PHILIPS RADIO Hobby-resultaten in „Het Huis Van Looy" Amsterdamse Beurs OORE'S Pracht collectie Wed. H. van Alphen Adsp. emigranten! 5 Ereplaats voor werk van Joke Stook Haarlemmer verkocht afgekeurde sigaretten Regenpijp bleek slechte ladder te zijn Afscheid oubaas G. Duif Autobus reed fietser aan Foto's van het „Zonne wonder" bleken vervalst Amateurtoneel „De Spooktrein" daverde door Overveen Openbare leeszaal en Bibliotheek van Heemstede Scheepvaart Koffie-bende Een kanselboodschap over „David en Bathseba" Ouderavond Sportbondsjeugd BX310A. Ook lederen kleding naarmaat SCHOOL VIER WAARDEVOLLE BOEKEN! MAANDAG 10 MAART 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In „Heit Huis Van Looy" wordt deze week, als onderdeel van 'het Interscholair Jeugdtournooi 1952, een tentoonstelling ge houden van werkstukken, handwerken, foto',5 en tekeningen van Haarlemse scho lieren. Wethouder D. J. A. Geluk opende déze expositie Zaterdagmiddag, nadat de heer H. P. Baard de aandacht had geves tigd op een gedeelte van het werk van de in 1950 op 23-jarige leeftijd overleden schilderes Joke Stook, welk werk op deze tentoonstelling een ereplaats heeft gekre gen. „De wereld van Joke Stook", aldus de heer Baard, „is die van het sprookje en van de kinderlijke verbeelding. Daarom zal zij allereerst spreken tot het kind. Maar ook voor de ouderen heeft haar werk wat te betekenen. Dit oeuvre is in zijn voleindende phase geboren uit een visie, die van diepere be- wustwoording getuigt, dan waarover een kind van de jaren van Joke Stook over het algemeen kan beschikken". De heer Geluk merkte in zijn openings woord onder meer op, dat de belangstelling voor deze tentoonstelling van het Inter scholair Jeugdtournooi 1952 overweldigend is geweest en dat het dan ook allerminst een gemakkelijke taak was voor de orga nisatoren, om een keuze uit de vele inzen dingen te doen. De heer Van Geluk gaf als zijn mening te kennen dat wat dit jaar wordt geëxposeerd zeker niet onderdoet voor wat verleden jaar op een soortgelijke tentoonstelling lag uitgestald. Hij bracht hulde aan allen die aan de tot stand koming van de tentoonstelling heb ben meegewerkt en zei het bijzonder op prijs te stellen dat de samenwerking met de buitengemeenten ook in dit opzicht zo goed was geweest. De opening werd onder meer bijge woond door wethouder H. Disselkoen van Heemstede. De Haarlemse scholieren zijn goed voor de dag gekomen. In het Huis Van Looy treft men deze week de resultaten aan van veel energie en fantasie: Er is een complete markt met kraampjes, kopers en verkopers en niet te vergeten: koopwaar. Men vindt er tekeningen en schilderstukjes over tal van onderwerpen. De afdeling affiches maakt reclame voor de N.Z.H.R.M., het Esperanto en het reizen in eigen land; de afdeling fotografie brengt u naar berg achtige streken en de bollenvelden; de meisjes tonen wat met wol en een paar pennen zoal bereikt kan worden en het aantal poppen is welhaast ontelbaar. De meisjes en jongens die hun vrije tijd aan de samenstelling van deze tentoonstel ling hebben gegeven, verdienen het dat zij druk bezocht wordt. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, veroordeelde de Haarlemse siga- rettenfabrikant C. F. hedenmorgen wegens verduistering tot 150 boete, subsidiair 90 dagen hechtenis. F. had van de N.V. Louis Dobbelman 1083 kilo afgekeurde cigaretten ter vernie tiging gekregen, maar een deel van die cigaretten, en wel vijfduizend stuks, ver kocht aan een zakenrelatie te Rotterdam, voor 62.50. F. moest slechts de mislukte cigaretten van het papier ontdoen en de tabak retourneren. Hij stuurde zijn op drachtgeefster 130 kilo te weinig terug. