Rood Wit en BDHC boekten successen Wandeltochten door de bollenvelden ■Clowntje Riek EMMABLOEM- COLLECTE Halve eindstrijden in schoolvoetbaltournooi 4 Hockeycompetitie Uee riUKKlO oejoie you ümj' BARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Hockev-uitslagen Ook Nederland B kon het niet bolwerken tegen België Nederlands elftal tegen Wales Korfbal Overwinningen voor Aurora en Watervliet Honkbal Tournooi SC „Haarlem" Wij helpen de zieken en Beschermen de gezonden Schaken Euwe behoudt titel Biljarten G. Karman kampioen Zwemmen Internationale wedstrijden in Sportfondsenbad Voor de klederen Scheepvaart FEUILLETON De fluistercampagne Handbaluitslagen Sport in 't kort MAANDAG 21 APRIL 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rood WitAmsterdam 10 De wedstrijd tussen de damesploegen van Rood Wit en Amsterdam, die Zaterdagmiddag in het Heemsteedse Sportpark is gespeeld, werd pas in ae laatste minuut beslist in he^ voordeel van de Heemsteedse dames. Bij beide elftallen viel de sterk spelende ver dediging op met mejuffrouw To Goeting als de uitblinkster. De doelverdedigsters deden eveneens goed werk. Amster dam, dat voor het kampioenschap van de westelijke eerste klasse nog niet geheel kans loos was, trachtte in het laatste kwartier van de wedstrijd door te veel opdringen een doel punt te forceren. Dit doelpunt kwam inder daad, maar aan de andere kant voor Rood Wil. Door het opdringen van Amsterdam werd op een bepaald ogenblik de ver dediging te veel verwaarloosd en daarvan maakte mejuffrouw M. Heering ongeveer dertig seconden voor het eindsignaal gebruik. Daarmede heeft Rood Wit zich op veilige af stand verwijderd van de onderste plaatsen. B. D. H. C. won en speelde gelijk. De Bloemendaalse dames hebben het afge lopen weekeinde twee wedstrijden gespeeLd tot besluit van de competitie. Zaterdagmiddag speelde het in Hilversum tegen Be Fair (1—1). Het was een slechte wedstrijd. Be Fair nam in de eerste helft de leiding en speelde na de rust sterk verdedigend. BDHC trok met voorhoede en halflinie in die periode steeds naar voren. Het gelukte de aanvoerster, me juffrouw M. Wijnhtroom, om in de laatste minuut van de wedstrijd door een hard schot langs mejuffrouw Ten Barge de doelver- dedigster van Be Fair te schieten, de ge lijkmaker voor haar rekening te nemen. In de tweede helft moest de achterspeelster, mejuffrouw T. Boom, wegens een enkelbles sure vervangen worden door mejuffrouw M. Lichtenbelt. Op eigen terrein hebben de Bloemendaalse dames Zondag op Amsterdam een overwin ning behaald van 5-^-0. Met de rust had B.D. H.C. reeds een voorsprong van 2—0, door doelpunten van mejuffrouw J. Jurrissen en mejuffrouw D. van Wessem. In de prettig en goed gespeelde wedstrijd heeft BDHC gedu rende vrijwel de gehele speeltijd een veld- overwicht gehad. Bovendien werd er goed gecombineerd, waardoor de Amsterdamse verdediging uit elkaar werd gespeeld. Na rust profiteerde daarvan mejuffrouw A. Saarberg, door het derde en vijfde doelpunt te maken Mejuffrouw M. Wijnstroom zorgde voor het vierde doelpunt door een lange hoekslag in te schieten. Mejuffrouw L. Vliegen nam op goede wijze de plaats in vanmejuffrouw Boom. Verder zijn in de westelijke eerste klasse dames nog gespeeld de ontmoetingen tussen Be Fair en Hilversum (11) en de wedstrijd TOGO—Gooi (1—3). De stand is nu als volgt BDHC 14 7 5 2 19 23—11 HHIJC 13 7 3 3 17 24—15 Gooi 13 6 3 4 15 26—20 Amsterdam 14 6 2 6 14 2625 Be Fair 13 4 4 5 12 13—22 Rood Wit 13 4 4 5 12 14—19 Hilversum 14 2 6 6 10 1528 TOGO 14 3 3 8 9 19—25 Rood Wit moet nog thuis spelen tegen en verder ontmoeten HHIJC en Be Fair elkaar op 4 Mei. Daar HHIJC uit die wedstrijd mogelijk de punten behaalt, zal een beslissingswedstrijd tussen BDHC en HHIJC niet tot de onmogelijkheden behoren. Promotiewedstrijden. De halve competitie van de nummers twee der promotieklassen een strijd tussen vier ploegen om twee plaatsen in de te vormen eerste klass B heeft nu ook een aanvang genomen. In een gelijk opgaande wedstrijd, die in Hilversum tussen Kampong en B.M. H.C. II werd gespeeld, heeft de betere voor hoede van de Utrechtse hockeyers voor een Bloemendaalse nederlaag gezorgd. Kampong_ won van BMHC II met 4—0, na met de rust al een voorsprong van 20 te hebben gehad. In Bloemendaal speelden de andere candi-, daten van deze competitie, Hilversum en Vic toria, Hilversum won met 20. Er werden ook nog twee wedstrijden ge speeld voor de promotie/degradatie compe titie van de Onderbond van Noordholland naar de vierde klasse van de K.N.H.B. In Velsen verloor Strawberries IV