Cecilia lacht! Alcochin-Speciaal BEKWAME JASSENPERSSTERS Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service Communistische be schuldigingen gaan door Opnieuw atoombom- proeven in Nevada De Franse justitie zoekt Westerling Bouw van 18 mijnen vegers in Nederland Ingezonden stukken Amsterdamse Beurs jongeman Gevraagd nette werkster Bacteriologische oorlog Advies voor candidaten- lijst der K.V.P. Bijzetting urn met as van G. van der Vegte Prof. T. K. Cureton sprak over sportproeven Voor Amerikaanse rekening Kolenlosser in de nacht verdronken Vernielende jeugd Scheepvaart SUCCESSCHOTELS 12.50 ECHTSCHEIDING nette loopjongen aankomend banketbakkers bediende Ook lederen kleding naarmaat ENIGE NAAISTERS LEERLINGEN ERVAREN MAGAZIJNMEESTER MAANDAG 31 MAART 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Twee groepen patrouillevaartuigen van de Britse marine, één uit lJmuiden en één uit Alkmaar, kwamen Zaterdag via het Spaarne naar Haarlem. Zes kozen ligplaats aan de Spaarndammenveg, de andere schepen meerden in het centrum van de stad hij de Damstraat. De Engelse Jantjes hebben ondanks het slechte weer een tocht per autobus naar de Keukenhof in Lisse gemaakt, hun aangeboden door het gemeente bestuur van Haarlem. De groep schepen die aan de Spaarndammerweg lag, is vandaag vertrokken; de andere gaat morgen weg. De Engelsman D. N. Pritt, een uiterst links georiënteerde advocaat en „Queen's coun cil" (eretitel van bepaalde advocaten) heeft Zaterdag te Londen verklaard van een Britse collega in Mandsjoerije een te legram te hebben ontvangen, waarin de communistische beweringen over bacterio logische oorlogvoering ondersteund worden. Het telegram is afkomstig van Jack Gas ter, een communistische advocaat uit Lon den, die deel uitmaakt van de commissie van zeven welke door de „internationale vereniging van democratische advocaten" waarvan Pritt voorzitter is, naar Noord-Oost-China is gezonden om de com munistische beschuldigingen te onderzoe ken. De commissie heeft al eerder een onderzoek achter de communistische linies in Noord-Korea ingesteld. In het telegram, afkomstig uit Moekden en gedateerd 28 Maart, wordt gezegd: „In de meeste gevallen zijn in Noord-Oost- China bijzonderheden gevonden die iden tiek zijn aan die, welke wij in Korea heb ben waargenomen. Ons viel vooral op de ongewone aard en het in dichte zwermen zijn van insecten, alsmede de zeer lage tem peratuur waarbij de insecten levend zijn aangetroffen op sneeuw en ijs. Van vlie gen, muggen en vlooien is geconstateerd dat zij bacillen droegen en met een virus waren besmet. Ook zijn stukken van een speciale houder gevonden. Ondanks de strengste maatregelen tegen epidemieën heeft een dodelijke ziekte, een soort hersenontsteking die tot dusver on bekend was in China de kop opgestoken. Bij onderzoek door deskundigen is geble ken, dat het virus, waarmede bepaalde in de omgeving gevonden muggen besmet waren, dezelfde ziekteverschijnselen te weeg brengt. De aanwezigheid van Ameri kaanse vliegtuigen in de nabijheid van de plaatsen waar de insecten gevonden zijn, is vastgesteld" aldus het telegram. Volgens radio Peking hebben de Ameri kanen „hun bacteriologische oorlogvoering" thans uitgebreid over geheel Mandsjoerije. De radio noemt de steden op, waar slacht offers gevallen zijn en verklaart, dat de commissie van de „internationale commis sie van democratische juristen" bewijzen