Gemeente moet Zuiderbad-plan grotendeels zelf bekostigen GASHAARDEN T. WATERBOLK "Steent öordelige Verrassin9en Voor VrUda9 2.50 In 1952 WILT U OOK GOED GEKLEED GAAN Maar hoe?? cfCouseat Jxeicuid cHouse afi Jxdcutd Halve prijzen Jxwwiefr kerko 70 Heemstede Driehuis Bloemendaal Amsterdamse Beurs COSTUMES REGENMANTELS en JASSEN Tapijthuis INEKE regelt alles prettig! 15korting volslagen naaisters leerling naaisters 5 BEGROTINGSZITTING RAAD ZANDVOORT H.Ch. G. J. v. d. Mandere over buitenlandse politiek De autobussen in Heemstede Crematie directeur V olks-muziekschool Bezwaren tegen oprichting chemisch bedrijf Rids De drogisten en de Winkelsluiting Tegen concentratiekampen T af eltennisuitslagen Dammen Competitie-uitslagen Scheepvaart Beleggingshuis te koop FloresstnloSarlem N. DIT is hef adres waar U steeds naar wens slaagt. Voor een leraar in de houtbewerking een leraar in de mechanische technologie DONDERDAG 31 JANUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Aan het eind van de begrotingszitling van de Zandvoortse gemeenteraad, die Woens dagmiddag werd voortgezét, heeft de voor zitter, mr. Van Fenema, mededelingen gedaan over het herbouwplan voor het Zuiderbad, dat naar hij zeide in een accuut stadium is gekomen. Zoals reeds eerder was medege deeld gaat de algehele vergoeding van het rijk voor de herbouw niet door, omdat de gemeente de voorwaarde daartoe dat de inhoud van het oorspronkelijke project zou worden gehalveerd niet kon aanvaarden. Daardoor moet de financiering weer geschie den op de oorspronkelijke basis: driekwart van de kosten voor het rijk en één kwart voor rekening van de gemeente. Inmiddels heeft de regering echter bericht, dat bij een eventuele herbouw óók de door het rijk be taalde rente voor de claim, f 42.000, door de gemeente moet worden terugbetaald. De bur gemeester heeft in Den Haag vergeefs ge tracht, deze voorwaarde ongedaan te maken. Voor het oorspronkelijke plan was een be drag van f350.000 geraamd. De rijksuitkei'ing er voor zal nu f 195.000 bedragen en daar moet dan de claimrente- restitutie ad f 42.000 nog af zodat er f 153.000 voor rekening der gemeente blijft. „Indien de raad het Zuiderbad nog dit jaar herbouwd wenst te zien, zal zij nu een be slissing moeten nemen", aldus mr. Van Fenema. Hij wilde slechts weten of de raad in principe bereid was een extra lening van f 115.000 toe te staan. Na veel wikken en wegen, waarbij vooral de mogelijkheden tot een rendabele exploi tatie werden besproken, besloot de raad op voorstel van de heer Siegers (K.V.P.) in principe met deze lening accoord te gaan doch deze zaak eerst in de commissie te doen onderzoeken. De voorzitter betreurde deze laatste toe voeging aangezien het commissie-onderzoek zoveel tijd zou vergen dat het dubieus wordt of het Zuiderbad nog dit jaar kan worden herbouwd. Voordat de begroting met de stem van de heer Blom (C.P.N.) tegen door de raad was aanvaard, werden bij de puntsgewijze be handeling nog verschillende kwesties naar voren gebracht. De heer T a t e s (V.V.D.) diende een voorstel in om de mogelijkheid van verlenging der werktijden voor het ge- meentepersoneel in Zandvoort te onderzoe ken. De huidige arbeidstijd van 36 uur achtte hij in het bijzonder voor de ontwikkeling van de gemeente te klein. Het voorstel werd, met de stemmen van wethouder Kerk- man (P. v. d. A.) en de heer Blom (C.P.N.) tegen, aangenomen. Op