 39.75 100 °/o Wollen Gabardine Jassen z OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING v. d. GRAAF's Brood- en Banketbakkerijen VRIJDAG 18 JANUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het bestuur van de stichting Haarlems Bloei heeft gemeend al het mogelijke in het werk te moeten stellen teneinde de stroom van vreemdelingen op te vangen, die ter gelegenheid van de in het voorjaar van 1953 te houden Flora in ons land wordt verwacht. Dit is te meer noodzakelijk om dat het gevaar bestaat dat door de tot stand gekomen samenwerking met de permanente bloemententoonstelling op de Keukenhof te Lisse die stroom van bezoekers zich in Zui delijke richting zal bewegen. Men is thans bezig de gedachte uit te werken om Haar lem gedurende de Flora tot een lichtstad te maken. Men denkt hierbij speciaal aan de grote winkelstraten. Op dit idéé is men onder meer gekomen door het attractieve voorbeeld dat de Ge neraal Cronjéstraat kort geleden heeft ge geven. Enige bestuursleden zijn naar Brus sel geweest om de internationaal de aan dacht getrokken hebbende illuminatie al daar te bestuderen en men wil in zoverre het systeem van de Belgische hoofdstad volgen, dat getracht zal worden van de be langhebbende zaken een bijdrage in de kosten per strekkende meter te vragen. Gehoopt wordt dat de gemeente voor ver lichting van de openbare gebouwen zal zorgen en dat een oplossing gevonden kan worden voor het hierbij betrekken van de Grote Markt en de voornaamste bruggen en pleinen. Een nog stoutmoediger plan is het aan brengen van een feestverlichting van de hele weg van de Flora tot aan de binnen stad, maar het is de vraag of de uitvoering daarvan mogelijk zal zijn. De kosten zijn enorm hoog. Maar voor de zaken is het belang zeer groot, daar de grotere drukte stellig een grote omzet zal meebrengen. Er worden trouwens nog andere plannen gesmeed om de touristen naar de Spaarne- stad te lokken. Het bestuur van Haarlems Bloei zoekt thans contact met muziekcorp sen en zangverenigingen om ten tijde van de Flora uitvoeringen te geven en con coursen te houden. Getracht wordt ook des avonds de nodige vermakelijkheid te bie den, waarover reeds gevorderde bespre kingen gaande zijn. Bovendien is men be zig allerlei organisaties aan te schrijven, ook internationaal vertakte, met het ver zoek om in 1953 jaarvergaderingen en be langrijke bijeenkomsten zoveel mogelijk in Haarjem te houden. Het bestuur heeft mr. A. Menalda uit 's-Gravenhage aange steld om zich speciaal te belasten met der gelijke voorbereidende werkzaamheden en het secretariaat van de diverse commissies te vervullen. Bloemenfeest dit keer later Intussen staan natuurlijk ook de voor bereidingen voor de viering van Haarlems Bloemenfeest 1952 niet stil. Een bij het be stuur binnengekomen voorstel om een bloemencorso op het water te houden is ernstig overwogen, doch kan wegens de-te hoge kosten geen doorgang vinden. Het zal moeilijk zijn voldoende mensen te vinden die zich de daarvoor benodigde uitgaven willen getroosten. Men gaat echter toch in zoverre op de gedane suggestie in, dat ge tracht zal worden iets anders op het water te organiseren, bij voorbeeld een gondel vaart of een lampiontocht. Daartoe wordt contact met de diverse watersportvereni gingen opgenomen. Er komt in ieder geval weer een Bloemenkoningin. Om tegemoet te komen aan bezwaren van middenstandsverenigingen is na een ge meenschappelijke vergadering besloten het Bloemenfeest niet meer te doen samenval len met het begin van de uitverkoop, daar vele zaken hiervan schade ondervonden. Het zal nu worden gehouden van 26 Juli tot 4 Augustus. In die periode heeft in Bloe- mendaals Openluchttheater het Kennemer Toneelfestival plaats. In de eerste week van Augustus is er