Werkobjecten bij toenemende werkloosheid v/h a. lewenstein BONTMANTEL I VROUW Een staalkaart van methoden voor aanwijzing candidaten L. J. A, Molhoek NIEUWE J. P. van Velsen Geldbelegging DE «GROOT 2 Vereniging Bijzondere Prot. School te Heemstede peepephopn HIMA KESARCODI Minerva*Theater Woningruil modern woonhuis De Stichting Practische Emigranten Voorbereiding Uitzenden van Diners HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT STADSSCHOUWBURG De Amerikaanse verkiezingen Welke mogelijkheden er in Haarlem zijn Zes eeuwen geleden: Kennemerlanders mogen alleen Haarlems bier drinken. Lever- en niergerechten Successchotels f 2,50 LION dVR Weggelopen ged. van een villa Ruim 80 jaar vakmanschap staat U bij Uw aankoop ten dienste. Aantrekkelijke prijzen en condities. w Helft van dubbele villa te koop Te koop solied huis solied woonhuis Pension of kamerhuur prima woning Met Pasen naar Parijs Huwelijk Kantoor „Metropa" „POTASCH en PERLEMOER" ey HUIZE BOSCH ZATERDAG 8 MAART 1952 l-CANOIOATE worflen door de burger» .gekozen (PRIMARIES) i CANDIDATEN worden gekozen Iafgevaardigden van oe partijen (CONVENTIONS) CANDIDATEN worden door de partijen aangewezen Als op 4 November in de Verenigde Sta ten de bevolking ter stembus gaat om een nieuwe president en een nieuwe vice-pre sident te kiezen, betekent dat het afslui ten van maandenlange drukke politieke activiteit Van de partijen. Reeds maanden te voren'zijn, op aanwijzing van nationale commissies, landelijke conventies der par tijen gehouden, waarop afgevaardigden uit alle skaten en gebieden een partijcandidaat vooy het presidentschap en het vice-presi- de/itschap hebben aangewezen. Op 4 November spreekt het volk zich clan uit over deze partij candidatenHet -doet dit echter niet direct, doch indirect WgTnt bij de algemene presidentsverkie zingen worden in iedere staat kiesmannen Aangewezen, in totaal 531 (het aantal se natoren - 96- plus het aantal leden in het Huis van Afgevaardigden - 435). Volgens de grondwet hebben deze kiesmannen het recht cm op een ander dan hun partijcan didaat hun stem uit te brengen. In de practijk komt het er echter op neer, dat ij wel degelijk aan de keuze van hun par tij gebonden zijn. Op 4 November komt dus bij de verkiezing der kiesmannen de uitslag van de stemming der kiesmannen zelf reeds vast te staan. Op de eerste Maandag na de tweede Woensdag in De cember, dit jaar dus op 15 December, brengen de gekozen kiesmannen in de hoofdsteden van hun respectieve staten hun stem uit. Op 20 Januari 1953 om twaalf uur 's middags wordt dan de nieuwe president geïnstalleerd. Het aanwijzen der afgevaardigden naar de nationale partijconventies (voor de de mocratische conventie 1590, voor de repu blikeinse 1205 leden), waarop dus de par tij candidaten voor de verkiezingen van vier November worden aangewezen, loopt in de verschillende staten en gebieden nogal uiteen. Het is een mengeling van commissie-bijeenkomsten, conventies en „open" en „gesloten" vcorverkiezingen (bij „open" voorverkiezingen kunnen ook niet- partijleden stemmen). In zestien staten worden afgevaardigden bij voorverkiezingen gekozen. In sommige van deze staten vindt de kiezer op het stembiljet geen of slechts vage aanwij zingen omtrent de candidaten, die de can- didaat-afgevaardigde ter nationale conven tie denkt te steunen. In Oregon bijvoor beeld mag de candidaat-afgevaardigde naar de conventie