een voorstel van mevrouw Mol (P. v. d. A.), dat met 7 tegen 6 stemmen werd aan vaard, zullen B. en W. het Strandschap ver zoeken te overwegen of de kampeergelegen heid in Zandvoort nog kan worden verruimd Een lange discussie ontspon zich over de noodzakelijkheid van de gesloten auto, welke In het restaurant „Boekenrode" te Heem- stede-Aerdenhout hield de afdeling Heem stede van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Woensdagavond een vergade ring. De voorzitter dr W. G. J. ten Pas zei dat deze vergadering de eerste was van een reeks in het kader van de verkiezings campagne. Vervolgens sprak de heer H. Ch. G. J. van der Mandere voor de bijna honderd belangstellenden over het onderwerp: Het Atlantische pact en de West-Europese samenwerking. Spreker begon met er op te wijzen wat de wereld aan wijlen presi dent Roosevelt te danken had. Het Amerikaanse aanbod van de Mar- shallhup was een tegenslag voor Rusland. Hierna behandelde spreker de O.E.E.C., de organisatie voor Europese economische samenwerking. Mr. Stikker heeft voor ons land ontzettend veel „goodwill' gekweekt. Het verdrag der West-Europese Unie, dat in Maart 1948 een feit werd, was naar sprekers mening de grondslag voor het At lantisch pact. Het was een gevolg van de reeds in 1944 bestaande plannen voor een Unie tussen Engeland, Frankrijk en de Benelux-landen. De Marshallhulp is in ons land niet over al even aangenaam ontvangen. Het is on juist om het voor te stellen, dat deze Ame rikaanse hulp slechts alleen uit eigen be lang zou zijn gegeven. Als er in 1939 reeds een Atlantische ge meenschap zou hebben bestaan, dan zou het zeer waarschijnlijk niet tot de tweede wereldoorlog zijn gekomen. Het gevolg van de inval op Korea op 25 Juni 1950 was een versnelling van de her bewapening Jammer vond spreker de weinige inte resse, die de nieuwe wereld voor het oude Europa toont, hetgeen echter ook omge keerd het geval is. Het behoud der Euro pese landen zag hij in eerl goede samen werking; het met elkaar samen gaan met eikaars deugden en eikaars gebreken. Hij constateerde in Nederland een opkomende belangstelling voor de buitenlandse poli tiek. Tenslotte antwoordde spreker op enkele vragen, die hem in de pauze schriftelijk waren gesteld. Over de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen zei hij, dat pas in de zogenaamde conventie der Republikeinen in Juni of Juli beslist zal worden of Eisen hower dè candidaat der Republikeinen wordt. Wordt hij inderdaad candidaat ge steld, dan maakt hij z.i. een goede kans. Komt een andere Republikeinse candidaat tegenover H. Truman, dan zijn de beste kansen voor de huidige president. In ieder geval zetelt president Truman nog tot Januari 1953 op het Witte Huis. Tot besluit van zijn voordracht koos de spreker de woorden van Roosevelt, bij zijn ambtsaanvaarding in 1933 gesproken, dat wij niets hebben te vrezen dan de vrees. de politie in gebruik heeft. De noodzakelijk heid er van was door de heer Koning (A. Z. B.) in het geding gebracht, die zelfs een voorstel indiende om deze auto maar af te schaffen. Na verschillende kostenbereke ningen en een pleidooi van de burgemeester voor het behoud van deze auto trok de heer Koning zijn voorstel weer in. Een ander debat veroorzaakte mevrouw Mol (P. v. d. A.) met een voorstel om van de pro-memoriepost voor de stichting „Al gemeen Jeugdwerk Zandvoort" een post van f4000 te