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, had 200 boete, subsidiair drie maanden hechtenis geëist. De negentienjarige Haarlemse siudent R. V. en zijn achttienjarige vriend T. de la R. waren er ontstemd over dat hun Za terdagavond de toegang werd geweigerd tot een besloten dansavond in gebouw Cultura. En omdat zij er nu eenmaal hun zinnen op hadden gezet die dansavond mee te maken besloten zij het gebouw via het dak binnen te dringen. In de Lange Be gijnestraat klommen zij over een muur en belandden zodoende op de binnenplaats van Cultura. Om het dak te bereiken moesten zij langs een regenpijp omhoog klimmen. Zij hadden dat er wel voor over maar moesten ervaren dat regenpijpen er niet op gemaakt zijn als ladder te fungeren voor twee potige knapen: Een der beugels, waarmee de pijp aan de muur zat beves tigd, brak af toen het tweetal halverwege was. De twee danslustigen vielen: V. kwam er met wat schaafwonden af, maar zijn vriend moest met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis Johannes de Deo worden opgenomen. Op een ouderavond van de Pieter Hasselaergroep, groep 6 van het district Haarlem van de vereniging „De Neder landse Padvinders", die Zaterdagavond werd gehouden in de Wethouder Wester- veldschool aan de Overtonstraat in Haar lem-Noord, heeft oubaas G. Duif als lei der afscheid van de groep genomen. Hij blijft evenwel voor de groep werkzaam, daar hij in de oudercommissie de taak van penningmeester zal vervullen. Na de gebruikelijke opening memoreer de hopman P. G. Duivesteyn het wel en wee der groep, zoals de scheidende oübaas dat had meegemaakt. De opvolger van oubaas Duif, oUbaas F. D. Kat betrok in het door hem gesproken afscheidswoord ook mevrouw Duif. Namens de verken ners bood Hans Heidinga een ets aan oübaas Dpif aan en namens de jongsten van de groep overhandigde de oudste welp, Willy Engel, bloemen aan mevrouw Duif. De waarnemend en oud-districtscommis saris van de N. P. V., de heer M. C. de Jong deelde oübaas Duif mede, dat hij tot ere-leider benoemd was en overhandigde hem de volmacht. De scheidende oübaas dankte de sprekers. Het verdere programma vermeldde kor te sketches. De welpen deden in het num mer van Sneeuwwitje en de zeven dwer gen erg hun best. Verkenner Hans Brandt bleek een aardige accordeonist te zijn. De korte toneelstukjes die dë voortrekkers en leiding brachten, werden vlot opge- oerd, maar getuigden niet alle van ori- •'naliteit. Op de hoek Kleverlaan-Schoterweg kwam een autobus van de N.Z.H.V.M. gis teravond in botsing met een fietser. Een zeventienjarig meisje dat op de bagage drager van de fiets zat, viel en liep een lichte hersenschudding en een kneuzing aan de linkerheup op. Men verwacht binnenkort een ver klaring in de „Osservatore Romano", het officiële blad van het Vaticaan, over de twee foto's die 17 November in dit blad zijn gepubliceerd met betrekking tot het „zonnewonder", dat zich bij her haalde verschijning van de maagd Maria aan drie kinderen te Fatima (Portugal) in 1947 zou hebben voorgedaan. Vol gens de ooggetuigen er was een me nigte van 70.000 mensen aanwezig maakte de zon toen vreemde draaiende bewegingen. Van de in de „Osservatore" gepubliceerde foto's werd in het by- schrift gezegd, dat zij authentieke opna men van deze gebeurtenis waren. Het blad berichtte tevens, dat Paus Pius de twaalfde in de loop van het' „heilige jaar" 1950 tot vier maal toe eenzelfde zonnewonder aanschouwd zou hebben. Mededelingen hierover waren afkomstig van kardinaal Tedeschini. Naar thans vernomen wordt is men ten Vaticane achteraf tot de ontdek king gekomen, dat de door de „Osserva tore" gepubliceerde foto's vervalsin gen zijn geweest. Naar verluidt zijn zij aan een der leidende leden van de staf van het blad verstrekt door een hoge Portugese functionaris, die ook een schriftelijke waarborg voor de echtheid ervan zou hebben gegeven. Deze func tionaris zou er bij verklaard hebben, dat de foto's tijdens de laatste van een zestal verschijningen door zy'n broer waren ge maakt. Arnold Ridley's „Spooktrein", griezel- succes nummer één van een vorige gene ratie, heeft gisteren nog eenmaal het stof der vergetelheid van zich afgeschud om gillend en remmenknarsend