TANGO Kort en bondig DANSSCHOOL KWEKKEBOOM een breier-monteur Moore's School SdLiWiRP Groep van Haarlemse schilders en beeldhouwers exposeert Weer een struikelblok in Panmoendjom Amsterdamse Beurs Santpoort Driehuis Heemstede Bloemendaal Spaarndam Nieuwe Gracht 98 kapster machinestiksters handwerkster en handperser [tytfU V zegt: 5 Alex Wunnink geridderd Dr. A. van Voorthuysen op B.L.O.-dag herdacht Charmante voorstelling van „Polly Perkins" Crematie mevrouw F. S. van Balen-Klaar IJmuidense sleepboten naar Duits schip in nood F. H. de Visser overleden Feestavond Reddingsbrigade Scheepvaart jong meisje 'B 99 MAANDAG 11 FEBRUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tot 3 Maart houdt de groep (zonder naam) van Haar lemse schilders en beeldhouwers een ex positie in het mu seum Het Huis Van Looy, die Zaterdag middag onder zeer grote belangstelling door de dichter-teke- naar H. L. Prenen met een korte inleiding geopend werd. Sedert de bevrijding, aldus spreker, heerst er dui delijk een onbevredi gende toestand: ener zijds heeft men een door traditie gesteun de kunst, maar daar buiten leven talrijke kunstenaars, met de gang van zaken onte vredenen de diaspora. Op loffelijke wijze heeft de overheid enige keren getracht door middel van de jaarlijkse Kerstten toonstelling tot een overkoepeling te ko nen, maar hierdoor werden de moeilijk heden niet opgelost. De thans gegroepeer de schilders en beeld houwers hebben ge tracht met „Kunst' zij ons doel" tot een fu sie te komen, maar de onderhandelingen zijn mislukt. Trouwens: fusie rijmt op ruzie, zei de inleider, die overigens verklaarde dat het geen zin had kunstenaarstwisten te verdedigen als het gaat om dingen van betekenis, omdat zij er vaak toe bijdragen in de veelheid de eenheid te vinden. Deze expositie, aldus de heer Prenen, moet men zien als inleiding tot verdere activiteit. De groep is nog naamloos omdat men zich niet op basis van een isme of dogma stelt. Men heeft slechts gepoogd het artistiek-betekenisvolle in Haarlem te bundelen. Namens de exposanten bracht spreker tenslotte dank aan het gemeente bestuur en aan de directeur van het mu seum voor het beschikbaar stellen van de zaalruimte. Wethouder D. J. A. Geluk was op de openingsmiddag aanwezig. Men vindt op deze tentoonstelling wer ken van 21 kunstenaars en wel in volgorde van de catalogus: Hans Mulder, Hans Wiesman, Jules Chapon, Piet van Egmond, Wim Steyn, Eduard Verboog, Otto B. de Kat, Piet van Heerden, Albert Loots, Poppe PANMOEND J OM, (Reuter). De Noordelijken hebben Zondag een voorstel van de UNO, dat de vredesconferentie na een wapenstilstand zich zal beperken tot zuiver Koreaanse vraagstukken, van de hand gewezen. Daarentegen hebben zij in gestemd met deelneming van Zuid-Korea aan de voorgestelde conferentie. De Noord-Koreaanse generaal Nam II deelde in de plénaire vergadering mede, dat Korea geen vraagstuk op zichzelf vormt. De conferentie zou ook andere pro blemen in verband met de vrede in Korea moeten behandelen. De leider van de UNO-delegatie, admi raal Charles Turner Joy, zei dat de mili taire delegaties geen bevoegdheid hebben aanbevelingen te doen over de oplossing van problemen buiten Korea. De verbondenen hebben de Noordelijken heden gewaarschuwd, dat zij de onderhan delingen over het laatste punt van de agenda misschien zullen afbreken, indien de Noordelijken er op aan blijven dringen, dat de gedelegeerden „ongepaste" aanbe velingen aan hun regeringen zullen doen over de voorgestelde politieke conferentie na het sluiten van een wapenstilstand. Zaterdagavond had in het Amsterdamse theater Carré de huldiging v .n de 75 jaar geworden „zilveren" directeur Alex Wun nink plaats, na afloop van een door Bob Peters geleide gala-avond van variété, Spaanse dans, volkstoneel, Italiaanse opera, revue, operette en circus. De secretaris van de Amsterdamse burgemeester maakte de be noeming van de