Alleszins verdiende zege der Rode Duivels over Oranje-elftal Arsenal en Chelsea spelen gelijk in halve finale voor de Cup Fouten in de verdedigingen leverden aan beide zijden doelpunten op ■1 Impressies uit het stadion van Deurne witsaletten Voetbaluitslagen Portsmouth bedwong Manchester U. in de league-competitie 3 Voor rust waren ploegen aan elkaar gewaagd Wedstrijden tussen Belgen en Nederlanders Basketball Zege voor dames en nederlaag voor heren KEUKENHOF.... ORANJEBOOM BIER! Zaterdagmiddagvoetbal Kennemerland en Telefonia wonnen ENGELS VOETBAL Haarlem-PSV 0-1 Schoten verloor van V.S.V. Stormvogels won met 4-1 van EDO Tweede klasse A MAANDAG 7 APRIL 1952 Van onze sportredacteur) TN de voetbalwedstrijd BelgiëNederland, Zondagmiddag ten aanschouwe van meer dan zestigduizend toeschouwers in Deurne bij Antwerpen gespeeld, hebben de verdedigingen fouten gemaakt, waarvan de voorwaartsen een dankbaar gebruik heb ben gemaakt. Daardoor is het aantal doelpunten vrij groot geworden, echter aan merkelijk minder dan enkele maanden geleden in Rotterdam. De Belgen scoorden vier keer en onze landgenoten brachten het tot twee doelpunten. De door de Oranjeploeg gemaakte doelpunten ontstonden binnen twee minuten en daarmee werd de aan vankelijke achterstand van 1-0 omgezet in een voorsprong van 2-1. Een korte vreugde, want twee minuten later zorgde Coppens voor de gelijkmaker. Na de her vatting had deze Belgische middenvoor een aandeel in twee doelpunten, waardoor het einde met 4-2 kwam, een uitslag die volkomen voor de Belgen verdiend was. De verdedigingen hebben fouten gemaakt, speciaal in de eerste helft, maar daarna hebben zU zich hersteld. Na de hervatting kregen de Nederlanders het zwaar te verduren en met grote moeite konden zij de aanvallen onderbreken. De meeste pogingen daartoe stelde Terlouw in het werk, doch de wijze waarop hij het deed was niet te bewonderen. Hij had in Coppens, die Mermans op de middenvoorplaats verving, een lastige tegen stander en deze ging ook niet altijd vrij uit. Terlouw kan echter niet met ere genoemd worden en een prettige indruk heeft hij niet achtergelaten. Over het geheel genomen heeft de strijd teleurgesteld. Er ging niet zoveel sfeer van de ontmoeting uit als anders en er kan dan ook niet gesproken worden van „de hel van Deurne". In verhouding met de reeks achter ons liggende interlandwedstrijden is er evenwel een vooruitgang in het spel der Nederlanders te constateren, doch het heeft toch nog niet het peil bereikt, dat er met geestdrift over het werk van onze landge noten geschreven kan worden. Voor rust waren zij in technisch opzicht niet de min deren van de Belgen en de stand van 2-2 geeft dan ook de verhouding goed weer. Er waren echter toch zwakke plekken en in het bijzonder is het spel van Abe Len stra tegengevallen, vooral na de hervatting. Ook Biesbrouck was niet zo op dreef als anders in vertegenwoordigende ploegen. Onvoldoende was hij toch niet. Het Nederlands eiftal moest Zondag een soort „proefwerk" maken. Het is namelijk de bedoeling van het bestuur van het Ne derlands Olympisch Comité alleen dan sportsmen maar Helsinki te zenden, als hun afvaardiging gerechtvaardigd is. Het spel der voetballers in de afgelopen periode gaf geen reden tot optimisme voor een even tuele afvaardiging. Er wordt echter serieus getraind, doch dat houdt echter nog niet in, dat de Nederlanders op het ogenblik een spel ontwikkelen, waardoor het N.O.C. met een gerust hart de voetballers kan la ten inschrijven voor het Olympisch tour- nooi. Als wij de strijd van Zondag dan als „proefwerk" beschouwen dan heeft de ploeg op zijn hoogst voldoende behaald. Met zekerheid