in handen heeft gekregen van deze oorlogvoe ring. Men had een kwaadaardige microbe waargenomen, die nooit eerder in China gesignaleerd was. WASHINGTON (Peuter). In April begint in Nevada (V.S.) een nieuwe serie atoombomproeven, waarbij ook manschap pen van leger en vloot zullen worden inge schakeld, aldus maakt het Amerikaanse ministerie van Defensie bekend. De man schappen zullen leren een aanval te doen in een gebied waar slechts enkele minuten tevoren een atoombom is geworpen. Onge veer zevenduizend man, waaronder twee gevechtsbataljons van het leger en twee van de vloot, zouden aan de oefeningen meedoen. Volgens de mededeling van het ministe rie wil men onder meer de psychologische invloed van een atoombomontploffing op de militairen onderzoeken. Doch de man schappen zullen op het tijdstip van de ont ploffing in veilig gebied vertoeven, aldus het ministerie ten overvloede. Tegelijkertijd is een uiteenzetting gepu bliceerd, die de Amerikaanse minister van Marine, Kimball, voor de congrescommissie voor de atoomenergie in September gaf. Volgens Kimball zullen atoomwapens door de vloot op velerlei wijze gebruikt kunnen worden voor de uitoefening van haar taak. De marine streeft er naar de mogelijkheid te ontwikkelen van een start van vliegtui gen met atoombommen van alle vliegdek schepen af. Indien al onze onderzeeboten door atoomenergie werden voortgedreven, zouden wij met ongeveer een derde van het huidige aantal kunnen volstaan,omdat de actieradius en snelheid fantastisch zijn, aldus Kimball. (Van onze correspondent te Parijs) De Franse justitie heeft zich naar men meent op verzoek van de Nederlandse ambassade te Parijs thans met de per soon van ex-kapitein Westerling ingelaten, die sedert enkele maanden met zijn 20- jarige Indonesische vrouw en kind in een hotelletje op het Franse eiland Ibis logeer de. De directe aanleiding tot deze vervol ging zou een schuld van ruim 3.000 gulden zijn, die monsieur Raymond, zoals Wester ling hier wordt genoemd, bij zijn hotelhou der had lopen. Zijn vrouw en kind zijn vo rige week uit het hotel gezet. De ex-kapitein was reeds verdwenen en zou zich thans te Brussel bevinden. Men fluistert dat de Franse politie op Ibis beslag heeft gelegd op de correspon dentie. van de ex-kapitein, waaronder zich verschillende compromitterende brieven van Nederlandse industriëlen en Franse politici zouden bevinden. Tot deze inbeslagneming zou zijn over gegaan naar aanleiding van een klacht van de Nederlandse ambassade in verband met de recente arrestatie te Breda van een zekere Jan Pot, die vroeger aan het Ne derlandse consulaat te Parijs verbonden was. Men meent te weten dat zekere Franse kringen Westerling hadden gepolst over de mogelijkheid om in Indochina commando's op te richten, zoals hij dat vroeger in In donesië had gedaan. In de afgelopen week vergaderden de kringadviescommissies van de Katholieke Volkspartij om de adviezen samen te stellen inzake de volgorde der gestelde candidaten voor de lijsten der K.V.P. bij de komende Tweede Kamerverkiezingen. Deze adviezen worden thans aan de leden der partij voorgelegd, die op Zondag 20 April bij de groslijststemming in de gele genheid worden gesteld hun stemmen uit te brengen over deze adviezen. Bij. die stemming wordt de volgorde van de candi daten op de K.V.P.