Onze puzzle s hk w m mm BI 1 1 m m 1 m r Moeilijke strijd wacht Haarlem tegen de Apeldoorners Het Hek van de Dam Kosteloos onderwijs sinds 1875 ïn de hoofdstad uit Parijse Silhouetten Presenteer het potlood Plattelandswoning op Agrarische Beurs Vorkooplokaal NOTARISHUIS INBOEDELVEILING 8/9 APRIL Wèl radiozegels plakken s lp ■7 fj 7 Korfbal OKV bezoekt Haarlem Dammen Nederlands kampioenschap SPORT OP ZONDAG Plusjes en minnetjes Snoezig idioot HOME TREATMENT o^2<5vvo?lc) Institut de Beauté Haute Coiffure ZATERDAG 29 MAART 1952 Ja, we zijn er in de loop der jaren toch wel een ietsje op vooruitgegaan wat de op voeding betreft en over het algemeen de verhouding tussen ons grote mensen en de kindertjes. Dat heb ik dezer dag'en weer ervaren toen ik de bijzonder aardige ten toonstelling over een „eeuw schoolonder wijs" bezocht die op dit ogenblik in het „Musée pac-dagogique", het paedagogisch museum in Parijs, wordt gehouden. Het onderwijs in Frankrijk verschilt op ver scheidene punten van dat in Holland en onder meer ook daarin, dat hier geen en kele ouder, hij moge bedelaar of multimil- lionnair wezen, één franc schoolgeld hoeft te betalen. Een der dingen die ik op deze expositie heb geleerd is, dat het verplichte en kosteloze onderwijs in Frankrijk dateert uit het jaar 1875 toen Jules Ferry het in stelde. Dat is dus zo sedert dien gebleven, maar voor de rest zijn er wel enige veranderin gen ingetreden. Zo kan men hier zien hoe er tijdens het bewind van de grote Napo leon en dus al vóór Ferry werd les gegeven. Het ging er toen wél hartig van langs en een schoollokaal moet in die da gen sterk aan een kazerne hebben doen denken. Ik zag zo een plaatje waarop de lieve knaapjes star in de houding staan terwijl een norse meester hen beveelt het potlood te presenteren. Een fraaie indruk van deze verlichte tijden geven ook de talrijke schoolschrif ten die hier worden getoond. Alle met aan grijpende prentjes voorzien waarop ter lering van de lieve jeugd, verschrikkelijk realistisch, allerlei afkeurenswaardigheden worden uitgebeeld. Een hele reeks is zo gewijd aan het alcoholmisbruik. Was dat toen in de Franse scholen zo sterk ver breid? Of probeerden de hex-en paedagogen via de kleintjes de ouders op het rechte blauwe pad te voeren? Daarop moet ik het antwoord schuldig blijven. Maar die plaatjes jokten er in elk geval niet om. Zo hangt hier een afbeelding van een ver waarloosd uitziend manspersoon die zich aan een boom heeft verhangen terwijl een omgekantelde wijnfles naast de stam geen twijfel laat bestaan over de oorzaak van zijn yanhoopsdaad. Zelfs een gezond mens zou er een diepe walging voor zijn hele léven voor een oprecht glas Bordeaux of Beaujolais van overhouden...... Op andere prentjes werden de lieverdjes gewaarschuwd tegen de verderfelijke ge woonte van het nagelbijten. Een knaapje geeft zich daar op zo'n gravure verwoed aan over, met als verklarend onderschrift: weten jullie, brave kindertjes, waarom Ro bert er zo betrokken uitziet? Wel, omdat hij nu al die verschrikkelijke maagkram pen op voelt komen, waarmee zijn nagel- kluivery straks zal worden bestraft. Martelwerktuigen Maar gelooft u maar niet dat het in die tijd alleen maar bij wijze raadgevingen en moralistische predikaties bleef. Er is hier óók een hele vitrine gevuld met martel werktuigen waarmee een kleine eeuw terug de Franse jeugd, naar middeleeuwse trant, indien het pas gaf getuchtigd werd. Zwe pen, karwatsen die, tussen haakjes, ook tegenwoordig nog wel tot de huisraad van meer conservatief georiënteerde Franse gezinnen behoren en zeldzaam vinnige instrumentjes, de