i ouvreuse flinke verkoopster Amsterdamse Beurs Hillegom Haarlemmermeer Overveen Bloemendaal Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service OOSTHOUT J. Sevensma Juffrouw gevraagd Nette slagersbediende Winkelhuis Grote Houtstraat Weijko regelt alles prettig! inerva Theater www nette verkoopster jongste bediende Maatregelen tegen het cadeaustelsel Maatregelen tegen rundertuberculose Het nationaal concours voor jonge kunstenaars Onderhoud woningen in eigen beheer Comité Waterwegen wijst Moerdijkkanaal af Aanrijding op de Bloemendaalseweg T eraardebestelling F. H. de Visser Scheepvaart SUCCESSCHOTELS f2.50 Lion d'Or Nette schoonmaaksters gevraagd Bouwk. tekenaar zoekt passende betrekking gevraagd ADVERTEERT IN DIT BLAD ACCOUNTANTSKANTOOR Tapijthuis INEKE „DE RODE SCHOENTJES" FLINKE KRUIDENIERSBEDIENDE DINSDAG 12 FEBRUARI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPREGHTE HAARLEMSCHE COURANT Wetsontwerp komt binnenkort gereed Te 's Hertogenbosch is het gouden jubi leum gevierd van de Bossche Diocesane Middenstandsbond, die in 1902 als eerste katholieke middenstandsorganisatie in den lande tot stand kwam. In de jubileumvergadering hield minis ter prof. dr. A. H. M. Albregts een rede, waarin hij verschillende middenstands problemen besprak. Herinnerend aan het vraagstuk van het cadeaustelsel, dat vóór 1940 de gemoede ren bezig hield, merkte de minister op, dat tal van zaken dit stelsel opnieuw te baat gaan nemen ter verruiming van hun afzet.' Hij zeide in beginsel nog altijd te staan op het standpunt dat het cadeaustelsel zich bij uitstek leent voor regeling door publiek rechtelijke bedrijfsorganen. De excessen, die zich de laatste tijd bij de toepassing van het cadeaustelsel weer voordoen, heb ben bij de minister de overtuiging doen rijpen, dat het niet raadzaam is met het treffen van maatregelen te wachten tot publiekrechtelijke lichamen tot stand ge komen zijn. Hij zei opdracht te hebben gegeven het in de departementale archieven voorhan den zijnde wetsontwerp aan de bestaande toestand aan te passen. Binnenkort zal het ontwerp gereed komen en dan om advies aan de daarvoor in aanmerking komende organen, met name de Sociaal Economische Raad, worden gezonden. De minister hoop te dat het ontwerp ten spoedigste de Sta- ten-Generaal zal bereiken. De minister overweegt ook een herzie ning van de wet op het uitverkopen en op ruimen in het winkelbedrijf, waartoe aan een groot aantal organisaties om advies is gevraagd. Crediet voor jonge middenstanders Over de credietverlening zei de minister dat hij het verlenen van credieten aan jonge middenstanders, die zich zelfstandig willen vestigen, noodzakelijk acht. Bij het tot stand brengen van deze laatste crediet- voorziening zullen de overheid en het ge organiseerde bedrijfsleven de handen in een moeten slaan, ten einde gezamenlijk waarborgfondsen te stichten. De voorbereiding van de uitvoeringsbe palingen, die bij de toepassing van de nieu we credietvormen zullen worden gehan teerd, is reeds zover gevorderd, dat waar schijnlijk met de behandeling van crediet- aanvragen zal kunnen worden begonnen zodra de begroting van Economische Zaken kracht van wet heeft gekregen. Ten aanzien van de vestiging van nieuwe middenstandszaken maakte de minister nog melding van een zich daarbij voordoend probleem, dat zijn volle aandacht heeft. De financieringsmaatregelen voor de woning bouw zijn niet van toepassing op de bouw van bedrijfspanden. Dit schept het gevaar, dat in nieuwe wijken of onvoldoende aan tallen winkels komen of alleen kapitaal krachtige ondernemingen dan wel oudere middenstanders, die voldoende hebben ge spaard, zaken openen. De minister heeft opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek in verschillende steden. Voor de strijd tegen de rundertuberculose werd tussen 20 Mei en eind December 1951 aan heffingen, gelden uit het E.C.A.