Buis van meer dan een meter dik van Jutphaas naar Castricum Maatregelen gevraagd tegen stijging der werkloosheid EDO moet oppassen voor het ApeSdoornse AGOVV i HARTENDORP -Clowntje Riek Benelux-congres voor ruimtelijke ordening GEBR. BEEKMAN Automobielbedrijven Ranglijstjes handbal ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 4 VOOR HET VERDORSTENDE DUIN Kostbaar project hield rekening met natuurhistorische overwegingen Varende polikliniek voor Nieuw-Guinea BARTELJORISSTBAAT 20, TEL. 15459 Raad van Vakcentralen richt zich tot de regering Brand verwoest een oud pakhuis in Amsterdam SPORT OP ZONDAG A utomobilisme Grote.. Prijs van Nederland onder formule 2 Afleggen van de Olympische eed Voor de fdmderejti Kort geding tussen postduivenhouders Indonesië beledigd door Westerling^ mémoires Nederlandse ruiters beginnen de training Sport in 't kort De pijpleiding, die van Jutphaas naar de Castricumse duinen gelegd zal worden om het verziitende en uitdrogende duinterrein, waar het P.W.N. zijn water uit put, zal zodra de voorbereidingen voltooid zijn, een grootse greep worden naar een oplossing van de nood, die op vele plaatsen langs de kust is gegroeid. Waar in Noordiiolland bijvoorbeeld het zoute water van de Noordzee tot vlak bij de wellen van het P.W.N. is opgedrongen en waar meer water uit het duin wordt gezogen, dan verantwoord is. Dit „interingsproces" is in de loop der jaren zover voortgeschreden, dat er in 1949 al 10.700.000 kubieke meter water meer uit het duin werd gepompt dan „veiligheids halve" mogelijk geacht mag worden. Maar deze gevaarlijk-doorslaande balans kan door de voeding uit de Lek, die bij Jutphaas „afgetapt" wordt, weer in evenwicht ge bracht worden, als er in 1954 12.000.000 kubieke meter zoet water naar de duinen stroomt. Deze pijpleiding, een millioenenproject van de daartoe opgerichte „N.V. Water- transportmaatschappij Rijn-Kennemer- land", van gemiddeld ruim een meter bin- nendoorsnede (bij Jutphaas is de buis zelfs 1.50 meter wijd, om aan het andere eind bij Castricum tot precies 1 meter terugge bracht te zijn) zal niet alleen de duinen van lafenis voorzien maar „onderweg" ook de IJmuidense industrieën water leveren. Eerder heeft zij al bij Leiduin, in de om geving van Vogelenzang een aderlating ondergaan voor de waterwinnmgsgebie- den aldaar. Vele moeilijkheden De tracering van deze machtige bevloei ing is zo goed als vastgesteld en in grote lijnen komt zij te lopen zoals op ons kaartje is aangegeven: met een bocht om Haarlem heen naar het Noordzeekanaal en Bever wijk („aftap" voor de industrie) en dan naar het eindpunt bij Bakkum-Castricum). Het tracé is met de grootste nauwkeurig heid uitgestippeld, omdat er met een veel heid van belangen zowel natuurhisto rische, economische als privaat rechtelijke rekening moest worden gehouden. Met de directie van het natuurreservaat „De Kennemerduinen" is bijvoorbeeld vol ledig overeenstemming bereikt over het stuk, dat de leiding door het reservaat komt te liggen. Hoe moeilijk deze tweezijdige kwestie vaak moet zijn geweest, moge on der meer volgen uit de hoge prijs van de leiding, die ruw geschat op f 200.per strekkende meter komt. Een „omweggetje" van een paar honderd meter bij%roorbeeld zou haar onmiddellijk vele duizenden guldens kostbaarder maken. Diverse argumenten hebben tenslotte de doorslag gegeven en een er van is geweest het feit, dat de „wond", die de leiding in het natuurschoon zal moeten slaan, na korte tijd door de natuur zelf zal zijn uit gewist. En nog blijven er voldoende pro blemen over. Nog een buis Inmiddels zijn, zoals burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen in zim Nieuw jaarsrede al meedeelde, ook de K.N.H.S. in IJmuiden bezig met een, afzonderlijk staande, buisleiding ter dekking van de wa terbehoefte