Predikbeurten Emigratiecentrum voor Canada in Deventer Nieuwe uitgaven GOUD KLEINE VILLA 8 Teraardebestelling mr. J. A. Vaillant Predikant uit Pretoria sprak over zijn land De fraude in de gevangenis te Leeuwarden Indonesische delegatie naar Moskou Franse invoer wordt weer verruimd Zuid-Afrikaanse Senaat in meerderheid achter Malan „Nieuw Amsterdam" heeft machinestoring Griekse minister van Defensie afgetreden Afscheid W. van Suijlekom Scheepvaart landhuis of klein herenhuis te koop gevraagd EXCELSIOR-STOFZUIGERS ZATERDAG 29 MAART 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In een vergadering van de gemeenteraad van Deventer is Vrijdagavond medege deeld, dat deze gemeente met het depai-te- mént van Sociale Zaken een emigratiecen trum zal stichten, waar gegadigden voor emigratie naar Canada wenden bijeenge roepen en gekeurd en waar hun papieren in orde worden gemaakt. Daartoe zullen Canadese dokters en ambtenaren van het departement van Sociale Zaken naar De venter komen. Het ligt in de bedoeling, 100 a 120 gegadigden voor emigratie per dag te keuren. Men rekent er op, dat dit gedurende een reeks van jaren te Deventer zal kunnen geschieden. De ambtenaren en dokters kunnen in hotels en pensions ge huisvest worden. Aan de raad werd voor gesteld voor het emigratie-centrum en tevens voor een te stichten volkscrediet- bank een groot pand aan de Polstraat te Deventer aan te kopen, voor ƒ42.000. Het ligt in de bedoeling, dat het Canadees emigratie-centrum x-eeds begin April te Deventer zal komen werken. Op de Algemene Begraafplaats te Heem stede waren vanmorgen velen bijeen om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van mr. J. A. Vaillant, in leven administrateur ter Provinciale Griffie. On der hen waren dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, de heer A. B. J. Prakken, lid van Gedeputeerde Staten, ambtenai'en van de griffie, directeuren van Teylers Stichting en vele vrienden. In de aula sprak mr. M. A. Stufkens, grif fier der Staten, een afscheidswoord namens het provinciaal bestuur en de ambtenaren ter griffie. Het was wel bekend, dat de gezondheidstoestand van mr. Vaillant niet gunstig was, maar toch zijn allen getroffen door het onverwachte bericht. Het provin ciaal bestuur verliest een toegewijd amb tenaar, die steeds met een diep gevoel van plichtsbetrachting zijn verantwoordelijk werk verrichtte. Namens het provinciaal bestuur sprak mr. Stufkens woorden van dank. Ter griffie was mr. Vaillant een bij zondere figuur die in hoge mate de sym pathie en respect genoot. Buiten zijn amb telijk werk heeft hij nog veel arbeid ver richt voor anderen. Ook herinnerde mr. Stufkens er aan, dat er in de bezettings- periode veel kracht van de thans over ledene is uitgegaan. Mr. H. M. de Vries te 's Gravenhage voerde het woord namens een club van vrienden die in 1912 in Leiden is opgericht. Van het totaal van zeventien leden zijn er reeds negen overleden. In de kring dei- vrienden nam mr. Vaillant een bijzondei-e plaats in. Dr. F. R. A. Henkels, predikant der Ne derlands Hervormde Gemeente te Heem stede, sprak naar aanleiding van de brief van de apostel Paulus aan de Filippensen 4, de verzen 4 tot 7 Hierna werd de baar grafwaarts gedra gen. Aan de groeve bad ds. Henkels het Onze Vader, waarna een familielid dank zegde voor de blijken van deelneming. De Hei-vormde Gemeente in Haarlem had Vrijdag in de Begijnhofkapel een Zuid- Afrika-avond belegd, waarop het woord werd gevoerd door ds. J. P. Theron uit Pre toria. Deze wijdde een groot deel van zijn causerie aan het thans in zijn land zeer actuele probleem der naturellen, dat men naar hij betoogde slechts kan beoordelen wanneer men de gehele ontwikkeling in het land zelf heeft gevolgd. Het „multi nationale" karakter van de Unie heeft naar hij zeide al heel wat meer vraagstukken opgeworpen dan dit. Grote moeilijkheden heeft bijvoorbeeld de sterk op Engeland gerichte instelling van de Britten opgele verd; zij hielden zich zoveel mogelijk afge zonderd van de andere kolonisten, die als „Afrikanen" een eenheid vormden. In deze houding begint nu langzamerhand een ken tering te komen. De naturellen-volken zijn, naar ds. Theron zeide, onderling sterk verdeeld en wanneer de blanken ze niet tegen elkaar beschermden, dan zouden zij elkaar vernie tigen. zo gespannen zijn de verhoudingen onderling. „Wij willen hen niet onderdruk ken, zoals vaak in het buitenland wordt beweerd", zei spreker, „integendeel, wij voelen een van God gegeven taak voor deze volken. Men kent niet een plaats op de wex-eld, waar de heideneix zijn opgeko men in allerlei opzichten als bij ons." Een bewijs daarvoor noemde hij het verschijn sel dat tegenwoordig maandelijk duizenden naturellen in het Noorden van de Unie over de grenzen binnendringen om een beter be staan te vinden, dan in het Britse gebied, waar zij woonden. Wanneer er bij de totstandkoming van de Unie dadelijk een voor beide bevolkings groepen gelijk stemrecht