achter zijn naam op het stembiljet in twaalf woorden zijn leus vermelden. In 32 staten worden conventie-afgevaar digden door conventies of politieke com missies aangewezen. In sommige staten (bijvoorbeeld Washington) begint het pro ces met vergaderingen in de kiesdistricten. Deze vergaderingen zenden afgevaardig den naar provinciale bijeenkomsten. De provinciale bijeenkomsten wijzen afgevaar digden naar staatsconventies aan en pas door deze conventies worden de afgevaar digden naar de nationale conventie aan gewezen. Op deze verschillende manieren van aan wijzing van conventie-afgevaardigden be staan evenveel variaties als er Amerikaan se staten zijn. In sommige staten ver schillende de democratische en republi keinse procedures nog, zoals in Alabama, waar de democratische afgevaardigden bij voorverkiezing worden gekozen, de repu blikeinse afgevaardigden echter door een conventie worden aangewezen. New York. de staat die de meeste afgevaardigden naar de nationale partij conventies zendt (96 republikeinse en 98 democratische) heeft een combinatie van commissie- en voorverkiezingen. De nationale conventies Op de grote nationale conventies, die enige dagen duren, wordt eerst over een door een speciale commissie opgesteld ver kiezingsprogramma gestemd. Op de derde of vierde dag worden dan de afgevaardig- Er is al eerder de aandacht op gevestigd dat de werkloosheid in Nederland aan het toenemen is. Dit verschijnsel doet zich ook in Haarlem voor. In een sociografisch rap port, dat dezer dagen aan ons gemeente bestuur is uitgebracht, werd (wij deelden dit/feit al mede) geconstateerd dat de oor- z^rhk daarvan voor een belangrijk deel ge zocht moet worden in de verminderde bouwactiviteit. Daarom werd het dan ook noodzakelijk geacht dat er hier meer ge bouwd wordt. Reeds enkele maanden geleden deelden wij mede dat van rijkswege werd nage gaan welke grote openbare werken er zou den kunnen worden uitgevoerd wanneer het in de toekomst ter bestrijding van de werkloosheid, noodzakelijk zou worden om werkgelegenheid te scheppen. Dezer dagen werd ter aanvulling medegedeeld, dat het dan de bedoeling is van rijkswege de mogelijkheid te openen dat provincies en gemeenten voor zulke bijzondere werk objecten voorschotten krijgen. Dit betekent dus feitelijk een herleving van het Werkfonds dat voor de oorlog be staan heeft. In de crisisjaren stelde het rijk daarvoor toen aanvankelijk 60 milioen gulden beschikbaar, maar later is dat be drag belangrijk verhoogd. Haarlem heeft destijds belangrijke voor schotten uit het Werkfonds gehad. Het criterium voor de verstrekking was dat er daardoor wei-ken in uitvoering kwamen die anders niet door de gemeenten konden worden uitgevoerd. Het Werkfonds be paalde of de credieten renteloos of tegen een lage rente verstrekt zouden worden. Met hulp van het fonds werden o.a. ge bouwd de Buitenrustbrug en het gebouw van de Geneeskundige Dienst. Voor het maken van het centrale riole ringsplan kreeg Haarlem een crediet van 5 millioen gulden toegestaan. Dit crediet is slechts voor een klein gedeelte opgenomen, omdat de werkloosheid intussen vermin derd was. In 1950 kreeg Haarlem hoe wel het Werkfonds toen in het algemeen op indertijd verleende credieten geen geld meer verstrekte nog een voorschot voor het maken van het stuk rio lering in de Wilhelminastraat, Zijlvest en Kinderhuisvest. Dit is toen gedaan omdat door