Regering deelt bezwaren tegen jeugdige Kamerleden niet Agenda voor Haarlem Uitgaan in Haarlem Onverkorte Mattheus- Passie door de COV „Feest der smokkelaars' Expositie in het „Huis Van Looy" geopend fHoe is het ontstaand k vanaf 34.50 per paar Grondwetsherziening Opneming van Nederlands Nieuw-Guineain de Grondwet geen onvriendelijkheid jegens Indonesië MAARZMNmm'S Belgische filmindustrie gestart Taft vooraan bij voor verkiezingen in Illinois Dit woord: PASEN Rijks Tuinbouwschool PONDERDAG 10 APRIL 1952 De Christelijke Oratoriumverenigimg heeft ook dit jaar de Mattheus Passie van Joh. Seb. Bach in het Haarlemse Con certgebouw onverkort uitgevoerd. De di rigent der C.O.V., George Robert, heeft zich dus meer laten beïnvloeden door zijn „artistiek geweten" dan door de bezwaren die tegen een volledige uitvoering in een kort tijdsbestek worden geopperd. Aan deze bezwaren werd echter bij de uitvoering, die gisteravond is gegeven, belangrijk tegemoet gekomen door het in voegen van een flinke pauze tussen het eerste en het tweede deel, zonder welke van de toehoorders wel wat te veel con centratie geëist zou zijn geworden. De jarenlange ervaring met Bach's meesterwerk heeft deze dirigent gebracht tot een uitvoeringsstijl, die in voortreffe lijke harmonie is met het subjectieve we zen van deze passie. Deze uitvoeringsstijl verleende ook aan de vertolking van gis teravond grote waarde. Robert hield het inleidingskoor afgezonderd van het eigen lijke drama, dat met het recitatief van de Evangelist begint. Maar bij de ontwikke ling van het Lijdensverhaal kwam de felle bewogenheid van de volkskoren, de spanningen van de hoogtepunten der dra matiek, ook de menselijke gevoelsuitingen in de aria's en de ontroering van de ideële Christelijke gemeente bij het zingen van de koralen. In deze sfeer paste eveneens het slotkoor van het eerste deel Mensch, bewein dein Sünde gross" en het slotkoor van het tweede deel „Wir setzen ons mit Tranen nieder". Het koor der C.O.V. heeft met de ver tolking van zijn aandeel in de Mattheus Passie diepe indruk kunnen maken. Prachtig van klank waren de koralen, het slotkoor van het eerste en tweede deel. Het inleidingskoor klonk sterk, ook door de begeleiding van het orkest. Het kwam mij voor, dat de orkestklank vaker op deze avond forser was dan gewoonlijk; mogelijk een gevolg van acoustische wijzi gingen. Jo Vincent was bij deze uitvoering de sopraansoliste. Haar eenvoudige, bewogen voordracht en haar klare ontroerende stem werden van grote betekenis. Annie Woud zong geëmotioneerd de voor haar bestemde aria's. Die emotie werd nadelig voor de zuiverheid van intoneren, maar zij bracht veel expressieve spanning. Han le Fèvre zong als de Evangelist aanvanke lijk te geagiteerd. Later kwam er meer evenwicht in zijn zang en vond hij de juiste zegging voor het Evangelie-woord. De tenor Lex Karsemeyer was technisch niet tegen zijn taak opgewassen en kon daardoor muzikaal gezien maar weinig uitrichten. De bas Rom Kalma vertolkte de klei nere partijen met begrip, de aria's welis waar met bescheiden stemklank, maar zuiver en gaaf en technisch alleszins be vredigend. De ere-palm komt toe aan de bas Guus Hoekman voor de waardige en door fraaie klank uitmuntende vertolking van de Christuspartij. Een uitstekend zingend jongenskoor ADVERTENTIE 14 karaats massief goud BARTELJORISSTRAAT 2 DONDERDAG 10 APRIL Grote Kerk, 8 uur: Prof. dr. G, L. v. Nif- trik over Jezus in de nacht. Lido: „Bright Victory", l4 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Mathaus Passion", alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „Okinawa", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Onder de hemel van Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Black