tevens de gladiolen- tentoonstelling in het Krelagehuis. Haarlems Bloei heeft zich voorts gewend tot de Haarlemse Middenstandscentrale om de mogelijkheid van een étalagewedstrijd te onderzoeken. Het is gebleken dat de meeste winkeliers liever wachten tot de Flora 1953, zodat men van dit voornemen ADVERTENTIE moest afzien. Een aardige gedachte is het laten geven van muziekuitvoeringen in enige zich daartoe bijzonder goed lenende hofjes. Vleeshal en Vishal Het gemeentebestuur heeft de exploitatie van de Vleeshal en de Vishal, welke ge bouwen hun geschiktheid als tentoonstel lingsruimte hebben bewezen, voorlopig aan het bestuur van Haarlems Bloei opgedra gen. De Vleeshal zal voornamelijk gebruikt worden voor culturelè doeleinden en als trekpleister voor vreemdelingen, de Vishal kan een meer populaire bestemming dienen. Het bestuur kan zelf tentoonstellingen or ganiseren en de gebouwen ook afstaan aan derden, echter alleen voor tentoonstellin gen of gebeurtenissen die moeilijk elders plaats kunnen vinden, want men wil op geen enkele wijze met andere instellingen concurreren. Men hoopt uit de exploitatie middelen over te houden om de accomoda- tie te verbeteren. Er worden thans proeven genomen met verwarming door middel van een grote kachel. Ook tracht men de boven zaal zodanig te verlichten dat de archi tectuur er geen schade van zal ondervinden. Er is een commissie ingesteld, die namens het gemeentebestuur toezicht zal houden op de exploitatie van de Vleeshal wat betreft de aesthetische toelaatbaarheid van het gebruik. Deze bestaat uit de heer A. D. Huijsman (voorzitter), mej. dr. G. M. Kurtz en de heren H. P. Baard, P. Leffelaar, G. H. Kaars ISijpesteijn en G. van Eek. Als secre taris fungeert de chef van de zevende af deling van het stadhuis. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in Novem ber 5937 woningen voltooid. Dit is uitge zonderd December 1948 toen 6679 wonin gen werden opgeleverd, het hoogste aantal, dat in enige maand sedert de bevrijding gereed kwam. Hierin zijn begrepen 385 duplexwoningen, zodat in November voor 6322 gezinnen nieuwe huisvesting werd geschapen. In de eerste elf maanden van 1951 wer den totaal 53.250 woningen opgeleverd, waaronder 3837 duplexwoningen. Sedert de bevrijding zijn thans opgele verd 190.957 nieuwe woningen waaronder 10.720 duplexwoningen. De in November gereed gekomen wo ningen zijn als volgt over de provincies en de drie grote steden verdeeld: Groningen 280 (107 in Nov. 1951); Friesland 208 (157); Drente 258 (130); Overijsel 403 (280); Gelderland 751 (446); Utrecht 328 (283); Noordholland (zonder Amsterdam) 567 (518); Zuidholland (zonder Den Haag en Rotterdam 803 (563); Zeeland 127 (161); Noord-Brabant 635 (525); Limburg 624 (371); Amsterdam 118 (330); Den Haag 374 (441); Rotterdam 453 (250); Noord- Oostpolder 8 (67). In November werden 4681 woningen in uitvoering genomen, waarin begrepen zijn 101 duplexwoningen. In de competitie van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Volleybal Bond zijn gespeeld: Dames, eerste klas A: Die RaeckseVCR 3—1; BGVVCK 1—3; Rapiditas—Velox 4—0. Dames, eerste klas B: HaarlemRapiditas 2 3—1; KI. Houtstraat—VCR 2 4—0; OVRA— Velox 2—2. Heren, eerste klas: PSCBVCR 03; Die Raeckse—Velox 1—3; IHJ—CIOS 0—3. Heren, tweede klas A: HBC—BGV 4—0; Brandweer 2—HVS 2 2—2; CIOS 2—MSO 3—1. Heren, tweede klas B: PSVH 2—HVS 3b 3—1; Ramplaan—Velox 2 1—3; PWN—Da- miate 22. Heren, tweede klas C: VCR 3Brandweer 3 1—3; OVRA 2—HVS 3a 1—3; PWN 2— VCR 3 0—4. van BOEKEN op elk gebied Ziet onze étalage en tafels in de winkel v/h H. N. MUL v/h J. M. STAP Grote Houtstraat 63 - Haarlem Telefoon 10305 De vier grote kazernecomplexen, welke bij Steenwijk, Oldebroek, Nunspeet en Er- melo gebouwd worden, zullen naar