Raadsleden vragen, B. en W. antwoorden Uiterste voorzichtigheid geboden bij het aanvaarden van nieuwe lasten Dit jaar twee nieuwe scholen in Haarlem Radio Moors Engelse league ZATERDAG 12 APRIL 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het gemeentelijk beleid in 1952 Academie voor Voortgezet Economisch Onderwijs Uitvoering van de Johannes Passie van Lechner Kerkelijke grenzen der Hervormde Gemeente De afgifte van rijbewijzen „Modjokerto" laadt twee locomotieven en 31 wagons Diefstal van gouden en platina ringen Grootvaders klok „DE T 13 D M E T E R" Kampeerterrein der padvinders afgesloten Voethal Odenthal weer thuis Zwemmen Kampioenschappen in overdekte bad Boksen E. P. Grannetia werd militair kampioen Burgerlijke stand Schaken Openbare werken won ge meentelijk schaaktournooi Volleyhall Tournooi voor scholieren Klaver j asnieuws 8 B. en W. van Haarlem hebben gisteren een boekje van 173 pagina's uitgegeven, dat tal van wetenswaardigheden bevat over het gemeentelijk beleid. Het is evenwel niet voor het grote publiek bestemd, maar voor de raadsleden die bij de behandeling van de gemeentebegroting in de afdelingen over lionderd-en-één onderdelen van dit beleid nadere inlichtingen hebben gevraagd. Het boekje geeft hun daarop een antwoord. Zo kan men er in lezen welke invloed het toenemend bromfietsenverkeer heeft gehad op het aantal ongelukken, verder dat men op grond van de politieverordening verplicht is tenminste één keer per jaar zijn schoorsteen te laten vegen; dat de toeneming van de woningvoorraad in Haarlem percentsgewijs kleiner is dan in vele andere gemeenten, hoewel er in 1951 503 woningen voltooid werden; dat over de aanleg van een nieuwe begraafplaats besprekingen zijn gevoerd en men daarbij het oog heeft laten vallen op terreinen van de buitenplaats „Duinlust" te Overvcen; dat de bevordering van de kunstzinnige vorming van scholieren bij voortduring de aandaeht van B. en W. heeft, en dat het college gezocht heeft naar de meest geschikte persoon voor de benoeming van een gemeentelijke inspecteur van het lager onderwijs, waarbij het niet de indruk heeft willen wekken op zoek te zijn geweest naar een „schaap met vijf poten". „Ove rigens", zo zeggen B. en W., „is een kracht, die flink op zijn benen staat, wel ons ideaal". In bun financiële beschouwingen leggen B. en W. er de nadru-k op, dat met bet aan vaarden van nieuwe lasten de uiterste voorzichtigheid zal zijn geboden. Dank zij een niet verwachtte aanzienlijk hogere uit kering wegens het vervallen van de Onder nemingsbelasting bleek het mogelijk het aanvankelijk veel hogere tekort op de be groting voor 1952 tot 400.000 te beperken. Op een dergelijke meevaller kan echter niet moer gerekend worden, zodat de stijging der uitgaven voor 1953 binnen die der in komsten zal moeten blijven. Belangrijk achten B. en W. het dat het over de jaren 19481950 door het Gemeentefonds niet uitbetaalde bedrag van 278 millioen met rente van 1 Januari 1951 af over de ge meenten zal worden verdeeld. Het over 1948 gedeblokkeerde tegoed voor Haarlem van ruim 2.240.000.werd gebruikt voor de aflossing van vlottende schuld. Voor 1952 is een algemene uitkering van 5.973.890.geraamd, een bijzondere uit kering van 1.350.000 en een belastinguit kering van 382.100. Vele raadsleden hadden gevraagd hoe B. en W. staan tegenover de gedachte van geleidelijke terugkeer naar de toestand, waarbij het energiebedrijf de gemeentena ren als bedrijf dient, en derhalve niet op treedt als bron van inkomsten ten behoeve van de gemeente. B. en W. antwoorden, in beginsel het standpunt te huldigen dat de verzorgings- bedrijven een dienende functie hebben te vervullen en dat niet dan bij hoge nood zaak, behoudens een matige winst, midde len aan die