jubilaris tot ridder in de Orde van Oranje Nassau bekend, waarop jhr. J. Six van Hillegom hem de -versierselen van deze onderscheiding opspelde. Van de vele sprekers, die gelukwensen kwamen aanbieden, noemen wij: Karei Strassburger namens de circusvrienden, Hm. Deinum als voorzitter van de Vereniging van schouwburgdirecties, Henriëtte Davids na mens de kleinkunst-artisten, Paul Huf na mens de Nederlandse vereniging van toneel kunstenaars, Antenore Reali namens de operazangers en Cor Ridderhof namens het Carré-personeel Carel Briels las als secre taris van het huldigingscomité tientallen telegrammen met felicitaties uit alle delen van de wereld voor. Onder couvert werd Alex Wunnink tenslotte een huldeblijk aan geboden. dat door hem werd overgedragen aan de Stichting 1940—1945. In zijn dankwoord onthulde hij het geheim van zijn succes: „Vraag nooit hoe vroeg je moet beginnen en hoe laat je moet uitschei den, werk met het verstand dat je hebt en gèef daarbij vooral je gehele hart". De groep van Haarlemse schilders en beeldhouwers heeft in het Huis Van Looy haar eerste expositie ingericht. Men ziet op de foto van links naar rechts: E. Verboog, Jules Chapon en Anton Heyboer met werk van Hans Wiesman. 3-3% Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N Lever Brothers Slotkoers Openings Vrijdag koersen 83% 84 155% 153 188 188% 159 159 155 155% 295 294 92 92% 179 179 142% 142% 98% 98 78% 78% 163% 163 162% 162% 160 160% 555/u 55% 56% 55% 45% 46 7615/ie 77 50% 50% 44 43% 181% 182 Damave, Gé Houbein, Frans Verpoorten, Willem Rees, Anton Heyboer, Cor Hak, Frans Funke, J. Clay, Roelof Klein, Leen Spierenburg, Mari Andriessen en J. van Borssum Buisman. In Utrecht is Zaterdag een dag van het Bijzonder Lager Onderwijs gehouden, waar dr. A. van Voorthuysen, de onlangs over leden inspecteur van het B.L.O., is her dacht. De heer C. de Jeu, voorzitter van de Vereniging van Onderwijzers en Artsen werkzaam bij het B.L.O. in Nederland, zei dat dr. Van Voorthuysen in de eerste plaats arts was. Als inspecteur was hij geen con troleur of administrateur, maar stimulator. Voor de uitbreiding van en voor de opleiding van leerkrachten bij de opleiding heeft hij krachtig geijverd. Dr. A. Denijs uit Oostakker in België sprak over „De taak van het B.L.O. bij de ontwikkeling van het creatief vermogen van zijn leerlingen".. Minister Rutten hield daarna een korte toespraak waarin hij namens de regering zijn bijzondere waardering uitte voor het buitengewoon lager onderwijs. Als minister van Onderwijs sloot prof. Rutten zich na mens de regering aan bij de postume hulde aan dr. Van Voorthuysen gebracht. Polly Perkins, het „vrolijke weëuwtje" van Douglas Murray, heeft in de loop der jaren nog niets van haar aantrekkelijkheid verloren. Dit blijspel is reeds enige decen nia bij het amateur-toneel een dankbaar object en ongetwijfeld zullen vele actrices, die zich nu al geruime tijd berustend in het emplooi van de bezadigde moederrol hebben geschikt, tussen haar souvenirs nog een vergeeld programma bewaren, waarin bij de rolverdeling achter Polly Perkins haar meisjesnaam is vermeld. Maar ook de toeschouwers hebben aan deze amusante comedie waarschijnlijk de beste herinne ringen, want hoewel in dit stuk eveneens een persoonsverwisseling als basis voor de verdere handeling genomen werd, is de auteur er toch in geslaagd uit dit gegeven een vrij logische intrige op te bouwen, die nergens geforceerd grappig aandoet. Mevrouw Calthorpe, een jonge en be koorlijke weduwe, heeft tijdens een boot reis van een oude heer een huwelijksaan zoek ontvangen, dat zij wegens het grote leeftijdsverschil niet wenste te accepteren. Zij blijkt bij haar bewonderaar echter een bijzonder diepe indruk te hebben achter gelaten, want in zijn testament schenkt hij een neef, Fergus Wimbush, bijna een mil- lioen pond sterling, op voorwaarde dat deze met mevrouw Calthorpe zal trouwen. In dit