Besteldienst A.B.C. VAH AMERONGIH BEKWAAM KABELMONTEUR Waarom stock-dividenden niet populair zijn Woonhuis met garage BUDGET BETALING!! Adr. van Ooy Jr Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordhoiland te Bloemendaal stuurlieden Jong Nederland vraagt een nieuwe gemeenschap Santpoort Zandvoort Bennebroek Vijfhuizen Bloemendaal Receptie van „Sursum" Te koop of te huur gevraagd Wilton Karpetten VR O UWENHANDEN moeten vrouwelijk werk doen I Jongeman FLINKE MEESJES een beschaafd meisje MAANDAG 12 MEI 1952 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Effecten- en Geldmarkt Minister Rutten: „Rijksbehoud" kwam in Utrecht bijeen Kerkconcert Brederodes tweede lonkt naar kampioenschap Wieken repten zich van Vilvoorde naar Santpoort Ouderavond van de speeltuinvereniging Julianaschool Cabaretavond „De Branding" Verkeersexamen Kranslegging bij monument Scheepvaart S. L. MOK MAKELAAR EN TAXATEUR f 5.- per week ZOMERDIENSTREGELING ADVERTENTIES „BOLREK" A'DAM A. GREVEN Sola Specialist FLINKE VERKOOPSTER Prima Kampeerdekens Pres. Steinstr. 52 Meisje gevraagd aankomende en bekwame machinë- stiksters en bekwame strijksters. Beslist geroutineerde cassière gevraagd GEVRAAGD N.V. KONINKLIJKE PAKETV AART-MAATSCHAPPIJ Wij hebben er de vorige maal terloops op gewezen dat de gedeeltelijke uitkering van dividenden in de vc>fm van aandelen reeds enige tijd op de kofera van de betrok- leen aandelen een druif uitoefent en daar om in het algemeen- door de aandeelhou ders weinig wordt 'gewaardeerd. Het om gekeerde is natuurlijk ook waar; omdat deze wijze van dividenduitkering zo wei nig wordt gewaardeerd, worden de nieuw verkregen aandeVfen in vele gevallen zo spoedig mogeliür' weer verkocht en druk ken ze de ko^rs. Het is dus de vraag waarom de aandeelhouder? de betaling van het dividend in aandelen niet op prijs stellen en/ich van deze fondsen weer ont doen. Want normaal is dit verschijnsel niet. Do, uitkering van dividend in aande len geschiedt immers alleen door onderne- mingr>u, welker aandelen boven pari staan en ify betekent daarom in feit een hogere uit'/cring dan het nominale percentage. Als een maatschappij, welker aandelen 1/50 pet. noteren een dividend van 12 pet. uitkeert, waarvan 10 pet. in aandelehfzal de koers der aandelen zich daarna theore tisch op 134 pet. moeten stellen en de beurswaarde van de 10 pet. dividend, welke in aandelen wordt uitgekeerd, is dus 13.4 pet. Tezamen met de 2% pro cent, welke in contanten wordt ontvan gen, wordt dus in totaal ongeveer 16 pet dividend geïncasseerd inplaats van 12 pet. Men kan hiertegen opwerpen dat de koers van de aandelen intussen ook met 16 pet. is gedaald en de 'aandeelhouder er dus per saldo niet tyfter van geworden is. Dit is juist, maag/hetzelfde geldt voor alle dividendbetalijkgen, ook wanneer deze uitsluitend in co^ïrtanten geschieden. Zolang het ^dividendbewijs niet geknipt' is, is de winst van het afgelopen jaar in de koers dro' aandelen begrepen en zodra het bewnprvan de stukken wordt verwij derd, dr/aft de koers met het percentage van hot. dividend. Er/ dividend in aandelen wordt uitge keerd ten laste van de winst, niet ten laste van de reserves, hetgeen in vele ge tallen met bonusuitkeringen geschiedt. Maar door uitkering van dividend in aan delen wordt, uiteraard het aandelenkapi taal vergroot, zodat de verhouding tussen kapitaal en bestaande reserves ongunsti ger wordt 'en een volgend jaar voor de Ter inleiding van de Jeugdweek 1952 heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rut ten, Zaterdagavond een radiotoespraak ge houden. „De toekomstverwachtingen der Neder landse jeugd zijn niet hoog gespannen," zei de minister.. „Het optimisme, zo kenmer kend voor de jongere generatie uit de jaren na de eerste wereldoorlog, schijnt vervaagd te zijn. IJe vraag, of voor alle meisjes en jongens/die kunnen en willen werken, ar beid te- vinden zal zijn, klemt