was gekomen dan zou „een hele cultuur, door de eeuwen op gebouwd. aan het barbarendom worden prijsgegeven. Dit zou niet alleen leiden tot de uitwissing van het blanke ras, maar ook van de niet-blanken". De enige oplossing achtte ds. Theron de apartheid. Velen schijnen te denken, dat deze uitgevonden is door dr. Malan, maar men kan volgens hem gerust zeggen, dat het reeds bij Van Riebeeck begonnen is. Het lag in de hele ontwikkeling besloten en krijgt thans alleen zijn wettelijke vorm. Ook de kex-ken zijn ervoor. Het is de enige oplossing voor aparte rassen. „Zij kunnen niet bij elkaar wonen, omdat zij niet bij elkaar passen", aldus spreker, „en waar dat wel zo is blijken het altijd de zwakkeren die bij elkaar kunnen leven. Afrikaners van edele inborst kunnen het niet, net zo min als naturellen van edele inborst", zo besloot hij. Tenslotte werden een paar films over het land vertoond, die beschikbaar waren ge steld door de Zuid-Afrikaanse ambassade. Na vele maanden van onderzoek naar de gevallen van fraude, gepleegd in de Leeuwarder gevangenis, is thans het on derzoek gesloten. Negen verdachten zijn gedagvaard. Bij deze negen verdachten, die zich op 9 Mei voor de Leeuwarder recht bank 'tex-zake van verduistering moeten verantwoorden bevinderx zich de dix-ecteur A. J., de adjunct-directeur F. W. A. V. en H. van K., opzichter van de Rijksgebou wendienst. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werden vier koffiesmokkelaars achtervolgd door douaneambtenaren bij Vaals. Een van hen kon worden gegrepen en pakken van 10 en 12 kilo koffie werden in beslag geno men. De man werd overgebracht naar Maas tricht en dadelijk veroordeeld tot drie maan- den gevangenisstraf. Met het KLM-toestel uit Djakarta arri veerden Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur op Schiphol de Indonesische delegatieleden voor de Economische conferentie te Mos kou, die aldaar van 3 tot 10 April zal wor den gehouden. De leider van de delegatie, de heer Ted- jasukmana, in Indonesië voorzitter van de economische raad, gaf als zijn mening te kennen, dat het zeer begrijpelijk is, dat In donesië een delegatie afvaardigt naar de conferentie te Moskou. Hij motiveerde dit als volgt: In de eerste plaats voex-t Indo nesië een strikte neutraliteitspolitiek en wenst ook met landen achter het ijzeren gordijn in verbinding te treden en ten tweede is Indonesië een jonge staat en is het noodzakelijk voor zijn leiding om zelf te ondervinden, wat er in de wereld te koop is. De delegatie is echter geen rege ringsdelegatie, wel is zij volgens de heer Tedjasukmana met x-egeringssteun tot stand gekomen, doch zij draagt een zuiver particulier karakter. Op onze vraag wat de vex'wachtingen zijn van deze delegatie verklaarde hij, dat Indo nesië handelsverdragen heeft lopen met Tsjechoslowakije en Polen, welke verdra- geix tot nu toe niet ten volle gerealiseerd zijn geworden, hetgeen uiteraard samen hangt met de betalingsvaluta van die lan den. Aan de andere kant, aldus de heer Tedjasukmana, is het voor Indonesië noodzakelijk om naar ruimere afzetmoge lijkheden voor zijn exportartikelen te zoeken. Als voorbeeld noemde hij de ver koop van rubber, die op het ogenblik min of meer gemonopoliseex-d is, vooral sinds de regelingen, die sinds drie maanden van kracht zijn met Amerika, haar uitwerking beginnen te doen gevoelen. Frankrijk zal weer vergunning geven voor een gedeelte van de invoer uit de landen der Europese Betalingsunie, die bij de regeringsbesluiten van 4 en 19 Februari was verboden. In totaal zal gedurende de maanden April, Mei en Juni een invoer voor 130 millioen dollars worden toege staan. De invoer zal geschieden onder een stel sel van contingenten, daar de Franse re gering het thans nog niet mogelijk acht om de liberalisatie van de invoer te her stellen. De Zuid-Afrikaanse Senaat heeft Vrij dagavond met 20 tegen 14 stemmen een motie verworpen, waarin de regering werd verzocht te verklaren dat zij de uitspraak van het hof van appèl inzake de wet op de aparte vertegenwoordiging zal aanvaarden of zal afti-eden. De motie was ingediend door de fractielieden van de Verenigde Partij. Met dezelfde meerderheid sprak de Se naat zijn vertrouwen in de regering uit. De „Nieuw Amsterdam" van de Holland- Amerika-lijn keert met verminderde snel heid naar New York terug nadat het sehio te Kingston (Jamaica) rnachinestoring heeft gekregen. Het 36.000 ten metende schip maakt een rondvaart met 750 passagiers. Een van de twee machines werkt niet. De ..Nieuw Amsterdam" wordt 1 April in New York verwacht, waar het schip zal worden gerepareerd. De Zaandamse wethouder van Open- bai-e Werken heeft als „standwerker" op de Zaandamse markt voor f9450 spaarbrieven verkocht. Erich Maria Remarque: De boog der sterken Vei'taald door C. J. Kelk Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. In Remarque's nieuwe roman wordt het leven van een groep gevangenen in een Duits concentratiekamp, Mellern, beschre