geval wordt de erfenis dan tussen hen beiden verdeeld. Uiteraard zien de gedwon gen huwelijkscandidaten de eerste kennis making enigszins schroomvallig tegemoet, maar mevrouw Calthorpe komt daarbij op het lumineuze idee Fergus te ontvangen als Polly Perkins, het dienstmeisje, zodat zij alle gelegenheid heeft hem onbevangen gade te slaan. De rest laat zich dan natuur lijk gemakkelijk raden, Fergus dusdanig onder de indruk van Polly's eenvoud en charme,- dat hij zowel mevr. Calthorpe als- 't millioen volkomen negeert, om tenslotte bij het verlossende jawoord te ervaren dat hij het goudvisje toch gevangen heeft. Dit fleurige blijspel werd Zaterdagavond door de toneelvereniging „Jan van Dom melen" in De Weyman te Santpoort met een opmerkelijk goede bezetting opge voerd. Daarbij was men zo gelukkig ge weest voor Polly Perkins, alias mevrouw Calthorpe, te kunnen beschikken over me vrouw G. Tabernal, die hiervoor de aange wezen persoon bleek te zijn. Zij had steeds de juiste blijspeltoon te pakken .en lan ceerde daarbij haar tekst luchtig badine rend en toch met voldoende nadruk, om van elke scène het charmante middelpunt te zijn. Voor een dilettante heeft zij hier mede een opvallende prestatie geleverd. B. van Gelder toonde zich als de robuuste Fer gus een betrouwbare partner, die deze solide Canadees stevig op de planken zette. F. Dortmundt gaf van de fatterige Bob een geslaagde typering, waardoor het grote contrast met Fergus overtuigend werd ge accentueerd. A. Voogt was een geestig, be zadigd oompje. Van de beide zusters trok vooral Ada Kellenbach door een vermake lijke uitbeelding van de hautaine Ruth de aandacht. Onweerstaanbaar komisch was ook de in het programma niet bij name genoemde actrice (of acteur?), die van de mallotige mevrouw Hubbard een prachtig blijspeltype wist te maken. F. Hunsche had als regisseur voor een verrassend tempo gezorgd, zodat de gehele voorstelling de toeschouwer prettig aandeed. Het succes was groot en verdiend. JAN VAN DAM. BINNENLAND Aan mr. A. P. van den Blink is op zijn verzoek met ingang van 1 Maart eervol ont slag verleend als burgemeester der gemeen ten Vierpolders en Zwartewaal. Aan C. E. W. Nering Bögel is op zijn verzoek met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ommen. Het Leeuwarder gerechtshof zal op 21 Februari in hoger beroep de zaak behandelen tegen de heer Fedde Schurer, hoofdredacteur van de Heerenveense Koerier. De heer Schurer heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Leeuwarder politie rechter, die hem wegens belediging van mr. S. R. Wolthers te Heerenveen, die als kan tonrechter geen Fries in de zittingszaal wenste, veroordeelde tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar. In Den Haag ztfn vijf mannen aan gehouden die een methode toepasten om in cafés gratis te kunnen drinken. Zij maakten grote verteringen en gingen dan zogenaamd ruziemaken, waarna de caféhouder het vijftal door de politie liet verwijderen. In 27 zaken in Den Haag hebben zij deze methode met succes toegepast. In een te Utrecht gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers van verenigingen en bonden van modevakscholen uit het ge hele land is een federatie van modevak scholen gesticht. De veldprediker ds. Ph. P. Meerburg van het Nederlandse vrijwilligersdetachement in Korea zal op 24 Februari per vliegtuig uit Tokio vertrekken. Op 26 Februari arriveert hij op Schiphol. Ds. Meerburg zal Zondag 2 Maart zijn arbeid als predikant bij de Neder lands Hervormde Gemeente te Maastricht hervatten. Een ernstige griepepidemie in het klooster der Clarissen te Megen (N.Br.) heeft reeds vier slachtoffers geëist. Van de 40 zus ters is meer dan de helft door griep aan getast. Twee patiënten verkeren in levens gevaar. Te Maastricht is Zaterdagmiddag prins Carnaval uitgeroepen. Prins Thei I kwam letterlijk uit de lucht op het. Vrijthof neer gedaald. Een grote 20 tons hijskraan