-tegen- waardefonds en extra-heffingen ruim 20 millioen gulden gestort in 'het nationale fonds. Over ditzelfde tijdvak werd onge veer 1.223.000 gulden aan slachtpremies voor runderen, die positief op tuberculose- onderzoek reageerden, uitbetaald. Van 20 Mei 1952 af tot eind Januari van dit jaar werden 71.500 tuberculeuse koeien geslacht. Zoals reeds eerder bekend is gemaakt houdt de Vereniging voor Internationale Rechtsorde in samenwerking met de stich ting Duinrell op Zaterdagavond 16 Februari in Diligentia te Den Haag een nationaal con cours voor Nederlandse kunstenaars, jonger dan twintig jaar. De eerste prijs bestaat uit een tournée door de Verenigde Staten met optreden voor televisie en radio. Als specia listen hebben zitting in de commissie voor de aanwijzing van de eerste prijswinnaar, waar van dr. N. R. A. Vroom, hoofd van de afde ling kunsten van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, voorzitter is; voor muziek Hendrik Andriessen, Hen- riëtte Sala, Theodora Versteegh, Nelly Wa genaar, Ferdinand Helman, Jo Juda; voor declamatie Albert Vogel; voor dans Corry Hartong en Hans Snoek. De tweede prijs bestaat uit een openbaar optreden onder auspiciën van de stichting Duinrell. De winnaar hiervan zal door het publiek in de zaal door middel van stembil jetten worden gekozen. Voor zover reeds thans uit een voorlopige selectie kan worden opgemaakt, zullen ten minste acht jonge musici, enige solodansers en een voordracht- kunstenaresje deelnemen. De K.R.O. zal van het concours een televi sie-reportage maken en de winnaar van de eerste prijs op 19 Februari voor zijn televisie doen optreden. De Hoge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van C. F. O. die door het ge rechtshof te Amsterdam veroordeeld was tot 2 jaar gevangenisstraf wegens het tezamen met W. van den B. C. verduisteren van rekening-courantgelden. toebehorende aan cliënten van de firma Kerkhoven en Co. te Amsterdam. Ook het cassatieberoep van W. van den B. C., die tot 6 maanden was ver oordeeld, is verworpen. 3-3Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings gisteren koersen 84»/,, 84% 152% 151% 187 185 158 156 154% 152% 292% 289% 91 90 79 179 142% 141% 97% 97% 77% 75 162 162 162% 162% 161 161 55% 55% 55 55% 45% 45% 76% 75% 50% 49% 43% 43% 181 179% Op een vergadering van de Federatie van Haarlemse Woningbouwverenigingen is een bespreking gehouden over het on derhoud der woningen. De heer Van der Galliën uit Amsterdam heeft een inleiding gehouden, waarin hij opmerkte, dat de on- derhoudsnormen voor woningwetwoningen voor de tweede wereldoorlog 37 per wo ning bedroegen. Er waren zelfs woning bouwcorporaties, welke slechts 27 per woning kregen toegewezen, hetgeen toen al aan de lage kant was. Sinds 1951 werd de onderhoudsnorm tot 54 verhoogd. De werkelijke kosten voor onderhoud zijn echter met 200 k 300% gestegen. Daardoor kunnen de verenigingen alleen de aller noodzakelijkste werkzaamheden laten ver richten. Volgens de spreker moet getracht worden het beleid daarop te richten, dat de gehele onderhoudsnorm niet in één keer wordt opgesoupeerd. Er moet naar ge streefd worden een reserve te vormen, waardoor periodieke onderhoudswerken op andere wijze worden uitgevoerd. Dit vereist voor de