over de plan ken te daveren. Het waren „De Ramp- laanspelers" die, in het Overveense Domi, deze atavistische „thriller" opnieuw voor het voetlicht brachten en de voorstelling die zij ervan gaven kon ons eigenlijk maar matig bekoren. Nu valt het inderdaad niet mee om deze naar vorm en inhoud volko men- verouderde spookhistorie met haar trage ontwikkeling en naïeve griezel effecten nieuw leven in te blazen, waarbij dan nog komt, dat er ook aan de kleurloze typeringen en de met clichés overleden dialoog weinig eer te behalen is. Misschien dat een geraffineerde mise-en-scene, waarbij alles gericht wordt op, en onder geschikt gemaakt aan de uitbeelding van de beklemmende atmosfeer in dat mis troostige stationswachtkamertje, het stuk nog aanvaardbaar had kunnen maken, maar daaraan ontbrak hier wel het een en ander. Om te beginnen zat er te weinig samenhang in het ploegje, dat eikaars schokkende onthullingen en de manifesta ties van de „spoken" voortdurend met veel te lauwe of te langzame reacties ont ving; dan miste men ook nog wel eens een wachtwoord en voorts klopte het ook ach ter het toneel niet allemaal. Zo begon het bijvoorbeeld pas hoorbaar te stormen en te regenen toen een der lotgenoten had opgemerkt: „het is nog altijd noodweer buiten". Bepaald storend was de houterigheid waarmee spelers en speelsters zichzelf in het laatste bedrijf in het plan posteerden, dan wel doelloos door elkaar liepen: men wist hier kennelijk geen raad meer met zijn houding tijdens de eindeloze anti climax der ontknopingsscène, die alleen met zeer intensief „stil spel" nog aan vaardbaar te maken is. Nochtans zag men verschillende aardige typeringen van wie de met veel flair uitgebeelde kwasi-zot van Herman Langervelat vèruit de beste was (uitstekend gevonden was het onbe nullige gemanipuleer met' zijn halsdoek). Cas Helwes was een louche oude halte- chef, al legde hij het er met zijn grafstem intonatie wel wat al te dik op; Cor Lint horst vertolkte met veel gevoel voor hu mor een cliché oude vrijster-met-kanarie- pietje, maar de rest van de bezetting bleef eigenlijk wat onder de maat. H. C. Gebrek aan ruimte in de „M e er I horst" In het verslag over 1951 van de Gemeen telijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Heemstede schrijft de directeur, de heer P. V. de Wit, dat het bezoek en het aantal uit geleende boeken weer groot is geweest. Er zijn nu 2154 lezers ingeschreven, tegen 2089 een jaar te voren. Van de 2154 waren er voor de algemene afdeling 954 volwassenen en 422 jongelieden, in de R.K. afdeling 468 volwassenen en 310 jongelieden. De leeszalen werden bezocht door 10.502 personen (1950: 10.040), waarvan 7335 in de algemene afdeling en 3167 in de R.K. afdeling. Er werden 84.320 boeken uitge leend (1950: 77.869) waaronder 16.618 stu dieboeken, 40.716 romans en 26.896 jeugd boeken. 57.334 boeken werden aan volwas senen uitgeleend, 26.896 aan de jeugd. De boekerij omvat thans 15.175 boeken, waarvan er 2351 in de jeugdbibliotheek staan. Voorts heeft men 328 boeken van de Haarlemse bibliotheek permanent in bruik leen. In 1951 zijn er 2132 boeken bijgeko men, waaronder 449 geschenken waren. In vergelijking met andere gemeenten die openbare bibliotheken hebben is het aantal bezoekers in Heemstede groot. Voorts wordt in het verslag gezegd: „Het gebrek aan ruimte is een belemmering voor verdere uitbouw onzer culturele onderne ming, want niet alleen kunnen er in de open uitlening niet meer boeken geplaatst worden en zijn de verschillende vertrek ken te klein geworden voor hun doel, maar ook aan kleinere of grotere tentoonstellin gen kan niet worden gedacht, hoezeer Heemstede daarvoor de aangewezen plaats is, dank zij de belangstelling voor kunst en de aanwezigheid van kunstenaars. Deze be langstelling voor kunst is ook de reden dat de kunstafdeling in de laatste twee jaar extra goed verzorgd is door aankoop van belangrijke werken op dit gebied. Laat ons de