met 12 van BMHC VIII, dat daarmede de tweede van de vijf te spelen wedstrijden won. In Utrecht verloor Kampong V van Ever Swift 1 met 2—0. Op de velden van BMHC werd nog gespeeld de promotiewedstrijd vopr een plaats in de tweede klasse tussen Adelborsten 1 en SCHC IV. De Adelborsten behaalden een overwinning van 3—1. Voor de promotie/degradatie regeling 3e/ 4e klasse dames speelden de dames van Ever Swift II een degradatiewedstrijd tegen Siseo ADVERTENTIE Dames- en Heren-Tennisshorts Heren. Promotie promotieklasse. Naar eerste klasse A: HDMDelft se Studenten 1—3. Naar eerste klasse B: Kampong—BMHC II 40; Hilversum IIVictoria 20. Om de HTCC-beker: HHIJCPinoké 62; BullyLaren 23. Dames. Eerste klasse; Be FairBDHC 11 Rood Wit—Amsterdam 10; TOGO—Gooi 13; BDHCAmsterdam 50; Be Fair Hilversum 11, Promotieklasse: BDHC IIPinoké 41; KievitenLeonidas 11; AeolusKieviten 04. Promotie tweede klasse: Gooi IIAmster dam II 0—4. in Leiden. Een blanke stand geeft de uitslag van de met een gelijk spel geëindigde ont moeting. In het Vliertstadion te 's Hertogenbosch speelde het Nederlands b-elftal tegen Bel gië b. Het spel kwam zowel voor als na de rust niet boven het peil van een middel matige eerste klasse wedstrijd uit. In de achtste minuut opende België de score door Freedman uit een keurige pass van Roman. Hoewel de Nederlandse mid denspelers Van der Valk, Tenenbroek en Van der Somme veel aandacht aan hun steunende taak besteedden, wilde het in de voorhoede niet vlotten. Rechtsbuiten Thole bleek op het zware veld het beste uit. de voeten te kunnen. Zijn snelle rennen waren nog het meest aantrekkelijk in het zeer matige aanvalswerk van de Nederlanders. Middenvoor Bromberg kreeg niettemin verschillende kansen, die wegens te lang drijven teloor gingen. Kort voor de rust wist de H.H.Y.C.-er echter met een goed schot de partijen op gelijke voet te brengen (1—1). Na de rust werden de spelers van het Nederlands b-elftal wat ijveriger. De aan vallen wisselden nu over en weer snel af al bleef het plaatsen bij de Nederlanders slecht. Het open spel van de Belgen bleef levendiger, aantrekkelijker en ook gevaar lijker, wat 10 minuten na de rust bewezen werd door Freedman, die in een snelle rush zowel de achterspeler Reus als ook doelman Mulder passeerde (12). Het Nederlands hockeyelftal, dat Zaterdag 26 April te Cardiff tegen Wales speelt, istals volgt samengesteld: Doel: Anjema (Togo). Achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo). Midden: Ancion (Kampong), Loggere (La ren), aanvoerder en Tiel (HHIJC). Voor: Van Heel (HHIJC). Esser (Togo), Kruize (HHIJC), Van der Valk (Delftse Stu denten) en Boerstra (HHIJC). Reserve is Bromberg (HHIJC). Voor Ne derland zal de heer Rogge als scheidsrechter fungeren. In de eerste klasse van de K.N.K.B. vie len de beslissingen voor de degradatie naai de tweede klasse: Luto won met 5-3 van Archipel en Allen Weerbaar met 8-5 van Swift, waardoor DED en Archipel degra deren. Hun plaatsen worden ingenomen door DTV, dat met 9-7 van Excelsior won en SVK. In de derde klasse bewees Animo Ready nog steeds zeer schotvaardig te zijn; het won in Oostzaan met 11-6 van OKV. Reeds bij rust, leidden de Haarlemmers met 7-2. Na de hervatting werd er lustig verdér gescoord: mejuffrouw Brink 8-2, via 8-3 door Zwier op 9-3. Daarna haalde OKV tot 9-5 op. Einde 11-6. Sport Vereent verloor met dezelfde cijfers als Haarlem van DDV: het werd 15-1. Haarlem, dat sterker was dan KVH, ver loor met 3-2. W. Klazen opende de score (1-0). KVH maakte gelijk (1-1), doch hier na nam Haarlem door L. Reyns de leiding. Met een gelukkig doelpunt werd het hierna gelijk. Tien minuten voor het einde namen de gasten de leiding en stonden deze niet meer af. Voor de bekerseries won Aurora in een vlotte wedstrijd met 7-2 van Allen Weer baar 2. W. van Maren had door twee doel punten de Haarlemmers een goede voor sprong bezorgd: de gasten scoorden hierna tegen (2-1), doch nog voor de rust hadden C. van Dijk en B. Uljee de thuisclub met 4-1 de leiding gegeven. Na de rust scoorde B. Uljee voor de tweede maal (5-1), waarna de thuisclub nog twee keer en de gasten een (keer scoor den. In de K.N.K.B. zijn gespeeld: Kampioenschap van Nederland: AKC Het Zuiden 3-5: DetoVKC 1-5. Eerste klasse: Allen WeerbaarSwift 8-5; LutoArchipel 5-3. Derde klasse A: ToversVictoria 7-4; Fortuna—KCN 4-3. Derde klasse B: OKVAnimo Ready 6- 11; BEP—Togo 6-7; DDV—Sport Vereent 15-1; Haarlem—KVH 2-3: Indo—ZKC 3-6. Reserve 2e klasse A: ZKV 2Roda 2 1-1. Zilveren Bal: Archipel 2Allen Weer baar 2 5-6: AuroraAllen Weerbaar 3 7-2; FortunaBlauw