het gemeentebestuur aangetoond werd dat het economisch onverantwoord was, nu het nodig was het wegdek te ver nieuwen, het leggen van het stamriool in die we?pn uit te stellen tot er weer werk loosheid zou heersen. Met de uitvoering van dit rioleringswerk was ongeveer f 400.000 gemoeid, waarvan nu een groot deel voor rekening van het Werkfonds kwam. Het resterende deel van het crediet van 5 millioen is dus nog altijd voor Haarlem beschikbaar voor de tijd als het nodig mocht zijn het rioleringsplan verder te gaan uitvoeren ter bestrijding van de werkloosheid. Wij wijzen er voorts op dat van de zijde van het Hoogheemraadschap „Rijnland" meermalen op is aangedrongen dat Haar lem zo gauw dit mogelijk is overgaat tot zuivering va.n het rioolwater. Zoals men zich herinneren zal is het de bedoeling voor de nieuwe riolering van Haarlem een zuiveringspompmstallatie in de Waarder- polder te bouwen. B. en W. van Den Haag hebben dezer dagen aan de gemeenteraad voorgesteld om f 6.800.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van eén rioolwaterzuiveringsin stallatie omdat op de duur niet kan wor den voorgegaan met de lozing van het rioolwater in zee. Bovendien wordt het niet verantwoord geacht dat de waarde volle meststoffen, die in het rioolwater zitten, nutteloos weg te spoelen. Enige tijd geleden deelde de Haarlemse wethouder van Financiën ons als zijn me ning mede dat hij het niet mogelijk achtte om het Haarlemse rioleringsplan in de eerste jaren uit de gewone middelen dei- gemeente te financieren. Anders komen deze zaken evenwel te liggen als Haarlem, wegens toeneming van de werkloosheid, genoodzaakt zou zijn om terug te grijpen op het indertijd verleende Werkfonds-crediet. Maar daarbij moet wel bedacht worden dat het bedrag van 5 mil lioen gebaseerd was op de prijzen die toen golden. Nu zijn die veel meer dan het dubbele. Een ander werkobject dat indertijd in de crisistijd bestudeerd werd was de verdere verhoging van de spoorbaan HaarlemLei den. Nu reikt de verhoging tot de Brou wersvaart, maar dan zou die pas eindigen een eind voorbij de Zandvoortselaan. Er zouden dan vier nieuwe viaducten komen: V'estergracht, Pijlslaan, Munterslaan en Zandvoortselaan. De uitvoering van dit project is voor de toekomstige uitbreiding van Haarlem-West van veel belang, want de verdere ontwikkeling van dit deel dei- gemeente wordt door de overwegen geremd. Ook zijn daarmee verkeersbelangen ge moeid, in het bijzonder wat de overweg in de Zandvoortselaan betreft. den Van de diverse staten in alphabetische volgorde opgeroepen om hun candidaat voor het presidentschap kenbaar te ma ken. (De staten mogen dit recht overdra gen op andere staten) Over de gestelde candidaten wordt dan gestemd en veelal zijn er heel wat stemmingen en compro missen nodig voor een presidentscandidaat is aangewezen. Hierna wordt een candi daat voor het vice-presidentschap gekozen. Indien bij de stemming der kiesmannen (in December) geen presidentscandidaat de meerderheid zou behalen, kiest het Huis van Afgevaardigden uit de drie can didaten, die het grootste aantal stemmen hebben behaald, een president. De leden van het Huis stemmen hierbij niet indivi dueel, doch als staten. Een meerderheid van 25 stemmen is dan vereist. Indien geen candidaat voor het vice- presidentschap de meerderheid behaalt, kiezen de senatoren een vice-president uit de twee candidaten, die de