steeds meer. Het/Vinden van een woning is voor alle jor/gererj.t/ie eep huwelijk willen sluiten, eeh zeer-':érnstig vraagstuk geworden. De nylitair^./ienstplicht, die bijna twee jaar d'uurt, tfëtë'kent éen zwaar offer. Bij allen, feowel ouderen als jongeren, heerst een ge voel van onzekerheid ten aanzien van de naaste toekomst. Men wacht in zefcere zin gelaten af wat komen zal. Dat is een gees teshouding, die niet" bij de jeugd past. Men zegt, dat de jeugd cynisch geworden is en beheerst wordt door wantrouwen. Ik weet echter," aldus prof. Rutten, „dat zij gelooft in de mogelijkheid van een echte gemeen schap. Jong Nederland vraagt een nieuwe gemeenschap, die meer omvat dan het eigen land alleen. De jeugd richt nu haar blik naar een vrij en zelfstandig Europa, zij vraagt samen bundeling van de Europese vaderlanden, zo aat elk land zijn eigen nationale cultuur bewaart en bevordert, maar tevens het begrip voor de gemeenschappelijke verant woordelijkheid levend maakt. Zo luidt de doelstelling van de Europese jeugdcampagne, die te danken is aan het initiatief van de Europese Beweging en in Nederland Vertegenwoordigd wordt dooi de Nederlandse Jongerenraad van de Euro pese Beweging. Aan' de ouderen de taak door daden en woorden de jeugd te doen geloven in dé mogelijkheid van een vrij en zelfstandig Europa", zo besloot minister Rutten zijn toespraak. In Utrecht is Zaterdag een vergadering gehouden van de stichting „Rijksbehoud". De eerste spreker was prof. P. S. Gerbran- dy, die het onderwerp ..Naar een nationale politiek" behandelde. Hij zei dat er van de beloften voor de verkiezingen in 1948 niets terecht is gekomen. Ambon noemde hij de zwartste bladzijde uit de geschiedenis. Daarna besprak hij de financieel-econo- mische politiek. „Alleen de minister van Financiën heeft iets te zeggen. De tijd is voorbij, dat iemand naar goeddunken over zi.in. geld kon beschikken". Volgens prof. Gerbra-ndy is ook het gees telijk leven in gevaar. De overwinnaars uit de oorlog zijn naar zijn mening bezig de beginselen van de overwonnenen over te nemen.- Zijn oordeel is dat een nationaal kabinet', met een ware nationale politiek, uitgesloten is. Men zou kunnen wensen een coalitie van K.V.P.. A.R., C.H.U., S.G;P. en V.V.D., maar „De K.V.P. van thans is niet de R.K. Sfaatsnartij van vroeger. De mogelijkheid zou alleen bestaan met een K.V.P. on der prof. Duinstee. Vervolgens sprak C. Gerretso-n over „Ne derland in de wereld". Hij zei onder meer dat naar ziin menine de progressieve lie den aan het ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen aan dat van Buiten landse Zaken, van Nieuw Guinea afwillen. Van het buitenlands beleid verwachtte prof. Gerretsonniet veel. Alle mogelijke geheime overeenkomsten blijven in de toe komst mogelijk, daar alleen de minister van Buitenlandse Zaken zal beoordelen of het belang des lands een dergelijke over eenkomst eist. De heer Ch. .T. I. M. Weiter beantwoord de de vraag: „Wat willen wij?". Hij vroeg, of het weer de tijd is te komen met de „Romme-schlabone van het kabinet met de brede basis" en zei dat ..Rijksbehoud" het nationale belang voor alles wil plaatsen en het internationale belang dienen voor zover het nationale belang dat eist. Het parle ment moet bestaan uit moedige, onafhan kelijke mannen en vrouwen, die durven zeggen waar hei op staat. uitkering van eenzelfde dividend een gro ter bedrag nodig zal zijn. Hier staat dan weer tegenover dat een deel van de winst, welke anders zou zijn uitgekeerd, nu in het bedrijf blijft en tot de rentabiliteit kan bijdragen. En hier gaat het de directies om. Zij willen de aandeelhouders wel van de bedrijfswinsten laten profiteren, maar het dividend dat de maatschappij uitkeert, door de aandeelhouders zelf of door an deren laten betalen en het geld in het be drijf houden. Tevens kan het streven voorzitten, aan deelhouders op deze wijze een grotere uit kering te doen