Krachtige geestelijke opleving in deel van West-Duitsland De wereld rond over de 38ste breedtegraad Luchtig, kleurrijk en zeer gemakkelijk WAAROM OMDAT Heelpdranbi Dit maken we zelf: HUWELIJK Haarlemmermeer Nieuw Vennep Heemstede Bloemendaal Een kunstmatige scheidingslijn snijdt dwars door alle aspecten van onze planeet Bennebroek Hillegom Een kinderjurkje Lisse een MAATCORSET van W. C. BERGISCH Zoon Autostalling TEL. 14444 ENGEL KAMPEERTENTEN 8 „Herontdekking van Christus' macht" Daar gaan ws> voor-zitten De heer D. M. Zuijdam gepromoveerd Opening bazar Avak Autotocht ouden van dagen SHOW VAN ZOMERSCHOENEN Aanrijding op het Vierkant Viering Koninginnedag Scheepvaart Openbare Aanbesteding BUREAU „NEDERLAND" NAAIMACHINES Adverteert in dit blad BETROUW- BAARDER DUUR ZAMER ZATERDAG 26 APRIL 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In kerkelijke kringen in Nederland heeft men in de afgelopen maanden bij herhaling kennisgenomen van een merkwaardige op leving van het Christelijk geloof in de West-Duitse industriestreek rondom Wup- pertal en Düsseldorf. Het Bijbels evangelie heeft daar enige mensen, die het tevoren niet aanvaardden, geïnspireerd tot een grote activiteit, waardoor zij in de loop der maanden een zeer groot aantal anderen van hun geloof deelgenoot maakten. Verschei dene Nederlanders, die deze streek hebben bezocht, zeiden bij hun terugkeer, dat de kracht van het geloof in Christus zich daar manifesteert in tal van genezingen na ge meenschappelijke gebeden. Over dit „réveil" sprak Vrijdagavond voor een groot gehoor in het Wijkgebouw achter de Julianakerk in Haarlem, de heer F. A. Stroethoff, directeur van de Amster damse vereniging „Tot heil des volks", die zelf reeds verscheidene keren deze West- Duitse Christenen heeft bezocht, „God is bezig, buiten onze landsgrenzen grote dingen te doen," zo zei hij, „niet al leen in West-Duitsland, maar ook bijvoor beeld in Engeland, in Amerika en Japan (Hirosjima) zien we een nieuw geloofs leven oplaaien, waarvan we mogen bidden dat het zo spoedig mogelijk zal doordringen in ons persoonlijk en kerkelijk leven, dat in vele gévallen statisch en doods is gewor den." De beweging in West-Duitsland is, naar hij zeide, geen sekte, want vele Chris tenen uit geheel verschillende kerkgenoot schappen hebben er een aandeel in. Zij is ontstaan door het werk van een groot industrieel, ir. Herman Zais. een bakker. Paul Hesse, en een in Duitsland bekend zweefvlieger, Laub. Deze mannen werden zich bewust van de nood van hun geestelijk leven en van het enige dat hen daaruit kon opheffen: het evangelie van Jezus Christus. De kracht, die ze daarvan voelden maakte hen tot vurige verkondigers van Gods liefde in hun omgeving. Dit leidde vaak tot felle discus sies met mensen, die, bijvoorbeeld doordat ze als soldaten de hel van het Oostfront hadden meegemaakt en daarna in de ruïnes van hun steden en dorpen waren terugge keerd, geen enkele illusie meer koesterden over de zin van hun bestaan. „Velen van hen hebben mogen ontdekken, dat Christus' macht een levende werkelijkheid is, vooral ook omdat ze de wonderen ervan zagen als hier een lamme opstond en daar een blinde ziende werd." De heer Stroethoff waarschuwde er tegen, dergelijke verschijnselen toe te schrijven aan hypnose, extase of welke andere staat van geestelijke druk dan ook. ADVERTENTIE 29$tcte zw&rejonger». Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is ge promoveerd tot doctor in de veeartsenij kunde de heer D. M. Zuijdam te Hoofddorp op het proefschrift: „Pseudovogelpest-vacci- natie en virusuitscheiding". Vijftig jaar getrouwd Het echtpaar Leendert Touw en Catharina Kort wonende Leimuiderdijk 244 hoopt op 9 Mei de dag te herdenken waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. De bazar die gehouden wordt ten bate van het Asthmatische kind in hotel De Beurs te Hoofddorp, werd gisterenmiddag officieel door dr. D. Nanninga geopend. Meer dan de meeste mensen denken is hulp dringend noodzakelijk. Een asthmatisch kind drukt een stempel op het gehele gezin. Veelal blijft het kind onvolwaardig en daarom is een verblijf in een andere omgeving waarin het kind vaak volledig kan herstellen een nood zakelijkheid. Voor de behandeling van deze patiënten is zeer veel geld nodig. Daarom deed spreker een beroep op allen om te helpen. Mevrouw Terpstra, presidente van het comité van voorbereiding, gaf vervolgens een overzicht van hetgeen tot heden tot stand was gebracht. De bazar blijft geopend tot Zaterdagavond 11 uur. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN, 25 April. Ter veemarkt wer den heden aangevoerd 20 stieren, 135 melk koeien, 120 vette koeien. 335 vare e. a. koeien, 35 vette kalveren, 374 nuchtere kal veren. 80 vette schapen. 246 weideschapen. 144 lammeren. 41 varkens. 292 schrammen, 580 biggen. 1 paard. 35 geiten, totaal 2438. Notering: stieren f 375f 900. melkkoeien f725f 1175, vette koeien f 800—f 1300, vare koeien f 550—f 950. vette kalveren f 20Q—f 425, nuchtere kalveren f 35f 60. vette schapen f90—f135, weideschapen f175f240. lam meren f270f75, varkens f 200—f 400, schram men f60—f 110, biggen f 35—f 55, geiten f 10—f 40. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 27 April als volgt ge regeld: Hoofdorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Halfweg: dr. Rijnders. Herdenking gevallenen In de Nederlands Hervormde kerk te Nieuw Vennep zal op Zaterdag 3 Mei een herdenkingsdienst worden gehouden voor de gevallenen in de oorlog. Voorganger is ds. Slomp. Medewerking verleent het jongens koor van de St. Bavo-kathedraal te Haarlem. Beroepen bij Ned. Herv. Gemeente Ds. J. A. van Boven uit Den Hoorn is be roepen bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden -> 27 April waargenomen door dr. A. L. C. Lier, Pieter Aertslaan 6, tel. 39875 en dr. K L. Kout, Herenweg 197. tel. 26224. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 38573. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, - - anweg 206—208, tel. 38320. „Ik heb daar niets van bespeurd", zei hij, „ik heb bij deze mensen temidden van de ruïnes slechts grote blijdschap gezien en dankbaarheid jegens Hem, die de zonden vergeeft en de krankheden geneest". De spreker beschreef de grote samenkomsten, die in de genoemde West-Duitse steden ge houden worden, en die zeer veel indruk op hem hebben gemaakt. Sommige werden door bijna 150.000 mensen bijgewoond. Het geheim van deze geestelijke opleving noemde hij het gebed en de liefde jegens elkander. „Zij. die hierdoor bezield wor den, zien dat* Christus nog altijd de zelfde is in Zijn afkeer van de ziekte en de zonde en in Zijn liefde voor de zieke en de zon daar", aldus de heer Stroethoff. De bijeen komst werd geopend en gesloten door dr. M. van der Voet, Hervormd predikant in Haarlem-Noord. Het uitstapje dat het Comité voor Ouden van Dagen in de gemeente Bloemendaal, voor hen die de 70-jarige leeftijd zijn ge passeerd, heeft voorbereid wordt Dinsdag 29 April gehouden naar de Keukenhof. Er hebben zich 125 deelnemers opge geven. Mevrouw A. C. den Tex-baronesse Ben- tinck ziet nog gaarne bijdragen ter bestrij ding van de kosten van dit uitstapje op haar postgirorekening tegemoet; het num mer is 212134. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts H. D. G. A. Immink. Bloe- mendaalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449. Van de dienst van de wijkverpleegsters werd geen opgave ontvangen. De Zondags-, nacht- en avonddienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 3 Mei e.k. verzorgd door de Bloemendaalse Apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloe mendaal, telefoon 22181. WU weten dat de 38ste breedtegraad over Korea loop. Ja, dat weten we maar al te goedDeze keer echter willen we hem eens niet overschrijden, noch in Noorde- delijke, noch in Zuidelijke richting; we willen zelfs trachten de hele