meeste stem men hebben gekregen. De senatoren stemmen individueel. In 1352, dus nu 600 jaar geleden, vaar digde Graaf Willem V een verbod uit van het verbruik van vreemde bieren in Ken- nemerland. Alle Kennemerlanders moch ten dus alleen in Haarlem gebrouwen bier drinken. De Graaf deed dit om de Haar lemse brouwers te steunen. In vroeger eeuwen waren er in Haarlem veel brouwerijen. Hoeveel er in het kleine Haarlem van 1352 waren weten wij niet. Wel staat vast dat er in de 17e eeuw (toen Haarlem ook nog heel bescheiden van om vang was en niet meer dan inwo ners telde) niet minder dan 70 brouwerijen waren. De meeste lagen aan het Spaarne. Het Haarlemse bier had een goede naam, zodat het niet alleen voor de Haarlemmers gebrouwen werd. Nu is er geen enkele brouwerij meer over. In het begin der 20ste eeuw waren er nog enkele, o.a. „Het Scheepje" aan de Houtmarkt (aan het Binnen-Spaarne) en de brouwerij van Allard aan het Zuider Buiten Spaarne, hoek Van Marumstraat. Afwisseling Een van de belangrijkste principes van de moderne voedingsleer is: afwisseling. Deze afwisseling geldt dus voor alle onder delen der voeding en zo zullen we u van daag eens enige recepten geven voor het bereiden van organen die uitstekend ons gewone runderlapje kunnen vervangen en die vaak goedkoper zijn dan de diverse vleessoorten. Welke organen zijn nu het meest geschikt om gebruikt te worden? In de eerste plaats de lever, verder ook de nieren, de zwezerik, de hersenen en de tong. De lever die soms ook door doktoren wel wordt voorgeschreven b.v. bij bloed armoede kan op verschillende manieren klaargemaakt worden. Wanneer ze alleen gekookt wordt is het een heerlijke brood belegging (net gaar koken pl.m. uur per pond) te lang koken maakt de lever hard. Wanneer we voor meer dan een dag geno men hebben, dan het overgehouden stukje onder water bewaren. Eventueel wat zout in het water. Dit is om uitdrogen en ver kleuren te voorkomen. Voor de warme maaltijd is de eenvoudigste bereidingswijze: bakken. Hiervoor snijdt men de lever, die men tot de bereiding in water gezet heeft, in dikke plakken l/2 a 2 cm) die even voor het bakken ingewreven worden met zout (peper). Deze lapjes op de gewone wijze in boter (margarine) bruin bakken en gaar stoven 20 min.). Ook hier niet langer verwarmen dan nodig is. Kleine dunne lapjes kunnen gelijktijdig bruin en gaar gebakken worden evenals kalfsoes ters. Men kan deze lever geven met diverse sausen, b.v. tomatensaus, bruine saus. Rijstrand met lever 300 gr. rijst, 75 gr. boter (margarine), 500 gr. lever, ui, laurier, wortel, peperkorrel, peterselie, zout. Kook op de gewone wijze droge rijst. Snijd de lever in kleine stukjes en laat deze in de boter met de kruiden zacht smoren, af en toe omroeren. Roer de lever dan door de rijst en doe de massa in een ingevette rijstrand. Opdoen op een platte schotel en de ruimte opvullen met'b.v. tomatensaus. Geef er een (liefst jonge) bladgroente bij. LANGE HERENVEST 58 Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem zal Donderdag 27 Maart 1952 na 14 uur in het Notarishuis Bilderdijkstr. 1 te Haarlem publiek verko pen: Winkelwoonhuis en erf a. (1. Lange Herenvest 58 te Haarlem groot 62 c.A. Na verkr. vestigingsverg. ge heel ontruimd te aanvaarden bij de bet. der koopp. vóór of op 8 Mei 1952. Lasten f 43.74. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Inl. ten kant. van gen. Notaris, Spaarne 14 te H'lem De heer en mevrouw F. L. ITTMANN-PANJER geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon PAUL Haarlem. 8 Maart 1952. Zijhveg 153. Tijdel.: Diaconessenhuis. Morgen: Halve eend met compote. Dansmatinée van 46 u. Maandag: Beursschotel. WIJNEN EN GEDISTHLÏERD N V. W. JAGER GERUNGS HAR* feajRlÉÊfc'f DUINOORDSTRAAT 22 Haarlem-N. Tel. 25467 Steunzolen naar gipsmodel van Plastic Leder of licht roestvrij metaal Elast. Kousen. Algehele voetverzorging. lichtbruine Spaniel, luistert naar de naam Pico. Adres: Vondellaan 24, Aerdenhout. tel. 26356. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan- of goederen onder zich hebben van wijlen Me juffrouw MARIA JOHANNA JOSEPHINA HOGENBOOM. in leven laatstelijk gewoond hebbende Sparrenstraat 13. Haarlem en overleden 4 Maart 1952. worden verzocht daarvan opgave te doen aan de notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn., Ged. Oude Gracht 82. Haarlem, op uiter lijk 1 April a.s. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem van 22 Januari 1952 is in staat van faillissement ver klaard P. VERNOUT, aan nemer van betonwerken, wo nende te Haarlem. Raamvest 37 rood. met benoeming van Mr. H. J. Ferwerda tot Rech- ter-Commissaris en onderge tekende tot curator. Door de Rechter-Commissa- ris in dit faillissement is be paald dat de schuldvorderin gen ten kantore van de cu rator moeten zijn ingediend vóór 8 April 1952 en dat de verificatie vergadering zal worden gehouden in het Ge rechtsgebouw te Haarlem. Jansstraat 81 op Woensdag 23 April 1952 des voormid dags te 9.45 uur. Haarlem. 7 Maart 1952. Zijlweg 72. Mr, K. Hugenholtz. Curator. TE HUUR te Bentveld 4 k., keuk. bij-keuken, ga rage. Gestoff. of ongem. Brie ven no. 9373. N V. Amsterdamsche Naaimachinehandel v/h A- Lewensteir Anegang 29 - Haarlem - Telefoon 12472 Ruilt uw oude In voor een Bonthuis 't Centrum Utrechtsestraat 134, A'dam. Tel. 39418 (bij Frederikspl.t TAXATIES HUIZfN E.N BOEDELS H. W. VROLIJK M*Kfl A ARTAXATI UR VERKOOPZAKEN ADVIEZEN CONTRACTEN HEUSSENSSTR.16. TEL. 23693 Station H'stede-Aerdenhout. bev. 7 kamers, badk. en zol der (3 kamers beneden! Ont ruimd te aanvaarden. Koop som f 21.000, f 10.000 hypo theek beschikbaar. Inl. N.V. Heemstede's Woningbureau CORN L. KWAK. Heemst. Dreef 276, tel. 34035. Agb. Amsterdam-Zuid vrij BOVENHUIS bev. 6 kamers, badk. keuk. zolder, veranda enz. huur f 51.30 p. mnd. of Benedenhuis, 4 kamers, tuin enz. huur f 56 p. m. of Be nedenhuis 3 kamers en tuin enz. huur f 42.50 p. m. Gevr. vrij huis, bev. 5 kamers enz. en tuin mgt schuur huur f 35 p. mnd. Br. no. 9364. Makelaar Taxateur KLEVERLAAN 174 Haarlem. Tel. 12840 DUBBEL BOVENHUIS 7 k., grote zonn. serre, keuk., badk.. 2 balcons, ruim uitz., 1ste stand voor huis met tuin H'lem of omstr. Br. no. 9366 PIETER KIESSTRAAT 14 9 m. gevelbreedte. Komt met begin April beneden leeg. Te bevr. Herenweg 120, Heemstede. Te koop te Heemstede: bouwjaar '32, 5 kamers, bad- kam., keuken, zolder, voor- en achtertuin. Aanv. pl.m. 1 Mei a.s. Geen vest. verg. aan wezig. Te bevr. R. Jorritsma, Heemstede. Solide adressen voor stad en omgeving worden gra tis verstrekt Bur. Kinderh.singel 24 B. Tel. 20394. Verhuurders laat u inschrijven. Tegen billijke prijs omgaand leeg te aanvaarden grondoppervlakte 1.95 Are. Te bez. Rijksstraatweg 547. Tel. 22097, Haarlem TE KOOP: groot op eerste stand te Over- veen, dir. leeg te