férules, of plakken, waarmee tijdens de lessen de spes patriae op de vingetjes werd gemept. Maar daarmee waren de middelen die de toenma lige opvoeders ter beschikking stonden om de schooljeugd de heirweg van de deugd te doen houden, nog niet uitgeput. Franse kindertjes die jokten, werd door hun mees ter bijvoorbeeld een brede rode ceintuur omgedaan, terwijl de luieriklcen een groen exemplaar werd omgegord. Een overblijfsel van dit gebruik is waarschijnlijk nog de beroemde „bonnet d'ftne", de ezelskap, die tegenwoordig nog steeds op vele Franse scholen domme of ondeugende kinderen wordt opgezet. Een sportief twee-delig ensemble van zware naturëlklewrige shantvng. (Ont werp: Jacques Heim). De hoed is van stro gedecoreerd met een zijden lint. De Agrarische Jaarbeurs, of liever ge zegd de beurs voor Landbouw, Zuivel, Vis serij en Techniek, zal niet alleen bestemd zijn voor de mannen. Op deze beurs, die te Utrecht gehouden wordt van 17 Mei, zal ook een en ander voor de vrouw te zien zijn. Een zeer bijzondere tentoonstelling zal nl. gewijd zijn aan de „Vrouw op het platteland". In een speciaal paviljoen zal de vrouwen in een twintigtal vertrekken worden vertoond, hoe de plattelandswoning op een juiste en smaakvolle wijze kan wor den ingericht. Ook aan de kleding zal spe ciale aandacht worden geschonken. Déze demonstratie krijgt daarom de naam van „woning en kleding voor ons". Op de tentoonstelling is ook een afde ling aan het middelbare onderwijs gewijd. Er hangt hier onder meer een hele reeks platen met collégiens, die blijkbaar van school tot school hun eigen uniformen droe gen, zoals op de hierbij afgedrukte illus traties is te zien. De dracht van hoge hoe den was toen echter vrijwel algemeen. Al leen op het Charlemagne-lyceum werden de schedels der leerlingen met een soort uitgezakte conducteurspet versierd. Op het Saint-Louis-lyceum, nog steeds een vermaarde Parijse instelling van mid delbaar onderwijs, hielden de jongens wel van een hartig slokje lafenis, getuige het knaapje dat, de studieboeken onder de arm gekneld, een fikse literfles naar de lippen brengt. Baudelaire van school gestuurd Interessant is ook de hier geëxposeerde bloemlezing van brieven die betrekking hebben op de schooljaren van een aantal grote Franse schrijvers en dichters. Gelijk dat opistel dat door een paedagoog werd gericht aan Monsieur Baudelaire Sr. en wakrin diepe bezorgdheid wordt uitgespro ken over het gedrag van diens zoontje Charles. Die had het zo bont gemaakt dat zijn directeur zich genoopt zag hem de schooldeur te wijzen. Van dat ventje zou toch nooit iets terecht kunnen komen. Papa en Mama Balzac ontvingen in hun dagen op hun beurt 'n al even ontmoedi gend briefje. Ook hun zoontje werd de laan uitgestuurd. En zo ziet ge eens te meer, dat zij die „niet deugen willen", de moed nog niet hoeven op te geven. Best mogelijk dat uw ontembaar zoontje zich later ook nog eens als een Baudelaire of Balzac ontpopt. Maar natuurlijk is die opmerking weer van alle paedagogie gespeend. ève ADVERTENTIE Dir. W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. De Parijse ontwerpster Nina Ricci ontwierp deze charmantegemakkelijk te dragen japon van muisgrijze jersey. Plooien vallen van de zakken omlaag. Beslissing van de Rotterdamse rechtbank Conform de eis heeft de Rotterdamse rechtbank de 47-jarige ambtenaar W. C. H. uit Vlaardingen tot 6 boete veroordeeld, omdat hij geen radiozegels had geplakt. De rechtbank overwoog dat de Kroon bevoegd is, indien een noodtoestand dit noodzakelijk maakt, een andere wijze van afkondiging te kiezen dan de normale. De raadsman had namelijk betoogd dat het Koninklijk Besluit van November 1944, dat op deze zaak betrekking heeft, alleen in de Staatscourant was afgekondigd en daardoor volgens hem niet verbindend was. De portier van het Diaconessenhuis te Haarlem, de heer S. de Rijcke, zal op 1 April, na 38 dienstjaren, deze functie neerleggen. Maandagmiddag is er een afscheidsbijeen- Eigen afhaaldienst komst in het Diaconessenhuis. ADVERTENTIE Horizontaal: 1. in leg. 6. Griekse fabel dichter. 