SM allround kracht TbraliM 20 Zo KORTING Zwitsersche Arbeidsmarkt in de Bloembollenstreek mannelijke kracht Mnl. of vrl. bediende Moeilijkheden door eenzijdig karakter van het bloembollenvak Bestelauto onder trein op onbewaakte overweg Amsterdamse Beurs Ea.GebrsvanBEEM 5.0. S. ioiltrf Tapijthuis INEKE regelt alles prettig ZONWERING verhuizen :.DAMIAAN5&Zn. j Nederlandsche Unie van Accountants Haarlem-Amsterdam ENGELS MCORE's SCHOOL O VAN NELLE'S AFTERNOON 5 Over wereldregering Autobestuurder ernstig gewond De „Piet Hein" op Malta aangekomen Cricket Australië won vijfde testmatch Voetbal V riendschappelijke voetbalwedstrijden Scheepvaart Chr. Organisatie A. v. Gooi ,Lectorium Rosicrucianum (t oowtee.1', flinke assistent-juffrouw eer. flinke MEISJE Aankomende rijwielmonteurs gevraagd Jonge loodgieter-electriciens Woningruil BOEKHOUDER RECLAME Jachtschotel fl.- Cafetaria „Fluks" Uitsluitend morgen Woensdag De Na een hele dag kantoorwerk gaat er niets boven zo'n kopje heerlijke Van Nelle's thee. Geurig, krachtig en.... bijzonder voordelig! DINSDAG 29 JANUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uit het jaarverslag van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse komt tot uiting dat de eenzijdige oriëntatie in het bloem bollenvak tot moeilijkheden aanleiding geeft. In 1951 nam de werkloosheid toe en was groter dan in de dienovereenkomstige perioden in 1950. In Januari begon men met 654 ingeschrevenen (v. j. 628) in Juli bedroeg dit 61 (33) en in December 840 (583). Wanneer men bij dit alles in aanmerking neemt, dat het bloembollenbedrijf zich in het afgelopen jaar zeer gunstig ontwikkelde en er op alle bedrijven ruim voldoende werk was, ligt de conclusie voor de hand dat de toeneming van arbeidsgelegenheid geen gelijke tred houdt met de groei der bevol king. Daarenboven is op de bloembollen- bedrijven een streven merkbaar om de vaste personeelsbezettingen in te krimpen en meer werk door losse werkkrachten te doen verrichten. Voor het administratief personeel is de toestand zorgwekkend. Velen konden tij dens het hoogseizoen werk op de bloembol lenkantoren vinden, maar met uitzondering van de jongeren werden bijna allen na af loop van het seizoen weer ontslagen. Bouwstop en koopkrachtvermindering Bouwstop en koopkrachtvermindering deden beide hun ongunstige invoed gelden, met name in de industrieën die betrokken zijn bij de bouwnijverheid. Zo moest de kalkzandsteenfabriek te Hillegom 110 arbeiders tegen het einde van het jaar ont- s.aan. Een te Hillegom gevestigde beton- fabriek moest de werkgelegenheid even eens inkrimpen. De confectiebedrijven in de streek moesten in sommige gevallen hun toevlucht nemen tot personeelsinkrim ping en verkorte werktijden. Een limona- defabriek te Hillegom moest om dezelfde oorzaken 'personeel ontslaan, hoewel door een ingrijpende reorganisatie later weer personeel kon worden aangenomen. In de metaalnijverheid was steeds vol doende werk en zelfs nog vraag naar goed geschoolde arbeiders. Dit zelfde gold ten opzichte van de scheepsbouw. Grote belangstelling bestond voor de omscholing in de Rijkswerkplaatsen en de cursisten vonden bijna zonder uitzondering terstond een plaats. De omscholing