ven van het vroege vooi-jaar 1945 tot de be vrijding. Remarque heeft zich door oud gevangenen laten vertellen van hun onder vindingen, en daaruit een uilstekend georga niseerd en afgemeten verhaal gemaakt. Het is zelfs zo afgemeten dat de lezer ondanks de indruk van authenticiteit, die de beschrij ving hem telkens weer geeft, tenslotte toch moeite heeft het verhaal tot zijn verbeelding te laten doordringen. Had Remarque het nog wat schraler afgepast, en zich beperkt tot uiteiiijke beschrijving, dan had de lezer zijn eigen verbeelding vrij kunnen laten werken om nader door te dringen tot de ervaringen van de mensen, die Mellern bevolken; maai de innerlijke beschrijving wordt ook gege ven, soms alweer zeer authentiek: de lezer gaat denken dat zijn vei-beelding die van de schrijver alleen hoeft na te volgen, en dat is toch niet zo. Tenslotte zijn de beschreven taferelen en de suggestie die van het verhaal uitgaat met elkaar in strijd: de eerste zijn verschrikkelijk, de tweede is rustig, bij het matte af. De schrijver lijkt geïnteresseerd, eerlijk en intelligent; maar dat hij door zijn verbeelding gedwongen werd, dit alles op papier te zetten, is niet uit zijn vei'haal op te maken. Zijn eerlijkheid en intelligentie heb ben hem waarschijnlijk juist verboden er méér in te zetten dan hij verantwoord wist. Dat is waarschijnlijk verstandig van hem, omdat de ondervindingen van de gevangene in een concentratiekamp alle worden opge daan aan de rand van een concreet doods- gevaai-, en onder die omstandigheden neemt de gevoeligheid voor allerlei indrukken tot verdwijnens toe af; wat er overblijft is een zijdig toegespitst op een manier die, zoals bekend, voor wie het niet ondervonden, heeft eigenlijk niet begrijpelijk is. Voor de roman schrijver, die altijd beter af is naarmate hij door meer détails en meer indrukken een grotere verscheidenheid van betekenis kan geven, is het terrein van nature weinig geschikt. Remarque heeft wel geprobeerd, door uiterlijke contrasten, de misère van de ge vangenen scherper te doen ervaren. Ten eerste is het lente wanneer zijn verhaal zich afspeelt, en de gevangenen zien de wereld buiten het kamp groen worden; maar dat lijkt hun lot eerder te verzachten dan te verergeren. Ten tweede wordt de kamp commandant Neubauer in zijn huiselijk leven getoond: een domme man met een ver langen naar welslagen in de wereld, dat hij dank zij zijn S.S.-carrière en slimme beleg gingen vervuld lijkt te hebben als de ge allieerde bommenwerpers alles komen ver nietigen; daarmee wordt iets meer contrast bereikt, maar werkelijk scherp komt de lens toch niet te staan. Als vlak voor de bevrijding de hoofd figuur, die voortdurend als 509 wordt aan geduid, dood gaat, ondervindt men geen grote schok, en wat er nog tragisch aan is blijft op een afstand. Het is misschien ook wel de schuld van de lezer, die zijn verbeel ding liever voedt met beter verteerbare stoffen; maar dat geldt dan voor de schrijver evengoed. Wat Remarqiie vertelt lijkt een zeer goede en verantwooi-de uitbeelding te geven van een Duits concentx-atiekamp; het is het niet-gezegde, het gesuggereerde, dat de ondergrond moet geven waai'uit het wel gezegde zijn betekenis krijgt, dat ontbreekt. Het is trouwens twijfelachtig of er nog ruim te is voor suggestie wanneer het wei-gezegde op de rand van de dood staat; de suggestie kan alleen in de ruimte tussen die rand en de beschreven voorvallen werkelijk van kracht worden. S. M. Admiraal Alexander Sakellariou, de Griekse minister van Defensie, is Vrijdag avond afgetreden nadat afgevaardigden van de oppositie, die zijn ontslag hadden geëist, het parlement hadden verlaten. .Huwelijkstragedie". (Cinema Pala ce). Bette Davis, eertijds gevierde prima donna van het witte doek, bewijst dat haar talent met de jaren is gerijpt en dat zij de dramatische persoonlijkheid van een filmfiguur nog steeds overtuigend tot leven kan brengen. In deze rolprent is zij een eerzuchtige, niettemin gevoelige vrouw, die niet beschikt over de spontani teit van uiting, waardoor zij haar man voorgoed zou hebben kunnen binden. Haar huwelijk strandt, een gelukkige wereld valt ineen, en uit de brokstukken staat zij op als een vex-bitterde, moegeleefde vrouw. Zeer onduidelijk in psychologisch op zicht is de figuur van haar man getekend, en eveneens onduidelijk is de probleemstel ling uitgevallen, zodat men aan het einde eigenlijk niet weet wat men ervan denken moet. De eenvoud van het verhaal boeit aanvankelijk zeer, totdat het zich in deze onduidelijkheden verliest. Het slot laat een aantal vragen ten aanzien van de bedoe lingen der makers achter, wat een onbe vredigend gevoel geeft. Het voorprogramma is rijk gevarieerd niet nieuws en getekende humor. J. L. „Thousands cheer" (City Een spran kelende amusementsfilm, waarin muziek en dans niet van de lucht zijn. Dat kan ook bijna niet anders, want een heel legertje revue-sterren uit Hollywood werkt er aan mee: Elanor Powell, Judy