hoop uitspreken dat nog eenmaal als In Laren in het Gooi de gemeentebiblio theek een centrum zal worden van Heem- steedse kunst en kunstenaars en dat vele boek- en kunsttentoonstellingen hier hun tehuis zullen vinden. Er werden in 1951 1125 boeken op het gebied van beeldende kunst uitgeleend." Prof. dr. H. B. Dorgelo, die 25 jaren ge leden het. hoogleraarschap in de natuurkunde aan de Technische Hogeschool te Delft aan vaardde, is Zaterdag in het laboratorium voor technische physica gehuldigd. Akkrumdijk, pass. 7 Kp. Leeuwin. Alblasserdijk, 7 van Hamburg te R'uam. Alioth 5 v. Rio Grande naar Rotterdam. And Ijk, 5 te Mobile. Alchiba, 7 van Breinen naar R'dam. Aalsdijk, 7 bij Key West. Met het K.L.M.-vliegtuig „Prinses Alamak, pass. 7 Dondrahead n. Madras, Irene" (AmsterdamJohannesburg) is Za- Amsieldijk, 7 550 zo, Kp Race. terdagmiddag van Schiphol naar Rome ver trokken de onlangs benoemde gezant van Indonesië bij de Heilige Stoel voordien waarnemend Hoge Commissaris in ons land mr. Raden Djumhana Wiria Atmadja. Mgr. P. Giobbe, pauselijk internuntius in ons land, behoorde tot degenen die mr. Djum hana op het vliegveld uitgeleide deden. De heer A. J. P. van der Harst (C.P.N.) te Rotterdam heeft ontslag genomen als lid van de Provinciale Staten van Zuidholland. In zijn plaats is benoemd de heer J. P. Schal- ker te Rotterdam. De gemeente-ontvanger van Tienhoven bij Ameide ontving f 10.575 aan gewetens- geld. B. en W. stellen nu de raad voor een uurwerk met verlichte wijzerplaten in de uit 1175 daterende toren te Tienhoven te laten aanbrengen. De verharding van het Zuidelijkste deel van de nieuwe rijksweg Amsterdam-Utrecht, het traject tussen de Vleutenseweg en het verkeersplein te Oudenrijn, zal op 11 Maart worden aanbesteed. Ook de bouw van een tweetal viaducten in de nieuwe riiksweg EemnesHoevelaken, onderdeel van de ver binding Amsterdam—Zwolle, zal thans wor den uitgevoerd. De Amerikaanse militaire attaché, kolonel Brusse W. Bidwell, heeft Zaterdag op kasteel Oud-Wassenaar aan luitenant-kolo nel W. D. H. Eekhou't het „Legion of Merit, degree of legionnaire" uitgereikt. Deze hoge Amerikaanse onderscheiding is luitenant- kolonel Eekhout verleend wegens zijn moe dig optreden als commandant van het Neder landse Vrijwilligers detachement in Korea. Uit een apotheek in Amsterdam-Oost zijn twee flesjes ontvreemd, die ieder onge veer 3 a 400 tableties bevatten. Indien een aantal van deze tableties tegelijk wordt in genomen kan dit dodelijk zijn. De auto-tentoonstelling in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam is Zondagmiddag ge sloten. De handelaren zijn over het algemeen zeer tevreden over de resultaten. Er zijn 319.200 bezoekers geteld. Ook nu weer zijn accessoires uit en van de wagens gestolen. Zondag is het 85 ton metende motorschip Adriana, dat van Akkrum in Friesland op weg was naar Hillegom. op de Rijn in aan varing gekomen met de Renkumse veerpont. De Adriana kreeg vrii ernstige schade aan roer en stuurkast. De Renkumse pont moest enige uren uit de vaart worden genomen omdat een laadkleo ontzet was. In Den Haag is heden overleden jhr. F. E. M. H. Michiels van Verduynen, oud-gezant te Weenen. Jhr. Michiels van Verduynen bereikte de leeftijd van 67 iaar. De A.N.W.B. is van oordeel, dat de enige afdoende oplossing om de door het steeds toenemende, verkeer ontstane moeilijkheden in Wassenaar te verminderen is, het door gaand verkeer tussen Rotterdam en Amster dam deze route te doen vermijden. Door spoedige aanleg van de rijksweg Ypenburg— LeiderdomBurgerveen of althans van het gedeelte Ypenburg—Leiden, met aansluiting bij Oegstgeest op de autoweg haar Amster dam. Thans ligt deze aanleg geheel stil. HAARLEM EN OMGEVING Zaterdagmiddag hebben zeer velen de heer P. Kooy ten kantore van de Twentse Bank gelukgewenst met zijn gouden jubi leum. De jubilaris zal hedenmiddag door directie en personeel van de bank worden