kan dus nog niet gezegd worden of de spelers een serieuze kans maken binnenkort naar Helsinki te gaan. Er volgen nog enkele gelegenheden om de Nederlanders aan het werk te zien o.a. in een oefenwedstrijd tegen Sunderland en in de landenwedstrijd tegen Zweden. Goed begin van Nederland De eerste minuten van de ontmoeting gaven overigens vertrouwen voor een goed ver loop van de strijd ten gunste van onze landgenoten. Want zij waren in de eerste tien minuten sterker. Debutant Van der Kuil gaf een voorzet en Lenstra kopte juist over. Kort daarop kreeg de Fries het leer van Biesbrouck toegespeeld en thans schoot hij over. Langzamerhand kwamen de Belgen er beter in en bij het opzetten van aanval len waren zij gevaarlijker. Het bleek wel spoedig, dat Kraak een doelman is, waarop men kan rekenen. Hij stopte schoten en ving de eerste Belgische hoekschop op. De strijd kreeg een snel en daardoor aan trekkelijk aanzien. De Belgen hadden geen geluk met een schot van Anoul; De Jong stond op de doellijn qn redde. Aan de an dere zijde had Lenstra Diricx gepasseerd, hij kwam alleen voor Meert, maar schoot te zacht. Van l'O, werd het 1-2 en 2-2 Na acht en twintig minuten spelen namen de Belgen de leiding. Op de linkervleugel werd een aanval opgezet, waarna links buiten Thys de bal naar binnen speelde. De Nederlanders grepen niet in en het leer kwam voorbij het doel. Rechtsbuiten Lem- berechts zette voor, Anoul schoot in en deze bezorgde zijn landgenoten een voorsprong. De strijd bleef gelijk opgaan en er volgden binnen zes minuten drie doelpunten, waar van de Nederlanders er twee voor hun re kening namen. Het gelukte hun zelfs voor korte tijd een voorsprong te nemen. Er werd in een snel tempo gespeeld. In de zes en dertigste minuut was de Belgische ver dediging te ver opgedrongen. Lenstra, die overigens zwaar bewaakt werd, gaf een pass naar Van Melis, deze ging enkele Bel gen voorbij en bracht de stand op 1-1. Een minuut later waren de spelers van de Oranjeploeg weer in de omgeving van het Belgische doel. De gastheren wisten geen raad met een aanval. Lenstra speelde de bal terug naar Clavan, die op de hoek, links van het doel, van het straf schopgebied stond. Met een hard laag schot in de rechter hoek bracht hij de stand op 1-2. Het zag er even naar uit, dat de Bel gische verdediging de kluts kwijt was. Er volgden meer gevaarlijke ogenblikken. Na negen en dertig minuten had Coppens de partijen weer op gelijke voet gebracht. Even buiten het strafschopgebied zond hij een hard schot in, dat via de onderkant van de lat in het doel belandde (2-2). Fel vielen beide ploegen aan; er kwam echter voor rust geen verandering in de stand. Belgisch overwicht leverde twee doelpunten op Voor rust was het gaan regenen, waar door het veld glad was geworden. Daarvan ondervonden de spelers na de hervatting enige hinder. Reeds na drie minuten had den de Belgen hun voorsprong vergroot en wel door toedoen van Lemberechts die ge bruik maakte van een voorzet van Coppens. Deze was Terlouw gepasseerd en gaf op tijd de bal af, waarna het doelpunt ont stond. De Belgen bleven sterker, doch door goed werk van de Nederlandse verdediging bleven voorlopig doelpunten uit. Vooral Terlouw werkte hard om de Belgen het Nadat Coppens (links) Terlouw gepasseerd was gaf hij een voorzet, waaruit Lembe rechts de stand op 3-2 bracht. Bij het doel Kraak en Alberts. Clavan, die zojuist het tweede Ne derlandse doelpunt gemaakt heeft, (rechts op de foto) loopt juichend weg Van links naar rechts: Diricx (bij de doelpaal), Lenstra, doelman Meert,, Saeren, Van Kerkhoven, Van Melis, Van der Tuin, Van der Kuil, Maer- tens, Carré en Clavan. schieten