Garland, Red Skelton, Kathryn Grayson, Gene Kelly en Mickey Rooney. Dragers van klinkende namen die in de loop der jaren keer op keer bewezen hebben dat zij niet ten on- x-echte worden gerekend tot Amerika's beste kleinkunstenaars. Voeg daar nog bij dat de orkesten van Kay Kyser, Bob Crosby en Benny Carter de muzikale om lijsting vormen en men moet er van over tuigd zijn dat Thousands cheer een waar lijk gezellige ontspanningsfilm is geworden. L. v. B. „Vrouwen uit de oertijd". (Lux or). In deze cinecolor-rolprent worden goedbe doelde, maar niet bijster overtuigende po gingen gedaan om ons het leven van „de" praehistorische mens te schilderen. Het viel ons althans niet gemakkelijk om te gelo ven in een Stenen Tijperk dat bevolkt is met louter glamour girls en swing boys in dierenvellen-naar-maat. Hoogtepunt van het dwaze verhaal is de strijd van een aan tal dezer gepermanente oer-wijf jes om zich een man te veroveren en inderdaad komen zij, na ettelijke adembenemende avonturen met vliegende draken en andere monsters, allemaal met een liefhebbende, gladge- schoi-en Neanderthaler thuis. Er zijn en kele intelligente scènes, zoals de ontdek king van het vuwr-naAken, maar voor de rest heeft het nonsensicale geval weinig te bieden. H. C. „De plunderaars". (Spaarne). Rod Cameron is in dit bewogen avontuur uit de heroïsche dagen van het „Wilde Westen" de staalharde man van de wet, die er op uit gestuurd wordt om een bandietenbende on schadelijk te maken. Hij wordt evenwel door de bandieten ingerekend, moet samen met één van hen de strijd aanbinden tegen Indianen en krijgt zo'n bewondering voor de jonge bandiet, dat hij hem later het le ven redt. Het ontbreekt niet aan actie in deze spannende film. Vooral de scènes over de gevechten met de Indianen zijn van een lxuiveringwekkende realiteit. S. K. „Van een bruiloft komt een bruiloft". (Rembrandt). Dat vex'haaltje over die bruiloften krijgt u min of meer op de koop toe, want het dient feitelijk alleen maar om Fred Astaire ettelijke keren ge legenheid te geven zijn danstalenten te demonstreren. Hij doet dat in deze film met Jane Powell als partnerin nog even voortreffelijk als zo'n twintig jaar geleden, toen hij ook al een uitblinker in dit genre was. Zelfs ziet hij nu kans een kamer in het rond te dansen in een verticaal vlak: net als een vlieg trippelt hij langs de mu ren en het plafond! Maar behalve dit aar dige trucje is er nog veel meer te bewon deren zoals de kleurige Haïtiaanse revue scène en de veimakelijke dans op de hel lende pai-ketvloer van een oceaanstomer- in-stormweer. Jane Powell kan niet alleen dansen, maar ook zingen en zij vertedert ieders hax't met een romantisch liefdeslied, gezongen in een maanovergoten laantje langs de waterkant! En Fred Astaire beleeft zijn romance met Sarah Churchill, zodat dit filmverhaal be sluit met een driedubbele bruiloft, want die van prinses Elizabeth van Engeland en prins Philip komt er ook nog bij te pas! Een vrolijke film in technicolor voor lief hebbers van 'show, zang en dans. S. K. „Waar de rechte weg eindigt" (Miner va) is een aantrekkelijke politie-film, waai-in Dana Andrews en Gene Tierney de hoofdrollen vertolken. Een originele film ook, want het is nu eens een politieman die van het rechte pad afwijkt. Die politie man is de zoon van een berucht misdadiger en staat er om bekend dat hij nogal hard handig met zijn klantjes omspringt. Zo ge beurt het op een kwade dag dat een arresta tie die hij wil verrichten resulteert in een vechtpartij, waarbij de rechercheur de ar- x-estant (per ongeluk overigens) doodslaat. De politieman kan het milieu waaruit hij stamt, niet langer verloochenen. Hij gooit het lijk in een rivier en tracht een ander voor de moord te laten opdraaien. Dat lukt hem niet en hij raakt tenslotte dan ook in de cel. Behalve een flinke dosis spanning, komt in deze film ook de x-omantiek om de hoek gluren. L. v. B. „Frühling auf den Eis" (Frans Hals) Ook in de komende dagen zal de film „Früling auf dem Eis" vertoond worden. ZONDAG 30 MAART 1952. HAARLEM. Ncd. Hcrv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7.30: Dr. A. J. Raskei-, Avondgebed in de Consistoriekamer. Zondag. 10: Ds. E. Pot. Bev. nw. lidmaten. 7: Ds. B. van Gelder. Nieuwe Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest, Bev. nw. lidmaten. Noorderkcrk. Zaterdag 4—5: Bid stond in de Gex-fkamei-, Zondag. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn 5: Ds. J. Heidinga. Oosterkerk 10: Ds. G. J. Waardcnburg. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkex-k. Dhi\ P. J. Rijpstra. 10.45: Ds. J. van den Berg. van IJmuiden. Bake- nesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Ds. A. J. van Rhijn. 10.30: Jeugdkerk. Ds. B. van Gelder. Diaconesscnhuis 4.30: Ds. G. J. Waax-denburg Rusthuis Jansstraat 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord 10.30: D. Boer; Oost 10: F. H. Geursen; Centrum 10: J. Jongkind; West 10: A. Verhoef Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobsti'aat 6. 