gehuldigd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur de heer J. A. Q. Brackman te Haarlem en voor het examen civiel ingenieur slaagden de heren P. Haver kamp Begemann, A. Kerkhoff. W. J. Polder, .7. C. Weterman en J. D. Spaargaren te Haarlem; B. W. van der Vlugt te Aerdenhout en H. M. Wiersma te Heemstede. RIO DE JANEIRO (AFP) Volgens een verklaring van de voorzitter van het Braziliaanse „Centre de commercio de cafe" in het blad „Tribuna de Imprensa" bestaat er een „bende", die profijt trekt uit de verkoop van in Brazilië gekochte koffie uit landen met een „zachte" valuta naar landen met een „harde" valuta. Deze groep zou werken in Tanger, Rotterdam, Londen, Antwerpen en in Zwitserland. Nadat de transacties aanvankelijk een bescheiden omvang hadden gehad, zou den zij thans zeer omvangrijk zijn. Volgens de voorzitter, Ruy Gomes de Almeida, wordt hierbij per zak koffie on geveer 100 cruzeiro (of 20 gulden) ver diend, dank zij het verschil tussen de of ficiële koers van de dollar ten opzichte van het pond en de hogere waarde van de dollar op de vrije markt. De enige oplossing om aan deze toe stand een einde te maken is, volgens De Almeida, het opzeggen van de overeen komst van Bretton Woods en een her ziening van de waarde der verschillende valuta's. Zondagmorgen is in de vijf Gerefor meerde kerken en de twee Christelijk Gereformeerde kerken te Haarlem een kanselboodschap voorgelezen over de film „David en Bathseba". „Omdat zo wordt daarin gezegd het niet uitgesloten is dat er jongere en oudere kerkleden zijn, die door de aankondiging van deze film als „een Bijbels epos" in de waan zouden ver keren hier met een film te doen te hebben waar een christen ook wel eens heen kan gaan, wordt verklaard dat, ondanks enkele en dan nog dikwijls verdraaide Schriftge- gevens, deze film volstrekt onaanvaardbaar is, zodat deze kerkleden er met klem tegen gewaarschuwd worden". Zaterdagavond demonstreerde de Haar lemse Sportbondsjeugd van de Nederland se Culturele Sportbond op vlotte wijze haar kunnen op een ouderavond. Het trommelkorps „De rode bandeliers" opende het programma. Dit korps maakt goede vorderingen. De gymnastiek-oefe- r.ing van de meisjes was wat stijf en on- samenhanged, daarentegen de Zweedse bankoefeningen en grondgymnastiek van de jongens speelser, aardiger en meer passend in het vormend jeugdwerk. De volksdansgroep had er plezier in, maar de ouder3 hadden dat het meest in in het leutige van boerendansen in oude costuums. Dat nummer moest herhaald worden. De korte lekenspelletjes misten nog wat van de losheid, die zoveel beter was in het slotnummer: het sprookje „De Var kenshoeder" van Andersen, gezongen, ge speeld en gedanst in operettevorm door 55 kinderen. Jeugdleider Wim Honhof kon met vreugde op deze avond terugzien en de gelegenheid gebruiken te wijzen op de komende jubileumv' \g van De Watervrienden met een jeugdvoorstelling van Circus Elleboog op Zondagmorgen 23 Maart in het Concertgebouw. An toni a7 300 m. NO. v. Singapore. Arrnilla, 7 van Saigon naar Haipiiong. Alphard, 7 250 m. N. ten O. St Pauisrock. Alpherat, 7 870 m. W.ZW Flores'. Arnsteldlep, 7 540 m. W. ten Z. Lands End. Alblasserdijk, 10 te Antwerpen. Aldabi, pass. 9 Finisterre naar Antwerpen. Alhena, 10 te Rio de Janeiro verwaent. Argcs, pass. 8 Ouessant. Aagtedijk, 10 v. Rio óe Janeiro n. Santos. Alchiba, 9 van Bremen te R'dam. Almdijk, 11 Aruba verwacht. Altair, 8 v. R'dam naar Bahia Blanca. Axeldijk, 9 v. Golf van Mexico te R'dam. Aaisum, 9 dwars Kp. Vilar.o n. Port Said. Arendsdijk. 