te beletten, doch op een te waar deren wijze deed hij het niet. Coppens ging hem wel eens voorbij. Dan stonden andere Nederlanders, o-a. Kraak, op hun post om het gevaar te keren. Het aantal keren, dat de Nederlandse vooi'hoede gevaarlijk in de aanval was, was niet groot. Er ging van Lenstra weinig kracht uit. Van Melis liet hem toege speelde ballen lopen en Clavan was niet zo actief als voor rust. Vermelding ver dient een schot in de hoek van Van der Kuil. Doelman Meert was echter op zijn hoede. Een andere keer redde Diricx op de doellijn na een schot door Lenstra uit een voorzet van Van der Kuil ingezonden. Dertien minuten voor het einde brachten de Belgen hun zege in veiligheid. Coppens had een duel met Terlouw gewonnen, trok op het doel af, passeerde de toegelopen Alberts, lokte Kraak naar voren en loste een schot, dat via de binnenkant van de paal in het net verdween (4-2). Nederland trachtte nog succes te boeken; de Belgische verdediging bleef echter pa raat en er kwam geen verandering in de stand. Vermelding verdient, dat tien mi nuten voor het einde de Belg Thys wegens een blessure het veld moest verlaten. Mees viel voor hem in. Spel der Nederlanders De Nederlandse spelers kunnen op een goede eerste helft en een minder goede periode na de pauze terugzien. Voor rust hebben zij behoorlijk partij gegeven en la ten zien, dat zij voor de Belgen niet be hoefden onder te doen. Het resultaat was Zaterdag werden stedenwedstrijden voetbal in België gespeeld. Het Brusselse elftal versloeg het Amsterdamse met 40, nadat de rust met 20 was ingegaan. In Antwerpen speelde het vertegen woordigend elftal van deze stad 22 tegen Rotterdam. Ruststand 21. De Nederlandse jeugd won Zondag met 21 van de Belgische jeugd. de gelijke stand. Er ging toen van de voor hoede voldoende kracht uit en had Lenstra met schieten meer geluk gehad, dan zou een voorsprong behaald kunnen zijn. Hij heeft betrekkelijk veel geschoten. Na de rust viel hij echter tegen en zijn spel heeft vermoedelijk invloed op dat van zijn ploeg genoten gehad. Van der Kuil heeft een goed figuur geslagen, maar zijn spel stak toch niet uit boven dat in de oefenwedstrijden in de maand Maart. De reden er van was, dat de Nederlandse voorhoede niet op dreef was. Van der Tuin bleek een nuttiger spe ler te zijn dan Van Schijndel in de wed strijden van het Voorlopig Nederlands elf tal. Hij loste af en toe onverwachte scho ten en zorgde voor een goed contact tus sen middenlinie en voorhoede. Van de kanthalfs was de Amsterdammer Wiertz de beste. Het spel van Biesbrouck viel minder op. Hij had echter een lastige taak, omdat de Belgische vleugel snel was en menigmaal gevaarlijk ten aanval trok. De achterspelers De Jong en Alberts, van wie de Arnhemmer het best voor de dag kwam, kunnen op een goede wedstrijd te rugzien. Na de oefenwedstrijd tegen Bolton Wan derers gaven wij Landman weinig kans om Kraak te vervangen: in de strijd tegen Engeland B heeft hij zijn kansen verbe terd, doch de keuze-commissie heeft ten slotte Kraak toch opgesteld. Zij zal er geen spijt van gehad hebben, want de IJmuide- naar heeft uitstekend gespeeld en in vele hachelijke situaties ingegrepen en onheil voorkomen. België na de rust beter In de eerste helft viel het spel der Bel gische verdediging wat tegen. De spelers werden vele malen gepasseerd en Lenstra kreeg verscheidene kansen. Later heeft de verdediging laten zien dat zij beter kan en na de hervatting gaf zij minder gelegen heid om schoten te lossen. In de midden linie speelde Carré een goede partij. Cop pens zal het niet prettig gevonden hebben Mermans op de middenvoorplaats te heb ben moeten vervangen, maar