Wit 3 afgelast; DDV Oosterkwartier 2 afgelast; Landlust 2 DTV 2 7-3; SVK 2—Watervliet 2 afgelast; WatervlietOlympia 6-5. De uitslagen van de HKB waren: Stads Editiebeker: Haarlem 2Sport Vereent 2 5-3; Oosthoek IWatervliet 3 5-5. Tweede klasse: Aurora 3Animo Ready 2 6-1; Nieuw Flora 2Haarlem 3 12-1 (Nieuw Flora 2 kampioen). Na-competitie derde klassers: Onder Ons- cornb.Oosterkwartier 4 2-5. Zaterdag hebben 547 en Zondag 1314 dames en heren deelgenomen aan de jaarlijkse toch ten van Haarlem uit naar de bloembollen- velden. De organisatie berustte bij de ver eniging ..Onder Door" die daarmee veel succes geboekt heeft. Er moest weer veel werk verzet worden Dat bleek in „Die Raeckse" en in de HBS aan de Raaks, waar beide dagen een grote drukte heerste. Alles verliep vlot en „Onder Door" die voor het eerst de leiding had van de bollentocht kan met voldoening op de dagen terugzien. Dit is ook het geval met de ruim achttienhonderd wandelaars(sters) die genoten hebben van het prachtige parcours. Opmerkelijk was het grote aantal groepen, verschillende uit het Oosten en Zuiden van ons land. In het bijzonder willen wij noemen de twee groepen van de wandelsportvereni ging „Marijke" uit Eindhoven met in totaal 86 leden. Deze vereniging heeft in Haarlem een bijzonder goede indruk gemaakt en de organisatie een goed idee gegeven wat er met kinderen te bereiken is als zij een goede leiding hebben. Toen de jury, bestaande uit de heren J. Klein Schiphorst, S. Visser en A, Krom in de namiddag de extra prijzen uitreikte was niemand verwonderd dat ..Marijke" in beide afdelingen de eerste prijs was toegekend. De uitslagen van de jury was als volgt: Zaterdag jeugd: Altijd Fit uit Weesp en Centrale School te Haarlem beide een 1ste prijs. Senioren: 1. ROS. Utrecht; 2. Reserve Politie te Haarlem en 3. Sola uit Zeist. Zondag jeugd: 1. „Marijke" uit Eindhoven en Rijnkanters van Wageningen; 2. „Zoek de zon op", Utrecht; 3. MEO, Amsterdam. De tweede dag van het tournooi van SC Haarlem heeft aanmerkelijk beter spel op geleverd dan de eerste dag. Vooral in de finale werd er af en toe goed spel vertoond. Schoten won in de strijd om de derde en vierde plaats van RCH met 11-4. De Scho tenaren zullen dit jaar de ex-HHC'ers Gaartman en Hoogenbos in 'hun gelederen hebben, waardoor de ploeg danig versterkt zal zijn. De finale tussen SC Haarlem en HHC leverde een 4-0-zege voor de gastheren op. Deze overwinning kwam echter pas in de laatste slagbeurt tot stand dank zij twee maal vierde en een goede hit van Lohmann en een onnodige „overthrow" van Jole. Haarlem verdiende de overwinning ten volle. Ten eei-ste door het betere veldspel en ten tweede door het betere werpen van Huisstede. Vermelding verdient een prach tig running-catch van de HHC'er. A.B.C.-tournooi Zondag houdt ABC wederom een tour nooi om de Zilveren Bevrijdingsbeker. Be halve de Amsterdamse verenigingen Ajax, Blauw Wit. WGA, the Catchers en ABC zeif zullen de Haarlemse verenigingen Schoten, SC Haarlem en HCK deelnemen. Senioren: 1. „Marijke", Eindhoven en DVT, Den Haag; 2. Rijnkanters. Wageningen en WSV, Amsterdam; 3. OVA, Bakkum, VU. Santpoort en KKK. Amsterdam. Na de prijsuitreiking dankte de voorzitter van „Onder Door", de heer J. Doets, allen die aan deze dagen hadden meegewerkt. Na mens de Ned. Wandelsport Bond sprak de heer H. H. Wonters woorden van dank voor het vele werk dat „O.D." in de laatste maan den heeft verzet. In het bijzonder richtte hij zich tot de heren S. Hijmans en G. P. C. v. Delden. ADVERTENTIE Woensdag 23 April a.s. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de elfde en laatste ronde van het tournooi om het schaakkampioenschap van Neder land, luiden: BouwmeesterVinken 10. Van den BergKramer 10, Van Schel- tingadr. Euwe /2V2. CortleverDon- ner 01, Dr. StumpersBarendregt y2—y2. De eindstand luidt: 1. en kampioen van Nederland dr. Euwe 7'/2 pnt., 2. Van Schel- tinga 7 pnt., 3. Donner 6T'2 pnt., 4. Kramer 6 pnt., 5. en 6. Barendregt en Bouwmeester, ieder 5i/2 pnt., 7, 8 en 9 Cortlever, Van den Berg en dr. Stumpers, ieder 4 pnt., 10 en 11. Vinken en ir. Van Steenis, ieder 2>/2 pnt. Bij de in Tiel gehouden wedstrijden van het gewest Noord-Westen van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond heeft de Haarlem mer G. Karman, lid van 't Noorden, de titel behaald van kampioen klein biljart libre eerste klasse. Op 17 en 18 Mei komt hij in Heerlen uit in het landskampioenschap. Karman won zes partijen en was reeds Za terdagavond kampioen. Hij maakte 1264 caramboles in 197 beurten. Zijn gemiddelde was 6,41 en zijn hoogste serie 36. Ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan heeft de Haarlemse zwemvereniging „De Watervrienden" Zondagmiddag in het Sportfondsenbad internationale zwemwed strijden gehouden waaraan deel namen ver enigingen uit Linz (Oostenrijk), Rijssel (Frankrijk), Amsterdam. Den Haag,-Rotter dam en Utrecht. De zwemwedstrijden werden afgewisseld met demonstraties figuurzwem- men. De Franse dames werden aangekondigd als het optreden van een balletgroep, we konden echter van het rythme der muziek weinig bij de uitvoering in het water terug vinden. De Haarlemse dames, onder leiding van mevrouw J. WoningBrinkhuis, gaf een goede demonstratie figuurzwemmen. Met de auto-cabine werd gedemonstreerd hoelang men onder water in een auto kan vertoeven. Mevrouw A. BatenburgPlessius bleef zes minuten onder water. Voor de komische noot in het programma zorgden twee Hongaren. Bij de waterpolowestrijd AmsterdamLinz hadden de Oostenrijkers geheel het heft in handen; de rust ging in met 07; het einde kwam met 012. De uitslagen van de zwem wedstrijden zijn 100 meter schoolslag dames: J. Nassette, Amsterdam, 1 min. 35.7 sec.; L. van Mourik, Den Haag, 1 min. 36.4 sec.; -N. de Vries, Rotterdam, 1 min. 36.7 sec. 100 meter schoolslag heren: Schabransky, Linz, 1 min. 20.2 sec.: K. Nassette. Amsterdam. 1 min. 25.5 sec.; H. Busknowitz, Linz, 1 min. 27.2 sec. 100 meter vrije slag dames: C. Ver geer, Den Haag. 1 min. 25.1 sec.; N. Rief, Rotterdam, 1 min. 26.4 sec.; A. Greinöcker en E. Schimancke, beiden Linz, 1 min. 27.8 sec. 100 meter vrijs slag heren; L. Eder, Linz, 1 min. 7.2 sec.: P. Aichberger. Linz, 1 min. 9.6 sec.; C. Rijsebrij. Amsterdam, 1 min. 10.2 sec. 33 1/3 meter schoolslag dames: J. Er- wich, Rotterdam, 29.1 sec.; A. van Diest. Rot terdam, 29.5 sec.; L. Hartman, Den Haag, 29.6 sec.; 33 1/3 meter schoolslag heren, Van Es. Amsterdam. 24 sec.; Leenaarts, Haarlem, 24.5 sec.: Melchin, Rotterdam, 25.5 sec. 100 meter rugslag dames: Rijnsbergen. Amster dam. 1 min. 33.5 sec.; J. Holtkamp, Den Haag, 1 min. 35.1 sec.; L. van Mourik, Den Haag, 1 min. 37.5 sec. 100 meter rugslag heren: L. Eder, Linz. 1 min. 22.8 sec.; O. van Baten- brug, Haarlem. 1 min. 26.4 sec.: A. Jrexler, Linz. 1 min. 28.3 sec. 3 x 66 2/3 meter wissel slag estafette dames: Amsterdam 2 min. 55.9 sec.: Den Haag 2 min. 57.9 sec.; Linz 3 min. 3 x~ 100 meter wisselslagestafette heren: Linz 3 min. 56 sec.: Amsterdam 4 min. 12.9 sec; Lille 4 min. 15.3 sec. door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 21) Bob Arlen bestelde drie cognac, zonder zijn vrouw te vragen wat zij zou willen gebruiken. Hij meende, dat zij allen na de afschuwelijke ontdekking aan het strand, wel iets sterkers zouden willen drinken dan een gewoon apéritiefje. Eén ding is mij nu volkomen duide lijk geworden, zei Brannigan. Jullie zul len toch ook wel begrijpen, wat voor be tekenis deze moord heen? Ik dacht dat jullie dat wel direct zou den ontdekken, zei Brannigan enigszins ongeduldig. Henri heeft niet op mij ge schoten. Niet? Natuurlijk niet! Indien hij wérkelijk geprobeerd zou hebben mij uit de weg te ruimen, zat hij nu al lang en breed in Italië. Maar iemand wilde ongetwijfeld dat ik zou ménen, dat hij op mij geschoten had. Die onbekende vermoordde de keliner dus, voordat ik zekerheid kon krijgen. En die zóu ik gekregen hebben als ik hem had kunnen overmeesteren! Henri is misschien gelikwideerd om dat hij misschoot toen hij het op jou ge munt had, merkte Bob op. Inderdaad. Misschien is hij wel vermoord, om dat hij jou op het spoor van de man achter de schermen zou hebben kunnen brengen, zei Judith nadenkend. Dat is nog niet zo gek,'wat je zegt, maar ik prefei-eer tóch mijn theorie, dat Henri niet gepoogd heeft mij neer te schie ten, zei Brannigan koppig. Dan blijft er dus één man over, die jou liever dood dan levend zag, begon Bob, maar Brannigan onderbrak hem met de uitroep: Simpkins! Ik geloof dat mijn oom een obsessie voor jou is, merkte Judith op. Kolonel Oudinot heeft toch duidelijk gezegd, dat een kleine man hem voorbij rende? Het is gemakkelijk om je te vergis sen, als het donker is. Als een lange' man ineengebogen hard loopt geeft hij al gauw de indruk klein te zijn. Ja, dat is zo, merkte Bob op. Maar ik meen dat je nog steeds niet bewezen hebt: dat inderdaad kolonel Simpkins op jou geschoten heeft. Je weet trouwens ook nog niet eens zeker of hij wérkelijk nog leeft! Ik wilde maar dat je me kon over tuigen, verzuchtte de detective, die de keli ner riep om nog een rondje te brengen. Ik denk er overigens niet aan om