maken, dat tenslotte werd verwor pen met een stemmenverhouding 76. De verstandhouding tussen de raad en B. en W. werd nog even ter sprake gebracht toen wethouder K e r k m a n (P. v. d. A.) de veronderstelling van de heer Siegers (K.V.P.) tegensprak, als zou hij te gemakke lijk de portefeuillekwestie stellen, omdat „hij toch weet dat hij bij deze raad-samenstelling zo weer achter de collegetafel terugkomt". „Als ik mij genoopt zie af te treden, dan kom ik niet een-twee-drie weer terug maar dan zal ik zeker de zittingsperiode van dit jaar wegblijven", verklaarde Wethouder Kerkman. Wethouder Slagveld voegde daar later aan toe, dat hij er precies zo over dacht. Bezwaren tegen bussen op het Wilhelminaplein In verband met de plannen die de N.Z.H- V.M. heeft ten aanzien van een wijziging in de route van lijn der autobusdiensten, wordt de aandacht gevestigd op de grote ge varen waaraan de schooljeugd komt bloot te staan, wanneer in het vervolg de auto bussen over het Wilhelminaplein gaan rijden. Dit plein toch is viermaal per dag het kruis punt van een groot aantal kinderen, die zowel de lagere scholen als de kleuterscholen aan de Voorweg en de Molenwerfslaan be zoeken. Behalve deze zijn er nog andere bezwaren tegen de voorgenomen wijziging. De eigenaars van de woningen in de Indische Buurt zijn niet ingenomen met de plannen om de bussen in deze buurt te brengen. Deze woningen zijn namelijk niet berekend op het feit dat zij ettelijke malen per dag worden blootgesteld aan de trillingen van de grond die door het passeren van de zware bussen wordt ver oorzaakt en de eigenaars vrezen dan ook dat hun woningen daardoor zouden hebben te lijden. Onderlinge tuinliedenvereniging De vergadering van de Onderlinge Tuin liedenvereniging „Aerdenhout en omstreken" was Woensdagavond flink bezocht. De belang stelling voor de jaarlijkse Lathyrus-prijs vraag viel tegen, want er gaven zich slechts enkele leden op. De heer J. Bakker hield een causerie over het landschap en de plantengroei in Zuid- Franrkijk, waarbij speciaal de Rivièra werd behandeld. De lezing werd opgeluisterd met zeer mooie lichtbeelden. Ledenvergadering H.P.C. De H. P. C. hield Woensdag een leden vergadering. De voorzitter, de heer C. A. Schipper, begroette in het bijzonder de ere voorzitter, de heer Guus Braam. Hij sprak de verwachting uit. dat de verschillende ploe gen intact zullen blijven en het zo mogelijk nog beter zullen maken dan het vorig seizoen. Met uitzondering van de secretaris, de heer E. Prager, die zich niet herkiesbaar stelde, werd het gehele bestuur herkozen. Tot secre taris werd benoemd de heer A. M. Heerkens Thijssen. Teraardebestelling G. Meiner Gistermiddag is onder grote belangstel ling het overschot van de plotseling over leden directeur van de „Bercofa"-textiel- onderneming, de heer G. Meiner uit Aer denhout op Westerveld ter aarde besteld. In de aula werd het woord gevoerd door de heren Jac. Jans, medewerker van de overledene in Groningen, door Ernst Friedlander als oudste medewerker en door ds. W. van Limburgh uit Amsterdam. Een groot aantal bloemstukken en kran sen dekte de baar. Aan de groeve werd de plechtigheid besloten met het bidden van het „Onze Vader". Leerlingen en belangstellenden, in grote getale op Westerveld aanwezig, hebben gisteren de overleden directeur van de volksmuziekschool in Amsterdam-Zuid, de heer H. J. van Duuren in het crematorium