Jack", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Bomba", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Spook- haven", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Dr. Pretorius de vrouwenarts", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 11 APRIL Rembrandt, Palace, Lido: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: geen voorstel lingen. Luxor: 2, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 12 APRIL Stadsschouwburg: „Het woord" (Neder lands Volkstoneel), 8 uur. Rembrandt, Palace, Luxor, Lido: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: 2-30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 uur: City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Van de rivier af gezien rijst het sil houet van New York als een fascinerend beeld op aan de boorden van de Hudson. In deze jachtige, niet zozeer mooie doch zeker'boeiende wéreldstad zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard gisteren voor een enkele dag „ondergedoken" om een paar uren te besteden aan persoonlijke genoegens: Het opzoeken van oude vrienden, winkelen, cadeautjes kopen voor thuis. Zij wisten de alomtegen woordige verslaggevers te ontvluchten en bewogen zich vrijwel onopgemerkt in de drukte door overvolle straten en rumoerige warenhuizen, zodat zij ten minste die paar uur het gevoel moeten hebben gehad van „gewone mensen op reis". onder leiding van Thom de Vries werd op de achtergrond gedrongen in het inlei dingskoor. In „O, Mensch, bewein dein Sünde gross" was de klankverhouding veel gunstiger en daar kon het jongens stemmen-register zijn belangrijkheid be wijzen. Het orkest, de H.O.V., was met zijn so listen volkomen voor zijn taak berekend, evenals Piet Halsema, bij wie de orgel partij berustte en Hans Brands Buys, die het clavecimbel bespeelde. P. ZWAANSWIJK Sprookjes van Andersen voor Amerikaanse televisie Een Scandinavisch-Amerikaanse film maatschappij gaat in Denemarken opnamen maken voor 13 filmpjes, gebaseerd op de sprookjes van Andersen. De filmpjes, die ieder een draaitijd van een half uur zullen hebben, zijn bestemd voor de Amerikaanse televisie. De opnamen zullen worden ge maakt in Odense, de geboortestad van An dersen. De rollen in de films zullen wor den gespeeld door Amerikaanse, Deense en Zweedse filmacteurs en actrices. De hoofd rol, die van de „verteller", zal in alle films door. een Amerikaanse filmacteur worden vervuld. Voor dit doel zijn Orson Welles, Charles Laughton en Claude Rains reeds geëngageerd. Zoals bekend, was men enige tijd gele den in Denemarken nogal verontwaardigd over het Amerikaanse plan het leven van Andersen te verfilmen. Danny Kaye zal in deze film de hoofdrol spelen. Het initiatief van de Scandinavisch-Amerikaanse film maatschappij zou nu een gevolg zijn van de storm van protesten, die in Denemar ken tegen de nieuwe Amerikaanse Ander- sen-film is opgegaan. De filmpjes zijn uitsluitend voor de tele visie bestemd. Te zijner tijd zullen ze ook worden vertoond in de Engelse televisie programma's. De Amerikaanse televisie heeft thans 36 millioen kijkers. De regering verklaart in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de wetsontwerpen inzake herziening van de Grondwet, dat zij de mogelijkheid heeft willen scheppen, dat de Eerste Kamer, wanneer zij overwegend bezwaar tegen de voorgestelde uitbreiding van haar ledental mocht hebben, deze uitbreiding zal kunnen verwerpen onder handhaving van het voorstel betreffende de Tweede Kamer. Zouden beide voorstellen in één ontwerp vervat zijn, dan zou de Eerste Kamer onder deze omstandigheid gedwongen zijn een eventueel door haar gewenste uitbreiding van de Tweede Kamer eveneens