10.30: Ds. A. J. P. Boeke. Padvinderswjj- dingsdienst. N. P. G., N. P. V. in de Bakenes- serkerk van 4.30—5.30.Alie-Dag-Kerk. Dins dag 3: Broederkerk, Parklaan. Rondetafel- bespx-eking. Woensdag 7: Waalse Kerk. Twee talige dienst. Ds. D. E. Bocke en Ds. J. F. Bauaraz. Eglise Wallonnc, Begijnhof 30. Di- manche 30 Mars a 10 h. 30: Culte, présidé par le pasteur J. Baudraz. Mercredi 2 Avril a 20 h. Circle biblique. Ncd. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Eerw. Heer Asmus, van Poederoyen. Stads Evangelisatie Lange Herenstr. 6. 10 en 7.30: C. F. Bijlsma den Helder. Woensdag 8: Gemeenschaps avond. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen Evangelist te Voorburg. 5: Ds. J. Scrvaas, van de Belg. Evang. Zending te Gent. Mara- natha-prediking. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. Loek Esméyer. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J., A. Brupi Wassenaar. Broedergemeente, Park- laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30:..Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 5: Evang. A van Gent, uit Arnhem. Woensdag 8: Evan- gelisatiedienst met Koorzang. Ds. Jac. Veld boom, uit Den Haag. Evang. Luth. Gemeente Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff Bevestiging nieuwe leden. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Belijdenis. Jeugdkerk. Peuzelaarsteeg. 10.30: Ds. Daal der. Noorderkapel 5.45: Mej. B. Luikinga. Remonstr. Gercform. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. H. Meyer, van Rotterdam Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland 5: Ds. P. de Ruig. Wilhelminakerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Oostcrkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Ji\ 5: Ds. A. B. C. Hofland. Geref. Kerk, Begijn hofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gem., Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Christ. Gereform. Kerk, Raaks. 10 en 5.30: Ds. M. Holtrop. (Nam. afscheidsdienst). Baptiste Gemeente, geb. C. J. M. V., Lange Margare- thastraat 13. 10 en 5: Ds. J. Louw, v. 's Gra venhage. 11.30: Zondagsschool. 8: Jeugdsa- menk. geb. ..Salem", Bakenessergr. Dinsdag 8: Bidstond. Pinkster Gemeente, N.we Ki~uis- straat 14. 10 en 7.30: Openbare samenkom- sen. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken)Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. van Ruijsdael- laan 7. Hst. Maandag 3: Samenkomst, Ge meente des Heeren. Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Pai'k- laan 21. 4: Samenkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47 (achterzaal) 10.15: Aanbidding met Avondmaal en Bijbel les. 19: Avonderedienst met predicatie. Evang. H. Bakvis, uit A'dam. Dinsdag 20: Vx-ouwenbijbelkla.s. Donderdag 20: Bijbel studie (in de voorzaal). Vrijdag 16.30: Kin derbijbelklas. Christen-Geloofsgemeenschap gebouw Rosenhaghe, Hoofmanstr. 10: Br. J. E. van den Brink, van Gorinchem. 8: Samen komst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Bidstond Gax*enkokerskade 27. Iedere Zater dagavond 8: Jeugdsamenkomst Benkoelen- straat 28, H.-N. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Volle Evangelie prediking. Kerk van Jezus Chrisus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Herseld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Soefi-Beweging. Nassauplein 8. 11: Uni versele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. M. A. Hai-kink, den Haag. Theologisch-Philosofisclie beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gx-acht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk 10: Dr. M. v. d. Voet, bevestiging van nieuwe lidmaten. 7: Dezelfde. H. Avondmaal, Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. H. Doop. Jeugdkapel Scho- terweg hoek Pijnboomsti\ 10: Dhr. N. Groen. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst (afscheid). Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligingsdienst. .7: Open- luchlsamenkomst. 8: Opwekkingssamenkomst Leiders Brigadier en Mevr. C. Claeijs. 12 en 5: Kindex-samenkomst. Dinsdag 2.15: Gezins bond samenkomst. Geref. Kerk. Noord-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Christ. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhclminaplein. 10: Ds. H. Bartlem-a. Bev. lidmaten. Deze opgave is juist; in de ..Schakel" onjuist vermeld. 19: Dr. J. v. Dorp Kapel Nw. Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Bev. lidm. 19: Ds. J. W. v. Nieuwen- huijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, PosJ> laan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg. Koeniefslaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111 10 en 5: Leesdienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Muilwijk. Rem. Hilversum. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. Pos te Haarlem. ELOEMENDAAL Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 1215 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondagsschool, 5 en 6 j. Kleuterschool, Bos- laan, 11.45: Zondagsschool, 612 j. Marana tha en Jeugdhuis Ned. Prot. Bond, Potgie- terweg 4. 