bedrijven behoren te worden onttrokken voor het verstrekken van een bijdrage ten behoeve van de gewone in komsten der gemeente. Aangezien echter de gemeentelijke belastingen vrijwel tot het maximum zijn opgevoerd en de ge meente binnen het kader van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten geen andere middelen tot verhoging van de in komsten ten dienste staan, zou d«e toepas sing van dit beginsel nü ertoe moeten lei den dat tegelijkertijd een groot aantal be langrijke sociale en culturele voorzieningen zou moeten worden prijsgegeven. B. en W. zeggen dat zij onder de huidige omstandigheden hebben afgezien van het ramen van gelden voor werken wielke toch niet uitgevoerd zouden kunnen worden. Alleen voor strikt noodzakelijke werken zullen zij credieten vragen. Ten aanzien van de subsidie-politiek ver klaren B. en W. dat alleen subsidies wor den verleend indien deze direct of indirect het gemeentebelang dienen. Personeel Op 1 Januari 1952 waren 2181 personen in dienst der gemeente, waarvan 389 op arbeidscontract. Hierbij zijn niet gerekend de personen werkzaam bij het Gasthuis en bij de Armenraad en evenmin het onder wijzend personeel. De door de minister van Binnenlandse Zaken vastgestelde sterkte van het politie korps bedraagt met inbegrip van het admi nistratief personeel 337 man. Dit moet ge zien worden, zo zeggen B. en W., als een ternauwernood verantwoord minimum. De huisvesting van die politie blijft nog een moeilijk probleem, niet alleen door ruimte gebrek, maar ook door de zeer verouderde inrichting van het bureau in de Smede- straat. De mogelijkheid van de bouw van een nieuw hoofdbureau van politie wordt onder het oog gezien. Autobussen Sedert de vervanging van de tramlijn door autobussen zijn de routes der stadslij- nen van de N.Z.H.V.M. herhaaldelijk gewij zigd. Ook nu- is een plan tot verandering van enkele lijnen gereed. Hoewel de zeer hoge exploitatiekosten in feite een tariefsverhoging voor de stads diensten noodzakelijk maken, wil de N.Z.H. V.M. hiermede voorlopig nog wachten en in plaats daarvan proberen tot een verla ging van kosten te komen door het wijzigen van enkele routes en dienstregelingen. Zo zal van de route van de bestaande lijn 4 het gedeelte ten noorden van het Station worden gereden door lijn 6. Van dit punt af wordt dan gereden via Zaanenlaan, Rijksstraatweg, Jan Gijzenkade ngar het bestaande eindpunt van lijn 6 nabij de Von- delweg. Verplaatsing van het eindpunt naai de Van Nesstraat is niet mogelijk. Hoewel enkele wijken nog verstoken zijn van een behoorlijke busverbinding, ligt het niet in het voofnemen van de N.Z.H.V.M. door het instellen van een ringlijn of andere lijnen hierin verandering te brengen, aan gezien dergelijke lijnen niet behoorlijk ren dabel te maken zijn, hetgeen bewezen is door vroegere proefnemingen (lijn door Indische buurt naar Oostvest). Verkeer In 1951 gebeurden er in Haarlem 21 ver keersongevallen met dodelijke afloop. Het totale aantal verkeersongelukken was 1484. Bij 82 ongelukken was een bestuurder van een bromfiets betrokken. Twee van hen verloren het leven, 22 werden ernstig ge wond. Ongetwijfeld, zo zeggen B. en W., heeft het bromfietsverkeer invloed gehad op het aantal verkeersongevallen. Aan een beperking van de maximumsnel heid tot 15 km per uur op wegen met een grote verkeersdrukte bestaat naar hun me ning geen behoefte. Een verkeersregeling op driesprong Ken- nemerpleinKruiswegStaten Bolwerk met verkeerslichten blijkt moeilijk uitvoer baar te zijn. Een plan tot verbetering van de Kleine Houtweg, waarbij deze een dubbele rijbaan zal krijgen en via de voormalige tram baan zal worden doorgetrokken naar de Linnaeuslaan bij de manége, ligt gereed, doch moet wegens financieringsmoeilijk heden op uitvoering wachten. Het is de bedoeling dit jaar verkeersaan- duidingen aan te brengen door middel van wit asfalt of met witte zogenaamdie katten- ogen in het wegdek. Volksgezondheid Met het doorlichten der bevolking wordt gewacht tot een tweede longarts benoemd is. Schoolkinderen met een positieve reactie van Pirquet (4 pet.) worden doorgelicht. Op advies van de geneeskundig inspecteur voor de Volksgezondheid wordt gewacht met inenting van schoolkinderen tegen tuberculose met het B.C.G.