te Velsen de laatste eer bewezen. Nadat de met bloemen bedekte kist was opgebaard, heeft in de aula het Amsterdamse blok fluitensemble een fantasie van John Hil ton ten gehore gebracht. Daarna voerden achtereenvolgens de heer mr. A. J. Pole naars, voorzitter van de Volksmuziek scholen, A. J. Poulus namens de ouders, L. J. van Mechelen, voorzitter van de Gehrelsvereniging en Willem Gehrels, hoofddirecteur van de Volksmuziekscholen het woord. Nadat het blokfluitensemble zich nog maals had doen horen in een Lento van Hacquart, daalde onder orgelspel de kist. Egbert Veen heeft de aanwezigen dank gezegd voor de betoonde belangstelling. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Bij het gemeentebestuur van Haarlem is een verzoek ingekomen van de directie van het Chemische bedrijf Rids in de Waarder- poldei', om haar volgens de Hinderwet vergunning te verlenen haar werkzaam heden te verrichten. Vanmorgen bestond er op het Stadhuis gelegenheid bezwaren mondeling toe te lichten of klachten in te dienen. De voorzitter der vergadering, wethouder A. J. M. Angenent, deelde mee, dat er geen schriftelijke bezwaren waren binnengeko men. De heer G. van Schie overhandigde na mens honderdtwintig bewoners van de Spaarndamseweg en omgeving een adres, waarin zij mededelen, dat zij hinder hebben van gassen en dampen uit het bedrijf. In de zomer moeten de ramen der woningen gesloten blijven. In het belang van de volksgezondheid werd gevraagd mee te werken, dat het bedrijf op een andere plaats wordt gevestigd of dat het wordt opgeheven. Mr. M. D. Proper, het woord voerend als ingezetene der gemeente Haarlem, herin nerde er aan, dat hij op 30 Juni 1951 aan het college van B. en W. had geschreven, dat er gevaar voor de omwonenden ont staat door het verspreiden van dampen. Hij vroeg of de zoutzuurbatterij niet over belast is, waardoor dampen ontsnappen, welke schadelijk zijn voor de omgeving. Er is een speeltuin langs het Spaarne en er bestaan plannen een school te bouwen. De dampen kunnen voor de kinderen scha delijk zijn. Verder besprak mr. Proper het ongeval van enkele maanden geleden, waarbij drie doden te betreuren zijn. Hij vroeg het gemeentebestuur dergelijke voor waarden te stellen, dat het versprei den van dampen voorkomen wordt en er zich geen ongelukken meer kunnen voor doen. Namens de directie van Rids werd mee gedeeld, dat het bedrijf het verspreiden van gassen betreurt, omdat het verlies betekent. Voorzorgsmaatregelen zijn getroffen en er is een nieuwe zoutzuurinstallatie aange kocht, welke over enkele maanden ge plaatst zal worden, als daarvoor vergun ning is verleend. De voorzitter deelde mee, dat bij het stellen van voorwaarden bij het verlenen van een vergunning volgens de Hinderwet rekening gehouden zal worden met de op merkingen. Sluiting- liefst op Dinsdagmiddag Dezer dagen kwamen de drogisten van Haarlem bijeen om hun standpunt te bepalen ten aanzien van de Winkelsluitingswet. Na de opening, waarbij de voorzitter spe ciaal de heer Van Berkel als vertegenwoor diger van de Middenstands Centrale en de heer v. d. Boom van de Haarlemse Handels vereniging, verwelkomde, werd de bedoeling der wet uiteengezet, waarop discussie volgde. Toen men tenslotte de vraag stelde van vóór of tegen een middag- of ochtendsluiting, sprak de vergadering zich uit vóór een mid dagsluiting. Daarbij wenste men liefst een sluiting op