voor de bouwvakken was later in het jaar minder in trek. Van de 64 ingeschreven minder-valide De internationale beweging voor Wereld regering, een federatie van bewegingen in vele landen die de vorming van een wereld regering voorstaan, heeft sinds enige tijd haar algemeen secretariaat in Nederland en de secretaris-generaal, de Amerikaan M. L. MacLean, is in October van het vorige jaar hier aangekomen om zijn bureau in Amster dam te bezetten. De heer MacLean houdt lezingen in Nederland over het onderwerp dat hem zo na aan het hart ligt, en waartoe h\j zich na de tweede wereldoorlog zozeer voelde aangetrokken door het besef, dat in alle landen een verlangen naar internatio nale ordening en uitbanning van de inter nationale anarchie bleek te bestaan, terwijl in feite door het individu zo weinig werd ge daan om dit idee te verwezenlijken. Hij Stichtte in Amerika een federatie van stèdelijke afdelingen der beweging voor we reldregering en werd na de congressen van Rome en Londen benoemd tot algemeen se cretaris der wereldfederatie. In een beperkt en besloten gezelschap leidde de heer MacLean dezer dagen te Haarlem het onderwerp „wereldregering" in. Uit zijn betoog zij geciteerd, dat het on derwerp direct te maken heeft met ieders persoonlijk belang, omdat het verwezen lijken van een dergelijk wereldomvattend gezag de enige weg lijkt om te komen uit de impasse waarin de internationale politiek zich gewerkt heeft en die het bestaan van een ieder, waar ook ter wereld, onveilig maakt. De heer MacLean verzette zich tegen de suggestie dat het streven naar een wereld regering een utopie en een hersenschim zou zijn. Hij verwees daarbij naar het feit dat tijdens de Algemene Vergadering der UNO te Parijs door nuchtere en realistisch den kende politici over een ontwapening is ge sproken, terwijl het voor iedereen duidelijk moet zijn dat een dergelijke ontwapening of een vermindering van de bewapening slechts te verwezenlijken is op basis van een internationale rechtsorde, die de garan tie levert voor een vermijding van de oorlog in alle gevallen, waarin geschillen tussen naties ontstaan. Het is dus volgens de heer MacLean veel meer een utopie, in de huidige situatie aan ontwapening te denken, dan te streven naar de basis, die zulk een ontwa pening onmiskenbaar nodig heeft. Hij betoogde verder dat de ontwikkeling van wetenschap en techniek de politieke verhoudingen is voorbijgestreefd en dat deze politieke verhoudingen dus zullen moeten worden aangepast. Aangezien de weten schap en de techniek een nog onzichtbare, doch zich dagelijks manifesterende wereld gemeenschap van de volken hebben gescha pen, zou het instellen van een wereldrege ring niets anders zijn dan het voltooien van die wereldgemeenschap met een bestuurs mechanisme, dat de catastrofen van het los slaan der technische mogelijkheden voor komen kan. „We kunnen niet lang meer verder leven zonder wereldregering," aldus de heer MacLean. „En dat is niet eens meer een kwestie van oorlog of geen oorlog. Want zelfs als er een derde wereldoorlog zou komen, zou daarna de noodzakelijkheid tot instelling van een wereldgezag nog duide lijker en onmiskenbaarder blijken. Intus sen is de oorlog