-vaccin. B. en W. zijn bereid de bouw van een badhuis ten Noorden van de Jan Gijzen kade te bevorderen. Er wordt thans een sociografisch onderzoek ingesteld naar de daarvoor het meest in aanmerking komende plaats. Na klachten van omwonenden over hin der van de kunstharsfabriek in de Maerten van Heemskerkstraat is vergunning tot uit breiding geweigerd. De fabriek wordt nu verplaatst naar een andere gemeente; po gingen om haar in Haarlem (op een andere plaats) te houden, hebben gefaald. Geen industrieflat B. en W. delen mee dat van de oprichting van een industrieflat voorlopig is afgezien, omdat voor het huren van lokaliteiten in een dergelijke flat thans weinig belangstel ling bestaat wegens het huurpeil. Over de mogelijkheid i,n de toekomst een Haarlemse begraafplaats op de terreinen van de buitenplaats ..Duinlust" te Overveen in te richten, zijn besprekingen gevoerd. Er doen zich hierbij tal van moeilijkheden voor. Een beslissing op korte termijn is «echter niet nodig, daar de bestaande be graafplaatsen nog voor vele jaren voldoen de ruimte bieden. Voor de Academie voor Voortgezet Eco nomisch Onderwijs te Haarlem hield de bedrijfspsycholoog dr. L. Homstra een rede over de bedrijfspsycholcgische zijde van het vraagstuk: arbeider en loonvor ming. Hij zei onder meer dat ieder mens zijn activiteit wil ontplooien en dat de dagelijkse arbeid hiervoor de gunstigste vorm is. Toch is ook ieder mens genood zaakt veel werk te verrichten, dat hem niet aangenaam is. Zo kunnen bij de ar beid de arbeidsvreugde en de stille weer zin elkaar afwisselen. Vaak kan zelfgeko zen werk na de dagelijkse plichten een op lossing van moeilijkheden brengen. Uitvoerig besprak dr. Homstra de so ciale waardering van de arbeid en de be tekenis van het loon in dit opzicht. Voor de arbeider is sociale waardering even belangrijk als het loon. Ook op de toekenning van verantwoor delijkheid en de problemen die zich hier bij voordoen werd gewezen. In Nijmegen en Putien is het kamperen weer vrij. De legesheffingen op het kam peren zijn er namelijk krachtens een raads besluit vervallen. „Kerkmuziekavonden" noemden de orga nisten Dolf Hendrikse en Jan D. Boeke de muzikale bijeenkomsten, die zij in deze Lijdenstijd in de Waalse Kerk op het Be gijnhof met hun koren gegeven hebben. Maar zo zeer kreeg de muziek een die nende taak als begeleidster van het Bijbel woord of van een koraaltekst, dat beter gesproken kon worden van liturgische bijeenkomsten. Dat was verleden week het geval met de avond, die Dolf Hendrikse leidde en Donderdagavond kreeg men de zelfde indruk van de kerkmuziekuitvoe- ring, waaraan het Remonstrants kerkkoor en het ,,Boeke"-koor, onder leiding van Jan D. Boeke, medewerkten. De avond werd in het bijzonder belangrijk door de uitvoe ring van de Johannes-passie van de 16de eeuwse componist Leonhard Lechner. Deze Johannes-passie behoort tot de motet passies, waaronder worden verstaan pas sies, in haar geheel voor meerstemmig koor geschreven. Het werk van Lechner, dat in 1594 verschenen en in 1926 opnieuw werd uitgegeven, mag met nog andere motet passies gezien worden als een belangrijk stadium in de ontwikkelingsgeschiedenis van het op muziek gezette Lijdensverhaal. De Johannes-passie van Lechner is sober