hij heeft er zich goed door heen geslagen. Lemberechts op de rechtervleugel liet af en toe voor treffelijk spel zien. Rechtsbinnen Bensch, die debuteerde, heeft goed werk verricht. Voor de wedstrijd was de Engelsman J. W. Topliss uitgenodigd als scheidsrechter op te treden. Het was te zien, dat hij geen bezwaar heeft tegen hard spel, doch met de wijze, waarop Terlouw te werk ging, kon hij zich niet verenigen. Verscheidene malen gaf hij vrije trappen tegen hem. Topliss heeft goed gefloten. België heeft het Zaterdagavond in de Apollohal te Amsterdam niet tot een dub bele zege kunnen brengen. Wel toonde de Belgische herenploeg zich met een 7143 uitslag op ondubbelzinnige wijze de meer dere van de Nederlandse, maar de meisjes, die even als de heren 43 doelpunten scoorden, zorgden daarmede voor een Nederlandse overwinning, want ondanks een fanatiek eindoffensief wisten de Belgische dames niet verder dan 41 punten te komen. Er waren in de Apollohal minsten 2000 toeschouwers. ADVERTENTIE Enige duizenden Nederlan ders zijn Zondag naar Ant werpen getrokken om ge tuige te zijn van de ont moeting der „lage landen". Behalve in de periode, waarin kort na elkaar twee Nederlandse en een Bel gisch doelpunt ontstonden, bracht de strijd weinig spanning. Op een hoog peil stond de partij niet. De temperatuur was in Antwerpen niet aangenaam. Des morgens ging het nog en dat zal wel de reden ge weest zijn, dat het stadion van Antwerp reeds om één uur, dus twee uur voor de grote strijd begon, goed be zet was. Later begon het te regenen. Er was echter een andere reden om vroeg aanwezig te zijn. Als voor wedstrijd werd de jeugd wedstrijd BelgiëNeder land gespeeld. Onze land genoten verkregen met rust een voorsprong van 10. In de tweede helft maak ten de Belgen gelijk, maar de Nederlanders zorgden er toch voor, dat het einde met een zege kwam. De Wit nam het winnende doelpunt voor zijn reke ning. Even voor drie uur arri veerden Prinses Josephine Charlott% en Prins Albert per auto in het Stadion. Inmiddels hadden de voet ballers van beide landen het veld betreden. De Prinses ontving bloemen en nadat eerst de Neder landse en daarna de Bel gische voetballers aan haar en haar broer waren voor gesteld, waarbij zich enige moeilijkheden voordeden door de aanwezigheid van een te groot aantal foto grafen, werden de volks liederen gespeeld. Voor het eerst zagen wij, dat de Belgen het terrein opkwamen in keurige zwarte trainingspakken. Vermoedelijk waren zij er van op de hoogte, dat het nog wel even kon duren voor de strijd begon; daar om hadden zij zich in een trainingspak gestoken. Toen de scheidsrechter wilde la ten beginnen moest de broek uit: dat leverde voor doelman Meert moeilijk heden op, want zijn voet balbroekje ging ook bijna uit. In November 1950 heeft het Nederlands elftal de laatste uitwedstrijd tegen België gespeeld. De oranje hemden verlieten zwaar geslagen (een nederlaag van 72 was ons deel) het veld van Deurne. Dit keer is de nederlaag niet met zulke grote cijfers uitge vallen, maar niettemin is de zege door de Belgen met duidelijk verschil behaald en wat belangrijker is, vol komen verdiend. In die anderhalf jaar hebben on ze spelers het tekort aan lichaamsconditie ongetwij feld ingelopen. Dat is een winstpunt. Het verschil in lichaamsbeheersing, zo op vallend tussen de Belgen en de Nederlanders achttien maanden geleden, is goed deels weggewerkt, al voe ren de Belgen nog steeds de wendingen, het opsprin gen bij het koppen, het afstoppen van de snelheid en de inzet van een sprint tempo met groter gemak uit dan onze spelers. De laatste jaren heeft het duel tussen de Belgische middenvoor