reed de in een ijzeren mand staande prins lang zaam boven het podium. Zondagmorgen werd te Maastricht een fiets ontvreemd. Enige uren later meldde de dief zich met de fiets bij de eigenaar en ver zocht de politie te waarschuwen. Voorts werden uit de auto van een dokter twee koffertjes met medische instrumenten ge stolen. Zondagavond werd er aan de dokters woning gebeld. Het 9-jarig dochtertje open de de deur en zag nog juist een man hard wegfietsen. De twee koffertjes met instru menten stonden op de stoep. Prof. W. F. J. M. Krul, directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorzie ning, heeft te Buurmals°n de eerste buis gelegd voor de waterleiding, die uiteindelijk de voorziening van de gemeente Buurmalsen, Buren en Beusichem met drinkwater moge lijk zal maken. Namens het gemeentebtsuur van Kaats heuvel heeft architect prof. G. H. M. Hol uit Haarlem aanbesteed het bouwen van een behuizing voor beiaarden met hoofdgebouw en 52 woningen. Er waren 42 inschrijvingen. Hoogste was E. van Grey te Rosmalen met f 834.000, laagste de firma J. Luxemburg te Kaatsheuvel met f 593.030. De Venlose politie heeft een inwoner van Tegelen gearresteerd wegens handel in morfine. Een fles met 100 gram morfine werd in beslag genomen. Het barakkenkamp te Well, dat de laatste jaren in gebruik was bij de stichting Het Vierde Prinsenkind als vacantieoord voor oorlogsinvalide kinderen, wordt thans in ge reedheid gebracht voor de huisvesting van Ambonese gezinnen. Op 19 Februari zal het gouden jubileum van de Venlose Boerenleenbank worden ge vierd. In deze 50 jaar is de bank uitgegroeid tot een der grootste boerenleenbanken in Nederland met een omzetcijfer in 1951 van f 60 millioen. Burgemeester mr. B. Berger van Venlo zal op 29 Februari zijn functie neerleggen. Hij was ruim 30 jaar burgemeester van deze gemeente. Voordien was hij burgemeester van Bolsward. HAARLEM EN OMGEVING Aan de nagedachtenis van Koning George VI van Engeland zal Zondagmiddag om drie uur in de Oud-Katholieke Kerk aan de Kinderhuissingel in Haarlem een bijzon dere kerkdienst worden gewijd door de Church of England. De heer A. A. Verdenius te Haarlem is benoemd tot inspecteur van 's Rijks Belas tingen te Breukelen. Ten bate van het t.b.c.-bestrijdingsfonds „Draagt elkanders lasten" organiseerde de afdeling Haarlem van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden op 7 Maart een ontspanningsavond in het Gemeentelijk Concertgebouw. Medewerking verlenen de Haarlemse Politiekapel, onder leiding van Marinus Adam, het ensemble Vrij en Blij en Mandolinata onder leiding van Wessel Dekker. Het leggen van de riolering in het eerste complex van het uitbreidingsplan te Lands meer is opgedragen aan de fa. Joh. Dienaar en Zn. te Santpoort voor f 144.460. Mr. J. C. C. W. Hijszeler, wethouder van Sociale Zaken der gemeente Bloemendaal. is verhinderd morgen, Dinsdag, zijn spreekuur te houden. Geslaagd zijn te Amsterdam voor het diploma costumière: mevr. Jansen: voor lin gerie-coupeuse, mevr. Smit, mevr. Roozen en mej. Kleyn; voor modetekenen mej. v. Veen. De receptie, die gehouden wordt ter ge legenheid van het 50-jarig ambtsjubileum van ds. J. Mulder, emeritus-predikant te Heemstede en het 50-jarig huwelijksfeest van ds. Mulder en mevrouw Mulderv. Dieren, zai niet zoals Zaterdag door een zetfout gemeld werd plaats hebben op 9 Februari, maar op 19 Februari en wel in hotel „Boe kenrode" in Aerdenhout. Het stoffelijk overschot van een van Nederlands meest actieve voorvechtsters voor het vrouwenkiesrecht mevrouw F. S. van Balen-Klaar is Zaterdagmiddag in het crematorium te Veisen verast. Vrouwen van Nederland hadden haar sympathie voor de figuur van deze strijd ster gestalte gegeven in kransen en bloem stukken, waarvan er enige de kist over dekten. En een aantal vrienden en afge vaardigden hebben deze voor de Neder landse vrouw zo belangrijke figuur de laatste eer