woningbouwverenigingen vele zorgen. De heer Van der Galliën stelde de vraag welke mogelijkheden er zijn om onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. Grote woningbouwcorporaties in Amsterdam passen dat reeds met succes toe. Voor de uitvoering van onderhouds werken in eigen beheer is loodgieterswerk vrijwel ongeschikt. Timmerwerk en vooral schilderwerk komen echter wel in aanmer king. In het verleden werd aan het schil derwerk niet de nodige zorg besteed. Niet de schilderspatroons treft de schuld. De oorzaak is de moordende concurrentie. De gunning van het werk geschiedt aan de laagste inschrijver en daar bestuursleden te weinig verstand hebben van schilder werk en de toezichthoudende ambtenaar van de gemeente overbelast is met werk zaamheden ontstaan moeilijkheden. In Rotterdam is echter een streng toezicht bij het schilderwerk. De ervaringen van schil derwerk in eigen beheer in Amsterdam zijn zeer gunstig. De spreker besprak de mogelijkheid voortaan het werk van het schilderen der huizen van woningbouwver enigingen uit te besteden en te laten uit voeren onder bekwaam en streng toezicht of anders geheel centraal in eigen beheer. Geschiedt het laatste dan dient men in het begin niet te hoog te grijpen. Met inzicht en wijs beleid moet men te werk gaan. Verschenen is het rapport van het op 7 Juni 1951 in Den Haag opgerichte comité ter behartiging van de Nederlandse belan gen bij de Rijn-Scheldeverbinding. Een drietal vraagstukken is in het rapport be handeld, namelijk de Antwerpen-Rij nver- binding, de zogenaamde stop van Ternaaien en het kanaal Gent-Terneuzen. De laatste twee zijn slechts in het kort gereleveerd, omdat, zoals de samenstellers zeggen, hier over tussen de Belgische en de Nederlandse delegaties reeds overeenstemming is be reikt. De commissie komt tot de conclusie, dat ten aanzien van het Antwerpen-Moerdijk- kanaal nu, evenals in 1927, een afwijzend oordeel moet worden uitgesproken. Het kanaal, zo wordt in het rapport gezegd, tast nationale Nederlandse belangen aan. Niet alleen havenbelangen, welke ook zeer grote nationale belangen zijn, maar ook Neder landse industriële belangen zullen worden aangetast. Het slagen van de industrialisa tie zou op onverantwoorde wijze in de waagschaal worden gelegd. Ook een waar achtige Benelux-geest verzet zich volgens het rapport tegen het graven van het ka naal. De Benelux kan slechts blijven voort leven als de partners krachtig zijn en niet als een der partners verzwakt ter zijde moet gaan staan om andere partners hun weg te laten vervolgen. De illustratie der eenheid, tot werkelijkheid gebracht door een onwaardig en een onnodig offer van één der partijen, zou dan verkeren in een pijnlijke ontgoocheling, aldus het rapport. Christ. Gymnastiekvereniging „Jahn" De Chr. Gymnastiekvereniging „Jahn" geeft Dinsdag en Woensdag 19 en 20 Februari haar jaarlijkse uitvoering in de zaal Flora. Amicitia op de planken De buurtschap De Zilk ressorteert onder de gemeente Noordwijkerhout; onlanks is dit nog officieel bevestigd om een einde te ma ken aan het annexatie-gerucht. Maar de Zilkers voelen zich Hillegommers en een nieuw werk van de R.K. toneelvereniging „Amicitia" wordt niet alleen in het eigen Parochiehuis vertoond, maar ook in het Hil- legomse „Flora" voor een meestal uitver kochte zaal. Want de Zilkers hebben heel wat in hun mars, de vereniging telt vele en goede krachten en kan desnoods twee stuk ken tegelijk instuderen. Ditmaal kreeg Hillegom zelfs de primeur van d% opvoering van het blijspel „Mijn vrouw verlangt salaris" van Wim Dumont. Er