tegen te houden. De regering kan de bezwaren, welke door vele leden tegen verlaging van de leeftijd voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten worden aangevoerd, niet onderschrijven. Het is zonder twijfel waar, dat niet allen, die rijp geacht worden om als staatsburger een keuze te doen tussen de onderscheidene politieke partijen, ook rijp zijn om als volks vertegenwoordiger aan het parlementaire werk deel te nemen. Maar dit neemt niet weg, dat ook onder de personen van 23 tot 30 jaar uitstekende krachten kunnen schuilen, die een aanwinst vormen voor de vertegenwoordigende lichamen. In antwoord op de critiek van vele Kamerleden op het feit, dat de regering pas op 17 April 1950 overging tot het in stellen van de Staatscommissie Herziening Grondwet, hoewel het kabinet van plan was de ontbinding van de beide Kamers der Staten-Generaal met de Tweede Ka mer-verkiezingen in 1952 te laten samen vallen, zegt de regering dat zij in het mid den wil laten in hoeverre het zittende ka binet voor het een en ander verantwoor delijk gesteld zou kunnen worden. Het voortdurend aanhangig zijn van de Indo nesische kwestie heeft belemmerend ge werkt. Weliswaar zou het mogelijk zijn ge weest ten aanzien van een vrij groot aan tal punten, welke hoofdzakelijk binnen landse aangelegenheden betreffen, voorbe reidend werk te verrichten, maar ander zijds stond de verhouding tot Indonesië zo weinig vast, dat de gehele opzet van de Grondwet daardoor kon worden beïnvloed. Hier kwam nog bij, dat in 1948 omtrent de verhouding tot Suriname en de Nederland se Antillen denkbeelden bestonden, welke ingrijpende consequenties Voor de samen stelling van de rijksorganen hadden en daardoor vele artikelen van de Grondwet zouden beïnvloeden. Onder deze omstan digheden achtte de regering het noodzake lijk, pas tot de instelling van de staats commissie over te gaan, nadat met betrek king tot Indonesië een beslissing was ge- ADVERTENTIE A'U.MLEMAAt ZWAHSHBERG'S KOOKHOK ST..KOI O SSAAL.' VB THUISUUB HEETT VERLOREN £N STAAT HU ONDERAAN KWALITEIT BL'JFTALT'JDBOVEHAAHI (Van onze correspondent in Brussel) Het ziet er naar uit, dat België binnen kort over een eigen filmindustrie zal be schikken. De eerste grote Belgische film: „Het feestmaal der smokkelaars" (in Franse taal) is dezer dagen van stapel gelopen. Als cameraman trad op de bekende Belgische cineast Henri Storck. Het onderwerp van de film is zeer origi neel: De kleine menselijke aspecten ver bonden aan het openstellen der Neder lands-Belgische grens voor de vrije Bene- lux-goederenruil, bekeken uit de gezichts hoek van een smokkelaarsdorpje in de Nederlands-Belgisch-Duitse grensstreek. Het scenario van Charles Spaak, broeder van de Belgische ex-premier, is zeer leven dig, voornamelijk waar het gaat om de specifieke smokkelaarsscènes. Het uiter aard vrij droge onderwerp, te weten de Benelux en de Europe&e integratie, is op populaire wijze voorgesteld. De eerste scè nes tonen ons de burgemeester van het Belgische dorpje, die in een levendige dis cussie gewikkeld is met zijn echtgenote (Franqoise Rosay, de bekende Franse ar tiste) over de tekst van de redevoering, welk'e hij gaat uitspreken ter gelegenheid van de „afbraak" der Belgisch-Nederlandse grens. De opmerkingen van Franqoise Ro say over de „ollanders" zijn werkelijk gees tig. Tenslotte wordt de burgemeesters- speech echter stuk gescheurd! De typische smokkelaarstoneeltjes in de wouden van de Belgisch-Duits'e grens, waarbij de Duitse cameraman Schuftan ten volle zijn photografisch kunnen toonde, zijn aantrekkelijke momenten in deze film. Het sociaal-economisch gedeelte, dat ons de burgemeester-industrieel toont in een onmogelijke concurrentiestrijd