der Hoogoven-complexen. Het tracé hiervoor begint bij de Jan Gijzenvaart in Haarlem en zal dwars door de gemeente Velsen leiden. Waterproblemen Een van de vele deskundigen die z'ch diepgaand met de waterwinnincsoroble- men heeft bezig gehouden, is ir. S. Kramer, de adjunct-directeur van het P.W.N. in NoordhoPand, van wiens hand in het tijd schrift „Water" een artikel verscheen on der de titel „De ontwikkeling van d° toe komstige watervoorziening van het P.W.N." Hij houdt op grond van nauwkeurige be cijferingen rekening met een watergebruik van 29.900.000 kubieke meter in 1983 (voor 1954 schat men de hoeveelheid af te leve ren water op 21.000.000 kubieke meter). In Amsterdam werd Vrijdag een vier- tons motorboot door de N.V. Holland Launch overgedragen aan dr. H. J. T. Bijl mer, medisch adviseur voor Nieuw Guiinea van het ministerie voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen en secretaris van de ver eniging „Simavi". Dit scheepje is een ge schenk van „Simavi" voor de geneeskun dige verzorging in Nieuw Guniea en zal op het Sentanimeer dienst doen als poli- kliniekboot. Aan boord is plaats voor vier liggende patiënten. Dit scheepje, de „Simavi 4" (de vierde boot, die door de Simavi aan Nieuw Guinea is geschonken) vertrekt met de „Kota Baroe" naar Hollandia, waarna het scheep je nog een reis over land van circa 30 km. moet maken om het Sentanimeer te be reiken. Op de 4 percent obligatieleningen ten laste der gemeente 's Gravenhage, Enschedé en Leiden is voor zodanige bedragen inge schreven, dat op de inschrijvingen een zeer belangrijke reductie moet worden toegepast. ADVERTENTIE LODEN REGENJASSEN In Delft wordt vandaag een Benelux- congres over ruimtelijke ordening gehou den. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting mr dr. J. in 't Veld, sprak de openingsrede uit, waarin hij onder meer zijn ambtgenoten van Openbare Werken uit België en Luxemburg verwelkomde, alsmede de leden van de Belgisch-Neder lands-Luxemburgse commissie voor de ruimtelijke ordening. Deze commissie zal zich van de moge lijkheden en wenselijkheden voor de toe komst rekenschap geven. Als punten, die voor behandeling in aanmerking kunnen komen, noemde de minister de ontwikke ling van recreatiemogelijkheden, gemeen schappelijk overleg aangaande het toerisme, gemeenschappelijk gebruik van terreinen voor militaire oefeningen, een betere ont wikkeling van grensgebieden en aanwij zing van natuurgebieden, die voor be scherming in aanmerking komen. Mr. J. Linthorst Homan. president van het Nationale Plan en voorzitter van de nieuwe Benelux-commissie voor de ruim telijke ordening, zei vervolgens dat in bijna alle landen van zekere ontwikkeling natio nale diensten voor de ruimtelijke ordening zijn ontstaan. Nadat de Internationale Fede ratie voor Volkshuisvesting en Stedebouw deze problemen had behandeld, heeft de UNO ook dit terrein betreden. Het werk valt daar onder de Economische en Sociale Raad. Er bestaat sinds 1950 een program ma op lange termijn voor volkshuisvesting en stedebouw, waarbij nog wel de engere stedebouw sterk vooropstaat, maar de breedte der komende ontwikkeling reeds du id el i'k blijkt. In West-Europees verband heeft oe Economische Commissie voor Europa te Genève zich het werk reeds enigermate aangetrokken. Mr. Linthorst Homan dankte de minis ters voor het in de commissie gestelde ver trouwen en bood hun de eerste exemplaren aan van een atlas van de gemeenten der drie landen. In de week van 27 Januari tot en met 2 Februari zijn in ons land zes nieuwe ge vallen van kinderverlamming aangegeven, namelijk één in Dalfsen, Hengelo (Gld.), Kaalte en Eindhoven en twee in Amsterdam. De Raad van Vakcentralen, bestaande uit C.N.V., K.A.B. en N.V.V. heeft een brief tot de regering gericht, waarin gro te ongerustheid