ontbrak nog wel het een en ander aan: het tempo verslapte hier en daar en ook de rolkennis liet wel eens wat te wensen. Van de spelers moeten worden genoemd de debu terende dames Klinkenberg en Hulsebosch, de veteranen De Winter en Van der Aart en niet te vergeten de heer H. Rusman in de uitstekende rol van Nap Leegwater. Zondagavond zal Amicitia de uitvoering in het Zilker parochiehuis herhalen. Vergadering Gemeenteraad De Hillegomse gemeenteraad vergadert Donderdag 14 Februari des avond om 8 uur ter behandeling van een agenda van 19 pun ten. Daaronder zijn: Wijziging ambtenaren en werkliedenreglemont (Ambtenarenverbod). Aanvulling werkliedenreglement. Verho ging wethouderssalarissen. Aanstelling bij W. Bijdrage biiz. gymnasium. Vaststel ling bijzondere rooilijn voor ged. Hoofdstraat, a. Overneming Meerïaan en b. aanleg nieuwe weg annex Wilhelminalaan. Tenslotte vast stelling bedrijfsbegrotingen en gemeente begroting voor 1952. Katholieke Arbeiders Beweging De Katholieke Arbeiders Beweging afd. Hoofddorp zal op Zondag 17 Februari een feestdag houden in „De Landbouw" te Hoofd dorp. De avond zal worden gevuld met. de opvoering van het blijspel „De tante van Charley" van Rosita Peters, door de R.K. toneelvereniging „Heemsteeds Amateur To neel". Toogdag Christ. Hist. Unie Zaterdag 23 Februari zal de Christ. Hist. Uniè haar jaarlijkse toogdag houden in „De Landbouw" te Hoofddorp. Sprekers zijn de Tweede Kamerleden J. de Ruiter en F. H. van de Wetering. ZÜ kozen als onderwerpen „Zijn de verkiezingen nog actueel" en „Mens durf te leven". Steun aan studenten De Wijkkerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te Overveen heeft besloten een ver zoek te richten tot de Kerkvoogdij te Bloe- mendaal om te komen tot de stichting van een plaatselijk fonds, waaruit bijdragen kunnen worden gegeven aan studenten in de theologie, die wonende zijn in de kerkelijke gemeente en die over te weinig middelen bechikken om hun studie te bekostigen. Verder heeft zij besloten aan de gemeente raad van Bloemendaal een verzoek te rich ten om te komen tot een steunfonds voor studenten, in het algemeen, wonende binnen de burgerlijke gemeente en die ook niet hun studie kunnen bekostigen. Ten gevolge van de gladheid kwamen hedenmorgen om kwart voor twaalf twee personenauto's met elkaar in botsing op de hoek Bloemendaalseweg-Dompvloedsiaan te Overveen. J. H. uit Zandvoort, die uit de richting Bloemendaal kwam, werd aan gereden door M. van G.j eigenaar van een taxibedrijf, die van de Dompvloedslaan kwam en de bocht naar rechts te groot nam. De taxi werd aan de voorzijde be hoorlijk, de particuliere wagen aan de zij kant licht beschadigd. Op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal is hedenmiddag het stoffelijk overschat van de heer F. H. de Visser, in leven eigenaar van hotel Rusthoek te Bloemendaal en penningmees ter van de plaatselijke vereniging voor Vreemdelingenverkeer, ter aarde besteld. In de aula werd een woord ter nagedachte nis gesproken door dr. H. Maas. De organist speelde het Ave Verum van W. A. Mozart en later een improvisatie. Aan de groeve, die met een schat van bloemen was bedekt, dankte de heer F. H. de Visser Jr. voor de blijken van deelne ming. Er waren velen uit de kringen van het hotelwezen en leden van het bestuur van de U.V.V. Abbekerk, 10 v. Aden naar Suez. Alamak, 9 van Suez naar Aden. Alchiba, 11 te Suez. Almkerk, 11 van Melbourne te Sydney. Arendskerk, 10 v. Genua naar Port Said. Aagtekerk, 11 dwars Minicoy naar Aden. Alpacca, 11 Ilheos verwacht, Arendsdijk, 11 te Santos