Mermans, die geblesseerd is en daarom dit keer verstek heeft moe ten laten gaan, en de Ne derlandse stopperspil Ter louw, altijd in het middel punt van de belangstelling gestaan. De tweeëntwintig- jarige Henri Coppens uit Antwerpen, die Mermans verving, heeft ervoor ge zorgd, dat de attractie van de tweekamp tussen mid- voor en stopperspil bleef behouden en, wat veel be langrijker is, hij heeft die strijd tegen de bijna dertig jarige Rotterdammer glans rijk gewonnen. De tweekamp droeg, juist omdat hier twee verschil lende type spelers aan het werk waren een zeer merk waardig karakter. Terlouw speelde hard en de waar schuwing, welke hij van scheidsrechter Topliss kreeg, in de tweede helft, was volkomen verdiend. Toch heen uoppens mei altijd fair spel laten zien. In de Zaterdagmiddagcompetitie is de strijd om de beker begonnen. Telefonia en Kennemerland waren in de eerste ronde de Haarlemse vertegenwoordigers. Beiden be haalden overwinningen. Kennemerland speelde tegen Robaver en won met 53. Telefonia klopte Kromhout met 52. Na dat Kromhout de leiding had genomen zorgde Starink voor drie doelpunten. Be rends nam het vierde voor zijn rekening. (41). Starink verhoogde na rust de voor sprong tot 51 en pas kort voor het einde bracht Kromhout de eindstand op 52. In de competitie werden nog enkele wed strijden gespeeld waarbij geen Haarlemse clubs waren betrokken. De uitslagen waren: 4A: Blauw Wit-Jong Holland 2—2; KMVZ-NDSM 2—1; Zwalu- wen-Dindua 32; 4B: UPTTS-De Geuzen 1—1. Beker: Zuidvogels-OSO 2—2; VVGA- AGT 02; Telefonia-Kromhout 52; Ken- nemerland-Robaver 53; SNL-Vlug en Vaardig 10. IJmuiden III kampioen In de afdeling Haarlem werd IJmuiden 3 kampioen van de eerste klas. Dit elftal speelde gelijk tegen SIZO 2 maar Kin- heim hielp een handje om Kennemerland 2, de enige concurrent met 40 te kloppen. ADVERTENTIE West I. Tweede klasse A: OSVAFC 0—3; Alcmaria VictrixHelder 01. Derde klasse A: RivalenRKAVIC 30; TOGDe Meteoor 1—1; O VVO—Always Forward 12; Vitesse '22—Velsen 32. Derde klasse B: RapiditasJOS 11; DEC —KW 1—5; RKVVA—SDW 5—2. Derde klasse C: IW—BKC 3—0; WSV '30 —CSV 4—2. Vierde klasse C: TDO—DRC O—l; Pur- merendVVZ 41; EnergiaVVB 06; LOC—ADO '20 1—1. Vierde klasse D: BDK—Nautilus 2—3; WilskrachtAnimo 01. Vierde klasse F: NASDSS 33; Bloemen- daalAalsmeer 62; UithoornDIO 10; NFC—EHS 0—0. West II. Vierde klasse A: THB—Gr. Wil lem II/Vac. 2—3. Uit de HVB 1 A: EDO 3—WD 4—1: DSK—RCH 4 4—4; 1 B: HFC 3—EDO 4 1—3; EDO 5—RCH 5 03; Stormvogels 4ADO 2 23; DIO 2 DEM 2 5—2. 2 A: Spaarnevogels—Spaarnestad 0—0; v. Nispen—Geel Wit 0—0; SVIJ—DSB 3—2. 2 B: DCO 2—Schoten 3 43; Ripperda 2 Hillegom 3 21; Terrasvogels 2Zandvoort- meeuwen 3 31; VSV 4—Wijk aan Zee 2 1—6. 2 C: VSV 5—HBC 3 2—2; HFC 5—EHS 2 0—5. 2 D: RCH 6TYBB 3 1—1; Zandvoortmeeu- wen 5VSV 6 0—1, VSV kampioen. Jeugdafd.: Kennemerland aDSS a 63. Zaterdagmiddagcompetitie 1: KinheimKennemerland 2 40: Nieuw VennepDe Tweede Jeugd 21; SIZO 2 IJmuiden 3 11. IJmuiden kampioen 2: WRA—RCH 0—5; IJmuiden 4—SVJ 2 05; SIZO 4Kennemerland 4 1—3; Kenne merland 5Hillegom 0—1. 3: SVJ 3—IJmuiden 5 2—2; SSH—VEW 2 23; Kennemerland 6—Concordia 11. 