Dinsdagmiddag, doch alleen dan wanneer alle zaken in aanverwante artikelen die zelfde dag ook sluiten. Voor een eventuele koopavond voelde geen der aanwezigen iets, terwijl men een vacan- tie-regeling geheel vrij wil laten. Een regionaal comité „Kennemerland" Het Nationaal Comité ter bestrijding van het Concentratiekampsysteem heeft in voorbereiding de stichting van Regionaal Comité „Kennemerland", waarvoor zich reeds een groot aantal burgers uit Haar lem en omstreken, die in het maatschap pelijk leven bepaalde posten innemen, be reid hebben verklaard zitting te nemen. Nu reeds wordt medegedeeld, dat mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem, zich bereid heeft verklaard om het voorzitterschap van het Regionaal Co mité op zich te nemen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: C. Fisscher—den Breejen v. d. Bout, d. ONDERTROUWD: J. F. Okkerman en H. M. J de Jong; J. Markman en J. F. v. d. Hulst; P. Pijpers en A. A. H. M. Knegtel; H. Verdegaal en M. A. Smit. T. Meijer en E. Roeby. OVERLEDEN: Mw. F. Holleman—Schmale, 74 j.,; J. J. Smit, 34 j.; G. Meinen, 59 j., P. J. Bijster, 17 j.; W. Flooren, 90 j. 3-3% Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N Lever Brothers Slotkoers gisteren 84i/ie 156 190 167 163 292)4 93 180 144 99 >4 73)4 164 164% 162 58 56 46»/,e 77% 51 44% 184 >4 Openings koersen 841/,6 157 190% 166% 162% 294 92% 180 143% 100% 73% 165 165 162% 57% 56 46% 77 51 44 184% De uitslagen van wedstrijden gespeeld in de afdeling Haarlem van de NTTB luiden: Eerste klasse heren: Winfried 2Prowano 1 3—7; Heemstede 2—GTTC 1 4—6; Tog 3— Togido 1 2—8; Winfried 2—0. Zwart 1 8—2; Rapidity 1—PWN 1 3—7. Tweede klas A heren: Tybb 1—Hotac 2 9—1; Winfried 3—GTTC 4 5—5; O. Zwart 2— HBC 3 3—7; GTTC 2—TOG 4 8—2. Tweede klasse B heren: HBC 2—GTTC 3 8—2; Rapidity 2—PWN 2 6—4; Winfried 4— Heemstede 3 2—8; Togido 2—Te Zaanen 1 91. Derde klasse A heren: HBC 4Oranje Zw. 3 64; Rapidity 3—Te Zaanen 2 46; Velsen 1—VGZ 1 6—4; GTTC 5—Winfried 5 4—6. Derde klasse B heren: HBC 5—PWN 3 7—3; Tybb 2—Togido 3 3—7; ATT 2—Geel Wil 1 uitgest.; GTTC 6—Tog 5 9—1. Vierde klasse A heren: Dios 3HBC 7 1—9; Heemstede 6—VGZ 3 7—3; Tybb 5— Rapidity 4 0—10; Togido 4—Geel Wit 3 9—1. Vierde klasse B heren: Dios 2—Heemstede 7 3—7; Oranje Zw. 4Togido 5 64. Vierde klasse C heren: Tybb 4—Hillegom 1 2—8; Heemstede 5Hillegom 2 3—7; Velsen 3—Hotac 4 82. Vierde klasse D heren: Hotac 3PWN 4 uitgesteld; Hotac 3—Tybb 3 64; PWN 4— Te Zaanen 3 10—0; Tybb 3—Heemstede 8 10—0; Hotac 3Velsen 2 28. Derde klasse dames: Heemstede 2—Tog 1 64; Hotac 1Togido 1 100; Heemstede 1 —Togido 1 10—0; Tog 1—HBC 1 6—4; Win fried 1—Heemstede 2 91; Te Zaanen 1— Winfried 2 I9. Vierde klasse A dames: Velsen 3—PWN 2 6—4; HBC 2—Velsen 3 7—3; Tybb 2—Tog 3 6-4; HBC 2—GTTC 2 7-3; Velsen 1—HBC 2 8—2; Winfried 3—PWN 2 7—3; Te Zaanen 2—Heemstede 3 5—5; GTTC 2—Velsen 3 64. Vierde klasse B dames: Winfried 4PWN 1 uitgesteld; GTTC 1—Winfried 4 10—0* Tybb 1—Winfried 4 9—1; Tybb 2—Geel Wit 1 10—HBC 3—Tog 2 4—6; Velsen 2— GTTC 1 10—0; Geel Wit 1—VGZ 1 010. In( het tafeltenniscentrum „Stadt Haar lem" is het jaarlijks tien sterren tournooi gehouden. Bij de dames veroverde mej. Schuyt uit Beverwijk voor de tweede maal de wissel beker. Zij verloor van mevrouw R. de Rid der. H, Hazelhoff werd bij de junioren on geslagen kampioen. Spanning heerste er vooral bij de heren. P. G. van Eijk eindigde gelijk met B. Wolters en J. Brandse. Eerstgenoemde klopte echter in de bar ragepartijen beide concurrenten in twee games. J. Brandse werd tweede door een overwinning op D. Wolters. In de eerste klasse van het district Ken nemerland is gespeeld VKD—Kijk Uit I 128. De eindstand is thans: Clubs gesp. gew. gel. verl. b.pt. pt. Beverwijk 9 8 0 1 111— 69 16 „Haarlem" 9 6 0 3 112—. 