mijn mensen hier enig risico te laten lopen. Ze moeten allemaal ogenblikkelijk naar En geland terugkeren! Maar terwijl ze op school waren, stak de storm weer op en het begon weer harder te waaien. Bij het uitgaan van de school hadden ze moeite om op de been te blijven. Ze moesten zich aan elkaar vasthouden omniet tegen de muur gedrukt te worden Zo'n wind toch! Zo gingen ze met elkaar naar huis. De straten zagen er rommelig uit; overal lagen stukken van dakpannen en glasscherven. Zoveel was er naar beneden gewaaid, dat men het nog niet allemaal had kunnen opruimen. „Zo'n storm heb ik nog nooit meegemaakt!", zei Bunkie. „Nee, het is raak!", vond Rick. Ze liepen verder door de straat. Opeens begonnen er enige mensen te schreeuwen, terwijl ze naar boven wezen. „Jongens. pas op! Kijk uit!" Ze keken naar boven, waarheen de mensen wezen. En toen zagen ze, dat een hele schoorsteen omwaaide en naar beneden kwam! Nog net op tijd. konden ze van de gevaarlijke plek wegrennen; de schoorsteen kwam met 'n geweldige plof op de straat terecht en viel uit elkaar. „Oei!", zei Bunkie, geschrokken. Dat was haast raak!" Aha! Arlen staarde naar zijn vriend, die een peinzende blik in zijn ogen had. Je bent nogal wat van plan. Ik denk aan hun veiligheid, en vooral die van professor Porter. Maar je laat hem toch schaduwen door twee speciale mannetjes van Scotland Yard? Als we te maken hadden met gewone misdadigers, zouden zij hem genoeg be scherming kunnen bieden, maar Simpkins is een klasse apart. Nee, zij zullen wérke lijk Monte Carlo moeten verlaten. En als zij dat nu eens weigeren?, vroeg Judith. Ze zullen niet tegenstribbelen. Het is altijd nog beter in het saaiste Engelse dorp te zitten, dan hier in Monte Carlo, waar zij ieder ogenblik van de dag de kans lopen vermoord te worden! Je gaat dan zeker óók weg, hè?, vroeg Bob. Dat zou niet al te verstandig zijn! In Engeland blijven zij toch niet bij elkaar zitten, zoals hier. Het is dan ook bést mogelijk, dat Simpkins weer in Monte Carlo of ergens anders in Frankrijk slacht offers zal proberen te vinden. Hij zal waar schijnlijk wel een beetje in de piepzak gaan zitten als hij ontdekt, dat de doelwitten van z'n fluistercampagne verdwijnen. Hij kan hen natuurlijk ook naar Engeland vol gen, maar ik geloof niet dat hij dat zal doen. Simpkins heeft nog nooit in Enge land succes gehad. Tweë keer hebben we de degens gekruist, en twee keer moest hij uit het land vluchten! Jullie moeten ver- Altair. 19 van R'dam te Pto. Alegre. Amedijk, 18 v. New Orleans te R'dam. Aagtekerk, 18 v. Genua n. Port Said. Aagtedljk. 18 390 m. NW. Fernando Noronha. Alhena, 18 150 m. ZO. Recife. Alpherat, 18 410 m. Z.ZO. Kp. Race. Amiste'.dijk, 18 420 m. N.t.W. Flores. Amstelkerk, 18 nog te Accra. Amstelpark, 18 340 m. N.NW. Flores. Arundo, 18 1400 m. O.NO. Norfolk. Averdijk. 18 230 m. ZW. Flores. Abbekerk, 21 te Aden v. R'dam n. Sydney. Alamak, 20 v. Karachi naar Aden. Alcyone, 20 v Port Said. Alk-a id, pass. 20 Beachyhead n. Las Palmas. Almkerk, 21 te Marseille. Alphacca, 19 v. Santos n. Montevideo. Amstelvaart, pass. 20 Beachyhead. Ariadne, 18 v. Tunis te Palermo. Agamemnon, 20 te Paramaribo. Albireo, 20 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alderamin, 19 v. Hamburg n. Hampton Roads. Ark eld ijk, 20 'v. New York n. R'dam via Antw. Aalsdijk, 19 v. Houston te Galveston. - Alblasserdijk, 20 v. New Orleans te Brownsville Batoela, 18 v. Singapore n. Bangkok. Baud, 18 v. Buleleng n. Soerabaja. Blcmmersdijk, 18 500 m. N.NO. Flores. Boissevain, pass. 18 Zuidpunt Madagascar. Bennekom, 18 v. Willemstad n. Antw. Baain, 20 te Cristobal. Bintang, 20 te Budge-Budge. Boschfontein, 20 v. Momfoassa naar Aden. Boskoop, 19 v. Madeira n. Barbados. Benigikalis, 20 te Singapore. Bonaire, pass. 20 Ouessant. Cronentaurgh, 18 v. Bilbao te Rotterdam. Cleodora, 19 v. Bahrein te Bombay verwacht. Callisto, 18 550 m. Z.ZW. Bermuda. Cislula, 18 420 m. Z.ZO. Flores. Cbryda, 18 30 m. Z. Cochin. Caltex Nederland, pass. 20 Dungeness. Caltex Utrecht, pass. 20 Oostpunt Kreta. Clavella, 20 te Curasao. Caltex Delft. 21 van Sidon te R'dam. Caltex The Hague, 20 v. R'dam te Sidon. Cumulus, van Station Atl. Oceaan te R'dam. Celebes, 21 te Djibouti. Congo stroom, 19 v. Hamburg naar A'dam. Duivendijk, 18 v.R'dam naar Hamburg. Delft. 20 v. Antwerpen te Amsterdam. Danae, 20 v. Gibraltar naar Oran. Diemerdijk, 19 te Antwerpen. Dongedijk, 19 v. San Francisco n. Los Angeles. Enegano, 18 v. Aden naar Suez. Es so Den Haag, 18 v. Aruba te R'dam. Eemdijk, 18 750 m. O.t.N. Bermuda. Ena, 18 180 m. NW. Finisterre. Edam, 20 v. R'dam te New York. Eendracht, 20 te Istanboul. Eos, 20 v. Valencia te R'dam. Esso R'dam, 19 v. R'dam n. Aruba. Farmsum, 18 400 m. N. San Miguel. Felipes, 18 v. Pladju n.Singapore. Friesland (KRL). 