11. zuurda- delboom. 12. bekende motorraces in Assen. 14. moment. 15. rund. 16. wederkerig voorn, woord. 17. hevig. 19. iemand die een over val pleegt. 21. zang stem. 22. knol. 24. klamp. 25. voordeel. 26. provincie der Z. Afrikaanse Unie. 28. riviermonding. 29. schudglas voor olie en azijn. 30. verkeerd. 32. plantenfamilie. 35. knaagdier. 36. hoeveelheid 38. ambtsgewaad. 39. kern van een vrucht. 40. niet vet. 42. be lemmering. 43. ver laagde noot. 44. drink gerei. 45. buitendijks land. 47. loonbelas ting (afk.). 48. op ge regelde tijden terug kerend. 50. vogel. 51. vloertegel. Verticaal: 1. inwonend. 2. heilige (afk.). 3. smal stuk hout. 4. water in N. Brabant. 5. gang v. e. paard. 6. vrucht v. d. eik. 7. knevel, 8. lofzang. 9. per expresse (afk.). 10.middagslaapje. 13. afvoerkanaal v. d. traanklier. 16. schikking waardoor men een zaak regelt. 13. opening. 20. heden. 21. speelgoed. 23. schoonheidsscheidsrechter (Griekse myth.). 25. verhindering. 27. kat achtig roofdier. 28. naaldboom. 30. elec- trische eenheid. 31. voorzetsel. 33. insect. 34. zwaar Brussels bier. 36. woudkoe. 37. deel v. h. lichaam. 40. tijding. 41. tocht. 44. proper. 46. deel v. e. tennispartij. 48. na schrift (afk.). 49. Scandinavische munt (afk.). Oplossingen moeten worden ingezonden aan onze bureaux HAARLEM, Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37: IJMUI- DEN, Kennemerlaan 154. Oplossingen moeten uiterlijk Woensdagavond in ons bezit zijn. Wij verzoeken op de enveloppe te schrijven: „Oplossing Puzzle". S.v.p. geen mededelingen voor redactie of administratie bij de oplossingen in sluiten. De oplossingen moeten worden ingevuld op het gedrukte diagram dat hierboven staat. De oplossing van de vorige puzzle is: Horizontaal: 1. telegrafist. 10. els. 11. reu. 12. die. 13. ui. 14. beige. 16. P.S. 17. zot. 18. Urk. 19. Em. 21. tiara. 23. ge. 24. lak. 26. gek. 27. rel. 28. rad. 29. pen. 30. man. 31. mot. 32. gul. 33. bos. 34. ree. 35. ton. 36. kus. 38. nel. 40. Ee. 41. Posen. 43. si. 44. dar. 45. rot. 46. Ir. 48. snaar. 50. m.n. 51. non. 53. aan. 54. mee. 55. geluksgodin. Verticaal: 1. teugel. 2. Eli. 3. L.S. 4. gre tig. 5. rei. 6. augurk. 7. id. 8. sin. 9. Tessel. 14. bot. 15. era. 20. maraboe. 22. Aessopus. 23. Genuees. 25. kanon. 27. regen. 35. tering. 36. kornak. 37. Serang. 39. linnen. 41. pas. Z 3 V l 8 O A /z A3 'V /6 7 J3 Zo zz Zi Zi/ zs Z& ZV |jjp£ m Z3 óo J/ S3 SU SS jl 30 i/O V' z/Z vv 445- J/& «f Sa 42. nor. 47. roe. 49. aas. 50. Mei. 52. n.l. 54. m.d. De prijzen werden als volgt toegekend: f 7.50: A. Hart-De Ruyter, Hasselaers- plein 4, Haarlem. f 5.A. Zonneveld, Casembrootstraat 50, IJmuiden-Oost. f 2.50: S. Meyer, Noordlaan 6, Bloe- mendaal-Noorö. In de tweede klasse van de KNKB spelen de twaalftallen uit Haarlem en omgeving Zondag hun laatste competitiewedstrijd. De drie ploegen besluiten met een uitwedstrijd: Oosterkwartier gaat op bezoek bij Groen Geel, Aurora gaat naar KVD en Watervliet is de gast van ZKV. De gasten zullen heel goed moeten spelen om zonder puntenverlies naar huis te keren. In de derde klasse ook een volledig programma: Sport Vereent ont vangt BEP en kan winnen, evenals