oorlog, alle poli tiek en de onnoemelijke ramp van het Koreaanse volk te vergeten, en ons afvragen, waarheen deze parallelcirkel, die tot zulk een droevige bekendheid geraakte, in zijn verdere loop voert; welke landen, welke zeeën hij doorkruist, welke staten, welke steden eraan liggen: welke volken zich aaneen zouden kunnen sluiten tot een wereld- verbond der achtendertigers. Allereerst: de 38ste breedtegraad slingert zich ruw gerekend halverwege de Poolcirkel en de Evenaar om de globe heen, blijft echter toch drie maal zo ver van de Poolcirkel verwijderd als van de Noorde lijke keerkring. Dat kan, als de zeestro ming, de wind en de hoogteligging mee werken, een waarlijk ideaal klimaat geven. En inderdaad: overal op deze breedte groeit graan, bijna overal de wijnstok, vaak reikt de palmgrens tot aan de achtendertigste breedtegraad, in Europa zelfs overschrijdt zij hem flink. Toch laat deze breedtegraad tropen en pool uitgezonderd bijna van alles zien, wat onze planeet aan schoons en geweldigs, aan eentonigs en verschrik kelijks te bieden heeft: hij trekt over de hoogste gebergten en de diepste zeeën, ge bieden van overvloedige vruchtbaarheid en uitgedroogde zandwoestijnen, over dichtbevolkte landstreken, grote steden en woestenijen, waar de derde Scheppingsdag nog niet schijnt te zijn volbracht. De 38ste breedtegraad trekt een iijn, die in Azië en Europa landen omspant, waarin het vuur van de oorlog pas doofde, onder de as min of meer gevaarlijk smeult, of hoog oplaait: Japan en Korea, China en Rusland, Perzië met Azerbeidsjan, Turkije, Grieken land, Italië en Spanje. De lijn volgend, zien we de Westkust van Korea achter de horizon verdwijnen, en de achtendertigste breedtegraad brengt ons, al reizende met de zon mee van Oost naar West, over de Gele Zee, raakt het Noordelijke uitsteeksel van het schier eiland Sjan-toeng met Toeng-tsjou, om ten Noorden van de monding van de gele ri vier, de Hwang-ho, op de romp van het Chinese vasteland te stoten. Ver landin waarts kruist hij de gele rivier, later loopt de lijn, de grens der Sovjet-Unie over schrijdend. midden door de „koude hoge steppenweide", dat is de letterlijke verta ling van het Turkse ..Pamir", het „dak der wereld", zoals de Kirgiezen dit voorwe reldlijke land noemen, steekt hier in Noor delijke richting boven de breedtegraad uit. Niet ver van de grens van Afghanistan gaat het over de Amoe-Darja. Drie maal snijdt de parallel het Trans-Kaspische spoorweg net. dat deze gebieden in het Zuiden der Sovjet-Unie met het Westen en het Noor den verbindt. Nu loopt onze parallel rakelings langs de Noordrand van Perzië, treedt op Sovjet- Russisch gebied, en, bereikt de Kaspische Zee niet ver van haar Zuidelijk uiteinde. Aan de overkant stuit hij op de Perzische kust. kruist Azerbeidsjan, raakt Tebriz. de hoofdstad. Over het Noordelijke deel van het zoute Oermia met het eiland Sjahe, vervolgt hij zijn weg naar de Turk se grens. Aziatisch Turkije wordt over de hele lengte doormeten. Op zijn verdere weg doorkruist de acht endertigste breedtegraad de drie Zuidelijke schiereilanden van Europa: hij raakt Athene en het eiland Salamis, kapt de Peloponnesos, springt van het Odyssese land over de Ionische Zee, gaat Italië Zui delijk van Reggio over de punt van zijn laars, volgt in grote lijn de Noordkust van Sicilië, raakt Trapan!, en zwaait over naar Spanje. Over Murcia stijgt de parallel het berg land van Andalusië in. over diens hoogste toppen, de wilde, eenzame La Sagra, kruist steeds weer de bovenloop van de Gualdal- quivir, daalt met deze af naar de vlakte van Andalusië, om ten Noorden van Cor dova weer te stijgen, de Zuidelijke hel lingen van de Westelijke Sierra Morena te volgen, en eindelijk over haar West zijde heen in Portugal zijn intrede te doen. Al gauw gaat het dal van de Guadiana open. wordt overschreden, evenals later het Zuiden van Estremadura, van diens kust af de paraPel zich in de Atlantische Oceaan