Derde gouden médaille voor Andersen Broekman behaalde opnieuw een tweede prijs Het Hek van de Dam Chefarine 4 Othmar Schneider winnaar slalom OLYMPISCHE WINTERSPELEN GRIEP? Chefarine „4" doei wonderen. In de hoofdstad uit Mijnveld Vlodrop za! worden ontgonnen Agenda voor Haarlem Van der Voort neemt niet meer deel aan training Vier Nederlanders naar de wereldkampioenschappen Kunstrijden voor heren I Jshockey-tournooi Kleine concessies in Korea Athletiek HAV „Haarlem" Dèt is Virginia Ruitercentrum Typisch hippisch Dat rare wereldje J WOENSDAG 20 FEBRUARI 1952 De wedstrijden In het hardrijden op de schaats, welke te Oslo op de Olympische Win terspelen op het programma stonden, zijn geëindigd. In het laatste nummer, de 10.000 meter, veroverde Iljalmar Andersen voor de derde keer een gouden médaille. Kees Broekman won, geheel volgens de verwachtingen, de tweede prijs en Carl Erik Asplund zorgde voor een eerste médaille, zij het een bronzen, voor de Zweedse ploeg. De officieuze landenklassering ziet er als volgt uit: 1. Noorwegen 36 punten. 2. Nederland 24 punten, 3. Verenigde Staten 12 punten, 4. Zweden 8 punten, 5. Finland 4 punten, 6. Canada 3'/2 punt, 7. Japan y2 punt. Gisteren is de Noor Andersen ook Olympisch kampioen op de 10.000 meter geworden in de nieuwe Olympische recordtijd van 16 minuten 45,8 seconden. Kees Broekman werd met 17 min. 10,6 seconde tweede. Hier zijn de drie winnaars op het ere-podium. rechts Broekman, Andersen en de Zweed Asplund, die de bronzen médaille veroverde. In totaal hebben vertegenwoordigers van veertien landen aan de schaatswedstrijden deelgenomen. Uit de rangschikking blijkt, welk een vooraanstaande plaats de Neder landse rijders hebben veroverd. Noorwegen met drie gouden, Nederland met drie zilve ren en de Verenigde Staten met een gouden en een zilveren médaille hebben zich bijzon der onderscheiden. Over de prestaties van de Nederlandse Schaatsploeg kan men. ondanks de lichte teleurstelling over het niet ver overen van de eerste prijs op de 1500 meter, meer dan tevreden zijn. Hjalmar Andersen heeft het Olympisch record van Ivar Bal- langrud, dat nog van 1936 dateerde, met niet minder dan 39 seconden verbeterd. Iedereen begreep, dat het record van Garmisch zich zelf had overleefd, omdat de conditie van het ijs van 1948 te St. Moritz slecht was ge weest. Dat Andersen wederom zijn schitte rende capaciteiten zou bewijzen door voor de vierde keer in korte tijd beneden de 17 minutengrens te komen, hadden slechts enkele insiders verwacht. Hij is drie keer Europees kampioen gewor den. drie maal wereldkampioen, drie keer Noors kampioen en veroverde drie Olym pische titels. Intussen bracht hij de wereld records op de 5000 en de 10.000 meter terug tot tijden, welke zo scherp staan, dat velen er aan twijfelen of zij ooit nog zullen worden verbeterd. Uit de volgende 25 rondentijden blijkt dui delijk, hoe regelmatig Andersen Dinsdag de 10.000 meter heeft gereden: 42, 39, 40, 40, 41, 40, 41 41, 41, 40, 41, 40, 40, 40, 40, 40, 40, 40, 40, 40, 39, 40, 41. 