10.30: Dr. K. H. Boersema. Hv., Leiden. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Ds. J. A. Tiemens, van IJmuiden. Voorbereiding voor het H. Avondmaal. De diensten worden per radio op golflengte 245 M. uitgezonden. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers.en Lof. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Univer sele Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 19.45: Zondagavondstilte voor Prot. Overveen, voorafgegaan door Zangdienst, aanvangende 19.15 uur, in de kerk aan de Ramplaan. Geref. Kerk. 10: Dr. W. G. Har- renstein. 5: Prof. R. Schippers. HILLEGOM. Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. Chr. Eerhard. H. Doop. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Geref Kerk. 10 en 5: Ds. H. J. Swierts, van Enkhuizen. Voorbcr. H. Avondmaal. Christ. Geref. Kerk. 10 cn 5: Ds. R. E. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Hcrv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris E. Poepjes. Doops gezinde Gemeente 10.30: Ds. R. C. de Lange van Aalsmeer. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ncd. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. II. v. Beem. van Amsterdam. 3: Ds. M. M. de Jong, Bethel Kapel. 10: Ds. M. J. Knottnex-us. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. L. Cannegieter, Castricum. 18.45: Bijzondere kerkdienst. Ds. C. B. Bur ger. Utrecht. 18.4519: Zangdienst, medew. Ned. Herv. Kapelkoor en kinderkoor. „De Toorts". 9: Ds. P. J. Mackaay, Haarlem. „Jeugdhuis" 9: Jonge Jeugd Kerk. Dhr. W. van Monsjou, Velsen-Nrd. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Bev. Lidma ten. 7: Ds. G. II. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 9 en 10.30: Ds. E. Reeser. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. A. Donker, uit Zaandijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein 10: Ds. E. Saraber Jr. Openb. belijdenis des geloofs. 7: Ds. A. Oskamp, pred. te Hst. Jeugddienst. Ncd. Prot. Bond, Brugstraat 15. '10.30: Dr. M. Moltzer, van Bloemendaal. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. S. J. Dok ter. van Vogelenzang. 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. gebouw „Ons Huis", Dinsdag 8: J. W. van Zeijl. LISSE. Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10,30: Ds. C. Jongeboex-, 5: Ds. J. de Ruiter, uit Leiden. Ncd. Prot. Bond. 10.15: Ds. J. A. Mulder. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. Meijnen, van Den Haag-West. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4,30: Ds. J. J. Verleur Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerlaftd. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft aan de referen- dax'is bij zijn ministerie, de heer W. van Suijlekom, plaatsvervangend hoofd van de Directie der Visserijen, met ingang van 1 April 1952 eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftijd met dankbetuiging voor de bewe zen diensten. Tijdens een Vrijdagmiddag onder leiding van de Directeur der Visserijen, ir. G. J. Lienesch, gehouden afscheidsreceptie met vele toespraken en geschenken voor de scheidende referendaris, waarbij zeer velen, vooral uit visserij-kringen van hun belangstelling blijk gaven, deelde de seci-e- taris-generaal mr. J. T. Bonnerman mede, dat het de Koningin heeft behaagd de heer Van Suijlekom te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van Suijlekom kwam in 1919 bij de visserij-inspectie en vervolgens bij de afdeling Visserijen van het ministerie. Hij had onder meer een werkzaam aandeel in de herziening van de Visserijwet, die in 1931 haar beslag kreeg. Dc president van de Franse republiek heeft mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burge meester van Eindhoven, benoemd tot officier in de orde van het Legioen van Eer, als er kenning van zijn verdiensten voor het be vorderen der vriendschapsbanden tussen Nederland en Frankrijk, in het bijzonder tussen Eindhoven en Bayeux. Aalsum, pass. 27 Socotra. Aalsdijk, 28 te Antwerpen. Alphacca, 28 v. Curagao te Trinidad. Ai'gos, 27 v. R'dam naar Lissabon. Amstelveen, pass. 27 Ouessant. Aardijk, 27 240 m. NO. Flor es. Agamemnon, 27 650 m. W. Findsterre. Agatha, 27 van Singapore naar Saigon. A Moth, 27 240 m. Z.ZW. Rio Grande. Al.ndi.jk, 27 v. Coatz Coalcos n. Tampico. Ampenan, 27 v. Soerabaja naar Bintang. Amsteldijk, 27 960 m. W.ZW. Scilly's. Annenkerk, 27 600 m. Z. Cocos eil. Armilla, 27 v. Singapore n. Saigon. Arundo, 27 dwars Pico. Alcyone, 27 470 m. W. Sharitsbay. Alma li, 27 270 m. Z.ZO. St. Vincent. Amstelland, 27 100 m. N.NO. Finisterre. Arendsdijk, 27 240 m. N.t.W. Recife. «.aglekerk, 28 van Hamburg te Bremen. Alkaid, 28 Ouessant gepass. n. Antw. Altair, 28 v. Bah ia' naar Santos. Aludra, 28 van Santiago te R'dam. Amstelkei'k, pass. 28 Las Palmas. Ainedij'k, 31 van New Orleans naar R'dam. Alderamin, 28 v. St. Vincent n. Antwerpen. Andijk, 28 te Galveston verw. 31 n. R'dam. Bengkalis, 27 v. Durban n. Mauritius. Boschfontein, 27 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Baarn, 27 van Hamburg naar Antwerpen. Bantam, 28 v. Panarukan te Semarang verw. Boskoop. 