68 12 VKD I 9 5 1 3 98— 82 11 O'kwartier II 9 5 1 3 92— 88 11 Haarl. Darnel. II 9 4 1 4 91— 89 9 Stabiel I 9 4 1 4 82— 98 9 „Hillegom" 9 4 0 5 92— 88 8 „Halfweg" 9 4 0 5 84— 96 8 Kijk Uit 9 3 0 6 71— 99 6 Beverwijk II 9 0 0 9 57123 0 Voor de promotie/degradatie lste/2de klassen zijn gespeeld: Beverwijkse Damclub 11DOS (Haarlem) voorl. 99 Einduitslag 10—10 of 11—9 voor DOS. Tweede klasse: St. Bavo II—VKD II 117; Sportief IHalfweg II 137. Door deze uit slag staat Halfweg II definitief onderaan en zal volgend seizoen in de derde klasse moe ten uitkomen. Derde klasse. District Kennemerland: Spor tief IIDiagonaal I 812; St. Thomas II Diagonaal I 12—8; VKD III—Hillegom II 5—13. De eindstand luidt: St Thomas II 6 5 0 1 75—45 10 Diagonaal I 6 4 1 1 72—48 9 Hillegom II 6 5 1, 0 78—38 7 VKD III 6 2 1 3 58—60 5 Kijk Uit II 6 1 2 3 53—67 4 Beverwijk IV 6 1 1 4 42—76 3 Sportief II 6 0 0 6 38—82 0 4 strafpunten in mindering wegens het opstellen van een niet gerechtigd speler. Algenib, 29 van Victoria naar Santos. Amstelland, 30 v. Rio de Janeiro te Bahia. Annenkerk, 29 van Duinkerken n. Antwerpen Arendskerk, 30 van Santos te Montevideo. Arnedijk, 29 van Galveston te New Orleans Axeldijk, 20 van Tampa naar Houston. Alblasserdijk, 29 van R'dam te Houston. Almdijk, 29 te Ant%verpen. Argos, pas. 29 Kp. St. Vincent. Aalsum, pass. 29 Key West. Alamak, 29 te Genua. Alpherat, 1 Febr. v. Galveston te R'dam verw. Alnati, 29 te Rio de Janeiro. Alioth, 30 ie Bahia. Aardijk, 29 540 m. W.ZW. Ouessant. Alderamin, 30 bij St. Paulsrock verw. Almdijk, 29 op Schelde naar Antwerpen. Altair. 29 330 m. N.NO. St. Paulsrock. Amsteldiep, 29 290 m. W.ZW. Lands End. Arkeldijk, 29 550 m. ZW. Cp. Race n. Antw. Armilla, 29 ter hoogte Tourane. Amstelpark, 29 190 m. O. ten N. Cp. Henry. Amstelvaart, 28 350 m. W. ten N. Key West. Aardijk, pass. 30 Ouessant n. Le Havre, ca. 5 Febr. R'dam verwacht via Antw. Alcyone, 30 v. Fremantle. Alnati, 30 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Annekerk, 30 te Antwerpen. Argos, pass. 30 Gibraltar naar Oran. Blitar, 29 van Penang n. Colombo. Borneo, 29 van Makassar. Boissevain, 26 van Kobe naar Hongkong. Bloemfontein, 29 te Mombassa. Bandjermasin, 29 bij Poelau Laut. Britsum, 29 240 m. NW. Kp. Finisterre. Breda, 29 340 m. W. ten Z. Flores n. Antw. Beverwijk, pas. 30 Gibraltar. Bennekom, 30 van Antwerpen naar Amsterdam Caltex The Hague, 29 van R'dam naar Sidon. Congostroom, verm. 31 v. Lagos naar Duala. Callisto, 29 bij Azoren. Ceronia, 29 725 m. NO. Sombrero. Cottica, pass. 29 Kp. Finisterre. Caltex Leiden, 30 van R'dam naar Sidon. Corilla, 30 van Tarakan naar Singapore. Caltex Nederland 30 v. R'dam te Sidon. Ceram, 31 van Calcutta te R'dam. Drente, 1 Febr. te Alexandrië verwacht. Duivendijk, 29 te Los Angeles. Delft, 31 van La Guaira naar Trinidad. Erinna, 29 van Singapore naar Kobe. Esso Amsterdam, 29 360 m. NO. Fayal. Edam, 30 van Antwerpen naar Halifax. Eendracht, 30 van Istanboul naai- Izmir. Egos, 31 van A'dam te Rotterdam. Etrema, 29 100 