met de Ne derlandse schoenfabrikanten, is hier en daar jammer genoeg wat langdradig. De Belgische arbeiders weigeren zich neer te leggen bij een loonsverlaging. Uiteindelijk laat de Belgische burgemeester-industrieel de zaak over aan zijn zoon, die de schoen- fabricage gaat rationaliseren. Natuurlijk ontbreekt een liefdesgeschiedenis niet. Het zijn de Franse acteurs Christiane Lenier en Jean-Pierre Kerien en de Duitse actrice Eva Ingeborg Scholz, die hierin spelen. De film maakt ons verder vertrouwd met de trucjes van de smokkelaars: Belgen smokkeien koffie naar Duitsland, de Duit sers „leveren" speelgoed en photo-appara- ten. Zij smokkelen hun waar over de grens in prachtige, volkomen kogelvrije geblin deerde Amerikaanse wagens. Een der hoogtepunten van deze film is de feestdis van de Belgische en Duitse smokkelaars, die in hooggestemde rede voeringen het bestaan van de grenzen op hemelen. Buiten staan de douane-ambtena ren begerig naar het reuzebanket te kij kenKostelijk is de opmerking van een der douane-mannen: „Leve de grens? Maar wij denken er net zo over als die smokke laars!" De productie heeft een millioen gulden gekost. De film oogst op het ogenblik reeds successen te Aken, Luik en Antwerpen. „Het feestmaal der Smokkelaars" komt binnenkort in Nederlandse versie naar ons land. ADVERTENTIE Te Leiden promoveerde in de faculteit der rechtsgeleerdheid de Arabier Muhammad Khalib Ibrahim, op proefschrift „The ap plication of international law in disputes between member states of federal unions, with a special reference to the United States, Australia and Canada". Khalib Ibra him heeft tot voor kort gewerkt bij de Arabische sectie van de Wereldomroep. In aanwezigheid van talrijke belangstel lenden, onder wie de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, is Woensdagavond in het „Huis van Looy" de expositie van zeven leden van het Genoot schap „Kunst zij ons Doel" geopend met een toespraak van de heer J. B. de la Faille. Het openen van deze tentoonstel ling, die een kunstmanifestatie is van de oudste vereniging in ons land, zij bestaat namelijk reeds 130 jaar, gaf hem, zoals hij opmerkte, het gevoel „van de opper- ceremoniemeester, die de deuren ontsluit, waardoor straks de douairière zal binnen treden. De taal van de douairière is hoofs en zorgvuldig gekuist en haar opvattingen verschillen sterk van de huidige". Zij heeft echter, naar de heer De la Faille zeide, in haar leven even veel problemen en geschil len meegemaakt als de jongeren. Ook zij heeft in haar ontwikkeling vele heftige conflicten gekend, al stond zij niet in die felle beroering, die bijvoorbeeld in Amster dam en Parijs aan de dag trad. „Wanneer u een tentoonstelling van uit sluitend jongeren aanschouwt dan komt die oud-vaderlandse spreuk u in gedach ten: als 't kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezin. Het kindje is in dit geval een stuurloos woelwatertje, dat zijn om geving vaak moeilijkheden bezorgt. Het slaat richtingen in en het stelt vraagstuk ken aan de orde. Zijn taal is voor de oude ren vaak onwelluidend, onsamenhangend en nu en dan zelfs weerzinwekkend". Voor de vermaningen der ouderen, die trouw blijven aan het beginsel, dat kunst te ver staan moet zijn voor het volk, hebben zij niet veel meer dan een branie-achtig schouder-ophalen over, of een spottende glimlach. Als wij en onze kornuiten het maar begrijpen, is vaak hun commentaar. Zo gaan zij op in de verscheurdheid, de revolte en de ontreddering, waarin zij iets nieuws trachten te vinden. De heer De la Faille citeerde een gevleugeld woord van een bekende Franse kunstenaar: „In de kunst is de theorie hetzelfde middel als een doktersvoorschrift als men ziek is gelooft men