8 van Buenos Aires te New York. Bennekom, 8 te Callao. Batoela, 8 te Tj. Prlok verwaent. Boskoop, 7 500 m. N.NÖ. Barbados n. Antw. Bonaire, 7 1020 m NO. Barbados. Britsum, 7 300 m. W.ZW. Lands End. Bantam, 10 van Semarang te Soerabaja. Blitar, 8 van Savona naar Rotterdam. Blommersdijk, 9 van Antwerpen. Breda, pass. 8 Azoren naar Curasao. Bubara, 8 van Algiers n. Port Said. Boschfomeln, 10 te Mombassa. Baarn, pass. 9 Azoren naar Antwerpen. Blijdendljk, 8 v. R'dam te Boston. Caltex Pakanbaru, 7 v. - R'dam te Singapore verwacht. Cleodora, 8 v Newcastle te Pladju verwacht. Callislo, 8 van Houston te Rotterdam. Chama, 7 bij Runsal Jebel. Castor, 7 180 m. W.ZW. Kingston. Corilla 7 220 m. NW. Fremantle. Caltex Nederland, pass. 10 St. Vincent. Caltex Pernis, 11 v. Sidon te R'dam verwacht. Caltex Utrecht, 9 van Sidon naar Rotterdam. Cottica, pass. 8 Plymouth. Cirrus, 10 te R'dam. Cumulus, 9 v. Atl. Oceaan te R'dam. Drente, 7 v. Semarang n- Soerabaja. Duivendrecht, 7 420 m. W.NW. Kaapstad. Delfshaven, 7 530 m. O. ten Z. St. Pauisrock Da leid ijk, 7 te Los Angeles. Delfland, 8 v. Paranagua naar Santos, Llmina, 7 v. Liobito n. Takoradi. Eemdljk, 7 210 m. Z. Charleston n. Antw. Eos, pass, 7 Gibraltar naar R'dam, Esso Amsterdam, 7 210 m. w. Ouessant. Felipes, 7 van Pladju naar Bangkok Friesland (KRL). 8 te Aden. Esso Den Haag. 8 van Aruba naar R'dam. Edam, 8 te Philadelphia. Farmsum, 7 360 m. Z.ZO. Kp. Race. Ganymedes, 7 v. Paramaribo te Georgetown. Gadilla, 9 van Kopenhagen te R'dam. Garoet, 8 van R'dam te Soerabaja. Grootekerk, pass. 9 Guardafui. Helena, 8 te Nickerie. Hector, 7 van Mersin n. Iskenderun. Hauierwijk, 7 500 m. O. Bermudas. Haarlem, 7 660 m. W. ten Z. Ouessant. Hoogkerk, 9 van Hongkong te Mantua. Hecuba, pass. 8 Azoren n. Antwerpen. Helder, 7 v. Balboa n. Manta. Indrapoera, 8 v. Soerabaja te Semarang. Iris, 8 van R'dam naar Oporto Jagersfontein, 10 te Teneriffe. Japara, pass 9 Gibraltar naar AlexandriS. Kakap. "pass. 9 Minicoy n. Colombo. Kedoe, 9 te Colombo. Kertosono, 8 van Aden naar Penang. Kola Baroe, 8 van Balboa naar Hollandia. Kota Inten, pass. 8 Malta. Langkoeas, 9 v. Makassar te Soerabaja verw. Leuvekerk, 7 dwars Yenbo Undekerk, 7 nog te Basrah. Laagkerk, 9 van Port Said n. Bremer,. Lekkerkertc, 9 van Karachi naar Bombay. Ltéve Vrouwekerk, 9 van Calcutta te R'dam. Loenerkerk. 9 van Colombo naar Bombay. Lombok, 9 van Pac.kust te Calcutta. Loosdrecht, 9 v. Genua naar Marseille. Loppersum, pass. 9 Ouessant. Luna, pass. 10 Finisterre naar Antwerpen. Lemsterkerk. 9 van Hamburg te R'dam. Leerdam, 9 v. Halifax naar New York. Mei wede, 7 van Aden naar Djeddah. Madoera, 7 710 m. O.NO. Bird eil n. Rangoon. Malvina, 7 980 m. NO Barbados. Malea, 7 100 m. W. Gibraltar. Maaskerk, pass. 7 Finisterre. Maasiland, pass. 9 St. Paulsrock n. Montevideo. Marisa, pass. 9 Azoren. Markelo, pass. 9 Las Palmas. Marpessa, 11 Singapore verwaent. Mlrza, 14 Pladju verwacht. Murena, 9 te Yokohama. Molenkerk, 10 Lagos verwacht. Nigerstroom, 9 van Lagos naar Accra. Nestor, 9 v. Amsterdam te R'dam. Nieuw Amsterdam, 10 v. New York te Port au Prince verwacht. Overijsel, 7 v. Colombo naar Aden. Oranje, 7 90 m. O.NO. Massawa. Omala. pass. 9 Saban. Ootmarsum, 10 v. New Orleans te Houston verw. Oranjestad. 9 te Curagao. Orestes, 10 v. Port au Prince te Cludad Trujluo verwacht Poelau Laut. pass. 7 Ouessant n. Marseille. Paula, 8 v Tj. Priok te Pladju. Plancius, 7 v. Semarang n. Soerabaja. Prins Maurits, 7 v. d. Humber naar Hamburg. Papendrecht, pass 7 Kp. Blanco. Prins Willem II. 7 660 m. W.NW. Flores. Polyphemus, 8 van Suez naar Djeddan. Prins Fred. Willem, 9 dwars Gibraltar. Prins Joh W. Friso, 9 te Le Havre. Prins Fred. Hendrik, 10 pass. Finisterre. Roepat, pass. 7 Gibraltar. Rijndam, 7 van New York n. R dam via Le Havre. Rijnland. 7 130 m. Z.ZW. St. Vincent. Ridderkerk, pass. .10 Vlissingeti n. Antw. Radja, 7 van Halifax r.aar New York. Rotti, 9 te Port Said. Schiedijk, pass. 7 San Miguel. Stad Vlaai-dingen, 8 v. R'dam n. Hampton Roads Saroena, 7 v Pladju te Singapore. Sibigo, 7 van Palembang n. Tj. Priok Swartenhondt, 7 van SoerabjAa n. TJ. Priok. Sliedrecht. 7 260 m. O.NO. BeTem. Stad Arnhem, 7 670 m. NO. Fayal. Sunetta. 7 570 m. ZW. Fayal Salawati, 9 te Penang. Scherpendrecht. 