toekomen dan bij de hui dige dividendbeperking is toegestaan. Wanneer het een goede maatschappij be treft, zoals thans bij de uitkering van di vidend in aandelen veelal het geval is, zouden de aanhouders het pleizierig moe ten vinden als hun belang bij de zaak werd vergroot zonder dat zij nieuw geld be hoeven te fourneren. En als zij zelf om de een of andere reden liever geld dan nieuwé aandelen hebben, zouden er anderen moe ten zijn, die zich bij zulk een maatschappij willen interesseren en van een druk op de koers, voordat het dividend er af gaat, zou dan geen sprake moeten zijn. Wanneer dit wel het geval is, zoals in deze tijd, dan bewijst zulks, dat de aandeelhouder in de zelfde positie verkeert als zijn maatschap pij, namelijk dat hij geld nodig heeft en dus zijn dividendopbrengst niet kan mis sen. Wanneer hij bovendien zijn „stockdi vidend" (zoals deze uitkeringen-in-aan delen genoemd worden) alleen met koers verlies kwijt kan, bewijst dit dat ook bij anderen het geld ontbreekt om goede aan delen te kopen, of dat er in de toekomst van het bepaalde bedrijf geen voldoende vertrouwen bestaat. En hier komen we tot de werkelijke oorzaken van de geringe belangstelling voor stockdividenden. Er is tc weinig koopkracht en er is te weinig vertrouwen, twee factoren, welke thans de aandelenmarkt beheersen, de laatste vermoedelijk nog in sterkere mate dan de eerste. Als dit vertrouwen niet terugkeert, moet voor een verdere aantasting van de werkgelegenheid worden gevreesd, zo zegt de directie van Philips in haar jongste jaarverslag. Het Kennemer Vrouwenkoor, dat reeds sedert vele jaren onder Annie Schoen's leiding studeert, treedt zelden naar bui ten op. Somtijds hoorden we het als mede werker aan uitvoeringen, door andere ver enigingen gegeven. Maar ditmaal is het, Vrijdagavond in de Nederlands Hervormde kerk te Santpoort, zelfstandig opgetreden met een programma dat na de pauze vrij wel geheel gewijd was aan composities van moderne Nederlandse meesters. Wegens een ander concert ter plaatse heb ik helaas Palestrina's „Tenebrae" en andere werken uit het klassieke réper toire niet kunnen horen, maar hetgeen de dames in een drietal koren van Henri Zagwijn ten beste gaven, klonk fris en was bezield van voordracht. Het bleek dat de leidster haar aandacht het meest gegeven heeft aan het expressief zingen.; het punt gelijk inzetten is daarbij wat in het gedrang geraakt. De klankvor ming.; i$ goed; wij mogen van een zang- paedagoge als mejuffrouw Schoen niet an ders verwachten. De leden van het koor hebben zich dankbare leerlingen getoond. Lida Langerveld is een der meest vooraan staande Nederlandse violisten van deze tijd. Zij speelde onder meer een Arietta van Henriëtte Bosmans, nog daterend uit de beginperiode van laatstgenoemde. Het is van een romantisch karakter, dat getuigt van haar waarachtig klank-dichtersohap. Opvallend fraai van toon heeft de soliste dit eenvoudige, maar zo raak geschreven lied ten gehore gebracht. Annie Schoen solieerde in „Magna res est Amor" van Hendrik Andriessen; zij deed dit weer voortreffelijk. Haar helder, vol sopraangeluid, dat in dit 'kerkgebouw ont roerend mooi klonk, maak'te diepe indruk. Piet Halsema's begeleiding aan het kerk orgel sloot zich harmonisch aan bij het schone, dat de avond de bezoekers te bie den had. Het waren uren van wijding en men mag de organisatrices van dit concert een woord van waardering niet onthouden voor de keuze der interéssante nummers en de gave wijze waarop zij werden uitge voerd. A. J. VAN DER WEIJDEN. Eerste team bevocht gelijk spel Het eerste team van de lawntennisclub „Brederode" behaalde in een sensationele wedstrijd een gelijk spel. Door het weg blijven van een der heren moest met één heer worden gespeeld. Men wist toch ech ter nog een 4-1 voorsprong te verkrijgen. De andere partijen zijn tenslotte nog ge speeld met een invaller, doch een over winning kon niet meer worden geforceerd. Jack HeuerJ. A. van Ogtrop 8-6. 