stort. Een kleine 1400 km ten ZONDAGSDIENST Op 27 April wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Anna Juliana Maria, d. van A. J. Dierikx en A. M. H. Lippens; Hendrikus Ignatius Maria, z. van M. F. Kauffman en J. H. M. Bakker; Jacobus Johannes Maria, z. van J. J. Heeres en A. van Rooden; Maria Cornelia, d. van J. T. Heij en C. de Blieck; Anna Margaretha, d. van T. Schniedewind en M. Faas; Jacobus Maria, z. van F. J. Duin dam en H. W. Kauffman. ONDERTROUW: J. Oudwater en J. C. Kriebel: P. W. van der Poel en H. C. Lom- merse; J. Havenaar en J. van Aalst. GETROUWD: W. M. Willems en Th. B. Zonneveld; G. Warmerdam en C. H. Heems kerk; C. Bakker en C. J. van der Drift. OVÉRLDEN: G. H. van Es—Quasters. 66 j. Westen van het vasteland ontmoet hij de Azoren, tussen welks beide belangrijke groepen hij even ten Noorden van San Migual doorglijdt.. In Amerika Bij het doorkruisen van Noord-Amerika blijft de achtendertigste breedtegraad ge heel op het grondgebied van de Verenigde Staten. Op de grens tussen Virginië en Mary land bereikt hij het Amerikaanse conti nent. Noordelijk van Richmond, over de Blue Ridge, glijdt de breedtecirkel door de Staten Virginia en West Virginia. In Ken tucky springt hij meer dan eens over de sterk kronkelende Ohio, in Missouri over de Missisippi. Door het GrGeat Basin, het „grote bekken" van Nevada, de dunst be volkte Staat der Unie, wegens zijn verstik kende rivieren en zoutmoerassen, zijn droogte en grote temperatuurextremen een woestenij, klimt de lijn na over de grens van Califomië te zijn getrokken op naar een van de meest grandioze bergketenen der States, de Sierra Nevada, welke de 4000 m overschrijdt. Dan welk een tegenstelling! daalt zij af naar het heer lijke dal van Yosemite, om zijn wild-ro- mantische schoonheid sedert tientallen van jaren tot natuurreservaat verklaard. Nog over het vruchtbare dal van de S. Joaquin, over het Kustgebergte, ziedaar de weelde rige kuststreken van de Grote Oceaan, die de achtenendertigste breedtegraad ten Noorden van OaklandSan Francisco be reikt. Geen eiland steekt boven het water uit, de eindeloze wijdte van de horizon brekend: 4770 zeemijlen, dat zijn bijna 9000 km, voert de breedtegraad in de richting naar Azië. Hij overschrijdt nog „de Japan trog" ongeveer in het midden, daar, waar de zee bodem neerstort in een diepte van bijna 8500 m, daarna pas stijgt weer land op uit Op dit plaatje ziet u een kindersmock- jurkje voor een meisje van ongeveer vijf jaar. De lezeressen die kunnen smocken zullen dit jurkje zeker met plezier maken. Als u niet smocken kunt, kan het hele bovenlijfje van de jurk ook met rimpel elastiek ingerimpeld worden. U kent wel dat hele dunne elas tiek dat op de spoel van de naaimachine wordt gewonden. U moet voor dit jurkje een zeer soepele,wol len. stof gebruiken, een dikke, zware stof kan nooit mooi ge smookt worden, om dat het te stijf is. U hebt ongeveer 1.75 m nodig. De maten van het patroon zijn: boven wijdte 68, ruglengte 26, lengte van het hele jurkje 60 en halswijdte 28 c. Mouwlengte 38, mouwwijdte 35 cm. Nadat we weer alle delen van het patroon van papier gemaakt hebben, leggen we deze op de stof, zoals de tekening dit aan geeft. Daarna gaan we eerst het bovenlijfje smocken of inrimpelen, precies tot in de taille. In het achterpand van het rokje ma ken we eerst een split van ongeveer 15 cm daarna gaan we pas rimpelen. De onder kant van die mouwen wordt ook gesmockt of ingerimpeld. U denkt er wel aan een flinke zoom onderaan de rok te knippen, dan zal het kind plezier van dit jurkje hebben, want rimpel- en smockwerk zijn elastisch, dus geven in de breedte mee als het kind groeit. Zij zal er dus dubbel ple zier van hebben als de jurk ook een flink stuk verlengd kan worden. Nadat het smockwerk klaar is, zult u geen moeite hebben het jurkje verder af te maken, want het modelletje is zo eenvoudig, dat nadere uitleg overbodig is. Vanuit de taille komt een ceintuur, die van achteren gestrikt wordt, het jurkje sluit achter met knoopjes en lusjes of knoopsgaten. L. S. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. de branding: Japan. Op het smalste ge deelte van het grootste der eilanden, Hondo, glijdit onze parallel ten Zuiden van Sendai aan de Oost- en over Niigata aan de West kust er overheen, om dan, via het eiland Sado, de Japanse Zee in te steken koers Korea. De cirkel is gesloten, de aardbol is om- spand. Onderdeel van een netwerk, dat de mens enkel ter vereenvoudiging der plaatsbe paling over zijn planeet heeft geworpen, vormt ook de achtendertigste breedtegraad geen ook maar enigszins natuurlijk ge gronde scheidingslijn; in tegendeel, men roept hem als kunstmatige grens te hulp, omdat hij in Korea een gebied doorkruist, dat zowel geograpisch als ethnografisch een volledig geheel vormt en slechts één grote „fout" heeft: op de rand van twee mach tige invloedssferen te liggen. Deze „fout" echter toont nog een reeks van landen en niet enkel gene, waar de 38ste breedste- graad doorheen loopt.. Immers geen enkele van alle breedtegraden heeft zo onnoe melijk veel leed over een volk gebracht, wiens land hij doorkruist, dan de achten dertigste over het Koreaanse. Arm zusje Korea! Wat heeft deze kwade tijd van je gemaakt! Eens noemde men je „Land der ochtenstilte", en heden vervult de weerklank van je wapengedruis een wereld, van elke' veiligheid ontdaan. H. ST. „Luchtig, kleurrijk en zeer gemakke lijk", karakteriseerde iemand van het mo decentrum voor de schoen- en leder branche tijdens een schoenenshow in het Victoriahótel te Amsterdam de schoenen mode voor de komende zomer. „En ge vaarlijk", zouden wij willen zeggen. Ge vaarlijk door die veelkleurigheid. Het is heel verleidelijk om een aardig schoentje te kopen dat voornamelijk bestaat uit rode, grijze, groene en gele bandjes, maar als daar geen japon bij gedragen wordt in een rustige kleur, hebben de buren groot gelijk, als ze elkaar toeknikken en ach ter uw rug zeggen: „Kijk eens, aange kleed gaat uit". Het is uiteraard het beste, eerst te be denken, welke soort schoenen bij uw gar derobe past, en die dan te kopen, doch niet eerst de schoenen "te kopen en dan Luchtig zomer schoentje, waarvan de voorst gevlochten is van vissersgaren. Verkrijg baar in rood en groen. te bedenken, of er nog iets in de kleren kast hangt dat bij de schoenen niet te veel „vloekt". Keuze genoeg, zowel in materiaal als in modellen. Materiaal: glad leer, suède, lak, nubuck, linnen, gevlochten raffia, gehaakt vissersgaren en zelfs badstof! Modellen: pumps, flats, sandalen, sanda- lettes, muiltjes, molières. En dat alles met allerlei hakken, van het enkele mil limeters dunne schijfje tot de tien centi meter hoge. En ook in die laatste varia ties. Zo'n hoge hak kan n.l. een naaldhak zijn, maar ook een doorlopende hak van Gemakkelijke, solide sandaal in wit, glad leer. „naakte" of „beklede" kurk. Noch de „naakte', noch de beklede" kurkhak vinden we gekleed. Ook niet sportief, al leen maar lomp. Tot troost werd er ver teld, dat die schoenen met al dat kurk ex- onder bijzonder licht zijn. Dat is natuur lijk wel zo, maar het oog wil ook wat, vooral op een modeshow. Dat neemt niet weg, dat er heel wat schoenen waren, waar we zo wel op weg hadden willen lopen: practische, leuke witte sandalettes en hardrode sandalen, waar de smalle bandjes midden op de voet in een knoop zitten. En dan die muiltjes van zachtblauw of rose, voor bij de ochtendjapon Over het algemeen bleken dq modellen inderdaad gemakkelijk. Maar er werden er ook getoond, waarvan we dachten: daar moet een auto bij geleverd worden. Wie echter niet veel behoeft te lopen, zal best kunnen trachten furore te maken met een muiltje-voor-overdag. In wit b.v., met twee brede banden over de wreef en een zeer hoge hak. De badstofsandaaltjes in blauw met wit zijn grappige dingetjes voor aan het strand. Ze zitten, zo stellen