m. W. ten Z. Ouessant. Friesland (SSM), 29 200 m. ZW. Ouessant. Gaasterland, 29 dwars Vigo Portugal. Garoet, 29 260 m. W. ten N. Minicoy. Heelsum, 31 v. R'dam via Bremen en Hamburg naar Houston. Helena, 1 Febr. Port au Prince verwacht Heemskerk, 29 280 m. W. ten Z. Anderhalfgraads kanaal. Helder, 28 160 m. W.ZW. Ouessant. Hydra, 29 930 m. N.NO. Barbados. Helicon, 30 v. Maracaïbo te Curasao. Hecuba, 30 van Kingston naar Curasao. Hector, 1 te R'dam verwacht. Hera, 31 van Antwerpen te Amsterdam. Indrapoera, pass. 29 Minicoy n. Belawan. Jagersfontein, pass. 29 Evenaar n. Kaapstad. Jupiter, 29 van Gibraltar naar R'dam. Johan van Oldenbarnevelt, pass. 29 Kp. Bou- garoni naar Port Said. Japara (KRL), 29 850 m. O. ten N. Bermudas. Kedoe, 29 520 m. W.ZW. Siberoet eil. Kakap, 30 8.30 u. te Gibraltar verm. 31 van Gibraltar. Lemsterkerk, 29 van Port Said n. La Goulette. Luna, 30 te Algiers. Leersum, 15 Febr. v. R'dam te Houston verw. Lutterkerk, 29 dwars Massawa n. Alexandrië. Lindekerk, 30 Aden naar Damman. Loosdrecht, 30 van Colombo naar Bombay. Laagkerk, 28 te Chittagong. Mentor, 29 v. Carloforte naar Sfax. Maas, 30 van Valencia naar R'dam. Markelo, 30 v. Afrika te Amsterdam. Macoma, 29 dwars Billiton. Madeira, 29 500 m. ZW. St. Helena. Malea, pass. 29 Ras al Hadd. Mirza, 29 van Mena el Ahmadl ten anker East Ham. Myonia, 29 van Singapore te Pladju. Metula, 29 in Flores .Zee. Maashaven, pas. 30 Ouessant. Modjokerto, 31 te Makassar verwacht. Mariekerk, 30 v. Marseille n. Duinkerken. Meliskerk, 31 van Beira te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 31 te Southampton. Oberon, pass. 29 te Le Havre. Ootmarsum, 29 te Le Havre. Ovula, 29 van Salt End naar Shellhaven. Orestes. 29 v. Ciudad Truijillo n. Guanta. Oranjefontein, 1 Kaapstad verwacht. Orion, 21 te R'dam. Oranjestad, 30 van Mombassa naar Azoren. Polyphemus, 30 te Rotterdam. Parkhaven, 29 390 m. Z. ten W. St. Vincent. Prins Frederik Willem, 29 in Golf v. Biscaye. Prins Willem III, 30 50 m. ZO. Valencia. Prins Willem V, 29 in Golf van Biscaye. Pygmalion, pass. 29 Trinidad. Prins Willem II, 30 van Norfolk te R'dam. Prins Joh. W. Friso, 31 v. Antw. n. Hamburg. Prins Philips Willem, 31 v. St. John te R'dam. Riouw, 29 te Aden. Ruys, 29 van Mauritius naar Mombassa. Rijnkerk, 30 te Genua. Rundo, 29 550 m. NO. Flores. Rijnland, 29 dwars Vigo. Salatiga, 30 van Aden te Djibouti. Soestdijk, 29 van Tj. Priok te New York. Stad Haarlem, 29 van Savona naar Bona. Stad Vlaardingen, 29 v. Vlaardingen te Phila delphia. Skaubryn, 29 150 m. W. ten Z. Cocos eil. Saidja, 29 langszij Mulberry Harbour bij Muntok Sibigo, 29 dwars Singkep. Siiedrecht, 29 200 m. Z. ten W. Socotra. Stanvac Benakat, 29 v. Bangkok n. Sungeigerong Saroena, 29 bij Palawan eil. verwacht. Slamat, 29 50 m. N. ten O. Derna. Stad Leiden, 29 400 m. O.NO. Bahamas. Straat Soenda, 29 240 m. ZW. Zuidpunt Madagas car naar Singapore. Stad Arnhem, 30 van Las Palmas. Stad Maastricht, 30 v. R'dam te Piombino. Singkep, 25 v, Honoloeloe n. Los Angeles. Sarpedon. 