-lijsten definitief vast gesteld. De advieslijst voor de kringen Helder, Haarlem en Utrecht is als volgt samenge steld: 1. Th. S. J. Hooy, Haarlem; dr. L. G. Kortenhorst, Den Haag; 3. Pater Mag. dr. G. Stokman, Utrecht; 4. ir. J. M. A. Pen- ders, Utrecht; 5. mej. A. H. Nolte, Amster dam; 6. N. J. Hooyschuur, Koog aan de Zaan; 7. Jac. Groen, Alkmaar; 8. mr. P. H. G. M. Brugman, Haarlem; 9. mevrouw J. A. A. LuyckxSleijffer, Amsterdam; 10. F. G. van der Gun, "Utrecht; 11. ir. N. Mo lenaar, Almelo; 12. mr. M. L. G. M. Custers, Utrecht; 13. E. P. Clynck, Zaandam; 14. Jacq. M. F. van Velsen, Haarlem. Zaterdagmiddag werd op de Erebegraaf plaats aan de Zeeweg te Overveen de urn met as van wijlen de heer Cornells van der Vegte teraarde besteld. Er waren verscheidene bloemstukken, waaronder een krans van de Partij van de Arbeid en van de onderscheidene afdelin gen van de Arbeiderspers, waar de ont slapene directeur van het advertentiebe drijf was. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de directeur van de Arbei derspers, de heer H. van Kuilenburg, die zich tevens de tolk van andere dagbladen noemde door dank te brengen voor het rusteloze strijden en werken van wijlen, de heer Van der Vegte. De heer D. Verkijk uit Haarlem sprak namens de ondernemingsraad en het per soneel, van de grote waardering voor de overledene, speciaal met betrekking tot diens werk in het reclamewezen. Als laat ste spreker voerde de heer J. A. Lodewijk het woord. Deze behoorde tot de zes leden van het comité Vrij Nederland, waarvan de heer Van der Vegte op 29 September 1S41 in Laren (N.H.) werd gefusilleerd. Namens de familie dankte de heer M. J. Koolhaas voor de grote belangstelling. Zaterdagavond is de heer T. K. Cureton, professor van de physical education en leider van het physical fitness researph laboratory in Illinois met zijn assistent Cn. W. Thomas in Overveen aangekomen. Hij is de gast van het Centraal instituut voor opleiding van sportleiders te Overveen en verblijft daar tot 4 April. De heer Cureton is in Amerika een vooraanstaande figuur op het gebied van onderzoekingen en het nemen van proeven op beoefenaars van verschillende sporten. Behalve Amerika zijn er slechts negen lan den, waar proeven met sportmensen geno men worden. De heer Cureton bezoekt daar om verschillende landen met het doel om in die landen dezelfde proeven te doen als in Amerika en heeft daarvoor een volledig in strumentarium mede genomen. Eveneens bracht hij verschillende films mee. Deze werden Zondag vertoond op een op het C.I.O.S. gehouden bijeenkomst, waar ver tegenwoordigers van bijna alle sportbonden aanwezig waren. De heer W. Dooijes, directeur van het C.I.O.S. gaf na zijn openingswoord de lei ding van de bijeenkomst over aan de heer S. van Gelderen, leraar van dat instituut. Deze verheugde zich er over, dat de heer Cureton bereid gevonden was te spreken over een onderwerp, waarvan in ons land helaas nog maar zo weinig bekend is. Prof. Cureton merkte op, dat zijn erva ringen getoetst ziin aan een 25 jaar lange studie van dit onderwerp. De conclusie mag getrokken worden, dat door sportbeoefening wel degelijk aan lichamelijke en psychische verbetering van de mens wordt gewonnen. Dit was bijvoorbeeld gebleken bij een onder zoek bij mensen van middelbare leeftijd. Bij het leveren van sportprestaties is de wil van de beoefenaar een onmisbare factor. Men heeft veel kunnen leren, door van de beste 15 polstokspringers de prestaties te filmen om daaruit