we ons voor, verrukkelijk zacht, en onze voeten gaan er vast niet in schrijnen, ook al zijn ze nog wat vochtig na het zwemmen. Goed nieuws voor diegenen, die schoe nen met steunzolen dragen. Er werden voor deze categorie enkele vlotte zomer - modellen met ingebouwde steunzool ge toond, o.a. een aardige witte pump. Voor de man: de gemakkelijke loafer of de sandaal met stoere, brede riemen. J- B. Het tien-jarig zoontje van de familie van Graven werd gistermorgen op het Vierkant bij het oversteken van de weg door een auto aangereden. Het liep verwondingen aan het gezicht en armen op. Per ziekenauto werd 't ventje naar huis vervoerd. Het programma voor het Oranjefeest op 30 April luidt: 7.00 uur reveille; 9.30 uur aubade op het Sportpark; 9.4511.15 uur kinder spelen op het Sportpark; 11.45 uur uitrijking prijzen; 14 tot 18 uur concours-hippique; 20 uur muzikale rondgang door het. dorp; 21 tot 22 uur taptoe op het parkeerterrein van de TBG. of bij slecht weer in de Bloemlusthal van H.B.G. MEDISCHE DIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt 27 April waargenomen door dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telef. 3155. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Leonardus Theodorus. z. van C. Horsman en A. H. Portier; Hubertha Margaretha Maria, d. van P. A. van Zonne veld en M. C. Hogervorst; Bastiaantje Cor nelia, d. van C. Braam en B. C. v. d. Kwaak; Maria Elisabeth, d. van H. Fransen en W. J. J. Bischop. ONDERTROUWD: G* B. N. de Vroomen en J. Pijnacker; W. Aardenburg en G. A. J. Timmers; C. J. de Jong cn E. van Meijgaar- den; P. J. Schijf en M. G. H. Hartveld. OVERLEDEN: Hendricus Laurentius Ma ria Witteman, oud 3 dagen; Johannes Grif fioen, echtg. van G. v. d. Broek, oud 61 jaar. GESLAAGD Onze plaatsgenote mejuffrouw H. Mar seille, leerlinge aan de Chemische school te Leiden, behaalde het diploma chemisch analiste. Amstelkerk, 24 v. Lagos naar Luanda. Amsbelpark, 25 te IJmuiden. Arendskerk, 24 te Port Swettemham. Agamemnon, 25 v. Amsterdam te Georgetown. Alphacca, 24 v. New York te Buenos Aires. Alphard, 25 v. Santos te Alitalia. Aaisdijk, 25 v. Galveston te New Orleans. Akkrumdijk, 23 v. Brisbane n. Fremantle. Aagtedijk, 24 320 m. ZO. Barbados. Agatha, 25 te Port Swettenham verw Alehiba. 24 240 m. N.NO. St. Vincent. Aldegonda, 24 v. Pulo Sambu n. Bankok. Alkaid, 24 Kp. St. Vincent gepass. Amsteldiep, 24 bij Ouessant. Am stel vaart, 24 390 m. W.NW. Finisterre. Arkeldijk, 24 500 m. O.ZO. Kp. Race. Arnedijk, 24 v. Hamburg naar Bremen. Arunda, 24 80 m. O. Kp. Henry. Abbedijk, 24 van Coatza Calcus. te Tampïco. Abbekerk, 24 660 m. W.t.N. Minicoy. Aletta, 24 110 m. ZW. Hainan. Almdijk, 24 480 m. W. Flores. Amstelveen, 24 600 m. N. Easter eü, Armilla, 24 dwars Kp. Padaran. Argos, 26 Middiesborough verwacht. Almkerk. pass. 26 Ouessant. Alwaki. 25 te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 25 v. Montevideo. Arundo, 25 v. R'dam te Baltimore. Aegtekerk. 26 Aden verwacht. Aalsum, 25 van Pladju naar Australië. Alamak, 26 te Aden. Abireo, 25 v. Bahia naar Las Palmas. A id a bi, 25 v. R'dam naar Santos. Alpherat, 25 te Amsterdam. Ampenan, 25 v. Priok naar Aden. Bloemfontein, 24 v. P. Elizabeth te East London Blitar, 24 van Antwerpen te R'dam. Blijden-dijk, 24 te Boston. Bennekom, 24 750 m. W.ZW. Flores. Bonaire, 24 300 m. N. Madeira. Borneo, 24 v. Bremen na.r Antwerpen. Boskoop, 24 1330 m. NO. Barbados. Baarn, 26 v. Balboa te Ta-lara. Bantam. 25 v. Port Sudan n. Djeddah. Blommersdijk, 26 v. New York te R'dam. Boschfontein. 25 van Aden naar Suez. Bintang, 25 te Calcutta. Caltex Pernis. 25 van Sidon te Rotterdam. Callisto, 24 570 m. W.t.N. Fibres. Camphuys, 24 v. Gorontalo n. Menado. Clavella, 24 150 m. NO. Sombrero eil. Cleodora. 24 v. Bombay n. Port Okha. Cronen-burgh, 24 bij Ouessant. Castor, 25 te Curasao. Celebes. 