alle waarschijnlijkheid begin Maart kunnen worden betrokken. De normale bouwtijd voor deze kazernes, elk bestemd voor 3000 man, bedraagt ongeveer tweeëneenhalf jaar. Een combinatie van zeven grote Ne derlandse aannemers heeft het echter on der leiding van de genie gepresteerd de complexen in een half jaar te bouwen. Elk complex zal ongeveer twaalf mil- lioen gulden kosten. Nu de Botlek is afgedamd kan een in dustrieterrein van 760 ha. aan het Rotter damse havencomplex worden toegevoegd. Voor de toegang tot dit terrein is een hef- brug over de Oude Maas ontworpen waar van de pijlers zo zullen worden gebouwd, dat zij een breder wegdek kunnen dragen dan aanvankelijk zal worden aangebracht. Het zal geschikt zijn voor gewoon verkeer met een wegbreedte van 13 m., met aan weerskanten fiets- en voetgangerspaden en daarnaast een spoorbaan Bij gebleken be hoefte zal de capaciteit van de brug kun nen worden verhoogd, zodat het wfegdek ruimte biedt voor een vierbanige rijweg, een dubbelbanige spoorweg en een tram baan. De kosten van de voorlopige be perkte uitvoering worden op f 11.300.000 geraamd. Met de bouw van de brug zal ongeveer drie jaar gemoeid zijn. „De herhalingsoefeningen van dit jaar zullen zwaar en van ongewone duur zijn", aldus heeft minister Staf verklaard. „Dit zal vooral gelden voor de militairen die zijn ingedeeld bij de zware tanks, die 85 dagen moeten opkomen. In 1952 zal een legerkorps van 2 divi sies met een aantal legerkorpstroepen deelnemen aan de manoeuvres, welke in September in geallieerd verband in Duits land zullen worden gehouden. Deze divi sies zullen zijn de 2de en de 3de divisie. De 3de divisie bestaat uit de lichtings- ploegen 1950 II, 1951 I en 1951 II. Elke lichtingsploeg vormt een regimentsge vechtsgroep, welke als zodanig is geoe fend. De ploeg 1950 II (de 31ste regi mentsgevechtsgroep), welke 1 Februari met groot verlof vertrekt, komt terug en wel 30 dagen voor de soldaten en 47 dagen voor de officieren en onderofficieren. De 2de divisie bestaat uit dienstplichti gen, die in Indonesië hebben gediend. De derde gevechtsgroep dezer divisie zal onder de wapenen worden geroepen, na melijk 43 dagen voor de soldaten en 60 dagen voor de officieren en onderofficie ren. Voor de 21ste en de 22ste regiments- Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3y, Nederl. 47 85 84% A.K.U 157)4 156)4 Lever Brothers 187K 187 Philips Gloeil. 169 168 Nwe Philips 165)4 164)4 Kon. Petroleum 287 M 286)4 A'dam Rubber 93)4 93 Holl. Amer. Lijn 182)4 182)4 N. Scheepv. Unie 144 144 H.V.A 99)4 98 Deli Mij 72 71)4 Amsterd. Bank 169)4 169)4 Rotterd. Bank 169 169 Twentse Bank 164 163 Anaconda Copper 56V» 59 Bethlehem Steel 561/» 56)4 Republic Steel 4515/» 45)4 Shell Union 74)4 75)4 Tidewater 52% 53)4 U. S. Steel 44 44 N. Lever Brothers 181)4 181 In een chocolaterie te Dordrecht heeft de politie de ontzielde lichamen aangetroffen van de 51-jarige weduwe A. R. van R. en de eigenaar van de zaak. de 60-jarige F. de G. Aangenomen wordt, dat De G. de weduwe, die enige tijd huishoudster bij hem was ge weest, met messteken van het leven beroofd en daarna de hand aan zichzelf heeft ge slagen. Door het uitblijven van orders en de voortschrijdende mechanisatie van het be drijf heeft de directie van de Nieuw-Buiner glasfabrieken zich genoodzaakt gezien 275 arbeiders op wachtgeld te stellen. Een 14-jarige jongen, die achterop een vrachtauto was geklommen, is toen deze auto op het Mercatorplein te Amsterdam een scherpe bocht maakte, eraf geslingerd. Hij was vrijwel op slag dood. De benoeming wordt verwacht van dr. N. A. C. Slotemaker de Bruine, hoofd der persafdeling van de Nederlandse ambassade te Washington, tot consul-generaal te Kaap stad. Een tweejarig zoontje van de heer K. te