gehouden, maar die soberheid brengt de toehoorder in rechtstreeks contact met het woord. En geheel in overeenstemming met het eenvoudige karakter hield Jan Boeke de uitvoering. Het koortje zong zuiver en met een passend, bescheiden klankvolume en strak van lijn. Af en toe maakte zich uit het samenstel van stemmen een stem los om een geprononceerde melodie als vaste kern in het stemmenweefsel te doen klinken met als resultaat een klare, doorzichtige uit voering. Het wat grotere Remonstrantse kerkkoor bracht eenzelfde liturgische sfeer met het koraal „Kyrie, Gott, Vater in Ewig- keit" van Michael Praetorius. Een nieuwere meerstemmige koraal compositie kwam er met de vertolking van „Wij verloren mensen" van Johannes Driessier. Hierin zal het koor nog moeten groeien om de eisen van de melodische ontwikkeling in overeenstemming te brengen met die, welke de harmonische samenklank dwingend stelt. Het is een moeilijk uit te voeren werk en men mag terecht respect hebben voor hetgeen nu al werd bereikt. Gerard Kievit, die op het orgel der Waalse Kerk koraalbewerkingen van Bach speelde, toonde zich daarmede een vaardig organist. Het was evenwel merkbaar, dat hij nog niet geheel vertrouwd was met de bespelingseigenaardigheden van het instru ment. Gerard Kievit begeleidde ook de samenzang van de koren met de „ge meente". P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE Wilt U werkelijk nog langer voorde motten" breien, nu U geMITINiseerde, motvrije wol kunt kopen? ADVERTENTIE Levenslang— voor mijzelf zeg+ck? rechter-* De Hervormde gemeenten van Heem stede en Bloem endaal hebben toestem ming verkregen voor de wijziging van de grenzen tussen de beide kerkelijke ge meenten. De wijziging omvat de z.g. wijk „Boe kenrode", die tot voor kort behoorde tot de Hervormde gemeente van Heemstede en thans is overgegaan naar de Hervorm de gemeente van Bloemend aal, waarvan ris. J. E. Drost de predikant is. De gren zen van de kerkelijke gemeenten vallen thans samen met die van de burgerlijke gemeente. Hiermede wordt voldaan aan een lang gekoesterde wens van de meeste bewoners van dit gebied en van de beide kerkeraden, omdat de pastorale verzorging hiermede gediend zal zijn. De wijkgemeente Aerdenhout heeft met deze grenswijziging voor de eerste tijd wel haar definitieve vorm gekregen. In vroe ger jaren stond Aerdenhout voor het grootste deel onder het opzicht van de kerkeraad van Zandvoort. Na de stichting van de kapel aan de Leeuwerikenlaan voor de oorlog en het werk van de hulp predikers C. van Stipriaan Luiscius en L. Bloemsma werd in 1947 de wijkgemeente Aerdenhout zelfstandig en gevoegd bij de kerkelijke gemeente Bloemendaal. Ds. J. E. Drost werd in 1947 beroepen en sinds dien is de gemeente gestadig gegroeid. Er zijn plannen voor de bouw van een nieuwe kerk aan de Leeuwerikenlaan ter ver vanging van de huidige kapel. De Bloemendaalse architect H. W. van Kempen heeft de plannen daarvoor al gereed, doch de kerkeraad zal daarover nog moeten beslissen. Men staat hierbij voor de keuze de huidige kapel te ver groten of een geheel nieuw kerkgebouw neer te zetten. De kosten voor een nieuw gebouw zijn tweemaal zo hoog als ?le voor de verbouwing benodigde gelden en belo pen ongeveer twee ton. De grond aan de Leeuwerikenlaan is destijds aan de Her vormde gemeente geschonken met de be paling dat daarop voor 1 Januari 1959 een kerkgebouw met wijkgebouw moet zijn verrezen. Anders vervalt de schenking. B. en W. van Haarlem hebben de raad medegedeeld dat dit jaar gebouwd kunnen worden een zevenklassige gemeentelijke school in Haarlem-Noord en een zevenklas sige gemeentelijke school in Haarlem-Oost. De plannen hiervoor zijn gereed. Het aanvankelijk voor 1952 toegewezen bouwvolume was onvoldoende. Van