verwacht. Aagtedijk, 10 van Norfolk te Philadelphia. Aalsciijk, 10 te New Orleans. Aardijk, 11 Vlissingen. Almdijk, 11 van Londen te Bremen. Arundo, 9 te R'dam v. Galveston. Averdijk, 11 te Antwerpen n. Golf v. Mexico. Alhena, 11 te Hamburg van R'dam. Altair, 14 te R'dam verwacht. Akkrumdijk, pass. 10 Lissabon. Albireo, 10 60 m. NO. Ouessant. Alcyone, 9 nog rede Adelaide. Alphard, 11 v Amsterdam te Hamburg. Ampenan, pass. 10 Kp. Bon Tunis. Amstcldijk, 9 v. Norfolk naar New York. Andijk, 10 370 m, W. Finisterre. Argos, 9 v. Tunis te Tel Aviv. Aalsum, 10 280 m. N. Fayal. Alblasserdijk, 9 Abaco gepass. Alnati, 10 dwars Kp. Blanco n. Las Palmas. Alpherat, 10 300 m N. Flores. Amsteldiep, 10 200 m, W. Flores. Amstelland, 10 dwars Kaap Blanco. Amstelpark, 10 340 m. W.t.Z. Scilly's. Amstelvaart, 9 270 m. N.NW. Flores. Arnedijk, 9 720 m. W.t.N. Flores. Aludra, 11 300 m. N.NO. Beien. Alchiba, 11 van Port Said naar Bremen. Aldegonda, 11 van Bangkok naar Singapore. Amstelstad, 11 te Bahrein. Alkaid, 11 te Port Alegre. Arkeldijk, 11 v. R'dam naar Hamburg. Agamemnon, 11 v. Ciudad Trujillo n. Porto Plata. Alderamin, 11 te Buenos Aires v. Bremen. Amstelveen, 11 van Galveston naar Nederland Bali, 10 v. Tj. Priok naar Cheribon. Beverwijk, 10 van Savona naar Casablanca. Blitar, 10 van Djibouti naar Port Soedan. Bloemfontein, 11 te Suez. Boschfontein, 10 v. Southampton n. Marseille. Boskoop, 10 te Callao. Bawean, 11 van Singapore te Tj. Priok. Breda, 10 van Amsterdam te Nordenham. Bandjermasin, 10 dwars Enggano eil. Bennekom, 19 210 m. Z.ZW. Flores. Blijdendijk, pass, 9 Flores. Bonaire, pass. 10 Fayal. Bubara, 10 pass. Finisterre. Britsum, 11 240 m. N.NW. Bermudas. Baarn, 12 Antofagasta verwacht. Callisto, 11 van R'dam te Houston. Caltex Leiden, 10 v. R'dam op rede Sidon. Caltex Utrecht, pass. 10 Algiers. Clavella, pass. 10 Ouessant. Coryda, 11 v. Curasao te Melbourne verwacht. Ceronia, 10 v. Aruba naar Selney. Caltex Nederland, 9 Burlings Portkust. Caltex Pernis, 10 155 m. W.t.Z. Kreta. Chama, 10 dwars Algiers. Cleodora. 10 500 m. ZO. Wellington. Castor, 12 te Guanta verwacht. Cottica, 11 te Barbados. Drente, pass. 11 Kp. Guardafui n. Colombo. Dalerdijk, 9 v. R'dam n. New York. Duivendijk, 9 van San Francisco. Delfshaven, 7 te Buenos Aires v. R'dam. Danae, pass. 9 Dover naar Lissabon. Delft, 11 van Balbao naar Buenaventura. Diemerdijk, 11 v. New York n. Los Angeles 26 verwacht. Erinna, 10 v. Singapore te Kobe. Eendracht, pass. 10 Rhodos eil. Enggano, 10 60 m. N. Kp. Vilano. Esso Amsterdam, 9 Flores gepass. Esso Rotterdam, 10 320 m. O.NO. Flores. Ena, 10 340 m. O.NO. Sombrero. Edam, 11 te Halifax n. New York. Eos, 11 van Algiers naar Beyrouth. Felipes, 11 van Pladju te Bangkok verwacht. Friesland (SSM), pass. 10 Westhlnder. Farmsum, 11 te R'dam v Newport News. Friesland (KRL), 11 00.45 gmt. te Londen. Gordias, 10 van Gibraltar naar Algiers. Garoet, 10 rede Blinju. Gaasterland, 11 te Rio de Janeiro. Gouwe, 11 van Casablanca naar Vlaardingen. Graveland, 12 IJmuiden verwacht v. Bremen. Hera, pass. 10 Azoren. Hoogkerk, 10 te Hongkong. Hector, 9 van Bremen naar Amsterdam. Haulerwijk, 9 930 m. NO. Barbados. Heelsum, 10 120 m. ZW. Ouessant. Helder, 9 920 m. NO. t.N. Barbados. Hermes, 9 260 m. NO. Abaco. Hersilia, 10 260 m. Z.t.W. St. Maria. Hestia, 9 120 m. O. Kingston. Heemskerk, 12 Melbourne verwacht. Hecuba, 11 van Cartagena n. Kingston. Helena, 11 te Santiago de Cuba. Hydra, 11 van Curacao naar Aruba. Iris, 9 van Amsterdam naar Gothenburg. Jagersfontein, 10 te East London. Japara (KRL), 10 van R'dam te New Orleans. Java, 9 te Djakarta. Jupiter. 