bepaalde feiten te l unnen af leiden. De heer Cureton noemde als voor beeld John Marshall, die vijf zwemrecords verbeterde. Toch waren zijn schouder- en armspieren beneden de middelmaat. Het succes kon dan ook worden verkregen, door dat deze zwemmer een dermate groot hart, longen en bloedvaten had. dat hij door de grote toevoer van zuurstof grotere arbeids prestatie kon leveren. Het doel van de proeven van prof. Cureton is om wetenschappelijk vast te stellen van hoe grote invloed de sport op het leven van de mens is. In ons land zal hij de zwemsters van de Olympische zwemploeg 1936 onderzoeken. Besprekingen tussen vertegenwoordigers van het Amerikaanse departement van Marine en vertegenwoordigers van de Nederlandse ministeries van Marine en Financiën en van het regerings-commissa- riaat voor het economische en militaire hulpprogramma hebben geleid tot een voor lopige overeenkomst tot de bouw van acht tien mijnenvegers voor Amerikaanse re kening op Nederlandse werven. Deze over eenkomst is hedenmiddag getekend Deze achttien mijnenvegers zullen ver moedelijk een bedrag van ongeveer 26 mil- lioen dollars voor de Nederlandse economie opbrengen, waarmede een belangrijke steun is verkregen voor de dollarbetalingsbalans van Nederland. Het contract strekt zich uit over een periode van ongeveer drie jaar. Na de voltooiing zullen deze schepen aan de Koninklijke Marine worden gegeven voor de vervulling van taken in het kader van het Noord-Atlantische verdrag. De bouw van de achttien mijnenvegers vormt één geheel met de bouw van een veertiental mijnenvegers, die de Nederland se regering voor eigen rekening eveneens door de Nederlandse scheepswerven zal laten uitvoeren. Het met deze veertien mijnenvegers gemoeide bedrag van 76,3 millioen gulden zal, zoals dezer dagen be kend werd gemaakt, worden gefinancierd uit daartoe vrij gegeven gelden van de tegenwaarderekening der Marshall-hulp. Drie in Haarlem De definitieve contracten met de Neder landse scheepswerven zullen binnenkort worden gesloten. Wij vernamen van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij, dat er op haar werf aan het Spaarne drie van deze mij nenvegers zullen worden gebouwd. Matthaus Passion door de C.Ü.V. De Christelijke Oratoriumvereniging, di rigent George Robert, geeft op Woensdag 9 en Donderdag 10 April in de gemeentelijke Concertzaal te Haarlem uitvoeringen van de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach, met medewerking van een jongenskoor oncler leiding van Thom de Vries en de H.O.V. De vocale solisten zijn: Jo Vincent, Annie Woud, Han le Fèvre, Lex Karse- meyer, Guus Hoekman en Rom Kalma. Verder werken mede: Piet Halsema (orgel) en Hans BrandsBuys (clavecimbel). In de nacht van Zaterdag op Zondag is de 58-jarige IJmuidense kolenlosser Grjs Oudemast, werkende op de lichter VS 32 tijdens de sneeuwjacht en de harde wind met zijn fiets overboord geslagen en ver dronken in de IJmuider haven. De Velser politie heeft met medewer king van omliggende schippers, drie uur lang een gedeelte van de haringhaven af- gedregd en nadat eerst het rijwiel was op gehaald, werd later ook het ontzielde lichaam van de heer O. opgedregd. Het artikeltje van de heer D. B. over de vernieling van de zandbak op het Teyler- plein was mij uit het hart gegrepen. In zender verwondert zich, dat hij daar nooit een onderwijzer van een naburige school de daders onderhanden ziet