4: Telefonia 3—WSV 0—4; SVJ 4—RCH 2 2—6; Kennemerland 7—Energie 25; VEW 3 —SVJ 5 0—1. De ontmoeting tussen Arsenal en Chelsea in de halve finale van de Engelse Cup is in een gelijk spel (1-1) geëindigd. Met rust stond Arsenal met 1-0 voor. Arsenal mag tevreden zijn met dit gelijke spel. Er werd gespeeld op het terrein van Tottenham Hotspur in Londen. Chelsea speelde veel beter voetbal en vooral zijn snelle buiten spelers vormden een voortdurende bedrei ging voor de Arsenal-verdediging, die dit maal nogal eens een steek liet vallen. In de voorhoede van de Reds zat weinig ver band. Arsenal nam na ongeveer 35 minu ten de leiding door rechtsbuiten Cox, na een combinatie tussen midvoor Lewis en rechtsbinnen Logie, wiens diagonale pass bij Cox terechtkwam. Het tegenpunt van Chelsea kwam in de 36ste minuut na d.e hervatting, toen links buiten Billy Gray uit een voorzet van de rechtsbuiten Smith de bal over de op de grond liggende Arsenal-doelman, Swindin, in het doel kopte. Chelsea en Arsenal treffen elkaar van daag opnieuw op het terrein van de Spurs. De winnaar van deze ontmoeting komt op 3 Mei in het Wembley-stadion in de Cup finale tegen .Newcastle United. De league Hc.ewel de grootste belangstelling in En geland uiteraard uitging naar de ontmoe ting tussen Engeland en Schotland en de halve eindstrijd om de Cup tussen Arsenal en Chelsea, bood het League-programma nog voldoende wedstrijden, die de aandacht waard waren. Manchester United zag zijn kans op het kampioenschap aanzienlijk verminderd door een nederlaag tegen Portsmouth, dat met zes invallers uitkwam, 0.a. voor de voltallige middenlinie, d o ge kozen was voor de wedstrijd tussen Schot-' land en Engeland. Manchester United had invallers voor Rowley en Pearson, die in Glasgow de linkervleugel van het Engelse elftal vormden. De stand aan de kop is nu: 1. Manchester United met 47 punten uit 36 wedstrijden, 2. Arsenal met 47 punten uit 36 wedstrijden, maar ieen iets minder gun stig doelgemiddelde dan Manchester Uni ted, 3. Portsmouth met 46 punten uit 37 Enige duizenden Haarlemmers hebben Zaterdagavond genoten van een aantrekke lijke wedstrijd tussen Haarlem en PSV. De Eindhovenaren beschikten over een snelle en goed combinerende ploeg, met een hech te verdediging. De voorhoede moest het echter moer van de snelheid dan van de schotvaardigheid hebben. Direct moet ech ter gezegd dat De Voogd en Kuys en in laatste instantie Snijders door goed spel meer dan een doelpunt wisten te voorko men. Kort na de aanvang opende PSV met een mooi, doch niet onhoudbaar schot, de score. Bij dit ene doelpunt is het gebleven. Na de rust was Haarlem meer in de aan val, doch de Eindhovense doelman was niet te passeren. Een mooie kopbal van Jacob had een beter lot verdiend, evenals een schot van De Groot, dat de doelman van PSV vallende maar half wist te stoppen, doch dat hij, zich snel omkerende nog net met zijn linkerhand van de doellijn werkte. Schoten gaf goed party in de wedstrgd tegen VSV. Door enthousiast spel konden dc Haarlemmers geruime tijd stand hou den. De betere spelopvatting der Velse- r.aren, die met twee invallers de strgd aan bonden, gaf de doorslag. Verzwgveren opende de score en De Bie zorgde er voor dat vrg spoedig de stand op 20 voor VSV kwam. Met enkele goede schoten had de voorhoede van Schoten geen succes bg de Velser doel man. Over het algemeen was het tempo aan de zgde van Schoten te langzaam om de VSV-achterhoede te verontrusten. De rust was met 20 voor de bezoekers aangebroken. Na de hervatting speelde de thuisclub enthousiast. De achterhoede van VSV bleef de situatie volledig beheersen en de aan vallen der Velsenaren droegen inmiddels een gevaarlgker karakter dan voor rust. Door Hazeveld, die een goede partg speel de, werd het tenslotte 30 voor VSV. Wat Schoten hierna nog probeerde, alles was vergeefs. wedstrijden, 4. Tottenham Hotspur met 43 uit 36. Van betekenis voor de bezetting van de onderste plaats in de eerste divisie was de overwinning van Huddersfield Town op Preston North End. Huddersfield kon daar door de laatste plaats overdragen aan Ful- ham, dat met duidelijke cijfers van Aston Villa verloor. Onderaan de ranglijst