40, 39,8. Voor de 5000 meter noteerde hij een tus sentijd van 8 min. 26 sec. Zijn tweede 5000 meter heeft hij dus' aanzienlijk sneller ge reden, waarschijnlijk omdat de conditie van het ijs toen beter was geworden. Kees Broekman reed na Andersen, Sverre Haugli. Huiskes en Lammio. Hij kon zich dus volkomen richten op tijden, welke voor hem waren genoteerd. Bovendien had hij de steun van Apslund, die weliswaar enkele seconden langzamer was, maar die hem toch goed partij zou kunnen geven. Broekman startte op een schema van 17 min. 17 sec., maar na 5000 meter (8 min. 31 sec., slechts 5 seconden meer dan Andersen) moest hij op een schema van 17 min. 5 sec. overgaan. Broekman ging wijd de bochten in, de eerste slagen nimmer langs de sneeuw- rand, in tegenstelling met Andersen, die zeer scherp reed. Broekman was vrij snel van Asplund weggelopen; na de 5000 meter vocht de Zweed fel en zorgde voor een achtervol ging, welke grote opwinding in het stadion verwekte. Hij bedreigde Broekman weliswaar niet, maar de laatste voelde dat hij geen me ter meer op zijn tegenstander won, integen deel, dat Asplund hem dicht op de hielen zat, waardoor zijn rijden onrustig werd. In de schitterende tijd van 17 min. 10.6 seconde won Broekman de rit met zes seconden voor sprong op Asplund. De 25 rondentijden van Broekman waren: ADVERTENTIE Wanneer U zich onbehaaglijk voeli of pijnen hebt, doei een enkel tabletje Chefarine „4" wonderen. U voelt zich direct een ander mens, weer in staat met plezier uw werk te doen. WOENSDAG 20 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Nieuw Land" (A.G.T.), 8 uur. Concertgebouw: Heemsteeds Christe lijke Oratoriumvereniging, 8 uur. City: „A song is born"; 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaame: „De wraaknemer" en „Goudjagers van Ne vada", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Om het goud van Nevada", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Dokter Holl". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Paniek in de ijsrevue", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Enrico Ca ruso", alle leeft., 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 21 FEBRUARI Minerva (Heemstede): Opera-avond (Am sterdamse Opera-studio), 8.15 u. Frans Hals museum: Haarlems trio, kamermuziekuitvoe ring, 8 uur. Gebouw Sint Bavo: Haarlems Kunst Gemeenschap, vertoning der film „The Pearl", 8.15 uur. Rembrandt, Palace: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaame: 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30. 7 en 9.15 uur. (zie programma agenda van Woensdag). Luxor: „Uit het leven van een bemind vorst", 11 en 12 uur; „Enrico Caruso", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. 42, 40, 40, 41, 41 41, 40, 41, 41, 41, 41, 41, 41. 42, 42, 41, 42, 42, 41, 42, 42, 41. 41, 42. 41.6 sec. In tegenstelling met Andersen had Broek man de tweede 5000 meter dus langzamer ge reden. want over de afstand van 5000 tot 10.0000 mfeter had onze landgenoot bijna 8 min. 40 sec. laten noteren. Huiskes veroverde met een goede tijd van 17 min. 25.5 sec. de vijfde plaats en Van 't Oever, die na negen ronden een val maakte en daarna zijn cadans kwijt raakte werd 19e in het klassement van de 30 rijders, die aan de start waren verschenen. Het eindklassement voor de 10.000 meter luidt: 1, en Olympisch kampioen Hjalmar Andersen 16 min. 45.8 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Broekman 17 min. 10.6 sec.; 3. Asplund (Zweden) 17 min. 16.6 sec.; 4. Lam mio (Finland) 17 min. 20.5 sec.; 5. Huiskes 17 min. 25.5 sec.; 6. Haugli (Zweden) 17 min. 30.2 sec.; 7. Sugawara (Japan) 17 min. 34 sec.; 8. Parkkinnen (Finland) 17 min. 36.8 sec.; 9. Hedlund (Zweden) 17 min. 39,2 sec.; 10. Hearn (Groot Brittannië) 17 min. 41.5 seconde. Het ligt in de bedoeling van Wim van der Voort het volgend seizoen niet in training te gaan. Hij meent, dat hij de tijd om te trainen, welke uit de aard der zaak zeer groot is. niet kan missen voor zijn werkzaamheden in de tuinderij. Kees Broekman. Wim van der Voort, An ton Huiskes en Gerard Maarse zullen deel nemen aan de wereldkampioenschappen in het hardrijden welke op 1 en 2 Maart aan staande te Drontheim worden gehouden. Als leider fungeert Klaas Schenk. 