24 140 m. Z.ZO. Brother. Caltex Nederland, pass. 25 Gibraltar. Caltex Utrecht, 25 v. Sidon naar R'dam. Drente, 25 te Colombo. Duivendijk, 25 v. Bremen te Antwerpen. Delfshaven, 24 180 m. O.ZO. Madeira. Delft. 24 op de Elbe. Danae. 25 te Malta. Eemdijk, 24 te Havanna. Eos, 25 van Rotterdam te Amsterdam. Esso Amsterdam, pass. 24 Mona eil. Eendracht, 25 nog rede Istanboel. Enggano, 25 v. Port Said n. Genua. Gooiland. 24 v. Bahia n. Las Palmas. Gaasterkerk, 24 270 m. NW. Kaapstad. Gadilla, 24 820 m. ZW. Flores. Gordias. 25 v. Piraeus n. Volos. Graveland, 26 te Amsterdam. Hector. 24 60 m. O.ZO. Kp. de Gata. Heelsum. 24 320 m. NW. Finisterre. Heemskerk, 24 bij Kangeroo eil. Helicon, 24 v. New York n. Pto. Cabello. Helder. 24 te Antwerpen. Haarlem, 25 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba. Hercules, 25 v. Messina n. La Calera. Hersilla, 25 v. Kingston n. Barahon-a. Hestla, 25 van, Eten riaar Callao. Hoogkerk, 26 v. Genua naar Marseille. Hecuba, 26 te Port of Spain. Jupiter, 24 v. Lissabon n. Algiers. Kota Inten, 24 Guardafui n. Belawan. Kaimana, 25 v. Belawan te Penang. Karossa, 25 v. Penang te Medan. Kertosono, 23 v. Makassar te Donggala. Kota Agoeng, 25 van Bahrein naar Karachi. Limburg, 24 v. Soerabaja n. Oosthoek. Laa-gkerk, 25 v. R'dam n. Calcutta. Laertes, 25 van Bintang. Lekkertteerk, 25 v. Aleppy n. Karachi. Lieve Vrouwekerk, 24 v. Aden n. Karachi. Leerdam, 24 610 m. NO.t.N. Flores. Leersum, 24 950 m. O. Miami. Leuvekerk, 25 v. Amsterdam. Molenkerk, vertr. 26 v. Lagos n. Accra. Manoeran, 25 v. Priok te Padang verw. Merwede, verm. 26 v. Savanna n. Le Havre. Mapia, 25 te Djeddah. Marken, pass. 24 Gibraltar. Meliskerk, 24 te Mombassa. Macuba, 24 dwars Alexandrië. Marlsa, 24 170 m. Z.W. Madeira. Mitra, 24 350 m. ZW. Madeira. Markelo, 25 170 m. N. Dakar. Marpessa, 24 in Torres Straat. Merwede, 24 v. Mobile n. Savanna. Mirza, 24 bij Anamba eil. Murena, 24 160 m. O.ZO. Deli. Maasland, pass. 25 Florinapolis. Meerkerk, 26 v. Chittagong te R'dam. Muiderkerk, 26 te Marseille. Nestor, 25 van Valencia te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 25 v. New York n. R'dam. Oranjefontein, 24 v. East London n. P. Elizabeth Orion, 25 v. R'dam te Amsterdam. Overijsel, pass. 24 Scilly's. Ondina, 24 bij Kp. St. Vincent. Ootmarsum, vertr. 28 1000 v. Rdam n. Houston. Ovula, 27 Sezia verwacht. Prins Willem III, pass. 24 Kp. Race. Prins Willem V, 24 op Lake St. Louis. Prins Alexander, 24 960 m. W. Scilly's. Prins Joh. Willem Friso, 24 340 m. N. Flores. Prins Maurits, 24 v. Antwerpen naar Hamburg. Pygmalion, 24 v. Paramaribo n. Curasao. Prins Willem II, 25 v. Philadelphia te R'dam. Phrontis, 26 v. Singapore te Priok. Ridderkerk, 25 v. A'dam n. Z.-Afrika. Rijndam, 24 350 m. O. Kp. Race. Radja, 24 Pass St. Maria. Rodas, 24 v. Trinidad n. Barbados. Roebiah, 25 v. Singapore n. Port Swettenham Riouw, 26 te New York. Roepat, 25 v. Amsterdam n. Indonesië. Rijnland. 25 v. Rio de Janeiro n. Rio Grande. Stad Alkmaar, 24 v. IJmuiden te Narvik. Stad Breda, 24 v. New Orleans te A'dam. Salland, 24 530 m. Z.t.W. St. Vincent. Saroena, 24 v. Miri naar Pladju. Siberoet, 25 v. Sibolga te Padang. Soestdijk, 24 nog te Panka-lpinang. Sunetta, 24 v. Heysham te Avonmouth. Sarangan, 24 540 m. O. Volcano eil. Schie, 25 v. Marseille te Bona. Sliedrecht, 24 Djeddah gepass. Stentor, 25 v. Port au Prince te Rotterdam. Salawati, 25 v. Belawan n. Colombo. Slamat, 26 nog te Tj. Priok. Sliedrecht. 26 te Suez. Sommelsdijk, pass. 25 Vlissingen. Stad Maassluis, pass. 25 Ouessant. Straat Soenda, 25 v. Singapore n. Mombassa. Taria, 25 v. Wellington n. Balikpapan. Talisse, 25 te Genua. Teiresias, 25 van Port Said. Tankhaven III, 24 90 m. N. Singapore. Telamon, 25 v. Curacao te La Guaira. Themisto, 24 220 m. Z.t.O. Kp. Sable. Tiberius. 