de 15 toegewezen lokalen waren er 9 bestemd voor het openbaar- en 6 voor het bijzonder onderwijs. Dank zij de medewerking van het R.K. Kerkbestuur van „St. Bavo" in Haarlem-Noord, dat de hem toegewezen 6 lokalen ten behoeve van het gemeentelijk onderwijs heeft afgestaan, en de daarna aan het volume verleende uitbreiding met 4 lo kalen, kunnen dit jaar bovendien gebouwd worden 2 lokalen bij de P. H. v. d. Leij- school en 3 lokalen bij de R.K. school in de Timorstraat. Hoewel de mogelijkheden tot het bouwen en uitbreiden van openbare kleuterscholen thans gering zijn, streven B. en W. er naar in urgente gevallen een zoveel mogelijk be vredigende oplossing te verkrijgen. Voor het toestaan van het vereiste bouwvolume voor de bouw van de kleuterschool aan de Faradaystraat hebben zij zich opnieuw tot de minister gewend. In het Oostelijk deel van de gemeente is stichting van een school voor U.L.O. nog niet urgent. In het Noorden van de stad verwachten B. en W. plaatsgebrek. Zij overwegen reeds bij het begin van de nieuwe cursus enkele klassen van de Klaas de Vriesschool voor M.U.L.O. te huisvesten in het gebouw aan de Rijksstraatweg. Deze klassen kunnen het begin worden van een vierde school voor U.L.O., waarvoor ten Zuiden van de Jan Gijzenvaart grond is gereserveerd. Wegens de bouwstop voor scholen zal het niet mogelijk zijn voor de H.B.S. voor meis jes en het gymnasium binnen afzienbare tijd een nieuw gebouw te stichten. Een ver betering in de huisvesting van deze scholen is alleen te bereiken door het aanbrengen van inwendige voorzieningen. In de H.B.S. voor meisjes zijn in het afgelopen jaar reeds enkele verbeteringen aan de aula aange bracht. Aan de directeur van Openbare Werken hebben B. en W. opgedragen een plan te ontwerpen voor het verbouwen van de oude vleugel van het gymnasium. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft in antwoord op vragen van het Twee de Kamerlid de heer N. van den Heuvel (K.V.P.) over de afgifte van rijbewijzen, in het bijzonder over de waarde van de zo genaamde eigen verklaring over de licha melijke toestand van de aanvrager, geant woord, dat wegens de nog onvoldoende er varing met de werking van het nieuwe systeem voorlopig geen aanleiding wordt gevonden de procedure voor het verkrij gen van een rijbewijs te vereenvoudigen door bij voorbeeld de „eigen verklaring" af te schaffen. In de ruimen van de „Modjokerto", die Woensdag naar Indonesië vertrekt worden, behalve twee motorboten van elk tien meter lengte, niet minder dan 28 gedemonteerde goederenwagons voor de Indonesische spoorwegen vervoerd. Aan dek krijgt de „Modjokerto" drie personenrijtuigen en twee locomotieven met twee tenders, even eens bestemd voor de Indonesische spoor wegen. Bovendien worden met dit schip twee grote lichters vervoerd, elk ruim 23 meter lang en ongeveer vijf meter breed, met een gezamenlijk gewicht van 72.000 kilogram. Deze vaartuigen zijn boven op elkaar ge plaatst. De Haarlemse recherche heeft de hand gelegd op de 34-jarige A. S. uit Bloemen daal, die in de afgelopen paar weken bij enige Haarlemse en Amsterdamse juweliers gouden en platina ringen ter waarde van enige duizenden guldens heeft gestolen. Bij een Haarlemse juwelier ontvreemdde zij drie gouden ringen, die zij aan een café houder verkocht. Bij een Haarlemse win kelier in goud en antiek stal zij drie gou den damesringen die zij in Amsterdam aan de man bracht. Twee Amsterdamse juwe liers misten drie platina ringen met bril- lanten en twee gouden damesringen toen mevrouw S. hun winkel had bezocht. Bij een Leidse juwelier ontvreemde zij ten- sltote een platina ring met diamanten. Een deel van haar buit is door de politie opge spoord en in beslag genomen. ADVERTENTIE Op eens bleef zij staan