Broekman veroverde zilveren medaille Newcastle ert Arsenal raken achterop behaalden fraaie de vijf kilometer Nederlanders successen op Ken Henry de snelste sprinter Zeno Colo kampioen in de afdaling Ranglijstjes Kunstrijden voor dames Leiders en lijders in de League Ajax versloeg Blauw Wit met 2-1 3 RUST EEN BRIL KEI P Nationale comités beslissen over uitzending ORCAM IJshockey wedstrijden ENGELS VOETBAL Zwaluwen elftal voor Dinsdag 26 Februari Stand in zwemcompetitie VC V oetbalprogramma MAANDAG 18 FEBRUARI 1952 VOOR UW OGEN MET VAN GR. HOUTSTR. 137 Op verzoek van het Nederlands Olym pisch Comité heeft het Internationaal Olympisch Comité zich bezig gehouden met het vraagstuk, of in beginsel de nationale sportbonden van elk land beslissen inzake de uitzending van vertegenwoordigers van een bond naar de Olympische winter- of zomerspelen, dan wel of de competentie op dit punt bij het betrokken Nationale Olym pische Comité berust. De meningen in Ne derland liepen met betrekking tot het competentie-vraagstuk scherp uiteen. Van de zijde van het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité werd medegedeeld, dat inderdaad de reglemen ten van het I. O. C. op dit punt niet vol doende duidelijk zijn geformuleerd, maar dat het wel degelijk in de bedoeling ligt, dat de nationale olympische comités prin cipieel en practisch te beslissen hebben over de uitzending naar winter- en zo merspelen. In dit verband kan nog wor den meegedeeld, dat een reglementswijzi ging wordt voorbereid, teneinde de des betreffende bepaling in die geest te ver duidelijken. WERELDKAMPIOENSCHAP ZWAARGE WICHT BOKSEN. De wereldkampioen zwaargewicht Joe Walcott heeft zich bereid verklaard zijn titel te verdedigen tegen Ezzard Charles, van wie hij die titel gewon nen heeft. De wedstrijd zal in Juni van dit jaar in een nader te bepalen stad worden gehouden. Arsenal en Newcastle, de twee favorieten voor de cup, hebben Zaterdag hun kansen op het winnen van de cup en het behalen van het kampioenschap in de league-com petitie niet vergroot. Newcastle kreeg stevig klop van Wolverhampton, en Arse nal moest op Hughbury een punt afstaan aan Preston. Door deze resultaten werd de leiderspositie van Manchester United, dat zijn puntentotaal op 42 bracht, versterkt. Het heeft twee meer dan zijn naaste con currenten, dank zij een 30 overwinning uit op Derby. Arsenal was goed op weg naar de zege toen het met 3-1 voorstond, maar Charlie Way- man doelpuntte nog twee keer en zo werd het 33. Arsenal heeft thans 40 punten, evenals Portsmouth dat derde in de rang lijst staat door een ongunstiger doelge- middelde. Van de zes ploegen, wier kansen voor de beker het hoogst v/orden aangeslagen, was Portsmouth de enige die twee punten bin nenhaalde. De 40 zege over Fulham wijst er op dat het elftal weer in prima vorm is. Chelsea, dat ook een gooi doet naar de beker, verpletterde Middlesbrough met 50, de hoogste cijfers welke tot nu toe in dit seizoen door deze wispelturige ploeg be haald zijn. Burnley daarentegen, eveneens als kanshebber voor de cup beschouwd, leed te Blackpool zijn eerste nederlaag sinds Kerstmis. West Bromwich werd met 30 afgestraft door Huddersfield, staart- club in de eerste divisie. De opkomst van het publiek was groot en benaderde andermaal het millioen. Hihgbury boekte het hoogste cijfer met bijna 62.000 kijkers naar de botsing tussen Arsenal en Preston. