Feest aan begin en einde van het Amsterdam-Rijnkanaal Kort en bondig Operaconcert „Zang en Vriendschap" met Greet Koeman en Frans Vroons Jan R. du RIEU De „Piet Hein" met koninklijke passagiers verricht officiële opening Hoe donkerder het OMO sop, hoe schoner Uw was. ■Clowntje Rick Predikbeurten Test- en Taxatierapporten Eisenhowers afscheids bezoek aan Nederland Uitvoer in April hoger dan de invoer Minister Peters gaat niet naar Nieuw-Guinea Op 21 Mei: Bloemendaal Heemstede Lisse Hillegom Bennebroek Haarlemmermeer Santpoort HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Amsterdammer wilde boeken verkopen Nieuwe Sociale Raad Lezers vragen - wij antwoorden Jubileumconcert Herman Aaftink Voor de kinderen MAIS ON „MARCEL" ZATERDAG 17 MEI 1952 De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" gaf gisteren bij wijze van voorjaarsuitvoering een opera-concert met volledig orkest. En wat met een normaal programma tegenwoordig haast niet denk baar zou zijn: men kon concerteren voor een uitverkocht huis. Een succes dus voor de onderneming als zodanig. Betreffende het artistieke succes van zo'n avond ben ik echter een beetje huiverig. Doch laat ik niet zwaartillend worden en begrip tonen voor het geval. Zulks kost mij helemaal geen moeite als het gaat om het Jagerskoor uit Weber's „Freisehütz", een stuk dat gemakkelijk los te maken is uit zijn verband en dat door het koor zeer pittig gezongen werd; het Priesterkoor uit Mozart's „Toverfluit", dat bijzonder fraai klonk en een heerlijke rustige sfeer schiep van voorname mannenzang. Ook het licht en puntig gezopgen „Zitti, zitti" uit „Rigo- letto" van Verdi kon ik best waarderen. Maar het koor der gevangenen in de finale van de eerste acte uit Beethoven's „Fide- lio" voor kwintet en koor, zegt mij weinig als het los staat van de actie en de mise- en-scène. Dan kan het Miserere uit „De Trouba dour" het beter doen, althans wanneer de tenor daar mooi lyrisch doorheen zingt en het geheel, met een correct maar gedempt orkest, goed in evenwicht blijft. Doch daar ontbrak nogal wat aan. De tenor Frans Vroons leek mij helemaal niet gedispo neerd. Sporadisch in ieder geval waren de momenten waarop wij iets van zijn sym pathiek geluid van vroeger hoorden. Zijn geforceerd zingen benadeelde de uitvoering van het Troubadour-fragment ten zeerste. Om van de rest maar te zwijgen. De sopraan Greet Koeman was beter op dreef, om te beginnen met de grote aria uit „Der Freisehütz", maar vooral met de twee arietta's van Cherubin uit „De bruiloft van Figaro" van Mozart. Met het „Voi, che sa- pete" bracht zij de verrukking van de meest délicate en meest broze operamuziek in de zaal, op een manier die haar zang kunst alle eer aandeed en die het publiek tot geestdrift bracht. Wij mochten het dan ook tweemaal van haar horen. De dirigent Jack P. Loorij toonde voort durend de nodige handigheid om met het orkest en zijn vocaal ensemble te manoeu vreren. Dat het „Jagerskoor", het „Zitti, zitti" en het „Priesterkoor" zo voortreffe lijk slaagden, wijst op zijn bijzondere be- ADVERTENTTE Stalling - Reparatie Verhuur zonder chauffeur Autogarages Olieslagerslaan 36 Telefoon 10570 Generaal Eisenhower komt op Maandag 19 Mei omstreeks vier uur 's middags per vliegtuig op het vliegveld Gilze-Rijen aan en wordt daar verwelkomd door de voor zitter van het comité verenigde chefs van staven, vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe. Terstond daarop vertrekt hij per auto r.aar Breda voor een bezoek aan de Ko ninklijke Militaire Academie. Hij zal hier de cadetten van leger en luchtmacht en een detachement adelborsten toespreken. Na afloop gaat generaal Eisenhower naar Den Haag. De volgende morgen zal de generaal eerst in gezelschap van de minister van Oorlog en van Marine, ir. E. Staf, een be zoek brengen aan de minister-president, dr. W. Drees. Daarna gaat hij in gezel schap van de minister-president en mi nister Staf naar het Binnenhof, waar hij een buitengewone vergadering van de mi nisterraad zal bijwonen. Na afloop hiervan rijdt de generaal naar het ministerie van Oorlog voor een bespreking met de mi nister, de beide staatssecretarissen en het comité