aanvaar den. Rijkssteun. Hyp. aan wezig. Ben. kap. f 20.000. Brieven no. 9372. U SLAAGT bij ons altijd, want wij hebben lage condi ties en grote sortering in: Regenjassen. Costuums, Kin derwagens. Stofzuigers, Rij wielen, Lopers. Gordijnen, Vloerbedekking!! Alles zon der vooruitbetaling! VAN VEEN. Zyiweg 26-28, H'lem Opleiding Dokters- en Tandartsassistente onder leiding van artsen door een Schriftelijke Cursus Desgewenst met aanslui tend practisch gedeelte. Vraagt gratis prospectus LMe.Vo. (Erk. door I.S.O. m. medew. Min. O.K.&W.) Baliuwenlaan 22 Amsterdam-Zuid II per touringcar van 11 t/m. 14 April a.s. 4 dagen voor f 45, incl. logies en rondritten. Br. no. 9381. Waarom draalt u nog langer? Honderden zijn door onze bemiddeling getrouwd. Tal loze dankbetuigingen Komt u eens op kantoor praten of schrijft ons, dat verplicht nog tot niets. MIDDELLANDPLEIN 12 a, Postbus 70. Rotterdam. Tel. 50613. DE TIJDEN ZIJN MOEI LIJK!! Pieker niet over de betaling van een nieuw rij wiel. Slechts f 3 per week en.geen vooruitbetaling. VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem. BEL 25331 Scbellékèm - Haarlem Rijksstraatweg 408 rd Uit de hand te koop: Woonhuis met erf aan vaarwater. Verhuurd voor f 390. Lasten f 37.50 p. j. Prijs f 3200. Brieven on der no, 9382. Notaris G. F. M. Roozen, te Haarlem zal Donderdag 27 Maart 1952 na 14 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstr. 1 te Haarlem, publiek ver kopen: Herenhuis met tuin a. h. Prinsen Bolwerk 9 te Haarlem groot 6.30 Are. Bovenged. verh. voor f 40 p. m.; benedenged. is vrij van huur. Lasten f 142.81. Aanv. bij bet., koopp. vóór of op 8 Mei 1952. Bez. Dinsdag en Donderdag 2—4 uur. Inl. ten kant. van gen. nota ris. Spaarne 14, Haarlem. OPENBARE VERKOPING Notaris G. F. M. Roozen te Haarlem zal Donderdag 27 Maart 1952 na 14 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstr. 1 te Haarlem, publiek verko pen. 1. Huis en erf a. d. Rijksstr.- weg 9 te Haarlem, groot 2.03 Are. Huur: bovenged. f 36.80 p. m. benedenged. f 32.20 p. m. Lasten f 128.39 2. Twee huizen met erven a. d. Haitsma Mulierstraat nos. 21 en 25 te Haarlem, resp. groot 127 Are en 1.22 Are. Huur elk perc. f 32.20 p.m. Lasten f 48.06 per perceel. Afz. en gecomb. Aanv. bij bet. koopp. vóór of op 8 Mei 1952. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Nadere inl. ten kant. van gen. Notaris, Spaarne 14 te Haarlem, SOUTMANSTRAAT 3 OPENBARE VERKOPING Donderdag 27 Maart 1952. 2 uur n.m. in het Verkooplo kaal „Notarishuis" ten- over staan van de notarissen B. M. Sern.é en M. W. Treurniet te Haarlem en A. L. Verhoeff te Beekbergen: Een huis met erf aan de Soutmanstraat 3 te Haar lem, groot 88 centiaren. Huur f 6.05 per week. Betaling voor 8 Mei 1952. Bezichtiging Dinsd. en Don derdag 24 uur. Inlichtingen bij Notarissen Serné en Treurniet, Nieuwe Gracht 84 te Haarlem. OPENBARE VERKOPING op Donderdag 27 Maart 1952 des namiddags te 2 uur. in het Notarishuis te Haarlem, t. o. v. Notaris P. A. de Ruig, van: I. Het huis en erf te Bloe- mendaal. a. d. De Gene- stetweg 24, gr. 1.57 Are. Verhuurd voor f 51.75 p. mnd. Lasten f 106.60. II. Het huis en erf te Bloe- mendaal, a. d. Kleverlaan 81, gr. 1.46 Are. Huren: benedenged. voor f 25.90 p. mnd.; bovenged. voor f 25.90 p. mnd. Las ten f 94.66. Bezichtiging: Dinsd. en Don derdag 24 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van genoemde Notaris, Wilhelminastraat 28 te Haar lem, Tel. 13503. Notaris M. E. A. v. Oppen te Heemstede, zal Donderd. 