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalPreston North End 33, Aston VillaStoke City 23, BlackpoolBurnley 10, ChelseaMidd lesbrough 50, Derby CountyManches ter United 03, Huddersfield TownWest Bromwich Albion 30, LiverpoolCharl ton Athletic 11, Manchester CityTot tenham Hotspur 11, PortsmouthFulham 40, SunderlandBolton Wanderers 02, Wolverhampton WanderersNewcastle United 30. Tweede divisie: BarnsleySheffield Egberts SUPERIOR DARK SHAG TOBACCO De officiële rangschikking na de ver plichte figuren volgens de gemiddelde puntentelling van de negen juryleden was: 1. Jeanette Altwegg (Groot Brittannië) 97.822 pnt. 2. Emma Tenley Albright (Ver enigde Staten) 93.200. 3. Sonya Klopfer (Verenigde Staten) 90.967; 4. Jacqueline du Bief (Frankrijk) 90.487; 5. Barbara Wyatt (Groot Brittannië) 89.244; 6. Suzanne Mor row (Canada) 87.400; 7. Vada Osborn (Groot Brittannië) 86.567; 8. Virginia Bax ter (Verenigde Staten) 85.678; 9. Erika Kraft (Duitsland) 83.100; 10. Gundi Busch (Duitsland) 83.556. Lyaia Stoppelman staat 21 met 75.144 punten en plaatscijfer 176. Vandaag wordt de strijd voortgezet. In het Olympisch ijshockeytournooi zijn de volgende wedstrijden gespeeld: ZwitserlandFinland 120 ZwedenPolen 17—.1 Tsj echoslowakijeNoorwegen 6—0 Verenigde Staten—Duitsland 8—2 TsjechoslowakijeDuitsland 61 Zweden—Noorwegen 42 Na de wedstrijden van Zondag leiden Zwe den en Tsjechoslowakije met zes punten uit drie wedstrijden. De Verenigde Staten, Cana da en Zwitserland behaalden vier punten uit twee wedstrijden. Noorwegen, Polen, Fin- laand en Duitsland hebben hun wedstrijden verloren. Het bestuur van de Velseroorder Sport Vereniging heeft Zaterdagmiddag gereci pieerd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereniging. Bijna vierhonderd sportbroeders kwamen en gingen. De heer J. Kruyver, bondsbestuurslid, overhandig de de bondsvlag namens de K.N.V.B. On geveer vijfentwintig sprekers lieten hun felicitaties van een geschenk vergezeld gaan, zo bood de voorzitter van de H.V.B., de heer A. van der Aarthet bestuur een ADVERTENTIE 1HVFRTFNTIE Nederland heeft Zondag op de 5000 meter tijdens de Olympische Winterspelen te Oslo fraaie successen behaald. Kees Broekman ging met een zilveren médaille naar UHeval terug, Anton Huiskes nestelde zich op de vierde plaats, Wim van der Voort op de vijfde en Egbert van 't Oever, als een der laatsten rijdende, wist zijn persoonlijk record aanzienlijk te verbeteren. Onder de eerste zes plaatsen, welke in de annalen van de Olympische historie altijd worden opgetekend, neemt Nederland met drie rijders een zeer eervolle positie in. Dan komt Noorwegen met twee rijders en Zweden met een. Winnaar van de 5000 meter werd de Noor Andersen die tevens het Olympisch record op dit nummer verbeterde. De Olympische kampioen op de 5000 meter Andersen (midden), Broekman' (links) en Haugli (rechts) op het ere-podium. In de derde rit reed Andersen tegen Wim van der Voort. De lucht was bedekt, men vreesde, dat de mist uit de Oslofjord en het donkere rookgordijn van de vele