er in". Hij noemde de schil ders, die zich slechts geven aan een for mule, een onderwerp en een vorm en die slechts luisteren naar het wachtwoord van de tijd, slaafse mensen. De kunstenaar moet, naar hij opmerkte, toch wel de laatste zijn, die zich onder werpt aan de dictatuur van de nieuwigheid. „Kunst zij ons Doel" heeft het ideaal van een kunst, die vreugde schept voor de ge meenschap. „Ik doe een beroep op u, om de werken, die hier zijn tentoongesteld, rustig te beschouwen. In de stillevens, fi guren, landschappen en zeeën waaraan deze expositie is gewijd, zal ieder, die schoonheid zoekt iets vinden wat hem vreugde geeft. De inzenders vormen slechts een enkele groep en daardoor is er niet die veelheid, die verwarring sticht. Elk schilderij zal u iets geven, wanneer u de kunstontroeringen van de maker op u laat inwerken." Na deze toespraak verklaarde de heer De la Faille de expositie voor geopend. Senator Robert Taft heeft de voorver kiezingen in de Amerikaanse staat Illinois, gehouden ter afvaardiging van kiesmannen naar de republikeinse en democratische partij conventies in Juli, waarop beide par tijen de candidaten voor' de president schapsverkiezingen zullen aanwijzen, ge wonnen. Hij verenigde 532.453 stemmen op zich. Illinois vaardigt vijftig kiesmannen naar de republikeinse partij conventie af. Vermoedelijk zullen 48 hiervan de candi- datuur van Taft steunen. De andere offi ciële republikeinse candidaat was Stassen. Hij kreeg 94.530 stemmen. Generaal Eisen hower was niet candidaat gesteld. De kie zers konden echter desgewenst zijn naam op de candidatenlijst bijschrijven. 78.826 kiezers maakten van deze gelegenheidge bruik.. In het democratische kamp was senator Estes Kefauver, die leider is geweest van de Congrescommissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar misstanden in de Ver enigde Staten en het bestaan van banden tussen misdadigersbenden en beambten, de enige officiële candidaat. Op hem werden 370.179 stemmen uitgebracht. Ook een aantal democratische kiezers maakte gebruik van het recht om namen aan de officiële candidatenlijsten te mogen toevoegen. Op deze wijze werden 41.208 stemmen op Stevenson en 6.333 op presi dent Truman uitgebracht. vallen en ten aanzien van Suriname en de Nederlandse Antillen enigszins vaststond in hoeverre de nieuwe denkbeelden een weerslag in de Grondwet zouden vinden. De regering achtte voorts de algemene herziening van de Grondwet niet zo urgent dat deze onder alle omstandigheden in 1952 tot stand zou moeten komen. De ontwikke-, ling op nationaal en internationaal gebied heeft er inmiddels toe geleid, dat het naar de mening der regering gewenst is enkele voorstellen tot herziening der Grondwet bij voorrang te behandelen, in het bijzonder nu de periodieke ontbinding van de Twee de Kamer in dit jaar de bezwaren, verbon den aan de procedure ener Grondwets wijziging, in belangrijke mate doet ver minderen. De regering deelt niet de opvatting, dat de aanhangige gedeeltelijke Grondwets herziening op onbevredigende wijze zou zijn voorbereid of behandeld. De Grond wetscommissie was op het ogenblik, waar op de regering de wens tot een spoedige behandeling van een aantal onderwerpen te harer kennis bracht, vrijwel met deze materie gereed. Ook de behandeling van de ingediende ontwerpen, welke gedeelte lijk van eenvoudige aard zijn, heeft naar haar oordeel niets te wensen gelaten. De regering meent dat er voor de Eerste Kamer geen aanleiding bestaat, zich scep tisch aan de behandeling van de wetsont werpen te zetten- Nieuw Guinea Dat de overgangsbepalingen van de Grondwet ten aanzien van Nieuw Guinea nóg niet zijn uitgewerkt, vindt daarin zijn oorzaak, dat voor dit gebiedsdeel nog