wordt uitgesproken over de stijging van de werkloosheid in de laatste maanden. Na de analyse van de ontwikkeling der werkloosheid en de spreiding er van over de verschillende bedrijfstakken verzoekt de Raad van Vakcentralen de regering een aantal maatregelen te nemen. De dustrialisatie-mogelijkheden in deze ge bieden kan de ontwikkeling van nieuwe bestaansbronnen worden versneld. De raad vreest dat de beperking van de consumptiemogelijkheden der werknemers, die in Maart 1951 is ingegaan, wel pro ductieve krachten voor militaire doel einden heeft vrijgemaakt, maar dat tot dusverre van deze krachten in onvoldoen de mate gebruik is gemaakt wegens het in te traag tempo plaatsen van militaire eerste is de oplossing van de financierings- orders. Indien de defla'toire werking van moeilijkheden bij de woningbouw. De raad is van mening, dat de sanering van de betalingsbalans thans zo ver gevorderd is, dat wegens het niet in voldoende mate functionneren van de kapitaalmarkt de financiering van de uitvoering van het verhoogde woningbouwprogramma door het rijk zelf verantwoord moet worden ge acht. De raad laat in het midden of deze financiering door het rijk zal dienen te geschieden uit het tegenwaardefonds van de Marshall-hulp dan wel via voorschot ten van de Woningwet. De raad acht het voorts gewenst ten spoedigste de bestude ring van het vraagstuk der huren ter hand te nemen. Ten tweede stelt de raad voor een versnelde uitvoering van de streekplannen ter bestrijding van de werkloosheid voor Zuid-West en Oostelijk Groningen, Oostelijk Friesland, Zuid- Oost Drente, Noord-Oost Overijsel, Oos telijk West-Friesland, Zuid-Westelijk en Noord-Oostelijk Noord-Brabant en Noor delijk Limburg. De raad verwacht dat de werkgelegenheid ter plaatse direct in be langrijke mate zal kunnen stijgen door het ter hand nemen van een reeks van open bare werken. Door toeneming van de in- In de afgelopen nacht isopnieuw een van de oude pakhuizen op het Prinsen eiland te Amsterdam een prooi der vlam men geworden. Om twee uur ontdekte een politie-agent dat er dikke rookwolken op stegen uit het pakhuis van de firma C. Servaas, waarin vlas, houtwol, zeegras, ka pok en andere brandbare meubelfournitu- ren waren opgeslagen. Hij alarmeerde de brandweer, die weldra met een groot aan tal motorspuiten en de drijvende motor spuit „Jan van der Heyden" met het blus- singswerk begon. De vlammen sloegen toen reeds uit het dak en 'n bijtende rook drong naar buiten. De smalle straatjes op het Prinseneiland ver dwenen onder een rookgordijn, dat vooral hinderlijk was voor de brandweerlieden, die gedwongen waren rookmaskers te dra gen. Twee brandweerlieden kregen een lichte rookvergiftiging. Het duurde tot laat in de ochtend voor dat de brandweer de brand meester was. Het pakhuis was toen grotendeels uitge brand. In de zomer en in het najaar var 1949 zijn op het Prinseneiland ook enig' oude pakhuizen uitgebrand. deze vertraagde ontwikkeling niet spoedig een einde neemt acht de raad een herzie ning van de consumptiébeperking noodza kelijk. De raad wenst daarover nadere be sprekingen met de regering te voeren, ten einde de werklooflheid, die het gevolg is van een te ver gaande consumptiebeper king, in bepaalde bedrijfstakken te bestrij den. De raad acht ten slotte activering van de provinciale commissies voor de werk gelegenheid, het coördinatie-college voor openbare werken en de interdepartemen tale commissie voor de werkgelegenheid noodzakelijk om zo spoedig mogelijk te kunnen beschikken over een totaal over zicht' van de in de provincies aanwezige mogelijkheden voor de uitvoering van openbare werken. Voor Zondag is het voetbalprogramma vast-l twaalftal Zondag in de korfbalcompetitie gesteld, dat op Zondag 27 Januari wegens de toestand der terreinen geen