nemen. Och nee, meneer B., die zitten 's avonds maar wat schriften te corrigeren of rapporten in te vullen. Surveilleren op het Teyler- plein, ho maar! Overigens heb ik mij er over verwon derd, dat de schenders zulke prachtige met pijltjes doorboorde hartjes in de leu ningen kunnen snijden en dat de krachtige kindertjes de gewapend beton nen leuningen zo grondig kunnen verwoes ten. Het lijkt geen kinderwerk! Maar hoe het zij, ik ben het met u eens, dat er een eind aan moet komen. Als wij dit zaakje nu eens flink aanpakten, me neer B. en het door u gewenste hoge prik keldraad om beurten gingen bewaken? De onderwijzers van de naburige school be hoeven we om medewerking niet te vra gen. JAC. J. JANZEN. Onderwijzer Van Zeggelenschool Wanneer inzender D. B. goed zijn ogen de kost geeft, zal hij constateren dat een broeder-onderwijzer steeds aan de deur van de speelplaats staat als de school be gint en de jeugd binnen roept. U zult toch van de onderwijzers niet verlangen om voor en na schooltijd voor politie-agent te spelen Tussen 10.30 en 11 uur is de zandbak bevolkt met kinderen van een andere school. De onderwijzers wandelen er heen en weer, maar zien blijkbaar niet wat hun leerlingen uitspoken. Het beste is maar, de zandbak op te rui men, ook uit een hygiënisch oogpunt, want honden en grote jongens gebruiken haar voor iets anders dan waarvoor zij be doeld is. J. M. DE GROOT. Het Verbond van Haarlems Speeltuin verenigingen heeft reeds, toen de plannen voor een zandbak op het Teylerplein bij het gemeentebestuur waren gerezen, op het onjuiste hiervan gewezen, gezien de er varing in andere steden opgedaan. Een speeltuin op het plein onder de hoede van het Verbond zou beter zijn geweest. J. KUIPER, Secr. V.H.S. 3-3 Nederl. 47 A.K.U Lever Brothers Philips Gloeil. Nwe Philips Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Araer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel N. Lever Brothers Slotkoers Openings Vrijdag koersen 8713/i» 88% 141 141% 180)4 178 149 )4 149 143)4 143% 295)4 294 82 83% 153 153 135 135 93); 93% 71% 71% 149)4 149% 150)4 150% 152 152 48 49% 50 52 41)4 42% 84)4 83' 47% 46" 38)4 40 174)4 172 A-lkaid, 28 Ouessant gepass. n. Antw. Aludra, 28 van Santiago te R'dam. Arnedijk, 31 van New Orleans naar R'dam. Alderamin, 23 v. St. Vincent n. Antwerpen. Andijk, 28 te Galveston verw. 31 n. R'dam. Aai/dijk, 25 500 m. W. Kp. Vilano. Annenkerk, 28 280 m. NW. Kp. Leeuwin. Arundo, 28 250 m. O.NO. Horta. Axeldijk, 28 635 m. O. Cp. Race. Abbedijk, 28 600 m. NO. Flores. Agatha, 23 240 m. Z. Cambodia Point. Aldegonda, 28 140 m. N. Str. Singapore. Alnati, 28 480 m. N.NO. St. Paulsrock. Alpherat, 28 780 m. ZW.Flores. Alwaki, 29 v. Boston te Norfolk. t Ampenan, 28 bij Billiton. Amsteldiep, 28 360 m. NO. Bermuda. Averdijk, 28 450 m. W.t.Z. Ouessant. Aalsdijk, 30 v. Antw. n. Tampa. Alamak, 29 v. Calcutta n. Bombay en Karachi. Albireo, 29 v Buenos Aires n. Rosarlo. Alblasserdijk, 29 v. Havana n. Vera Cruz. Algenib, 30 te Rio de aneiro. Alphard, 29 te Santos. Altair, 30 v. Bahia te Santos verwacht. Abbekerk, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Argos, pass. 29 Ouessant. Amstelkerk 31 Dakar verwacht. Amstelstad, 31 te Calcutta. Adendsdijk, 31 Rio de Janeiro verwacht. Arkeklijk, 30 v. Bremen naar Antwerpen. Arnedijk, verm. 31 v. New Orleans n. R'dam. Breaa, 28 te Callao. tsaain, 28 v. Hamburg te Antwerpen. Batoeia, 