Beuningen bij Nijmegen is toen de moeder even uit de kamer was, op een stoel geklom men die bij de kachel stond. Het ventje verloor vermoedelijk het evenwicht en greep een op de kachel staande pan met heet water. De pan viel van de kachel en de inhoud kwam over het knaapje heen, dat aan de gevolgen is overleden. De N.V. Citroën Automobiles te Amster dam, die de geïmporteerde wagens gereed maakt voor de verkoop, heeft een ontslag vergunning bij het Gewestelijk Arbeids bureau aangevraagd voor ongeveer dertig arbeiders. Op 22 Januari wordt te Eindhoven het op 15 Januari opgerichte Commando Tacti sche Luchtstrijdkrachten geïnstalleerd, Als commandant van de tactische luchtstrijd krachten is aangewezen de kolonel-vlieger waarnemer J. L. Zegers. Petroleumdetaillisten uit stad en pro vincie Groningen en uit Drente, hebben ge protesteerd tegen het feit dat de grote olie maatschappijen flessengas niet door de petro leumdetaillisten laten verkopen maar door kruideniers, schilders en garagebedrijven. De petroleumventers, die gemiddeld een om zet van elfhonderd liter per "/eek hadden, verkopen thans slechts vijf a zeshonderd liter, waardoor hun inkomen met 40 pet. is gereduceerd. Een 43-jarige besteller bij de P.T.T. heeft terechtgestaan omdat hij op het post kantoor te Rotterdam postzegels had weg genomen die op de schudtafel van de brie ven losraakten. Hij verkocht deze postzegels aan het publiek en gebruikte de opbrengst ten eigen bate. De eis tegen hem luidde 5 maanden gevangenisstraf. Tet gelegenheid van het feit, dat de heer P. J. Keyzer 5 jaar burgemeester van Pa- pendrecht is, hebben zes industriëlen uit deze plaats hem een toga aangeboden, die hij zal gebruiken bij het sluiten van huwe lijken. HAARLEM EN OMGEVING De burgemeester van Heemstede is Maandag verhinderd zijn spreekuur te houden. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexamen civiel- ingenieur G. H. Toebes te Heemstede. In het perceel Deckerstraat 1 (hoek Mr. Cornelisstraat) wordt 21 Januari een post agentschap, annex telegraafstation gevestigd. De lieer F. C. Geus, voorheen onder wijzer aan de Gerrit Barger ULO school te Heemstede, die onlangs naar de V. S. emi greerde is benoemd tot hoofd der Chr. school te Los Angeles (Calif.), Ds. T. B. v. Houten, Geref. predikant te Aalsmeer zal 22 Januari als geestelijk ver zorger met het emigrantenschip „Zuider kruis" naar Canada gaan. Het ligt, in de be doeling, dat ds. v. Houten enige weken onder de emigranten in Canada zal werkzaam zijn. ADVERTENTIE Dagelijks speelt in STATIONSPLEIN het ensemble gevechtsgroep zijn 37 dagen voor de sol daten en 54 dagen voor de officieren en onderofficieren uitgetrokken. In het tijdvak der herhalingsoefeningen zullen de legerkorpsstaf, de beide divisie staven en de regimentsstaven worden ge oefend. Deze oefeningen zijn zo opgezet, dat de bevelvoering van het gehele leger korps in werking treedt. De duur der her halingsoefeningen voor deze staven met de bijbehorende verbindingsafdelingen is ge steld op 43 dagen voor de soldaten en 60 dagen voor de officieren en onderofficieren. De territoriale troepen worden thans tot regimenten verenigd. Dit jaar worden de onderdelen opgeroepen, welke buiten ba- taljonsverband staan. Bovendien worden alle officieren en onderofficieren opgeroe pen. De duur dezer oefeningen is vastge steld op 13 dagen voor de soldaten en 20 dagen voor de officieren en onderoffi cieren. Shape-officieren naar Nederland Minister Staf heeft generaal Eisenhower gevraagd een klein aantal oorlogser- varen officieren ter beschikking te stellen. Als hoofd van deze missie zal een Ame rikaanse generaal-majoor of brigade-gene raal optreden. Britse en Amerikaanse hoofdofficieren zullen worden toegevoegd aan de inspec teurs der