doorgang kon vinden. Morgen krijgt EDO dus bezoek van het Apeldoornse AGÓVV en wij vermoeden, dat de gasten het de Haarlemmers niet gemakkelijk zullen maken. Toch voorspellen wij een zege voor de thuisclub. Haarlem heeft vrij doordat de ontmoeting tegen Go Ahead is uitgesteld; deze wedstrijd is bepaald op Zondag 24 Februari. RCH trekt naar het Olympisch Stadion, om Blauw Wit te ont moeten. De Haarlemmers moeten er rekening mee houden, dat Ajax een veer kan laten (het moet bijvoorbeeld Zondag tegen Ooster- parkers spelen, dat in degradatiegevaar ver keert), daarom moeten zij winnen. HFC krijgt bezoek van AFC. Wordt ge wonnen, dan is er voor de Haarlemmse club weinig reden om ongerust te zijn. wat be treft het bezetten van de onderste plaats. Stormvogels ontmoet op eigen terrein OSV en zal vermoedelijk winnen, anders wórdt de kans op het kampioenschap klein. EDO komt als volgt uit tegen AGOW: doei: Van den Berg; achter Dweelaart en Bax; midden: Karpes, Koning en Evers; voor: Roodselaar, Verdam, Prins, Klein en Korevaar. Hockeywedstrijden Voor het komende weekeinde vermeldr. het hockeyprogramma districts- en proefwed- strijden, competitie- en bekerwedstrijden en vriendschappelijke ontmoetingen. In Hilver sum en Groningen worden de eerste van de in totaal zes districtswedstrijden, West-Oost en Noord-Zuid gespeeld. In het Westelijk elftal zijn geen spelers uit Kennemerland opgesteld. BMHC I speelt om halfdrie in Bloemen- daal vriendschappelijk tegen Amsterdam I. In de promotieklasse B ontvangt BMHC III om één uur Aeolus I. Belangrijker in de afdeling D van de promotieklasse-competitie zijn de volgende wedstrijden. BMHC II zal in het hockeystadion ongetwijfeld de punten op Amsterdam III veroveren. HBS zal om half een op het veld aan de Donkerelaan wel wei nig moeite hebben van Gooi II te winnen. Bekerwedstrijden worden er bij de heren gespeeld om de J. D. Treslingbeker (tweede ronde). BMHC V speelt in Rotterdam tegen MRHC II. Alliance II gaat naar Leonidas II en Zandvoort II ontmoet in Schiedam Spirit I. Om de Veteranenbeker wordt in Bloemen- daal om twee uur een wedstrijd gespeeld tussen HBS en Hilversum. Voor de competitie voor de dames ontvangt Rood Wit in Heemstede de speelsters van Amsterdam, een zware wedstrijd voor de be- speelsters van het Heemsteedse Sportpark. BDHC zal het in Hilversum tegen Be Fair zeker minder moeilijk hebben. Voor de competitie in de promotieklasse krijgt BDHC II Pinoké op bezoek. BDHC III speelt tegen Leiden op het veld der tegen standsters. Thuiswedstrijden zijn er verder voor Strawberries tegen Amsterdam II en voor HBS tegen Rood Wit II. Bovenstaand programma is in hoofdzaak dat van 20 Ja nuari toen er niet werd gehockeyed. Korfbal Wanneer de gedwongen rust „Watervliet" niet te veel uit vorm heeft gebracht, kan dit tegen Landlust wel eens twee punten rijker worden; in Amsterdam werd 6 gespeeld. Watervliet 2, dat op bezoek gaat bij Groen Geel 3, zal de punten wel in de Zaan moeten laten, evenals Oosterkwartier 3 dat uit speelt tegen Groen Geel 2. In de derde klasse gaan alle Haarlemse twaalftallen naar Noordholland ten Noorden van het IJ. Sport Vereent en Haarlem zul len terdege moeten oppassen voor OKV en ZKC. Daarentegen moet Animo Ready in staat worden geacht om van KVH in Den Helder te winnen. Handbalcompetitie Na de zeven weken durende zaalhandbal- competitie en een drie weken lange gedwon gen rust wegens terreinafkeuringen ziet het er naar uit, dat ook voor de districtsklassen de normale competitie voortgang kan vin den. Het programma voor morgen vermeldt uitwedstrijden voor de Haarlemmers. Zo gaan de ploegen van Concordia naar HHC in Hilversum, waar ze een goede kans hebben op succes. De andere eerste klasser, HOC, moet naar Utrecht, waar de heren tegen Attila aantreden en de dames