Haarlem, waarbij OKV op visite komt. Animo Ready onderneemt de verre reis naar Den Helder en wordt 2 punten rijker op KVH. Tenslotte spelen nog Allen Weerbaar 2 Aurora 2, Roda 2Oösterkwartier 2, Groen Geel 3—Watervliet 3, waarin de Haarlemse kansen niet gunstig zijn. Aangezien de onderlinge resultaten, welke de deelnemers in de voorwedstrijden tegen elkander hebben behaald, tevens voor de finale gelden, is de stand van de nu reeds geplaatste spelers: H. Laros 6 punten; ir. G. E. van Dijk en W. Roozenburg elk 5 punten; P. Bergsma, A. Bizot, W. Huisman en J. Metz elk 4 punten; M. Bandstra en R. C. Kei ler elk 3 punten en W. de Jong 2 punten. Dat het systeem, waaronder thans wordt gespeeld, tot eigenaardige resultaten leidt, moge blijken uit het volgende voorbeeld. De titelhouder R. C. Keiler, die zich na zijn on verwachte nederlaag in de eerste ronde tegen Bizot, geleidelijk heeft opgewerkt tot de eerste plaats, komt in de eindstrijd bijna op de onderste plaats. Herm. de Jongh, die zich nog door een barrage moet zien te plaatsen komt, indien hij daarin slagen zou, op de tweede plaats. Hij heeft namelijk tegen de geplaatsten 6 punten gescoord. Met invallers voor Roozen en Odenthal moet Haarlem morgen de strijd aanbinden tegen AGOVV. De Apeldoornse club is er in het najaar in geslaagd de Haarlemmers, die drieëntwintig wedstrijden achter een onge slagen waren gebleven in een competitie wedstrijd, een nederlaag toe te brengen. Er staan thans voor Haarlem meer belangen op het spel dan voor AGOVV en te verwachten is. dat de thuisclub zich ten volle zal geven om de leiding te behouden. EDO trekt naar 't Gooi, dat evenveel pun ten als de Haarlemse ploeg heeft. De Racing trekt naar Enschedé en zal vermoedelijk een zege behalen. Voor VSV staat de uitwedstrijd tegen Zwolse Boys op het programma. Grote belangstelling zal er Zondag be staan voor StormvogelsZFC. De winnende club is kampioen van de tweede klasse A. Voor Schoten staat er in de wedstrijd tegen De Kennemers in Beverwijk veel op het soel In Amsterdam komen De Spartaan en Her cules tegenover elkaar. Zoals bekend is hebben Schoten en Hercules evenveel punten. Toen Carry van Bruggen haar roman „Het huisje aan de sloot" schreef, zal zij daarbij waarschijnlijk niet in de éér ste plaats aan het Amstelhötel hebben gedacht. Dit rechthoekig aan de water kant verrijzende gebouw heeft namelijk van buiten het aanzien van een rusthuis voor gepensionneerde spoken, maar herinnert van binnen aan een ouderwets paleis. De gekroonde staatshoofden lopen er dan ook bij wijz° van spreken de deur plat. Een paar dagen geleden kregen wij van de directie de vererende uitnodi ging om met een Parijse koningin een kopje thee te komen drinken. Uit de briëf bleek dat zij zich heel eenvoudig Germaine Lecomte pleegt te noemen, zo wel in haar vaderland als op haar bui tenlandse reizen. Wij dachten natuurlijk onmiddellijk (je bent nu eenmaal een speurder of je bent het niet) aan een spiksplinternieuwe vertakking van het mysterie Naundorff, ontstaan sinds een aldus geheten Duitse horlogemaker zich in het begin van de negentiende eeuw voor de zoon van Lodewijk de Zestiende en Marie Antoinette begon uit te geven. Zij zou natuurlijk ook familie van de gewezen Czaar van Rusland kunnen zijn, maar dan had zij zich wel Lekom- tiskaja genoemd en daarom verwierpen wij die gedachte dan ook vrijwel on middellijk. Wij werden echter uit onze aristocra tische droom geholpen door een met bruine inkt gestencilde circulaire, waar uit wij met leedwezen moesten afleiden dat Germaine Lecomte een modekonin gin is, hetgeen wil zeggen: een