27 Maart 1952, n.m. na 2 uur, in „Het Notarishuis" te Haar lem, veilen: GEMEENTE HAARLEM. 1. Woonhuis met erf en tuin, a. d. Eindenhoutstraat nr. 30, gr. 2.21 Are. Verhuurd voor f 51.75 per mnd., Las ten tezamen f 120.30 p. j. 2. Woonhuis met erf en tuin a. d. Muiderslotweg nr. 119, gr. 1.45 Are. Verh. voor f 40.25 per mnd. Las ten tezamen f 70.25 p. j 3. Woonhuis met erf, a. d. Emmakade nr. 27, groot 0.94 Are. Ie etage verh. voor f 7.70 per wk. Rest v. d. woning vrij van huur en in eigen gebr. te aanv. (behoudens vest. verg.) bij bet. koopp. Lasten tezamen f 102.50 p. j. Bezichtiging Dinsd. en Don derd. 24 uur. Aanv. in ge not der huur, bij bet. uiterl 8 Mei 1952. Inl. ten kant. nots. vnd. He renweg 143, H'stede (Telef. 27727) Notaris B. M. Brans te Haar lem. zal op Donderdag 27 Maart 1952, na 14 uur in 't Notarishuis a. d. Bilderdijk- straat aldaar, publiek ver kopen: 1. Een winkel en woonhuis, bergplaats en erf te Haar lem a. d. Cëramstr. 1 hoek Lombokstr. gr. 102 c.a. Huur f 9.50 per week. 2. Een huis en erf te Haar lem a. d. Panentorenvest 30, gr. 42 c.a. Huur f 4 p. w. 3. Een huis met eeuwigdu rend recht van erfpacht van de grond te Zand- voort a. d. Spoorbuurtstr 3 gr. 75 c.a. Huur f 4.60 per week. Bez. Dinsd. en Dond. 2-4 u. Inl. bij de notaris Nieuwe Gracht 106. Notaris I. Jonk te Haarlem zal op Donderdag 27 Maart а.s. na 2 uur in het Notaris huis, Bilderdijkstr. 1 aldaar, in het openbaar verkopen: 1. Benedenhuis met boven woning Delftstraat 19 zw. en rd. Haarlem, groot 64 c.A. Huur: f 7.20 p.w. Las ten f 49.45 p. j. 2. Benedenhuis met boven woning Delftstraat 27 zw. en rd., Haarlem, groot 65 c.A. Huur: f 7.80 p.w. Las ten: f 50.35 p. j. 3. Benedenhuis met Boven woning Delfistraat 37 zw. en rd. Haarlem, groot 45 c.A. Huur: f 6.90 p.w. Las ten f 48.81 p. j. 4. Benedenhuis met Boven woning Delftstraat 39 zw. en rd., Haarlem, groot 44 c.A. Huur: f 6.35 p.w. Las ten f 48.08 p. j. 5. Woonhuis met Werkplaats Nieuwe Kerksplein 16, Haarlem, groot 63 c.A. Huur: f 5.20 p. w. Lasten f 32.32 p. j. Woonhuis Gortestraat 5, Haarlem, groot 35 c.A. Huur- f 3 80 p. w. Lasten f 29.65 p. j. 7. Woonhuis Korte Annastr. 16, Haarlem, groot 36 c.A. Huur: f 3 45 p. w. Lasten f 15.15 p. j. 8. Woonhuis Korte Annastr. 18, Haarlem, groot 37 c.A. Huur: f 3.45 p. w. Lasten f 15.15 p. j. Nrs. 3 en 4 en nrs. 7 en 8 afzonderlijk en gecomb. Bezicht.: Di. en Do. 2-4 u. Aanvaarding bij betaling, uiterl. 8 April a.s. Nadere inlichtingen bij de notaris. Kantoor Wilhelmi nastraat 61, Haarlem, telef. no. 10459. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem, zul len Donderdag 27 Maart 1952. n.m. 2 uur in het Notarishuis aldaar krachtens art. 1223 B. W. publiek verkopen: Woonhuis en erf te Haar lem, v. Marumstraat 27 zw./rd. Tot. huur f 8.80 p. w. incl. water. Bez. Dinsd. en Donderd 2-4 uur Aanv. b. d. bet. uiterl. 8 Mei a.s. Inl. b. d. Notss Ged. Oude Gracht 82. Tel. 13860, Dinsdag 11 Maart, 8 uur - „Toneelgez. Johan Kaart" het grote blijspel-succes met JOHAN BOSKAMP en JOHAN KAART, Tilly Périn-Bouwineester, Matthieu v. Eysden e.a. Prijzen 1.— tot 3.50 (all. inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Zondag 103 uur. Telef. na 12 uur. Woensdag 12 Maart, 8 uur - Slechts één avond KLASSIEKE HINDOE-DANSEN INDIA'S GROOTSTE DANSERES Prijzen 1.