om.... nee zij loopt weer. heeft haar gerepareerd. WAGENWEG 88 TELEFOON 17343 Na acht weken intensief werken leggen deskundigen van de Dierentuin in Rome de laatste hand aan dit geweldige geraamte van een praehistorische mammoeth, een zeer zeldzaam museumstuk, dat gedurende de oorlog uit veiligheidsoverwegingen werd „gedemonteerd" en in de bomvrije kelder bewaard is. Het wordt nu weer voor het publiek tentoongesteld in het Zoölogisch Museum te Rome. ADVERTENTIE Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips - reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM Evenals vorige jaren zullen de padvin ders van het districtsterrein achter de Zan derijvaart te Overveen van de Paasdagen weer in ruime mate gaan gebruiken voor het spelen van het spel van verkennen. Daarom zal het terrein voor niet-padvin- ders weer verboden terrein worden. Dit is aangegeven door een omheining van prik keldraad en het aanbrengen van bordjes verboden toegang bij de ingangen en op andere punten. De voortrekkers van het district Haarlem van „De Nederlandse Pad vinders" zullen ook dit zomerseizoen weer een kampwachtdienst instellen. Voor men aan de bouw der nieuwe tuinsteden in Amsterdam-West begon, zijn de weilanden ten Zuiden van de Haarlem merweg lussen Amsterdam en Halfweg, met zand opgehoogd. Door de zware druk van dat zand is de veengrond in de Haarlemmerlrekvaart aan de andere zijde van de Haarlemmerweg omhoog gekomen, zodat de scheepvaart in dit kanaal geheel gestaakt moest worden. Men is thans bezig het kanaal weer op diepte te brengen. De baggergrond gaat via dit buizenstelsel rechtstreeks van de baggermolen near de op te hogen gronden aan de Zuidzijde van de Haarlemmerweg. De uitslagen van de Vrijdag gespeelde wedstrijden voor de Engelse league luiden: Eerste divisie: Blackpool—Arsenal 0—0; BurnleyManchester United 11; Fulham Bolton Wanderers 12; Manchester City Liverpool 1—2; Newcastle UnitedMiddles brough 02; PortsmouthDerby County 3-1; SunderlandHuddersfield Town 71. Tweede divisie: Birmingham CityCardiff City 32; Blackburn RoversBarnsley 21; BrentfordSheffield Wednesday 23; Bury —Swansea Town 41; Everton—Hull City 50; Nottingham ForestLeeds United 11; West Ham UnitedNotts County 21. De voetballer J. Odenthal, die Woensdag 26 Maart in de wedstrijd tegen Engeland B een hersenschudding opliep en in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam moest worden ver pleegd, is Vrijdag naar zijn woning in Haar lem overgebracht. Hij zal nog enige weken rust moeten houden. De jaarlijkse wedstrijden om de kampioen schappen overdekte baden van de kring Haarlem van de KNZB zullen Dinsdagavond in het Sportfondsenbad worden gehouden. De beste zwemsters en zwemmers van de Haarlemse clubs zullen aan de start ver schijnen. Bij de in Den Haag gehouden wedstrijden om de militaire kampioenschappen behaalde de Haarlemmer E. P. Grannetia, lid van de boksclub Bruggink, in het lichtgewicht de titel. Hij won van C. de Jong door inter ventie van de scheidsrechter in de eerste ronde. HAARLEM, 10 April 1952 ONDERTROUWD: 10 April, J. L. A. Oor en E. C. de Ruijter. GEHUWD: 10 April, H. B. Lamme en C. E. van Loevezijn; P. G. van Eijk en E. M. Ie Febre; J. C. Smink en H. M. Nusmeier; C. Vergers en E. M. Vallenduuk; H. J. Vink en F. F. van Brussel; S. de Vré en L. E. C. Vis. K. de Jong en N. Beek. BEVALLEN van een zoon: 8 April, G. G. A. VisjeSmits; 9 April, M. J. MicaDer- nison; H. H. van TroostBrits; J. E. de RonMendes; 10 April, S. J. M. Francken Schretlen; A. JonkerKlunder; J M. Bak ker—Tons; A. A. van de Reep—Bosch. BEVALLEN van een dochter: 7 April, J. MolenaarPolak; 8 April, C. P. Visser Koomen; 9 April, D. J. KeldermanStijn- man; 10 April, M. C. Slikkervan Gelder; G. J. de