verenigde chefs van staven. Om ongeveer kwart over elf vertrekt generaal Eisenhower uit Den Haag naar het paleis Soestdijk, waar generaal en me vrouw Eisenhower door de Koningin voor de lunch zijn genodigd. In de middaguren zal generaal Eisen hower een bezoek brengen aan de Spiritual Life Conference, een bijeenkomst van gees telijke verzorgers der nato-strijdkrachten, welke in Zeist wordt gehouden. Omstreeks vier uur vertrekt hij van Schiphol per vliegtuig naar Parijs. Volgens de door het Centi'aal Bureau voor de Statistiek samengestelde voorlo pige gegevens bedroeg de waarde van de ingevoerde goederen in April f 701 millioen (v.m. f 773 millioen). Er werd voor een waarde van f 708 millioen (v.m. f 7-18 mil lioen) uitgevoerd. De uitvoer was 101 pet. van de invoer (v.m. 97 pet). Hoewel in het begin van 1952 een on gunstiger verhouding tussen de in- en de uitvoer werd verwacht, geeft de maand- balans voor de derde keer binnen een pe riode van 12 maanden in April 1952 weel een actief saldo te zien. Bij een vergelij king van de invoercijfers valt bij de in voer in April 1952 ten opzichte van Maart 1952 een opmerkelijke daling te constate ren. De uitvoer is daarentegen van April 1951 op April 1952 wel met ruim f 100 millioen toegenomen. Ten opzichte van Maart 1952 is hij evenwel met 1 40 mil lioen gedaald. Nu de conferentie Nederland-Suriname- Nederlandse Antillen langer tijd in beslag neemt dan aanvankelijk voorzien was, heeft de minister voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, ir. L. A. H. Peters, die als plaatsvervangend voorzitter der conferentie optreedt, moeten afzien van zijn voor nemen deze maand een officieel bezoek aan Nieuw Guinea te brengen. De periode, vóórdat het kabinet demissionair wordt, is te kort om een dergelijke reis, welke vier weken zou duren, te ondernemen. Een be zoek van een Nederlandse minister aan Nieuw Guinea kan dus in geen geval eer der worden verwacht dan nadat een nieuw kabinet zal zijn gevormd- kwaamheid als koorleider. Loorij dirigeer de ook ouvertures tot „Benvenuto Cellini" van Berlioz en „De Toverfluit" van Mozart. Dat de tweede vlotter verliep dan de eerste is begrijpelijk als men weet dat ze tot het répertoire van de H.O.V. behoort en dat de partijen van „Benvenuto Cellini" voor het eerst op de lessenaars van ons orkest kwa men, waarbij komt dat de tijd van voorbe reiding gezien het uitvoerige programma van allerhande operafragmenten schaars toegemeten was. Maar er gebeurden geen ongelukken, dank zij de partituurkennis van de dirigent en de handigheid van het orkest. JOS. DE KLERK. Vrijdag vervoegde zich bij een Haarlemse boekverkoper een man die in het bezit was van nieuwe boeken over psychologie en psychiatrie. Hy bood ze te koop aan, het geen argwaan wekte bij de boekverkoper. De politie werd van het geval in kennis gesteld en de man, de vierenvijftigjarige M. F. C., zonder beroep, werd naar het bureau van politie overgebracht. De aan gehoudene was een Amsterdammer. Het werd raadzaam geacht een huiszoeking te doen. Het resultaat was, dat de politie vijfenveertig nieuwe exemplaren van een uitgave over psychologie en psychiatrie vond. De handelswaarde van de boeken bedroeg 700. C. is naar Amsterdam over gebracht. Na een tijd van betrekkelijke rust zijn de rebellen in Tunis de laatste dagen weer zeer actief. Een serie van aanslagen begon met een bomontploffing in het hoofdpost kantoor van Tunis, die vijf doden en 11 gewonden eiste. Een hoekje van het verwoeste postkantoor. Op de stoel ziet men nog één der schoenen van een der bij de explosie omgekomen ambtenaren. B'JZONDERE POSTZEGELS IÜ0-JARIG BESTAAN V 0. NED POSTZEGEL Voorstel ling Telegraaf palen.Kleur: purper Voorstelling. Postbe zorging jn1852 Kleur: geel-groen" Voorstelling' Radio- masten. Kleurvermil) Voorstelling: Postbe zorging in 1952. Kleur: blauw Er verschijnt een serie in dpze kleuren die aan de postkantoren verkrijgbaar z/jn van 28duni tot 31 Juli. Er verschijnt een tweede serie in bruingroen, karmijn en violet-blauw, die uirsluirena te verkrijgen zijn op de poVzegelt-enhDorWel- ling in utrecht van 28 Juni tot 6 Juli Vrijdag is in het Stadhuis de eerste ver gadering gehouden van de bij Koninklijk Besluit van 19 Februari 1952 voor een ter mijn van vier jaren gecontinueerde Sociale Raad te Haarlem. In deze vergadering werden tot bestuurs leden van de Sociale Raad aangewezen de aftredende leden de heren J. W. A. Stal pers en D. H. Suerink. Tot bestuursleden werden gekozen de aftredende leden mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, mr. F. van der Goot, D. G. Hazekamp en E. F. J. Kerstholt en mr. A. Beets en mr. J, H. Ekering. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden aangewezen de heren L. Silvis en A. van der Veldt, beiden aftredend. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heren A. H. A. Kraak (aftre dend), J. Wildschut (aftredend), N. Bouw huis. ds. S. M. A. Daalder, T. Dorrepaal en mr. P. Fuhri Snethlage Tot voorzitter werd gekozen mr. R. C. Bakhuizen van den Brink (aftredend). De voorzitter en de bestuursleden en plaatsvervangende bestuursleden, die aan wezig waren, werden door de burgemeester geïnstalleerd. ADVERTENTIE OMO-Nieuwsdienst) HAARLEM, 17 Mei. Is er iets merkwaar diger, iets vreemder dan wanneer een ver baasd geuite opmerking in feite een prach tig compliment, een onbewust eerlijke hulde blijkt te zijn „Inderdaad produceert het nieuwe was middel OMO bergen schuim" schreef ons een huisvrouw en zij vervolgde: „maar als ik ga wassen wordt het sop donkerder en donkerder, haast bij zwart af. Dat deugt toch niet Ons antwoord: „Dat deugt wèl, mevrouw'. Dat moet zelfs! De wijze waarop U dit zegt bewijst, dat U OMO's geheim kent, maar nog niet ten volle begrijpt. Juist in dat don kere sop schuilt OMO's kracht. Het werkt even zeker en even onweerstaanbaar als de slurf van Uw stofzuiger, wanneer U die in de asla zet; als een magneet, die U bij een gros spelden houdt. OMO's sop zuigt als het ware al het vuil uit het wasgoed en houdt het vast. Daarom wordt het OMO-sop zo donker. Hoe donker der het sop, hoe schoner Uw was. Daarom is Uw opmerking geen verwijt maar een eer lijke, spontane hulde aan een werkelijk onovertroffen wasmiddel". O. 20 Op 21 Mei, des middags om twaalf uur, zal het koninklijk jacht „Piet Hein" in Tiel een lint stuk varen, waarmede het AmsterdamRijnkanaal officieel zal zijn geopend. De Koningin, Prins Bernhard en de prinsessen Marijke en Irene komen des ochtends om half elf in Tiel aan, waar de Koninklijke gasten een zanghulde wordt gebracht door schoolkinderen. Aan boord van de salonboot „Kasteel Staveren" worden officiële gasten aan de Koningin voorgesteld, waarna de Koninklijke familie zich aan boord van de „Piet Hein" begeeft. Alleein de prinsessen Irene en Marijke zullen de plechtigheden bijwonen, omdat zij haar namen zullen geven aan de slui zen te Wijk bij Duurstede en Ravenswaay. Dit zal geschieden, nadat de Prins te Tiel een plaquette zal hebben onthuld in de naar hem genoemde „Prins Bernhardsluis". De Koninklijke gasten zullein in Tiel, al vorens zij zich inschepen, eerst een imi tatie-sluis in de Waterstraat moeten pas seren. Pas daarna kan de tocht door het feestelijk versierde plaatsje beginnen. Na de openingsplechtigheid van het nieuwe kanaal volgt de vlootschouw op het kanaal. De „Piet Hein" vaart vervol gens naar Wijk bij Duurstede, waar de Koninklijke familie van boord gaat en via Soestdijk naar Amsterdam rijdt, waar de Koningin de tentoonstelling „De Rijn in de R.A.I.'! zal openen. Tal van feestelijkheden zullen na de ope ning van het Amsterdam-Rijnkanaal in Amsterdam, Tiel en Wijk bij Duurstede worden gehouden. De hoofdstad zal vele autoriteiten uit de langs de Rijn gelegen landen ontvangen, onder meer met een officieel diner op Vrij dagavond 23 Mei in de Burgerzaal van het Koninklijk Paleis op de Dam. De avond te voren worden deze Pasten door het stads bestuur in het Stedelijk Museum ont vangen. In de drie weken na de opening worden mede door het bestuur van de stichting Amsterdam-Rijnkanaal 1952 ontvangen leden van binnen- en buitenlandse Kamers van Koophandel, de deelnemers aan het Binnenscheepvaartcongres. de leden van de Internationale Federatie van Expediteurs- organisaties, die in Amsterdam op 30 en 31 Mei speciale „expediteursdagen" bij wonen en verladers uit binnen- en buiten land. Op Vriidag 6 en Zaterdag 7 Juni wor den Amsterdamse „kanasldagen" gehouden, georganiseerd door het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Het gemeentebestuur heeft een,prijsvraag uitgeschreven voor kunstenaars uit de ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno- men door de arts S. B Drijber, Bloemen- daalseweg 84. Bloemendaal, telefoon 22185. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin. Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769. b. g. g- 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen. Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 24 Mei e.k. verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 18 Mei waargenomen door dr. J. J, Tom- brock, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 38022 en dr. J, J. v. Luin, Bronsteeweg 76. tel. 34445. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. hoofdstad en omgeving om aquarellen, etsen en tekeningen in te zenden die op het kanaal betrekking hebben. Veertig van de ingezonden werkstukken zullen worden geëxposeerd in het Stedelijk Museum. In het museum Fodor zal een tentoonstelling worden gehouden van werken van Neder landse kunstenaars, die aan een oproep van het gemeentebestuur tot het inzenden van werken hebben gehoor gegeven. Ook heeft de hoofdstad naar een ont werp van de beeldhouwer Carasso herden kingspenningen laten slaan in goud, zilver en brons. Tijdens de viering van de opening van het Amsterdam-Rijnkanaal zullen gepa- voiseerde marinevaartuigen de haven een feesteliik aanzien geven. In Tiel en Wijk bij Duurstede worden eveneens vele feestelijkheden gehouden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jozef Hubertus, z. van A. Zoet en K. J. Koomen; Cornells, z. van C. P. War merdam en J. Vreiiburg; Georgius Adrianus Leonardos, z. van C. W. M. van Grieken en J. M. Verbakei; Maartje Piternella, d. van A. F. Vlag en P. H. Buurman; Antonia Helena Petronelle, d. van H. J. Wassenaar en A. M. v. d. Veek ONDERTROUWD: G. van Zoest en C. C. F. de Jong. GETROUWD: G, B. N. de Vroomen en J. Pijnacker; P. J. Schijf en M. G. H. Hartveld; W. Verhoeks en A, van Duijvenbode; H. J. Vaneveld en T. C. Hordijk. OVERLEDEN: Franciscus Lardee, echtg. van J. v. Kapaan, oud 78 j. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. F. J. L. M. Haase, Achterweg 42, tel. 3685. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum als dirigent van de heer Herman Aaftink gaf De Stem des Volks te Hillegom Vrijdagavond een concert in concertzaal Flora. De afdeling Santpoort van De Stem des Volks verleende medewerking. Als so listen traden op Corrie Bijster, sopraan; Toop van Domburg, als; Leo Larsen, tenor en Emil Linsen, bariton. De muzikale me dewerking was van het Nederlands Kamer- symphonie-orkest. Het zeer afwisselende programma had veel hoogtepunten en werd na een enigszins aarzelend begin goed door solisten en koor uitgevoerd. Jammer was dat de orkestbegeleiding hier en daar wat te wensen overliet, hetgeen vooral in het laatste nummer het Requiem van J. Haydn zeer storend werkte. Hoogtepunten waren het Agnus Deï uit de G-dur Messe van Fr. Schubert en het duet uit Die Jahreszeiten, welke laatste dan ook een stormachtig ap plaus veroorzaakte. De leiding van het geheel had over het algemeen iets strakker kunnen zijn. De Stem des Volks kan op een geslaagde avond terug zien. Na afloop werd de dirigent in intieme kring gehuldigd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wilhelmina Clasina. d. van D. Kemp en T. van Leeuwen; Samuel Johannes z. van S. A. Korbee en J. B. van Beek; Adrianus Jacobus, z. van L. H. Lijten en C. M. Weijts; Geertruida Maria, d. van D. Sik- kes en A. M. J. van Eijk. GETROUWD: L. van Loon en J. J. van Deursen; C. J. Leiten en L. J. M. Meijer; P. Kaptein en W. G. Houtzager; P. W. van der Poel en H. C. Lommerse. ZONDAGSDIENST Op 18 Mei wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. DOKTERSDIENSTEN Zondag wordt de doktersdienst als volgt waargenomen: Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. Van der Weg. Zwanen burg: dr. Rijnders. „Fit" op 26 en 27 Mei op de planken Op 26 en 27 Mei zal