6-2. Tweede heren-single niet gespeeld. Mevr. Den Oudenmevr. Holm 8-6. 7-5; mej. G. Nijssenmevr. Van Stenis 1-6. 2-6; mevr. Moller-Jack Heuermevr. Holm-heer Na gel 3-6, 7-5, 6-2; mevr. Den Ouden-P. Min- derhoudmevr. Van Stenis-heer Ogtrop 1-6, 1-6; mevr. Den Ouden en Nijssen— mevr. Van Stenis en Holm 8-10, 6-2, 9-7. Het tweede speelde thuis tegen Vredén- bm-gh II. Met een 6-2 overwinning wordt dit team een ernstige kampioenscandidaat. M. BoeleM. C. den Daas 2-6. 6-0, 6-2; J. BruninkJ. Wilmink 7-5, 7-9. 6-4; Cl. van RijnM. P. van Soelen 8-6, 6-3; mej. E. RisH. Sablerolle 3-6, 4-6; mevr. Dee- renberg-M. Boelemevr. Van Soelen-heer Wilmink 6-2, 6-0; mej. Van Rijn-J. Brunink mevr. Wilmink-heer Vlasblom 6-3, 6-3; heren Boele en Bruninkheren Den Daas en Vlasblom 5-7, 6-0. 6-4; mevr. Deeren- berg en Rismevr. Wilmink en Sablerolle 6-3, 6-1. Brederode III speelde tegen Beverwiik IV: K. de Boer—hr. Groen 2-6, 3-6: W. Vosmanhr. Zandbergen 4-6, 6-3. 4-6: E. van Scherpenzeelmevr. Dokter 7-5, 6-1; mevr. Sicklermevr. Wortelboer 6-1, 6-1; mej. Van Scherpenzeel-W. Vosmanmevr. Woi-telboer-Wortelboer 6-3, 6-2; mej. Nie- land-De Boermevr. Kapelle-hr. Zand bergen 3-6, 6-8; hr. Sickler-W. Vosman hr. Wortelboer en Groen 6-3, 7-5; mej. Nie- land-mevr. Sickler—mevr. Dokter-mevr. Kapelle 6-3, 1-6, 6-8. In Bussum speelde het IVe gelijk (4-4) tegen Chef ana: J. MargueniJ. van Zwie- ten 3-6, 3-6; hr. IgnatiusD. Granpré Mo lière 1-6, 1-6; mevr. J. E. RoestMej. R. Meihuizen 2-6, 6-0, 6-2; mevr. Nagtegaal— mej. R. Poel 6-0, 3-6, 6-4; mevr. Roest-hr. Marguenimej. Mcihuizen-Fr. Muschter 10-8, 6-1; mevr. Nagtegaal-hr. Ignatius mej. Poel-J. van Z'wieten 4-6, 3-6; hr. Mar- gueni-hr. Nagtegaal—hr. Muschter-hr. Granpré Molière 2-6. 1-6; dames Roest en Nagtegaaldames Meihulzen en Poel 6-1, 6-3. Zondag heeft „de Luchtpost" uit Sant poort een wedvlucht gemaakt van Vil voorde in België af over een afstand van 168 kilometer. Met een sterke Zuidwesten wind in de rug zijn de vogels terug gevlo gen. 's Morgens om 8.10 werd er gelost; om 10.02 uur w-as de eerste duif alweer op honk. Deze heeft dus een snelheid bereikt van 1493 meter per minuut. Het verloop was: 1, 6, 9, 19, 25, 26, 29, 37 Johan Struys; 2. 13, 15, 34 G. Bierman; 3, 17, 18, 20 A. Hols; 4, 11, 14, 22 P. Bersec; 5, 7, 10, 21, 24 Jac. van Duyn; 8, 35 J. Mo lenkamp; 12, 23, 32 Joh. Andriesma; 16, 33 J. Lansdorp; 27, 36 P. Hoogland; 28 C. Wip- precht en 30, 31 H. Kneppers. Ook de Santpoortse postduivenhouders- vereniging „de Snelle Wieken" heeft Zon dag een wedstrijd gehouden van Vilvoorde af. Hier was de uitslag: K. Korthouwer 1. 2. 10. 16. 34; J. Hoog- zaad 3. 6, 9, 13. 15. 17, 32, 35; M. Jansen 4, 31, 33; F. Veldmeyer 5. 18, 24, 26, 29; Bcnarius 7, 19; Greméé 8, 28; J. Gorter 11; P. Bierdrager 12; P. Rozemeyer 14, 22, 23; C. Korthouwer 20; B. Jen.ninga 25, 30 en mevrouw Duyn 27. Tot besluit van het winterseizoen hield de speeltuinvereniging „Kindervreugd" Zaterdagavond in gebouw „Ons Huis" een contact-avond met de ouders. De voor zitter, de heer Joh. C. Jung Sr., heette in zijn openingswoord speciaal welkom de heer W. van Oostrum, tweede voorzitter van de Nederlandse Unie van speeltuin organisaties. De heer Jung zegde mede namens de beer J. Kunkeler, die als tweede secre taris had bedankt, het bestuur dank voor de medewerking steeds ondervonden. Door het bedanken van beiden verdwij nen wel de laatste bestuursleden, die aan de oprichting der vereniging medewerk ten. Een bloeiende vereniging is ontstaan die in Zandvoort een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Van speeltuinver eniging is zij uitgegroeid tot jeugdvereni ging met vele onderafdelingen. Daarvan getuigt deze avond volgens spreker, o.a. de kleine tentoonstelling van werkstukken, door de jongens en meisjes vervaardigd. De heer Kluwen bracht de scheidende bestuursleden