BontGoulooze. OVERLEDEN: 8 April, J. H. L. Pennarts, 74 j., Kennemerstraat; R. Wijbrandts, 83 j., van Kinsbergenstraat; C. van HerkPuijpe, 76 j., Bos en Hovenstraat; J. S. J. Lieverse, 3 dag.. Kamperlaan; 9 April, F. Ph. Polak, 67 j.. Hazepaterslaan; J. Steffers, 89 j., Scho tersingel HAARLEM, 11 April 1952 BEVALLEN van een zoon: 10 April, L. Duim—Graphorn; 11 April, J. F. Vermeer senvan Giesen; J. H. M. HoubenWester kamp. BEVALLEN van een dochter: 10 April, A. de Vries—van Ledden; J. van der Laan Sloof. OVERLEDEN: 10 April, P. J. W. Kerk- hoff, Maerten van Heemskerkstraat; A. M. C. van Lunenburg, Spaarnwouderstraat; V. van Hout, Zomervaart; H. van Alphen, Lange Poellaan 33. De uitslagen van de laatste ronde van het gemeentelijk schaaktournooi waren: Raadhuis - Politie VerlaakHetterscheid 10 Ten OeverMoos 10 PonteWittebrood 10 MolenaarLeering 10 Van LenningDavidson 01 4—1 Openbare Werken - Sociale Zaken WassenaarLeijsma 10 Van 't HagGomes 10 BaljetRozemeijer 10 v d. ZeeWennis 01 MarionVulling (n.o.) 10 4—1 Alvorens tot het openen van de schaak schermutselingen werd overgegaan werd door de wedstrijdleider de heer H. Baljet de deelnemers dank betuigd voor de mede werking. Openbare Werken liet de overwinningen reeks niet onderbreken. Alleen Wennis redde de eer van Sociale Zaken. Van der Zee kon de stormen, die Wennis ontketen de niet weerstaan. Jammer dat Vulling zijn kansen niet kon verdedigen, De overige mannen van Sociale Zakèn hebben zich lange tijd uitstekend te weer gesteld tegen de aanvallen der O.W.'ers, maar moesten tenslotte toch opgeven. De nagespeelde partijen van 26 Maart tussen Raadhuis I en Raadhuis II leverden voor ieder één punt op, zodat de officiële uitslag 41 werd voor Raadhuis I. De eindstand is nu geworden: Openbare Werken 4 4 8 15'/24M Raadhuis I 4 3 1 6 14 6 Raadhuis II 4 2 2 4 9 y210 M Politie 4 1 3 2 5 —15 Sociale Zaken 4 4 0 6 14 Woensdag 16 April houdt de afdeling Haar lem van de Nederlandse Volleybalbond een tournooi voor scholieren, waaraan niet min der dan 44 teams van verschillende scholen in Haarlem en omgeving deelnemen. De wedstrijden beginnen om 12.40 uur en duren tot 17 uur en ze worden gespeeld in de grote zaal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart. De finales zijn des avonds om zeven uur voor de meisjes en om acht uur voor de jongens. De laatste week der competitie van de Haarlemse Klaverjasbond voor bedrijfsver enigingen heeft verrassende uitslagen opge leverd. Niet alleen werd er fel gestreden voor de titel, maar ook het bezetten der tweede plaats was van veel belang. In de hoofdklasse heeft DKC de hoogste titel behaald ondanks de nederlaag tegen de hekkesluiter Johez 112-124. Dit is voor Droste het derde achtereenvolgende kampioenschap in de hoofdklasse geworden. De standen luiden: Hoofdklasse: DKC 1 14 1794—1608 Spoorboys 1 14 17441714 Boru 1 14 1742—1670 Beijnes 1 14 1718—1726 GEB 1 14 1688—1682 DSH 1 14 1670—1738 Stork 1 14 1666—1740 Johez 1 14 1 622—1766 Eerste klasse A: DSH 2 14 1810—1614 L. Coster 1 14 1788—1612 PTT 1 14 1720—1676 HSM 1 14 1700—1708 Figee 1 14 1 688—,1704 Beijnes 2 14 1664—1768 Nederland 1 14 16441772 DKC 2 14 1628—1788 Eerste klasse B: GEB 2 14 1768—1664 Boru 2 14 1766—1666 SAC 1 14 1744—1702 PTT 2 14 1730—1686 L. Coster 2 14 1708—1670 Union 1 14 1680—1706 OW 1 14 1668—1768 CPTT 1 14 1804—1806 Tweede klasse A: SAC 2 14 1804—1636 DSH 3 14 1744—1724 Stork 2 14 1738—1714 Beijnes 3 14 1724—1722 DKC 3 14 1700—1742 Figee 2 14 1694—.1698 PTT 3 14 1680—1734 Johez 2 14 1652—1766 Tweede klasse B: HSM 2 14 1806—1564 OW 2 14 1772—1610 SAC 3 14 1742—1676 Boru 3 14 1678—1716 Figee 3 14 1654—1718 PTT 4 14 1616—1718 GEB 3 14 1616—1736 Beijnes 4 14 1600—1746

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10