10 v. Hamburg naar Amsterdam. Kota Agoeng, 12 te New York verwacht. Japara (KPM), 9 v. Ampenan naar Makian. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 570 m. W.t.N. Ander- half graadskanaal. Kieldrecht, 10 te R'dam van Japan. Kertosono, verm. 14 v. R'dam n. Soerabaja. Kaimana, 10 v. Singapore te Tj. Priok. Kaloekoe, 10 van Kota Radja naar Medan. Kasimbar 9 te Tual. Kedoe,, 10 v. Cheribon n. Semarang. Kota Baroe, 9 van Antwerpen n. R'dam. Kota Inten, 9 nog te Makassar. Laertes, pass. 10 Gibraltar. Lekkerkei k, 11 te Genua. Loenerkerk, 10 van R'dam te Calcutta. Langkoeas, 9 te Djakarta naar Balikpapan. Limburg, 11 7.45 u. te Genua. Larenberg, 11 te Hamburg van Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 10 110 m. O. Port Sudan. Lindekerk, 9 nog te Bahrein. Luna, 10 v. Thessaloniki naar Istanboul. Lawak, 10 450 m. N. Poeloe Bras. Leerdam, 9 250 m. ZO. Sable eil. Leersum, 10 210 m. ZO. Bermudas. Leopoldskerk, 10 Brothers gepass. n. Aden. Lutterkerk, 10 140 m. ZO. Str. Messina. Lemsterkerk. 11 van La Goulete naar IJmuiden Lissekerk, pass. 11 Brunsbiittel. Markelo, pass. 10 Finisterre naar Dakar. Mitra, 10 v. Balikpapan te Singapore. Murena, 10 van Mena el Ahmadi n. Singapore. Maas, 9 te R'dam naar Levant. Mariekerk, 10 te R'dam van Sydeny. Merwede, 10 v. Brownsville n. New Orleans. Macuba, 10 180 m. van Formosa. Malea, 10 85 m. Z. Kreta. Mentor, 10 van Levant te Ipswich. Minjak,9 rede Pangkaipinang. Mirza, 10 bij Kp. Bon Tunis. Macorna, 9 in Str. Makassar. Malvina, pass. 10 St. Maria. Manoeran, 10 bij Port de Galle. Mapia, 10 pass. Dondrahead. Marken, 10 640 m. ZW. Flores. Meerkerk, 240 m. Z. Bombay. Metula, pass. 9 Singkep. Modjokerto, pass. 10 Madoera n. TJ. Priok. Noordwijk, 10 v. St. Vincent naar Amsterdam. Nestor, 10 van Beyrouth naar Cyprus. Noordam, pass. 9 Kp. Sable. Orion. 10 te Amsterdam van Bremen. Oranje, pass. 11 Lissabon naar Southampton. Oranjestad, 12 Antwerpen verwacht. Ondina, 12 van Thameshaven te R'dam. Overijsel, 12 v. Manilla naar R'dam. Parkhaven, pass. 10 Kp. Vilano. Pygmalion. 10 van Mobile naar Houston. Radja, 10 van Djibouti naar Suez. Raki, 10 te Soerabaja. Roebiah, 10 te Algiers. Rijnkerk, 10 te Le Havre. Plancius, 11 te Makassar van Soerabaja. ihemus, 9 van R'dam n. Seaforth. Poséidon, 10 te Auxcayes. Prins Frederik Willem, 10 v. Casablanca naar Rouaan. Prins Willem III, 10 v. Londen te Heroya Prins Joh. Willem Friso, 10 280 m. O.ZO. Sable eiland. Prins Willem II, 10 600 m. NO. Fayal Prins Alexander 10 250 m. W. Lands End. Prins Willem V, 12 v. Hull te Barcelona. Prins Maurits, 12 v. R'dam naar Gibraltar. Rijndam, pass. 10 Kp. Bon. Roebiah, 10 v. Algiers n. Port Said. Rossum, pass. 10 Kaap Finisterre. Rijnland, 11 te Hamburg. Rempang, 10 voor Alexandrië haven. Reyniersz, 9 van Dongala naar Makassar. Rodas, 9 v. Trinidad naar Granda. Riouw, pass. 9 Gibraltar n. Londen. Rotula, 10 340 m. W.NW. Jamaica. Roepat, 12 v. Singapore te Belawan verwacht. Skaubryn, 10 van R'dam te Sydney. Sliedrecht, 9 v. Kaapstad n. La Plata rivier. Straat Malakka, 10 v. East Londen n. Port Elizabeth. Straat Soenda, 11 te Singapore. Stad Dordrecht, 10 van Gibraltar n. Casablanca. Stad Schiedam, 14 IJmuiden verwacht. Saroena, 10 van Singapore te Miri. Sibigo, 10 v. Rangoon te Belawan. Stanvac Talang Akar, 14 van Bangkok te Sungeigerong verwacht Salatiga, 9 Malta gepass. n. Halifax. Salawati, 10 bij Messina naar Port Said. Sambas, 10 140 m. Z.t.W. Bangkok. Stbajak, 10 dwars Macquarie. Stad Vlaardingen, 10 410 m. NW. Flores. Sumatra, 10 bij Wight naar Alexandrië. Sunetta, 10 780 m. Z.ZW. Recife. Soestdijk, pass. 10 Kp. Hatteras. Stad Leiden. 