de Christelijke sport vereniging „Fit" in „De Weyman" te Sant poort haar jaarlijkse uitvoering geven. Het werd almaar kouder, want de winter ging doorzetten! Ze hielden de thermometer in 't oog, en die daalde elke dag meer. Het ging flink vriezen. „Fijn!", zei Bunkie. „Nou kunnen we gauw weer schaatsenrijden!" „Ja, als het ijs dik genoeg is", zei Rick. „Dat is het gauw genoeg, als 't zo door blijft vriezen", meende Oepoetie. En zo ging het ook. Elke dag, als ze naar scl\ool gingen, keken ze naar het water in de singels, dat al met 'n laag ijs was bedekt. Zou het al dik genoeg zijn? Ze gooiden er geen stenen op om te zien, of het al goed was, zoals sommige kinderen doen. Nee, dat deden ze niet; want op die manier wordt het ijs verknoeid en kun je er niet goed op rijden! Ze keken er dus alleen maar naar. „Ik geloof, dat we niet lang meer hoeven te wachten", dacht Rick. „De schaatsen kunnen wel vast uit het vet!", zei Oepoetie. „En dan gaan we weer lekker zwieren", lachte Bunkie. ZONDAG 18 MEI 1952. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 10: Ds. E. Pot. Bevestiging Ambtsdrager. 7: Bijzondere dienst. Ds. B. van Ginkel, van Amsterdam. 6.45: Zangdienst. Dinsdag 7.30: Consistoriekamer. Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. Nieuwe Kerk. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Bevesti ging ambtsdrager. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. 10.30: Ker ker.dienst. Ds. P. Luchtigheid, van 's Gra- venhage. Oosterkerk. 10: Ds. G. H. van de Woord, van Spaarndam. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. Boschma, van Over- schie. 10.45: Ds. H. Bartlema, van Heemstede. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden Sr. Diaconessenhuis 4.30: Ds. G. J. Waardenburg. Rusthuis Jansstraat 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord 10.30: F. R. Aschoff. Oost 10: D. Selling. Centrum 10: A. Zonnevylle. West 10: K. H. Oosterhagen. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J, M. de Jong, Amsterdam. Church of England: Kinderhuissingel. 7.30 p. m. Eve ning Service. Alle-Dag-Kerk, Dinsdag 3: Broederkerk. Rondetaf el-samenspreking. Woensdag 7: Waalse kerk. Tweetalige dienst. Ds. J. J. van Hille en de heer v. d. Kraats. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Cuperus. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: F. H. v. d. Horst, Leiden. Woensdag 8: W. F. Kloos, Gouda. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Ser- vaas, van de Belgische Evangelische Zending te Gent. 5: Dezelfde. Maranatha-samenkomst 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Mej. A. Punt van de Bijbelclub-beweging te Amsterdam (met flanellograafOpwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Geen dienst. Vrije Evangelische Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 5: Ds. F. J. Nijkamp uit Utrecht. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 1030: Ds. W. Spliethoff.. 10.30: Ds. C. H. Brandt, in het Jeugdgebouw Scho- terweg hoek Pijnboomstraat. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Prof. Dr. L. J. van Hoik, van Leiden. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Wilhelminakerk 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Dezelfde. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Gemeente, Ridderstraat 29 10 en 5: Lees- dienst. Dinsdag 7.30: Ds. Chr. v. Dam, van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. B. Bijleveld, Noordcloos. Baptiste Gemeente, geb. C. J. M. V.. Lange Margare- thastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink, m. m. v. muziekvercen. „Ebenhaëzer. 11.30: Zondags school. 5: Ds J W Weenink 8: Jeugdsamen komst. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Openbare Samenkomst. 7.30: Bijzon dere samenkomst met medew. Jeugdclub „Gideon". Vergadering van Gelovigen, Park laan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken) Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. van Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Ge meente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. De Christengemeenschap, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6, iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Christen Geloofsgemeenschap, geb. Rosenhaghe, Hoofmanstraat. 