fabrieken, welke Oslo telt, de situatie voor de rijders er minder gunstig op zou maken. Andersen had bij de „warming up" tegen onze landgenoot gezegd, dat hij er onmid dellijk vandoor ging, dat hij snel zou star ten en dat hij zou proberen er alles uit te halen, wat er op dit harde ijs en in deze zware lucht uit te halen viel. Andersen reed de eerste 600 meter in 58 sec. Er volgden ronden van 38, 39, nog eens 39 en 40 sec. Na 2200 meter stond hij met een tijd van 3 min. 33 sec. precies gelijk met de overeenkomstige tijd, welke hij tijdens zijn wereldrecordrit van 8 min. 7.3 sec. een jaar geleden te Drontheim had laten noteren. Dit betekende een fantas tisch snel begin, omdat de omstandighe den van weer en ijs nu eenmaal ongun stiger waren dan toen. Opnieuw bewees Andersen, dat hij met zijn stijl, techniek en uithoudingsvermogen een klasse op zichzelf vormt. Ook toen in de volgende ronden de tijden iets hoger kwamen te liggen dan die van zijn wereldrecord was het iedereen al spoedig, duidelijk, dat hij weliswaar enkele seconden boven dat we reldrecord zou blijven, maar dat hij het Olympisch record van Ivar Ballangrud, dat met 8 min. 19.6 sec. nog dateerde van Garmisch-Partenkirchen in 1936, zou ver beteren. De tijd van Andersen werd 8 min. 10.6 sec., een verbetering van 9.3 sec. van het Olympisch record van Ballangrud en te vens, een verbetering van het baanrecord, dat. op zijn naam stond. Ruim drie secon den was Andersen boven het wereldre cord gebleven. Van der Voort gaf goed partij Wat had Wim van der Voort in die tus sentijd gedaan? Na het snelle begin van zijn tegenstander was hij op ongeveer een halve baanlengte blijven hangen en-gaf zo goed mogelijk partij. Het resultaat was dan ook, dat hij mpt 8 min. 30.6 sec. zijn beste tijd maakte van dit seizoen, al had hij niet voldaan aan de opgave, welke Klaas Schenk gemeend hacl hem te moeten stellen, nl. om op een schema van 8 min. 22 sec. te rijden. Broekman moest op gang komen Pas in de zevende rit, dus bijna een half uur later, startte Kees Broekman tegen de Oostenrijker Mannsbarth. Hij vertrok op een schema van 8 min. 22 sec., al had Schenk hem voorgesteld op rondentijden te rijden, welke zouden resulteren in 8 min. 16 sec. Maar Kees Bx-oekman, die al tijd enkele ronden nodig heeft om zijn natuurlijke snelheid te vinden en daardoor te langzaam aanvangt, dux-fde zich niet aan het schema van 8 min. 16 sec. te wagen. Onmiddellijk na de start lag hij secon den achter op de tijd van Andersen. Door dat het ijs moeilijk te berijden viel waren de slagen mogelijk iets korter dan ge woonlijk. Over de rechte einden worden dan ook dertien streken in plaats van elf genoteerd als het oppervlak zeer glad is. Daar kwam nog bij dat de mist steeds dichter werd, waarbij de ademhaling moeilijk ging. Over de 3000 meter deed Broekman 5 min. 1 sec., ongeveer acht seconden langzamer dan Andersen. Hij draaide nu regelmatig ï'onden van 40 seconden met zelfs een van 39 sec. er tussendoor. Hoe het ook zij, de gerouti neerde Broekman had zijn krachten goed verdeeld en toen hij in de laatste ronde zijn handen los liet, gooide hij er nog een 4Ó0 meter uit van 39.6 sec., een buitenge woon fraai resultaat. Later bleek dat