27 v. Hamburg te Bremen. Barend recht, 27 270 m. O.t.Z. Lorenzo Marques. Bloemfontein. 25 570 m. N.t.O. St. Helena. Bonaire, 27 500 m. O. Barbados. Breda, 23 te Callao. Cal'tex Pernis, pass. 27 Algiers. Caltex Utrecht, pass. 27 Algiers. Camphuys, 27 v. Soerabaja naar Semarang. Celebes, 27 v. Probolinggo n. Singapore. Chama, 27 dwars Lissabon. Calllsto, 27 110 m. ZO. Turk eil. Corilla, pass. 27 ten z. Poedoe Laut. Cottica, 28 v. Madeira n. Barbados. Caltex Nederland, 28 v. Sidon naar R'dam. Cleodora, v. Calcutta n. Chittagong en Bahrein Diemerdijk, 26 v. Los Angeles naar R'dam. Duivendijk, 27 230 m. O.NO. Flores. Delf shaven, 27 140 m. NO. Finisterre. Dongedijk, 27 480 m. NO. Sombrero eil. Delft, 29 v. Caldera te Balboa. Elmina. 29 v. W. Afrika te A'dam verw. Esso Den Haag, 27 180 m. NO.SanMiguel. Etrema, 27 v. Algiers n. Tripolis. Eos, 27 85 m. O Gibraltar. Esso Amsterdam, 27 210 m. ZW. Flores. Edam, 20 te R'dam. Friesland (KRL), 27 v. Singapore n. Tj. Priok. Felipes, 27 v. Bangkok naar Singapore. Friesland (SSM), 27 v. Huil naar Antw. Gravelamd, 27 v. Itajai naar Santos. Gaasterker, 27 Kp. del Gado gepass. Garoet, 28 v. Tj. Priok te Singapore. Hoogkerk, 27 v. Port Swettenham n. Penang. Hercules, pass. 26 Gibraltar. Helena, 27 650 m. N. Barbados. Hector, 27 120 m. O.t.Z. Malta. Heelsum, 27 280 m. W. Flores. Hestia, 27 480 m. ZW. Flores. Hersilia, 23 te Port of Spain. Helicon, 28 v. Maracaïbo n. Kingston. Iris, 27 v. Lipari n. Palermo. Ittersum, 27 v. New Orleans te R'dam. Indrapoera, 28 v. Aden naar Port Said. Japara (KRL), 30 Belawan verwacht. Jupiter, pass. 29 Finisterre. Klipfontein. 27 v. Kaapstad n. Teneriffe. Kasimbar, 27 v. Banda te Ambon. Kedoe, 27 120 m. Z.t.O. Oostpunt Kreta. Kertosono, 28 v. Singapore n. Tj. Priok. Kola Agoeng, 28 te Kcewait. Larentoërg, 27 v. Lagos naar Luanda. Limdekcrk, 27 v. Basrah naar Bahrein. Lemsterkerk, 27 210 m. NW. Str. Messina. Lutterkerk, 27 pass. Gibraltar. Ctekkerkerk, 27 rede Calcutta. Loenerkerk, 28 te Djiboeti. Lombok, 27 v. Calcutta n. Singapore. Leerdam, 27 v. New York naar R'dam. Lieve Vrouwekerk, 27 v. Antwerpen te R'dam. Laurenskebk, 28 te Port Said. Lawak, 28 v. Los Angeles naar Portland. Leopoldskerk, 28 van Basrah. Loppersum, 28 dwars Kp. Roca. Leersum, 29 v. Golf v. Mexico te R'dam. Luna, 29 v. A'dam te R'dam. Larog.koeas, 28 v. Belawan naar Ceylon. Leuvékerk, 28 van Basrah te Rotterdam. Maaskerk, 28 te Akkra. Mariekerk, 27 v. Suez naar Aden. Mataram, 26 v. New York naar Bombay. Mltra, pass. 27 Sabang. Madoera, 28 v. Rangoon te Singapore verw. Maetsuycker, 27 v. Fremantle n. Geraldton. Merwede, 27 100 m. N. Flores. Murena, 27 v. Miri naar Yokohama. Musi, 28 te Tj. Priok. Marken. 28 v. Galveston te Amsterdam. Marisa, 29 v. Curagao te New York. Nestor, 27 te Beyrouth n. Famagusta. Noordwijk, 27 bij Wight. Nieuw Amsterdam, 28 v. Kingston n. New York. Overjjsel, 28 v. Barcelona naar Cadiz. Omala, 27 v. Miri n. Piadju. Ophir, 28 te Singapore. Orion, 27 v. Piraeus n. Iraeiion. Oranjefontein, 27 pass. Sierra Leone. Ovula, 27 80 m. z. Fayal. Ootinarsum, 28' v. Mobile te Jacksonville. Oranje 28 v. Belawan naar Colombo. Prins Alexander, 27 545 m. O.ZO. Cape Race. Parkhaven, 27 dwars Oporto. Prins Willem IV, 27 nog te Casablanca. Paula, 27 200 m. w.zw. Cambodia Point. Poeloe Laut, 27 van Aden n. Belawan. Poseidon, 27 bij Mona eil. Prins Willem II, 28 v. R'dam n. Hampt Roads. Fhrontis, 29 te Port Said. Rossum, 27 v. Lissabon naar Saffi. Rempang, 27 270 m. N.t.O. Madeira. Rondo, 27 bij Oostpunt Kreta. Rijndam, 27 250 m. O. Kp. Race. Riouw, pass. 27 Key West. Rotti, 29 te Belawan. Straat Malakka, 28 v. Sao Francisco do Sul te Rio Grande. Sabang, 27 v. Bangkok naar Singapore. Saidja, vertr. 28 v. Soerabaja n. Piadju. Samarinda, 27 110 m. O. Trinidad. Sambas, 27 v. Samipit naar Singapore. Saparoea, 27 in Str. of Jubal gepass. Schie. 27 Gibraltar gepass. Schiedijk, 27 180 m. Z. Charleston. Sinahang, 27 v. Benkulen naar Padang. Sliedrecht, 27 Kp. de Gata gepass. Sommelsdijk, 27 320 m. NO. Flores. Stad Breda, 27 480 m. O.ZO. Bermuda. Stan vac Pendopo, 27 bij Noordpunt Banka. Straat Soenda, 28 te Nagasaki. Stad Vlaardingen, 28 te Newport News. Sumatra. 28 v. Tj. Padang te Semarang. Slamat, pass. 23 22 u. Str. Messian n. Port Saia Sloterdijk, 28 v. Port Said. Stad Schiedam, vertr. 