10: Zr. Künne van Zandvoort. 8: Samenkomst Garenkokers- kade 27. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. (achterzaal) 10.15: Aanbiddings- dienst met Preek en Avondmaal. 19: Avond eredienst met Predicatie. Dinsdag 20: Vrou- wenbi.jbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 10 en 7: Volle Evangelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendigkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Universele Eredienst.Ned. Ver. v. Spiritisten „Hannonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. H. J. Kort, H'stede. Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. Schutz. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en 8: Kapiteins Bouwens-van Gameren. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M v. d. Voet. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. M. v. d. Voet. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. v. Wijnen. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gi deon". Y. F. C. rally in de Smedestraat gaat niet door. Zondag 2.30 geen club. 3.30: Open bare kinder-flanellograafsamenkomst voor kinderen van 4 tot 15 jaar o.l.v Tante Annie en Mej. A. Punt, uit Amsterdam in de Ach terweg 2 A. Woensdag 2: Openluchtsamen- zijn op de Bloemendaalseweg in Bloemen daal. Zaterdag geen club. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. W. J. van Elden. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Doopsgez. Kring, geb. van de Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: Mevr. H. Dufour-van Hall, Aerdenhout. Geref. Kerk Aula Lyceum. 9: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Koediefslaan. 10: Dr. A. Don- dorp 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost.. 19: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder, uit Haarlem. Rclig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. G. J. Heering, Rem. pred te Oegstgeest. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. Pos. te Haarlem BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12-15 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondags school, 5 en 6 j. Kleuterschool, Boslaan 11.45: Zondagsschool, 7-12 j. Maranatha en Jeugd huis. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Hv. Haarlem. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Deze diensten worden per radio uitgezonden op golflengte 245.3 M. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel. 12-16 j. Irene, Els- woutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 17: Ds. M. Don, van Abbenes Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. R. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10.30: BINNENLAND Bij ministeriële beschikking is met in gang van 1 Juli aangewezen als inspecteur der naiionale reserve de kolonel der infan terie W. van Hinte, thans commandant van de Infanterieschool te Harderwijk. Hij zal als zodanig kolonel Th. Stoltz opvolgen, aan wie met ingang van dezelfde datum op zijri verzoek eervol ontslag wordt verleend, we gens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Tot commandant van de Infan terieschool te Harderwijk is benoemd de luitenant-kolonel B. Klomp, tot voor kort commandant van de onderofficiersschool. In de algemene vergadering van aan deelhouders der Koninklijke Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek N.V. te Delft werd het dividend over het afgelopen boekjaar vastgesteld op 7V4 percent (onveranderd). Het personeel ontvangt een zogenaamd ar- beidsdividend van 4!4 percent van het over het in het afgelopen boekjaar verdiende loon of salaris. De (e Oranjes!ad op het eiland Aruba gevestigde petroleummaatschappij „Arend" zal na eind 1952 geen ruwe olie meer ver werken. De verwerkingsinstallaties zullen worden gebruikt als opslagplaatsen. Het per soneel zal worden ingekrompen. Het sanatorium „Beekbergen" in Beek bergen (gemeente Apeldoorn), eigendom van de gemeente Rotterdam, heeft na een gron dige verbouwing, die drie jaar heeft geduurd, thans zijn definitieve vorm gekregen. Dit sanatorium, bestemd voor tbe-patiënten van alle gezindten, bood voorheen