heerseres over het rijk der vrouwen. Wij troost ten ons spoedig met de gedachte dat de bevoegdheden van een dergelijke ko ningin veel verder strekken dan die van een echte, want zij dicteert wetten in" plaats van ze alleen maar te onderteke nen, zij kan eigenmachtig gehele begro tingen omver werpen, door provocerend optreden de huiselijke vrede verstoren en zelfs wereldschokkende revoluties teweeg brengen. Er wachtte ons nog een tweede, zeer diepe teleurstelling: Hare Majesteit liet verstek gaan en zich vervangen door de directrice van haar kabinet, een bazig persoontje. Verder waren er enige hof dames, die op een typisch Franse wijze als „mannequins" werden aangeduid. Zij hadden zulke bevallige figuurtjes, dat de benaming „vrouwequins" niette min passender ware geweest. Wij kun nen overigens één kleine aanmerking op deze toonbeelden van volmaaktheid niet onderdrukken: ze hadden allemaal zulke magere sprietbeentjes alsof ze uit het stoute pennetje van onze eigen Fiep Westendorp waren gevloeid. Brandhout zeiden wij vroeger, toen wij nog niet geleerd hadden ons parlementair uit te drukken en wij met jeugdige overmoed de meisjes uit onze omgeving cijfers gaven voor gedrag en algemene ontwik keling. Welnu, het gevolg van Germaine Lecomte bestond geheel' uit acht-plusjes en negen-minnetjes, althans wat de bovenbouw betreft. U moet uit het bovenstaande intussen niet afleiden dat wij op deze receptie hier „modeshow" geheten alleen onze ogen de kost hebben gegeven. Wij wer den namelijk door de directie van het Amstelhötel met gulle hand op een thé- complet getracteerd. Dat is iets heerlijks, om nooit te vergeten. Wij snoepten het ene bonbonnetje na het andere bonbon netje. Ons schoteltje was zo vol dat wij zelfs wel twee gevulde bonbonnetjes en nog een flikje tegelijk hadden kunnen nemen. Maar zoiets doet men niet. En verder kregen wij nog twee plakjes cake (voor wie dit gerecht niet kennen delen wij mede dat dit een luchtig ge bak is van bloem, boter, suiker en eieren) benevens een apart bordje met plus-que-petits-fourtjes. Het kon ge woon niet op. Een dame naast ons liet dan óok arglistig telkens de romigste bestanddelen op haar gloednieuwe ja ponnetje vallen. Wat zij daarmee aan haar toilet bedierf, bespaarde zij op haar figuur. Tenslotte kx-egen wij ook nog een apéritiefje, dat is volgens het dikke woordenboek der Nederlandse taal een de eetlust opwekkend borreltje. Zolang de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ons niet speciaal opdraagt de lof der jenever te bezingen, zullen wij over de inhoud van de glaasjes maar zwijgen. Mademoiselle Lecomte was door mid del van honderd jurken en mantels vex-tegenwoordigd. Zij heeft bij het ont werpen daarvan niet aan de ideale vrouw gedacht, aldus werd ons ver zekerd. En dit illustreert nu het ver schil tussen een costuumontwerpster en een beeldhouwer(grapje voor de fijnproevers). Overigens dunkt ons dit heel verstandig, want hoe wij ook om ons keken in de grote spiegelzaal, een ideale vrouw zagen wij nergens anders dan in onze gestimuleerde verbeelding. In een bij deze gelegenheid verstrekt perscommuniqué verklaart zij trou wens minder rekening te hebben ge houden met de bijna abstracte lijnen van de mannequins dan met de lichaamsdelen die er in werkelijkheid in een kledingstuk opgeborgen moeten worden. In vele gevallen is dat heel wat. Zo hoorden wij iemand vlak ach ter ons zeggen: „AÏs ik dat jumpertje zes maten groter neem, dan zou het mij best aardig kunnen staan." Dicht bij ons in de buurt zat een dame, die wij tijdens een korte pauze luidkeels hoorden fluisteren: „lek haab spait dat