gekomen op het punt, waar op de oorlogvoerenden zekerheid hebben ge kregen dat zij, of zij winnaars dan wel ver liezers zijn, onherstelbaar verminkt zullen worden. De UNO zou moeten worden om gevormd tot een drieledig gezagsapparaat, waarin de Veiligheidsraad, de Algemene Vergadering en het Internationale Hof van Justitie de functies van uitvoerende, wet gevende en rechtsprekende macht zouden krijgen. De wereldfederatie zou zich aan vankelijk slechts moeten bewegen op de gebieden van defensie en „binnenlandse" politiek, doch later ook de voedselvoorzie ning, het transport en de financiën moeten behandelen. Tenslotte zouden de gehele wereldeconomie, de werkgelegenheid, de grondstoffen, de productie enzovoort onder haar gezag moeten komen." De heer MacLean was van mening dat zelfs,wanneer de instelling van eep wereld regering (waarvan hij zich de moeilijk heden niet verheelde) onmogelijk zou blij ken, de discussies daarover tussen'" de ver tegenwoordigers der landen van gigantisch nut zouden zijn. arbeidskrachten konden er 36 geplaatst worden. Zeer gunstige resultaten werden bereikt door omscholing in het bedrijf mèt rijkssubsidie van oudere en minder valide werkkrachten voor de aardewerk- en mandenindustrie. De bemiddeling voor gedemobiliseerden verliep bevredigend, met de gerepatrieer- den had men meer moeite. In deze streek was voor hen weinig of geen werk, de in stelling van de werkgevers zowel als hun eigen gering aanpassingsvermogen vorm den mede een beletsel. Zoveel mogelijk worden deze gezinnen naar andere streken verplaatst. De capaciteit voor tewei-kstelling in het voorjaar, najaar en winter bij de DUW- objecten bleek absoluut onvoldoende te zijn. De grote belangstelling voor emigratie leidde tot het instellen van collectieve voorlichting. 73 personen uit de streek emigreerden, gedeeltelijk met gezinnen. Het meerendeel ging naar Canada. Voor Australië nam de belangstelling tengevolge van de aldaar getroffen maatregelen sterk af. Opvallend was tenslotte het grote aantal aanvragen voor de tewerkstelling van Duitse dienstboden. Deze verzoeken wer den echter nagenoeg alle afgewezen. Door tot nu toe onbekende oorzaak heeft Maandagmiddag een elcctrische trein, ko mende uit de richting Alkmaar die om 13 uur 47 minuten in Castricum werd ver wacht, een kleine Fiat-bestelwagen op de onbewaakte overweg aan de Brakersweg te Bakkum gegrepen en totaal vernield. De bestuurder van het wagentje, de on geveer 40-jarige C. D. van de Watering uit Heiloo, werd uit zijn auto geslingerd en in zorgwekkende toestand aangetroffen. Pas tweehonderd meter verder, op de onbe waakte overweg Tweede Groenelaan, kwam de trein tot stilstand. In de trein bevond zich de militaire arts overste J. W. Lindenbergh die Van de W. in samenwerking met enkele treinreizigers eerste hulp verleende. Dokter H. J. van Nievelt kwam eveneens spoedig ter plaatse, evenals Pastoor J. de Wit die het slacht offer het H. Oliesel toediende. Van de W. had een gecompliceerde rechterbeenbreuk en een zware hoofdwond opgelopen en is op advies van dokter Van Nievelt met een ziekenauto naar het St. Elisabeth Zieken huis te Alkmaar vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Door