dank namens het beatuur voor het vele en goede werk, door hen voor de vereniging verricht. Hij bood hun namens de vereniging een zilveren siga rettenkoker met inscriptie aan. Uit het hierna volgende programma bleek, hoezeer het jeugdwerk bij de speel tuinvereniging is uitgegroeid. We hoor den en zagen de speeltuinband onder lei ding van mevrouw Hose, die reeds zéér verdienstelijk werk leverde. Het optreden van het speeltuinkinderkoor had succes. Bijzonder slaagde het optreden van de balletgroep, onder leiding van mevrouw Failé. „Valse triste" van Sibelius getuigde van ernstige studie. Na de pauze verzorgde de heer Ham burg een filmvoorstelling, die zéér in de smaak viel. Het bestuur van de Julianaschool heeft met ingang van 1 September 1952 tot on derwijzer benoemd de heer P. J. Grimm, thans onderwijzer aan de Christelijk, Natio nale School te Loosdrecht. De oorspronkelijke artisten sociëteit „De Branding", door steeas stijgende belang stelling in de loop van het winterseizoen omgezet in „Vriendenkring de Branding", hield Zaterdagavond in „La Mer" een cabaretavond ter afsluiting van het win terseizoen. Leden hadden een aantrekke lijk cabaretprogramma samengesteld. Wij vermelden het optreden van het „Bran ding-ensemble", „The Sea Side Rhythm club" een voortreffelijk ingespeelde band en het optreden van de bariton Bert Bijnen, die met fragmenten van operettes veel suc ces oogstte. Ook de verdere medewerkenden leverden met piano-soli en sketches verdienstelijk werk. „De Branding" kan op een geslaagde avond, die met een geanimeerd bal beslo ten werd, terugzien. TONEELUITVOERING OUDEN VAN DAGEN. Ten bate van het comité Ouden van Da gen zal de toneelvereniging „Onder Ons" op Zaterdag 17 Mei in „Oud Berg en Dal" een tweede opvoering geven van het to neelspel „Een schip vaart uit". JUBILEUM A. J. MULDER Op Woensdag 14 Mei zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer A. J. Mulder, chauf feur bij de fa. gebroeders Slooten te Vijf huizen, bij deze firma in dienst trad. Vanmorgen is het jaarlijkse verkeers examen voor de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen in de gemeente Bloemendaal begonnen. Het afnemen van het verkeersexamen neemt vier dagen in beslag; het staat onder leiding van briga dier van politie J. Tervoort. Er nemen veertien scholen aan deel met bijna 500 leerlingen. Het parcours dat ge reden moet worden ligt in Overveen; het gaat van de Ernst Casimirlaan naar de Zuid-Amerikaanse buurt en kruist dus de Julianalaan, waar waar voor een veilig oversteken van de kinderen gezorgd wordt. Voor de geslaagde meisjes en jongens zal op 26 Juni een feestelijke bijeenkomst in gebouw „Domi" worden gehouden. Op 1 Mei was het dertig jaar geleden, dat de Christelijke muziekvereniging „Sursum" in Bloemendaal werd opgericht. Zaterdagmiddag recipieerde het bestuur ter gelegenheid van dit jubileumlustrum in hotel Zomerzorg. Het bestuur bestaat uit de heren J. Loerakker, voorzitter; R. S. Kamminga, secretaris; H. C. Veldkamp, penningmeester; R. Postma en C. van Til. Het was ook de receptie van de 77-jarige heer J: A. Meng, die dertig jaar dirigent is. Burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex en de wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler en mr. F. P. Th. Rohling boden hun geluk wensen aan. Mevrouw A. C. den Tex-baro- nesse Bentinck deed dit namens het comité Ouden van Dagen. De heer G. van Eek, gemeente-secretaris, mr. H. B. Wildt Mey- boom, voorzitter van de Raad van Arbeid, de Bloemendaalse predikanten dr. J. H. Stelma en dr. J. L. Koole en de heer Adr. Cassee, allen leden van het ere-comité, gaven blijk van hun belangstelling. De Bloemendaalse Schaakclub werd vertegen woordigd door de heren J. Lankamp en mr. F. F. Lindeman; de Bloemendaalse Voetbal club door de heren W. Jansen en G. A. van der Werf; de Vrijwillige Brandweer Bloe mendaal door de heren H. J. Scholte en N. van