27 v. Pontianok naar Pnok. Bengkaiis, 28 102 m. O. Durban. Blijuendijk, 28 470 m. W. Fimsterre. Bontekoe, 28 v. Baiikpapan n. Donggaia. Bacchus, 28 v. Maracaibo n. Haiti. Baiendreeht, 28 300 m. Quilimane. Bloemfontein, 28 460 m. NW. St. Helena. Borneo, 29 v. Amsterdam te Oslo. Britsum, 28 320 m. Z.ZW. Sable eil. Boskoop, 30 te Hamburg v. Nordennam naar Bremen. Bennekom, 30 te Caldera. Coltica, 28 v. Madeira n. Barbados. Caltex Nederland, 28 v. Sidon naar R'dam. Cieodora, v. Calcutta n. Chntagong en Bahrein Caltex Leiden, pass. 28 Kp. Galite. Caliisto, 28 bij Oostpunt Cuba. Caltex Pemis, pass. 30 Fimsterre. Caltex Utrecht, pass. 30 Gavdo eil. Caltex Delft, 30 v. Sidon te Rotterdam. Caltex The Hague, 29 v. R'dam te Sidon. Ceram, 30 v. Karaohiy n. Bombay. Congostroom, 30 v. Las Palmas n. Antw. Delft, 29 v. Caldera te Balboa. Duivendijk, 28 520 m. NO. Flores n. Antw. Deifshaven, 28 90 m. Z.ZW. Ouessant. Duivendrecht, 29 te Antilla. Danae, 31 v. Kopenhagen te A'darri. Dongedijk, 31 v. R'dam te Cristobal. Edam, 29 te R'dam. Esso Amsterdam, 28 120 m. O. Flores. felnggano, 30 te Khorramshar. Eos, 29 v. Algiers naar Genua. Elmina, 31 15 u. IJmuiden verwacht. Garoet, 28 v. Tj. Priok te Singapore. Gaasterkerk, 29 v. Mozambique naar Lorenzo Marques. Gordias, 29 van Amsterdam n. Hamburg. Gioote Kerk, vertr. 31 16 it. v. Antw. n. A'dam Helicon, 28 v. Maracaibo n. Kingston. Hector, 28 pass. Kp. Bon. Hermes, 28 v. Guanta n. Cumana. Holland, 23 v. Lorenzo Marques n. Beira. Heelsum, pass. 28 Flores. Hydra, 28 v. Pto. Cabello n. Cumana. Hecuba, 30 le Antwerpen naar Rotterdam. Hercules, 29 v. Djidjelli n. Malta. Haarlem, 30 v. Amsterdam n. Barranquilla. Hersilia,. 30 v. Port of Spain n. La Guaira. Indrapoera, 28 v. Aden naar Port Said. Iios, 29 v. Fort Liberte te New York verw. Jupiter, pass. 29 Fimsterre. Jagersfontein, 28 op de Elbe. Japara (KRL), 30 te Belawan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 29 v. Tj. Priok naar Belawan. Java, 30 v. Port Sudan naar Suez. Kota Agoeng, 23 te Koewait. Kedoe, pass. 30 Pantellaria. Kertosono, 30 v. Singapore te Tj. Priok. Kota Gede, 30 v. New York n. Alexandrië. Leersum, 29 v. Golf v. Mexico te R'dam. Langkoeas, 28 v. Belawan naar Ceylon. Leuvekerk, 23 van Basrah te Rotterdam. Le Maire, 27 v. Tegal naar Seniarang. Leopoldskerk, 28 te Khorramshar. Lemsterkerk, 31 Port Said verwacht. Loppersum, 2 April Vlaardmgen verwacht. Laertes, 29 v. Tj. Priok naar Cheribon. Limburg, 31 v. R'dam te Soerabaja. Lindekerk, 29 v. Bahrein naar Suez. Loenerkerk, 29 v. Djitooeti naar Suez. Lombok, 30 v. Belawan n. Singapore. Lutterkerk, 30 te Marseille. Laagkerk, 30 v. Chittagong te R'dam. Luna, 29 v. R'dam naar Malta. Marken, 28 v. Galveston te Amsterdam. Marisa, 29 v. Curagao te New York. Manoeran, 28 v. Baiikpapan naar Bintang. Malaram, 28 300 m. Z. Sable eil. Macuba, 29 te Aden. Malea, 30 van Bahrein naar Yokosuko. Malvina, 31 Port Said verwacht. Mariekerk, 31 te Aden. Meerkerk, 31 te Karachi. Mapia, 30 v. Antwerpen te Amsterdam. Modjokerto, 29 v. R'dam naar Tj. Priok. Mentor, 30 v. Izmir te Piraeus. Nestor, 29 v. Beyrouth te Famagusta. Noordam, pass. 30 Scilly's. Noord wijk, pass. 29 Finisterre. Nieuw Amsterdam, 30 310 m. O. Abaco. Oranje 28 v. Belawan naar Colombo. Orestes, 29 v. San Felix naar Brighton. Overijsel, 29 v. Barcelona te Cadiz. Oberon, 30 v. Cartagena n. Port au Prince. Ootmarsum, 29 v. Jacksonville