hij met deze prestatie nog juist de zilveren médaille had veroverd. Met de tijd van 8 min. 21.6 sec. plaatste hij achter Andersen. zich tweede Spanning Hierna kwam de altijd angstige span ning, wat de tegenstanders na hem er van terecht zouden brengen. Lammio moest nog komen, verder Sverre Haugli, Carl Erik Aasplund. In de kleedkamer, waar Broekman de resultaten van de overige ritten afwachtte, schetterde de luidspre ker de rondentijden van de deelnemers uit. Men rekende uit, dat met het dalen van het kwik het voor de overige concurrenten zeer moeilijk zou worden om onder de tij den van Broekman te komen, waarbij na tuurlijk die van Andersen niet eens in aanmerking kwamen. De rit van Sverre Haugli was het ener- verendst. Na 1800 meter stond hij twee seconden voor op de overeenkomstige tijd van Broekman. De Noor bleef ronden van 40 seconden draaien en na 3000 meter drukte men 5 min. precies voor hem af. Kees Broekman had over die afstand 1 sec. meer gedaan. De spanning steeg met elke ronde. Na 3400 meter hadden beiden 5 min. 41 sec., een ronde later was de stand weer gelijk op 6 min. 21 sec., weer een ronde later, dus na 4200 meter stond voor beide rijders 7 min. 1 sec. in het pro- ces-verbaal geschreven. Toen de bel luid de voor de laatste ronde waren de tijden nog steeds gelijk. Haugli bleek te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Over de laatste 400 meter deed hij 41.4 sec. Broek man was in het bezit gebleven van de tweede plaats. Met 8 min. 22.4 sec. bezette Haugli de derde plaats voor Wim van der Voort. Haugli had alles gegeven, want hij had dit seizoen nog niet zo'n snelle tijd geno teerd. De Finse rijder Lammio viel wat tegen. Hij bleef zelfs nog boven de tijd van Wim van der Voort. Anton Huiskes reed op een schema van 8 min. 28 sec. Na en kele ronden liep hij van zijn tegenstander Saloma weg. Met het juiste gevoel voor de verdeling van de krachten bleef hij precies op het schema rijden en toen hij stralend en met de handen omhoog door de finish kwam wees het tijdbord 8 min. 28.5 sec. aan, een voortreffelijke prestatie, vooral indien men in aanmerking neemt, dat hij pas in de twaalfde rit was gestart. De Zweed Asplund bleef 0.1 sec. boven de tijd van Wim van der Voort en daarmede was het pleit beslecht. Egbert van de Oever noteerde in de voorlaatste rit 8 min. 47.6 sec. Schenk had een schema voor hem op gezet van 8 min. 52 sec. De rijder uit Lisse wist zijn tegenstander Wickstroem goed bij te houden en toen hij in de tijd van 8 min. 47.6 over de streep ging had hij zijn persoonlijk record met niet minder dan 11.6 sec. verbeterd, wel een bewijs, dat deze rijder een goede schaatsloopbaan tegemoet gaat. Zijn beste tijd in dit seizoen was 8 min. 59.2 sec. geweest, op 9 Januari te Hamar gereden, hetgeen tevens zijn per soonlijk record was. De 5000 meter De einduitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen: Andersen 8 min. 10.6 sec. (nieuw Olympisoh record); 2. Broekman 8 min. 21.6; 3. Haugli (Noorwegen) 8 min. 22.4; 4. Huiskes 8 min. 28.5; 5. Van der Voort 8 min. 30.6; 6. Asplund (Zweden) 8 min. 30.7; 7. Lammio (Finland) 8.31.9; 8. Manns barth (Oostenrijk) 8.36.3; 9. Hansen "(Noor wegen) 8.37.2; io. Gomi (Japan) 8.38.6; 