21 te Makassar n. Balikpapan Garoet, 19 te Colombo verwacht. Gaasterland, 20 te Rio Grande. Gooiland, 20 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Graveland, 20 v. Las Palmas. Gouwe, 19 v. Santander te Port Gentil. Gordias, 19 v. Gibraltar n. Piraeus. Hoogkerk, 18 te Alexandrië verwacht. Haul ei-wijk, 18 800 m. W.ZW. Flores. Helicon, pass. 18 Crooked eil. Hersilia, 18 v. Bachequro te La Salinas. Hector, pass. 20 Ouessant. Hestia, 21 te Guayaquil. Helena, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Hercules, 19 v. Istanboul n. Izmir. Iris, 21 v. Kopenhagen te Amsterdam. Japara (KRL). 18 v. Tj- Priok n. Cheribon. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 20 Gibraltar. Jupiter, 19 v. R'dam n. Lissabon. Kaimana, 18 v. Sinabang n. Meulaboh. Kara ton, 18 v. Menado te Makassar. Kasimbar, 18 v. Ambon n. Makassar. Kota Inten, 21 te Djibouti. Kieldrecht, 21 v. R'dam te Kobe verwacht. Le Maire, 18 v. Pankelpinang n. Rangoon. Laurenskerk, pass. 18 Ouessant. Lieve Vrouwekerk, 18 te Port Said. Linge, 18 22 u. v. Lissabon n. R'dam. Leerdam, 20 v. Antwerpen n. Halifax. Lemsterkerk. 20 v. Colombo n. Madras. Loosdrecht, 21 te Genua. Laagkerk, 20 v. Antwerpen te R'dam. Loenerkerk, 20 te R'dam. Loppersum, 20 v. Casablanca te R'dam. Langkoeas, pass. 20 Finisterre. Lombok, 21 te Honolulu verwacht. Maas, 18 v. Amsterdam te Kopenhagen. Mariekerk, 18 nog rede Mombassa. Marisa, 18 930 m. NO.t.O. Barbados n. Suez. Merpessa, 18 180 m. W.t.N. Menado. Mi tra, 18 dwars Bone. Manoeran, 18 Tj. Priok verwacht. Mentor, 18 v. Hamburg te Amsterdam. Mataram, 21 Bahrein verwacht. Meerkerk, oass. 20 Finisterre tl. Le Havre. Modjokerto, pass. 20 Gibraltar n. Port Said. Muiderkerk, pass. Casquets n. Marseille. Maaskerk, 20 v. Lome n. Takoradi. Maasland, 21 te Montevideo. Maccma, 19 v. Pul-u Sambu n. Fremantle. Macuba, 23 Suez verwacht. Mapia, 20 Kreta gepass. Marken, pass. 21 Ouessant. Nieuw Hólland. 18 v. Sydney n. Melbourne. Nestor, pass. 20 Gibraltar n. R'dam. Noordam. 20 v. New York te R'dam. Nigerstroom. 20 v. Hamburg te A'dam. Noordwijk, pass. 20 Finisterre. Ondina, 18 v. Dingle te Dublin. Ovula, 18 400 m. W. Madeira. Omala, 18 v. Chittagong n. Singapore. Ootmarsum, 18 v. Antwerpen te Hamburg. Oranjestad, 18 v. A'dam n. Cristobal. Orion, 19 v. Bremen te Rotterdam. Paula, 18 v. Pladju te Port Swettenham. Poeloe.Laut, 18 v. Singapore te Tj. Priok verw. Prambanan, 18 te Samarinda. Prins Joh. W. Friso, 18 125 m. O. Sandyhook. Prins Willem II, 18 520 m. W.NW. Flores. Prins Willem III, 18 160 m. W.t.Z. Kp. Clear. Prins Willem IV. 18 nog rede Casablanca. Phrontis, 20 v. 'Belawan n. Port Swettenham. Polyphemus, 21 v. Jesselton te Balikpapan verw. Prins Alexander, pass. 20 Wight n. Quebec. Prins Willem V, 20 v. Quebec te Montreal. Prins Maurits, 21 Antwerpen verwacht. Rondo, 12 te Koewait. Radja, 13 v. New York n. Alexandrië. Rossum, pass. 21 Finisterre. Ruys, 19 v. East London naar Durban. Rijnkerk, pass. 19 Str. Messina n. Port Said. Rempar.g, 20 v. Balboa n. Hollandia. Ridderkerk, 21 v. Antwerpen te A'aam verw. Roepat, 19 v. Londen te Amsterdam. Rijndam, pass. 20 Scilly's. Siberoet, 18 v. Gunungsitolie n. Sibolga. Stad Breda, 18 350- m. NW. Flores. Swartenhondt, 19 v. Soerabaja te Makassar. Sarpedon, 19 v. Pto. Cabello te Curasao. Sommelsdijk, 18 v. Hamburg te R'dam. Scherpend recht, 21 v. Bahrein te Shimotsu verwacht» Schiedijk, 19 v. Havana n. Le Havre. Singkep, 21 te Tj. Prior. Soestdijk, 20 v. Singapore n. Tj. Pandang. Stad Alkmaar. 19 v. Narvik naar IJmuiden. Stad Maastricht, 20 te Savona. Stentor, pass. 20 Azoren. Saiawati, 20 te Belawan. Stad Maassluis, 19 v. JJmuiden te R'dam. Straat Malakka, 13 v. Kaapstad n. Durban. Sumatra. 