20 Februari rijden zij te Skiën, waar wed strijden over 500 en 3000 meter op het pro gramma staan. Op 21 Februari stai'ten de rijders op wed strijden te Larvik en op 22 Februari te Moss. Het klassement na de verplichte figuren en het kunstrijden voor heren luidt: 1. But ton (Verenigde Staten) 111.133 pnt.; 2. Seibt (Oostenrijk) 106.411 pnt.; 3. Grogan (Ver enigde Staten) 103.044 pnt.; 4. Firstbrook (Canada) 99.000 pnt.; 5. Jenkins (Verenigde Staten) 97.511 pnt.; 6. Fassi (Italië) 96.167 pnt.; 7. Giletti (Frankrijk) 90.356 pnt.; 8. Stein (Duitsland) 85.100 pnt.; 9. Pache (Zwit serland) 78.322 pnt..; 10. Cock Clausen (De nemarken) 77.722 pnt. In het Olympisch ijshockeytournooi won Canada met 41 van Tsjechoslowakije en Zwitserland leed een nederlaag van 82 tegen de Verenigde Staten. In het tournooi hebben Canada, Zweden en de Verenigde Staten hun vier wedstrijden gewonnen. Dan volgen Tsjechoslowakije en Zwitserland met een nederlaag. Noorwegen, Duitsland, Fin land en Polen hebben nog geen enkele zege behaald. PANMOENDJOM (Reuter). De Noorde lijken hebben vandaag bij de besprekingen over de uitwisseling van krijgsgevangenen kleine concessies gedaan, zo heeft een woordvoerder van de UNO meegedeeld. Wat het toezicht op een wapenstilstand betreft, blijven de Noordelijken aandringen op aanvaarding van de Sovjet-Unie als neutraal land dat aan het toezicht kan deel nemen. Op Schiphol arriveerden gisteravond uit alle windstreken de schoonheidskoninginnen, die op Donderdagavond in het Amsterdamse Casino zullen dingen naar de titel „Miss Casino 1952". De schoonheden die hier op het plaatje staan zijn van links naar rechts Denise Le Mentec (Miss Cannes), Andrea Bouillon (België), Betty van Proosdij (Holland), Anita Ekberg (Zweden), Ingeborg Freuis (Oostenrijk), Judy Breen (Engeland) en Anita. Villa (Sevilla). Surséance van betaling Bij beschikking der Haarlemse rechtbank is definitief surséance van betaling verleend aan: L. Smids, brood- en banketbakker, wonen de te Heemstede, Raadhuisstraat 95, met ingang van 8 December 1951 voor de tijd van 6 maanden, met benoeming van mr. R. K. P. Kalbfleisch, advocaat en procureur te Haar lem tot bewindvoerder. J. Ledder, wonende te Haarlem en aldaar zaakdrijvende onder de naam „Chocolaterie de Ster", Keizerstraat 9, met ingang van 22 December 1951 voor de tijd van anderhalf jaar, met benoeming van mr. J. H. Junge, advocaat en procureur te Haarlem, tot be windvoerder. Makelaars Als makelaars in onroerende goederen, werden door de Haarlemse rechtbank be ëdigd: de heer F. H. van Emmerik, wonende te Haarlem en P. Hoogeveen, wonende te Heemstede en kantoorhoudende te Haarlem. Prachtig lag het heuvelland van Roed- kleiva in de zon te baden, toen het startsein werd gegeven voor de slalom heren. De grillige wedstrijdbaan, 450 meter lang, met een hoogteverschil van 200 meter en met 49 scherp en geraffineerd .uitgezette poort jes, bleek voor velen onaangename verras singen in petto te houden. Stein Eriksen, die in een prachtige stijl de helling af kwam zetten, was de eerste die onder de minuut kwam. 59.2 sec. werd voor hem