11. Hedlund (Zweden) 8.39.2; 12. Tuomi (Ja pan) 8.40; 19. V^n 't Oever 8.47.6. De Amerikaan Kenneth C. Henry, die op de Olympische Spelen van 1948 te St. Moritz vijfde werd met een tijd van 43,3 sec., stak Zaterdagmiddag met kop en schouders boven de fine fleur der wereldsprinters uit. Met een tijd van 43,2 sec. bleef hij niet minder dan 0,7 sec., hetgeen een aanmerkelijk verschil is voor de 500 meter, onder de tijd van de winnaar van de zilveren médaille, zijn landgenoot Donald Mc. Dermott, terwijl hij alle Noorse en Japanse sprinters van formaat nog verder achter zich liet. In een fraaie stijl, met een volledige harmonie tussen boven- en onderlichaam, met een Voortreffelijke armbeweging voor het opvoeren van de snelheid, ging hij in zijn rit tegen de Canadees Mackay over de baan. Razend snel nam Ken Henry, die de binnenbaan had geloot, de eerste bocht. Hij vloog als het ware van zijn tegenstander weg en met grote snelle sla gen, waarbij de techniek schitterend ge paard ging met kracht en energie, nam hij het tweede rechte einde. Toen hij met grote voorsprong op zijn tegenstander door de finish ging en het publiek, onder de indruk van het prachtige rijden, in luide toe juichingen uitbarstte, kwamen de Ameri kaanse officials, die zich op het midden- terrein bevonden, onmiddellijk naar Ken Henry toe, want iedereen had op de eigen chronometer een tijd afgedrukt, welke niet ver boven de 43 sec. lag. De luidspreker maakte bekend dat 43.2 sec. in het proces verbaal werd ingeschreven. Het was dui delijk, dat het Olympisch kampioenschap op de 500 meter de Amerikaan, ook in de komende ritten niet meer kon ontgaan. Onmiddellijk na deze rit kwamen Sig- mund Soefteland, de Nooi-se sprinter, die de 500 meter bij de Europese kampioenschap pen te Oestersund had gewonnen, en onze landgenoot Gerard Maarse aan de start. De start mislukte: de Noor bleef een on derdeel van een seconde staan en Gerard Maarse schrok van dit feit Toen vloog de twee en twintigjarige Nederlander weg. Hij had de binnenbaan geloot en zorgde er voor, dat hij aan het tweede rechte stuk begon met een aanzienlijke voorsprong op Soefteland. In de tweede bocht, waarin Maarse de buitenbaan had, verwachtte hij zijn tegenstander naast zich, maar deze kwam pas op de laatste meters van de bocht. Natuurlijk vloog de Noor, omdat hij de binnenbaan had, met wat grotere snel heid naar voren, zodat toen beide sprin ters aan de laatste honderd meter begon nen, Soefteland een kleine voorsprong had verkregen. Gerard Maarse liet zich van zijn beste zijde zien. Met gemak haalde hij niet alleen op het laatste rechte einde zijn tegenstander weer in, maar hij sloeg er een kleine voorsprong uit, voldoende voor een zeer duidelijke zege op de Noor. Met een tijd van 44.2 sec. verbeterde Maarse zijn persoonlijk record, dat op 45.1 sec. stond, gevestigd te Hamar in 1950, met niet minder dan 0.9 sec. Maarse bezette in het klassement de achtste plaats. Van groot belang is de zware nederlaag welke de Noorse sprinters heb ben geleden. Arne Johansen verloor in zijn rit van Mc. Dermott, de Olympische kam pioen van 1948 Finn Helgesen zag zich geslagen door de Canadees Audley. zij het dan dat voor beide rijders een zelfde tijd