31 v. Maracaïbo n. Santiago de Cuba Schie, 31 van Amsterdam te Alexandrië. Stad Alkmaar, 31 op Bermudas. Stad Schiedam, 31 v. Pepel n. Dakar (bunkeren) daarna IJmuiden. Rijndam, 30 v. Havanna naar Nassau. Teucer, 29 van Aden naar Penang. Tjibesar, 27 v. Yokohama te Buenos Aires. Titus, 29 van Istanboul te Izmir. Themisto, 29 860 m. O. ten N. Bermudas. Tibia, pass. 29 Brothers. Tjikampek, 29 v. Makassar naar Balikpapan. Triton, 29 van Maracaïbo n. Bachaquero. Tawali, 29 bij Kp. de Gata. Tjipondok, 25 v. Isabella te Shimizu. Tjitjalengka, 26 v. Nagoya te Osaka. Tabian, pass. 30 Suez naar Aden. Tabinta, 30 te Newport News. Tomini, 30 van Aden. Tomori, pass. 30 Kp. Guardafui naar Aden. Tosari, 29 v. Basrah naar Bahrein. Winsum, 30 van R'dam te Catania verwacht. Weltevreden, 29 van San Francisco n. Manilla. Winterswijk, 30 v. Sfax te Vlaardingen. Waal, 29 v. Port au Prince te Petit Goave. Willem Ruys, 30 v. Suez naar Aden. Woensdrecht, 31 van Swansea naar R'dam. Zuiderkruis, 30 van R'dam te Halifax. Zonnewijk, 29 150 m. ZW. Lands End. Zijpenberg, pass. 30 Kp. Finisterre. Zaan, 30 van Setubal te R'dam. verhuurd voor f 483, Koop som f 6100. Inl. bij N.V.»Exp. Mij. van Onr. Goed. „DE BEEK". Leidsevaart 322. Tel. no. 16932. Cassa en etalageventilator, 3 Chroomstoelen en kachel ter overn. gevr. Br. met omschr. en prijs no. 9087. JEIEF. 'l2°556 Gasfornuizen Geysers Radiatoren naar Loodgietersbedryf SCHOTERSINGEL 21 Tel. 13207 AL GING U MET OP 0C ÖBOTE /VTARKT VBW OS OAKEN SCHREEUWEN PAT U 1ST*, TIR CNFRNAME HEEFT, ER IS £FN VEEL 8ETERE METMOOG HEBT U IETS NODIG?? Maar u hebt geen geld?? Komt u gerust naar VAN VEEN, Zylweg 26—28, Haar lem. Wij leveren zonder vooruitbetaling entegen lage condities: Winterjassen, Regenjassen, Bedden, De kens, Costuums, Clubstellen, Dressoirs, Karpetten, Kinder wagens, Rijwielen. Gevraagd in levensmiddelen- bedrijf WINKELBEDIENDE goed kunnende lakschilde- ren en etaleren. Br. no. 9086 GESTR. FLANEL zeer mooie heren- of jongensstrepen prima kwal., p.m. Alléén Vrijdag VLOKKEN- MATRAS een-persoons prima overtrek Alléén Vrijdag TAFELMESSEN prima roestvrij staal met door gaand lemmet Alléén Vrijdag TEA-COSY in vele kleuren en dessins Alléén Vrijdag SCHEMER LAMPJE, Delfts blauw, zeer mooie uitvoering Alléén Vrijdag Wendt U daarom met uw kledingzorgen tot Zij helpen aan goede en aparte kleding GEEN MASSAGOED of VOLKSMODELLEN MAAR, in fijne Engelse stoffen, zoals Tropicals, Pickwick, Bird-Eyes vanaf 98.—, 118—, 138. en betalen 5— per week. in Popline, Katoen, Gabardine vanaf 49.75, per week 3. Dames en Heren pantalons vanaf 19.75, per week 2. Laat U in deze tijd vooral deskundig voorlichten en vraagt ons inlichtingen GEN. CRONJéSTRAAT 139, HAARLEM, TEL. 14297 DEMIES, MANTELCOSTUUMS, SWAGGjERS Schagchelstraat 19 (bij de Anegang) Nog slechts korte tjjd Zuivere zjjde Dupion linnen Gebloemde zyde op alle wollen stoffen Barteljorisstraat 27 by de Gr. Markt Haarlem Ateliers voor overhemden, blouses en pyama's Bij ons kunnen onmiddellijk geplaatst worden: Aanmelden dagelijks van 9—5 uur: Stephensonstraat 50 te Haarlem. Na 8 uur 's avonds: M. v. Heemskerkstraat 24 bij Mej. R. Berkhout; Van 't Hoffstraat 20 bij de Heer G. de Vreede; Bennebroek, Schoollaan 92 bij Mej. C. v. d. Reep. HAARLEM VROON DREGKRAW BEVERWIJK DE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM vraagt: voor zo spoedig mogelyk in het bezit van de acte Nb voor 4 lesuren per week (Woensdag n.m.). per 1 September 1952 voor 29 lesuren per week. Vereist: diploma w. i. T. H. Delft. Sollicitaties te richten aan het Bestuur van de Vereenlging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem, Kleverparkweg 181. Inlichtingen verstrekt de Directeur na telef. afspraak.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7