tegen Sport Vereent. Bij de herenwedstrijd zal het aan spanning niet ontbreken. HOC bevindt zich in de gevaarlijke zóne. Ook Attila staat er niet rooskleurig voor. Van de dames van HOC verwachten wij een grote zege op de hekkesluiter. Sport Vereent. In de tweede klas heren heeft IJmond de moeilijke taak nummer een van de ranglijst, Unitas, in eigen huis te bekampen. Veel kans heeft het daarbij niet in tegenstelling tot Rapiditas, dat in de Catchers een gewillig slachtoffer zal vinden. De dames van Bato zijn de enigen, die op eigen veld blijven, waar ze de kampioen JHC ontvangen. De oorspron kelijk vastgestelde wedstrijden voor de af deling Noordholland-Zuid zijn uitgesteld wegens de selectiewedstrijden, die in Velsen- Noord op de Rooswijkvelden worden ge speeld. De Grote Prijs van Nederland, die op 17 Augustus te Zandvoort dool- de KNAC wordt georganiseerd, zal worden verreden onder formule 2 (tot 2 liter zonder compressor). Daar voor het komende raceseizoen Alfa Romeo te kennen heeft gegeven niet op de circuits te zullen verschijnen, is het duidelijk dat de onder formule 1 (1 Va liter mét en tot 4tó liter zónder compressor) te rijden wed strijden weinig interessant zullen zijn, Van daar dat de sportcommissie van de KNAC besloot de Grote Prijs van Nederland, die dit jaar meetelt voor het wereldkampioenschap, onder formule 2 te laten rijden. Ook in Frankrijk heeft men voor 1952 formule 1 laten varen. De acht Grand Prix-races (waar bij die van de Automobile Club de France) zullen alle formule 2 wedstrijden zijn. Het is zeer waarschijnlijk dat andere landen zullen volgen. Alleen België, waar te Spa de Grote Prijs van Europa zal worden verreden, zal op formule 1 zijn aangewezen, ingevolge een voor deze wedstrijd geldende bindende be paling van de code sportive. Zelfs Engeland, wegens de nationale l'/z liter BRM voorstan der door dik en dun van formule 1 races, heeft ingezien dat de wedstrijden die vol gens formule 2 worden verreden, dit seizoen oneindig belangwekkender zullen zijn, zodat de race op Silverstone van 10 Mei ook al onder deze formule wordt gehouden. De zesentwintig-jarige Noorse skispringer Thorbjoern Falkanger zal bij de opening van de Olympische Winterspelen le Oslo uit naam van alle deelnemers de Olympische eed afleggen. Falkanger is een van Noorwegens beste skispringers, die, ondanks het feit dat hij de gehele winter wegens een schouder blessure niet aan wedstrijden heef* kunnen deelnemen, toch een plaats in de Noorse Olympische ploeg kreeg. Bij het défilé der deelnemende landenploe gen zal de Europese kampioen Hjalmar Andersen als vlaggedrager voor de Noorse ploeg fungeren. De Nederlandse vlaggedra ger zal waarschijnlijk Gerard Maarse zijn. ADVERTENTIE 500 c. DE ZUINIGSTE AUTO - 1 L. op 20 KM. Prijs 4820.— BLOEMENDAAL - TEL. 22165 HAARLEM - TEL. 14160 SJC WON PROTEST. SJC, uitkomend in de vierde klasse a van district 2 vgn de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond had geprotesteerd tegen een beslissing van de scheidsrechter in de wedstrijd tegen Con cordia (Hillegom). De Noordwijkse club heeft het protest gewonnen, waardoor de uitslag van 22, 32 voor SJC is geworden. OEFENWEDSTRIJDEN JEUGDELFTAL- LEN. Woensdag 13 Februari om vier uur wordt in het Utrechtse Stadion een oefen wedstrijd gespeeld tussen twee jeugdelftal- len tot 20 jaar. Deze wedstrijd is bedoeld als selectiewedstrijd voor de internationale jeugdwedstrijd BelgiëNederland. DE WERKLOOSHEID IN NEDERLAND In Januari nam het aantal werkloze man nen toe van 145.385 tot 165.824, te weten 128.142 geheel werklozen (December 109.588), 35.746 DUW-arbeiders (34.717) en 1936 geheel werkloze wachtgelders (1080). Vorig jaar bedroeg de stijging in Januari circa 8000, waardoor het aantal werklozen op 110.905 kwam. De sterkere stijging