infanterie, cavalerie, artillerie, genie en verbindingsdienst. Het hoofd van de missie zal worden toe gevoegd aan de inspecteur-generaal der Koninklijke Landmacht. Voorts zullen Britse en Amerikaanse of ficieren behulpzaam zijn bij de opleiding van de staf van de commandant strijd krachten te velde en de beide divisiestaven, welke aan de Septembermanoeuvres zullen deelnemen. Een Franse hoofdofficier zal worden ingeschakeld bij het onderricht aan de Hogere Krijgsschool. In 1952 zullen nog vóór de September manoeuvres alle regiments- en bataljons commandanten der infanterie en alle af delingscommandanten der artillerie, die aan deze manoeuvres zullen deelnemen een cursus van 3 a 4 maanden in de V.S. vol gen. Alle wapeninspecteurs zullen de V.S. bezoeken, teneinde zich op de hoogte te stellen van de daar gebruikelijke oplei dingsmethoden. Een dergelijk bezoek wordt ook gebracht door de divisiecommandanten en enkele andere daarvoor in aanmerking komende hoofdofficieren. CAïRO (AFP). De Egyptische minis ter van Binnenlandse Zaken, Foead Serag el Din Pasja, heeft van het kabinet de op dracht gekregen met spoed een onderzoek in te stellen naar de gevechten tussen Egyptenaren en Britten bij Tel el Kebir. (Volgens Egyptische kringen zijn hierbij veldartillerie, tanks, vliegtuigen en bijna vijf duizend Britse manschappen, onder wie parachutisten, ingezet tegen de Egyp tenaren). Volgens de minister is het ge vecht het hevigste in de Suez-kanaalzöne sedert het opzeggen van het verdrag van 1936 door Egypte. Na het onderzoek zal de Egyptische re gering beslissen, of er reden is de kwestie voor een internationale instantie te bren gen. Volgens officiële Egyptische kringen hebben de Britten dorpen gebombardeerd en de bevolking gedwongen deze te ver laten. Men zegt, dat meer dan honderd Egyptische soldaten en officieren door de Britten zijn gevangen genomen, „terwijl zij op Egyptisch grondgebied hun functie uitoefenden". De Egyptische regering heeft de weg van Caïro naar Suez voor alle Britse verkeer gesloten, met inbegrip van diplomatieke voertuigen, zo heeft een woordvoerder van de Britse ambassade te Caïro meegedeeld. Te Caïro is de noodtoestand afgekondigd, teneinde „de openbare veiligheid te hand haven". De Britse Koning heeft Koning Faroek van Egypte telegrafisch gelukgewenst met de geboorte van zijn zoon. PARIJS (Reuter-A.F.P.) Na vier jaar heeft de Sovjet-Unie voor het eerst haar standpunt bekend gemaakt in het geschil tussen India en Pakistan over Kasjmir. Malik verklaarde in de Veiligheidsraad, dat de kwestie-Kasjmir niet kan worden opge lost dan wanneer „de Engelsen en Ameri kanen hun inmenging staken, die onder de dekmantel van de UNO ten doel heeft van dat gebied een strategische basis tegen de Sovjet-Unie te maken". Volgens Malik heeft de Amerikaan Graham, wiens rapport door de Veiligheidsraad besproken wordt, zich met hoge Amerikaanse officieren om ringd en in opdracht van het Amerikaanse ministerie van Defensie zonder toestem ming van de Veiligheidsraad de regeringen van India en Pakistan gevraagd, of zij wen sen, dat troepen van de UNO, „dat wil zeg gen Anglo-Amerikaanse troepen", de orde in het gebied van Kasjmir zullen komen handhaven. De Engelse afgevaardigde, Sir Gladwy* Jebb, noemde Malik's beschuldiging een hersenschim en kenmerkend voor de wijze, waarop de Sovjet-Unie de internationale vraagstukken benadert. De heer H. betreurt het dat de Burger zinlening van Haarlem niet ten volle aan de verwachtingen voldaan heeft. Maar zo vervolgt hij er is een middel voor de gemeente om aan meer geld te komen voor de woningbouw. Haarlem heeft veel gronden in erfpacht uitgegeven. Indien nu de erfpachtnemers in de gelegen heid gesteld werden om de erfpacht in koop om te zetten, zou