n. Savanna. Prins Willem II, 28 v. R'dam n. Hampt Roads. Paula, 29 v. Pladju te Bangkok verw. Poiydorus, 28 v. Pladju n. Tj. Priok. Poseidon, 29 v. New York te La Guaira. Prins Alexander 28 300 m. WNW. Flores. Prins Willem V, 28 v. Hamburg n. Antw. Parkhaven, 23 dwars Lissabon. Papendrecht, 30 te Port Said. Phrontis, 30 v. Suez naar Aden. Prins Frederik Hendrik, 30 v. R'dam n. Chicago Prins Willem v. Oranje, 30 v. R'dam n. Chicago Prins Maurits, 1 April St. John verwacht. Riouw, pass. 27 Key West. Rotti, 29 te Belawan. Roebiah. 28 v. d. Musi rivier. Rempang, 28 bij Madeira. Rodas, 29 v. Barbados te Martinique. Radja. 30 v. New Orleans n. Mobile. Raki, 31 te Soerabaja. Rondo, 30 v. Beirouth n. Port Said. Ruys, 29 v. Santos n. Rio de Janero. Rijndam, 29 van Halifax. Rotula, 1 April te Sydney verwacht. Stad Vlaardingen, 28 te Newport News. Sumatra, 28 v. Tj. Padang te Semarang. Siolerdijk, 28 v. Port Said. Stad Leiden, 28 te Media Luna. Stentor, 28 v. Aruba n. Pto Cabello. Saidja, 28 v. Soerabaja naar Pladju. Salawati, 28 v. Soerabaja n. Panaroekan. Samarinda, 28 420 m. ZO. Barbados. Saparoea, 28 pass. Elba Cape n. Bahrein. Sehiedijk, 28 blj Key West. SI led recht, 28 dwars Kp. Carbon. Sommelsdijk, 28 520 m. NO. Flores. Stad Breda. 28 270 m. Z.ZO. Bermuda.. Sarangan, 31 v. Bombay te San Francisco verw. Skaubryn, 30 Halifax verwacnt. Stad Dordrecht, 1 April v. Sgaunto te R'dam verwacht. Stad Schiedam, 30 v. Sas v. Gent n. Hampton Roads. Salatiga, pass. 29 Bermudas. Schie, 30 te Tunis. Slamat, 31 te Port Said. Straat Soenda, 29 te Osaka. Trompenberg, 29 te Charleston. Tjitjalengka, 29 te East London. Tongkol, 28 v. Algiers n. Port Said. Tomini, 29 v. Londen te R'dam verwacht. Tarakan, 29 v. Algiers n. Port Said. Tasman. 23 v. Tj. Priok naar Singapore. Telamon, 28 v. New York n. Aruba. Themisto, 28 330 m. W. Flores. T.tiluwah, 29 te Makassar. Tosari, 29 v. Soerabaja te Makassar. Ternate, 28 290 m. NW. Anderhalfgraadskan. Tjipanas. 28 540 m. W. Cocos eil. TjiTjikampek, 28 bij Paracel eil. Tomori, 27 210 m. Z. Cp. Sable. Talisse, 30 v. A'dam 31 Hamburg verwacht. Tabian, 30 v. Port Swettenham n. Belawan. Tamo, pass. 29 Finisterre n. Montevideo. Tegelberg, 29 v. Mombassa n. Mauritius. Tero, 30 dwars Fernando Noronha. Tomini, 31 v. Londen te Rotterdam. Tjibesar, 30 v. Inagua te Curagao. Tjlsadane. 30 v. Penang n. Mauritius. Tawali, 30 v. Aden naar Belawan. Van Outhoom, 29 v. Dongala te Menado. Van Riebeeck, 29 te Ambon. Van Riemsdijk, 29 v. Tj. Priok te Belawan. Waterman, 28 720 m. W. Scilly's. Willem Barendsz. 28 570 m. O.NO. Ascentlon ell Winsum, 28 dwars Vigo. Weltevreden, 30 v. Penang te Singapore. Waterland. 31 v. Montevideo n. St. Vincent. Zaan, 29 v. R'dam naar Lissabon. Zonnewijk,28 460 m. Z. Bermuda. Zeeland. (SSM), 29 van R'dam. Zeeland (KRL). 30 v. Valencia n. Halifax. Zijpenberg, pass. 30 Azoren. Verbetering In de lijst van passagiers- en emigran tenschepen in ons blad van Zaterdag is abusievelijk vermeld dat de Fair Sea op 11 April uit Amsterdam met emigranten naar Australië en Nieuw Zeeland vertpekt. De vertrekdatum van de Fair Sea is 2 April. Ondertrouwd: Mevr. JOH. CLAASSEN- ZITMAN en MART. SIERAAD 31 Maart 1952. Huwelijksvoltrekking 15 April a.s. om 11.30 uur te Haarlem. Toekomstig adres: Stationsstraat 11, Zandvoort. Getrouwd: J. BREDT en Jonkvrouwe H. W. A, VAN SPENGLER. Aerdenhout, 31 Maart 1952. LION d'OR Morgen: Kip met rijst. Wendt U voor behandeling van en iedere rechtszaak tot Bur. Kraneveld, Zijlweg 21, kant. 95; 's av. 7—8; tel. 2070/ In de faillissementen van de Fa. NEON HAERLEM. Burg. Boreelstraat 6 te Haarlem en de firmanten J. M. Kuyper te Haarlem en G. A. Kuyper te Rotterdam zijn heden de enige uitdelingslijsten ter Griffie van de Arr.