werd genoteerd. Soefteland kreeg een ne derlaag te slikken van Gerard Maarse en slechts de jeugdige Hroar Elvenes kreeg nog een kans om de sprint voor Noorwegen te winnen. Maar hoe deze jonge rijder ook zijn best deed, hij bleef met 44.1 sec. bo ven Arne Johansen en Finn Helgesen. Wim van der Voort en Kokkie van der Eist deden wat men van hen mocht ver wachten. Beiden noteerden 45.3 sec. Jan Charisius lag in zijn rit tegen de Zweed Stig Lindberg duidelijk voor, toen hij in de laatste bocht een verkeerde slag maakte en viel. De uitslag van de 500 meter: 1. Ken Henry (Verenigde Staten) 43.2; 2. Mc. Dermott (Verenigde Staten) 43.9; 3. Audley (Canada) 44 sec.; 4. en 5. Helgesen (Noor wegen) en Johansen (Noorwegen) 44 sec.; 6. en 7. Elvenes (Noorwegen) en Taka- bavashi (Japan) 44.1 sec.; 8. en 9. Maarse (Nederland) en Salonen (Finland) 44.2 sec.; 10. Söfteland (Noorwegen) 44.5 sec.; 19. en 20. Van der Voort en Van der Eist (beiden Nederland) 45.3 sec. SCHULTE—PETERS WONNEN TE PA RIJS. Op de winterbaan te Parijs hebben Schulte en Peters Zondagmiddag een kop pelwedstrijd wielrennen van drie uren ge wonnen met een ronde voorsprong op de Fransen GodeauGoussot en ReynesJ. Ie Nizerty. De Nederlanders legden 141.2 kilometer af. Wednesday 54, Blackburn Rovers Everton 10, BuryLeicester City 14, Coventry CityCardiff City 21, Hull Southampton 00, Luton TownNotting ham Forest 33, Notts CountyBrentford 5—2, Queen's Park RangersDoncaster Rovers 0—2, Sheffield United—Leeds United 30. Swansea TownBirmingham City 40, West Ham UnitedRotherham United 2—1. In de eerste divisie is de strijd om de leiding, nu de meeste clubs 30 of 31 wed strijden van de 42 gespeeld hebben, zeer scherp tussen het volgende drietal: gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Manchester U. 31 17 8 6 66-41 42 Arsenal 31 16 8 7 62-45 40 Portsmouth 31 17 6 8 54-42 40 Als nummer vier volgt Newcastle United met 35 punten in 30 wedstrijden. Tussen tien clubs, n.l. van nummer vier tot en met nummer dertien, ligt maar twee pun ten verschil. Het zijn: Newcastle United, Preston North End, Tottenham Hotspur, Aston Villa, Bolton Wanderers, Wol verhampton Wanderers, Burnley, Manches ter City, Blackpool en Charlton Athletic. Daar volgt-nog Liverpool met 32 punten op en dan komt eindelijk een uitgesproken verschil: Derby County heeft er nog maar 28. Het wordt gevolgd door Sunderland met 27, West Bromwich Albion met 26, Chelsea met 25 en Stoke City met 23. Ten slotte het drietal, dat ook volgens huidige spelvorm het grootste gevaar voor degra datie loopt: Middlesbrough met 20 punten, Fulham met 19 en Huddersfield Town met 18, Middlesbrough is de enige club die pas 29 wedstrijden heeft gespeeld, twee minder dan Stoke en de beide staartsterren, maar het is zeer slecht op dreef en heeft Zater dag met 0-5 te Londen van Chelsea ver loren, dat met al zijn onberekenbaarheid zich weer schijnt te zullen redden. In de tweede divisie maakt nog wel een negental clubs kans op een van de twee promotie-plaatsen. Het verschil tussen nr. 1 (Nottingham Forest) en nr. 9 (Brentford) is maar vier punten. Aan de staart ver keren ook nog vele clubs in degradatie gevaar. Hull City en Queen's Park Rangers, elk met 24 