20 te Singapore. Stad Leiden, 23 v. Santiago de Cuba te R'dam verwacht. Tankhaven II, 18 v. Soerabaja n. Palembang. Ternate, 18 nog te Tj. Priok. Tero, 18 180 naar Abaco. Themisto, 18 450 m. NW.t.W. Flores. Tjibodas, 21 v. Saigon te Tj. Priok verwacht. Tjikampek, 18 v. Makassar n. Balikpapan. Tjipanas, 18 ten anker Port Elizabeth. Tjiwangi, 19 v. Makassar te Tj. Priok. Tarakan, pass. 18 Dondfahead. Teire-sias, 20 Djibouti verwacht. Tjisadane, 18 v. Tanga n. Zanzibar. In de afdelingen D en E van het Haar lemse schoolvoetbaltournooi zijn de halve eindstrijden gehouden. Drie van de vier wedstrijden in afdeling D eindigden in een gelijk spel. Een beter bewijs van spanning is waarlijk niet nodig. Men krijgt twee andere finalisten dan in 1950, want ook de lste Centrale School werd uitgeschakeld, hoewel ze tot tweemaal toe de leiding nam. Bij het nemen van strafschoppen waren de St. Henricusschool 7 en het Kennemer Lyceum 3 in de winnaarsafdeling het beste op dreef. Zij komen Zaterdag in de eind strijd op het terrein van HFC. In de verliezersronde plaatsten zich de Ghr. Dreefschool 3 en de Klaas de Vries- school 4 in de eindstrijd. De eerste pas na het nemen van strafschoppen. Van de vier wedstrijden, welke het elftal van de Ohr. Dreefschool speelde, eindigden er drie in een gelijk spel! Meenden we Vrijdag, dat de hoogste score (15-0) wel niet overtrof fen zou worden, vooral niet, nu de eind strijden naderen, de Jacobaschool dacht er anders over en „kraakte" de St. Antonius- school uit Aerdenhout liefst met 17-0. Maar de aanstaande tegenstander, die op 'het ter rein er naast speelde, wilde ook laten zien, wat hij in zijn mars had. En al was het dan wat bescheidener, de Ghr. Huygens- school kreeg er toch ook nog flink van langs, hetgeen enigszins tegenviel van dit aardige elftal. Intussen deden de andere gegadigden het wat kalmer aan. De Aeneas Mackayschool versloeg de Voorwegschool en de Corn. Houtmanschool, de finalist van 1950, kwam ook weer wat verder, door de Beatrix- school, die dit jaar ook een goed figuur sloeg, te kloppen. Zouden we weer een finale krijgen JacobaschoolCorn. Hout manschool? Of zullen de andere twee daar een stokje voor steken? Donderdag weten we meer. In de verliezersafdeling één gelijk spel. De Linschotenschool gaat maar door met kleine overwinninkjes te boeken, maar zo komt men er ook. De overwinningen van de St. Petrus Canisiusschool en de C'hr. School uit Bloemendaal waren wat spre kender. De uitslagen waren: Afdeling D halve eindstrijden verliezers afdeling: St. Jeroenschool 3Chr. Dreef school 3 0-0 (Chr. Dreefschool 3 wint); Th. M. Ketelaarschool 4—KL de Vriesschool 4 0-3 Halve eindstrijden winnaarsafdeling: St. Henricusschool 72e Ohr. Lyceum 2 3-3 (St. Henricusschool 7 wint)Kennemer Ly ceum 3le Centr. School 2 3-^3 (Kenne mer Lyceum 3 wint). Afdeling E vierde ronde verliezersafde ling: Bos- en HovenschoolDr. Bavinck- school 2-2 (Bos- en Hovenschool wint); St. Antoniusschool (H'lem)St. Petrus Cani siusschool 1-4; FloraschoolLinschoten school 0-1; Chr. School (Bl'daal)—Frans Halsschool 5-2. Vierde ronde winnaarsafdeling: St. Anto niusschool (Aerdenhout)Jacobaschool 0- 17; Chr. HuygensschoolJuliana v. Stol- bergsehool 1-6; VoorwegschoolAeneas Mackayschool 0-2; Beatrixschool—Corn. Houtmanschool 1-2. Woensdag worden in afdeling E de halve eindstrijden gespeeld. In de verliezersafde ling om 2 uur op het Haarlem-terrein, ook één wedstrijd van de winnaarsafdeling,doch de andere halve eindstrijd Jacobaschool— Juliana van Stolbergschool wordt a.s. Don derdag om 5 uur op het terrein van HBC gespeeld. Hoofdklasse: heren: QuickDES 1-6; PSV—Olympia (Gr.) 12-8; Olympia (Hl- Hellas 10-5; NilocHGV 9-7. Dames: ZAC DES 4-3; PSVVlug en Kracht 1-2 (V. en K. degradeert); UDIHygiea 6-3; Zee burgVriendschap 1-3. District West. A: le klas heren: Blauw Wit—Concordia 10-9; Attila—Amersfoort 13-7; AHC—Achilles 7-12. le klas dames: HHCBHC 1-2; Blauw WitConcordia 2-3; SagittaAmersfoort 11-2; ADAHOC 3-0. 2e klas heren A: APGSSport Ver eent 8-4; BHCNiloc 2 11-5; Tonido—UD 3-15 (UD kampioen); Zeeburg—GVA 12-5. 2e klas heren B: Tonegido—Vriendschap 5-7; 2e klas dames B: Nieuwe Niedorp Bato 6-0. Afdeling Noordholland-Zuid: le klas heren: AVA—Rapiditas 2 7-6. le klas da mes: Rood ZwartConcordia 2 0-5. Bekerwedstrijden lieren OSSAHV 6-4; OSS 2—Vlug en Vaardig 8-13. Bekerwed strijden dames: AVA 1AVA 2 5-0; Zwa luwenForesters 1-2; RHCVlug en Vaar dig 1-2. BILLY WRIGHT „VOETBALLER VAN HET JAAR". De leden van de Britse bond van voetbaljournalisten hebben Billy Wright, aanvoerder van Wolverhampton Wanderers en van het Engelse nationale team, gekozen tot „voetballer van het jaar". Na hem kreeg Jack Milburn, midvoor van Newcastle en het Engelse elftal, de meeste stemmen, Joe Harvey, eveneens van Newcastle, werd derde. Tabian, 20 v. Port Said n. Halifax. Talisse. pass. 20 Finisterre. Tjibodas, 21 v. Saigon le Tj. Priok. Tjimenteng, 21 te Priok verwacht. Tomori, 21 v. Antwerpen te R'dam. Trompenberg, 20 dwars Miami. Tomini, 19 v. Suez n. Aden. Teucer, 2i te Suez. Titus, 19 v. Izmir n. Marseille. Utrecht, 18 v. Balikpapan h. Soerabaja. Van Riebeeck, 18 v. Belawan n. Singapore. Veendam, 13 v. New York n. Southampton. Wieldrecht, 18 60 m. O. Socotra. Willem Ruys, 21 te Singapore. Waterland, 23 IJmuiden verwacht. Westerdam, 21 v. R'dam te New York. Willemstad, 20 te La Guaira. Westland, pass. 19 Kp. Frio. Waterman, 22 v. R'dam te Halifax. I.Tsel, 19 v. Hamburg te Bremen n. A'daro- Zaan. 18 dwars Lissabon. Zijpenberg. 