omgeroepen. De enige lopers die voor Stein Erkisen een bedreiging vormden, waren Othmar Schnei der met 59.5 en diens landgenoot Hans Sen- ger, die dezelfde tijd als de Noor (59.2) liet afdrukken. De Nederlanders Peter en Dick Pappen- heim konden zich in dit technisch zware nummer op de lastigste slalompiste, die men zich kan denken, niet zo goed in het inter nationale milieu handhaven als zij dit te Njorefjell hadden gedaan. Peter, die het eerst van beiden startte, slingerde zich behoed zaam tussen de vlaggen door, in behoorlijke stijl, maar als het ware te angstig om een fout te maken. Zijn tijd bedroeg 82.6 sec. Dick Pappenheim leek sneller toen hij voorbij kwam, maar viel in de bocht boven het laat ste deel van het parcours en hij schoot zover door, dat hij tenminste een meter of vier moest klimmen om de poortjes toch nog op regelmatige wijze te kunnen passeren. 89.1 sec. klonk het door de luidspreker. In de tweede loop kwamen zij niet uit. Na de eerste loop luidde de stand in de koppgroep: 1. Eriksen en Senger 59.2; 3. Othmar Schneider 59.5; 4. Sollander 60.4; 5. Colo en 6. Couttet. De zon was inmiddels achter de heuvel toppen verdwenen, zodat de baan stroever werd. Eriksen bracht met 62 sec. zijn totaal op 2 min. 1.2 sec., een tijd die onaantastbaar leek. Couttet en Sollander bleven er ruim boven en Senger. wetende dat hij zeer snel moest zijn, nam te veel risico, viel en was met 66.1 sec. uitgeschakeld. Toen kwam Othmar Schneider. Volkomen beheerst wrong hij zich langs de vlaggen- stokken. „60.5 seconde", klonk het door het dal. totaaltijd dus 2 min. precies. Schneider had de leiding: Eriksen was naar de tweede plaats verdrongen. Nu moest Zeno Colo nog komen, maar de Italiaan kon van zijn eerste tijd geen fractie van een seconde afhalen en met twee maal 60,9 kwam hij op 2.01.8. De uitslag voor de slalorh voor heren luidt: 1. en Olympisch kampioen Othmar Schnei der (Oostenrijk) totaaltijd 120 sec.; 2, Stein Eriksen (Noorwegen) 121.2 sec.; 3. Guttorm Berge (Noorwegen) 121.7 sec.; 4. Zeno Colo (Italië) 121.8 sec.; 5. Sollander (Zweden) 122.6 sec.; 6. Couttet (Frankrijk) 122.8 sec.; 7. Ruy (Zwitserland) 123.3 sec.; 8. Rollum (Noorwegen) 124.5 sec.; 9. Brooke (Verenig de Staten) 124.7 sec.; 10. Bumann (Zwitser land 124.8 sec. Op de jaarvergadering van de HAV „Haar lem" werd de heer S. van Duin. die wegens zeer drukke werkzaamheden als voorzitter moest aftreden tot erelid benoemd. De heer Korver, de trainer van de Olympische ath- letiekploeg in 1936, die de vereniging nog steeds als technisch adviseur bijstaat, werd tot lid van verdienste benoemd. Het bestuur werd als volgt samengesteld: .voorzitter, D. Hagtingius; secretaris, P. Kooy- man: penningmeester, J. van Drunen; wed strijdsecretaris, H. Buse; commissarissen: E. J. Bleyswijk. P. Haringhuizen, J. Hermans, G. N. Rinkel en J. J. Wullems. Daar het de Haarlemse athleten nog steeds onmogelijk is in eigen stad in het voorjaar op een eigen sintelbaan te kunnen trainen, werd besloten een tweetal maanden op Za terdagmiddag op de Suomi sintelbaan in Velsen te gaan oefenen. Morgen ivordt op Schiphol het nieuwe vrachtgebouw annex „dierenhotel" geopend. Het laatste was trouwens officieus al in gebruik genomen en verheugt zich, zoals de foto laat zien, in een drukke klandizie. Faillissementen De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: R. A. Tol. reiziger, wonende te Santpoort Station, Zinneveldlaan 10. Rechter-commis- saris: mr. -C. E. Muller. Curator: mr. W. Boers, advocaat en procureur te Overveen. J. Kwikkei, grossier in levensmiddelen, wo nende te Koog aan de Zaan, Kieftstraat 22 ADVERTENTIE Zoals ieder toendra-gebied heeft ook Amsterdam een opgewekt ruiterwezen. Dit laat zich trouwens makkelijk ver klaren. Immers hoe zou men de zom pige moerassen van het Museumplein, de eindeloze grasvlakten van het Von delpark, de kille pampa's van het Bos plan en de barre woestijnen van de Zuidelijke Wandelweg andersmoeten doorkruisen dan te paard? Men ziet deze edelste verovering van de mens allerwegen. Werst na werst galopperen de aardige diertjes onvermoeid door de toendra's, die in het Vondelpark het Internationaal Cultureel Centrum om ringen. En wat houden zij niet braaf stil, wanneer de herbergen bereikt zijn. Sterker nog, wij weten van een manége in Amsterdam, waar de paarden namen dragen als Apollolaan, Vondelpark, Wandelweg en zo. Niet zeer poëtisch, maar wel zeer practisch, want men weet precies waar deze dieren heen zullen draven, wanneer zij van de pikeur een klets op de achterhand hebben ontvan gen. En dan de ruiters. Wat zitten zij een bolknakje tussen de tanden niet elegant en losjes in het zadel. Soms wel wat al te losjes zelfs. En wat dragen zij niet met onnavolgbare zwier de pakjes en de bolhoedjes van meest er-snijder Frits Rolff uit de Vijzelstraat. Ja, ja, die Frits Rolff is een hartstochtelijke in de paardensport. Hij maakt steeds plan nen en organiseert, en als het niet luk ken wil, aan Frits Rolff zal het niet gelegen hebben. Zo ook nu was weer een magistraal plan onder de forse schedel opgebold. Een internationaal ruitercentrum moest er komen in Amsterdam. En het zou er Jandorie komen. Maar éérst een pers conferentie. Wel, wij zijn daar heen geweest. Bij Winkels was het in de Kalverstraat, want daar komt het ruitercentrum ook. De heer Rolff heette de aanwezigen hartelijk welkom en nam toen meteen de vrijheid de aanwezigen wat te ver tellen over het grootse, dat op handen is. Wilden de aanwezigen nou wel gelo ven, dat slechts bescheidenheid hem er van had weerhouden er bij B. en W. op aan te dringen de naam Kalverstraat in Paardenstraat te wijzigen? Nou, dat wilden de aanwezigen na enig wikken en wegen wel. En wilden de aanwezigen wel aannemen, dat in minder dan vijf uur samenwerken tussen de heer Rolff en de directie van Winkels het kind ter wereld was gekomen? Wel, dat wilden de aanwezigen pas, toen bleek dat met het kind overdrachtelijk het Internatio nale ruitercentrum werd bedoeld. De directie van Winkels had het breed opgevat. Zij had tegen de heer Rolff gezegd: „Rolff, maak er iets moois van. Maar beschadig de boel niet". Welnu, die gedachte aan dat laatste was niet in het hoofd van de heer Rolff opge komen. En met de consumpties zou het best in oi-de komen. Vier speciale cock tails, de Formules 66, 77, 88, 99, typisch- hippische namen trouwens, zullen er worden geserveerd. En het borrelgar nituur zal bestaan uit roggebrood met kaas en een rauwe wortel. Omdat de paarden daar zo dol op zijn. En die snoepex-ijtjes zullen niet met een prik- stokje maar met een hoefnagel worden genuttigd. „Ook een delicatesse zo'n hoefnagel", meende de heer Rolff. Voox-- al voor de Röntgenologen, dachten de aanwezigen. „Er komen hoefijzers op de tafels", zo verzekei~de de heer Rolff en alle aanwezigen klakten met de tong en zei den: „Tchk, tchk" en wilden, diep on der de indruk, weten wat er nog meer zou