er ongetwijfeld veel geld voor de woningbouw beschikbaar komen. Tot zover het denkbeeld van de heer H. Toepassing daarvan kan evenwel niet het gewenste resultaat hebben. Juist is dat de gemeente veel gronden in erfpacht heeft uitstaan (de balans wijst 8.425.000 aan) en wij geloven ook wel dat een deel der erfpachthouders wel tot koop zal willen overgaan. De quaestie verkoop-erfpacht is in het verleden meermalen een onderwerp van discussie in de gemeenteraad geweest. Het is de vraag of de raadsmeerderheid nu in eens aan alle erfpachthouders de gele genheid tot koop zou willen bieden. Boven dien zou de gemeente door verkoop de winst derven die op de grond gemaakt wordt, want de gemeente heeft het geld dat voor aankoop der gronden geleend moest worden in eik geval goedkoper gekregen dan aan de erfpachthouders in rekening wordt gebracht. Maar zelfs al zou de raad tot verkoop der erfpachtsgronden besluiten en al zouden de erfpachthouders inderdaad tot koop over gaan, dan nog kunnen er geen huizen voor dat geld gebouwd worden. De gemeente is dan moreel verplicht om de gelden, die in dertijd zijn geleend voor het financieren van de erfpachtsgronden, af te lossen. Het bezit dat tegenover die schuld staat is dan immers vervallen. Indien de gemeente de gelden, verkregen door verkoop der erf pachtgronden, op lange termijn beschik baar zou stellen voor de woningbouw (het rijk eist die lange termijn) dan loopt de rekening van het Grondbedrijf in de war. Het toezicht op de gemeentebesturen is zo in détails geregeld dat het onmogelijk is de rekeningen van het Grondbedrijf in één pot te gooien met die van een deel van de woningbouw. REDACTIE BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Francisca Theadora, d. van F. Th. van Gelder en E. van Eis: Bertha Maria, d. van J. H. Kramer en A. Chr. van Leem put; Johanna Wilhelmina Maria, d, van G. Kromhout en Th. :i. Bosman. ONDERTROUWD: L. Kors en J. M. J. Smit; K. Hanhart en J. M. van de Grampel. GETROUWD: J. D'haene en J. P. Vester; G. P. van der Zwet en C. J. Duindam; W. Baars en T. de Graaf; J. D. Vlug en W. zur Kleinsmiede. OVERLEDEN: IJ. Delissen—Van der Meer, 77 j.; Wed. C. F. van Kessel—Van Leuven, 82 j.; L. Moolevliet, 26 j. Aalsum, 18 van R'dam te New Orleans verw. Aalsdijk, 17 v New Orleans te R'dam. Arkeldijk, 16 van R'dam te New York. Alwaki, 17 te Trinidad. Almdijk, 15 van Galveston naar Antwerpen. Aagtedijk, 15 v Montevideo naar New York. Albireo, 16 bij Kp. Finisterre naar Antwerpen. Alchiba, 16 400 m. NW. Kp. Leeuwin n. Aden. Aldegonda, 16 van Bangkok naar Pladju. Alderamin. 16 bij Ouessant.. Algenib, 16 230 m. N.NO. St. Paulsrock. Alioth, pass. 17 Lissabon naar Las Palmas. Aludra, 16 640 m. N. ten O. St. Paulsrock. Amstelpark. pass. 16 ten Z. Flores. Axeldijk, 16 460 m. ZW. Fayal. Altair, 17 te Santos. Amstelvaart, 16 420 m. O.ZO. Bermudas. Abbekerk, 18 van Melbourne te Sydney. Almkerk, pass. 17 Kp. Leeuwin n. Melbourne Alphard, 17 te Freetown. Amstelland, 17 v. Monteviedo naar Santos. Arnedijk. 17 van New Orleans. Alkaid, 17 van Iheus. Alphard, 18 van Freetown naar Dakar. Alphard, 20 Dakar verwacht. Amstelkerk, 18 van Luanda naar Lobito. Abbedijk, 16 te Coatza Coalcos. Agamemnon, 17 slecht weer IJmuiden. Amsteldijk, 16 v. Hamburg naar Bremen. Averdijk, 16 van New York naar R'dam. Boskoop, 17 v. Pta Cardon n. Aruba. Blijdendijk, 15 van R'dam te Philadelphia. Boschfontein, 17 te Antwerpen. Baarn, 16 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Barendrecht, 16 v. Kaapstad n. vanggebied Zui delijke IJszee. Breda, 16 in Golf v. Panama n. Cristobal. Britsum, 16 300 m. W. Flores 23 R'dam verw. Bloemfontein, 16 van Beira n. Mozambique Bennekom, 17 van Tampa te Brunsbilttel. Bonaire. 