bewezen. Mr. W. J. van Balen, oudste zoon van de overledene, heeft in de aula woorden van eerbied en waarde ring geuit, die zich weefden rond de ge dachte: „zij was 'n goede moeder, die haar kinderen geestelijke goederen leerde ver werven in zelfstandigheid". Mevrouw A. Fortanier-de Wit zeide dat de overledene ook op het gebied van het uitdragen van de liberale gedachte een pionierster is geweest, een strijdbare vrouw, die voor haar idealen grote offers heeft gebracht. Vanmiddag om 1 uur hebben de beide IJmuider sleepboten van het bureau Wijs muller „Stentor" en „Nestor" de haven van IJmuiden verlaten om hulp te verlenen aan de ruim 1000 ton metende Duitse stomer „Dorde Oldendorff" die zes mijl N.W. van IJmuiden met machineschade ronddrijft. Het scheepje was in ballast onderweg naar Lübeck. Voor Putten De Jan van Goyenstraatvereniging heeft een loterij gehouden om de bouw van het vierde huis voor het in de oorlog zo zwaar getroffen Putten mogelijk te maken. Dank zij de medewerking van velen was deze loterij een groot succes. Zaterdagmiddag vond onder veel belangstelling de trekking plaats in de garage van de firma M. R. J. Lammerse-Haster. Voor de étalageramen in de Jan van Goyenstraat zijn de trekkingslij sten opge hangen. De hoofdprijs, een Phoenix-rijwiel, is gevallen op lot 3894. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat het overhandigen van het bedrag aan de Puttense autoriteiten met enige plechtig heid gepaard zal gaan. Zaterdag is 64 jaar oud overleden de heer F. H. de Visser, eigenaar van het hó- tel-café „Rusthoek" op de hoek Bloemen- daalseweg-Korte Kleverlaan te Bloemen daal. De heer De Visser was sinds zijn komst in Bloemendaal, ongeveer 13 jaar geleden, bestuurslid (penningmeester) van de plaat selijke vereniging voor Vreemdelingenver keer. In het Kennemer Lyceum te Overveen hield de Bloemendaalse Reddingsbrigade Zaterdagavond haar jaarlijkse feestavond. Tot het slagen der bijeenkomst hebben bij gedragen het optreden van de toneelclub en het orkestje van ambtenaren van het Provinciaal Waterleiding Bedrijf van Noordholland. De toneelclub gaf een opvoering van het blijspel van H. de Wilde „Muggen om de kaars" onder regie van H. J. van Elven. De band zorgde voor de entr'acte, en later voor de dansmuziek. Het orkest stond on der leiding van de heer J. Pruis. Voor de aanvang heette de vice-voor- zitter, de heer G. J van Abs. allen welkom. De heer P. J. Kapteyn, de „kaptein" van de Bloemendaalse Reddingsbrigade bracht- na afloop de medewerkenden dank en over handigde hun een kleine attentie. Hij roemde het hoge artistieke peil van dit optreden. Er werd hulde gebracht aan de heer E. de Graaf en het echtpaar J. Budding, dat de afgelopen week het zilveren huwelijks feest vierde. DIRECTEUR FANNY Zaterdag heeft de toneelvereniging „Die Spaernegbesellen" een vlotte en bevredi gende opvoering van het spel „Directeur Fanny" door Rosita Peters gegeven, die Maandagavond herhaald wordt. Larenberg, 9 van Antw. n. A'dam. Leopoldskerk, 9 van Suez naar Aden. Laertes, pass. 10 Gibraltar. Lekkerkerk, 11 te Genua. Loenerkerk, 10 van R'dam te Calcutta. Lnngkoeas, 9 te Djakarta naar Balikpapan. Limburg, 11 7.45 u. te Genua. Larenberg, 11 te Hamburg van Antwerpen. Lissekerk, pass. 11 Brunsbüttel. Madoera, 9 van Kaapstad te Port Elizabeth. Marken, pass. 8 2 u Fayal. Mapia, pass. 8 Opoeloe Bras. Mentor, pass. 8 ten Z. Plymouth. Mlrza, 8 Gibraltar gepass. Molenkerk, 8 op de Gironde verwacht. Myonia, 8 Poeloe Laut gepass. Markelo, pass. 10 Finisterre naar Dakar. Merwede, 7 van Houston naar Brownsville. Mitra, 10 v. Balikpapan te Singapore. Murena, 10 van Mena el Ahmadi n. Singapore. Maas. 9 te R'dam naar Levant. Mariekerk, 10 te R'dam van Sydeny. Merwede, 10 v. Brownsville n. New Orleans. Noordam, 8 220 m. Sable eil. Nieuw Amsterdam. 