punten, staan nu onderaan. Het verschil tussen nr. 1 en nr. 22 bedraagt in deze afdeling maar twaalf punten. In Zuid III leidt Plymouth Argyle met vier punten voorsprong op nr. 2 en in Noord III Lincoln City met vijf punten voorsprong op nr. 2. In de beide afdelingen der derde divisie, die elk 24 clubs tellen, moet elke club 46 wedstrijden spelen. Het Zwaluwen-elftal, dat Dinsdag 26 Fe bruari te Gent tegen de Rode Duivels zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Landman (Sparta). Achter: Bakers (PSV) en Alberts (Vitesse). Midden: Van Schijndel (SVV), Hendriks (Vitesse) en Feldman (AFC). Voor: Van der Bogert (DOS), Van der Tuyn (HDVS), C. van der Gijp (Emma), Bennaars (Dosko) en Groeneveld (Haarlem). Reserves zijn: Kools (NAC), Bak ('t Gooi), Zuidgeest (Sparta) en Kuneman (HBS). bedrag in enveloppe aan ter versterking van het „verlichtingsfonds". De slotspeech van voorzitter dokter A. J. van Leusen was tevens diens zwanenzang als bestuurslid. In intieme kring tijdens het diner heeft hij definitief afscheid genomen. Drukke werk zaamheden zijn de oorzaak- van zijn uit treden. Van Stormvogelsmocht het be stuur een schriftelijke gelukwens ontvangen. Afdaling voor dames De uitslag van de afdaling voor dames luidt: 1. en Olympisch kampioene: Gertrude Jochum-Beiser (Oostenrijk) 1.47.1; 2. An- nemarie Buchner (Duitsland) 1.48: 3. Giu- liana Minuzzo (Italië) 1.49: 4. Erika Mah- ringer (Oostenrijk) 1.49.5; 5. Dagmar Rom (Oostenrijk) 1.48.8: 6. Madeleine Berthod (Zwitserland) 1.50.7; 7. Margit Hvammen (Noorwegen) 1.50.9; 8. Joaaaa Hewson (Canada) 1.51.3. x30ooc)oooocxxxx)oooocccx>oooocxxx>oooocoococx*x)oooocxxxxxx De stand in de zwemcompetitie in de kring Haarlem van de KNZB luidt: Dames: DWT 1120,5 pnt.; Haarlem 1126,6 pnt.; DWR 1148.6 pnt.; HVGB 1161.1 pnt en HPC 1199.6 pnt. Heren junioren: HPC 920,6 pnt.: DWT 979.8 pnt HVGB 991.5 on: Haarlem 994,6 pnt.; DWR 1088 pnt. De eindstand van de afdeling meisjes is: DWT 189,1 pnt.; DWR 496,5 pnt.; HVGB 498,3 pnt.; Haarlem 508,5 pnt. en HPC eveneens 508,5 pnt. 36 25 25 25 22 20 18 18 17 16 15 7 5 5 De drieëndertigjarige Italiaan Zeno Colo heeft Zaterdag de titel in de afdaling be haald. In 1950 werd hij te Aspen wereld kampioen. Met de tijd van 2 min. 30.8 sec. evenaarde hij het plaatselijk record van de Noor Hjeltnes. Andere, als favoriet genoemde deelnemers als de Oostenrijkers Othmar Schneider, Christl Pravda, de Olympische titelhouder, de Fransman Henri Oreiller en ook Stein Eriksen, de winnaar van de reuzenslalom, die men ook op dit nummer tot grote dingen in staat achtte, werden naar het tweede plan verdrongen. Colo, die startnummer 5 droeg, had als voorgangers Carlo Gartner, James Couttet, Gunnar Hjeltnes en de Oostenrijker Egon Schöpf. Laatstgenoemde kwam niet dooi de finish. Na een kleine spi'ong op enkele honderden meters van de finish, was hij gevallen en zo ongelukkig neergekomen, dat hij enige tijd buiten bewustzijn bleef. In de reuzenslalom van Vrijdag was hij ge diskwalificeerd wegens het omwerpen van enkele poortjes. Nadat tien van de achtentachtig deel nemers uit totaal zevenentwintig landen onder het finishdoek waren doorgeschoten, leidde Colo voor Othmar Schneider, Pravda en de Zwitser Fredi