het gebeurde had de treinenloop haast een uur vertraging daar het eerst na lang werken lukte de motor van de bestel wagen onder de licht-beschadigde trein vandaan te halen. De Nederlandse torpedobootjager „Piet Hein", die op weg is naar Korea, is te La Valetta op Malta aangekomen. De „Piet Hein" zal worden nagezien, voordat de reis wordt voortgezet. AMERIKAANSE BOMMENWERPER IN JAPAN VERONGELUKT Een Amerikaanse bommenwerper is boven Kavasaki bij Tokio neergestort en in brand gevlogen. Elf van de vijftien inzit tenden konden zich per parachute redden. De vier anderen kwamen om. VERTALING VAN DE RUB AI Y AT Een Londense uitgever heeft meegedeeld een nieuwe vertaling van de „Rubaiyat" van Omar Khayyam te zullen laten verschijnen, gebaseerd op twee onlangs ontdekte hand schriften. Deze uitgave zal de visie op Omar en zijn werken aanzienlijk wijzigen. Jaren lang gold de vertaling die Edward Fitzgerald van de „Rubaiyat" maakte voor klassiek. MODELVLIEGTUIG VLOOG 199 KILOMETER PER UUR Tijdens een gisteren door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart georganiseerde reünie voor modelvlieg tuigbouwers op het vliegveld Beek in Lim burg haalde E. Kreulen van de Haagse Luchtvaartclub met zijn modelvliegtuig, dat aangedreven werd door een straal motor, een snelheid van bijna 199 kilo meter per uur. Dit betekent een nieuw Nederlands record. De vijfde en laatste testmatch tussen Australië en West-Indië, welke te Sydney werd gespeeld, is geëindigd in een overwin ning voor de Australiërs. In de tweede innings bracht West-Indië het niet verder dan tot 213 runs, zodat Australië de wedstrijd dus met 202 runs won. De score luidt: Austra lië: 116 en 377, West-Indië: 78 en 213. Australië heeft vier wedstrijden gewonnen en West-Indië één. Zondag worden de volgende vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld: HBSHaarlem: HBS 2—Haarlem 2; UVS—RCH; HFCVSV. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3/ Nederl. 47 843/16 84 Va A.K.U 157)4 157/ Lever Brothers 192 190 Philips Gloeil. 168K 167/ Nwe Philips 164 163/ Kon. Petroleum 288/ 288 A'dam Rubber 91/ 91/ Holl. Am er. Lijn 182/ 182/ N. Scheepv. Unie 145/ 144 H.V.A 100/ 99/ Deli Mij 75 74 Amsterd. Bank 166/ 166 Rotterd. Bank 164/ 164 Twentse Bank 163/ 164 Anaconda Copper 58 58/ Bethlehem Steel 55 55/ Republic Steel 45/ 46% Shell Union 77 77/ Tidewater 51/ 51 U. S. Steel 43/ 43/ N. Lever Brothers 185/ 183 Aalsdijk, 26 van Antwerpen. Algenib, 27 te Victoria. Alhena, 27 v. Las Palmas naar Antwerpen. Alwaki, 27 te Rio de Janeiro. Amstelland, 27 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Arendsdijk, 27 van Santos naar Montevideo. Axeldijk, 27 te Tampa. Aalsum, 26 van New Orleans naar Nederland. Agamemnon. 30 Barbados verwacht. Abbedijk, 26 van Mobile te New Orleans. Arkeldijk, 27 van New York naar R'dam. Aagtekcrk, 26 te Singapore. Alamak, 28 te Marseille. Aardijk, 27 360 m. W.ZW. Flores. Albireo. 28 van R'dam te Hamburg. Alblasscrdijk, 28 van Brownsville te Corpus Chrlsti. Alchlba, 27 200 m. O.NO. Chagos Archipel. Aldegonda, 27 van Pladju te Bangkok. Alphacca. 