18 v. Amsterdam naar Itajai. Zuiderkruis, 19 v. Curagao n. Colon. der niet vergeten, dat ik hier óók nog die deviezen-zaak verder moet uitzoeken. De Yard heeft in Engeland genoeg mensen om op hen te letten. Lord Templehams dood heeft toch wel een hele nasleep gekregen, merkte Judith op. Simpkins ging zóver, vervolgde Brannigan, dat die wapenkoning een ze nuwinstorting kreeg. Templeham was ge weldig trots en hij kon al die verdachte toespelingen niec verkroppen. Hij werd tot zijn wanhoopsdaad gedreven als gevolg van een crisis. Maar als wij nu anderen kunnen red den is hij niet tevergeefs gestorven, merk te Arlen op. Ik weet het nog niet. Het was een man van uitzonderlijk kaliber. Maar mis schien heb je ook wel*gelijk. Was hij dood gegaan, dan was ik rustig met die devie- zenkwestie aan de gang gebleven en dan zouden waarschijnlijk enkele andere slacht offers van hem gestorven zijn. Brannigan vervolgde: Ik moet nu eens opstappen. Komen jullie om acht uur vanavond langs? Graag, zeiden Judith en Bob tegelij kertijd. Brannigan lachte eventjes. Ik zal jullie dan vertellen, hoe ik die lui heb overgehaald naar Engeland terug te gaan. Best mogelijk, dat enkelen zullen mopperen. Gaan jullie nu vanmiddag naar de politie in Menton, dan kunnen jullie een verklaring afleggen. Brannigan had minder moeilijkheden dan hij verwachtte. Professor Porter, die een helcfëre kijk op cle zaak had, vond het dwaas dat twee mannen hem volgden, waar hij ook ging. Toen Brannigan hem vertelde, dat als hij naar Torquay zou vertrekken hij niet meer geschaduwd zou worden, zei hij gaarne en vrijwillig zo spoedig moge lijk te zullen vertrekken. Brannigan ver telde hem natuurlijk niet, dat hij in En geland weer gevolgd zou worden. Een man, die dit niet wist, zou ook niet zo opletten. Dominee Hunt had juist een uitnodiging ontvangen om de Iona Gemeenschap te bezoeken, zodat hij het niet erg vond naar Schotland te gaan. Barnes verlangde bij zonder naar zijn fabriek terug te keren, zoals hij Brannigan vertelde. Hij meende, dat hij zich minder zorgen zou maken als hij weer achter zijn bureau zat of door de fabriekshallen kon wandelen. Kolonel Oudinot koesterde geen enkel bezwaar om naar Perigueux terug te keren. Alleen Lady Adèle stribbelde tegen, zij aarzelde om aan Brannigans dringend verzoek ge hoor te geven. Monte Carlo was voor haar vooral op het hoogtepunt van het sei zoen onweerstaanbaar. Er was wérke lijk geen plaats in Europa, waar méér ken nissen van haar gevonden konden worden dan in Monte Carlo. Londen was nu in één woord hopeloos, Parijs was verlaten, en dan waren er nog wel Deauville, Juan- les-Pins, Nice en Cannes, maar die plaat sen leken niet op Monte Carlo. En ofschoon zij zo verleidelijk mogelijk Brannigan aan keek en al haar charmes mobiliseerde om de detective te vermurwen, bleef hij op zijn standpunt staan. Zonder al te veel uit de doeken te doen omdat hij niet wilde, dat de pers te weten zou komen, wat was geschied slaagde Brannigan er tóch in haar de suggestie te geven, dat zij in gevaar verkeerde. Ten slotte werd Lady Adèle overgehaald, een tocht met haar jacht te gaan maken langs de Afrikaanse kust. Daar waren dan wel geen trefpun ten te vinden waar „men" bijeenkwam, doch zij zou dan ten minste de voldoening hebben iets ongewoons te doen. Toen het jacht uiteindelijk achter de horizon was verdwenen, slaakte Brannigan een zucht van verlichting. Hij had een onderdanige Terence Cavendish gewaar schuwd, dat zijn tante niets mocht over komen, zodat Brannigan van zijn kant geen moeilijkheden verwachtte. De politie van Monaco had geen spoor van kolonel Simpkins kunnen ontdekken. En dit verbaasde Brannigan nauwelijks. Hij kende zijn tegenstander goed genoeg om te weten, dat hij in staat was volkomen te verdwijnen, ondanks de meest zorgvul dige nasporingen. Nu en dan, toen de rust in Monte Carlo was teruggekeerd, vroeg Brannigan zich wel eens .af of alles niet een droom was geweest. Hij twijfelde wel niet aan het gevaar van de fluistercampagne, maar de terugkeer van de kolonel was zuiver een gok. Het was bést mogelijk, dat Simpkins een obsessie voor hem was geworden! Hij besloot daarom de kwestie maar te laten rusten todat er weer wat zou gebeuren. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6