Beem;. de Politie Sportclub door de heren H..L. A. van de Pavert en H. A. Stad- lander en -verder kwam nog de heer M. Adam, tweede dirigent van de H.O.V. en waren ei- afgevaardigden van de Bloemen daalse Middenstandsvereniging, verschil lende muziekkorpsen uit de omgeving, Bloemendaalse Vrouwen-, Mannen- en Gymnastiekvereniging,Oranje-comité Bloe- 'mendaal-dorp, vele leden en oud-leden. Evenals het vorige jaar maar toen geschiedde het enige dagen eerder heeft de burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex Zaterdagmiddag klokslag 4 uur namens het gemeentebestuur van Bloemendaal een krans gelegd aan de voet van het -monument „ter herinnering aan de ingezetenen van de gemeente Bloemendaal, omgekomen tengevolge van de tweede wereldoorlog van 19391945" achter het kerkgebouw van de Hervormde gemeente. De korte plechtigheid geschiedde in tegen woordigheid van mevrouw A. C. den Tex- baronesse Bentinck, de wethouders mr. J. C. C. W.. Hijszeler, en mr. F. P. Th. Rohling, de gemeente-secretaris G. van Eek en de inspecteur van politie J. J. van Sonsbeek namens de corpschef-hoofdinspecteur J. Voerman. Amatelkerk, 9 v. Lobila. n. Takoradi. Areadskerk, 9 van Aden naar G-enua. i\ Icy one, 9 van R dam naar Montreal. Ai-aeramin, a van Norfolk naar Kiel. Altair, 10 v. Rio Grande te Paranagua. Arosteldijk,, pass. 9 JMantucket. Aipherat, y öio m. W.t.Z. Scilly's. Aaisdijk, 9 370 m. NW. Flores n. Le Havre. Aipnatd, 9 570 m. W.ZW. Fiores. Anadne, 9 m Golf v. Biscaye. Arundo, 9 440 m. Scilly's. Asta, 9 in Str. Banka. AkiG-umdijk, 11 van Fiernantle n. R'dam vla Aden. Alamak, 11 v. Marseille naar Antwerpen. Albneo, 11 van Buenos Aires te Rotterdam. Alchib-a, 11 te Montevideo. Aldabj, n te Rio de Janeiro. Aigeni'b, 10 van Rotterdam naar Recife. Aiiont, 10 van Antwerpen te Rotterdam. Aimdijk, 10 van Rotterdam n. Londen. Amsteivaart, 11 v. A'dam te New Orleans. Aigos, pass. lil Ouessant'. ArxeidijK, pass. 11 Scilly's. Arnedijk, 11 te New York. Amsteldiep, 10 van Norfolk naar Nederland. Abbekerk, 1U v. R'dam te Adelaide. MwaJa. 12 .te Montevideo. Ampehan, pass. 10 Port Said. /¥rèndsdijk,-i-'14 v. Buenos Aires te New York verwSmtë' Ariadne, 3® v. Porto Vesme te R'dam. Axeldijk, 12 te Port Said. Biommersdijk, 9 410 m. N.t.W. Flores. Britsum, 9 380 m. N.NW. Flores. Baud, 9 van Semarang naar Soerabaja. Bloemfontein, 9 van A'dam te Beira. Breda, 10 van Curasao. Baarn, 12 van Tocopilla n. Anto Fagasta. Boschfontein, 12 te Southampton. Boskoop, 11 van Cartagena naar Critobal. Blitar, 12 te Port Said. Cistula, 9 van Suez n. Port Soedan. Clavella, 9 ten anker voor Humber Mnoe. Coryda, 8 240 m. Ras al Hadd. Caltex Leiden, 11 v. R'dam tiaar Sidon. Caltex Nederland, pass. 11 Gibraltar. Celebes, 10 van Amsterdam naar Liverpool. Cottica, 11 van Georgetown te Amsterdam. Ohama, 12 v. Mena el Ahmadi n. Yokohama. Dalei-dijk, 9 v. Los Angelos te R'dam. Delft, 9 bij Dover. Duivendijk, 9 332 m. W.ZW. Fayal. Danae,10 v. Algiers n. Oran. Drente, 11 te Marseille. Etrema, 14 R'dam verwacht. Éos, 9 280 m. W. Kreta. Lsso Den Haag, 9 630 m. O. Bermuda. Esso Rotterdam, 9 490 m. V/.ZW. Flores. Edam, 9 440 m. NW. Azoren. Eendracht, 9 90 m. O. Algiers. Exeldijk, 12 te Port Port Said. Friesland ((SSM), 9 van R'dam naar Huil. Fairsea, 12 v. Amsterdam te Sydney. Gaasterkerk, 9 dwars Oporto. Gadila, 9 van Guadeloupe n. Port Said.. Groote Kerk, 9 van Suez naar Aden. Gaa-sterland, 11 te Baihia. Garoet, 10 v. Marseille n. Halifax. Gordlas, 10 van Istanboul n. Izmir. Gouwe, 11 v. Dakar n. Frankrijk of Nederland. Haulerwijk, 8 van Manati naar Nederland. Hersilla, 9 960 m. zw. Flores. Hydra, 9 400 m. W. Flores. Helena. 