27 te Paranaguny. Alphard, 27 120 m. W. Lissabon n. Le Havre. Amsteldijk, 27 540 m. Z.ZO. Kp. Race. Annenkerk, pass. 27 Finisterre n. Duinkerken. Aagtedijk, 27 220 m. O.NO. Sombrero. Alderamin, 27 300 m. Z. ten W. St. Vincent. Alpherat, 26 520 m. W. Flores. Altair, 26 bij Fernando Noronha. Amstelstad, pass. 27 Brothers. Arundo, 26 250 m. ZW Bermudas. Abbekerk, pas. 28 Kp. Leeuwin naar Aden. Alamak, 28 v. Marseille naar Genua. Amstelvaart, 26 v. Galveston naar Nederland. Averdijk, 29 v. New York te R'dam. Aardijk, 31 te Le Havre verwacht. Aldabi, 29 te Santos. Alioth, 28 van Recife naar Bahia. Alnati, 28 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alpherat, 1 Febr. v. Galveston te A'dam. Annekerk, 29 te Duinkerken. Arendskerk, 28 van Antwerpen te R'dam. Amstelpark, 28 v. Norfolk naar Nederland. Baarn, 27 van Amsterdam te Valparaiso. Billiton, 27 van Rangoon naar Belawan. Blitar, 26 van Singapore naar Penang. Blijdendijk, 26 van New York naar Antwerpen Bonaire, 28 te Paramaribo. Borneo, 28 van Soerabaja te Makassar verw. Boskoop, pas. 26 Balboa naar Eten. Bennekom, 28 van Bremen naar Antwerpen. Boissevain, 25 van Rio de Janeiro te Kobe. Boschfonlein, 27 van Bremen te Hamburg. Bandjermasin, 28 v. Semarang te Balikpapan verwacht. Bawean, 27 v. Soerabaja naar Bandjermasin. Beverwijk, pass. 26 Ouessant. Britsum, pass. 27 Wight. Bali, 29 v. Port Swettenham te Singapore verw. Bloemfontein, 28 v. Dar es Salaam n. Mom- bassa. Blommersdijk, 28 van R'dam te New York. Ceram, 26 te Antwerpen. Cirrus (weerschip), 28 v. Atl. Oceaan te R'dam Caltex Leiden. 28 van Sidon te R'dam. Caltex Utrecht, 27 200 m. O. Malta. Celebes, 27 180 m. ZO. Socotra n. Tj. Priok. Ceronia, 27 900 m. ZW. Flores. Chama, 27 v. Liverpool te Antw. verwacht. Cleodora, 26 1020 m. ZW. Galapagos. Cottica, 27 bij Ouessant n. Madeira. Caltex Nederland, 30 Sidon verwacht. Clavella, pass. 28 Sombrero. Dalerdijk, 26 van R'dam naar Hamburg. Diemerdijk, 27 van Antwerpen te R'dam. Danae. 27 van Gibraltar. Duivendrecht, 27 180 m. W. Fernando Noronha Drente, pass. 29 Kp. Bon. Edm, 27 te Antwerpen. Fsso Den Haag, pass 27 Lizard. Etrema, 27 van Salt End naar Curagao. Ena, 26 v. Curagao naar Port au Prince. Erinna. 27 van Pladju te Singapore. Esso Amsterdam, pass. 28 ten NO. Azoren. Elmina, 29 te Lagos verwacht. Eemdijk, 28 te Havanna. Farmsum, 26 v. Newport News naar Nederland. Felipes, 28 van Singapore te Haiphong verw. Friesland (SSM), 27 dwars Lissabon. Friesland (KRL), 29 v. Kopenhagen te R'dam. Gooiland. 26 te Rio de Janeiro. Gordlas, 27 te R'dam. Graveland, 28 v. Buenos Aires te Amsterdam. Gaasterland, 26 van Amsterdam naar Buenos Aires. Garoet, 27 150 m. ZO. Socotra. Hecuba, 28 te Kingston Jamaica. Helicon, 27 Pto. Cabello te Maracaïbo. Haarlem, 27 van Cartagena naar Callao. Heelsum 27 van Houston te R'dam. Helder, 26 van Amsterdam n. Ciudad Trujillo Hersilia, 27 v. Cristobal naar Curagao. Hera, 26 van Bremen naar Antwerpen. Hermes, 26 van Grenada naar New York. Hoogkerk, 27 150 m. W. Ceylon n. Singapore. Hector, 27 van Lissabon naar Amsterdam. Heemskerk. 27 600 m. ZO. Guardafui. Hercules, 28 v. Volos te Istanboul. fris, 28 van Amsterdam te Hamburg. Ittersum, 26 400 m. N. Flores. Indrapoera, 27 450 m. O.ZO. Socotra. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 27 Gribraltar. Jagersfontein, 27 220 m. W. Freetown. Jupiter, 27 van Algiers te Remours. Japara (KPM), 27 dwars Buton eil. Japara (KRL), 27 170 m. ZW. Flores. Java. 27 v. Penang n. Port Swettenham. Kieldrecht, 27 te Genua. Kaimana. 28 v. Sinabang te Meulaboh verw. Kaloekoe, 28 v. Singapore te Tj. Priok verw. Kota Inten, 27 in Java Zee. Kota Agoeng, 29 v. New York te Galveston. Laurenskerk, 26 van Aden naar Muscat. Lemsterkerk, 27 te Suez. Leopoldskerk, 28 te Marseille. Loenerkerk, 27 van Karachi naar Bombay. Loosdrecht. 26 te Colombo. Lekkerkerk, 27 van Antwerpen te R'dam. Laertes, 27 v. Hamburg te Amsterdam. Leuvekerk, 28 te Basrah. Larenberg, 28 v. Huelva te Sluiskil. Limburg, 28 v. Antwerpen te R'dam. Loppersum, pass. 27 Ouessant. Leersum, pas. 27 Wight. Lieve Vrouwekerlc, 28 te Karachi. Langkoeas, 27 17 u. te Belawan. Luna, pass. 28 Gibraltar. Macuba 26 Ceylon. Mariekerk, 27 te Genua. Mirza, 27 op Mersey. Muiderkerk, 27 te Lorenzo Marques. Murena, 27 v. Livorno te Port Said. Marken, 27 van Galveston te Amsterdam. Maashaven, pass. 28 Lissabon, Maas, pass. 27 Burriana te Valencia. Maetsuycker, 27 van Singapore te Tj. Priok. Markelo. 27 155 m. Z.ZW. Ouessant. Mitra, 26 dwars TownBvllle. Macoma, pass. 27 Bali. Madoera, 27 930 m. W. ten Z. St. Helena. Malca, 27 bij Runsal Jebel. Mapia, 29 te Belawan. Merwede, pass. 28 Key West. Murena, 28 van Port Said. Manoeran, 30 Djcddah verwacht. Meerkerk, 29 te Karachi. Merwede. 30 v. R'dam te New Orleans verw. Maaskerk, p. 29 Finisterre n. Antwerpen. Meliskerk, 29 te Antwerpen. Noordwijk, 28 v. R'dam te Napels. Nestor, 26 v. R'dam. Noordam, 27 van New York te R'dam. Nigerstroom, 28 v. Takoradi naar Winnebath. Omala, 28 van Singapore te Bombay. Oranjestad, 26 van Grenada n. Trinidad. Ophir, 28 te Belawan. Orion, pass. 26 Finisterre n. Antwerpen. Oberon, 27 750 m. W. Palmas Kan. eil. Ondina, 27 bij Pantellaria. Ootmarsum, 27 500 m. ZW. Londs End. Orestes, 27 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo Oranje. 28 240 m. W. ten N. Sabang n. Colombo Oranjefontein, 29 te Port Elisabeth. Polyphemus, pass. 28 Finisterre. Foseidon, 26 v. New York naar Curagao. Prins Frederik Willem, 27 v. Rouaan naar Casablanca. Prins Willem IV, 28 van R'dam te Sfax. Prins Joh. Willem Friso, 26 v. R'dam n. St. John. Parkhaven, 10 Febr. v. Bahia Blanca te R'dam verwacht. Prins Willem III, 27 v. Castellon te Valencia. Pygmalion, 26 van George Town te Paramaribo Prins Willem II, 27 540 m. ZW. Sctlly's. Prins Willem V, 31 v. Dakar te Londen verw. Ruys, 28 te Mauritius. Rossum, 28 van Vlissingen naar Setubal. Roepat, 27 te Panaroekan v. Banjuwangl. Riouw, 27 480 m. ZO. Socotra naar Aden. Rondo, 27 120 m. W. ten Z. Scilly's. Rijnkerk, 27 90 m. W. ten Z. Kreta n. Genua. Rijnland, 27 330 m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Rempang, pass. 28 Minicoy naar Aden. Rotula, pass. 27 Bermudas. Radja. 26 te Belawan. Rijndam, 29 v. Cristobal te Havanna. Roebiah, 28 van Londen te Amsterdam. Salland, 26 v. Buenos Aires n. Montevideo. Scherpendrecht, 26 v. Corpus Christi n. San Pedro. Schie, pass. 28 Malta. Sloterdijk, 27 v. New York te Tj. Prtok. Stad Haarlem, 27 van R'dam te Savona. Stad Maastricht, 26 v. Gibraltar. Slbajak, 25 300 m. Z.W. Tahiti. Skaubryn. 