iech mit Heinz abgesprochen haab!" Na ieder modelletje kraaide zij: „Idioot!" Maar dan met één hele lange o. Nu waren er inderdaad een paar bloesjes bij, die deden denken aan de illustraties uit Le Rire, waarom de man uit het gedicht van Greshoff zo'n onbe tamelijk plezier had. Enkele avond toiletten waren bij voorbeeld gegar neerd met een omvangrijk boeket mar grieten of met twee bundels kersen. Vele japonnen konden op twee ma nieren gedragen worden, door middel van een verplaatsbare draperie. „Snoe zig!" hoorden wij daarbij uitroepen. En iemand andei-s zei heel erg hardop: „Maar denk nu ook eens aan al die arme vrouwtjes in Frankrijk, die al die steekjes hebben moeten zetten." Van ontroering vielen daarop al haar dia manten oorbellen op de grond. Onze voorkeur? Een cocktaildress met een geel-zwart gebaand bovenlijfje. Wij zoeken namelijk al maanden naar iets dergelijks als geschenk voor een meisje dat bijzonder bij is. Een aan- De actrice Nel Oosthout geeft zeven voordrachtavonden in Hypokriterion van zo ongeveer haar gehele réper toire. Zaterdag brengt zij „Don Qui- chotte verbannen" van Loenatsjarski ten gehore, Zondag „Esther" van Ina Boudier-Bakker, Maandag „De Hei ligen" van Kellermann, Dinsdag „De Krijtkring" van Klabund, Woensdag Thomas Morevan Henriëtte Ro land Holst en Donderdag „Iphigenia in Tauris" van Goethe. In het Minerva-paviljoen spelen Max Tailleur en Jan van Ees iedere avond in het blijspel „Elias weet het be ter". Comedia vertoont van 1 April af dagelijks het blijspel „Bobbeltje" van André Roussin met Guus Her mus in de titelrol in het Centraal Theater. Geprolongeerd worden „De moordzaak A.B.C." van Wim Kan in het Leidseplein Theater en de revue Hartendwaasmet Toon Hermans in de Kleine Komedie. Zaterdag en Zondag vertoont het A.T.Gonder regie van Louis Saal- born „De liefde van vier kolonels" in de Stadschouwburg. In dit stuk van Peter Ustinov vertolkt Elise Hoomans de rol van schone slaapster. De reeks voordrachten in de galerie Le Canard wordt vandaag voortge zet door John Vandenberg met een programma, getiteld „Really the blues" en Dinsdag door J. van Do- veren met een causerie over het cir cus. Zondagavond houdt Erik Vos, vroeger medewerker van Etiënne Decroux, een inleiding tot de panto mime, met demonstratie. „Het lied der bossen" van Sjostako- witsj wordt Zaterdag in het Concert gebouw uitgevoerd door een orkest onder leiding van Henry Plukker en twee koren onder leiding van Kees Smulders. Zondagmiddag geeft het Concertge bouw Orkest een abonnementscon cert onder directie van Eduard van Beinum, met medewerking van Eduardo del Pueyo, solist in het Derde Pianoconcert van Beethoven. In de kleine zaal van het Concert gebouw spelen vanavond de violist Oscar Shumsky en de pianist André Collard. Zondagavond geeft Soledad Agnés een castagnetten-recital en Maandag zingt Elizabeth Lindo met medewerking van de pianist Felix de Nobel en de fluitist Everard van Royen. In het museum Amstelkring wordt morgen een tentoonstelling, gewijd aan de Passiespelen te Tegelen, ge opend. Schilderijen, costuums en at tributen worden getoond. De kunst schilder Ton Meyer, die vele voor aanstaande functies in kunstenaars organisaties bekleedt, wordt Zater dagmiddag in het I.C.C. gehuldigd ter ere van zijn zestigste verjaardag. Op de jubileumtentoonstelling vindt I men een keuze uit zijn werk. wezige fotograaf vond het ook zo mooi en vroeg de mannequin even voor hem te poseren. Het was een heerlijk gezicht haar daarop in een stralende glimlach te zien uitbarsten. Wij zullen dit nooit vergeten. BOEDA Behalen de elftallen een zelfde