9 v. Yokohama n. Singapore. Smgkep, 10 te Los Angeles. Sloterdijk, 10 v. Port Swettenham te Belawan. Stad Leiden, pass. 9 Flores. Straat Malakka, 8 v Buenos Aires n. Rio de Salatiba,0 9 v. New York te New Orleans. Saparoea, 8 v. R'dam naar Perz. Golt. Slamat, 9 v Antwerpen te R'dam. riiluwah, 8'van Tj. Prlok te Singapore. T ipanas, 8 van Hongkong te Manilla verw. Ta ra kan. 8 van Galveston te Amsterdam. Tltus, 8 van Bremen t.e A'dam n. Raam, Themisto, 7 180 m. N.NW. Flores. Tjimenteng, 7 van Sydney n. Fremantle. rjiwangi, 8 v. Singapore te TJ. Priok. r'arakan, 7 Dover gepass. Tegelberg. 7 710 m. W. Kaapstad. Ternate, 7 Oporto gepass. n. Aden. Tornori, 7 460 m. ZW. Lands Vnó Talisse, 8 v. Aden naar A.exandrie. Tercsias, 10 Makassar verwaent. Tiba 8 dwars Finisterre. Tibia, 10 v. Umm Said te Thameshaven. Tjitjalenka, 9 te Mauritius. Tomini, 8 v. Kopenhagen te R dam. Tripan, 10 van Port Said naar Aden. Tawali, 9 van Lorden te Amsterdam. O,en Olen Atieh. Vppndsm, 0 v. Southampton. Waingapoe, 6 van Palembang n. Soeri^^?' Waterman, 7 600 m W. Lobito n. Las Palmas. Woensdrecht. 7 van Curacao n. New York. Waterland, 6 te Montevideo. Winsum. 7 dwars Oporto. Westland 9 dwars Kp. Finisterre wincm Ruys. verm. U van southampmn. Winterswijk, 8 van Bona te Amstereiani. Zuiderkruis, 9 810 m. O.t.Z. Kp. Race. 3-3 Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings Vrijdag koersen 85% 85% 146 145/ 182^ 182 148>/4 147 143>* 142/ 290 292 86 K 86/ 169/ 152/ ex di 137/ 136/ 95/ 95/ 75 73/ 150/ 150/ 150/ 150/ 157/ 158 51% 50/ 51% 51/ 431/in 43% 75/ 80 49/ 50 40% 40/ 176/ 177 PRIJS f 235.- dis gewenst contante betaling f 23.55 en f 14.15 per maand. Klankkleur... geheel naar eigen smaak! Bij de Philips Radiotoestellen kunt U geheel naar eigen smaak de klankkleur van het geluid regelen. De muziek zal U dan steeds de grootste voldoening schenken. Vraag uw handelaar om een demonstratie. Hoorde U reeds de voortreffelijke Philips grammo foonsdie U ook op bovenstaand toestel kunt aansluiten IN PRIJZEN VAN 1160.-, I 190.-, f 235-, f 295.-, I 398- EN HOGER Huish. personeel gevr. DIENSTMEISJE voor dag en nacht, v. g. g. v. goed kunn. koken. Brieven G 3772 NIJMEGEN-HAABLEM. Ge vraagd H'lem huis, huur f 40 tot f 45 p. m. Aangeb. in Nij megen bov.huis 5 kamers, keuken, kelder, zolder in centr. huur f 34 p. m. Brie ven G 3757 Aangeb. PARTERREFLAT te Bussum, 4 k„ k., douche cel, tuin, bij heide, middenst. woning te Zaandijk, 4 k., k., badk., tuin. Gevr. middenst.- woning te Haarlem of omg. Centraal Apotheek v/h Flo- o rijn, Grote Houtstr. 78 vr. v. Brieven G 3745 dir. WERKMEISJE v. halve dagen. Prettige werkkring aangeb. voor MEISJE boven 18 jaar, etage-woning. Netjes kun nende werken en v. g. g. v. van 8.30—3 uur. Br. G 3736. WERKSTER gevraagd, Don- derd. of Vrijdag. Lorentz- kade 404 zw. Aangeb. vrij, modern licht HUIS met tuin opzij, voor en achter, dicht bij Elswout, huur f 45 p. m. (evt. met ga rage). Gevr. groter huis in omgeving Station Overveen, Julianalaan. Br. G 3768. Kennemer Golfclub, Zand- voort-Bad. Tel. 2836. Te koop VLEESSNIJMACHINE van Berkel, klutsmachine, N.V. Mach. fabr. Fini's electr. kof- fiemach. en weegschaal. Pr. WOONARK, modern in- ger. pr. billijk. Bergenhene- gouwen, Vossevaart H 10540 Hillegom. 1/2 tons FORD, nieuwe open laadbak pr. st. Kinderhuis- vest 33. Tel. 15727. 3 JACQUETJASSEN m. 3 vesten en 1 broek, 1 d. bruin h. costuum. Na 19 uur. Fr. Schubertlaan 74, Hst. Diversen Gevr. Ma., Wo., en Vrijdag ochtend fl. nette WERKSTER v. 8.3012.30 uur f 3 per ochtend zonder kost. Aanm na 8 uur 's av. Gasthuissin gel 50. MEISJE pl.m. 20 j. intern, als h. i. d. h. in gez. m. 2 k. van 3 en 4/ j. in O'veen. Werk ster aanw. Brieven G 3730. Gevr. besch. MEISJE v. d huishouding intern, goed kunn. koken, hulp ruw werk aanw., v. g. g. v. f 20 p. w Br. m. opg. leeft. no. 4350 Wensing's Adv Bur. Tempe liersstraat 32. Bedrijfspers. gevr. LEERLING-KAPSTER gevr bij kapsalon J. v. d. Laan, Kenaupark 25, tel. 14084. Damesmantelconfectiebedri.if Ecobe vraagt prima