11 v. New York te Havanna. Noordam, 10 te New York van R'dam. Noordwijk, 10 v. St. Vincent naar Amsterdam. Oberon, 8 van Amsterdam naar W. Indië. Ondina, 7 te Thameshaven v. Umsaid. Orestes 8 te Georgetown v. Paramaribo. Oranjestad, 8 520 m. W.t.Z. Scilly's. Oranjefontein, 8 330 m. Z.t.W. Kp. Palmas. Oranje, pass. 10 Gibraltar. Overijsel, 10 te Manilla. Orion, 10 te Amsterdam van Bremen. Polydorus, 9 te New York v. Newport News. Prins Willem v. Oranje, 9 v. Valencia te Cardiff Parkhaven, pass. 10 Kp. Vilano. Poseidon, 11 Port au Prince. Prins Wilem V, pass. 10 Gibraltar. Pygmalion, 10 van Mobile naar Houston. Rempang, 9 te Suez. Ridderkerk, 8 te Durban. Rondo, 8 van Amsterdam te Braithwaith. Radja, 10 van Djibouti naar Suez. Raki, 10 te Soerabaja. Roebiah, 10 te Algiers. Rijnkerk, 10 te Le Havre. Rijndam, pass. 10 Kp. Bon. -i Roebiah, 10 v. Algiers n. Port Said. Rossum, pas». 10 Kaap Finisterre. Rijnland, 11 te Hamburg. Stad Maastricht, 9 v. Piombino te Casablanca. Stentor, 8 te Amsterdam v. Porto Plata. Stad Leiden, 8 v. Galveston n. R'dam. Salawati, 8 van Genua naar Port Said. Saroena, 8 300 m. W.t.Z. Miri. Skaubryn, 10 van R'dam te Sydney. Sliedrecht, 9 v. Kaapstad n. La Plata rivier. Soestdijk, 9 v Baltimore naar Galveston. Straat Makassar, 11 te East London verw. Straat Malakka, 10 v. East Londen n. Port Elizabeth. Straat Soenda, 11 te Singapore. Stad Dordrecht, 10 van Gibraltar n. Casablanca. Stad Schiedam, 14 IJmuiden verwacht. Themisto, 8 van Newport News n. A'dam. Caraibische Zee en Panamakan. zóne, 5 Mrt. Tabinta, 7 van New York n. Djeddah. Tomini, pass 8 Malta. Tomori, 8 te Suez. Tosari, 8 van Bombay naar Madras. Tamo, 8 van Rosario n. Bahia Blanca. Trompenberg, 8 van Savanna n. Le Havre. Tongkol, 9 14 u. te Gibraltar verwacht: Tablan, 8 500 m. W.t.N. Minicoy. Tiba, 8 130 m. Z.t.W. St. Vincent. Teiresias, pass 9 Socotra naar Penang. Tero, 9 dwars Madeira n. Montevideo. Tjibesar, 10 v. Buenos Aires te Montevideo. T.iisadane, vertr. 11 v. Miri naar Manilla. Tjitjalengka, 10 van Hongkong naar Singapore. Titus, 10 v. Patras naar Gibraltar. Talisse, 8 te Tj. Priok. Tawali, 11 Amsterdam verwacht van Brake. Utrecht. 8 570 rn. W.t.N. Cure eil. Veendam, 10 van Port au Prince n. Havanna. Winsum, 8 van Sfax naar Sas van Gent. Winterswijk, 8 van R'dam naar Civita Vecchla. Weltevreden, pass. 10 Wake eil. n. Manilla. Willem Ruys, 10 v Singapore. Westerdam. 11 te R'dam van New York. Willemstad, 11 van Curacao n. Aruba. Zaan, verm. 9 v. R'dam te Aviles n. Huelva. Zijpenberg, 9 van R'dam naar Cuba. Zonnewljk, 16 Charleston verwacht. Huish. personeel gevr. FLINKE WERKSTER gevr v. d. Zaterdagochtend. Mein- dert Hobbemastraat 40. Hst. NET MEISJE v. g. g. v. bo ven 18 jaar, van 8.30—3 uur. Mevr. v. Hees. Ruychaverstr. 2. Aanm. na 7 uur 's avonds. Gevr. in klein gezin flink MEISJE van 9—3. Holthuis, Julianalaan 101, Overveen Alderamin, 10 van Amsterdam te Buenos Aires verwacht. Ampenan, pass. 8 Gibraltar n. Djeddah. Aalsdijk, pass. 8 Key West. Aardijk, 9 te Antwerpen. Alphena. 9 Victoria verwacht. Arendsdijk, 8 v. Montevideo n. Paranagua. Albireo, 8 van R'dam n. Buenos Aires. Alphard, 8 van Amsterdam naar Hamburg. Axeldijk, 7 te Galveston. Alkaid, 8 te Porte Alegre. Aalsum, 8 330 m. W.t.Z. Flores. Aludra. 8 380 m. W.t.N. Fernando Noronha. Amstelland, 8 230 m. Z. St. Vincent. Andijk, pass. 8 Dover. Argos, 8 180 m. N.NW. Alexandrië. Abbekerk. 10 v. Aden naar Suez. Alamak, 9 van Suez naar Aden. Alchiba, 11 te Suez. Almkerk, 11 van Melbourne te Sydney. Arendskerk, 10 v. Genua naar Port Said. Aagtekerk, 11 dwars Minicoy naar Aden. Alpacca. 11 Ilheos verwacht. Arendsdijk, 11 te Santos verwacht. Aagtedijk, 10 van Norfolk te Philadelphia. Aalsdijk, 10 te New Orleans. Aardiik, 11 Vlissingen. Almdijk, 11 van Londen te Bremen. Amsteldijk, 9 te New York v. Baltimore. Arundo, 9 te R'dam v. Galveston. Averdijk, 11 te Antwerpen n. Golf v. Mexico. Alhena, 11 te Hamburg van R'dam. Altair, 14 te R'dam verwacht. Bengkalis, 8 480 m. O.NO. Diego Garcia. Bennekom, 8 360 m. NO. Fayal. Bonaire. 