26 250 m. ZO. Dondrahead. Salawati, 26 van Amsterdam naar Soerabja. Slamat, verm. 28 van Alexandria. Sibigo, 27 v. Tj. Priok naar Belawan. Sigli, 29 v. Probolinggo te Cheribon verwacht. Sommelsdijk, 27 300 m. W.NW. Finisterre. Stad Maassluis, pass. 27 Ouessant. Stad Vlaardingen, 26 150 m. N. Bermudas. Stanvac Talang Akar, 29 te Sungeigerong verw. Swartenhondt, 26 van Menado n. Gorontalo. Salatiga, pass. 27 ten Z. Socotra n. Aden. Sambas, 27 150 m. ZW. Cambodia Point. Sarangan, 27 140 m. O. Dondrahead. Saroena, 27 260 m. O. ten N. Hainan. Stad Arnhem, 27 dwars Lissabon. SI ad Breda, 26 420 m. ZW. Bermudas. Sliedrecht, pass. 28 Socotra. Straat Malakka, 30 Lorenzo Marques verw. Straat Soentfa, 27 v. Durban n. Singapore. Soestdijk, 28 van Boston. Straat Makassar, verm. 29 v. Rio de Janeiro naar Kaapstad. Tabian, 27 te Port Said. Tnbinta, 27 v. Savanna n. Charleston. Talisse, 28 te Makassar. Tawali, pass. 27 Kp. Bon. Teiresias, pass. 27 Gibraltar. Tibia. 27 te Port Said. Tarakan, 26 van Baltimore. Tripang, 26 van R'dam naar Tj. Priok. Taijkhaven I, 27 te Belawan. Tero, 27 van R'dam te Antwerpen. Themisto, 27 310 m. W. ten Z. Flores. Tjiluwah. 27 v. Makassar te Balikpaoan. Tegelberg, 27 720 m. W. ten N. Kaapstad. Tjisadane, 27 660 m. ZW. Anderhalfgraads- kanaal naar Singapore. Tomtni, 27 200 m. O.ZO. Socotra n. Aden. Trompenberg. 28 van Galveston. Titus, 27 v. Istanboul naar Izmir. Veendam. 28 van New York te Havanna. Van Riebêeck, 27 te Singapore. Van Riemsdijk, 27 van Ambon te Sorong. Westland, 27 van Amsterdam te Buenos Aires. Wieldrecht, 26 van Rastanura te Madras. Woensdrecht, 27 v. Zahrani te Swansea. Willem Ruys, pass. 27 Kp. Bon. Waai, 27 v, St. Marc te Jeremie. Waibalong, 27 van Soerabaja naar Bali. Waingapoe, 26 van Soerabaja naar Makassftf. Winsum, 27 dwars Algiers. IJsel, 27 te Haifa. Zijpenberg, 27 van Casablanca n. Vlaardingen Zaan, 30 R'dam verwacht. Zonnewijk, pass. 27 Beachyhead. Zuiderkruis, 28 300 m. Z.ZO. Kp. Race. zoekt contact met iemand van pos. Chr. beginselen, die over veel Vrije tijd enige administratieve ervaring, gelegenheid om bezoekers te ontvangen en enige kennis van Engels beschikt. Interes sante en dankbare arbeid, welke thuis kan worden ver richt. Zeer geschikt als bij verdienste voor gepension- neerde o. d. Brieven z. s. m. no. 9059. AMSTERDAMSTR.2SHAARLEM TEL. 14809 Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw meubelen en uw huis houd- en industrie-naaima chines, merk of defect geen bezwaar. Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. ALS UW veouw EEN DIENST* ecoe ZOEKT ZOUDTl/T*o' KUNNEN PROBËRJSW, MAAR en iEEN eereRE eN AF - pOENDa NiANlER^. Schagchelstraat 19 (bij de Anegang) Internationale School van Het Rozekruisers Genootschap Het Pad van Transfiguratie voert tot de Glorie van het Oorspronkelijke Leven. Inlichtingen schriftelijk, en mondeling na afspraak, door het gehele land Bakenessergracht 11/15, Haarlem S NU IS 'T NOG VOORDELIGER als U in deze wintermaanden reeds Uw bestelt. - Een uitgebreide stalencollectie Is te Uwer beschikking. Vraagt vrijblijvend offerte bij de EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABRIEK K. VAN VEELEN Middenhavenstraat 41 - IJmuiden Telefoon 4108, na 6 uur 5559 (K2550) gaat U Bij verhuizen of emigreren is het prettig alle eventuele moeilijkheden te bespreken. Het is ons een genoegen U geheel vrijblijvend te bezoe ken, teneinde al Uw vragen te beantwoorden. Vraag ons eens offerte. Telefoon 12456 - 14155 - 11141 ZIJLVEST<41HAARLEM*TEL 12456 eauuiurw» Vi De nieuwe cursussen beginnen Februari a s. Inlichtingen en inschrijving by het Bureau voor de Opleiding en de examens, de Savornin Lohmanlaan 46, Groningen, Telefoon 20781. Bij voldoende deelneming worden er cursussen ge geven te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Nijmegen. Breda, Groningen, Leeuwarden. Wij vragen voor een van onze afdelingen te Haarlem en voor ons filiaal te Velsen een Leeftijd niet beneden 25 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de Personeels afdeling van de KOUSENFABRIEKEN HIN N.V., Zijl- weg 136 te Haarlem. Voor onze Verkoop-afdeling zoeken wij een voor de behandeling van de correspondentie, order administratie enz. Kennis van het textielvak strekt tot aanbeveling. Leeftijd 28—30 jaar, 5-jar. H.B.S.-oplei ding. Zij die werkzaam geweest zijn bij een textiel- grossiersfirma genieten de voorkeur. Eigenhandig (niet met ballpoint) geschreven brieven met zeer uitvoerige inlichtingen onder Motto Verkoop afdeling in te zenden aan de Directie van de Kousen- fabrieken HIN N.V. te Haarlem. Voor onze afdeling Boekhouding vragen wij leeftijd ca. 20 jaar, in het bezit van M.U.L.O.-diploma Spoedige indiensttreding gewenst. Schriftelijke sollicitaties (op de enveloppe s.v.p. ver melden: afd. Boekhouding) met volledige gegevens onder no. 9052 aan het bureau van dit blad. Gewaagd voor direct op fa- briekskantoor een ter opleiding bij de afdeling loonadministratie. Goed kun nende rekenen. Leeftijd ca. 16 j. Brieven met uitv. inl. omtrent schoolopleiding enz. no. 9060. Gevraagd per 1 Febr. NET MEISJE voor lichte kantoorwerkz.- heden. Eigenh. geschr. sollici tatiebrieven te richten onder no. 9056. Brieven no 9063. Brieven no. 9062. Gevraagd: in Sigarenbranche. In het be zit van Midd. en Vakdiploma Moet betrouwbaar en goed verkoper zijn en goede re fer. kunnen overleggen. Uit voerige brieven no. 9051. Aangeb. te Amsterdam-West le Étage, 4 kamers, keuken, veranda Huur f 34.50 p. m. Gevr. te Haarlem 3 of 4 ka mer-woning. Br. lett. X 1287 Adv. Bur. A. J. Albach, Ro- kin 24 Amsterdam. Gevr. voor zo sp. mogel. indiensttreding ervaren mann. of vr boekhouder, bekend met loon en omz, bel. en in staat aan klein personeel leiding te geven. Br. met voll. inl., ref. en verl. sal. onder no. 9058 bur. van dit blad. GR. HOUTSTRAAT 23 BEKWAME KANTOORBEDIENDE (STENOTYPISTE) voor direct gevraagd. Schrift, soil, aan WIILHELMINA RIJWIELFABRIEK, Piet Dik, Haarlem, Ged. Oudegracht 79 Emigranten-Beginners Frans Halsstr. 1, Haarlem mSBOÊ Tel. 14624. l Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans I OP STOMEN (UITGEZ. BEDDEN EN TAPIJTEN) TIJDELIJK o 10 JAPONNEN STOMEN l/o/ (exclusief plooien) ■RAISIN - Irihl STONEH - VERVfN Filiaal Haarlem: Barrevoetestraat 23, Telef 15900 i 0.80 PER 100 GRAM

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3