19 v. Barbados te Trinidad verwacht. Beverwijk,, voor IJmuiden 18 A'dam verw. Caltex Nederland, 16 v. Sidon te R'dam. Callisto, pass. 16 ten N. Flores. Camphuys, 17 v. Gorontalo te Menado verw. Cascade, 13 v. New Orleans n. Pto Cabezas. Castor, 16 240 m. O.ZO. Trinidad. Clavella, pass. 16 ten N. Jamaica. Caltex Nederland, 17 van R'dam n. Sidon. Cottica, 18 v. Georgetown te Amsterdam. Delfshaven, 16 270 m. O.NO. St. Vincent. Delft, 16 100 m. W.ZW. Scilly's n. Antw. Diemerdijk, 16 van R'dam naar Hamburg. Duivendrecht, 17 van R'dam te Curacao. Eendracht, 15 van Bremen te Darika. Farmsum, 16 820 m. O.NO. Bermudas. Erinna, 18 v. Chittagong te Miri. Friesland (SSM), 17 van Londen n. Huelva. Gordias. 16 van Algiers te Burriana. Gaasterkerk, 16 v. Aden naar Mombassa. Gooiland, pass. 16 Kanarische eil n. Rio de Janeiro. Grootekerk, 16 460 m. NO. St. Helena. Hera, 16 van Ecuador te Amsterdam. Hercules, 16 van Gibraltar naar Oran. Haulerwijk, 16 220 m. NW. Finisterre. Hector, 16 van Palermo naar Tunis. Heelsum, 16 420 m. ZW. Lands End n. Le Havre. Heemskerk, pas. 16 Str. Messina n. Port Said. Helder, 16 van Bremen naar Hamburg. Hermes, 14 te Demerara van Paramaribo. Hoogkerk, 17 van Suez naar Aden. Hydra, 17 van Amsterdam naar Maracaïbo, Indrapoera, 16 bij Str. Messina naar Port Said. Ino, 12 van Santagio naar Cp. Haitien. Iris, 17 van Amsterdam te Gothenburg. Ittersum, 17 van Baltimore naar Nederland. Japara (KPM), 17 te Makassar van Sanana. Java, 17 bij Ceylon verweht. Klipfontein, 17 te Teneriffe. Kota Inten, 16 te Tj. Priok. Kedoe, 16 van Aden. Kaloekoe, 17 te Belawan. Lombok, 18 te Vancouver verwacht Lawak, 16 te Madras. Lutterkerk, 17 van Korramshar n. Le Havre. Langkoeas, 17 van Aden naar Penang. Lombok, 18 te Vancouver. Larenberg, 17 v. Bagnoli te Huelva. Leersum, 17 te Bremen. Lieve Vrouwekerk, 18 v. Cochin. Leopoldskerk, 18 te Amsterdam. Luna, 17 van Levant te Amsterdam. Mentor, 17 van Amsterdam te Alexandrië. Merwede, 24- v. R'dam te Charleston verw. Maas, 16 nog ten anker Mersin. Maasland, 16 200 m. Z.ZO. Madeira. Marken, 16 940 m. ZZW. ten W. Flores. Mataram, 16 bij Finisterre. Marin, 12 van New Orleans n. Port au Prince. Metula, 15 v. Newcastle n. Brisbane. Mariekerk, 18 te Aden. Modjokerto, 18 van Semarang te Soerabaja. Nigerstroom, 16 Kanarische eil. gepass. Nestor, 17 van Bremen naar Amsterdam. Ondina, pass. 16 Perim. Ootmarsum, 16 v. Charleston n. Le Havre. Otaeron, 16 van Demerara te Paramaribo. Orestes, 12 van Baltimore naar Guanta. -Cx tuepjatsujv tieA gi 'aCueio Prins Fred. Hendrik, 16 v. Valencia te R'dam. Prins Willem IV, 16 v. R'dam n. Gibraltar. Paula, 16 180 m. NW. Cambodiapoint. Prins Alexander, 16 400 m. NW. ten W. Flores. Prins Philips Willem, 16 480 m. W.NW. Flores. Prins Willem II, 16 160 m. O. Kp. Henry. Prins Willem V, 16 te Bathurst verwacht. Pygmalion, 17 v. New Orleans te La Guaira. Poseidon, 17 v. Ciudad Trujillo te Pto Plata verw. Prins Willem III, 17 van R'dam te Gibraltar. Parkhaven, pass. 17 Kp. Frio. Raki, 16 v. Aden naar Belawan. Rijnkerk, 16 van Karachi. Rempang, 15 te Singapore. Ridderkerk, 16 van Dar es Salaam te Pto Amelia. Roepat, 16 van Tj. Priok naar Padang. Rodas, 16 140 m. N. Curacao. Rossum, 17 Kp. Finisterre. Riouw. 17 van Makassar n. Singapore. Stad Schiedam, pass. 16 Finisterre. Scherpendrecht, 16 v. Philadelphia n. Houston Straat Makassar 17 te Montevideo. Sibajak, 16 960 m. W. Galapagos n. Papeete. Stentor, 16 van Jacmel n. Port au Prince. Schie verm. 18 v. R'dam n. Gibraltar. Sliedrecht, 16 360 m. Z. Socotra. Stad Breda, 16 290 m. NW. Finisterre. Stad Vlaardingen, 16 250 m. NW. Finisterre. Swartenhondt, 17 van Soerabaja te Makassar. Suneta, pass. 16 Kp. Rocas. Salatiga. 