gebeuren.. „Er komen eenenveertig paai-denrassen aan de muur", zei de heer Rolff en toen wou iedereen de dierenbescherming opbellen, omdat zulks toch niet aanging. Maar het bleek daarna, dat hij slechts reproducties van werken van Otto Ehrelmann op het oog had. En toen de aanwezigen want aanwezigen op een persconferen tie zijn vaak hele lastige mannetjes lieten blijken, dat zij dachten: „Als da' nou alles is", zei de heer Rolff: „Maa; ja, het moet nog groeien. En u moei niet vergeten dat er vlaggetjes voor dn ramen komen. En dat het er om gaat het Nedei'landse volk weer wat dichter bij het paai-d te brengen". Toen zijn wij Winkels een beetje rond gaan kijken. Een keurige zaak hoor, daar niet van, met een beschaafd strijk-ensemble en verrukkelijke petit- fours en tweehonderd dames met twee honderd kopjes thee en tweehonderd pinken-in-de-hoogte. En een enkele stoutei-d achter de vermouth. En op die keurige achtergrond projecteerden wij dat wonderlijke paardenvolkje van ons, want wij zijn zelf ook zo'n tikkeltje door de paardenluis gebeten, zoals dat heet. Die échte paardenmensen. Dat zonderlinge maatschappijtje in de maatschappij met z'n dwarsdoorsnee van baron tot sj appelaar. Allemaal hun ziel en zaligheid verkopend voor de ammoniaklucht van een stal, voor het geluid van een nerveus schrapend voor been op de vloer, voor het schemer duister van een rijbaan, voor de onge duldige ruk aan een pluk hooi uit een volle ruif, voor een eerlijk vei-sleten rijbroek, voor de zorgeloze gratie van een goed-gestrikt plastron, voor de dansende glorie van een volbloed. Dat gekke wereldje waarin men zo graag de wijzers van de klok stil 7.011 houden, waarin het altijd, alles of niks is, waarin het feest van vandaag altijd de droge boterham van morgen waard is. Dat wereldje met zijn furieuze ru zies, met zijn wilde hoop, met zijn ar rogantie, met zijn gouden dromen, met zijn dierbai-e broederschap om het paard, op de rug waarvan volgens de Arabieren, die er ook nog de ogen der vrouwen bij noemden, het grote geluk te vinden is. En nu al die mesjokke( laatste ro mantici van deze eeuw naar Winkels in de Kalverstraat? Tussen de petit- fours en de tweehonderd pinken-in-de- 1 ucht? In die keurige zaak met de be schaafde strijk? En iedereen maar 'achtjes praten? En een worteltje eten net een hoefnagel? In het Internatio- alc Ruitércèntrum van Frits Rolff? Wij zien het nog niet gebeuren. En dat is misschien maar beter ook. BOEDA Vrijdagavond 22 Februari wordt in de Stadsschouwburg te Amsterdam de Boekenweek 1952 geopend met een voorstelling van het cabaretpro gramma „Van Parnassus tot Mont- parnassedoor het gezelschap van Wim Sonneveld, dat voor de pauze een één-acter van Garcia Lorca ver toont. Na afloop kan er worden ge danst in alle foyers. Nicolai Malko dirigeert de opvoering van Lohengrin door de Nederlandse Opera op Donderdag 21 Februari. Solisten: Franz Lechleitner, Greet Koeman, Jo van de Meent en ande ren. Leerlingen van het Brusselse Conser vatorium voeren Woensdagavond in de Bachzaal werken van Bach, Schu bert en Ysaye uit. De abonnementsconcerten van Woensdag en Donderdag in het Con certgebouw staan onder leiding van Antal Dorati en genieten solistische medewerking van Cor de Groot, piano. Het programma vermeldt het Concerto grosso in d van Vivaldi, de Vierde Symphonie van Beethoven, het Pianoconcert in Es van Liszt en de suite „Hary Janos" van Kodaly. In de kleine zaal van het Concertge bouw brengt de