10 250 m. W.NW. Key West. Sloterdiik, 11 van Soerabaia n. Balikpapan. Stad Maastricht, 11 v. Casablanca n. Nederland Straat Makassar, 11 v. East London n. Durban. Stad Maastricht, 12 v. Casablanca n. Vlaardingen Teiresias, pass. 9 Socotra naar Penang. Tero, 9 dwars Madeira n. Montevideo. Tjisadane, vertr. 11 v. Miri naar Manilla. Tjitjalengka, 10 van Hongkong naar Singapore. Titqs, 10 v. Patras naar Gibraltar. Talisse, 8 te Tj. Priok. Tankhaven I, 11 van Sungeigerong te Tj. Uban verwacht. Taria. 10 rede Singapore. Tawali, 9 van Brake naar Amsterdam. Tiberius. 10 van Guanta te Cumana. Tjikampek, 8 van Isabela naar Yokohama. Tjiluwah, 10 v. Singapore te Hongkong. Tjiwangi, 10 v. Tj. Priok naar Makassar. Tongkol, 10 baai Gibraltar. Tomini, pass. 10 Kp. Bon. Tomori, 10 Port Said gepass. n. Marseille. Tosari, 10 dwars Cohin. Tiba, 9 10.30 u. van S. Vincent. Tabian, 11 Colombo naar Belawan. Tawali. 11 van Brake te Amsterdam. Themisto, pass. 11 ten NO. Bermudas. Tiibesar, 11 van Montevideo naar Santos. Tamo, verm. 14 van Bahia Blanca naar R'dam, Weltevreden, pass. 10 Wake eil. n. Manilla. Van Heutsz, 10 van Singapore te Penang, Van Riebeeck, 10 v. Ambon naar Sorong. Veendam, 12 van Port au Prince te Havanna verwacht. Westerdam, 11 te R'dam van New York. Willemstad, 11 van Curacao n. Aruba. Waiwerang, 11 v. Buleleng n. Singapore. Winterswijk, pass. 10 Ouessant. Wieldrecht, 10 300 m. ZO. Ras al Hadd. Winsum, pass. 10 Kp. Bon. Willem Ruys, 12 van R'dam te Tj. Priok. IJsel, 10 van Valencia naar R'dam. Zonnewijk, 16 Charleston verwacht. Zaan, 9 v. Aviles naar Huelva. Zijpenberg, 10 dwars Wight. De heer en mevrouw F. TIMMERMAN- STARRE VELD geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon HARRY-FRITS Haarlem, 11 Febr. 1952. Wagenweg 154. Hongkong. Royal Intercean Lines (K J. C. P. L.). Tijd. Florakliniek. Heden overleed, geheel voorbereid, zacht en kalm gesterkt door de H.H. Sa cramenten der sterven den, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader de heer MARTINUS KOKKELKOREN begiftigd met het erekruis der orde van Oranje Nassau, weduwnaar van Mevr. Lisette Bernardina van Mierlo in de gezegende ouder dom van 92 jaar. Overveen: Wed. G. M. v. Schooten- Kokkelkoren Amsterdam: A. Kokkelkoren, Pr. Overveen: A. Kokkelkoren Haarlem: M. B. Vessies- Kokkelkoren J. A. Vessies Overveen: J. C. Kokkelkoren Klein- en Achterklein kinderen. Overveen, 11 Febr. 1952. Bloemendaalseweg 285. De H.H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden in de parochiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt ont vangen te Overveen, op Vrijdag 15 Februari a.s. om 7.30 en 9 uur. waar van die om 9 uur zal wor den gezongen, waarna de bijzetting in het familie graf op het R.K. Kerkhof aldaar. Roz'enkrans bidden Don derdagavond 8 uur in de kerk. Liever geen bezoek. Heden is van ons heen gegaan onze lieve moe der, zuster en behuwd zuster ELISABETH HENDRICA VAN GULIK weduwe van Matthijs Sluijter in de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: A. P. Sluijter E. H. Sluijter Haarlem, 11 Februari 1952 Tempeliersstraat 6. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donder dag 14 Februari a.s. te 1.15 uur op de Algemene Be graafplaats te Heemstede Geen bezoek. Morgen: Warme Ham - Doperwtjes Speciale aanbieding: Leverkaas 34 ct. per 100 gr. Saksische Leverworst 25 ct. per 100 gr. C. BOOY Barrevoetestraat 17, tel. 11489 een Delana - bretelbroek je van zuiver wol. Leven dige kleurencombinaties, b. v. I'blauw broekje met blauw/witgestreepte blou se of rood broekje met rood/witte blouse. Verder verkrijgbaar in d'blauw - d'bruin - grijs- mêlee met grote verschei denheid van bijpassende kleurige Delana - truitjes en blousjes in effen en gestreept; ronde hals en liggende kraaglange mouw en korte mouw. Voor leeftijd tot 5 jaar. Zo flatteus en niet duur! Maten Broekje 2.9i 3." 3." 3.85 4.1» Vraagt uw winkelier. Alleen echt met het ingenaaid» Delana etiket. DEDEMSVAART AANGEBODEN voor echtpaar, heer of dame v. g. h. RUIME GOED GEMEUB. OF GESTOFF. ZIT- EN SLAAPKAMER ineenl. met balcon op eerste verd. of parterre snite met voll. pension en uitstekende verzorging, c.v., W. en k. str. w., badk. en telefoon no. 16737. Goede referenties van tegenw. en vroegere huisgenoten beschikbaar. Mevr. S. C. Mulder, Van Eedenstraat 14, Haarlem. en geen geluid meer wil gevèn Belt U dan één zeven nul - zeven zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarlems Dagblad Maandag 18 Febr. 8.15 u.: Tuinzaal, Concertgebouw VOORDRACHT-AVOND NEL in „De Krijtkring" v. Klabund. Kaarten f 2.25 (bel. inbe grepen) bij Alphenaar, Kruisweg 49. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 Donderdag 14 Febr. 8 uur: De Ontvanger der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Zaandam heeft bij exploit van mij, deurwaarder, van 28 Januari 1952 aan de NV. Aannemers bedrijf v/h. Joh. A. Vens, zonder bekende zetel of kan toor, aangezegd, dat aan de Rechtbank te Haarlem is verzocht om een bevel tot verkoop ten overstaan van een notaris van een erf en loods te Zaandam, kadastraal Sectie I no. 3150, welk onroe rend goed door de Ontvan ger in executoriaal beslag is genomen. De deurwaarder A. de Haan. 5000.— GEVRAAGD door zakenman, afl. 5 j. en rente. Zaak als waarborg. Brieven no. 9172. voor kantoorgebouw te Bloe mendaal. Werktijden ocht. en avonduren. Aanmelden Nas- saulaan 32. voor lichte kantoorwerkz. heden. Brieven no. 9167. (onderluit. Genie K.N.I.L.) met 22 dienstjaren, bekwaam i. h. m. v. ontwerp-detail- perspect.-tekeningen, licht drukken enz. Brieven no. 9166. Bonkerk, Jansstraat 24. Gevr.: nette FIETS JONGEN of SLAGERSLEERLING. Fa. G. Worp en Zn., Zandv.laan 59, Heemstede. te huur gevraagd op lange termijn. Geen woningruil. Uitv. inl. onder No. 4014 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32. Parklaan 11, tel. 18155, Haarlem Inrichten, controleren en bijhouden van administratiën Samenstellen van balansen. Verzorgen van aangiften Inkomsten-, Vermogens- en Om zetbelasting. Successiemémoires; Vestigingsvergunningen. Schagchelstraat 19 (bij de Anegang) FRANS HALS THEATER kan een Heemstede, Telefoon 34345 Wegens ziekte kan de voorstelling Rotterdams Toneel op Woensdag 13 Febr. NIET doorgaan. In de plaats hiervan 8.15 uur op veelvuldig verzoek de prachtige ballet-film Alle leeftijden. TK-' l -s/Sii 'mm' :'~r Vl' ALBERT HEUN vraagt Vakkennis strekt tot aanbeveling. Pers, aanmelden filiaal ALBERT HEIJN, Grote Houtstr. 59. i plaatsen. Aanmelden dagelijks tussen 10 en 12 of na 7 uur. MANUFACTUREN Gevraagd bekend met het vak, leeftijd 22 jaar of ouder. Brieven no. 9168. BEKWAME MANGELSTERS en FLINKE MEISJES GEVRAAGD Wasserij G. RHEE ZN., Blekersvaartweg 57, Heemstede W. VAN AMERONGEN vraagt Leeftijd 1722 jaar. Voor prima kracht goede vooruitzichten. Uit voerige sollicitaties te richten aan: W. van Q Amerongen N.V., Postbus 84, Zaandam Gevraagd voor spoedige indiensttreding: leeftijd 15-16 jaar, MULO-diploma gewenst. Brieven onder no. 9177 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3