-Recht- bank te Haarlem en voor wat G. A. Kuyper betreft .mede ter Griffie van het Kanton gerecht te Rotterdam gede poneerd alwaar zij 10 dagen ter kosteloze inzage van cre diteuren liggen. De Curator Mr. C. Blankevoort. Haarlem, 31 Maart 1952. Kruisweg 61 rd. Mevr. Mouthaan, Florapark 11, gez. 2 pers. zoekt 1 Mei, flinke gezonde HULP IN DE HUISH. goed kunn. koken en gene- negen huiswerk te verrichten leeft, boven 35 j. Meerdere hulp aanwezig. Voor direct gevraagd: pl.m. 16 jaar. Levensmidde- lenbedrijf H. F. van der Wal, Bentveldsweg 116, Bentveld. Aanmelden liefst voor 6 uur. Op de Chemische afdeling v. Keur en Sn eitjes Dental Mfg. Co. is plaats voor een leeftijd ca. 16 jaar, ter oplei ding tot laboratorium-ar beider. Bij voorkeur enige jaren M.U.L.O. of V.G.L.O. Aanmelden: Harmenjansweg no. 21. Bakkerij Koel, Frans Hals straat 27 a, vraagt voor direct Weinig loopwerk. En Cecilia kan thans weer lachen dank zij Ned. nieuwste wetenschappelijk haarpreparaat CECILIA KORFAGE, wonende Spierdijk, Gem. Hens broek (Hoorn) leed ongeveer 'n jaar lang aan zeer ern stige haaruitval en roos, waardoor haar eens zo mooie, dikke haardos voor een groot deel vernietigd werd. Ten einde raad kocht ze een kuurflacon (halve liter) Alcochin-Speciaal 8.25 en masseerde zich met dit preparaat. Het resultaat Zü bezit thans weer een gezonde volle haardos, vrij van roos, zoals U op de foto duidelijk kunt zien. Cecilia zegt: Dames en meisjes en ook gij heren, heeft U met dezelfde euvelen te kampen? Koopt dan ook zo'n kuurflacon Alcochin Speciaal. En wilt U niet ineens ƒ8.25 uitgeven De inhoud van een grote flacon (200 cc) a 3.85 kan soms ook al wonderen doen. Verkrijgbaar bij Kappers, Drogisten, Apothekers en Parfumeriezaken (Ook in flacons van 1.75). en geen geluid meer wil geven Belt U dan één zeven nul zeven - zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarlems Dagblad AUTOFINANCIERING Ook voor goede gebruikte af 1949. Deskundig advies en bemiddeling bij aankoop. SCHREURS, Javalaan 61, Heemstede, Telefoon 38497 WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt ongeveer 18 jaar, ongehuwd, v.g.g.v., voor de avonddienst van 3.3012 uur. Aanmelden bij de portier van Café-restau rant Gebr. Brinkmann, Grote Markt, tussen 9 en 6 uur. WAAROM BLIJFT U ZICH ZO BEHELPEN? Kom toch naar ons, wij leveren tegen lage condities en.... zonder vooruitbetaling: Regenjassen, Bedden, Dekens, Costuums, Karpetten, Kinderwagens, Rijwielen, Lopers, Gordijnen, Vloerbedekking!! VAN VEEN Zylweg 2628, Haarlem. CONFECTIE-ATELIERS vraagt: en Aanmelden: Parklaan 94 van 85.30 uur en 's avonds van 7—9 uur: Zijlweg 167, Borneostraat 39, Haarlem-N., O. Indiëstraat 120. Haarlem-W, GEVRAAGD expeditiechef bij machinefabriek te Haarlem. Brieven onder no. 9553 aan het bureau van dit blad. Overheerlijk is zo'n flinke Java wafel: luchtig, knappend, - met die fijne, op de tong smeken de vulling van Victoria, de befaam de wafelfabriek uit Dordrecht! WAFEL- EN BISCUITFABRIEK DORDRECHT b. 36.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3