23 v. Caracol naar Houston. Tjikampek, 24 bij eil Samar. Triton, 24 v. Maracaïbo naar New York. Tabian, 24 dwars Kp. de Fer. Teucer, 24 150 m. W. Malta. Tjiluwah, 24 v. Singapore naar Priok. Tjiwangi, 24 v. Singapore n. Kongkong. Tripang, 24 in Str. Banka. Titus, 25 van Marseille naar Bone. Tiba, 25 v. Buenos Aires n. Trinidad en Bal timore. Tabian, 26 Oran verwacht. Tarakan, 25 v. Port Swettenham te Singapore verwacht. Tjisadane, 25 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Mar- quez. Tomini, pass. 24 Guardafui n. Belawan. Utrecht, 25 te Tj. Priok. Veendam, 28 Southampton verwacht. Van Riebeeck, 24 van Priok naar Semarang. Van Heutsz, pass. 24 Seychellen. Vlier, 26 van Santiago te Rotterdam. IJsel, 26 van Antwerpen te Rotterdam. Vlier, 24 bij Ouessant. Waal, 24 v. Beyrouth naar Alexandrië. Willemstad, 24 v. Barbados n. Punta del Gada. Woensdrecht, 24 v. Berre n. Alexandrië. Winterswijk, 24 Ouessant gepass. Zijpenberg. 25 van Hamburg. Zeeland (KRL), 24 pass. Key West. Zaan, 26 van R'dam naar Gefle. Zuiderkruis, 25 480 m. W. Galapagos eil. Schepen met passagiers en emigrerenflen Alda-bi, 12 Mei Rio de Janeiro verwach. Alhena, 1 Mei Antwerpen verw. 3 Mei R'dam Alnati, vertr. 30 v. Buenos Aires 6 Mei Santos verwacht. Bonaire. 5 Mei Barbados verwacht. Boskoop. 29 Barbados verwacht. Cheshire. 7 Mei R'dam verw. 27 Port Said verw. Cotfica. 3 Mei Pta del Gada verwacht. Fairsea, 29 Papeete verwacht. Indrapoera. vertr. 7 Mei v. R'dam n. Priok. Joh. v. Oldenbarnevelt, vertr. 9 Mei v. A'dam naar Sydney. Nieuw Amsterdam, 3 Mei R'dam verw. Noordam, vertr. 26 14 u. v. R'dam 5 Mei New York verwacht. Oranje, vertr. 1 Mei v. A'dam n. Tj. Priok. Oranjestad. 3 Mei La Guaira verwacht. Riindam, 28 New York verw., 26 Halifax verw. Sibajak, vertr. 26 v. R'dam n. Quebec. Veendam, 29 R'dam verwac-ht. Waterman. 3 Mei R'dam verwacht. Westerdam, vertr. 26 12 u. New York 5 Mei Rotterdam verwacht. Willem Ruys. vertr. 30 v. Tj. Priok n. R'dam. Willemstad. 3 Mei Madeira verwacht. Zuiderkruis, 4 Mei Papeete verwacht. Namens het bestuur van de ..Eerste Coöp. Associatie voor uitvaartverzorging" te Haar lem, zal ondergetekende op 6 Mei 1952 in het restaurant Dreef zicht te Haarlem om 11 uur v.m. in het openbaar aanbesteden: Het verbouwen van een perceel aan de Gaelstraat te Haarlem. Bestek en tekening, voor zo ver de voorraad strekt ver krijgbaar bij de Architect, tegen betaling van f 7.50 per stel. Restitutie bij inlevering na de aanbesteding f 4. De Architect B.N.A. Huib. Tuninga, Duinoordstr. 2, H'lem. Te koop een ROYAAL PAND in Heemstede zeer gunstig gelegen. Blij vend vrij uitzicht. Bev. grote zitk., eetk. keuken, bijkeu ken, garage, 6 slaapk. met vaste wastafels, badk. compl. ingericht, fraai ingebouwde kasten, stalen ramen voorge vel, enz. Centr. verw. olie- stook in het gehele huis, ook in garage. Wordt a.s. Juni leeg opgeleverd en verkeert in prima staat van onder houd. Koopsom f 50.000. Inl. verstrekt A. J. J. Burdorf, Dreef 18, Haarlem. Bandagisten? onze ervaring en vakman schap de waarborg geven van een correcte pasvorm, ge paard aan medische eisen. Nieuwe Gracht 33, Haarlem. Tel. 11288 Ryksstr.weg 86 E, Haarl.-N. Tel. 22408. Rubbercorsetten, buikgordels breukbanden, Lastexkousen, elast. kousen, Lastexnylon- kousen, kniekappen, enkel kousen, suspensoirs, enz. Door vertrek naar elders, ko men in mijn garage 3 mooie vrije plaatsen vrij voor auto stalling, n.m. per 1 Mei 1 plaats en per 1 Juni 2 plaat sen. Vaste plaatsen met eigen garage sleutel. GARAGE HARTENLUST E. NIEUWENHUIS Tel. 22075. Bloemendaal. Wenst u kennismaking? Wij helpen u op prettige wijze. Relaties door geheel Nederland. Alle leeftijden, standen en geloven. BERKENRODESTR. 40 Haarlem. Tel. 14231 Kantooruren 25 en 79. Desgewenst bezoeken wij u thuis. ■Reparatie van en onder delen voor alle merken Vooraf vrijblijvend prijs opgave. Gr. Houtstraat 181, H'lem. Dealer voor: Anker, Phoenix, Haid en Neu. in ALLE modellen en afmetingen. Bezoek onze Showrooms Geïllustreerde catalogus gratis op aanvraag. - Betaling eventueel ook in overleg Hoofdkantoor voor Nederland: HAARLEM - ZIJLWEG 111 - Telefoon 17877

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10