Rubi. Hierna volgde de Noor Stein Eriksen. Toen 25 deelnemers binnen waren, was de stand in deze kleine kopgroep nog steeds hetzelfde en de luidruchtige Italiaanse kolonie vierde reeds de zege van Zeno Colo. De Italianen kon den de hulde van hun favoriet ongestoord vooi'tzetten, hoewel William Beck, een als nummer 41 gestarte Amerikaan nog even beroering bracht door Stein Eriksen van de vijfde plaats te dringen. Dick Pappenheim, die met een tijd van drie minuten precies voor een zeer verdien stelijke prestatie zorgde en in het klasse ment de 45e plaats bezette van de totaal 8: gestarte loper-s, had de grootste moeite ziel op de laatste 300 meter op de been te hou den. Zijn broer deed er 3 min. 5.7 sec. over en werd 48e. De uitslag der afdaling voor heren luidt: 1. en Olympisch kampioen: Zeno Colo (Italië), 2.30.8; 2. Othmar Schneider (Oos tenrijk) -2.32.0; 3. Christian Pravda (Oos tenrijk) 2.32.4; 4. Fr. Ruby (Zwitserland) 2.32.5; 5. William le Baron Beek (Verenig de Staten) 2.33.3; 6. Stein Eriksen (Noor wegen) 2.33.8; 7. Gunnar Tjeltnes (Noor wegen) 2.35.9; 8. Carlo Gartner (Italië) 2.36.5; 9. Georges Schneider (Zwitserland) 2.37.0; 10. Gottlieb Perre (Zwitserland) 2.37.1. Dick Pappenheim noteerde 3 min. en zijn broer Peter Pappenheim 3.05.7. De meeste voetballers zullen Zaterdag vreemd hebben opgekeken, toen zij verna men, dat alle voetbalwedstrijden van de KNVB waren afgelast. Verscheidene bestu ren hebben maatregelen getroffen, om hun elftallen toch te laren spelen. In de eerste klasse B versloeg Ajax Blauw Wit met 21. BW verloor op eigen terrein met 32 van Willem II en Feijenoord boekte een zege van 32 op Sittardia. Deze wedstrijden werden in de eerste klasse C gespeeld. HVC won op eigen terrein met 21 van West Frisia in de tweede kl. A (District )I. De volgende vriendschappelijke wedstrij den zijn gespeeld: HBSQuick (H.) 22; VitesseDWS 20; RoermondSportclub Emma 32. Helmondia is gisteren in de tweede klasse A (Zuid I) kampioen geworden. Het won met 30 van De Spechten. Eerste klasse B: Ajax 20 17 Wagen. 18 11 Vitesse 18 10 RCH 19 11 Be Quick 18 10 Zw. Boys 17 7 Leeuw. 16 8 DOS 17 7 BI. Wit 21 4 Enschedé 38 6 vsv 18 4 Oosterp. 19 2 Achilles 17 2 Sneek- 18 2 Eerste klasse Willem II 19 Feijeno. 20 Eindhoven 17 BW Blijerh. MVV NAC ADO Juliana SW Sittardia RBC DHC 20 18 18 19 17 17 19 19 18 19 C: 14 31 12 27 9 23 9 22 8 19 19 19 18 18 17 14 13 11 7 Het voetbalprogramma voor Zondag 24 Februari van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond bevat volgens de Sprotkro niek de volgende wedstrijden: Eerste klasse A: HaarlemGo Ahead; AGOVVVeloeitas; FrisiaEnschedése Boys; GVAV't Gooi: TheoleDe Vole- wijekers. Eerste klasse B: AchillesDOS; VitesseZwolse Boys; Be QuickLeeu warden. Tweede klasse A: OSVWest- Frisia; AFCStormvogels. Tweede klas se B: UWHercules. Derde klasse A; OVVOVelsen; APGSDe Meteoor; Ri valenVitesse '22; DCGTerrasvogels. Derde klasse B: RapiditasDEM; KVV Halfweg. Derde klasse C: IVVRipperda; Wijk aan ZeeAlkmaarse Boys: BKC Zaandijk. Derde klasse A (district. II): RKAVV—Archipel; HPSV—Hoek van Holland; RijswijkRoodenburg. Derde klasse B: LeonidasHBC; Woerden1; VVP. 8

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5