10 v. A'dam naar La Guaira. Heemskerk, 12 te Aden. Helder, pass. 11 Ouessant. Hestia, 11 te Balboa n. Cristobal. Ittersum, 9 460 m. N. Flores. Indrapoera, 11 pass Kp. St. Vincent. Java, 11 van Antwerpen te Amsterdam Joh. v. - Oldenbarnevelt, pass. 12 Finlsterre. Kota Agoeiig, 9 van Madras. Karossa, 9 v. Padang naar Bcnkulen. Kasimbar, 9 v. Ambon naar Makassar. Kedoe, 11 van Antwerpen n. Southampton. Klipfontein, pass. 11 Ouessant. Kota Gede, 12 te Priok. Kota Inten, 11 v. Singapore n. Priok. Langkoeas, 10 van Londen te R'dam. Loosdrecht, 10 te Karachi: Lekkeriterk. 9 430 m. O. Khorya Morya baai. Laurenskerk, 9 van Hamburg naar Londen. Lemsterkerk, 9 nog rede Chittagong. Lutterkerk, 9 van Damman naar Bahrein. Laertes, 13 Colombo verwacht. Lawak, pass. 10 Honolulu. Leuvekerk, pass. 11 v. Genua n. Port Said. Limburg, 11 van Singapore n. Aden. Liseta, 11 te Lanarca. Loenerkerk,- 11 van Antwerpen te R'dam. Laagkerk, 11 te Port Said. Lissekerk, 11 van Port Said. Loppersum, 11 v. R'dam te Piombino. Madoera, 10 v. Semarang te Tj. Priok. Merwedë. 14-15 teLe Havre verwacht. Maetsuycker, 9 van Singapore n. Priok. Maas, 9 bij Curasao. Marlsa, 9 pass. Perim. Merwede, 9 340 m. N.NW. Flores. Morijokerto, 9 460 m. ZO. Ceylon. Maasland, 1(1 van Las Palmas. Manoeran, 11 van Aden n. Port Soedan. Mapia, 12.tef Singapore. Marken. 10 van D.ieddah naar Aden. Mataram, IC /V. Bandarshapur. Meliskerk. 10 v. Ombasa naar Aden. Muiderkerk, 10 v. Port Soedan naar Aden. Myonia, pass- 11 Gibraltar. Mentor, pass. 11 Casquets. Mitra, 11 van Curasao naar R'dam. Nieuw Amsterdam, 9 510 m. W. Scilly's. Noordwijk, pass. 9 Kp. St. Vincent. Noordam, 10 van New York naar R'dam. Ootmarsum, pass. 9 Bermuda. Oranjefontein, 9 te Teneriffe. Ovula, 10 te Suez. Omlala, 12 v. Chitagong te Singapore. Oranje, 11 dwars Massawa. Orion, 11 v. Patras n. Piraeus. Prins Frederik Willem, 9 v. R'dam n. Chicacgo Poseidon, 10 v. Humacao naar A'dam. Polyphemus, 9 bij Madoera, Prins Willem II, 9 250 m. O. Kp. Race. Phrontis, 10 v. Semarang te Soerabaja verw. Poeloe Laut, 12 te Soerabaja. Prins Alexander, pass. 11 Cp. Ray. Prins Frederik Hendrik, 11 v. Montreal n. Le Havre. Prins Willem IV, 11 van Antwerpen te R'dam. Prins Willem V, 10 v. Detroit n. Montreal. Roepat. 9 van Aden naar Belawan. Rijnkerk, 9 van Bahrein naar Samman. Ridderkerk, 9 490 m. O. St. Helena. Roebiah, pass. 9 ten Z. Ceylon. Riouw, pass. 10 St. Maria. Rondo, 11 te Basrah. Rossum, pass. U Kp. Vincent. Rotti, 12 van Amsterdam te Makassar. Kotula, 12 v. Brisbane te Curacao. Ruys, 12 v. Port Swettenham te Singapore. Rijndam, 10 v. New York te Rotterdam. Raki, 10 van Marseille. Stad Dordrecht. 9 v. Sagunto te R'dam. Sumatra, 9 v. Colombo naar Djibouti. Sibajak, pass. 9 Kp. Race. Sabang, 9 £10 m. ZO. Kp. Cambodia. Salawati, pass. 9 Kp. Guard-afui. Saroena, pass. 9 Noordpunt Borneo. Sfbajak, 9" 170 m. W. Kp. Race. Stad Leiden. 9 840 m. O.t.N. Bermuda. Stad Haarlem, 9 van Livorno te Sfax. Stanvac Benakat, 9 v. Tj. Uban n. Bangkok. Stanvac Djirak, .9 v. Sungeigerong n. Sebarock. Swartenihondt, 9 v. Soerabaja naar Semarang. Slamat, 11 van Semarang te Soerabaja. Sloterdijk, 11 v. New York te New Orleans. Soestdijk, 10 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Breda. 11 van Quebec te Montreal. Stad Vlaardingen, 10 v. Newport News naar Hamburg. Schledijk, 12 te Antwerpen. Schie, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Straat Makassar, 11 van Manilla n. Singapore- Tiba, 9 van Trinidad. Tjipanas, 9 te Kaapstad. Titus, 9 van Bona te Amsterdam. Ternate, 9 van Pladju n. Cheribon. Tabian, pass. 9 St. Miguel n. Halifax. Taria, 9 dwars Flores. Tasman, 9 dwars Kp. Varella. Themisto, 9 460 m. NW. Flores. Tjimemteng, 9 v. Cheribon n. Semarang. ïjiponaoK, 9 dwars Kp. Varella. Tomori, 9 dwars Corsica n. Port Said. Tamo, 10 v. Buenos Aires naar Baltimore of Hampton roals via Trinidad. Tegelberg, Hl van Hongkong naar Yokohama. Teiresaas, 9 v. Amsterdam naar Liverpool. Tjibesar, 11 te Otaru. Tomlni, 12 van Rotterdam te Priok. Tompeniberg, 11 v. Le Havre te Antwerpen. Tero, 14 ca. 20 u. v. N. Orleans te R'dam verw. Tabinfa, 10 v. Miri n. Manilla. Utrecbt, 11 te Colombo. Van Riebeeck, 9 van Ambon naar Makassar. Veendam, 11 van Halifax naar New York. Waterman, 9 280 m: W. Scilly's. Wieldreöht, 9 210 m. ZW. Cocos eil. Winterswijk,pass. 9 Sardinië. Westerdam. pass. 11 Eddystone vuurtoren. Woensdrecht, 12 van Alexandrië te Mena ei Ahmadi. Waal, 14 van Levant te R'dam verwacht. Willem Ruys, pass. 11 Elba Cape. Waterland. 