resultaat dan volgt een beslissingswedstrijd. HFC besluit het seizoen met een thuis wedstrijd tegen West Frisia. Winnen de Haar lemmers dan schuiven zij nog een plaatsje op de ranglijst op. Hockeywedstrijden Voor de komende Zondag staat op het pro gramma de herenwedstrijd België—Neder land, die in Brussel wordt gespeeld, voor afgegaan door een ontmoeting tussen de dames B-elftallen van beide landen. Twee jaar geleden verloor onze nationale ploeg in Brussel van de Belgen met 21; het jaar daarop nam zij in Amstelveen revanche door een overwinning van 30. Over het alge meen is de verwachting, dat de Belgen met een sterk elftal in het veld zullen komen. De opstelling van de Nederlandse ploeg is alsvolgt: Doel: Anjema (TOGO); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (TOGO); midden: Ancion (Kampong). Loggere (Laren), aanvoerder en Tiel (HHIJC); voor: Van Heel (HHIJC), Esser (TOGO), Kruize (HHIJC), Bouwman (BMHC) en Boerstra (HHIJC). Deze ploeg is dus nagenoeg gelijk aan die, welke enige tijd geleden tegen Schotland speelde. Alleen is Van Beaumont vervangen door H. Bouwman, die na zijn vele blessures in de laatste tijd toch weer in de nationale ploeg is teruggekeerd. In de dameswedstrijd komen uit mejuf frouw L. Otto en mejuffrouw A. Saarberg van BDHC en mejuffrouw M. Heering van Rood Wit. De wedstrijd tussen de B-elftallen van België en Nederland heeft voor de derde keer plaats. De Nederlandse ploeg zegevier de tot nu toe. Rood Wit speelt in Heemstede tegen Am sterdam in de eerste klasse competitie. Het eerste elftal van BDHC gaat in Nij megen de beker van die naam verdedigen. BDHC II speelt in de promotieklassecompe titie om elf uur tegen Pinoké. Het overige hockeyprogramma bepaalt zich tot vriend schappelijke ontmoetingen en wedstrijden om de Kennemerlandbeker. De jeugdleden van HBS nemen op de velden aan de Donkerelaan deel aan een jeugdtournooi. Er wordt zowel voor de meis jes als voor de jongens een halve competitie gespeeld. De wedstrijden duren 15 minuten. Deelnemende elftallen zijn bij de meisjes- ploegen van BDHC, Leiden. Hurley en Al liance en bij de jongens BMHC. Ijsvogels, FIT en Pinoké. Bovendien elftallen van de organiserende vereniging. Kampioenschap van de Amstel Zondag wordt te Amsterdam de roeiwed- strijd om het lange afstandskampioenschap van de „Amstel" gehouden. Het acht kilo meter lange traject strekt zich uit van de buitenplaats „Oostermeer" te Ouderkerk tot aan de Amsteldijk, tegenover de Govert Flinckstraat in de hoofdstad. De start is om drie uur te Ouderkerk. In totaal hebben zeventien verenigingen met tweeëndertig ploegen ingeschreven wat een nieuw record betekent. De ploegen zijn verdeeld over twee divisies. Zeven starten er in de eerste divi sie met als inzet de Poseidon-jubileumbeker en de Blauwe Wimpel. In de tweede divisie binden 25 ploegen de strijd aan om de Carel W. K -.-beker. In de tweede divisie starten twee ploegen van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne". De ploegen starten vijftien seconden na elkaar. Van start tot finish is er gelegenheid de wedstrijd te volgen. ADVERTENTIE Geïnspireerd na bezoek aan Elizabeth Arden's Training- school Londen-Parijs tonen wij U gaarne de nieuwste toepassing (Vanzelfsprekend zonder enige verplichting) Wagenweg 29 - Haarlem Tel. 20518 Te 's Hertogenbosch is het bijkantoor Noord-Brabant van het Instituut voor Onder zoek en Voorlichting op het gebied van Be- drijfs- en Bestuursefficiency geopend. Men beoogt door de adviezen van het bureau de efficiency in de Brabantse bedrijven te ver hogen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7