in een hoofd gebouw plaats aan zeventig patiënten maar nu kunnen er 160 patiënten in worden onder gebracht. Bij Koninklijk Besluit is voor de tijd van zes jaar benoemd tot lid in het Perma nente Hof van Arbitrage prof. mr. dr. J. P. A. Frangois, juridisch adviseur aan het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Opnieuw aangewezen zijn als lid voor een periode van zes jaar prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eijsinga en prof mr. A. Anema. Het Haagse gerechtshof heeft een von nis van de Haagse rechtbank bevestigd, waarbij een 24-jarige landarbeider uit Leiden wegens het plegen van ongeveer 30 inbraken tot drie jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Met het s.s. „Cottiea" van de K.N.S.M. is gisteren uit Amsterdam een detachement van 76 mariniers onder commando van de tweede luitenant der mariniers. G. E. Lager- we3', naar Paramaribo vertrokken. „Licht in duister", het nieuwe Vrijzin nig Protestantse tehuis van bejaarden in Epe. dat is tot stand gekomen onder auspiciën van de „Ds. J. A. Prinsstichting" is gisteren officieel door mr. J. In 't Veld, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, in ge bruik gesteld. Vertegenwoordigers van Luchtvaart maatschappijen zijn in Parijs overeengeko men alles te doen om 't ongerief voor het rei zende publiek door de moeilijkheden in de benzinevoorziening zo veel als mogelijk is te beperken. De K.L.M. zal maatregelen nemen om het aantal passagiers op de nog uit te voeren diensten te verhogen. HAARLEM EN OMGEVING In het Bloemendaalse Openluchttheater zullen evenals vorig jaar in de komende zomermaanden op Zondagmiddag populaire concerten worden gegeven. Morgenmiddag speelt de harmonie „Crescendo" uit Spaarn dam. Op Dinsdag 20 Mei zal het een kwart eeuw geleden zijn dat de heer G. Koelemey, thans chef-stoffeerder bij de fa. Van Dui- venboden te Haarlem, bij deze firma in dienst trad. Men zal hem die dag van half- zes tot zeven uur in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104 kunnen gelukwensen. Op 15 en 16 Mei zijn in „Meer en Bosch" te Heemstede ten overstaan van de gedele geerden van de Nederlandse Vereniging voor Psychologie en Neurologie de overgangs examens gehouden voor het diploma B. Aan deze examens namen 54 broeders en zusters deel, waarvan er 47 slaagden. De Haarlemse politie heeft twee grond werkers aangehouden, verdacht van poging tot diefstal. Zij hadden stroken lood ge sloopt van een loods aan de Kinderhuissingel en die in de grond verstopt. ADVERTENTIE Permanent de Luxe ƒ10. Haarverven volgens het nieuwste systeem H. WAKKER Ex-chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland Ged. Oude Gracht 98 - Telefoon 20837 (dienst in de Gereformeerde Kerk) Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. M. Groenenberg. Geref. Kerk. 9 en 3.30: Ds. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds M. M. de Jong. 6.30: Ds. M. C. Don. Ab benes 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds M. M. de Jong. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. van der Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk 10 en 3: Ds. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Dr. H. van der Loos, Haarlem-N. „De Toorts", 9: Ds. A. B. Bekius, Bergen (N.H.) „De Kapel" 7: „Ds. D. ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. KeriU Oost. Oude Kerk. 10 en 7: Ds. v. Rhijn. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9: Ds. E. Reeser. 10.30: Dezelfde. Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. Bed. H. Doop. 7: Geen dienst. Ned. Protestantenbond, Brug straat 15. 10.30: Prof. J. N. Sevenstern, van Amsterdam. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps bond, gebouw „Ons Huis". Dinsdag. 8: C. Draijer. van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 19: Ds. A. Sonneveld, uit Den Haag. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.15 Ds. Dikboom, van Alkmaar. Geref Kerk 10 en 5: Ds. J. Overduin, van Amsterdam. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4,30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. M. Overduin van Dordrecht

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 17