is de stand: Middlesbrough 26 punten uit 35 wedstrij den, Huddersfield Town 23 uit 36 en Ful- ham 22 uit 36 wedstrijden. In de tweede divisie is de spanning over de bezetting van de bovenste plaats nog vergroot door het gelijke spel van Notting ham Forest tegen Barnsley. Birmingham City greep de gelegenheid, om met de lei ders gelijk te komen, gretig aan en won met 4-1 van Blackburn Rovers. Sheffield Wednesday veroverde die derde plaats op Leeds United, dat onverwacht van Luton Town verloor. De stand aan de kop van de tweede divisie is nu: 1. Nottingham Forest 45 punten uit 37 wedstrijden, 2. Birming ham City, eveneens 45 uit 37, 3. Sheffield Wednesday 42 uit 36 en 4. Leeds United 41 punten uit 37 wedstrijden. Onderaan de ranglijst is de positie als volgt: Bury 31 punten uit 37 wedstrijden, Swansea Town 31 uit 37, Hull City 31 uit 37, Coventry City 29 uit 36 en Queen's Park Rangers 28 uit 37. De uitslagen warén: Eerste divisie: Aston VillaFulham 4-1, BlackpoolBolton Wanderers 1-0, Derby CountyMiddlesbrough 3-1, HuddersfL^ld TownPreston North End 2-0, Manchester CityWest Bromwich Albion 1-2. Ports mouthManchester United 1-0, Sunder landCharlton Athletic 1-1, Wolverhamp ton WanderersBurnley 1-2. Tweede divisie: BarnsleyNotts Forest 1-1, Blackburn RoversBirmingham City 1-4, BurySheffield Wednesday 1-2, Co ventry CityEverton 2-1, Hull CityLei cester City 3-1, Luton TownLeeds United 2-1, Notts CountyRotherham United 0-3, Queen's Park RangersCardiff City 1-1, Sheffield United-Brentford 1-4, Swan sea TownSouthampton 1-1, West Ham Doncaster Rovers 3-3. SchotlandEngeland 1-2 De ontmoeting tussen Schotland en En geland in Glasgow is met 2-1 door Enge land gewonnen. De ruststand was 0-2. Zaterdagmiddag speelde het elftal van „Stormvogels" met Venus in plaats van Kraak onder de lat een vriendschappelijke wedstrgd tegen EDO, dat een aantal nieu we krachten probeerde. Het kwam ons voor, dat de Haarlemmers vooral veel pleizier van hun nieuwe rechtsbuiten-aan- ninst zullen hebben. Stormvogels won de kamp tenslotte met 41 en de zege was ongetwijfeld verdiend, maar de cgfers waren enigszins geflat teerd, want er moet erkend worden, dat de Haarlemmers met een bepaald schot en een kopbal tegen de lat beslist ongeluk kig waren. De thuisclub speelde stukken beter dan in haar laatste ontmoeting tegen O.S.V. Er werd in een veel hoger tempo gespeeld; terwijl de bal ook veel minder „in het luchtruim" vertoefde. Maar wat ons bo venal frappeerde, was het overleg, waar mee gespeeld werd en het koel houden van het hoofd, wanneer zich een schietkans voordeed. Nadat Venus eerst een zeker EDO-doel- punt had voorkomen, maakte Van Onselen na een vlotte combinatie met De Boer via de paal een mooi doelpunt. Deze voor sprong werd door de snelle Luppens ver groot. Een derde Stormvogels-doelpunt werd op schitterende wgze door Van den Berg voorkomen. De bal was in de tweede helft nog maar nauwelijks aan het rollen gebracht, of Angenent had opnieuw succes. (30). En met een werkelijk formidabel schot bracht Luppens de stand op 40. Toen pas redde de Haarlemse rechtsbinnen de traditionele eer. (41). En wanneer het EDO in de hierop volgende periode wat minder had tegengezeten, dan was er nog wel wat van de Stormvogels-voorsprong afgeknabbeld. In de tweede klasse A van district II zijn gisteren twee wedstrijden gespeeld. Van belang voor de bezetting van de onderste plaats was de ontmoeting Alcmaria Victrix Helder. De gasten wonnen met 1-0. De stand in de staartgroep is thans: Baarn 19 gespeeld, 13 punten; Helc'er 19 gespeeld 13 punten; Alcmaria 19 gespeeld, 13 punten.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5