pianist Jean Frans- sen op 22 Februari werken van Bach, Mozart, Chopin, Dukas, Ravel en Serge Prokofieff ten gehore. Leden van „Het Venster" exposeren hun werken in 't Internationaal Cul tureel Centrum in het Vondelpark. Nieuw is ook de tentoonstelling van monotypes door Maisie van Hoog straten. Exposities die binnenkort eindigen: typografisch werk van Charles Ny- pels in het Stedelijk Museum (eind Februari), schilderijen en tekeningen van Constant in galerie Le Canard (20 Februari), werk van leden van de Amsterdamse Kunstenaarscom binatie in Le Vernissage (23 Februa ri), grafisch werk van Wim Brusse in Corvey's Papiergroothandel (29 Februari) en „De kunst van het glas" in museum Willet Holthuijsen. en te Zaandam aan de Oostzijde no. 315 han delende onder de benaming J. Kwikkei Co, Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller; Cu- ratrice: mej. mr. C. F. Kehrer, advocate en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: R. Algera, schoenma ker, wonende te Zaandam. Oranjestraat 52. Rechter-commissaris: mr. J. A. Bletz. Cura tor: mr. II. M. C. Dekhuyzen, advocaat en procureur te Zaandam. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is geëindigd het faillissement van: J. Duits, smid-bankwerker, wonende te Haarlem, 2e Theemsstraat 4. Rechter-com missaris: mr. H. J. Ferwerda, Curator: mr. K. A. F. J. Pliester, advocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking der rechtbank van 19 Februari 1952 is het verzoek van W. Berg huis. aannemer, wonende te Velsen-Noord, Heirweg 1. om hem surséance van betaling te verlenen afgewezen en is voornoemde W. Berghuis in staat, van faillissement verklaard, met benoeming van mr. C. E. Muller tot rech ter-commissaris en van mr. A, W. Helleman Jr., advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. Bij beschikking der rechtbank is in de faillissementen van: R. J. F. van Dongen, uitgever, wonende te Santpoort, gem. Velsen. Cremerlaan 48, C. J. Oesterveer, pannen- en leidekker, wonende te Haarlem. Korte Heerenstr. 15 rd, P. van der Glas, schilder, wonende te Haar lem. van Kinsbergenstraat 20, H. van der Putten, winkelier in galante rieën. wonende te Hoofddorp, gem. Haar lemmermeer, Marktplein 24. C. W. J. Jansen, handelende onder de naam Technische Handelsonderneming A. A. G., wonende te Heemstede, van Slingelandt- laan 17 in plaats van mr. J. van Vliet tot curator benoemd mr. H. C van der Woerdt, advocaat en procureur te Heemstede Bij beschikking van de rechtbank is in het faillissement van H Schilpzand. bloembollen handelaar. wonende te Hillegom, thans te Texel, aan mr. R. C. Bakhuizen van den Brink als mede-curator toegevoegd mr. C. Smal. advocaat en procureur te Alkmaar, Kennemerpark 7. Of mlUWt KQliNCOULI lËIP 'Attt Zuid-Ltmtwrgs koltngfbitd jljgpgj De ministerraad heeft besloten dat zal worden overgegaan tot ontginning van het mijngebied Vlodrop, aldus heeft de minis ter van Economische Zaken in de Eerste Kamer medegedeeld. De ontsluiting van dit mijnveld zal 12 jaar duren. De levens duur van de mijnen schatte de minister op 80 jaar. Hij vex-wachtte, dat het gebied ongeveer honderd millioen ton steenkool zal opbrengen en dat 3500 mensen er, wan neer de mijnen op volle kracht werken, een bestaan kunnen vinden. Ruim de helft van de kolen in dit gebied zijn zo genaamde magere kolen, een van de meest schaarse koolsoorten in Europa; 17 pet van de kolen zijn vetkolen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5