12 te Amsterdam. IJsel, 9 800 m. Z.ZW. Flores. Zijpenberg, 9 290 m. Z.t.W. St. Vincent. Zuiderkruis. 12 v. R'dam te Wellington. Zeelgnd (SSM), J1 van Blyfch voor Thames- monding. voor zelfbewoning een bevattende ten minste 7 kamers en badkamer op goede stand in Haarlem of omgeving- Eventueel woningruil moge lijk. Opgaven worden gaarne ingewacht bij: Verspronckweg 89 - Haarlem - Telefoon 11701 Slechts 24 stuks 100 pet. Wollen 200 x 300 (maathoudend) prachtige dessins, contant pr. f225, of f26 als le be taling, restant in 3, 5 of hoogstens 10 termijnen of: GEN. CRONJéSTR. 156 Haarlem-N. NOORD-ZUID-HOLL. VERVOER MAATSCH. N. V. Met ingang van 18 Mei 1952 wordt de ingevoerd. Reisgidsen zijn van 16 Mei a.s. af a 0.25 verkrijgbaar bij de haltekantoren, agentschappen, con ducteurs, chauffeurs en Cebuto-Reisbureaux, voor alle bladen, vak bladen en tijdschriften in Nederland en alle B g andere landen kunt u steeds opgeven aan Advert.- en Reclamebureau Kon.plein 1. Tel, 32364, SOLA- MASSIEF JUL1ANAPARK 24 Haarlem. Tel. 11295 Met de grootste keuze. zorgt voor goed vervoer van al Uw goederen in elke hoe veelheid. Maak gebruik van onze diensten en U profiteert van onze service. A. B. C. Barrevoetestraat 2 - Haarlem Telefoon 28428 - na 6 uur 14810 - 14155 W. VAN AMERONGEN vraagt Leeftijd 16—21 jaar. Voor een goede kracht, die op een prettige wijze met onze klanten kan omgaan, hebben wij een gezellige, afwisselende werkkring. Persoonlijk aanmelden in ons filiaal Heemstede, Bronstee- weg 2. Hiertoe geeft een betrek king bij de Kousenfabrie- ken HIN N.V. gelegenheid Meldt U aan op onze Per soneelsafdeling, Zijlweg 136 tussen 9 uur en 5.30 uur n,m. vanaf f 4 per stuk. FLINK ZELFST. MEISJE gevr. v. g. g. v. van 8.30 tot 5 uur. v. d. Spieghellaan 15, Heemstede. voor halve dagen, van 8-12.30 Bekend met huish. bezigh. J. Steffens, Kennemerplein 1. Gevraagd: een nette Voor het wassen en smeren van vracht auto's. Bij gebleken geschiktheid is opleiding tot 2e monteur mogelijk. Aanmelden tussen 5 en 6 u. bij „De Snelle Vis ser", Warmoesstr. 17, H'lem. REGENKLEDING INDUSTRIE J. S. B. kan plaatsen Doorlopend vast werk, eventuele reiskosten worden vergoed. Aanmelden: Koningstraat 39 Haarlem van 9—18 uur, Koppe- stokstraat 15 Haarlem na 19 uur. Aanmelden: LIDO THEATER. Dinsdagavond 8 uur. voor alle afdelingen. Aanmelden: Eerste Haarlemsche Kampersingel 5056 Haarlem. Stoomwasscherij N.V.. In „MEER EN BOSCH" te Heemstede, inrichting van de Chr. Ver. voor de Verpl. v. Lijders aan Vallende Ziekte, kan van Chr. beginselen worden geplaatst, hoofdzakelijk voor het schoonhouden van de zusterkamers. In- of extern. Sal. naar leeftijd en bekwaamheid. Soil, te richten aan de Best. Zuster. Spreekuur dagel. van 11—12 uur. Bij de afdeling Telefoon van het kan worden geplaatst een B I met dipl. A.B.S. en V.E.V. zwakstroommonteHr of gelijkwaardige opleiding in de rang van Mon teur le kl. (Sal.grenzen 66.1771.74 p.w. of Chef-Monteur 260.48345.56 p.m., beide incl. alle toelagen). Uitvoerige sollicitaties, waarin vermeld leeftijd, oplei ding, diploma's en ervaring enz. met recente pasfoto te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 te Bloe mendaal. Persoonlijke aanmelding alleen na oproep. Bij de bestaat gelegenheid tot plaatsing van enige in het bezit van het diploma 2e Stuurman G.H.V. Uitzending zal geschieden op z.g. Kortverband - Contract Duur van het contract: 2 jaar. Sollicitaties te richten aan de K.P.M., afdeling Personeel, „Het Scheepvaarthuis"Amsterdam-C.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3