29 ca. 16 u. v. Sas v. Gent naar Hampton Roads. Stad Leiden, 28 te Media Luna. Stentor, 28 v. Aruba n. Pto Cabello. Tiba, 27 van R'dam te Montevideo. Titus, 27 v. Tunis naar Tel Aviv. Teucer, 25 van Bintang. Tanfchaven III, 28 te Tj. Uban. Tawali, 27 pass. Kp. Bllba. Teresias, 28 v. Panarukan te Semarang. Ternate, 27 540 m. W.NW. Anderhalfgraadskar. Themisto, 27 540 m. W. Flores. Tibia, 27 in Golf van Suez. Tjibadak, 27 v. Adelaide n. Melbourne. Tjikampek, 27 v. Hongkong naar Tj. Pnok. Tjiluwah, 23 v. Soerabaja te Balikpapan. Tjiwangi, 28 v. Singapore te Hongkong verw. Tosari, 27 v. Soerabaja n. Makassar. Trompenberg, 29 te Charleston. Tabian, 28 v. Penang n. Port Swettenham. Tamo, pess. 23 Ouessant. Tjisadane, 28 v. Singapore naar Penang. Tjitjalengka, 29 te East London. Tongkol, 28 v. Algiers n. Port Said. Tornini, 29 v. Londen te R'dam verwacht. Tarakan, 29 v. Algiers n. Port Said. Utrecht, 2o van San Francisco n. Manilla. Veendam, 31 Southampton verwacht. Violette, 27 te Fleetwood. Waingapoe, 28 v. Tj. Priok te Soerabaja. Waterman, 27 329 m. W. Scilly's. Wieldrecht, 23 van Kaapstad te Durban. Willem Barendsz, 27 690 m. O. Ascension eil. Willemstad, 27 200 m. W.t.Z. Madeira. Winsum, 27 80 m. N.t.O. Finisterre. Woensdrecht, 27 480 m. Z. Flores. Zaan, 29 v. R'dam naar Lissabon. Zeeland (KRL), 29 3 u. van Marseille. Schepen met passagiers en emlgrerendfen Alhena, vertr. 3 April v. Buenos Aires n. R'dam Alnati, 4 April Rio de Janeiro verwacht. Bonaire, 10 April Plymouth 12 April A'dam verwacht. Boskoop, verm. 11 April v. A'dam n. Guayaquil Cottica, 7 April Barbados verwacht. Fairsea, vertr. 14 April v. Amsterdam via Panama kan. naar Wellington, Sydney en Melbourne. Indrapoera, 12 April Rotterdam verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, vertr. 29 v. Tj. Priok 25 April Amsterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, 28 v. Kingston n. New York alwaar 1 April verwacht. Noordam, vertr. 29 14 u. v. R'dam n. New York alwaar 7 April verwacht. Oranje. 7 April Suez 15 April A'dam verwacht. Oranjestad. 6 April Pta del Gada verwacht. Rijndam, 31 New York verwacht. Sibajak Rotterdam verbouwen. Veendam, 31 Southampton 1 April R'dam verw. Waterman, 2 April Halifax verwacht. Westerdam, vertr. 29 12 u. v. New York naar Rotterdam 7 April verwacht. Willem Ruys, vertr. 2 Aprii v. R'dam n Tj. Priok Willemstad. 4 April La Guaira verwacht. Zuiderkruis, 0 April v. R'dam via Panamakan. n. Wellington, vanwaar via Indonesië terug naar Nederland. OFFICIËLE rUBLICATIE OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 1 en 3 April a.s. onder de wapenen ko men, worden enkele extra-ti'einen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichtigen die, in vei'band met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der genoemde extra-ti'einen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reis gelegenheid na 7.00 uur. Op 2 April a.s. zijn geen extra-treinen ingelegd en moeten der halve alle dienstplichtigen, die op die dag onder de wapenen komen, reizen met de ti'einen, of bussen van de 'normale dienst regelingen, per eei-ste reisgelegenheid na 7.00 uur. De extra treinen lopen in de vol gende dienstregelingen. Op 1 April voor de opkomst te Dordrecht. Breda of Tilburg: Den Haag HS v. 8.37, Delft v. 8.47. Schiedam v. 8.58, Rotterdam DP v. 9.07, Feijenoord v. 9.17, Dordrecht a. 9.31, Breda a. 10.08, Til burg a. 10.30. Voor de opkomst te Harder wijk of Wezep een extra trein: Amsterdam CS v. 9.10, Amstei-dam MP v. 9.19, Hilversum v, 9.39, Amersfoort v. 9.56, Harderwijk a. 10.18. Wezep a. 10.42 en een exti-a trein: Zwolle v. 11.20, Wezep a. 11.31. Harderwijk a. 11.58. Op 3 April voor opkomst te Utrecht, Schalkhaar of Ecfde een extra trein: Rot terdam Maas v. 7.59, Den Haag SS vertrek 7.56, Voorbui'g v. 8.01, Gouda v. 8.20, Utrecht CS vertr. 8.57, Amersfoort v. 9.20, Apeldoorn v. 9.57, Deventer a. 10.10. Voor Eefde (station Zutphen) te Apeldoorn overstappen: Zutphen a. 10.33. GEEN LOLLETJE, steeds die kapotte fiets. Koop toch een nieuwe, slechts f 3 per week enzonder vooruitbeta ling!! VAN VEEN, Zijlweg 2628 Haarlem. zilver en juwelen worden ingekocht. G. REIJNEN, KI. Houtstr. 76, Haarlem. Tel. 12695. TE KOOP: Eng. eetkameiy best. dressoir, tafel, 4 stoelen cn 2 arm, voorooiiogs f 425. Boekenkast f 45, oud-Holl. stoelen f 9.50 p. st. Jos. van Bodegraven, Ridderstraat 22, Tel. 13237. BEL 25331 Schellekens - Haarlem Rijksstraatweg 408 rd Adverteert in dit blad Haarlem of omgeving. Leeg op te leveren. Brieven onder no. 9549 aan het bureau van dit blad. Model 6000 met dubbele zuigkracht en speciaal mondstuk voor pluizen en hondenharen. Bij alle erkende handelaren verkrijgbaar op zeer gemakkelijke voorwaarden. Verkoopkantoor Haarlem - Lceghwateistraat 16 - Tel. 15617 REPARATIE ONDERDELEN - SERVICE ANNIE LOOTS Schoonheidsspecialiste en Med. gedipl. Haarkundige Manicure en pedicure, le Emmastraat 18 - Haarlem - Telefoon 21826 Gebruikt worden de preparaten van Dr. v. d. Hoog, huidarts Advies gratis. MODERNE VITRINES Toonbanken, etalages, wandkasten, verchroomde opstanden, glasplaatdragers met rail, complete winkelinrichtingen. Eigen ontwerpen, eigen fabi'iek. Fa. J. KONING ZONEN Kantoor en magazijnen: JANSWEG 27—29 - HAARLEM Tel. 14025 - 34635 SINDS 1910

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10