8 560 m. ZW. Azoren. Bali, 10 v. Tj. Priok naar Cheribon. Beverwijk, 10 van Savona naar Casablanca. Blitar, 10 van Djibouti naar Port Soedan. Bloemfontein, 11 te Suez. Boschfontein, 10 v. Southampton n. Marseille. Boskoop, 10 te Callao. Caltex Nederland, pass. 8 Gibraltar. Caltex The Hague, 8 v. R'dam te Sidon. Castor, 8 300 m. W.NW. La Guaira. Callisto, 11 van R'dam te Houston. Caltex Leiden, 10 v. R'dam op rede Sidon. Caltex Utrecht, pass. 10 Algiers. Clavella, pass. 10 Ouessant. Coryda, 11 v. Curacao te Melbourne verwacht. Ceronia, 10 v. Aruba naar Selney. Cottica, 11 Barbados verwacht. Delfland, 9 van Rio de Janeiro te Rio Grande do Sul. Danae, 9 van Amsterdam naar Italië. Delft, 10 te Cristobal. Diemerdijk, 10 v. R'dam te New York. Drente, pass. 11 Kp. Guardafui n. Colombo. Dalerdijk, 9 v. R'dam n. New York. Duivendijk, 9 van San Francisco. Delfshaven, 7 te Buenos Aires v. R'dam. Esso Amsterdam. 8 180 m. NO. Fayal. Etrema, 8 580 m. NO. Martinique. Ena, pass. 9 Sombrero. Erinna, 10 v. Singapore te Kobe. Felipes, 8 570 m. Z.ZO. Bangkok. Friesland (SSM), 10 v. Antw. n. Setubal. Friesland (KRL) 10 v. Antwerpen te Londen. Farmsum, 11 te R'dam v. Newport News. Gaasterkerk, 8 van Zanzibar n. Mombassa. Gouwe, 9 te Casablanca v. Jarrow. Ganymedes, 7 190 m. ZO. Abaco. Gaasterland, 11 Rio de Janeiro verwacht. Graveland. 11 te Bremerhaven. Gordias, 10 van Gibraltar naar Algiers. Haulerwijk, 8 1020 m. ZW. Flores. Heemskerk. 8 bij Albany. Helder, 9 1180 m. NO. Barbados. Hersüia, 8 900 m. Z.W. Azoren. Haarlem, 10 v. Callao naar Buenaventura. Helena, 10 van Kingston n. Santiago Cuba. Hestia, 10 van Jacmel n. Ciudad TrujUlo. Hecuba, 10 v. Barranquilla n. Cartagena. Hera, pass. 10 Azoren. Hoogkerk, 10 te Hongkong. Hydra, 10 te Curacao. Hector, 11 van Bremen te Amsterdam. lios, 6 te New York v. Caracol. Iris, 9 van Amsterdam naar Gothenburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 8 Kp. Guardafui Jagersfontein, 10 te East London. Japara (KRL), 10 van R'dam te New Orleans. Java, 9 te Djakarta. Jupiter, 10 v. Hamburg naar Amsterdam. Kakap, 8 pass. Kreta. Kota Agoeng, 12 te New York verwacht. Kieldrecht, 10 te R'dam van Japan. Kota Baroe, 9 22.15 u. te R'dam. Kertosono, verm. 14 v. R'dam n. Soerabaja. Lieve Vrouwekerk, 8 v. Djibouti naar Suaz. Loosdrecht, 9 Karachi verwacht. WERKSTER gevr. Vrijd.s- morg. Spaarndamseweg 302. Bedrijfspers. gevr. Groot winkelbedrijf vraagt voor haar filiaal te H'lem prima VERKOOPSTER voor de afd. zomerstoffen. Brie ven G 1453. Huizen gevraagd Part. vr. één tot drie HUI ZEN te koop v. part. Brie ven G 1454 Huizen aangeboden Te huur in Bloemendaal v. mensen met vest. verg. ged. of geh. VILLA, desgewenst met overname meub. Brie ven G 1455. Te koop v. geldbelegging te Haarlem-C. een VRIJ HUIS in g. st. bev. 2 km. keuk., tuin en sch. bov. 2 gr. slp.k. m. berg. Br. lett. K. Spec. Kant.bh. W. E. C. Waale wijn, Valkenb.laan 48, Hst. Kamers gevraagd Heer, 62 j„ N.H. z. KOST en INW. met h, v. Br. G 1473. K. L M. piloot en echtgen. vr. GEMEUB. FLAT. Zorgv. bewoners. Brieven G 1457 SLAAPKAMERTJE gevr. v. meisje v. buiten, 24 j. liefst Haarlem-O. Brieven G 1456 Aanvang Speciale Tango en Rumbacursus 7 Maart, 8 lessen f 12. Aanvang Laatste Cursus voor beginners 4 Maart. 10 Lessen f 15.—. Inschrijving dagelijks. 10 Privé-Iessen f 25. HAARLEM. Kamers aangeboden Tegen Mei 3 ged gestoff. KAMERS, garage, keuken, W.C. op goede stand Heem stede met overname keuken inventaris. 1ste étage. Brie ven met inl G 1459 Aangeb. ZIT-SLAAPK. met pension voor 1 a 2 pers. Delftlaan 27. Woningruil Arnhem. Aangeb. HELE WO NING, 2 kam. 4 sik, badcel tuin, in ruil voor huis in Haarlem of omg. Br no. 8113 Boekh. de Wit, Bloemendaal. Aangeb in Venlo, modern BOVENHUIS, 4 k„ badk., keuk., in ruil v. won. in Haarlem of omg. Br. no 8112 Boekh. de Wit. Bloemendaal HUIS AANGEB. centrum v. 46 pers. Gevr. huis cen trum of omg. voor 8 pers. Brieven G 1462. Aang. gezellige VRIJE WO NING H'lem-O. voor klein huisje of vrije etage, behoor lijke stand. Brieven Potgie terstraat 61 Diversen C.M.