van dit jaar moet mede worden toegeschreven aan de beperkte activiteit in de bouwbedrijven en de daarmede samenhangende industrieën en de in enige bedrijfstakken voortdurende afzetmoeilijkheden, zoals in de schoen- en lederindustrie, de textielnijverheid en de confectie-industrie. Het aantal werkloze bouwvakaruemeia steeg van 3-3.682 tot 41.653; metaalarbeiders van 8163 tot 10.033; landarbeiders van 25.674 tot 30.717; transportpersoneel van 7099 tot 8651; handels- en kantoorpersoneel van 9627 tot 10.371 en losse arbeiders van 20.351 tot 24.410. De vraag naar mannelijk personeel nam toe van 9229 tot 9369. De werkloosheid was eind Januari het hoogst in Drente met 126, het laagst in Lim burg met 35 werklozen per 1000 arbeiders. Het rijksgemiddelde bedroeg 54 tegen 48 op 31 December 1951. Het aantal als werkloos geregistreeerde vrouwen daalde van 9517 tot 9092. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 6093 tot 7849 „Hèhè! Veilig thuis!", zei oom Tripje. Ze trokken hun natte schoenen uit en hingen de vier parapluies in de keuken te drogen. „Die zullen we bewarenze kunnen nog wel eens te pas komen!", vond tante Lieze- bertha. „En ik ga gauw 'n lekker potje kojfie zetten en brood snijden!" De jongens hadden alweer trek gekregen en toen de tafel gedekt was en het brood gesneden, vielen ze er met veel smaak op aan. „Zijn jullie moe?", vroeg oom Tripje. Nu, dat viel wel mee, al hadden ze de hele middag in die speeltuin gespeeld en daarna nog 'n stuk gelopen. „We gaan vanavond maar eens vroeg naar bed!" zei tante Liezebertha. En dat deden ze ook. Toen ze onder de dekens lagen, kletterde nog steeds de regen tegen de ruiten en bij dat geluid vielen ze spoedig in slaap. Midden in de nacht werd Rick opeens wakker. Hij keek verbaasd naar Bunkie, die naast het bed lag „Wat voer jij uit, Bunkie?", vroeg hij. „Ikik droomde, dat ik van de schommel viel!", zei Bunkie. De president van de rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in een kort geding, dat vier bestuursleden van de Amsterdamse postduivenvereniging „De Postiljon" die door het bestuur der af deling Amsterdam van de Algemene Bond van Nederlandse Postduivenhouders wa ren geroyeerd tegen dit afdelingsbe stuur aanhangig hadden gemaakt. Het ge schil vond zijn oorsprong bij een wed vlucht op 27 Mei. De leden van „De Pos tiljon" hadden hun klokken laten „af slaan" en toen dit was geschied kwam een bondscontroleur het clublokaal binnen en eiste, dat de klokken in het bondslokaal zouden worden afgesteld. De vier be stuursleden weigerden dit, omdat zij het als een blijk van wantrouwen opvatten. Een kort geding, dat de vier bestuursle den als gevolg van de op het geschil vol gend royement aanhangig maakten, werd in der minne geschikt. In November werd op een afdelingsvergadering van de vier bestuursleden geëist dat zij verontschuldi gingen zouden aanbieden voor het aan hangig maken van het kort geding en de kosten daarvan zouden betalen. De vier bestuursleden vonden, dat de zaak hier door op zijn kop werd gezet en maakten een tweede kort geding aanhangig. De ge daagden het afdelingsbestuur van de algemene bond, zowel in persoon als teza men werd bevolen zich te onthouden van elke handeling waardoor de eisenden geschaad zouden kunnen worden in het deelnemen san wedvluchten. Voorts moet het vonnis binnen acht dagen aan alle leden bekend worden gemaakt, met een dwangsom van 100 voor elke dag van het in gebreke blijven daarvan. Tenslotte werden de gedaagden veroordeeld in de kosten van het geding. Het Indonesische dagblad „Abadi" ver nam in regeringskringen, dat de publicaties van de mémoires van de voormalige kapi tein Westerling in Belgische en Franse bladen de aandacht der Indonesische rege ring hebben getrokken. Volgens het blad heeft het ministerie van