MACHI- NESTIKSTERS. Aanm. Gast huisstraat 3 Huish. pers. aangeb. B. z. a. NET MEISJE 16 j. van 8.303 u. Br. G 3760. Gedipl. COUPEUSE b. z. a. aan huis. Brieven G 3755. Flinke WERKSTER b. z. a. Brieven G 3740. NAAISTER vr. verander- en nieuw werk. Brieven G 3741 Juffrouw zag zich gaarne ge plaatst als HULP i. d. HUIS HOUDING in kl. net gezin. Brieven G 3738. Welke nette man m. klein erin z nette HUISHOUD- TER 58 j. Brieven G 3739 Huizen gevraagd Voor zelf be woning te koop gevraagd in H'lem-Z. aardig huis met 56 kamers. Uitv. inl. en prijs G 3756. Te koop gevr.. moderne WO- NlNG, zo nodig gedeeltelijk te bewonen, Met of zonder woningruil Amsterdam. Br. G 3742. Kamers gevraagd KAMERS bij voork. parterre Vest. verg. H'stede aanw. Br. met inl. G 3743. Gezocht net KOSTHUIS of samenwoning bij dame-al- leen. Brieven de Wit's Boek handel, Keizerstr. 13, Den Helder. Woningruil AMSTERDAM—HAARLEM of omgeving. Aangeb. 2e eta ge bev. 2 grote kamers, al koof, 2 slaapk. keuken en gr. zolder. Huurpr. f 35 p. mnd. Gevr. kleiner benedenhuisje in Haarlem of omg. Brieven G 3758. Aangeb. VRIJ HUIS, 6 k. vlier., v. en a. tuin omg. Mar- nixstraat f 36 p. m. of bene denhuis, k. en suite, serre, 2 sl.k. omg. Kleverpark f 28 p. m. Gevr. vrij huis, kamer en suite, 5 sl.k., zolder enz. Br. G 3769. Groot droog PAKHUIS te huur geschikt vooropsl. Brieven G 3766. DRINGEND GEVR.: kleine winkel z. won. voor artist, meubelen. Br. G 3747 Zelfst. lonende positie als ER LIV kend advies-incassobur.. i. h. bez. van f 500. Brieven G3746 Te koop gevraagd INVALIDE- op luchtb. Brieven met prijs G 3765. Lichtrijdende WAGEN or Gevr. TWEELING-KINDER WAGEN. Brieven G 3754. NAAIMACH. gevr. Breestr. 24 of tel. 13078. VOETBALSCHOENEN in g st, m. 38-39. Oranjekade 7, Tel. 20250. Te koop aangeboden Te koop: 2 ZOMERMAN TELS z. g. a. n. 4446 a f 40 1 bl. brander z. g. a. n. f 25 Bronsteeweg 21, H'stede. Amerik. electr. WASMACH. merk „Norge", uitger. met electr. wringer en water pomp. Inh. 5 kilo wasgoed. In prima conditie. Planeten- laan 160. TeL21133 1.12196 TE KOOP: 4 stoelen, eiken hout, 2 fauteuils. 1 tafel, 1 dressoir f 150. Brederoodse- weg 22, Santpoort. MEISJESFIETS Joubertstraat 53. 8 j. Gen. KOFFERPATHéFOON met platen f 15. J. Steenstr. 23. STENO 13 Maart ENGELS (Beg.) 12 Maart Rep. Curs. Talen en Boekh. TYPEN FKHALS STRAAT 1, H'lem ■B Tel. 14624. MUM import kamgaren COSTUUMS, DEMI'S en SPORTCOLBERTS N.WE GROENMARKT 3, Hrl. Op veelvuldig verzoek wordt Vrijdag 14 Maart a.s., aanvang 8 uur n.m. in de H.K.B., Tempeliersstraat 35 te Haarlem, een herhaling gegeven van de FILMVOORSTELLING over Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. Kaarten gratis verkrijgbaar vanaf Woensdagmorgen 10 uur bij RUYS en Co., Kruisstraat 43 Haarlem (tel. 20679 20680). Onmisbaar in elk huisgezin'Voor slechts f.1.75 per maand. Dn J. E. ALBERTS ONTSTAAN, ONTWIKKELING EN GEBOORTE VAN DE MENS Met 270 illustraties, 15e druk 180blz. druks; in linnen geb. f.6.25 Dr. J. RUTGERS HET MYSTERIE DER VOORTPLANTING 5e druk245 blz. druksgeb. f. 4.75 Dr. H. L. BATENBURG BOEK VOOR VERLOOFDEN EN JONGGEHUWDEN bevattende o.a. de gegevens voor de berekening van de vruchtbare en onvruchtbare dagen. 11e druk; in linnen geb. f. 2.40 Dr. J. d. VUURST DE VRIES GEVAREN VOOR JONGEMANNEN 6e druk; in linnen geb. f. 2.40 Wii bieden hierbij als attractie aan: de roman: F. de Pillecyn, „Hcms v. Malmedy", 207 blz. druks; ingen. 0.60. De vjer boeken met de roman kosten in totaal slechts f. 16.40, betaalbaar in maandelijkse termijnen van f. 1.75 of meer. Toezending direct na ontvangst van onderstaand bestelbiljet door: GEBR. GRAAUW'S UITGEVERIJ en Boekhandel, Singel 80, Amsterdam. BESTELBILJET. Ondergetekende verzoekt Gebr. uraauw'a Uitgeverij, Amsterdam, Singel 80, te zendende serie boekoa en de roman als aangeboden voor l. 16.40, te betalen in maand, termijnen van fn Naam en volledig adres:

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3