-G. H. 50 Haarlem. Ligt brief Kiosk Tempeliersstraat Te koop gevraagd FIETSSTOELTJE, liefst mand. Br. met prijs G 1479. KINDERWAGEN, in goede staat, uitneemb. Br. met prijsopg. G 1465. JONGENSFIETS (8 jaar). Brieven G 1466. LEREN H. JAS in pr. st. Br. met prijs G 1467. ACCORDEON. 12 bassen. Br. met prijsopg. G 1468. MEISJESFIETS v. 8 a 10 j. v. part Spijkermanslaan 1, Haarlem. BANJO. Brieven met prijs G 1464. Te koop aangeboden ELEC. COMFOOR, 2 plaats, pr. Jacobstraat 3. Nw. PHILIPS RADIO, 3 b. v. f 175 voor f 100. Br. G 1474 BANKSTEL (grijs velours d'Utrecht). Prijs f 195. Geen opk. Na 8 uur 's avonds. Ver- spronckweg 29, drukbel. JEEP STATION CAR in pr. staat, geen olieverbruik. Tel 5340, IJmuiden. TROPISCH AQUARIUM, ge heel compleet. Franco huis. Aanb. G 1477 Grote mah. OVALE TAFEL f 65, 2 kinderledikantjes f 15 en f 25, prima divan f 23. meisjesfiets 7 tot 12 j. f 27.50 2 hutkoffers a f 9. Juliana laan 108, Overveen. LEDIKANTJE, kinderstoel en wandelwagentje. Jan Gij- zenkade 160. DRESSOIR, theemèubel, kin derstoel en box met vloer (gesch. v. tweel.) Hortensia laan 9, Zwarte BONTMANTEL, drie kwart, m 46 Prijs f 75. Kle verlaan 75, Bloemendaal. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS NABIJ SANTPOORT Aan bovengenoemd Ziekenhuis kan in volledige dienst of voor halve dagen èen e voor de vrouwen-afd. geplaatst worden. Schr. soil, worden onder letter K. ingewacht bij de Eerste- Geneesh eer-Directeur. Gevraagd op advocatenkan toor: ter opleiding en voor lichte kantoorwerkzaamh. Aanm. Heemsteedse Dreef 183 te Heemstede Donderdag 14 Febr. a.s. (ook 's avonds). Ondertrouwd: J. A. I. K. WIL en D. E. ACHT De Huwelijksvoltrekking wordt fotografisch verslagen door één van „de 8" onder staande fotografen, die wij BIJ ONDERTROUW aan de ambtenaar opgaven Barth v. Donselaar, Rijksstraatweg 206, tel. 24050 Gé Leenheer, Zaanenlaan 131, tel. 25823 Foto Voorwalt, Bloemendaalseweg 277, Overveen, tel. 16012 Jan Valks, Raamsingel 46, tel. 17818 Scherpenhuyzen Walbrecht, St. Bolwerk 6. tel. 20095 Luit Boersma, Stuyvesantplein 6, tel. 22303 Foto Riejo, Rijksstraatweg 161, tel. 25637 Gé Posch, Breestraat 6, tel. 20894 N.F.P.V. afd. Haarlem. Daniesconfectiebedrijf ECOBE (mantels) vraagt voor directe indiensttreding prima Aanm. dag. van 85 uur aan de afd. Personeels zaken Gasthuisstraat 3, Haarlem. GEVRAAGD SLAGERSBEDIENDE (vakman) met prima referenties. Vleeshouwerij EELTJES, Zijlstraat 60. MANN. JONGSTE BEDIENDE voor direct gevr. op fabriekskantoor. Aanvangsal, 18. per week. Br. No. 4005 Wensing's Adv.-Bur., Tempeliers straat 32. Gevraagd door N.V. KOUSEN- EN SOKKENFABRIEK „SALVO". Musschenstraat 3. HILVERSUM, voor de afdeling Sokkenbreierij Links-links DRUKKERIJ JACOBSON vraagt een INLEGGER voor haar vernismachine Bush, leeftijd 21-25 jaar. Pers. aanm. tussen 1012 en 2—4 uur. Parklaan 40. lu£fl£hrin, FRANS HALSSTRAAT 1 - HAARLEM - TEL. 14624 Hiermede bericht ik U, dat ik Dec. 1951 ge slaagd ben voor het Pract. Ex. M.B.A. van de Ned. Associatie v. Practijkexamens. Ik breng U hier mijn hartelijke dank voor de oplei ding. die ik van Uw school heb mogen ge nieten, want door deze opleiding ben ik in staat geweest, binnen ca. 6 jaar, in het bezit te komen van de volgende diploma's: a) Diploma Machineschrijven, b) Prakt. Dipl. Ned. Handelscorresp., c) Pract. Dipl. Eng. Handelscorresp., d) Pract. Dipl. Boekhouden, e) Pract. Dipl. M.B.A. U dankzeggend, enz. Th. J. M. Steno Typen - Talen Boekhouden - M.B.A. Een verstandige huisvrouw spaart haar tyd en krachten Zy weet dat Wasserü „Kleverpark" haar nooit op de was laat wachten met 3 dagen thuis HAARLEM Santpoorterstraat Telefoon 10131 41 49

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3