geen nieuwe rechtsorde tot stand is gekomen. Het charter van souvereiniteitsoverdracht houdt immers geen regeling in voor een nieuwe rechtsorde voor Nieuw Guinea, doch handhaaft de bestaande toestand en geeft een weg en een tijcisiiimec aan vour de bepaling van de staatkundige status van Nieuw Guinea langs de weg van onder handelingen. Gelet op deze tijdslimiet moet, hoe ook moge geoordeeld worden over de situatie, welke na het verstrijken daarvan tussen partijen in rechte bestaat, worden aange nomen, dat het terzake overeengekomene ten dele krachteloos is geworden. Ten aanzien van de bezwaren van vele leden tegen de oorspronkelijke tekst van dit wetsontwerp, met name omdat in het charter Nederlands Nieuw Guinea met Ne derland, Suriname en de Nederlandse An tillen op één lijn wordt gesteld, merkt de regering op, dat deze opsomming in over eenstemming is met de feitelijke toestand. De souvereiniteit over Nieuw Guinea is niet overgedragen. Dit land maakt dus deel uit van het Koninkrijk der Nederlan den. De regering stemt in met de mening van de vele leden, die verklaarden, dat de uit drukkelijke vermelding van Nieuw Guinea in de Grondwet niet als een onvriendelijk heid jegens Indonesië is te beschouwen. ADVERTENTIE Grenadiers en jagers en nabestaanden der gesneuvelden zullen op 4 Mei bij het monument aan de Hofweg te Den Haag de in de oorlog gevallen grenadiers en jagers herdenken. Over het woord Pasen valt allerlei mede te delen. In de eerste plaats is het een meervoudsvorm, evenals Weihnach- ten, Pinksteren, Ostern enz. Duidelijk is dat wij te maken hebben met een He breeuws woord: Jezus immers ging naar Jeruzalem om daar het Joodse Paasfeest te vieren. Via het Grieks en het Latijn heeft het woord West- Europa bereikt in de vorm van Pascha. Dit is nog de titel van een van Vondels toneelwerken. De Hebreeuwse vorm luidt: Pesach. In de tijd dat het Hebreeuwse volk nog vele goden kende en dus nog niet tot het Bijbelse geloof in één God gekomen was, werd het woord Pesach gebruikt om een dans aan te duiden die de her ders uitvoerden bij het lente-feest. Bij die dans huppelden zij en sprongen van het ene been op het andere. Vandaar dat pesach gaat betekenen: overschrij den. Toen nu de Egyptenaren getroffen werden door de „plagen", smeerden de Hebreeërs bloed van het offerlam aan hun deurposten en God „overschreed" hun huizen, terwijl hij in die der Egyp tenaren de eerstgeborenen liet sterven. Pasen in deze oude zin is dus het „over- schrijdingsfeest". In de Christelijke godsdienst is Christus, het Lam Gods, in de plaats getreden van het Joodse offer lam. In de lammetjes, haasjes en eieren vindt men overigens natuurlijk resten van het oude lentefeest. TONEEL Zaterdag 12 April, Stadsschouwburg, 8 uur: „Het woord" van Kaj Munk door het Ne derlands Volkstoneel, onder regie van Ben Groeneveld. Zondag 13 April, Stadsschouwburg, 8 uur: „Potasch en Perlemoer" door het toneel gezelschap „Johan Kaart". Maandag 14 April, Stadsschouwburg, 8 uur: „De appels van Eva" door het toneel gezelschap „Johan Kaart". Dinsdag 15 April, Stadsschouwburg, 8 uur: Voor houders van abonnement B geeft „De Nederlandse Comedie" de eerste voorstel ling van „Groen koren". Woensdag 16 April, Stadsschouwburg, 8 uur: Voor houders van abonnement E geeft „Het Vrije Toneel" een voorstelling van „Het Witte schaap van de familie", regie Cor Ruys. MUZIEK Dinsdag 15 April, tuinzaal Concertgebouw, 8 uur: Recital van de violiste Louise van Wijngaarden met medewerking van George van Renesse. Het programma bevat werken van Handel, Franck, Prokofieff, H. Bos nians en J. Nin. Dinsdag 15 - April, Minerva-theater, Heem stede, 8.15 uur: Concert door Katholiek koor Heemstede, met medewerking