— tot 3.50 (all. inb.). - Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Maandag 103 uur. Telef. na 12 uur. Heemstede - Tel. 34345 DINSDAG 18 MAART 1952 - 8.15 UUR Optreden van de Nederlandse Meesterpianist C OR Werken van Beethoven, Mendelssohn, Chopin en Spaanse componisten Kaarten: ƒ3.— (bel. inbegr.) en plaatsbespreken vanai Maandag 10 Maart, dagelijks van 103 uur. CHRISTEN SPIRITUALISTISCH CENTRUM „DE GROTERE WERELD'' ,,DE GROTERE WERELD" nodigt de trouwe bezoekers van haar bijeenkomsten uit Maandagavond 10 Maart a.s., in de grote zaal van Gebouw „CULTURA", Jansstraat 83, Haar lem, om 8 uur aanwezig te zijn, teneinde die avond met elkaar onderling van gedachten te wisselen. SINGEL 98, AMSTERDAM, organiseert op Woensdag 12 Maart a.s., aanvang 8 uur, in de grote zaal van Café-Rest. De Leeuwerik, Kruisstr. 30, Hrl. EEN CONTACT-AVOND voor a.s. EMIGRANTEN. Toegelicht wordt hoe men zich practisch op de emigratie kan voorbereiden. Tevens worden geluidsfilms over Australië, Nieuw-Zeeland en Canada vertoond. TOEGANG VRIJ. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Verzekert U tijdig van plaatsen door een GRATIS toegangs bewijs af te halen bij WENTHOLT DIECKMAN, Wagen weg 30, Haarlem, van 95 uur of voor zover nog beschik baar, voor de aanvêng van 1920 uur, aan de zaal. HAARLEMSE CU \\J VOORJAARS- VOOR DE Van 1 -5 uur n.m. en 's avonds van 7-11 uur Ook morgen vallen er grote prijzen w.o. radio-toestel en een dames- en herenfiets en nog talloze andere mooie prijzen. MODESHOW: 14.30-15.45-20 en 21.30 uur Voorts alle andere dagen 5 x per dag, vanaf des morgens 1 1 uur NIGHTDRESS-SHOW 4x des middags en 4 x des avonds. Voorts op de werkdagen van 10.30 uur des morgens af. 'n Jubileumbeurs met vele ge- gezellige attracties! Zes cassa's geopend! Geen lange files meert Het Krelage-Huis met Paviljoen Is heerlijk verwarmd. Entree f.1.- pl.r. Kinderen tot 1 4 jaar f. 0.50 pi. r. f S/ S/ S/ S s Van Maandag al van 10-5 en van 7-11 uur Heemsteedse stichting voor financiële hulp aan studerenden Aanvragen ter verkrijging van een studiebeurs of -toelage kunnen vóór 31 Maart a.s. worden ingezonden aan het be stuur der stichting. Raadhuis Heemstede. Later ingekomen aanvragen worden niet in behandeling genomen. De beurzen en toelagen zijn bedoeld voor begaafde jeugdige ingezetenen. Rekening wordt gehouden met rapporten of examencijfers, karaktereigenschappen en financiële om standigheden. Vereist is 5 jaar ingezetenschap van Heem stede. In bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. Diverse soepen en gerechten. RAAMSINGEL 24 TELEFOON 13527 AANGIFTE VAN LEERLINGEN voor de nieuwe cursus kan geschieden aan de vol gende scholen. Leerlingen voor het eerste leerjaar moeten vóór 1 October de zesjarige leeftijd hebben bereikt. BOSCH EN HOVENSCHOOL, Adriaan Pauwlaan 19, telefoon 38531. Hoofd der School A. MIDDELKOOP, Rembrandtiaan 7. NICOLAAS BEETSSCHOOL, Bosboom Toussaintlaan 18, telefoon 38690. Hoofd der School Jb KIJNE, Joh. Verhulstlaan 3, tel. 39488. Beide scholen geven vanuit het zesde leerjaar aansluiting aan het le leerjaar van alle scholen voor U. L. O., Midd. en Gymn. onderwijs en Nijverheidsscholen voor jongens en meisjes. SPOEDIGE AANGIFTE IS GEWENST. HEEMSTEDE Wij stomen alles voor U maar onze korting van 15% eindigt 15 Maart a.s. Bleekersvaartweg 43 Tef. 38890 - Heemstede

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3