Buitenlandse Za ken zich in verbinding gesteld met de Indo nesische ambassadeurs in België en Frankrijk. Aangezien de inhoud dezer arti kelen beledigend wordt geacht voor Indo nesië, overweegt volgens „Abadi" de Indo nesische regering stappen bij de Belgische en de Franse regering, teneinde te voor komen dat de goede betrekkingen door dergelijke publicaties worden geschaad. ADVERTENTIE DE STOFZUIGER SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 - Kruidbergerweg 51 Telefoon 16990 17696 Spaarne 3 Haarlem. Vanaf ƒ2.50 per week. Ook voor reparatie en onderdelen van alle merken. Ter voorbereiding van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen zal, wat de springruiters betreft, op 2 Maart met de oefening worden begonnen. De ruiters en paarden, die eventueel voor deelneming aan de samengsetelde wedstrijd in aanmerking komen, zullen hun oefening op 8 Maart be ginnen. De eerste oefenwedstrijden hebben plaats op het terrein van de Zuidhollandse Jachtvereniging te 's Gravenhage. Aan de oefeningen voor de springruiters zal worden deelgenomen door de heren J. Rijks Jzn. (Rotterdam), D. Gelderman (Beek bergen), J. J. Gruppelaar (Ede), J. J. L. baron van Lijnden (Den Haag), A. Timmer (Den Haag) met de paarden Master. Coun tess, Ambassadeur, Romanichel, Random Harvest. Compétente, Zwarte Piet en Drauf- gaenger. De deelnemers aan de oefeningen voor de samengestelde wedstrijd zijn de heren W. G. Hendrickx (Grathom), D. Siem (Bilthoven), dr. P. C. Ot.iens (Tilburg) E. van Loon (Am sterdam), M. van Loon (Tilburg) en E. Gabriëls (Enschedé). De hiervoor ter beschikking staande paar den zijn Patrick, Rathmore, Mighty Fine, Ampère, Nerantsoula, Eros en Veronique. Het laatste paard is speciaal door Prins Bernhard hiervoor ter beschikking gesteld. Afdeling Noordholland District West A le klase heren: Aalsmeer 8 8 Concordia AHC '31 Achilles HHC BI. Wit Attila HOC 9 Amersfoort 6 2e klas heren B: Unitas Rapidi(as IJmond Turn o Aalsm. 2 Vriendsch. Catchers Tonegido le klas dames: Sagitta 7 Concordia 7 HHC 9 ADA 9 Amersfoort 7 BI. Wit 8 BHC 6 HOC 5 Sp. Ver. 8 2c klas dames B: JHC Tonegido Vrone GITA N. Nied. HAV Bato OSS 13 12 13 12 11 13 11 13 11 7 8 6 6 5 3 0 16 le klas heren: 12 BGV 10 9 19 10 8 AHV 10 Conc. 2 11 8 8 18 17 8 OSS 11 6 12 6 Bato 11 4 8 6 Rapid. 2 10 2 4 2 HOC 2 10 2 4 2 AVA 11 2e klas heren: 1 2 14 11 10 Q Beverw. 12 11 22 IJmond 2 11 6 14 Vlug en V. 9 6 12 IJmond 3 9 4 9 y O BGV 2 10 3 7 O c OSS 2 10 1 5 O 5 Toneg. 2 11 1 3 2 le klas dames: IJmond 12 11 13 Foresters 10 6 13 14 CSV 11 4 11 12 Rapiditas 11 5 11 12 Conc. 3 10 4 9 9 Conc. 2 8 3 8 6 BGV 12 2 7 6 R. Zwart 8 0 0 4 2e klas dames: 3 IJmond 2 9 7 16 0 GITA 2 10 6 13 IJmond 3 8 4 9 H'stede 10 3 7 23 HOC 2 9 2 5 16 Rap. 2 8 2 4 16 2e klas dames-IÏ: 13 Beverw. 8 6 12 12 CSV 2 8 5 10 11 Forest. 2 8 4 8 7 BGV 2 8 3 6 0 IJmond 4 8 2 4 GEEN VOETBAL IN LONDEN TUSSEN 10 EN 16 FEBRUARI. Van Maandag 11 tot en met Vrijdag 15 Februari, de dagen, dat het stoffelijk overschot van koning George in de Westminsterhall zal zijn opgebaard, worden te Londen geen voetbalwedstrijden gespeeld. De wedstrijd Luton Town—Brent ford «'t de vierde ronde van de cup, welke Maandag 11 Februari zou worden overge speeld, is verschoven naar Maandag 18 Februari. T. BANNINK KAMPIOEN BOKSEN. Bij de in Amsterdam gehouden wedstrijden om het bokskampioenschao van Noordhol land behaalde T. Bannink, lid van „De Ring" te Haarlem, de titel in de klasse C zwaar- weltergewicht. Het nieuwe 3927 b.r.t. metende Duitse m.s. „Transvaal", dat in de Rotterdamse haven arriveerde, is het eerste schip van de „Deutsch-Afrikanische Schifffahrt Gesell- schaftte Hamburg, dat op de thuisreis van Oost- en West-Afrika ons land aandoet en op de uitreis Antwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6