17 v. Belawan n. Colombo. Soestdijk, 17 Gibraltar naar Halifax. Stad Maastricht, 17 van Sas van Gent te R'dam Skaubryn, 15 van Suez. Stentor, 17 v. Gonaives naar Petitgoave. Tiba, 16 15 u. v. Diamante te Buenos Aires. Taria, 16 250 m. ZO. Hainan. Tasman, 15 te Penang. Tibia, 16 520 m. ZW. Madeira. Talisse, 18 v. A'dam te Hollandia. Tawali, pass. 17 Perim Rode Zee. Titus, 17 v. Thessaloniki n. Istanboel. Utrecht, 16 van Port Swettenham te Singapore Veendam, 16 780 m. W. ten N. Scilly's. Winterswijk, 17 v. Venetië te Sfax. Woensdrecht, 16 v. Zahrani n. Lands End. Waterland, 18 te Rio de Janeiro verwacht. Willemstad, 17 v. Cristobal te Amsterdam. Weltevreden, 15 v. Portland Oreg naar San Francisco. IJsel, 17 v. Algiers te Tunis. Zonnewijk, 16 van Amsterdam te R'dam. TAPIJTEN - LOPERS Enorme opruiming van fabriekspartij voor onge looflijke prijzen: Wiltons van f 165 voor f 62.50, ex tra grote maten 270 x 360 van f 260 voor f 189; Hol- tap karpetten van f 78 voor f 29.50; Lopercou pons vanaf f 1.95 per me ter; M. Smyrna's f 125 en f 179; Dekens (iets vuil) f 8.75, f 13.95 en f 19.50. Aanvang Zaterdagmorgen 9 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85 bij Gr. Markt. Haarlem Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis, dat gedeputeerde staten van Noordholland bij hun beschikking van 19 De cember 1951, no. 286, hebben goedgekeurd de intrekking voor zover betreft het zuidwestelijk gedeelte van Hoofddorp begrensd door de Hoofdvaart en de Kruis tocht van het uitbreidings plan in onderdelen „Hoofd dorp" met de daarbij beho rende bebouwingsvoorschrif ten. Hoofddorp, 18 Jan. 1952. Het hoofd voornoemd, Mr. J. F. JANSONIUS M. «IN6 U MET OP OE 680TS rHAOjrr WH 06 04KFN SCHREIW4N DM U IST> TBR CWRNAME MESF1, E«t tt EEN VEEL BETERE HETHO06 -2' is het Erres radiotoe stel KY 504. Dit apparaat is voor zien van 3 golfberei- ken, toonregelaar, piek up-aansluiting en ge bouwd in moderne houten kast. Prijs slechts desgewenst te betalen met f 3.50 per week, zonder vooruitbetaling. Alleen bij: KRUISSTRAAT 33 Haarlem. Grote sortering Platen-speelapparaten v.a. f 86.—. Alle merken Gramofoonplaten. Perka Golf Kap q QC met glasplaat Kapjes voor Wandlampjes en kronen vanaf 24 ct. Let op het juiste adres: Tel. 11157 DE BETROUWBARE TIJDMETER Een ZENTRA-HORLOGE is TWEE jaar verzekerd tegen VERLIES, DIEF STAL, BREUK, BESCHA. DIGING en BEROVING Prijzen vanaf 45.— Alleenverkoop T SILVER STOEPKE, Grote Houtstraat 49 J. FORTGENS en Zil, Koningstraat 14 H. v. d. VLERK en Zn., Zijlstraat 5 Horlogerie H. MULDER, Kampervest 51 NIC. GROENLAND Binnenweg 10, Heemstede O TJ 70 O O Tï 73 O O ■o 70 c O met de verkoop tegen ONGEKEND LAGE PRIJZEN Egyptisch Linnen Regenmantels vanaf f Z5.-* f 59.50 DAT KAN ALLEEN DE FABRIKANT Filialen te Haarlem, Utrecht, Den Bosch, Heerlen en Kerkrade Schagchelstraat 22 - Haarlem - Telefoon 16062 3 CU O K fi. O 3 &Z 0. O Probeert U gerust eens een half pond koekjes bij ons en wij zijn overtuigd, dat ook U tot onze vaste afnemers gaat behoren. Zwitsers gebak heel lekkervan 80 voor 58 ct. per st. per y2 pond Koggetjes van 75 voor 58 ct. Goudse moppen alleen bij ons 39 ct Taaie bitterkoekjes 49 ct. Fijn gekruide speculaas 45 ct. Grote rol beschuiten 23 ct. p. rol per stuk Verrukkelijke Tompoucen 10 ct. Marsepein gebakjes van 18 voor 14 ct. Heerlijke krentenslof 60 ct. Rozijnenbol 45 ct. Chocolade Bêtons, zoals U ze nergens koopt 32 ct p ons Goed nieuws voor de bewoners van de Amsterdamse Buurt. - Binnenkort openen wij een nieuwe winkel in de Amsterdamstraat 9, zodat de bewoners "an deze omgeving ook zonder veel moeite van onze prima kwaliteit en lage prijzen kunnen profiteren. Ged. Oude Gracht 39 Tel. 16459 Grote Markt 6 Grote Houtstraat 167 - Tel. 11566 Gen. Cronjéstraat 35 Tel. 15755 Tel. 15430

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7