van José Candel, sopraan, en George Spijkstra, bariton. Leiding Evert Haak. Woensdag 16 April, Concertgebouw, 8 uur: Concert van het jeugdkoor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda, met mede werking van Jodelchor „Edelweiss", een dames jodelduet, Trachtentanzgruppe, Fahnenschwinger W. Leutholz en de Al penhoornblazer E. Schönbachler. Woensdag 16 April, Minerva, Heemstede, 2 uur: Chris Hofland's kinderoperette „Rood kapje". Donderdag 17 April, Concertgebouw, 8 uur: Concert Haarlems Christelijk Mannenkoor, onder leiding van Bernard Verboom. Het koor zingt Credo uit Missa Maria Magda- lena van Ph. Loots, met orgelbegeleiding van Albert de Klerk, verder werken van Bruckner, Diepenbrock en van de Haar lemse componisten Nico Hoogerwerf, Jos de .Klerk en 01. Koop. Medewerking ver lenen Han le Fèvre (tenor) en Albert de Klerk (orgel). Donderdag 17 April, Grote Kerk, 3 uur: Orgelconcert door George Robert. DIVERSEN Maandag 14 April, Gemeentelijk Concert gebouw, 8 uur: Bonte avond van Herman Rinket's Variété (Accordeola, Max van Praag, Lou Bandy, Heintje Davids. Tonny Bakkenes en Kitty Prins. Donderdag 17 April, Brinkman, Plein, 8 uur: Voor het genootschap Nederland-Engeland spreekt mejuffrouw Audrey Martin over „The influence of the Netherlands on English art and architecture". Donderdag 17 April, Minerva, Heemstede, 8.15 uur: Revue „Dat doet de deur dicht" met Gerard Walden, Berry KievitS en Martin Erich. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" tot en met 29 April. Werkdagen geopend van 10 tot 16.30 uur, Zondags van 13 tot 15.30 uur. Geëxposeerd worden olie verfschilderijen, aquarellen, beeldhouw werken en tekeningen van O. Mendlik, S. H. de Roos, J. Visser, J. B. Kamp, S. Klin kenberg. S. le Poole en A. Potgieter. Vishal, Grote Markt: ,,De Noordzee", geopend op werkdagen van 10 tot 13, 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur en op Zon- en feestdagen van 10 tot 18 en van 19 tot 22 uur (tot en met 21 April). Vleeshal, Grote Markt: Keuze uit de topo grafische verzameling van het gemeente archief, Van Zondag af iedere dag 1013, 14—17 uur. ADVERTENTIE De ambulances, welke het Nederlandse volk door bemiddeling van het Nederlandse Rode Kruis geschonken heeft voor de hulpverlening aan de slachtoffers-van de over stromingsramp in Italië, verrichten thans in de getroffen gebieden zegenrijke arbeid. Een der ambulance-wagens in het noodgebied. Van klasse I werden naar klasse II bevor derd: D. Balkenende, Lisse; L. Beeren, Over- veen; P, Bernsen, Leiden; P. Boskamp, Kat wijk; R. Bijvoet (voorwaardelijk), Haarlem; H. Duivenvoorden, Noordwijkerhout; G. de Graaf, Heemstede; C. Lindhout, Noordwijk; J. Lommerse, Hillegom; B. Moolenaar, Lisse; D. Mosselman, Enkhuizen; J. Nieuwenhuis, Lisse; F. Roozen (voorwaardelijk), Heem stede; A. Ruigrok, Noordwijk; J. Schrama, Hillegom; H. Segers, Lisse; G. Steenvoorden. Hillegom; C. v. d. Voorn (voorwaardelijk)j Lisse; J. v. d. Wal, Bennebroek. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Van klasse II naar klasse III bevorderd: J. v. d. Aart, Lisse; H. v. d. Berg, Heemstede; A. Buurman, Lisse; C. Eikhuizen, Sassen- heim; J. Faase, Noordwijk; P. v. d. Gugten, Den Haag; H. den Haan, Rijnsburg; J. Kers bergen, Lisse; C. v. Maris, Hillegom; J Moe renhout, Katwijk; F. Moll, Heiloo; R.' Moo lenaar, Sassenheim; W. Oostendorp, Hille gom; H. v. Paridon, Noordwijkerhout; J. Pas- schier, Noordwijk; E. Peffer, Den Haag: W. Philippo, Sassenheim; J. Plug, Lisse; T. Roe- lofs, Abbenes: P. Segers, Lisse; R. v. d. Schoot, Bennebroek; W. Groenendijk. Noord wijk. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Expositie.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5